HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 5:0 (Kontumačne)

Hostia z Dolného Kubína na stretnutie nepricestovali.

SOBOTA  13.02. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Góly BR: 90 BALŠIANOK Bohuš (71 SMIDA Tomáš, 52 REPKA Matej), 77 RIEČAN Matúš (59 KADLECAJ Patrick, 88 TVRDOŇ Daniel Ján), 59 KADLECAJ Patrick (38 PETRÍK Dávid, 88 TVRDOŇ Daniel Ján), 88 TVRDOŇ Daniel Ján (90 BALŠIANOK Bohuš), 77 RIEČAN Matúš (88 TVRDOŇ Daniel Ján, 38 PETRÍK Dávid), 22 JABLONSKÝ Matúš (59 KADLECAJ Patrick)

Posledný zápas bol jednoznačne v rukách chlapcov z Brezna , ktorý zaslúžene a sebavedomo vyhrali 6:1. Celá sezóna sa niesla v duchu , tvorenia úplne nového družstva a získavania skúseností  v ktorom ostali z predošlej sezóny len traja háči so skúsenosťami z 1.dorasteneckej ligy. Mladé družstvo dorastu Brezna ukázalo v priebehu sezóny , že majú na to , aby porazili mužstvá , ktoré hrajú o postup do extraligy a to je základ pre budúcu sezónu. Pokiaľ družstvo ostane v takom zložení a doplní sa o niekoľko šikovných mladých hráčov , môže sa družstvo Brezna popasovať o postup do extraligy . Samozrejme je veľmi dôležité , aby družstvo Dorastu v budúcej sezóne malo viac priestoru pre trénovanie na zimnom štadióne tj. minimálne 5 tréningových jednotiek počas týždenného cyklu. V opačnom prípade bude určite zaostávať za družstvami , ktoré takéto podmienky majú.

NEDEĽA  07.02. 2016 - Zimný štadión Dolný Kubín
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 6:3 (1:1, 1:2, 4:0)
Góly BR: 91 MAREK Filip (16 ŠVANTNER Jakub, 65 KOBELA Filip), 65 KOBELA Filip (56 KOSTELNÝ Jakub, 28 NEMEC Matej), 77 RIEČAN Matúš (27 MIKOVÍNY Adam, 65 KOBELA Filip)

Dnešné stretnutie sa niesolo v podobnom duchu ako prvý zápas, chlapci z Brezna začali strelecky veľmi dobre no bez efektu a prvá tretina skončila po šťastnom góle kubínčanov  1:1, hráči DK sa chceli rozlúčiť so sezónou doma víťazstvom a všetko tomu podriadili nasadenie herná disciplína k tomu dobrý výkon brankára  bol odrazom k víťazstvu nad chlapcami z Brezna, ktorý si mysleli že hrou bez nahrávky a nasadenia sa dá vyhrať. Brezňania sa snažili  hrou bez brankára otočiť výsledok no výsledkom ich snahy bol 6 gól v ich bráne a prehra so slabším mužstvom 6:3.

SOBOTA  06.02. 2016 - Zimný štadión Dolný Kubín
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 0:7 (0:0, 0:5, 0:2)
Góly BR: 59 KADLECAJ Patrick (27 MIKOVÍNY Adam), 59 KADLECAJ Patrick (27 MIKOVÍNY Adam, 77 RIEČAN Matúš), 65 KOBELA Filip (88 TVRDOŇ Daniel Ján, 56 KOSTELNÝ Jakub), 87 STYK Róbert (59 KADLECAJ Patrick, 27 MIKOVÍNY Adam), 59 KADLECAJ Patrick (27 MIKOVÍNY Adam, 77 RIEČAN Matúš), 59 KADLECAJ Patrick (38 PETRÍK Dávid), 88 TVRDOŇ Daniel Ján (56 KOSTELNÝ Jakub)

V sobotnom zápase Brezňania začali z náporom a prestrieľali DK v prvej tretine 23:6 no skončili tretinu 0:0 v druhej sa hráči aj vďaka Kadlecajovi  strelecky zobudili a vyhrali ju 5:0 v poslednej tretine s prehľadom pridali dva góly a zaslúžene vyhrali zápas 7:0.

