HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----

HK BREZNO - DORAST - REPORTY/ČLÁNKY-ARCHÍV - 2013/2014

V tejto sezóne dosiahli dorastenci HK BREZNO, pod vedením trénerov Ing. Pavla SÁSIKA a Marcela ŠTEFANČÍKA, najlepšie umiestnenie od ich pôsobenia v druhej najvyššej súťaži. Oproti minulosezónnemu siedmemu miestu sa posunuli o dve priečky vyššie a nebyť strastiplnému vývoja zdravotného stavu v mužstve, mohlo to byť ešte lepšie. Kôli možnosti dať čo najviac priestoru hráčom deviateho ročníka, sme počet hráčov dorastu pred sezónou nastavili podľa toho rozhodnutia. Ale takmer počas celej sezóny sme mali dlhodobo zranených množstvo hráčov, keď sa už zdalo, že sa situácia upokojí, ako pravidlo sa zranili iní hráči. Mnoho zápasov tak dorastenci odohrali s minimálnym počtom hráčov. Napriek  zložitej sezóne dosiahli na najlepšie umiestnenie. V budúcej sezóne by sme chceli zúročiť skúsenosti množstva deviatakov, ktorí odohrali okrem deviatackej sezóny aj polovicu dorasteneckej a zaútočiť na čelo tabuľky. Uvidíme do akej miery sa podarí udržať káder pohromade, keďže niektorí hráči avizujú záujem študovať a pokračovať v hokeji mimo nášho mesta.

NEDEĽA  16.03. 2014 - Zimný štadión Senica
HK 91 SENICA - HK BREZNO 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Góly BR: 20 ŠESTÁK Šimon (12 KOŠTIAL Martin), 16 BELLA Lukáš (8 KOCKA Matúš), 8 KOCKA Matúš (9 ŠEBEST Peter Daniel, 4 VÝBOŠŤOK Filip), 9 ŠEBEST Peter Daniel (8 KOCKA Matúš)

V poslednom stretnutí sezóny naši dorastenci jednoznačne dominovali na ľade Senice. Pomer striel bol na konci zápasu 15:32. Napriek tomu domáci výsledkovo držali krok, keď dokázali vyťažiť maximum z minima svojich šancí. Ešte tri minúty pred koncom stretnutia domáci viedli 3:2. Záver ale patril Brezňanom, ktorí ukázali vačšiu vôľu po víťazstve a gólom 13 sekúnd pred koncom strhli víťazstvo na svoju stranu.

SOBOTA  13.03. 2014 - Zimný štadión PIEŠŤANY
ŠHK 37 PIEŠŤANY - HK BREZNO  2:6 (2:2, 0:3, 0:1)
Góly BR: 14 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 8 KOCKA Matúš (7 LUPTÁK Patrik), 14 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin), 12 KOŠTIAL Martin (17 MORAVČÍK Jakub, 8 KOCKA Matúš), 9 ŠEBEST Peter Daniel (16 BELLA Lukáš, 18 VESEL Peter), 18 VESEL Peter

Hostia z Brezna potrebovali dvadsať minút na to aby sa rozohrali. Po prvej časti bolo skóre nerozhodné 2:2. V druhej tretine tromi gólmi ukázali domácim kto bude brať body v tomto meraní síl. Na tento náskok už domáci v poslednej časti nenašli odpoveď, horehronci si už svoje vedenie postrážili. Výhra v Piešťanoch zaručila Breznu konečné piate miesto v 1. lige dorastu, čo je zároveň historicky najlepším umiestnením dorastencov HK Brezno.

NEDEĽA  09.03. 2014 - Zimný štadión Bratislava - Dúbravka
ŠHK KŠK (HOBA) BRATISLAVA - HK BREZNO  8:4 (2:1, 2:0, 4:3)
Góly BR: 16 BELLA Lukáš (20 GIERTL Oliver, 23 KOSTELNÝ Jakub), 21 FAŠKO Andrej (17 MORAVČÍK Jakub), 21 FAŠKO Andrej (23 KOSTELNÝ Jakub), 21 FAŠKO Andrej

Domáci dokonale využili rozdielne rozmery svojho ľadu oproti iným štadiónom. Začali hrať hneď od začiatku agresívne, nátlakovo, často strieľali a tento štýl hry im priniesol  v tretej tretine, pre Brezno hrozivý priebežný stav 7:1. Napriek zlému vývoju Horehronci neskladali zbrane a tromi rýchlymi gólmi v poslednom dejstve aspoň prikrášlili výsledok. Budúci víkend odohrajú naši dorastenci posledné dve stretnutia na ľadoch Piešťan a Senice.

