HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
DORAST - REPORTY/ČLÁNKY

 

NADSTAVBOVÁ ČASŤ - O EXTRALIGU DORASTU

NEDEĽA  08.03. 2020 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - HK 99 RUŽINOV-BRATISLAVA 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Góly BR: TURŇA Oliver (ĎÖRDÍK Jakub, RENDEK Šimon)
 
SOBOTA  07.03. 2020 - Aréna Brezno 11. Kolo
HK BREZNO - HK 99 RUŽINOV-BRATISLAVA 1:10 (0:2, 0:6, 1:2)
Góly BR: ĎÖRDÍK Jakub (TURŇA Oliver)
 
ŠTVRTOK  27.02. 2020 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 0:12 (0:4, 0:4, 0:4)
 
STREDA  26.02. 2020 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HK ZVOLEN 2:9 (0:5, 1:2, 1:2)
Góly BR: BÁLINT Marek (NOVYSEDLÁK Samuel, ĎÖRDÍK Jakub), ĎÖRDÍK Jakub (BÁLINT Marek)
 
NEDEĽA  23.02. 2020 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - HOBA BRATISLAVA 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
 
SOBOTA  22.02. 2020 - Aréna Brezno 7. Kolo
HK BREZNO - HOBA BRATISLAVA 6:7pp (1:1, 2:2, 3:3, 0:1)
Góly BR: GÉRER Jakub (RENDEK Šimon, NOVYSEDLÁK Samuel), VALLO Timotej (MALECKÝ Martin), 
ĎÖRDÍK Jakub (BÁLINT Marek, TURŇA Oliver), BÁLINT Marek (NOVYSEDLÁK Samuel, MASARIK Martin), 
GÉRER Jakub (RENDEK Šimon, NGUYEN Filip), BÁLINT Marek (ĎÖRDÍK Jakub, TURŇA Oliver)
 
NEDEĽA  16.02. 2020 - Zimný štadión Partizánske 6. Kolo
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Góly BR: GÉRER Jakub (ŠVEC Dominik, ĎÖRDÍK Jakub), GÉRER Jakub (ĎÖRDÍK Jakub, TURŇA Oliver)
 
Hostia poučení zo soboty, začali zápas výborne a ujali sa vedenia. Len škoda že z toľkých vyložených šancí premenili iba jednu. Domáci z minima  vyuzžili maximum a otočili skóre na vo svoj prospech. Koncert zahodených šancí hostí pokračoval aj v druhej a tretej tretine. Preto ani v tomto vyrovnanom zápase, kde boli lepším mužstvom si nepripísali ani jeden bod.
 
SOBOTA  15.02. 2020 - Zimný štadión Partizánske 5. Kolo
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly BR: TURŇA Oliver (ĎÖRDÍK Jakub)
 
Zápas sa lepšie začal pre domácich, ktorí sa rýchlo ujali vedenia. Hostia sa síce snažili, no absencia treningov v play off, pre obsadenie domácej Arény v Brezne,  sa najhoršie prejavila na brankarovi Mejsnarovi, ktory zo 4 slabých  striel inkasoval 3 góly. A preto po prvej tretine domáci viedli 3:1. Hosťom snahu nemožno uprieť, no vyzerali ťažkopádne a ani vyložené šance nepremenili. Poznačila ich strata najlepšieho hráča ligy Bálinta, ktorý inkasoval nešportový zásah do hlavy lakťom, na ktorý sa ani nepamätal. Domácim lepšie zachytal brankár, ktory nedovolil hosťom skorigovať skóre a tak si Partizánske nakoniec pripísalo tri body.
 
SOBOTA  02.02. 2020 - Steel Aréna Košice 4. Kolo
HC PENGUINS PREŠOV - HK BREZNO  6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Góly BR: ĎÖRDÍK Jakub

Vo vyrovnanom zápase, aj keď to na skóre nevidieť, hostia prestrieľali domácich. Avšak veľký rozdiel bol v chladnokrvnosti zakončenia. Kým domáci išli do vedenia a hostia im kontrovali gólom v prvej tretine, v ostatných už neboli takí efektívny. Aj keď vyložených šancí v takom vyrovnanom zápase mali aj na 8 gólov, ďalší sa už neujal. A aj preto domáci, keď využili presilovku, a pridali gól naviac v druhej tretine, tak išli do vedenia o 2 góly. Hosťom nemožno uprieť snahu o dramatizáciu výsledku, ale vyložene šance Bálinta, Vala, Gerera a Turňu ostali nevyužité. Domácim sa podarilo v 3 tretine streliť upokojujúci gól na 4:1 a potom už hosťom nedovolili žiaden zvrat. A nakoniec domáci ešte 2x skórovali a vyhrali aj tento duel.  

