----- unum corpus una anima una theam -----

KADETI "U16" - REPORTY/ČLÁNKY

NEDEĽA  10.12. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (LUKAČOVIČ Hugo, KOVÁČIK Richard), NGUYEN Filip, PETRISKO Oliver (TURŇA Oliver), TURŇA Oliver (KIRDAJ Kristián, KOŽUCH Jakub), ŠTESKO Jakub (KIRDAJ Kristián, JUREK Samuel)

Druhý zápas v tomto týždni až takú kvalitu nepriniesol. Súper hral len s desiatimi korčuliarmi a smerom dopredu nás nepreveril, za dve tretiny vystrelil len 11 krát. Naši chlapci kvôli tomu skĺzli do nižšieho tempa a hra im neprinášala potrebné nadšenie. Postupne sme strelili štyri góly a ovládali sme hru. Ojedinelá strela prepadla nášmu striedajúcemu brankárovi, ktorý ešte nebol dostatočne zahriaty. Neskôr sme ešte pridali piaty gól a uzatvorili konečné skóre. S Rimavskou Sobotou sme počas základnej časti nestratili v šiestich vzájomných dueloch ani bod.

PONDELOK  04.12. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC 46 BARDEJOV  6:6 (1:1, 1:1, 4:4)
Góly BR: GÉRER Jakub, BÁLINT Marek (TURŇA Oliver, LUKAČOVIČ Hugo), BÁLINT Marek (PETRINEC Teodor), BÁLINT Marek (TURŇA Oliver, LUKAČOVIČ Hugo), KOVÁČIK Richard,GÉRER Jakub

Zápas s Bardejovom sme na požiadanie súpera odohrali o deň neskôr, v pondelok na obed. Hokej sa hral vo svižnom tempe, oba tímy boli útočne ladené, čo zabezpečilo dostatok práce obom brankárom. Rýchly úvodný gól trochu otriasol naším tímom a päť, šesť minút sme sa rozbiehali. Potom sme už hrali aktívne a pred koncom tretiny sme vyrovnali. Druhá tretina dlho nepriniesla gól, až v 36. minúte išiel súper opäť do vedenia. Nasledovali tri góly Bálinta, potom súper znížil aby sme mu opäť odskočili na dva góly. V tejto časti sme sa zrejme mierne uspokojili a nasledoval málo vídaný trest, v podobe troch gólov hostí. Našťastie sme hneď v nasledujúcom striedaní vyrovnali, opäť sa presadil Gérer. Dokonca už žiadny gól nepadol a tak sme súperovi darovali prvý bod z piatich vzájomných duelov.

NEDEĽA  26.11. 2017 - Ice Arena Prešov
P.H.K PREŠOV - HK BREZNO 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly BR: PETRISKO Oliver (GÉRER Jakub, BÁLINT Marek), JUREK Samuel (KOVÁČIK Richard), GÉRER Jakub

Dnes sme mali veľkú chuť konečne zdolať Prešov, nakoľko v doterajšej vzájomnej sérii prehrávame 0:4 a všetci vieme, že nie zaslúžene. Všetci hráči dnes podali disciplinovaný a trpezlivý výkon podporený sústredeným výkonom brankára Šimka. Počkali sme si na šance a keď prišli, tak sme ich využili. Oproti predchádzajúcim zápasom sme mali aj trochu šťastia, ktoré nám doteraz chýbalo

PIATOK  17.11. 2017 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (ŠTESKO Jakub), ŠTESKO Jakub (BÁLINT Marek, ROSÍK Jakub), ŠTESKO Jakub (ROSÍK Jakub, BÁLINT Marek), BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub), BÁLINT Marek (MALECKÝ Martin), BÁLINT Marek (ŠTESKO Jakub)