SOBOTA  08.03. 2014 - Zimný štadión Trnava
HK GLADIATORS TRNAVA - HK BREZNO 5:3 (2:3, 2:0, 1:0)
Góly BR: 12 KOŠTIAL Martin (6 MIKLOŠ Matej), 8 KOCKA Matúš (12 KOŠTIAL Martin, 21 FAŠKO Andrej), 20 GIERTL Oliver (23 KOSTELNÝ Jakub)

Brezňania sa vôbec nezľakli lídra a už istého víťaza súťaže. Zaskočili ho dvomi rýchlymi gólmi. Favorit však dokázal rýchlo vyrovnať, hostia ale ešte raz pred prestávkou získali jednogólové vedenie. Domáci hráči pod vplyvom nepriaznivého vývoja znervózneli a začali sa púšťať do šarvátok, z čoho paradoxne vyťažili, keď získali presilovky a tie aj využili. Presilovky tak nakoniec rozhodli toto stretnutie v prospech domácej Trnavy.

NEDEĽA  02.03. 2014 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly BR: 14 RYBÁR Filip (4 VÝBOŠŤOK Filip, 10 MIRILOVIČ Martin)

Tak ako v sobotu aj teraz boli Brezňania lepším mužstvom, čo po stretnutí uznal aj domáci tréner, ale preniesli si so sebou nemohúcnosť v koncovke a tá ich obrala o možnosť bodovať. V tretej časti viedli ale súper dvoma gólmi otočil stretnutie a keďže koncovka bola tento víkend pre nich neznámou nebodovali ani v Púchove.

SOBOTA  01.03. 2014 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO  4:2 (3:2, 1:0, 0:0)
Góly BR: 10 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 20 GIERTL Oliver), 10 MIRILOVIČ Martin (7 LUPTÁK Patrik, 4 VÝBOŠŤOK Filip)

Brezňania sa v stretnutí ujali rýchlo vedenia, ale domáci dokázali za krátky čas otočiť vývoj stretnutia vo svoj prospech. Hostia boli miestami bezradní v koncovke, keď sa nevedeli presadiť ani z čistých gólových príležitostí. Pripísali si tak štvrtú prehru s týmto súperom v sezóne a potvrdili tak, že im jeho herný štýl nesedí.

NEDEĽA  23.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 91 SENICA  4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly BR: 21 FAŠKO Andrej (12 KOŠTIAL Martin, 10 MIRILOVIČ Martin), 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin, 24 GIERTL Oliver), 17 MORAVČÍK Jakub (18 VESEL Peter, 4 VÝBOŠŤOK Filip), 18 VESEL Peter (17 MORAVČÍK Jakub, 4 VÝBOŠŤOK Filip)

V poslednom domácom zápase sezóny sa chceli domáci rozlúčiť víťazstvom. Tento cieľ začali napĺňať hneď od začiatku, boli aktívnejší, lepšie korčuľovali a bolo vidieť, že sa bavia hokejom. Hostí od vyššej prehry zachránil iba solídny výkon brankára. Posledných šesť stretnutí odohrajú naši dorastenci na ľadoch súperov, kde budú hájiť aktuálnu piatu priečku, ktorá je doposiaľ najlepším umiestnením v 1. lige dorastu.

SOBOTA  22.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - ŠHK 37 PIEŠŤANY  9:1 (3:0, 5:0, 1:1)
Góly BR: 24 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 7 LUPTÁK Patrik), 18 VESEL Peter (17 MORAVČÍK Jakub, 4 VÝBOŠŤOK Filip), 9 ŠEBEST Peter Daniel (7 LUPTÁK Patrik), 18 VESEL Peter (17 MORAVČÍK Jakub, 9 ŠEBEST Peter Daniel), 21 FAŠKO Andrej (12 KOŠTIAL Martin, 8 KOCKA Matúš), 24 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 18 VESEL Peter (10 MIRILOVIČ Martin), 12 KOŠTIAL Martin (15 LAUKA Jakub, 8 KOCKA Matúš), 8 KOCKA Matúš (12 KOŠTIAL Martin, 21 FAŠKO Andrej)

Nakoľko domáci v sezóne s týmto súperom ešte nebodovali, ale odohrali vyrovnané súboje, čakala sa dráma. Výborný vstup domácich však zmenil stretnutie na prezentáciu hokejového umenia jedného kolektívu. Domáci predviedli okulahodiaci hokejový zážitok pre prítomných divákov, ktorý okorenili deviatimi gólmi.

NEDEĽA  02.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 46 BARDEJOV  6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Góly BR: 8 KOCKA Matúš (6 MIKLOŠ Matej), 23 KOSTELNÝ Jakub (6 MIKLOŠ Matej), 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin), 8 KOCKA Matúš (12 KOŠTIAL Martin, 21 FAŠKO Andrej), 17 MORAVČÍK Jakub (18 VESEL Peter), 10 MIRILOVIČ Martin (8 KOCKA Matúš, 12 KOŠTIAL Martin)

Prvú dvadsaťminútovku neodohrali Brezňania v pohode. Od druhej časti sa zlepšili a začali predvádzať svoju hru, postupne zvyšovali vedenie gólmi v oslabení, presilovke ako aj rovnovážnom stave a mali už zápas až do konca pod kontrolou.