NEDEĽA  31.01. 2016 - Zimný štadión Bardejov
HC 46 BARDEJOV - HK BREZNO 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Góly BR: 59 KADLECAJ Patrick (88 TVRDOŇ Daniel Ján), 16 ŠVANTNER Jakub (65 KOBELA Filip), 88 TVRDOŇ Daniel Ján (38 PETRÍK Dávid, 77 RIEČAN Matúš), 16 ŠVANTNER Jakub (65 KOBELA Filip), 77 RIEČAN Matúš (88 TVRDOŇ Daniel Ján, 65 KOBELA Filip), 77 RIEČAN Matúš (59 KADLECAJ Patrick)

V nedeľňajšej odvete sa hral dramatický zápas. V prvej časti sa najskôr dostali do dvojgólového vedenia domáci , naši vyrovnali ešte do prestávky. Potom naši stále viedli až do záveru, kedy domáci zdramatizovali vývoj gólom na 5:4, V samom závere naši pečatili šesťbodový víkend.

SOBOTA  30.01. 2016 - Zimný štadión Bardejov
HC 46 BARDEJOV - HK BREZNO 5:7 (2:0, 3:2, 0:5)
Góly BR: 16 ŠVANTNER Jakub (65 KOBELA Filip, 87 STYK Róbert), 27 MIKOVÍNY Adam (19 STYK Matúš, 77 RIEČAN Matúš), 27 MIKOVÍNY Adam (19 STYK Matúš, 77 RIEČAN Matúš), 19 STYK Matúš (9 ZEMKO Andrej, 16 ŠVANTNER Jakub), 87 STYK Róbert (18 BUŠOVSKÝ Michal, 90 BALŠIANOK Bohuš), 59 KADLECAJ Patrick (88 TVRDOŇ Daniel Ján, 77 RIEČAN Matúš), 87 STYK Róbert (18 BUŠOVSKÝ Michal, 90 BALŠIANOK Bohuš), 59 KADLECAJ Patrick (77 RIEČAN Matúš, 88 TVRDOŇ Daniel Ján)

Chlapci cestovali na stretnutia do Bardejova ako favorit, nakoľko domácim patrí v tabuľke posledná priečka, dve tretiny to boli ale práve oni, kto diktoval tempo stretnutia a ovládoli ho aj výsledkovo, po dvoch tretinách mali domáci trojgólový náskok a zdalo sa, že pohodlne dokráčajú za víťazstvom. V tom ale prišli chvíle našich mladíkov, ktorí zlepšenou hrou a šnúrou piatich gólov dokonale otočili priebeh a vyhrali.

NEDEĽA  24.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 1:9 (0:4, 1:3, 0:2)
Góly BR: 59 KADLECAJ Patrick (52 PETRÍK Peter, 12 SOJKA Dominik)

Druhé víkendové vzájomné meranie síl prinieslo podobný úvod. Ďalší priebeh však už nekopíroval sobotný zápas, súper ťažil s nedisciplinovanosti domácich, ktorí boli často vylučovaní. Napokon si hostia odniesli pohodlné víťazstvo a všetky body.

SOBOTA  23.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 3:7 (0:3, 3:1, 0:3)
Góly BR: 52 PETRÍK Peter (59 KADLECAJ Patrick, 38 PETRÍK Dávid), 18 BUŠOVSKÝ Michal, 59 KADLECAJ Patrick (19 STYK Matúš)

Prvá tretina našim chlapcom s favoritom nevyšla, disponovanému súperovi umožnili komfortný náskok. V druhej časti sa domáci zmobilizovali a vývoj zdramatizovali, stav bol 3:4. Posledné dejstvo však bolo opäť v réžii hostí, ktorí svoj náskok postupne opäť navýšili na konečných 3:7.

