----- unum corpus una anima una theam -----

KADETI "U16" - REPORTY/ČLÁNKY

NEDEĽA  15.10. 2017 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Góly BR: BÁLINT Marek (GÉRER Jakub), TURŇA Oliver (KOVÁČIK Richard), BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub),
BÁLINT Marek (LUKAČOVIČ Hugo), ZUBÁK Adrián (TURŇA Oliver), BÁLINT Marek (TURŇA Oliver)

NEDEĽA  08.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK BARDEJOV  6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly BR: BÁLINT Marek, BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub), ŠTESKO Jakub (KOVÁČIK Filip), BÁLINT Marek (KIRDAJ Kristián), BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub), GÉRER Jakub (ROSÍK Jakub)

Druhý zápas s Bardejovom sa v úvodnom dejstve niesol v ospalom tempe, zrejme pod vplyvom výsledku prvého vzájomného merania síl, ktoré sme vyhrali 12:0. Postupne chlapci pochopili, že každý zápas je iný, že musíme zrýchliť pohyb aj kombináciu a začali sme sa presadzovať aj gólovo. Mierne zdramatizovanie po góle hostí na 3:1, zamietol Bálint úspešnou presilovkou. V tretej tretine sme kontrolovali vývoj stretnutia. Opäť spoľahlivý výkon podal brankár Šimko, ktorý podržal mužstvo vo chvíľach kedy sa priebeh mohol prikloniť k hosťom. Budúcu nedeľu cestujeme do Rimavskej Soboty.

NEDEĽA  01.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - P.H.K PREŠOV 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly BR: BÁLINT Marek (8)KIRDAJ Kristián (2) , ZUBÁK Adrián

Do druhého vzájomného stretnutia sme nastupovali s chuťou vrátiť Prešovu požičané, prvý zápas v sezóne na jeho ľade sme prehrali 2:4. Úvodné dejstvo prinieslo hokej vo svižnom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách, viac aktivity bolo na našej strane, žiaľ nevedeli sme sa presadiť gólovo. V poslednej minúte prvej časti sme podcenili puk na vlastnej modrej a obranca hostí trafil presne odkrytú časť našej bránky. Druhú časť sme začali vo štvorici a tak sme v nej hrali napokon až desať minút, hnevať sme sa nemohli na rozhodcu, ale na seba, keď sme sa nedokázali vyhnúť zbytočným faulom. Tieto oslabenia nás stáli množstvo síl, napriek tomu sme dokázali vyrovnať. Po dlhej kolmej prihrávke Kirdaja sa krásnou strelou presadil tiesnený Bálint. Aj tretiu časť sme začali v oslabení a to nás napokon stálo zápas, keď súper slabou strelou s nešťastným tečom išiel do vedenia. Horehronci potom spustili oheň a síru na hostí, tí značnú časť hry nevedeli opustiť obranné pásmo. Puk viackrát poskakoval takmer v bráne, ale napokon ani jeden neprešiel za bránkovú čiaru. V závere keď sme už hrali vabank, sme dlhšom pobyte v útočnom pásme nezvládli z prílišnej snahy situáciu v obrannom pásme a osamotený hráč hostí dve a pol minúty pred koncom ukončil naše nádeje na body. Tento zápas nevyhralo lepšie mužstvo, ale šťastnejšie.

NEDEĽA  24.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA  4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly BR: PETRISKO Oliver (KOŽUCH Jakub, ROSÍK Jakub), KOŽUCH Jakub (PETRISKO Oliver),
ZUBÁK Adrián (TURŇA Oliver, KIRDAJ Kristián), KOVÁČIK Richard (KOŽUCH Jakub)

Po troch dňoch sme sa stretli s tým istým súperom znovu a mierne sme boli znepokojení, či sa šarvátky zo záveru štvrtkového zápasu neprejavia aj dnes na ľade v Brezne. Tentokrát zápas viedla rozhodcovská trojica, ktorá mala opraty pevne v rukách a zvládla ho s prehľadom. Naši chlapci dnes hrali tímovo, obrancovia podporovali útok a naopak, útočníci sa precízne zapájali do bránenia. Rozohrávka z obranného pásma bola vedomá a presná, v útoku sme sa dokázali presadiť aj individuálne aj kombinačne. Góly strieľali aj obrancovia, ukážkovo sme využili presilovku o dvoch hráčov. Vyššiemu rozdielu skóre zabránil len najlepší hráč host&iacute ; na pos te brankára, konečný pomer striel bol 50:13. V nedeľu 1.10. nás o 14.00 na domácom ľade čaká odveta s Prešovom, ktorému za prehru 4:2 na jeho ľade máme čo vracať.