Do Rimavskej Soboty sme cestovali výrazne oslabení chorobami, len s jedným brankárom a jedenástimi hráčmi. Preto sme ešte viac ako zvyčajne museli myslieť takticky.  Zápas sme začali tlakom a hneď z prvej strely sme získali vedenie. To isté sa o pár sekúnd podarilo domácim a nebolo jasné ako sa bude zápas ďalej vyvíjať. Postupne sme prebrali kontrolu nad hrou, výborné sme sa celoplošne pohybovali, čo robilo domácim poriadne problémy, nevedeli urobiť suvislú akciu a nedostávali sa ani do tlaku. Naopak my sme boli precízni a pokojní na puku, góly sme dávali po pekných akciách. Mierne sme zaváhali pri znížení na 2:4, kedy sme na moment znervózneli, ale o chvíľku nás opäť gólom upokojil s chuťou hrajúci kapitán mužstva Bálint, ktorý k štyrom gólom pridal dve asistencie a podieľal sa na všetkých presných zásahoch nášho tímu. Celkovo mužstvo odohralo výborný zápas v prajnej atmosfére, ktorá sa pozitívne prejavila na výkone všetkých jednotlivcov.

NEDEĽA  12.11. 2017 - Zimný štadión Bardejov
MHC 46 BARDEJOV - HK BREZNO 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Góly BR: BÁLINT Marek (GÉRER Jakub, KOŽUCH Jakub), BÁLINT Marek (TURŇA Oliver), GÉRER Jakub (LUKAČOVIČ Hugo, BÁLINT Marek), LUKAČOVIČ Hugo (KOVÁČIK Richard)

V prvom dejstve sme boli aktívnejší ale nedokázali sme sa gólovo presadiť. Boli sme však pokojní a trpezliví. Do druhej tretiny sme iľli s pokynom viac sa pohybovať bez puku a vytvárať si tým viac príležitosti na kombináciu. Takto zrýchlený pohyb a výmena miest viedla k dvojgólovému vedeniu a mohlo byt aj vyššie. Proti bol brankár domácich. V záverečnej časti sme chceli zlomiť odpor súpera, ale už v druhom striedaní sme inkasovali. Nasledovalo zbytočné vylúčenie na 5 minuút v nom vyrovnávajúci gól. Domáci získali pohodu a v týchto chvíľach mohli dokonať obrat. My sme sa však ale dobre bránili. Šance na víťazný gól nám znižovalo ďalšie vylúčenie. V závere sme ale poriadne zabrali, nechceli sme stratiť body v zápase, kde sme väčšiu časť dominovali. Po chybe domácich a ukáźkovom doraze sme puk dotlačili v predposlednej minúte do brány. Super si v závere zobral timeout a vsadil všetko na útok, buly v obrannom pasme im vôbec nevyšlo a my sme z toho vyťažili štvrtý gól. Chlapci si za zápas zaslúžia pochvalu, zvládli neľahkú tretiu čast po strate náskoku, čo býva neľahká psychologická skúška aj pre skúsenejších hráčov.

NEDEĽA  05.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - P.H.K PREŠOV 1:5 (0:0, 0:0, 1:5)
Góly BR: BÁLINT Marek (KIRDAJ Kristián)

V posledných dvoch vzájomných zápasoch sme boli lepší, ale nedokázali sme vyhrať. Dnes sme hrali 42 minút bez gólov, súper bol mierne lepší, verili sme, že sa naplní scenár a menej aktívny tím sa stane víťazom. Čakalo sa na gól, ktorý mal znamenať psychickú výhodu. Keď sme sa dostali do čistej šance a boli sme blízko ku gólu, z protiútoku sme paradoxne inkasovali. Najhoršie bolo, že sme inkasovali aj v nasledujúcom striedaní. Následný timeout znamenal pribrzdenie súperovho gólového tempa a našu ďalšiu vyloženú šancu, žiaľ znovu nevyužitú a znovu sme z protiútoku inkasovali. To nás definitívne odrovnalo a o chvíľu sme inkasovali znovu a po striedaní brankárov ešte raz. Atmosféra v tej chvíli na striedačke nebola najlepšia. Dve sekundy pred koncom z brejku korigoval Bálint. Treba si uvedomiť, že týmto zápasom sa nič nekončí, práve naopak, velí nám ešte tvrdšie pracovať v tréningoch.