NEDEĽA  17.01. 2016 - Zimný štadión Michalovce
HK MLÁDEŽ MICHALOVCE - HK BREZNO 9:5 (2:0, 1:3, 6:2)
Góly BR:  ZEMKO Andrej (56 KOSTELNÝ Jakub), 52 PETRÍK Peter (56 KOSTELNÝ Jakub), 71 SMIDA Tomáš (27 MIKOVÍNY Adam, 56 KOSTELNÝ Jakub), 56 KOSTELNÝ Jakub (71 SMIDA Tomáš, 9 ZEMKO Andrej), 59 KADLECAJ Patrick

Druhý zápas mal byť výsledkovo úspešnejšou odvetou. Prvá časť tomu však nenaznačovala, naši dorastenci ju prehrali 2:0. V druhej však prelomili zakliatie domáceho brankára a do šatní sa druhý krát odchádzalo za stavu 3:3. Výborný hokej poznačila šarvátka, do ktorej sa zapojil aj náš, do tej chvíle dobre chytajúci brankár a po mylnom verdikte bol vylúčený do konca stretnutia. Rozhodca vylúčil aj hráča, ktorý bol celý čas na striedačke a aj hráča číslo 8, takého sme v zostave ani nemali. Dlhú presilovku o dvoch hráčov domáci využili. Krivda, ktorú cítili Horehronci ich však zomkla a dokázali vyrovnať aj po ďalšom zvýšení domácich. Žiaľ ešte raz inkasovali a za stavu 6:5 museli skúsiť power play, v nej inkasovali a potom akoby odišli z ľadu a inkasovali ešte dvakrát a tak z dramatického zápasu odišli s výsledkom, ktorý je neadekvátny vzhľadom k výkonom oboch tímov.

SOBOTA  16.01. 2016 - Zimný štadión Michalovce
HK MLÁDEŽ MICHALOVCE - HK BREZNO 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Chlapci napriek dlhej ceste nastupovali na zápas nabudení a odhodlaní favorita potrápiť. Dobrý výkon podali počas celého stretnutia, kedy držali až do päťdesiatej minúty skóre 2:0 a viacerými dobrými šancami hrozili domácim. Žiaľ ani raz sa im nepodarilo prekonať dobre chytajúceho brankára domácich a v posledných desiatich minútach si pokazili dojem zo zápasu štyrmi inkasovanými gólmi.

NEDEĽA  10.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 46 BEMACO BARDEJOV  5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Góly BR: 88 TVRDOŇ Daniel Ján (12 SOJKA Dominik, 71 SMIDA Tomáš), 52 PETRÍK Peter (15 ŠKAMLA David), 5 ŠKAMLA David (59 KADLECAJ Patrick), 59 KADLECAJ Patrick (52 PETRÍK Peter), 28 NEMEC Matej (12 SOJKA Dominik)

V druhom meraní síl tých istých súperov sa zrodil dramatickejší priebeh. Domáci opäť bojovali s tempom hry a o výhre rozhodlo až približne sedem minútové stiahnutie zostavy na tri formácie. Chlapci sa v Novom roku rozbehli dvomi „povinnými“ výhrami s posledným celkom tabuľky, čo im snáď pomôže do záverečnej časti sezóny.

SOBOTA  09.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 46 BEMACO BARDEJOV 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Góly BR: 15 ŠKAMLA David (38 PETRÍK Dávid, 59 KADLECAJ Patrick), 11 ŠVANTNER Július (90 BALŠIANOK Bohuš), 28 NEMEC Matej (91 MAREK Filip, 27 MIKOVÍNY Adam), 28 NEMEC Matej (91 MAREK Filip, 27 MIKOVÍNY Adam), 38 PETRÍK Dávid, 22 JABLONSKÝ Matúš (71 SMIDA Tomáš)

Najväčším súperom domácich bol fakt, že nastúpili na štyri formácie. Hráči sa nevedeli dostať do tempa. Napokon však postupne našli rytmus a začali sa strelecky presadzovať. Vytvorili si pohodlný náskok a zaslúžene triumfovali.