SOBOTA  01.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK MLÁDEŽ MICHALOVCE  3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Góly BR: 21 FAŠKO Andrej (8 KOCKA Matúš, 7 LUPTÁK Patrik), 17 MORAVČÍK Jakub, 8 KOCKA Matúš (21 FAŠKO Andrej)

Favorit z Michaloviec vyučil domácich z efektivity. Brezňania mali viac z hry, ako aj viac vyložených šancí, no góly strieľali hostia po chybách domácich hráčov. Horehronci sa snažili až do konca, no zápas sa im podarilo len zdramatizovať, nie však vyrovnať. V tomto zápase vyhral napokon šťastnejší nie lepší tím.

NEDEĽA  26.01. 2014 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO  5:7 (0:1, 0:2, 5:4)
Góly BR: 9 KYSUCKÝ Marek (24 GALDÍK Adam), 8 KOCKA Matúš (6 MIKLOŠ Matej), 24 GALDÍK Adam (15 GIERTL Oliver, 16 BELLA Lukáš), 23 KOSTELNÝ Jakub (8 KOCKA Matúš, 11 PETRINEC Félix), 5 BODNÁR Matúš (17 MORAVČÍK Jakub, 7 LUPTÁK Patrik), 11 PETRINEC Félix, 8 KOCKA Matúš (21 FAŠKO Andrej, 4 VÝBOŠŤOK Filip)

Tento zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh a favorizovaný hostia si ho kontrolovali. Od stavu 1:5 v tretej tretine sme nepochopiteľne poľavili a niekoľkými vylúčeniami sme dovolili domácim znížiť na rozdiel gólu. Hostia nakoniec neumožnili domácim vyrovnať a vedenie si postrážili, zaslúžene vyhrali a poistili si tak postavenie na 5. mieste v tabuľke.

SOBOTA  25.01. 2014 - Zimný štadión Prievidza
MŠHK BULLDOGS PRIEVIDZA - HK BREZNO  3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Góly BR: 17 MORAVČÍK Jakub (23 KOSTELNÝ Jakub, 21 FAŠKO Andrej), 8 KOCKA Matúš (12 KOŠTIAL Martin, 7 LUPTÁK Patrik), 4 VÝBOŠŤOK Filip (23 KOSTELNÝ Jakub, 7 LUPTÁK Patrik), 8 KOCKA Matúš (12 KOŠTIAL Martin, 4 VÝBOŠŤOK Filip), 8 KOCKA Matúš (16 BELLA Lukáš, 23 KOSTELNÝ Jakub)

Náš súper sa húževnato pustil do Brezňanov a vypracoval si dvojgólové vedenie. Hráčov Brezna to nezlomilo a postupne začali preberať iniciatívu v zápase a otočili skóre strelením 4 gólov. O víťazstve rozhodol kolektívny výkon všetkých hráčov, strelec 3 gólov Kocka, ako aj vynikajúci výkon brankára Klimenta.

NEDEĽA  19.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - ŠHK KŠK (HOBA) BRATISLAVA  4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Góly BR: 8 KOCKA Matúš (12 KOŠTIAL Martin, 17 MORAVČÍK Jakub), 21 FAŠKO Andrej (8 KOCKA Matúš, 6 MIKLOŠ Matej), 12 KOŠTIAL Martin, 17 MORAVČÍK Jakub (12 KOŠTIAL Martin, 21 FAŠKO Andrej)

Brezňania odhodlaní zopakovať výkon zo soboty, nezačali dobre a súper išiel do vedenia, domácich to nevyviedlo z mieri a pokračovali vo svojej hre. Po premenení šancí, na ktoré si trpezlivo počkali sa dostali postupne do trojgólového vedenia, ktoré sa stalo rozhodujúcim. Hostia dokázali už len korigovať na konečných 4:2 a záver mali domáci tak ako aj celé stretnutie jasne vo svojej réžii. (Fogogaléria)

SOBOTA  18.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK GLADIATORS TRNAVA  3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Góly BR: 10 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub), 17 MORAVČÍK Jakub (6 MIKLOŠ Matej), 8 KOCKA Matúš (22 KOVÁČIK Patrik)

Trnava ako najväčší ašpirant na postup do extraligy, nastúpila na stretnutie v Brezne v domnení, že ich čaká jednoznačné víťazstvo, ich pocit umocňovali aj predchádzajúce vzájomné stretnutia, ktoré medzi sebou tieto mužstvá odohrali (pozn. 3:8 a 1:11). Opak bol však pravdou, možno pri koncentrovanejšom výkone hlavného arbitra sa mohlo v Brezne zrodiť prekvapenie kola. Súper  v závere po sérii zákrokov, ktoré boli na hranici únosnosti, dokázal skórovať za stavu 3:3 a keď z následného úniku premenil brejk, bolo žiaľ po črtajúcom sa prekvapení. Dôležitým momentom bolo zranenie Kováčika pred vyrovnávajúcim gólom, ktorý bol odvezený po nešetrnom zákroku do nemocnice a následne mužstvu citeľne chýbal. Domáci napriek prehre ukázali, že už dokážu držať krok s najlepšími, čo dáva nádej breznianskemu dorastu aj do budúcna. (Fotogaléria)