STREDA  01.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly BR: GÉRER Jakub (BÁLINT Marek, ROSÍK Jakub), KIRDAJ Kristián, BÁLINT Marek (KIRDAJ Kristián, KOVÁČIK Richard), GÉRER Jakub

Vedeli sme, že náš súper v poslednom kole doma vytrápil favorita z Prešova a podľahol tesne 3:4. Nastúpili sme v najlepšej možnej zostave, ktorú limitoval týždenný maximálny počet troch stretnutí na hráča, chýbali tak lídri osmičky v útoku. Napriek tomu sme vedeli, že kvalita je na našej strane. Prvá tretina skončila 22:8 na strelecké pokusy, 10:0 na vyložené šance, ale 0:1 na góly. V druhej sme hneď v prvom striedaní vyrovnali, ale potom sme pokračovali v zahadzovaní šancí. Súper sa v presilovke opäť dostal šťastnou dorážkou do vedenia a nemali sme práve top formu. Faulovali sme hráča Soboty v brejku a nasledovalo trestné strieľanie, našťastie ošetrený Šimko opäť dokázal v zlomovom okamihu mužstvo podržať. V tretej časti sme boli rozhodnutí otočiť zápas. Podarilo sa nám vyrovnať, ale po jednom chaotickom odhadzovaní pukov v obrannom pásme sme opäť inksovali. Na hokejkách už bol cítiť poriadny tlak,keďže času do konca ostávalo málo. Po vydarenej súčinnosti v útočnej zóne, strela, clona, dorážka, sme vyrovnali. Keď sa zdalo, že sa budeme musieť uspokojiť s bodom, sme získali presilovku. Po dobrej súhre a dôraze na brankovisku sme napokon 68 sekúnd pred koncom dosiahli vytúžený víťazný gól. Chlapci si zaslúžia absolutórium, kedy pri nepriazni osudu a odklonení šťasteny dokázali sebadôverou a nezlomnou bojovnosťou vybojovať cenné víťazstvo.

PIATOK  27.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC 46 BARDEJOV  6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly BR: BÁLINT Marek, BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub), ŠTESKO Jakub (KOVÁČIK Filip), BÁLINT Marek (KIRDAJ Kristián), BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub), GÉRER Jakub (ROSÍK Jakub)

Do Bardejova sme cestovali oslabení o lídrov. ZUBÁK sa posunul o dva levely vyššie do extraligu dorastu a BÁLINT sa vyfauloval v Prešove. Preto bolo zaujímavé sledovať ako na túto situáciu zareaguje tím. Dvojgólové vedenie sme stratili do konca tretiny a s ním aj psychickú výhodu, ktorú sme za stavu 0:2 mali. V druhej tretine sme prežívali krízu, prehrávali  2:3, 3:4 a rozhodca nás poslal do troch. Ubránili sme to a trojgólovým uragánom pred sirénou naklonil výrazne zápas na našu stranu. Tretiu tretinu sme hrali dobre, pridali dva góly a vybojovali cenné víťazstvo a ešte cennejšiu skúsenosť viacerých hráčov, ktorí sa čoraz lepšie stotožňujú s novými rolami v kolektíve. Najvýraznejšími postavami boli brankár Šimon ŠIMKO, na ktorého letelo 50 pukov a Oliver PETRISKO, ktorý zažil životný zápas v ktorom strelil štyri góly a pridal jednu asistenciu.