NEDEĽA 13.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK MLÁDEŽ MICHALOVCE 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)
Góly BR: 38 PETRÍK Dávid (52 PETRÍK Peter, 12 SOJKA Dominik)

Tento víkend domáci privítali jedného z favoritov na víťaza súťaže, ktorý je aktuálne na druhej pozícii a bezpečne mieri do play off. Náš omladený kolektív v takýchto zápasoch zbiera cenné skúsenosti, s trpkou príchuťou, nakoľko vyspelejšie kolektívy im jednoznačne ukazujú kde majú ešte rezervy, čo musia do nasledujúcich sezón natrénovať. Tradične aspoň o čosi lepšie vyznievajú nedeľné stretnutia, kedy dorastenecké mužstvo dopĺňajú deviataci.

SOBOTA  12.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK MLÁDEŽ MICHALOVCE 0:11 (0:2, 0:5, 0:4)

ŠTVRTOK  10.12. 2015 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 6:0 (0:0, 6:0, 0:0)

STREDA  09.12. 2015 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)

NEDEĽA  06.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HOBA BRATISLAVA 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Góly BR: 59 KADLECAJ Patrick (88 TVRDOŇ Daniel Ján, 52 PETRÍK Peter), 16 SOJKA Dominik (52 PETRÍK Peter, 88 TVRDOŇ Daniel Ján), 16 SOJKA Dominik (11 ŠVANTNER Július, 19 STYK Matúš)

V nedeľu nastúpili dorastenci doplnení o deviatakov Brezna a Bystrice a razom to bol iný výkon celého tímu. Prvú tretinu bol súper mierne aktívnejší, ale naši chlapci srdnato vzdorovali a strelený gól v presilovke im dodal potrebné sebavedomie. V druhej tretine potrestal súper dve nedôrazné akcie našich v obrannom pásme a razom získal psychickú výhodu. Naši znížili po špecifickom odraze puku, ale  o chvíľu opäť prehrávali o dva góly, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce. V poslednej tretine každý z tímov kozmeticky, jedným gólom, prikrášlil výsledok na konečných 3:5. Vzhľadom k nízkemu priemernému veku nášho tímu oproti súperovi je ich nedeľný výkon uznania hodný.

SOBOTA  05.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 91 SENICA 0:10 (0:2, 0:4, 0:4)

Brezňania podali posledný víkend zlepšené výkony a potrápili favoritov. Ich postupné zlepšovanie výkonnosti však pribrzdilo množstvo absencií v kádri. Na zápas nastúpili len dvanásti vrátane brankára a to bola neľahká úloha odolávať trom kompletným formáciám disponovaného súpera. Napriek bojovnosti a snahe postupne skóre narastalo a napokon sa zastavilo až na nelichotivej desiatke.

NEDEĽA  29.11. 2015 - Zimný štadión Piešťany
HK HAVRANI PIEŠŤANY - HK BREZNO 4:2 (0:0, 4:2, 0:0)
Góly BR: 56 ŠKAMLA David (11 ŠVANTNER Július, 88 TVRDOŇ Daniel Ján), 88 TVRDOŇ Daniel Ján (11 ŠVANTNER Július)

Dorastenci odohrali v priebehu týždňa s Piešťanmi druhé vzájomné stretnutie. Oproti minulotýždňovému jasnému víťazstvu Piešťan sa naša posilnená zostava popasovala s tým istým súperom s oveľa väčšou vervou. Prvú tretinu vďaka bojovnému výkonu a najmä dobrej práci brankára zvládli bezgólovo. Druhá tretina sa niesla naďalej vo vysokom tempe a nadštandardnom výkone oboch tímov. Opäť sa naši dorastenci nevyhli chybám, ktoré posadili súpera na koňa. Napriek tomu sa naši mladíci nezložili a bojovali, súpera dotlačili k nervozite streleným gólom a tlakom v závere. Hra bez brankára už zníženie stavu nepriniesla, ale neočakávaný priebeh a tuhý odpor našich chlapcov vyústil do nešportového správania hráčov domácich a šarvátok

SOBOTA  28.11. 2015 - Zimný štadión Levice
HK LEVICE - HK BREZNO 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly BR: 56 ŠKAMLA David (59 KADLECAJ Patrick, 27 MIKOVÍNY Adam), 88 TVRDOŇ Daniel Ján (71 SMIDA Tomáš, 27 MIKOVÍNY Adam), 27 MIKOVÍNY Adam (59 KADLECAJ Patrick, 71 SMIDA Tomáš)

Brezňania odohrali v Leviciach vyrovnaný zápas, prvá tretina ako aj druhá priniesla remízový stav, v závere druhej časti však využil súper osobné chyby našich hráčov a získal rozhodujúci náskok. Dobehnúť stratu sa však už nepodarilo ani vďaka zvýšenej snahe našich dorastencov.