NEDEĽA  12.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 46 BARDEJOV  8:5 (1:1, 5:4, 2:0)
Góly BR: 21 FAŠKO Andrej (6 MIKLOŠ Matej, 22 KOVÁČIK Patrik), 22 KOVÁČIK Patrik (8 KOCKA Matúš, 6 MIKLOŠ Matej), 21 FAŠKO Andrej (22 KOVÁČIK Patrik), 17 MORAVČÍK Jakub (19 GABAJ Jakub, 2 KLIMENT Branislav), 21 FAŠKO Andrej (22 KOVÁČIK Patrik, 8 KOCKA Matúš), 18 VESEL Peter (17 MORAVČÍK Jakub), 22 KOVÁČIK Patrik (8 KOCKA Matúš), 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin)

V stretnutí, ktoré malo vyrovnaný priebeh, ale z pohľadu hry mali viac navrch domáci, sa rodil výsledok pomaly. Po remíze v prvej tretine sa strhla deväť gólová smršť v druhej časti, ktorú domáci vyhrali o gól. Tento náskok zveľadili v poslednom dejstve dvomi gólmi a uhájili potrebné body. Dorastenci sa aktuálne nachádzajú na 5. mieste z 12 účastníkov druhej najvyššej súťaže.(Fotogaléria)

SOBOTA  11.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK MLÁDEŽ MICHALOVCE  1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly BR: 22 KOVÁČIK Patrik (7 LUPTÁK Patrik)

Domáci nastúpili proti favorizovanému súperovi v oklieštenej zostave, čo hostia využili. Napriek tomu, že mali domáci dorastenci viacero sľubných šancí, nedali gól. Naopak súper postupne góly pridával na 0:3. Snahu domácich dokumentuje gól v oslabení, ktorým domáci znížili na 1:3, ale viac radosti už v závere mali hostia, ktorí ešte dvoma gólmi upravili konečné skóre na 1:5.

NEDEĽA  22.12. 2013 - Zimný štadión Dolný Kubín
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly BR: 8 KOCKA Matúš (15 LAUKA Jakub, 12 KOŠTIAL Martin), 12 KOŠTIAL Martin (8 KOCKA Matúš, 24 GIERTL Oliver), 18 VESEL Peter (16 BELLA Lukáš, 21 FAŠKO Andrej)

Vo štvrtom vzájomnom zápase za 10 dní sa už obe mužstvá dokonale poznali, čo sa prejavilo aj na hre. Domáci posilnení o hráčov extraligychceli uspieť. Pretože proti boli Brezňania, ktorých v tomto zápase vystužili hráči 9. ročníka a hostia predviedli azda najlepší výkon v doterajšom priebehu súťaže. Miestami predvádzali hru, pri ktorej boli domáci iba štatistami na ľade. Dorastenci tak úspešne ukončili rok 2013 piatimi výhrami v rade.

SOBOTA  21.12. 2013 - Zimný štadión Dolný Kubín
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 5:7 (1:4, 3:1, 1:2)
Góly BR: 18 VESEL Peter (17 MORAVČÍK Jakub, 19 GABAJ Jakub), 12 KOŠTIAL Martin (15 LAUKA Jakub), 8 KOCKA Matúš (7 LUPTÁK Patrik), 18 VESEL Peter (17 MORAVČÍK Jakub, 16 BELLA Lukáš), 22 KOVÁČIK Patrik (8 KOCKA Matúš, 6 MIKLOŠ Matej), 22 KOVÁČIK Patrik (21 FAŠKO Andrej), 22 KOVÁČIK Patrik (21 FAŠKO Andrej)

Zápas sa v prvých dvoch tretinách odohrával v rozdielnych réžiách. Hostia z Brezna dominovali v tej prvej, druhá patrila domácim. Tretia nakoniec vyznela herne aj výsledkovo pre Horehroncov, ktorí si poctivou hrou postrážili vedenie a nedali domácim priestor aby mohli získať čo i len bod.

SOBOTA  14.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN  3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly BR: 12 KOŠTIAL Martin (17 MORAVČÍK Jakub), 21 FAŠKO Andrej (12 KOŠTIAL Martin), 15 LAUKA Jakub (16 BELLA Lukáš)

Do odvety nastupovali domáci početne oslabení, pretože šestica hráčov nastúpila v stretnutí deviatakov v Žiline. Tomuto bola prispôsobená aj taktika a celý zapas hrali aj vysoko disciplinovane. Súper bol opäť bezradný vďaka výbornej defenzíve na čele s brankárom Klimentom, ktorý si udržal čisté konto.