NEDEĽA  22.10. 2017 - Ice Arena Prešov
P.H.K PREŠOV - HK BREZNO 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly BR: ZUBÁK Adrián

Vzájomné duely týchto tímov sú vyrovnané, v druhom z nich na domácom ľade sme mali aj hernú prevahu. Rovnako tomu bolo aj dnes, dokázali sme sa udržať v pásme súpera, boli sme častejšie na puku, menej sme však išli do brány a menej sme strieľali. Zachytenú rozohrávku súpera z brejku zužitkoval na vedúci gól Zubák. Početnosť streľby a tlak na bránu súpera sme sa snažili zmeniť v druhej časti, niektoré čisté šance sme  však nedokázali premeniť a z nenápadnej šance ušiel súper a vyrovnal. Zlomovým sa ukázal nešťastný moment, kedy súper v oslabení vyhodil puk z diaľky, ten nešťastne odskočil úplne do protipohybu nášho dobre chytajúceho Šimka a skončil v bránke. Do tretej časti sme išli s vedomím, že sme boli lepší a chceme vývoj otočiť. Hneď v úvode tretej tretiny sme však stratili ľahký puk v pásme a inkasovali tretí gól. V ďalšom priebehu sme "chytali zajaca za chvost" a v tom zhone prišla ešte jedna strata puku, tzv. chyba z premotivovanosti pod tlakom z nedostatku času. Do konca sme dreli, ale skóre sa už nemenilo. Hlavy máme hore, výkon bol dobrý, musíme len vydržať, pokiaľ sa hráči adaptujú na nové role v tíme, ktoré doteraz zastávali hráči, ktorí nás pred touto sezónou opustili.

NEDEĽA  15.10. 2017 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Góly BR: BÁLINT Marek (GÉRER Jakub), TURŇA Oliver (KOVÁČIK Richard), BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub),
BÁLINT Marek (LUKAČOVIČ Hugo), ZUBÁK Adrián (TURŇA Oliver), BÁLINT Marek (TURŇA Oliver)

NEDEĽA  08.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK BARDEJOV  6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Druhý zápas s Bardejovom sa v úvodnom dejstve niesol v ospalom tempe, zrejme pod vplyvom výsledku prvého vzájomného merania síl, ktoré sme vyhrali 12:0. Postupne chlapci pochopili, že každý zápas je iný, že musíme zrýchliť pohyb aj kombináciu a začali sme sa presadzovať aj gólovo. Mierne zdramatizovanie po góle hostí na 3:1, zamietol Bálint úspešnou presilovkou. V tretej tretine sme kontrolovali vývoj stretnutia. Opäť spoľahlivý výkon podal brankár Šimko, ktorý podržal mužstvo vo chvíľach kedy sa priebeh mohol prikloniť k hosťom. Budúcu nedeľu cestujeme do Rimavskej Soboty.

NEDEĽA  01.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - P.H.K PREŠOV 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly BR: BÁLINT Marek (8)KIRDAJ Kristián (2) , ZUBÁK Adrián

Do druhého vzájomného stretnutia sme nastupovali s chuťou vrátiť Prešovu požičané, prvý zápas v sezóne na jeho ľade sme prehrali 2:4. Úvodné dejstvo prinieslo hokej vo svižnom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách, viac aktivity bolo na našej strane, žiaľ nevedeli sme sa presadiť gólovo. V poslednej minúte prvej časti sme podcenili puk na vlastnej modrej a obranca hostí trafil presne odkrytú časť našej bránky. Druhú časť sme začali vo štvorici a tak sme v nej hrali napokon až desať minút, hnevať sme sa nemohli na rozhodcu, ale na seba, keď sme sa nedokázali vyhnúť zbytočným faulom. Tieto oslabenia nás stáli množstvo síl, napriek tomu sme dokázali vyrovnať. Po dlhej kolmej prihrávke Kirdaja sa krásnou strelou presadil tiesnený Bálint. Aj tretiu časť sme začali v oslabení a to nás napokon stálo zápas, keď súper slabou strelou s nešťastným tečom išiel do vedenia. Horehronci potom spustili oheň a síru na hostí, tí značnú časť hry nevedeli opustiť obranné pásmo. Puk viackrát poskakoval takmer v bráne, ale napokon ani jeden neprešiel za bránkovú čiaru. V závere keď sme už hrali vabank, sme dlhšom pobyte v útočnom pásme nezvládli z prílišnej snahy situáciu v obrannom pásme a osamotený hráč hostí dve a pol minúty pred koncom ukončil naše nádeje na body. Tento zápas nevyhralo lepšie mužstvo, ale šťastnejšie.