NEDEĽA  22.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK HAVRANI PIEŠŤANY 1:8 (0:2, 0:3, 1:3)
Góly BR: 59 KADLECAJ Patrick (65 KOBELA Filip)

V nedeľu na našich mladíkov čakal, ako sa neskôr ukázalo, doposiaľ najvyspelejší súper súťaže, Piešťany. Tento tím pôsobil kompaktne, mal široký káder, cez ktorý sa ťažko presadzovalo v útoku. Keď hostia strelili góly, začali dominovať aj v ofenzíve, hrali s ľahkosťou, bez väčšieho tlaku. Zaslúžene tak Piešťany na našom ľade vyhrali.

SOBOTA  21.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK DUBNICA 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)
Góly BR: 27 MIKOVÍNY Adam (77 RIEČAN Matúš)

Tento víkend mladému tímu Brezna, zbierajúcemu cenné skúsenosti pripadli nároční súperi. V sobotu ich čakala Dubnica. Naši chlapci držali krok so zdatným súperom do polovice zápasu, stav bol 1:2, vtedy navyše získali Horehronci presilovú hru, ako to ale u málo skúsených hráčov býva, nie vždy je to výhoda. Súperovi sa podaril málo vídaný jav a počas vlastného oslabenia v priebehu pár sekúnd  dva krát unikol a získal rozhodujúci trojgólový náskok. Po ňom už hostia nedovolili domácim korigovať skóre a pohodlne zápas doviedli do víťazného konca.

SOBOTA  14.11. 2015 - Zimný štadión Partizánske
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 7:4 (4:0, 1:2, 2:2)
Góly BR: 59 KADLECAJ Patrick, 59 KADLECAJ Patrick (77 RIEČAN Matúš), 90 BALŠIANOK Bohuš (88 TVRDOŇ Daniel Ján, 18 BUŠOVSKÝ Michal), 77 RIEČAN Matúš (88 TVRDOŇ Daniel Ján)

Dorastenci začali zápas ako zo zlého sna, na ľade boli málo aktívni a v rozpätí necelých siedmich minút inkasovali až tri krát. Impulzom pre tím malo byť striedanie brankárov, na chvíľu sa to podarilo, ale napriek tomu ešte raz inkasovali. Zvýšenou aktivitou v útoku sa snažili naši mládežníci zmeniť vývoj stretnutia a aj sa im to darilo, druhú časť vyhrali 1:2. Odhodlanie v návrat do hry nechýbalo, ale vyplynuli z neho aj fauly, ktoré zahatali možnosť vrátiť sa do zápasu. Škoda nevydareného úvodu, ktorý pripravil chlapcov o možnosť bodovať s hrateľným súperom.

NEDEĽA  01.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly BR: 18 GIERTL Oliver (52 PETRINEC Félix), 27 MIKOVÍNY Adam (22 JABLONSKÝ Matúš, 91 KOSTELNÝ Jakub), 77 MIRILOVIČ Martin (38 PETRÍK Peter, 18 GIERTL Oliver), 11 ŠVANTNER Július (27 MIKOVÍNY Adam)

Druhý zápas víkendu priniesol opäť tvrdý boj a pohľadný hokej. Náš tím si bol vedomý svojich kvalít a preto hral trpezlivo aj za nepriaznivého stavu, akoby hráči verili svojej útočnej sile a nikam sa zbytočne nenáhlili. Miernu nekoncentrovanosť súpera využili hneď dvomi gólmi a vývoj zápasu otočili. Za tohto stavu naši hráči niekoľkokrát zbytočne faulovali a vliali nádej súperovi. Strelou do šibenice však rozhodol Švantner, čím dal bodku za vydareným a bodovo plodným víkendom.