PIATOK  13.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN  4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly BR: 6 MIKLOŠ Matej (21 FAŠKO Andrej, 8 KOCKA Matúš), 18 VESEL Peter (12 KOŠTIAL Martin, 5 BODNÁR Matúš), 8 KOCKA Matúš (22 KOVÁČIK Patrik), 17 MORAVČÍK Jakub (23 KOSTELNÝ Jakub, 10 MIRILOVIČ Martin)

Vo vyrovnanom stretnutí domáci predviedli kolektívny výkon, ktorý im zabezpečil víťazstvo. Proti húževnatému súperovi sa gólovo presadili všetky formácie a svojim pohybom súperovi prakticky nedovolili žiadny tlak. Kubínčania sa vôbec nedokázali presadiť, čo je vzhľadom k ich lepšiemu tabuľkovému postaveniu prekvapujúce.

NEDEĽA  08.12. 2013 - Zimný štadión Prievidza
MŠHK BULLDOGS PRIEVIDZA - HK BREZNO  1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly BR: 24 GIERTL Oliver (6 MIKLOŠ Matej, 17 MORAVČÍK Jakub), 23 KOSTELNÝ Jakub (17 MORAVČÍK Jakub)

Prievidza posilnená sobotným víťazstvom, sa húževnato pustila do našich dorastencov. Brezňania prvotný nápor súpera ustáli a postupne boli čoraz aktívnejší, opäť však zahadzovali vyložené príležitosti na strelenie gólov, ktorými si mohli vytvoriť rozhodujúci náskok , tento fakt sa im neskôr mohol vypomstiť. Nakoniec o našom najtesnejšom víťazstve rozhodol gólom Kostelného v oslabení ako aj výborný výkon brankára Klimenta, ktorý bol pri dvojnásobnom počte striel v neustálej permanencii.

SOBOTA  07.12. 2013 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO  4:3 (0:0, 3:0, 1:3)
Góly BR: 18 VESEL Peter (17 MORAVČÍK Jakub), 16 BELLA Lukáš (21 FAŠKO Andrej), 17 MORAVČÍK Jakub (19 GABAJ Jakub, 12 KOŠTIAL Martin)

Brezno nastúpilo do zápasu v oklieštenej zostave, čo súper doplnení o nových hráčov Zvolena dokonale využil. Za dve tretiny si domáci vytvorili rozhodujúci náskok. Následne Horehronci vytvorili zvýšeným úsilím tlak, z neho vyťažili tri góly, ale to už stačilo len na zdramatizovanie, ale nie na vyrovnanie konečného skóre.

NEDEĽA  01.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  6:5 (4:2, 0:1, 2:2)
Góly BR: 10 MIRILOVIČ Martin, 18 VESEL Peter (12 KOŠTIAL Martin, 19 GABAJ Jakub), 22 KOVÁČIK Patrik (16 BELLA Lukáš), 15 LAUKA Jakub (24 GIERTL Oliver), 22 KOVÁČIK Patrik (16 BELLA Lukáš) 2x

V druhom víkendovom zápas chceli naši dorastenci uspieť. Vôľu vyhrať nezlomili ani šťastné góly, ktoré súper strelil. Na druhej strane sa šťastena priklonila ku nám, keď sme skórovali po tečovaných, či dorazených strelách. Výkonom zaujali strelecky disponovaný Kováčik, ktorý zaznamenal hattrick, pričom na všetky góly mu prihrával Bella. Brezňanom patrí v tabuľke 8. priečka z dvanástich účastníkov.

SOBOTA  30.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA  1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Góly BR: 22 KOVÁČIK Patrik

S hrateľným súperom, sme zápas nezačali dobre rýchlo sme inkasovali dva góly, pričom nám sa skórovať nepodarilo. Považania ďalej pridávali dva góly za tretinu, my sme odpovedali gólom Kováčika až v tretej tretine. Hráčov môže mrzieť najmä skutočnosť, že súper odohral zápas s úzkym kádrom, čo sme mohli využiť.

NEDEĽA  24.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 91 SENICA  7:3 (5:0, 1:2, 1:1)
Góly BR: 16 BELLA Lukáš, 10 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub), 23 KOSTELNÝ Jakub (15 LAUKA Jakub), 22 KOVÁČIK Patrik (4 DÚBRAVSKÝ Frederik), 4 DÚBRAVSKÝ Frederik (21 FAŠKO Andrej, 22 KOVÁČIK Patrik), 23 KOSTELNÝ Jakub (16 BELLA Lukáš), 17 MORAVČÍK Jakub (19 GABAJ Jakub, 7 LUPTÁK Patrik)