SOBOTA  01.02. 2020 - Steel Aréna Košice 3. Kolo
HC PENGUINS PREŠOV - HK BREZNO 3:2(0:1, 3:1, 0:0) 
Góly BR: ĎÖRDÍK Jakub (TURŇA Oliver, BÁLINT Marek), GÉRER Jakub 

Zápas sa hral na malej tréningovej ploche v Košiciach a  tomu sa podobala aj hra. Rýchle kontry na oboch stranách, z ktorých hostia po krásnej kombinácii a gólu do prázdnej brány vyťažili vedenie po prvej tretine. Domáci tým posilnení o 5 najlepších hráčov Bardejova sa vôbec nevedel presadiť proti skvelej hre hosti. Škoda len že hostia zo svojej prevahy nevyťažili viac. V 2 tretine domáci ale začali trestať chyby hosti. Boli efektívnejši v zakončení a otočili skóre vo svoj prospech a viedli po 2 tr.3:2. Tým výsledkom sa aj zápas nakoniec skončil, aj keď hostia sa snažili do konca o vyrovnanie, ale ani hra bez brankára im nepriniesla vyrovnávajúci gól. A tak vyhral šťastnejší a efektívnejší.  Vo vyrovnaných zápasoch rozhodujú individuálne chyby, ktoré vie súper využiť. Domácim sa o jednu viac podarilo potrestať a preto vyhrali o gól.

NEDEĽA  26.01. 2020 - Zimný štadión Ružinov 2. Kolo
HK 99 BRATISLAVA-RUŽINOV - HK BREZNO 7:4 (1:2, 4:0, 2:2) 
Góly BR: GÉRER Jakub (MURÍN Sebastián, BÁLINT Marek), BÁLINT Marek (ĎÖRDÍK Jakub, NOVYSEDLÁK Samuel), BÁLINT Marek (TURŇA Oliver), BÁLINT Marek

Poučení z vývoja včerajšieho zápasu, hostia nedovolili domácim nič v prvej tretine, v ktorej 2x skórovali. Po hrubej chybe sa domácim aspoň podarilo skorigovať stav v prej tretine na 1:2. Druhá tretina bola pre hostí ako z ríše zlych snov. Kopili individualne chyby a domáci ich trestali a získali vedenie 5:2. Hostia sa nevzdavali ani za takého stavu a dokázali znížiť na rozdiel gólu. A keď mali otočiť výsledok,  tak do stretnutia hrubo svojimi nedbanlivými rozhodnutiami zasiahol hlavný rozhodca. Celú sezónu sme sa k rozhodcom nevyjadrovali. Ale dnes to jednoducho nešlo. Svojimi posúdenými zákrokmi nezmyselne trestal hostí a tým im znemožnil zvrat v zápase. Veľká škoda toho, ze Ružinov je k Bratislave bližšie ako Brezno. Možno by aj rozhodovanie bolo objektívnejšie ako v tomto zápase. Musíme si len popriať, aby  v ďalších vyrovnaných zápasoch vyhrával iba šport a nik nikomu nekazil tvrdú poctivú prácu,  tak ako sa to dnes podarilo hlavnému rozhodcovi. Napokon sa domácim podarilo, po už spomínaných udalostiach, ukoristiť i ďalšie tri body.

SOBOTA  25.01. 2020 - Zimný štadión Ružinov 1. Kolo
HK 99 BRATISLAVA-RUŽINOV - HK BREZNO  4:3 (4:1, 0:1, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (TURŇA Oliver), GÉRER Jakub (DEBNÁR Michal, PETRISKO Oliver), GÉRER Jakub (BÁLINT Marek, ĎÖRDÍK Jakub)

Zápas začal vo vysokom tempe a so šancami na oboch stranách.  Prvú tretinu viac využili domáci a išli do vedenia 4:1. Hostia sa otriasli počas prestávky a v druhej tretine sa im podarilo skóre rýchlo znížit. Po znížení stavu dostal zápas úplne iný  náboj. Už sa hralo podla nôt hostí, ktorí postupne dobijali bránu domácich. Znížit na rozdiel jediného gólu sa im podarilo až v záverečnej časti hry. Zvláštne rozhodnutia rozhodcov brzdili obe mužstvá počas celého stretnutia. Nakoniec domáci horko ťažko ubránili výsledok a zapísali si prvé body nadstavby.