SOBOTA  31.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Góly BR: 71 SMIDA Tomáš (77 MIRILOVIČ Martin, 18 GIERTL Oliver), 77 MIRILOVIČ Martin (56 BODNÁR Matúš, 18 GIERTL Oliver), 52 PETRINEC Félix (18 GIERTL Oliver, 77 MIRILOVIČ Martin), 18 GIERTL Oliver (77 MIRILOVIČ Martin, 91 KOSTELNÝ Jakub), 56 BODNÁR Matúš (18 GIERTL Oliver)

Brezňania boli vďaka reprezentačnej prestávke posilnení o hráčov pôsobiacich v extralige dorastu. Ich prítomnosť bola dobrou vzpruhou pre Brezniansky dorast a podieľali sa aj na drvivej väčšine gólových akcií. Popri istote ktorú do tímu vnášali sa postupne odviazali aj ostatní hráči. Výsledok však vôbec nebol jednoznačný a Považania bojovali aj proti silnejšiemu súperovi. Nakoniec po vyrovnanom stave ratovali naši „legionári“ výhru v zápase 43 sekúnd pred koncom. Po vydarenom buly vysunul Giertl Bodnára a ten sa z úniku nemýlil a rozhodol o víťazovi.

NEDEĽA  25.10. 2015 - Zimný štadión Trebišov
MŠKM TREBIŠOV - HK BREZNO 4:3 x (2:2, 1:0, 0:1, 1:0)
Góly BR: 11 ŠVANTNER Július (59 KADLECAJ Patrick, 52 PETRÍK Peter), 11 ŠVANTNER Július (16 SOJKA Dominik), 16 SOJKA Dominik (59 KADLECAJ Patrick, 88 TVRDOŇ Daniel Ján)

Nedeľný zápas mal úplne iný priebeh, naši hráči boli v úvode pozornejší, hrali dobrý hokej a strelili dva góly. Škoda, že ešte do prestávky náskok po hlúpych chybách stratili. Druhé dejstvo bolo o jednom góle domácich, čo našich chlapcov vyhecovalo k zvýšenej aktivite. Vypracovali si viaceré sľubné príležitosti, ale na gól premenili len jednu. Záver zápasu naši pokazili dvomi vylúčeniami a na predĺženie nastúpili oslabení o dvoch hráčov, keď už prežili najhoršie a do hry sa vracal štvrtý hráč, domáci so šťastím prekonali, celý víkend výborne chytajúceho Pončáka.

SOBOTA  24.10. 2015 - Zimný štadión Trebišov
MŠKM TREBIŠOV - HK BREZNO 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Góly BR: 77 RIEČAN Matúš (71 SMIDA Tomáš)

Sobotný zápas začali Brezňania po dlhej ceste ospalo a darovali domácim trojgólové vedenie. K tomu sa pridali zranenia dvoch kľúčových hráčov. Napriek tomu sa hráči Brezna herne zdvyhli a snažili sa so zápasom niečo urobiť. Nakoľko boli len málo efektívny, podarilo sa im streliť len jeden gól, tak to na obrat ani zdramatizovanie stretnutia nestačilo.

NEDEĽA  18.10. 2015 - Zimný štadión Bratislava (Dúbravka)
HOBA BRATISLAVA - HK BREZNO 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Góly BR: 11 ŠVANTNER Július (52 PETRÍK Peter), 11 ŠVANTNER Július (59 KADLECAJ Patrick, 65 KOBELA Filip), 22 JABLONSKÝ Matúš (11 ŠVANTNER Július, 65 KOBELA Filip)

Dorastenci opäť predviedli výborný výkon a zdá sa, že mužstvo postupne nachádza svoju tvár. Herný prejav sa zlepšuje a sním aj šanca na body aj so silnejšími súpermi. V tomto zápase našich stála lepší výsledok nižšia efektivita v zakončení a svojrázne postoje hlavného arbitra tohoto stretnutia. Celkovo však nechali naši hráči na západe veľmi dobrý dojem, škoda len, že tieto solídne výkony nepretavili na vyšší bodový zisk. Nech sú tieto zlepšené výkony motiváciou pre našich mladíkov.