Domáci poučení vývojom sobotného zápasu nedali od prvých minút Seničanom ani kus voľného ľadu a v prvej tretine si vytvorili rozhodujúci päťgólový náskok. V tomto dejstve pripomínali uragán, ktorý hostí doslova sfúkol z ľadu. Mierny pokles tempa zapríčinil dva inkasované góly, ale domáci kolektívnym výkonom nedovolili súperovi zápas zdramatizovať, postupne pridali dva góly a zápas si pokojne ustrážili. Napriek výbornému výkonu všetkých hráčov možno vyzdvihnúť jednotlivcov, ktorým zápas mimoriadne vyšiel, brankárovi Klimentovi a mladíkom Kostelnému, Mirilo vičovi a Petrinecovi. (Fotogaléria)

SOBOTA  23.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - ŠHK 37 PIEŠŤANY 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Góly BR:18 VESEL Peter (17 MORAVČÍK Jakub), 6 MIKLOŠ Matej (22 KOVÁČIK Patrik)

Domáci predvádzali v prvej časti nátlakový hokej, napriek vyloženým šanciam však získali len jednogólové vedenie. Hostia sa len málo dostávali do šancí ale v defenzíve vytrvalo odolávali domácim. Brezňanom sa v závere kruto vypomstili nepremenené šance z prvej a druhej tretiny, keď štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času prišli o vedenie a pol minúty pred koncom po druhom zlepenom góle hostí aj o bod a šancu vyhrať v predĺžení. (Fotogaléria)

NEDEĽA  17.11. 2013 - Zimný štadión Bratislava - Dúbravka
ŠHK KŠK (HOBA) BRATISLAVA - HK BREZNO 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)
Góly BR: MORAVČÍK Jakub (ŠESTÁK)

V nedeľu narozdiel od zápasu v Trnave, začali Brezňania oveľa lepšie. Odohrali zápas výbornej úrovne, kde dokázali držať krok s ďalším favoritom na prvenstvo v súťaži. Svojou hrou Horehronci vymazali tabuľkový rozdiel, hrali obetavo a vytvárali si množstvo šancí, žiaľ zlyhávali v koncovke. Domáci lepšie využili znalosť úzkeho ihriska. Zápas rozhodli dvomi využitými presilovkami v záverečnej tretine a výsledok si už postrážili.

SOBOTA  16.11. 2013 - Zimný štadión Trnava
HK GLADIATORS TRNAVA - HK BREZNO 11:1 (6:1, 3:0, 2:0)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (8 KOCKA Matúš)

Keď Trnava, favorit na postup do extraligy vyhrala prvú tretinu 6:1 bolo o osude zápasu rozhodnuté. Za hostí nastúpilo niekoľko žiakov, ktorí mali cez víkend voľno a aj pre nich bol tento zápas veľkou školou. Všetci hráči zistili na čom musia v tréningu do budúcna popracovať.

NEDEĽA  03.11. 2013 - Zimný štadión Bardejov
HC 46 BARDEJOV - HK BREZNO  2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly BR: VESEL Peter (KOŠTIAL Martin), BELLA Lukáš (KOŠTIAL Martin), KOCKA Matúš (KOVÁČIK Patrik), KOCKA Matúš (KOVÁČIK Patrik), VESEL Peter

Brezňania predviedli doposiaľ najlepší výkon v sezóne. Vo vyrovnanom zápase rozhodol kolektívny výkon celého mužstva, ktorý nezlomil ani hlavný rozhodca svojimi neuveriteľnými rozhodnutiami v prospech domácich. Vyzdvihnúť si zaslúži výborne chýbajúci Kliment a strelci gólov Vesel (3) a Kocka(2).

SOBOTA  02.11. 2013 - Zimný štadión Michalovce
HKM MICHALOVCE - HK BREZNO 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)
Góly BR: KOCKA Matúš (LUPTÁK Patrik)

Zápas v Michalovciach bol zo začiatku vyrovnaný, potom sa favoritovi podarilo využiť dve presilovky a od polovice už nedovolili hosťom z Brezna zdramatizovať zápas.

NEDEĽA  27.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠHK BULDOGS PRIEVIDZA  5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Góly BR: Kováčik (Kocka), Vesel, Rybár (Lupták), Šebest (Kocka), Šebest

Vo vyrovnanom zápase začali góly padať až v druhej tretine.Domácim sa podarilo prelomiť obranu súpera tromi gólmi,po ktorých  úplne ovládli vývoj zápasu.Veľmi dobrou hrou nedovolili súperovi žiadne zdramatizovanie zápasu a zaslúžene vyhrali. (Fotogaléria)

SOBOTA  26.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Góly BR: KOVÁČIK Patrik (KOŠTIAL Martin), MORAVČÍK Jakub (GABAJ Jakub, SOKOL Philip), KOVÁČIK Patrik (KOŠTIAL Martin, GALDÍK Adam), FAŠKO Andrej (MONIŠ Matúš, KOCKA Matúš), KOVÁČIK Patrik (MIKLOŠ Matej)