NEDEĽA  24.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA  4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly BR: PETRISKO Oliver (KOŽUCH Jakub, ROSÍK Jakub), KOŽUCH Jakub (PETRISKO Oliver),
ZUBÁK Adrián (TURŇA Oliver, KIRDAJ Kristián), KOVÁČIK Richard (KOŽUCH Jakub)

Po troch dňoch sme sa stretli s tým istým súperom znovu a mierne sme boli znepokojení, či sa šarvátky zo záveru štvrtkového zápasu neprejavia aj dnes na ľade v Brezne. Tentokrát zápas viedla rozhodcovská trojica, ktorá mala opraty pevne v rukách a zvládla ho s prehľadom. Naši chlapci dnes hrali tímovo, obrancovia podporovali útok a naopak, útočníci sa precízne zapájali do bránenia. Rozohrávka z obranného pásma bola vedomá a presná, v útoku sme sa dokázali presadiť aj individuálne aj kombinačne. Góly strieľali aj obrancovia, ukážkovo sme využili presilovku o dvoch hráčov. Vyššiemu rozdielu skóre zabránil len najlepší hráč host&iacute ; na pos te brankára, konečný pomer striel bol 50:13. V nedeľu 1.10. nás o 14.00 na domácom ľade čaká odveta s Prešovom, ktorému za prehru 4:2 na jeho ľade máme čo vracať.

NEDEĽA  20.09. 2017 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly BR: LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver, BÁLINT Marek), TURŇA Oliver (PETRINEC Teodor), TURŇA Oliver (ZUBÁK Adrián, ŠIMKO Šimon), TURŇA Oliver (BÁLINT Marek, LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo, BÁLINT Marek)

Vo štvrtok 20.9. sme dohrávali zápas 1. kola na Gemeri. Nepoznali sme silu súpera. Zodpovedne sme sa pripravili, napriek tomu sme sa len pomaly dostávali do tempa. Hru sme aj tak mali od začiatku pod kontrolou a postupne sme to vyjadrili aj gólovo. Rozhodcovia nechávali nepotrestané viaceré zákroky na obidvoch stranách a tak sa najmä v závere iskrilo viac ako obyčajne.

NEDEĽA  17.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC 46 BARDEJOV 12:0 (5:0, 3:0, 4:0)
Góly BR: BÁLINT Marek (ZUBÁK Adrián), ZUBÁK Adrián (BÁLINT Marek, LUKAČOVIČ Hugo), LUKAČOVIČ Hugo (BÁLINT Marek), MALECKÝ Martin (TURŇA Oliver, ROSÍK Jakub), BÁLINT Marek (GÉRER Jakub, LUKAČOVIČ Hugo),ZUBÁK Adrián (BÁLINT Marek, ŠIMKO Šimon), BÁLINT Marek (LUKAČOVIČ Hugo), ZUBÁK Adrián (PETRISKO Oliver),GÉRER Jakub (ZUBÁK Adrián), GÉRER Jakub (BÁLINT Marek),
TURŇA Oliver (MELICHER Patrik), BÁLINT Marek (ZUBÁK Adrián)

Pred zápasom sme boli na základe doterajších výsledkov favoritom duelu, ale práve toto sme sa snažili chlapcom vymazať z hláv, aby nám to neuškodilo. Úvod zápasu, ako aj jeho celý ďalší priebeh ukázal, že sa nám to podarilo. Od začiatku sme sa do súpera zahryzli a nepoľavovali sme ani pri vyššom rozdiely v skóre. Chlapci si mohli dovoliť podstatne viac ako v minulotýždňovom zápase, či už individuálne, tak aj v kombinácii. Strelili sme tucet gólov, hosťom sme nedovolili skórovať a vybudovali sme si zaslúžene rešpekt.