SOBOTA  17.10. 2015 - Zimný štadión Senica
HK 91 SENICA - HK BREZNO 6:7 gws (4:1, 0:2, 2:3, 0:0)
Góly BR: 77 RIEČAN Matúš (91 MAREK Filip, 71 SMIDA Tomáš), 88 TVRDOŇ Daniel Ján (71 SMIDA Tomáš), 27 MIKOVÍNY Adam (87 STYK Róbert), 56 BODNÁR Matúš (22 JABLONSKÝ Matúš, 28 NEMEC Matej), 77 RIEČAN Matúš (91 MAREK Filip, 71 SMIDA Tomáš), 88 TVRDOŇ Daniel Ján (11 ŠVANTNER Július), 59 KADLECAJ Patrick

Minulotýždňový výkon chlapcov pozitívne naladil a predviedli zlepšený herný prejav, napriek tomu sa nevyhli chybám, ktoré ich stáli trojgólové manko. Následne hráči Brezna zlepšili dôraz a koncentráciu a dokázali zápas doviesť do predĺženia. Škoda sporného momentu pri šiestom gólom, ktorý stál našich chlapcov trojbodový zisk. Pravda sa ale ukázala v nájazdoch a v nich naši chlapci získali extra bod.

NEDEĽA  11.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK LEVICE 4:5 (1:0, 1:1, 2:4)
Góly BR: 77 RIEČAN Matúš (19 STYK Matúš, 91 MAREK Filip), 52 PETRÍK Peter (59 KADLECAJ Patrick, 11 ŠVANTNER Július), 52 PETRÍK Peter (27 MIKOVÍNY Adam, 88 TVRDOŇ Daniel Ján), 11 ŠVANTNER Július (88 TVRDOŇ Daniel Ján, 52 PETRÍK Peter),

V zápase dorastencov po dobrom výkone hráčov a brankára Brezna a vyrovnanom priebehu  inkasovali naši chlapci nešťastný gól osemnásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Chlapci tak prišli o body  a vytúžené predĺženie. Vzhľadom k priebehu zápasu by bola remíza spravodlivým rozuzlením.

NEDEĽA  04.10. 2015 - Zimný štadión Piešťany
HK HAVRANI PIEŠŤANY - HK BREZNO NEHRALO SA. STRETNUTIE BOLO PRELOŽENÉ.
Góly BR:

SOBOTA  03.10. 2015 - Zimný štadión Dubnica nad Váhom
MHK DUBNICA NAD VÁHOM - HK BREZNO 14:4 (5:0, 4:2, 5:2)
Góly BR: 11 ŠVANTNER Július (77 RIEČAN Matúš), 90 BALŠIANOK Bohuš, 56 MATZENAUER Alex, 56 MATZENAUER Alex (11 ŠVANTNER Július, 77 RIEČAN Matúš)

Brezňania začali zápas veľmi nešťastne, súpera posadili zbytočnými faulmi na koňa, ten postupne zvýšil pri ustráchanej hre hostí až na 5:0. Druhá tretina bola z pohľadu našich chlapcov herne najlepšia, súpera zatlačili a prestrieľali, ale efektivita bola na domácich hokejkách, ktorí ju vyhrali 4:2. V tejto fáze hry, napriek veľkej snahe a pod vplyvom výrazne nepriaznivého výsledku, bola frustrácia veľká a chlapci aj pri veľkom úsilí prehrali posledné dejstvo 5:2. Za výkon v druhej a tretej časti si chlapci nezaslúžili taký krutý výsledok, žiaľ úvod zápasu je pre jeho ďalší vývoj nesmierne dôležitý, to sa musia chlapci naučiť. Treba športovo priznať, že Dubnica disponuje skúsenejším a kvalitnejším kádrom v dorasteneckej kategórii.