V tomto zápase boli domáci jednoznačne lepším družstvom, čo potvrdili vedením o tri góly už v prvej tretine.Toto vedenie sa stalo rozhodujúcim a domáci si ho udržali do konca zápasu. Z hráčov treba vyzdvihnúť brankára Klimenta a strelca troch gólov Patrika Kováčika. (Fotogaléria)

ŠTVRTOK  24.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - VASAS BUDAPEST  3:8 (0:3, 2:0, 1:5)
Góly BR: Lauka 2, Bodnár

V priateľskom zápase dostali priestor aj hráči, ktorí za dorast pravidelne nehrávajú. Na začiatku bolo vidieť, že Horehronci majú zo súpera rešpekt, čoho výsledkom boli rýchle 3 góly v domácej sieti. Do druhej tretiny sme vstúpili ako vymenení a hosťom spoza Dunaja sme skoro nič nedovolili a po využitých presilových hrách sa vrátili do zápasu a do tretej tretiny odchádzali s makom 1 gólu. V tretej tretine sa domáci snažili otočiť nepriaznivý stav, ale nevyšlo im to. Po veľkých chybách strelili hostia v rozmedzí 7 minút 4 góly a bolo po zápase. Našim sa podarilo už len upraviť skóre na konečných 3:8. Zápas splnil svoj účel a veríme, že takéto medzinárodné súperenie, bude v Aréne Brezno pravidelnou udalosťou, pretože takéto zápasy sú pre rozvoj mužstva veľmi dôležité.

SOBOTA  19.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA  2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Góly BR: Kocka (Vesel, Mikloš), Kováčik

Tento zápas vôbec domácim nevyšiel. Súper ich dve tretiny, v ktorých mali domáci viacero šancí, vyučil z efektivity v zakončení. Plne sa napĺňalo hokejové pravidlo nedáš – dostaneš. Keď sa domáci dostávali do tlaku a vytvorili si niekoľko vyložených šancí, ktoré nepremenili, súper ich hneď potrestal za každú chybu gólom. Z tohto zápasu sa musia domáci poučiť a vrátiť sa k efektívnej hre, ktorú vedia hrať.

HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly BR: Vesel (Koštiaľ, Moniš), Bella

V Zápase veľmi dobrej úrovne o výsledku rozhodlo množstvo nepremenených domácich šancí. Súper prišiel ako favorit, no na ľade nebol tabuľkový rozdiel vidieť. Domáci predviedli jeden z najlepších výkonov v sezóne.

NEDEĽA  13.10. 2013 - Zimný štadión Senica
HC DUKLA SENICA - HK BREZNO  6:5x (1:2, 3:3, 1:0, 1:0)
Góly BR: Mirilovič (Gabaj), Šebest (Kostelný), Kocka (Vesel, Faško), Koštiaľ (Kováčik), Koštiaľ (Kováčik)

Tento zápas mal dve rozdielne polovice. Prvá patrila mladým Brezňanom, ktorí v nej nastrieľali päť gólov a viedli už 1:5. Druhá polovica patrila prezmenu domácim, ktorí postupne po zbytočných chybách našich chlapcov nakoniec vyrovnali. Stretnutie rozhodla jediná strela v predĺžení. Tento zápas nech sa stane ponaučením pre chlapcov, že hokej je rýchla hra, v ktorej treba hrať celých 60 minút naplno.

SOBOTA  12.10. 2013 - Zimný štadión Piešťany
ŠHK 37 PIEŠŤANY - HK BREZNO  5:5 (3:3, 2:2, - )  v 43. minúte bol zápas predčasne ukončený
Góly BR: Vesel (Vaško), Vesel (Mikloš), Mikloš (Koštiaľ), Kocka (Kováčik), Faško(Koštiaľ, Kováčik)

Vo vyrovnanom stretnutí sa mužstvá striedali vo vedení až do 43. minúty, kedy tréner hostí vyprovokoval svojich hráčov k hromadnej bitke, po ktorej už zraneniami a vylúčeniami početne oslabení Brezňania nemohli pokračovať v zápase. Celé toto divadlo režírované trénerom domácich Megom, bude mať dohru na disciplinárnej komisii SZĽH.

NEDEĽA  06.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HOBA BRATISLAVA 1:5 (0:2,0:2,1:1)
Gól BR: Vesel (Kostelný)

Veľmi nervózne stretnutie, ktorého priebeh ovplivnil neskúsený rozhodca množstvom nezmyselných vylúčení najskôr na strane domácich a neskôr v rámci kompenzácie aj hostí, lepšie zvládli hostia najmä v presilových hrách. Využili dve početné výhody o dvoch hráčov a jednu o jedného hráča, dostali sa vďaka tomu na koňa. Domáci v závere korigovali tiež v presilovej hre. V obidvoch zápasoch pri veľkej maródke dostali príležitosť viacerí hráči deviateho ročníka, ktorí sa napriek sile súperov prezentovali bojovnosťou a ukázali, že majú veľký herný potenciál do budúcnosti.

