HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
KADETI "U16" - REPORTY/ČLÁNKY

 
 
NEDEĽA  04.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Góly BR: MELICHER Patrik (TURŇA Oliver, KOVÁČIK Richard), KOVÁČIK Richard (MELICHER Patrik)
 
Obrali sme sa o víťazstvo nepremenenými príležitosťami na gól. Trvalý tlak v útočnom pásme nám nepriniesol góly, pretože súper “zabetónoval” svoju bránku. S obrovskou dávkou šťastia odolávali a ustáli aj záver, keď sme hrali presilovku so šiestimi hráčmi. Na výhru je nutné dať svoj diel do tímového puzzle. Martin MALECKÝMiestami nám chýbala lepšia spolupráca a tímovosť. Boli sme snaživí, mali sme veľa šancí, ale nevyužili sme ich. Pohoreli sme na sebeckosti a v zakončení našich akcií.
 
NEDEĽA  28.10. 2018 - Zimný štadión Nowy Targ
PODHALE NOWY TARG (POL) -  BREZNO 3:3 (1:0,1:3,1:0)
Góly BR: VALLO (ŠVEC), VALLO (MORONG), LUKAČOVIČ (NOVYSEDLÁK)

Domáci veľmi dobre korčuľovali a ich fyzický hokej nám nerobil dobre. Tvrdo nás dohrávali a mali lepší pohyb. Len veľmi ťažko sme sa dokázali presadiť, viazla nám kombinácia, chýbala nám ľahkosť v zakončení. Neprehrali sme, ale domáci si bod zaslúžili. Do najbližšieho zápasu nastúpime s väčšou ochotou poctivo pracovať.

NEDEĽA  21.10. 2018 - Zimný štadión Detva
HC 07 DETVA -  BREZNO 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Góly BR: MELICHER Patrik (LUKAČOVIČ Hugo), LUKAČOVIČ Hugo (KÁNOVÁ Daniela), KOVÁČIK Richard (MORONG Marián), KOVÁČIK Richard (BROZMAN Dušan), MORONG Marián (ŠVEC Dominik), KOVÁČIK Richard)
 
Dušan Brozman: Cez prvú tretinu sme boli jednoznačne viac útoční a a pri bránení sme sa zapájali všetci. Na začiatku druhej tretiny sme vypustili a hrali sme pomalý hokej, ku koncu druhej tretiny sa nám podarilo zaútočiť a tlačiť ich. V tretej tretine sme ukončili zápas peknými akciami.
JC:
Hrali sme veľmi dobre a súpera sme k ničomu nepustili. Počas druhej tretiny sme mali veľa vylúčených hráčov, ktoré vyplynuli z nášho slabšieho pohybu. V tretej tretine sme hrali dosciplinovane a kontrolovali sme celú hru. 
 
NEDEĽA  14.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 6:1 (4:0, 0:0, 2:1) 
Góly BR: MURÍN Sebastián (FAŠKO Michal), MELICHER Patrik (KOVÁČIK Richard), MELICHER Patrik (KOVÁČIK RichardTURŇA Oliver)MELICHER PatrikĎÖRDÍK Jakub (FAŠKO Michal)
 
Jakub Ďordík:
Do zápasu sme nastúpili naštartovane a dokázali sme sa prezadiť. V tomto tlaku sme pokračovali aj v druhej tretine. Hrali sme dobrý hokej, ale veľa sme kombinovali, mohli sme viac strieľať. V tretej tretine sme urobili pár chýb v systéme a súper nás potrestal. Môj gól vyzeral asi takto: dostal som prihrávku na kraji tretiny, vystrelil som takú bombu, že brankár sa nestihol presunúť a skončilo to v bráne.
 
Z našej strany dobrá hra, kontrolovali sme priebeh a ukázali sme veľa peknej roboty. Zapojili sme všetkých hráčov z lavičky a zápas sme si užili. Vieme, že budú náročnejšie zápasy, kde budeme musieť na úspech dodržiavať taktické pokyny celých 60 minút.
 
UTOROK  02.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 
Góly BR: VALLO Timotej (MORONG Marián, ŠVEC Dominik), TURŇA Oliver, MORONG Marián, VALLO Timotej (ŠARINA Tomáš , TURŇA Oliver), MORONG Marián (ŠVEC Dominik, KOVÁČIK Richard)

Marián MORONG: Celý zápas sme hrali aktívne a nevzdali sme sa, aj keď súper na chvíľu otočil stav. Na ľade sme hrali naplno až do konca. Celý kolektív mal na dnešnom zápase zásluhy, či to boli obrancovia či útočníci, všetci mali chuť do dnešného zápasu. Celému tímu, aj trénerom chcem poďakovať za dnešný zápas. Mojou asistenciou na Tima Valla sa mu podarilo dať v 2. tretine otvárací gól zápasu. Moje góly boli 3. a 5. Tretí som dal z dorážky po dobrej akcii a piaty som strelil na súperovu bránu po otočke do horného rohu.