SOBOTA  26.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)
Góly BR: 15 TVRDOŇ Daniel Ján (59 KADLECAJ Patrick, 87 STYK Róbert)

Hráči Brezna nastúpili po voľnom víkende na jediné stretnutie v sobotu proti Partizánskemu, nakoľko plánovaný zápas na nedeľu s Prievidzou sa neuskutočnil, pretože sa súper zo súťaže odhlásil pre nedostatok hráčov vo svojom kádri. Sobotný výkon našich dorastencov bol podstatne lepší ako posledné zápasy v Považskej Bystrici. Hral sa vyrovnaný hokej, až do 25. minúty, kedy chvíľková nepozornosť stála naše mužstvo trojgólovú stratu. Keď sa k tomu pridala strelecká nemohúcnosť našich ofenzívnych lídrov, bola z toho napriek snahe jednoznačná záležitosť. Pozitívne je, že si chlapci v kolektíve na seba herne zvykajú a výkony sa lepšia, pri vyššej efektivite sa môžeme dočkať aj víťazstiev.

NEDEĽA  13.09. 2015 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 14:4 (6:1, 3:2, 5:1)
Góly BR: : 65 KOBELA Filip (11 ŠVANTNER Július, 9 ZEMKO Andrej), 56 MATZENAUER ALex (59 KADLECAJ Patrik, 27 MIKOVÍNY Adam), 59 KADLECAJ Patrik (56 MATZENAUER Alex, 27 MIKOVÍNY Adam), 59 KADLECAJ Patrik

Odhodlanie v radoch Brezňanov nalomili oslabenia, v úvode boli až tri a disponovaný súper všetky využil a opäť bol na koni, vývoj sa hosťom nedaril zmeniť a prvú tretinu prehrali vysoko 6:1. Najvyrovnanejšiu pasáž celého zápasu odohrali naši dorastenci počas druhej tretiny a to nielen gólovo. Tretia tretina sa však po zbytočných fauloch našich hráčov vyvíjala v prospech Považskej Bystrice. Smolný moment našich prišiel už v prvom zápase, kedy sa zranil jeden z dvojice brankárov.

SOBOTA  12.09. 2015 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 13:1 (5:0, 5:0, 3:1)
Góly BR: 9 ZEMKO Andrej (90 BALŠIANOK Bohuš, 59 KADLECAJ Patrick)

Nevýrazný výkon hráčov Brezna znamenal pohodlné vedenie domácich, ktorý ho rovnakým dielom navýšili aj v druhom dejstve. Až tretia tretina priniesla mierne zlepšenie ako aj čestný úspech Brezna.

NEDEĽA  06.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠKM TREBIŠOV 3:7 (1:1, 1:3, 1:3)
Góly BR: 27 MIKOVÍNY Adam (38 RUSKO Jakub, 90 BALŠIANOK Bohuš), 71 SMIDA Tomáš (19 STYK Matúš), 90 BALŠIANOK Bohuš (10 HUSENICA Denis, 27 MIKOVÍNY Adam)

Nedeľný zápas tých istých súperov už nemal tak priaznivý vývoj pre domácich. Naši chlapci stále doťahovali náskok súpera, ktorý bol vďaka tomu v opačnej pozícii ako v sobotu. Nádejne to pre Horehroncov vyzeralo v úvode 3. tretiny, keď znížili na 3:4, v zápästí ale inkasovali a znovu museli otvoriť hru,  následne sa dva krát ešte presadil súper a dokonale našim odplatil sobotný výprask.

SOBOTA  05.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠKM TREBIŠOV  9:2 (3:0, 2:1, 4:1)
Góly BR: 56 MATZENAUER Alex (77 RIEČAN Matúš, 71 SMIDA Tomáš), 71 SMIDA Tomáš (77 RIEČAN Matúš, 87 STYK Róbert), 52 REPKA Matej (27 MIKOVÍNY Adam, 90 BALŠIANOK Bohuš), 19 STYK Matúš, 27 MIKOVÍNY Adam, 22 JABLONSKÝ Matúš (11 ŠVANTNER Július), 90 BALŠIANOK Bohuš (27 MIKOVÍNY Adam, 52 REPKA Matej), 22 JABLONSKÝ Matúš, 27 MIKOVÍNY Adam (90 BALŠIANOK Bohuš, 12 SLOBODNÍK Adam)

Dorast odštartoval sezónu výsledkovo jednoznačne,herne ale tak dominantný nebol. V sobotu však boli chlapci strelecky efektívni, čo nalomilo odpor súpera a zápas pohodlne vyhrali.