SOBOTA  05.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK GLADIARORS TRNAVA 3:8 (0:6,0:2,3:0)
Góly BR: Mirilovič (Šebest, Sokol), Kocka (Vesel), Bodnár (Koštiaľ)

O zápase rozhodla prvá tretina, v ktorej domáci pôsobili zakríknuto a dovolili súperovi poľahky šesť krát skórovať. Aj keď sa domáci postupne zlepšovali, podarilo sa im už len  kozmeticky upraviť výsledok. Na odvrátenie prehry to nestačilo, ale na získanie sebavedomia omladeného mužstva sužovaného množstvom zranených hráčov (pozn. chýbalo osem hráčov základnej zostavy)  tretia tretina poslúžila.

NEDEĽA  29.09. 2013 - Zimný štadión Bardejov
HC 46 BARDEJOV - HK BREZNO 3:5 (0:2, 0:0, 3:3)
Goly BR: Kostelný 3, Faško 2

Vo vyrovnanom zápase hosťom výborne vyšiel úvod zápasu, keď už v 4. minúte viedli od dva góly. Brezňania posilnení o hráčov z 9. ročníka si rozumnou hrou kontrolovali priebeh celého zápasu a svoj náskok v tretej tretine zvýšili na 4 góly. Domácim sa podarilo v závere znížiť, ale hostia si vedenie postrážili. Strelecky sa zaskveli Kostelný a Faško. Počas oboch zápasov sa mohli Brezňania oprieť o výborné výkony svojich brankárov.

SOBOTA  28.09. 2013 - Zimný štadión Michalovce
HKM MICHALOVCE - HK BREZNO 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Góly BR: Moniš

Chorobami a zraneniami zdecimovaní hostia neboli favoritovi rovnocenným súperom. Jedenásť korčuliarov odolávalo pokiaľ vládalo. O celom zápase rozhodla druhá tretina, v ktorej domáci strelili štyri góly, na ktoré nevedeli hostia odpovedať. O jediný úspech hostí sa postaral Moniš.

NEDEĽA  22.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠHK BULLDOGS PRIEVIDZA  3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly BR: Kocka (Vesel), Kocka (Vesel, Faško), Kocka (Faško, Vesel)

Na nedeľné stretnutie prišiel úplne iný súper ako v sobotu. Súper bol dôraznejší a lepšie korčuľoval ako ten v sobotu a hlavne chcel bodovať. Domáci hráči posilnení o hráčov 9 ročníka, ktorými bolo mužstvo vhodne doplnené sa ukázali ako výborný kolektív. Vo vyrovnanom zápase rozhodlo lepšie využívanie presilových hier, v ktorých sa domáci vedeli presadiť hneď dvomi gólmi. Z domácich hráčov treba vyzdvihnúť výkon brankára ako aj strelecky disponovaného kapitána mužstva Matúša Kocku, ktorý zaznamenal hetrik.

SOBOTA  21.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC  5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Góly BR: Faško (Kocka), Mesároš (Faško), Vesel (Kocka), Kocka (Vesel, Faško)

V prvom domácom zápase novej sezóny si domáci hráči chceli napraviť chuť po prvých dvoch prehrách. Pre početné zranenia a choroby v mužstve, domáci do zápasu nastúpili iba s 12 korčuliarmi. Napriek malému počtu hráčov, vôbec na nich nebola poznať únava ale skôr vôľa vyhrať tento zápas. Nakoniec boli lepším mužstvom ako súper a celý zápas mali hru pod kontrolou, o čom svedčí aj pomer striel 39:23.

SOBOTA  14.09. 2013 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 5:3 (0:1,2:2,2:0)
Góly BR: Kocka (Faško, Mesároš), Faško (Kováčik), Vesel (Lupták)

Horehronci začali dobre, po výbornej prvej tretine, v ktorej boli jednoznačne aktívnejší, viedli o gól. Škoda, že nevyužili viaceré šance, čo ich v závere o to viac mrzelo. Druhé dejstvo prinieslo dva zlepené góly našich a zdalo sa, že kráčajú za víťazstvom. To by ale nemohli dovoliť súperovi  vrátiť sa do zápasu dvomi gólmi v krátkom slede. V tretej tretine naši chlapci strácali sily a náhodné góly, posadili na koňa domácich, ktorí si už víťazstvo nenechali zobrať.

NEDEĽA  15.09. 2013 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 6:3 (2:0,3:2,1:1)
Góly BR: Mikloš (Šebest), Galdík (Vesel, Bella), Bella (Mirilovič, Lupták)

Hrateľnejší súper ako v sobotu čakal v druhý víkendový deň na našich dorastencov. Pri troche šťastia mohli naši mladíci minimálne bodovať. Prejavila sa absencia Paťa Kováčika, ktorý nedohral v sobotu pre prasknutú kosť na nohe a tak zostal dôležitý post prvého centra oslabený, čo sa prejavilo na celkovej hre a aj samotnom výsledku.