ZÁKLADNÁ ČASŤ

NEDEĽA  19.01. 2020 - Aréna Brezno 28. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 3:5 (2:1,1:1,0:3)
Góly BR: KOŠTIAL Ján (PETRISKO Oliver, NOVYSEDLÁK Samuel), BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián, PETRINEC Teodor), ŠVEC Dominik (KOŽUCH Jakub, BÁLINT Marek)
 
SOBOTA  18.01. 2020 - Aréna Brezno 27. Kolo
HK BREZNO - MŠHKM PRIEVIDZA 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Góly BR: GÉRER Jakub (KOVÁČIK Richard), ŠVEC Dominik (BÁLINT Marek), GÉRER Jakub (KOŽUCH Jakub), ĎÖRDÍK Jakub (KOŽUCH Jakub, TURŇA Oliver)
 
NEDEĽA  12.01. 2020 - Aréna Brezno 26. Kolo
HK BREZNO - MHC 46 BARDEJOV 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián), NOVYSEDLÁK Samuel (TURŇA Oliver, RENDEK Šimon), GÉRER Jakub (NGUYEN Filip, ĎÖRDÍK Jakub), BOSMAN Andreas (RENDEK Šimon), GÉRER Jakub (DEBNÁR Michal, ĎÖRDÍK Jakub), BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián, TURŇA Oliver), DEBNÁR Michal (VALLO Timotej), BÁLINT Marek (ŠVEC Dominik, MURÍN Sebastián)

Po dlhej sviatočnej prestávke, sa dorastenci predstavili v súťažnom zápase. Stretnutie sa od začiatku vyvíjalo priaznivo pre domácich a bol v ich jasnej réžii. Dominovali celý zápas a aj divákov potešili zvyšujúcim sa skóre. Nakoniec si bez väčších problémov zapísali 3 body a vysoké víťazstvo. Mrzí len zranenie Bosmana, ktorý si nešťastne poranil rameno. Veríme, že jeho zranenie sa čo najrýchlejšie dolieči a bude pripravený do ďalších stretnutí. 

NEDEĽA  22.12. 2019 - Steel Aréna Košice  24. Kolo
HC PREŠOV PENGUINS - HK BREZNO 11:4 (3:1, 5:2, 3:1)
Góly BR: BOSMAN Andreas (RENDEK Šimon, ŠVEC Dominik), NOVYSEDLÁK Samuel (GÉRER Jakub), ŠVEC Dominik (DEBNÁR Michal), TURŇA Oliver (DEBNÁR Michal)

Do posledného súťažného zápasu tohto roku nastupovali naši Rytieri v oklieštenej zostave a aj s vedomím, že od januára ich už naisto čaká play off o Extraligu. Zápas mal vianočný náboj a obe mužstvá vôbec nepredviedli to najlepšie čo vedia. V tomto súboji sa viac darilo domácim, ktorí uštedrili našim chlapcom zahanbujúcu prehru, ktorá však ale nič nerieši na postavení v tabuľke. Obidva mužstva sa ešte minimálne 4x stretnú v nadstavbovej skupine. A tam to už budú úplne iné zápasy. Po dnešnom víkende sa môžeme nesmierne tešiť, pretože náš tím po ťažkej základnej časti dosiahol nádherný úspech a to postup do TOP 6 skupiny, ktorá bude bojovať o priamy postup do Extraligy Dorastu. Od dnešného dňa tak začína tvrdá a poctivá príprava. Máme sen a urobíme preň maximum. 

SOBOTA  08.12. 2019 - Aréna Brezno 22. Kolo
HK BREZNO - HC LUČENEC 13:0 (5:0, 2:0, 6:0)
Góly BR: BÁLINT Marek, ŠVEC Dominik (KOVÁČIK Richard, BÁLINT Marek), KOVÁČIK Richard (ŠVEC Dominik, BÁLINT Marek), GÉRER Jakub (VALLO Timotej), GÉRER Jakub (VALLO Timotej), 
BÁLINT Marek (KOVÁČIK Richard), BÁLINT Marek (KOVÁČIK Richard, NOVYSEDLÁK Samuel), 
ĎÖRDÍK Jakub (BÁLINT Marek, ŠVEC Dominik), GÉRER Jakub (FARTEL Alex), BÁLINT Marek (ŠVEC Dominik, ĎÖRDÍK Jakub), BÁLINT Marek (ĎÖRDÍK Jakub, BROZMAN Dušan), 
ĎÖRDÍK Jakub (GÉRER Jakub), GÉRER Jakub (FARTEL Alex)
 