Čakali sme náročný zápas a priebeh tomu aj nasvedčoval. Veľmi zodpovednou hrou a s vypätím všetkých síl sme ukázali, že dokážeme hrať proti hocikomu dobrý hokej.

NEDEĽA  30.09. 2018 - JL Aréna Liptovský Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ -  BREZNO 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly BR: KOVÁČIK Richard (MALECKÝ Martin, TURŇA Oliver), ŠVEC Dominik (NOVYSEDLÁK Samuel, ĎÖRDÍK Jakub), MELICHER Patrik (KOVÁČIK Richard, TURŇA Oliver), ĎÖRDÍK Jakub (MORONG Marián, ŠVEC Dominik), MELICHER Patrik (TURŇA Oliver, KÁNOVÁ Daniela), TURŇA Oliver (KOVÁČIK Richard, MELICHER Patrik)

Dosiahli sme výborné víťazstvo, ktoré však nemusí znamenať nič, pokiaľ nebudeme pokračovať v dobrej hre aj proti iným súperom. Chlapci tvorili hru, dodržiavali pokyny a poctivou prácou každého hráča sme sebavedomo korčuľovali za výhrou.

Samuel NOVYSEDLÁKDo zápasu sme vstúpili disciplinovane, dokázali sme sa dostať do dobrých šancí, ale spravili sme zopár chýb a jednu chybu súper dokázal potrestať. V druhej tretine sme korčuľovali a dali sme góly. V tretej tretine nám dochádzali sily, zápas sme už iba dohrávali. Hralo sa mi dobre spravil, som zopár chýb a mal som jednu asistenciu.

NEDEĽA  23.09. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC BANSKÁ BYSTRICA 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Góly BR: TURŇA Oliver (MELICHER Patrik, ŠARINA Tomáš)

Tomáš Šarina: Dnes sa mi hralo dobre, ale mohol som zabrániť druhému gólu. Prvú tretinu sme na začiatku kus zaspali a dostali sme tri góly, ktoré padli po našich nedôrazných súbojoch. Druhú tretinu sme sa prebrali a začali sme hrať ako by sa malo. Mohli sme znížiť počet trestov, ale našťastie sme ich ubránili. Nabudúce musíme hrať na 100% od začiatku, aby sme nemuseli doháňať súperov náskok.

JC: Môžme hrdo povedať, že za predvedenú hru sa nemusíme hanbiť. Mužstvá predvádzali útočný hokej a zápas mal vysokú taktickú úroveň. Momentálne sa sústredíme na lepšie zvládnutie systému hry v obrannom pásme. Budeme s chlapcami sedieť, rozoberieme si jednotlivé situácie na videu a pripravíme sa na ďalší zápas. Trpezlivá práca v tréningu a zápasoch je našou cestou.

NEDEĽA  16.09. 2018 - Zimný štadión Ružomberok
MHK RUŽOMBEROK -  BREZNO 2:8 (1:2, 0:2, 1:4)
Góly BR: TURŇA Oliver (KOVÁČIK Richard, MELICHER Patrik), MELICHER Patrik (TURŇA Oliver), KOVÁČIK Richard (KOŽUCH Jakub, MELICHER Patrik), ŠVEC Dominik (MURÍN Sebastián), MORONG Marián (FAŠKO Michal, VALLO Timotej), KOŽUCH Jakub (MURÍN Sebastián, ZLÚKY Kristián), MELICHER Patrik (MALECKÝ Martin, KOVÁČIK Richard), KOVÁČIK Richard (MELICHER Patrik )

Očakávali sme náročný zápas a pristúpili sme k nemu naozaj zodpovedne. Postupom času sme našu dobre organizovanú hru pretavili aj do gólového efektu. Drobné nedostatky vieme odstrániť  v tréningu a pokiaľ budeme všetci trpezlivo dodržiavať systém počas celého zápasu, náš herný prejav sa bude zlepšovať.

NEDEĽA  09.09. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - PODHALE NOWY TARG (POL) 8:5 (3:0, 3:2, 2:3)
Góly BR: KOVÁČIK Richard (TURŇA Oliver), VALLO Timotej (MURÍN Sebastián, ŠVEC Dominik), VALLO Timotej (MURÍN Sebastián), MELICHER Patrik (KOVÁČIK Richard, TURŇA Oliver), VALLO Timotej (MURÍN Sebastián, ŠVEC Dominik), MELICHER Patrik (TURŇA Oliver), ŠVEC Dominik (VALLO Timotej, KOŽUCH Jakub), MALECKÝ Martin (TURŇA Oliver, ŠARINA Tomáš)