NEDEĽA  09.09. 2017 - Ice Arena Prešov
P.H.K PREŠOV - HK BREZNO 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly BR: MELICHER Patrik, BÁLINT Marek (ZUBÁK Adrián)

UTOROK  29.08. 2017 - Zimný štadión Partizánske/ Prípravné stretnutie
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 5:8 ( 1:3, 3:2, 1:3)
Góly BR: KAFRÍK, BÁLINT (KOVÁČIK R., ZUBÁK), GÉRER, ZUBÁK, BÁLINT (GÉRER), GÉRER (BÁLINT), KAFRÍK (KIRDAJ), Bálint (GÉRER)

V odvete sme mali družstvu z Partizánskeho čo vracať, doma nás porazili 3:9! Od začiatku sme vsadili na disciplinovanú hru, ktorou sme súpera v prvej tretine nepustili k ničomu, až v poslednej minúte korigoval v presilovke na 1:3, za nás sa postupne presadili Kafrík, Bálint a Gérer. V druhej tretine sme hneď v úvode využili početnú prevahu my, keď individuálne potiahol akciu Zubák a podstrelil brankára. Potom oba tímy strelili po góle, za nás Bálint po odrazenej strele Gérera. Potom prišiel škaredý pád Rosíka hlavou do zadného mantinelu za dopomoci súperovho hráča. Tento moment tak otriasol našim tímom, že sme dva krát rýchlo inkasovali. Keď súper využil ďalšiu presilovku, na začiatku tretej tretiny bolo vyrovnané. Výsledok znovu strhla na našu stranu s chuťou hrajúca dvojica Bálint, Gérer, ktorí sa presadili v ooslabení. V ďalšej akcii sa blysol Kafrík, keď unikol pomedzi dvoch obrancov súpera a zvýšil na 5:7. Skóre uzavrela po brejku 2:1 opäť dvojica Gérer - Bálint. Výborný výkon podal brankár Šimko, ktorý nás držal v hre najmä vo chvíľach, kedy nám bolo najťažšie.

STREDA  16.08. 2017 - Aréna Brezno/ Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK LEVICE 3:3 (0:2, 3:0, 0:1)
Góly BR: BÁLINT (PETRINEC), GERER (LUKAČOVIČ, BÁLINT), BÁLINT (LUKAČOVIČ, KIRDAJ)

Po 17 hodinovej regenerácii sme hrali znovu. A bolo to prvých desať minút cítiť. Nevedeli sme sa dostať do tempa, ktoré diktovali Levičania. Zhruba v polovici tretiny sme ovládli hru a dostávali sme sa už aj do šancí. V tomto momente sme vôbec nečakali, že by mal súper udrieť, po dvoch hrubých chybách ale v krátkom čase Levice strelili dva góly. Druhú tretinu sme odohrali s trochou šťastia a výborným výkonom brankára Šimka bez inkasovaného gólu a keďže my sme ukázali chuť po góloch, strelili sme ich tri a otočili vývoj vo svoj prospech. V 48. minúte sme sa síce poctivo vrátili, ale rovnako ako pri prvom góle sme nezvládli komunikáciu a nechali pred bránou osamoteného strelca, ktorý vyrovnal. Ostatné šance už ostali nevyužité a tak sa zápas skončil remízou.

UTOROK  15.08. 2017 - Aréna Brezno/ Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 3:9 (1:1, 1:2, 1:6)
Góly BR: GERER (LUKAČOVIČ, BÁLINT), BÁLINT (PETRINEC), LUKAČOVIČ