SOBOTA  07.12. 2019 - Zimný štadión Lučenec  21. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 1:8 (0:3, 1:4, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (GÉRER Jakub), GÉRER Jakub (NGUYEN Filip, ĎÖRDÍK Jakub), 
BÁLINT Marek (KOVÁČIK Richard), TURŇA Oliver (PETRINEC Teodor, BOSMAN Andreas), 
BOSMAN Andreas (GÉRER Jakub), FARTEL Alex (RENDEK Šimon, ĎÖRDÍK Jakub), 
GÉRER Jakub (BÁLINT Marek, NGUYEN Filip), BÁLINT Marek (PETRINEC Teodor)
 
NEDEĽA  01.12. 2019 - Zimný štadión Zvolen  20. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly BR: PETRISKO Oliver (GÉRER Jakub, NGUYEN Filip)
 
SOBOTA  30.11. 2019 - Zimný štadión Prievidza  19. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Góly BR: VALLO Timotej (RENDEK Šimon), TURŇA Oliver (BOSMAN Andreas, ŠARINA Tomáš), 
ŠVEC Dominik (MURÍN Sebastián, BÁLINT Marek), DEBNÁR Michal (PETRISKO OliverRENDEK Šimon), RENDEK Šimon (ĎÖRDÍK JakubDEBNÁR Michal)
 
NEDEĽA  24.11. 2019 - Zimný štadión Bardejov  18. Kolo
MHC 46 BARDEJOV - HK BREZNO 4:5pp (1:1, 1:2, 2:1, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (ŠVEC Dominik, MURÍN Sebastián), BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián, NOVYSEDLÁK Samuel), BOSMAN Andreas (KOVÁČIK Richard), ŠVEC Dominik, BÁLINT Marek

Brezňania sa už skoro ráno o piatej vydali na cestu do BJ. Pravdepodobne tento fakt poznačil ich výkon v 1tretine v ktorej dostali až päť menších trestov. Všetky oslabenia ubránili a aj skoro odpovedali na inkasovaný gól a tak do 2 tretiny išli s nerozhodným skóre 1:1. Domáci ale na začiatku tretiny využili presilovku a išli do vedenia. Hostia ale naďalej pokračovali vo svojej nátlakovej hre,  z ktorej ale do pol zápasu nevyťažili nič. Hralo sa prakticky na 1 bránu. Brezňania ale nepoľavili a odmenou im bolo otočenie skóre po 2 tretine vo svoj prospech. Slabšia koncentrácia, nedisciplínovanosť a domáci v presilovke vyrovnali. Stále ale hostia chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak slabá koncovka bola proti. A to sa skoro stalo hosťom aj osudným, keď v závere domáci z ojedinelého útoku skórovali a šli do vedenia 4:3. Brezňania sa nevzdali a ešte v poslednej minúte Švec krásnou strelou vyrovnal. A tak išel zápas do predĺženia, v ktorom strelecky disponovaný kapitán Bálint dal svoj 3 gól a tým aj rozhodol a viťazstve hostí. Po tomto zapase už Brezňania môžu úplne reálne pomýšľať a diváci sa môžu ťešiť, na novoročné súboje o postup do extraligy dorastu.

NEDEĽA  17.11. 2019 - Aréna Brezno 16. Kolo
HK BREZNO - HC PREŠOV PENGUINS 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly BR: BOSMAN Andreas (KOVÁČIK Richard, TURŇA Oliver), BOSMAN Andreas (KOVÁČIK Richard, TURŇA Oliver), BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián, ĎÖRDÍK Jakub), BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián, ŠVEC Dominik)

Kto nebol, môže ľutovať. Zápas mal extraligovú úroveň. Stretli sa v ňom 2 mužstvá,  ktoré pomýšľajú na postup do play off o extraligu. Domáci sa nezľakli súpera z prvej priečky a začali tlakom. Zaskočený súper sa v prvej tretine zmohol iba na 4 strely. Brezňania z tlaku vyťažili presilovkový gól. Len vďaka hosťujúcemu brankárovi nebol po prvej tretine gólový rozdiel vyšíí. V druhej sa podarilo prekonať hosti ešte raz a Brezno viedlo o 2 góly. Z veľkého chcenia prišli aj fauly domácich a jednu presilovku vedeli hostia využiť a preto po 2 tretinách domáci opäť viedli iba o gól. V 3 tretine domáci skvelým výkonom pridali 2 rýchle góly a zaslúžene išli do vedenia 4:1. Vedenie si nepustili a obetavou hrou si pripísali prvé víťazstvo proti tomuto súperovi v súťaži. 