NEDEĽA  20.09. 2017 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly BR: LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver, BÁLINT Marek), TURŇA Oliver (PETRINEC Teodor), TURŇA Oliver (ZUBÁK Adrián, ŠIMKO Šimon), TURŇA Oliver (BÁLINT Marek, LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo, BÁLINT Marek)

Vo štvrtok 20.9. sme dohrávali zápas 1. kola na Gemeri. Nepoznali sme silu súpera. Zodpovedne sme sa pripravili, napriek tomu sme sa len pomaly dostávali do tempa. Hru sme aj tak mali od začiatku pod kontrolou a postupne sme to vyjadrili aj gólovo. Rozhodcovia nechávali nepotrestané viaceré zákroky na obidvoch stranách a tak sa najmä v závere iskrilo viac ako obyčajne.

NEDEĽA  17.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC 46 BARDEJOV 12:0 (5:0, 3:0, 4:0)
Góly BR: BÁLINT Marek (ZUBÁK Adrián), ZUBÁK Adrián (BÁLINT Marek, LUKAČOVIČ Hugo), LUKAČOVIČ Hugo (BÁLINT Marek), MALECKÝ Martin (TURŇA Oliver, ROSÍK Jakub), BÁLINT Marek (GÉRER Jakub, LUKAČOVIČ Hugo),ZUBÁK Adrián (BÁLINT Marek, ŠIMKO Šimon), BÁLINT Marek (LUKAČOVIČ Hugo), ZUBÁK Adrián (PETRISKO Oliver),GÉRER Jakub (ZUBÁK Adrián), GÉRER Jakub (BÁLINT Marek),
TURŇA Oliver (MELICHER Patrik), BÁLINT Marek (ZUBÁK Adrián)

Pred zápasom sme boli na základe doterajších výsledkov favoritom duelu, ale práve toto sme sa snažili chlapcom vymazať z hláv, aby nám to neuškodilo. Úvod zápasu, ako aj jeho celý ďalší priebeh ukázal, že sa nám to podarilo. Od začiatku sme sa do súpera zahryzli a nepoľavovali sme ani pri vyššom rozdiely v skóre. Chlapci si mohli dovoliť podstatne viac ako v minulotýždňovom zápase, či už individuálne, tak aj v kombinácii. Strelili sme tucet gólov, hosťom sme nedovolili skórovať a vybudovali sme si zaslúžene rešpekt.

NEDEĽA  09.09. 2017 - Ice Arena Prešov
P.H.K PREŠOV - HK BREZNO 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly BR: MELICHER Patrik, BÁLINT Marek (ZUBÁK Adrián)

UTOROK  29.08. 2017 - Zimný štadión Partizánske/ Prípravné stretnutie
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 5:8 ( 1:3, 3:2, 1:3)
Góly BR: KAFRÍK, BÁLINT (KOVÁČIK R., ZUBÁK), GÉRER, ZUBÁK, BÁLINT (GÉRER), GÉRER (BÁLINT), KAFRÍK (KIRDAJ), Bálint (GÉRER)

V odvete sme mali družstvu z Partizánskeho čo vracať, doma nás porazili 3:9! Od začiatku sme vsadili na disciplinovanú hru, ktorou sme súpera v prvej tretine nepustili k ničomu, až v poslednej minúte korigoval v presilovke na 1:3, za nás sa postupne presadili Kafrík, Bálint a Gérer. V druhej tretine sme hneď v úvode využili početnú prevahu my, keď individuálne potiahol akciu Zubák a podstrelil brankára. Potom oba tímy strelili po góle, za nás Bálint po odrazenej strele Gérera. Potom prišiel škaredý pád Rosíka hlavou do zadného mantinelu za dopomoci súperovho hráča. Tento moment tak otriasol našim tímom, že sme dva krát rýchlo inkasovali. Keď súper využil ďalšiu presilovku, na začiatku tretej tretiny bolo vyrovnané. Výsledok znovu strhla na našu stranu s chuťou hrajúca dvojica Bálint, Gérer, ktorí sa presadili v ooslabení. V ďalšej akcii sa blysol Kafrík, keď unikol pomedzi dvoch obrancov súpera a zvýšil na 5:7. Skóre uzavrela po brejku 2:1 opäť dvojica Gérer - Bálint. Výborný výkon podal brankár Šimko, ktorý nás držal v hre najmä vo chvíľach, kedy nám bolo najťažšie.

STREDA  16.08. 2017 - Aréna Brezno/ Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK LEVICE 3:3 (0:2, 3:0, 0:1)
Góly BR: BÁLINT (PETRINEC), GERER (LUKAČOVIČ, BÁLINT), BÁLINT (LUKAČOVIČ, KIRDAJ)

Po 17 hodinovej regenerácii sme hrali znovu. A bolo to prvých desať minút cítiť. Nevedeli sme sa dostať do tempa, ktoré diktovali Levičania. Zhruba v polovici tretiny sme ovládli hru a dostávali sme sa už aj do šancí. V tomto momente sme vôbec nečakali, že by mal súper udrieť, po dvoch hrubých chybách ale v krátkom čase Levice strelili dva góly. Druhú tretinu sme odohrali s trochou šťastia a výborným výkonom brankára Šimka bez inkasovaného gólu a keďže my sme ukázali chuť po góloch, strelili sme ich tri a otočili vývoj vo svoj prospech. V 48. minúte sme sa síce poctivo vrátili, ale rovnako ako pri prvom góle sme nezvládli komunikáciu a nechali pred bránou osamoteného strelca, ktorý vyrovnal. Ostatné šance už ostali nevyužité a tak sa zápas skončil remízou.