Dva dni po turnaji nás čakalo doma Partizánske. Po rýchlom góle hostí a následnom oťukaní sa mužstiev sme postupne prebrali iniciatívu a vytvorili sme si niekoľko gólových šancí, z nich sa ujala tá z poslednej minúty prvej tretiny a išli sme do šatní za stavu 1:1. Druhá tretina nám znovu herne patrila, ale gólovo dokázal byť súper efektívnejší. Tu prišiel zlom, z ktorého sa musíme všetci poučiť, „spadli sme do pasce prílišného uvoľnenia“, chlapci až trestuhodne zahadzovali šance, po nich mali úsmev na perách, opadol z nás prirodzený rešpekt zo súpera. Ten v tomto našom rozpoložení strelil tri rýchle góly, kvôli našej nie celkom precíznej a dôraznej hre a už sme sa nedokázali vrátiť do hry. Táto prehra bola veľmi poučná. Veríme, že si toto ponaučenie vezmeme do sezóny k srdcu.

PIATOK, SOBOTA, NEDEĽA  11.-13.08. 2017 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ

HK BREZNO - HK BROCENI (LAT) 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Góly BR: FAŠKO

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly BR: ZUBÁK (MELICHER)

HK BREZNO - BRATISLAVA SELECT 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Góly BR: ZUBÁK 2, GERER, MEŠŤAN, TURŇA, PAVLOVIČ, ROSÍK

HK BREZNO - WTT SELECT "white" 2:6  (1:3, 1:3, 0:0)
Góly BR: GERER, MELICHER (ZUBÁK)

HK BREZNO - WTT SELECT "blue" 2:1  (1:0, 1:1, 0:0)
Góly BR: LUKAČOVIC (BÁLINT), LUKAČOVOČ (GÉRER)

Konečné poradie tímov, za tímom v zátvorke získané body:

1. WTT Select Bieli (13 b.), 2. WTT Select Modrí (8 b.), 3. HK Broceni (LAT) (8 b.), 4. HKM Zvolen (6 b.), 5. HK BREZNO (6.b.), 6. Bratislava Select (3 b.)

Kadeti odohrali kvalitne obsadený turnaj na domácom ľade. Herný prejav bol dobrý, chlapcov však zrádzala koncovka a tak prvé dva zápasy prehrali 1:5 a 1:4. V treťom sa dokázali presadiť aj gólovo a na ich sebavedomí to bolo cítiť, odniesol si to Bratislavský výber, 7:0. Štvrtý zápas s konečným víťazom turnaja naopak nezačal dobre, po ôsmich minútach bolo 0:3, neskôr sme sa dostali na 2:4, ale po ďalšom góle súpera sme už nevedeli vzdorovať. V záverečnom vystúpení sme bojovali o česť a sebavedomie do ďalšej prípravy. Po dramatickom priebehu sme vyhrali 2:1, ale v konečnom poradí nám to už nepomohlo. Vyrovnanosť tímov potvrdzuje dvojbodový rozdiel štyroch tímov umiestnených na 2. až 5. mieste.

PIATOK  04.08. 2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HKM MICHALOVCE 2:3 (1:1,0:1,1:1)
Góly BR: BELKO Matej (BALINT Marek), MALECKY Martin (LUKAČOVIČ Hugo)

Pred úvodným duelom absolvovali kadeti len tri tréningy, takže očakávania neboli veľké. Chlapci však ukázali potenciál a najmä prvú tretinu zvládli výborne, súper mohol byť rád za výsledok 1:1. V druhej však hostia pridali na aktivite, nám to robilo problémy v našom pásme. Zhruba od polovice sme sa na to adaptovali, zrýchlili individuálnu činnosť. V tretej tretine sme využili presilovú hru a vyrovnali. Zápas smeroval k remíze. V hre 4:4 prišiel nešetrný zákrok z našej strany v blízkosti našej brány, v tom momente koncentrácia v defenzíve poklesla, súper však pokračoval v hre a počas avizovaného trestu nám strelil víťazný gól. Záverečnú power play sme takticky nezvládli a tak sa nám už nepodarilo vyrovnať.

Skóre uzavrela po brejku 2:1 opäť dvojica Gérer - Bálint. Výborný výkon podal brankár Šimko, ktorý nás držal v hre najmä vo chvíľach, kedy nám bolo najťažšie.