NEDEĽA  03.11. 2019 - Aréna Brezno 14. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)
Góly BR: BÁLINT Marek, BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián)

Do Brezna prišiel najvážnejší kandidát na postup do extraligy a na zápase to bolo od začiatku vidiet. Zaskočení domáci dovolili hosťom sa rýchlo ujať vedenia o 2 góly. Zvýšeným úsilim sa domáci v druhej tretine dotiahli na rozdiel jedného gólu a mali šance aj na vyrovnanie. No po jednej z chýb im Zvolenčania tesne pred koncom 2tretiny odskočili opäť o 2 góly. Do poslednej tretiny išli domáci Rytieri zdramatizovať zápas, čo im ale efektívnejší súper nedovolil a po hrubých chybách strelil poľahky 2 góly v rýchlom slede a tým pochovali šance domácich na zisk bodov. Horehronci po tažkej sobote už nenašli sily na korigovanie výsledku a tak s favoritom súťaže prehrali 2:7.

SOBOTA  02.11. 2019 - Aréna Brezno 13. Kolo
HK BREZNO - MŠHKM PRIEVIDZA 5:4 (2:0, 2:4, 1:0)
Góly BR: BOSMAN Andreas (RENDEK Šimon), RENDEK Šimon (KOVÁČIK Richard, BOSMAN Andreas),RENDEK Šimon (BOSMAN Andreas, KOVÁČIK Richard), MURÍN Sebastián (BÁLINT Marek), ŠVEC Dominik (BÁLINT Marek, MURÍN Sebastián)

Zápas sa hral v réžii domáceho mužstva. Po výbornej prvej tretine a vedení o 2 góly prišiel od polovice zápasu útlm na domácich a tí dovolili hosťom sa dotiahnúť so skóre na stav 4:4 po dvoch tretinách. Domáci hráči si ale uvedomili dôležitosť zisku 3 bodov a poslednú tretinu zatlačili hostí. Škoda len že z tlaku vytažili iba jeden gól..ale aj ten sa nakoniec stal rozdielovým a tak všetky body ostali doma a briblížili chlapcov opät o krok bližšie ku play off o extraligu. 

NEDEĽA  27.10. 2019 - Aréna Brezno  12. Kolo
HK BREZNO - MHC 46 BARDEJOV 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Góly BR: KOVÁČIK Richard (BOSMAN Andreas), KOVÁČIK Richard (BOSMAN Andreas), KOVÁČIK Richard (
BOSMAN Andreas, BROZMAN Dušan), PETRISKO Oliver (ŠVEC Dominik), RENDEK Šimon (BOSMAN Andreas), 
PETRISKO Oliver (ĎÖRDÍK Jakub)

Domáci posilnení výkonom z minulého týždňa,  začali aj tento zápas výborne. S najvážnejším konkurentom o play of, to bol od začiatku jednoznačný duel. Brezňania nenechali nič na náhodu a po ich najlepšej tretine v súťaži, ukázali Bardejovu, že dnes na body nemožu pomýšlať. Výborne hrajúci novozložený útok Rendek-Kovacik-Bosman sa postaral o 3 góly zo 4. Po prvej tretine tak mali domáci pohodlný náskok 4 gólov. Hostia sa síce nešportovými vecami snažili domácich rozladiť, ale ani to im nepomohlo. Dnešny výkon Rytierov tak bol vynikajúci aj po psychickej stránke. Celý zápas dodržiavali nastolené pokyny a mali ho tak pod suverénnou kontrolou. Kolektívnym výkonom prispeli všetci hráci k prvej vychytanej nule brankárovi Mejsnarovi.