UTOROK  15.08. 2017 - Aréna Brezno/ Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 3:9 (1:1, 1:2, 1:6)
Góly BR: GERER (LUKAČOVIČ, BÁLINT), BÁLINT (PETRINEC), LUKAČOVIČ

Dva dni po turnaji nás čakalo doma Partizánske. Po rýchlom góle hostí a následnom oťukaní sa mužstiev sme postupne prebrali iniciatívu a vytvorili sme si niekoľko gólových šancí, z nich sa ujala tá z poslednej minúty prvej tretiny a išli sme do šatní za stavu 1:1. Druhá tretina nám znovu herne patrila, ale gólovo dokázal byť súper efektívnejší. Tu prišiel zlom, z ktorého sa musíme všetci poučiť, „spadli sme do pasce prílišného uvoľnenia“, chlapci až trestuhodne zahadzovali šance, po nich mali úsmev na perách, opadol z nás prirodzený rešpekt zo súpera. Ten v tomto našom rozpoložení strelil tri rýchle góly, kvôli našej nie celkom precíznej a dôraznej hre a už sme sa nedokázali vrátiť do hry. Táto prehra bola veľmi poučná. Veríme, že si toto ponaučenie vezmeme do sezóny k srdcu.

PIATOK, SOBOTA, NEDEĽA  11.-13.08. 2017 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ

HK BREZNO - HK BROCENI (LAT) 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Góly BR: FAŠKO

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly BR: ZUBÁK (MELICHER)

HK BREZNO - BRATISLAVA SELECT 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Góly BR: ZUBÁK 2, GERER, MEŠŤAN, TURŇA, PAVLOVIČ, ROSÍK

HK BREZNO - WTT SELECT "white" 2:6  (1:3, 1:3, 0:0)
Góly BR: GERER, MELICHER (ZUBÁK)

HK BREZNO - WTT SELECT "blue" 2:1  (1:0, 1:1, 0:0)
Góly BR: LUKAČOVIC (BÁLINT), LUKAČOVOČ (GÉRER)

Konečné poradie tímov, za tímom v zátvorke získané body:

1. WTT Select Bieli (13 b.), 2. WTT Select Modrí (8 b.), 3. HK Broceni (LAT) (8 b.), 4. HKM Zvolen (6 b.), 5. HK BREZNO (6.b.), 6. Bratislava Select (3 b.)

Kadeti odohrali kvalitne obsadený turnaj na domácom ľade. Herný prejav bol dobrý, chlapcov však zrádzala koncovka a tak prvé dva zápasy prehrali 1:5 a 1:4. V treťom sa dokázali presadiť aj gólovo a na ich sebavedomí to bolo cítiť, odniesol si to Bratislavský výber, 7:0. Štvrtý zápas s konečným víťazom turnaja naopak nezačal dobre, po ôsmich minútach bolo 0:3, neskôr sme sa dostali na 2:4, ale po ďalšom góle súpera sme už nevedeli vzdorovať. V záverečnom vystúpení sme bojovali o česť a sebavedomie do ďalšej prípravy. Po dramatickom priebehu sme vyhrali 2:1, ale v konečnom poradí nám to už nepomohlo. Vyrovnanosť tímov potvrdzuje dvojbodový rozdiel štyroch tímov umiestnených na 2. až 5. mieste.

PIATOK  04.08. 2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HKM MICHALOVCE 2:3 (1:1,0:1,1:1)
Góly BR: BELKO Matej (BALINT Marek), MALECKY Martin (LUKAČOVIČ Hugo)

Pred úvodným duelom absolvovali kadeti len tri tréningy, takže očakávania neboli veľké. Chlapci však ukázali potenciál a najmä prvú tretinu zvládli výborne, súper mohol byť rád za výsledok 1:1. V druhej však hostia pridali na aktivite, nám to robilo problémy v našom pásme. Zhruba od polovice sme sa na to adaptovali, zrýchlili individuálnu činnosť. V tretej tretine sme využili presilovú hru a vyrovnali. Zápas smeroval k remíze. V hre 4:4 prišiel nešetrný zákrok z našej strany v blízkosti našej brány, v tom momente koncentrácia v defenzíve poklesla, súper však pokračoval v hre a počas avizovaného trestu nám strelil víťazný gól. Záverečnú power play sme takticky nezvládli a tak sa nám už nepodarilo vyrovnať.

Skóre uzavrela po brejku 2:1 opäť dvojica Gérer - Bálint. Výborný výkon podal brankár Šimko, ktorý nás držal v hre najmä vo chvíľach, kedy nám bolo najťažšie.