NEDEĽA  20.10. 2019 - Steel Aréna Košice  10. Kolo
HC PREŠOV PENGUINS - HK BREZNO 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Góly BR: ŠVEC Dominik (KOVÁČIK Richard, BOSMAN Andreas), KOŽUCH Jakub (DEBNÁR Michal, FARTEL Alex), KOŽUCH Jakub (DEBNÁR Michal, FARTEL Alex)

Hostia nastupili proti favoritovi bez respektu a v 1tr.mali viac sanci a aj viac z hry. Bohuzial sa im nepodarilo strelit upokojuci gól. Zato domaci z jednej mala sanci skorovali. Aj druha tretina mala vyrovany priebeh. Na malom klzisku sa oba muzstvq dobre strazili a sanci bolo malo. Po jednej chybe hosti sa domaci ujali 2goloveho vedenia a s tym isli aj do 3tr. Breznania sa ale nevzdali a ukazali presovu v com je ich sila. Za necele 2 minuty v 3 tr.otocili skore zapasu vo svoj prospech 3 gólmi. A zaskocili tym domacich. Neskusenost mladych hracov brezna , ich ale pripravila o ziskanie nejakych bodov u supera, nakoljo po jednom vlastnom gole a jednej veľkej chybe sa domacim podarilo strelit 2 goly, ktorymi prakticky zlomili hosti a so šťastím ziskali vsetky 3 body. 

SOBOTA  19.10. 2019 - PSK Aréna Prešov  9. Kolo
HA SLÁVIA PREŠOV SA ODHLÁSILA ZO SÚŤAŽE  
 
NEDEĽA  13.10. 2019 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - HC LUČENEC 7:5 (1:3, 4:1, 2:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (ŠVEC Dominik), BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián), ŠVEC Dominik (BÁLINT Marek), MURÍN Sebastián (ŠVEC Dominik), RENDEK Šimon (GÉRER Jakub), MURÍN Sebastián (ŠVEC Dominik (BÁLINT Marek), ŠVEC Dominik (NGUYEN Filip)

Zápas sa pre domácich začal vyvíjať dobre, keď po 18s už viedli gólom kapitána Bálinta. Ale prišlo uspokojenie, za ktoré Horehronci zaplatili 3 gólmy vo vlastnej sieti a tak po prvej tretine prehrávali. Cez prestávku padli v šatni domácich tvrdšie slová a po zlepsenom výkone a strelení 4 gólov otočili skóre ešte v druhej tretine. Hostia sa ale nevzdávali a pri menšej koncentrácii domácich sa im v tretej tretine podarilo vyrovnať skóre. Domáci boli stále lepší a hostia hrozili iba z protiútokov. Nakoniec po neustálom dobíjaní brány hostí, sa podarilo streliť Rytierom víťazný gól. Drámu domáci nedovolili, pretože ku koncu zápasu vyuzili presilovku a dotiahli aj tento zápas do víťazného konca. 

SOBOTA  12.10. 2019 - Zimný štadión Lučenec 7. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly BR: GÉRER Jakub (PETRISKO Oliver, NOVYSEDLÁK Samuel), ŠVEC Dominik (KOVÁČIK Richard), 
BÁLINT Marek (KOVÁČIK Richard, PETRINEC Teodor), PETRISKO Oliver (RENDEK Šimon)

Horehronci boli počas celého zápasu lepším tímom a priamemu konkurentovi o play off nedovolili skoro nič a len slabá efektivita streľby, bola príčinou toho, že gólový rozdiel nenarastal. Poctivým výkonom si hostia odviezli zaslužené tri body.

NEDEĽA  06.10. 2019 - Zimný štadión Zvolen 6. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly BR: ĎÖRDÍK Jakub (BÁLINT Marek, ŠVEC Dominik)

Zápas sa od začiatku vyvíjal podľa očakávania Zvolen útočil a hostia umnou hrou hrozili z nebezpečných protiútokov. Domáci predsa išli do vedenia po ojedinelej chybe hostí. Brezňania po slabšej prvej tretine ukázali, že vedia hrať vyrovnanú partiu. Škoda len nepremených šancí, kroré by viac zdramatizovali zápas. Nakoniec Zvolen zvýšil náskok pred koncom na konečných 4:1 a tým nepripustil zdramatizovanie zápasu. 

SOBOTA  05.10. 2019 - Zimný štadión Prievidza 5. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Góly BR: ŠVEC Dominik (NOVYSEDLÁK Samuel, PETRINEC Teodor), GÉRER Jakub (RENDEK Šimon)

Dnešné stretnutie bolo zo strany Rytierov skôr o bojovnosti ako o peknom hokeji. Viazla myšlienka ale aj kombinácia. Domáci premenili všetky vyložené šance z ktorých vyťažili vedenie 2:1. Do tretej časti hry tak išli hostia s mankom jedného gólu. Brezňania sa počas celej záverečnej tretiny snažili otočiť zápas vo svoj prospech, no nemali kľud na hokejkách a chýbal im aj pokoj v myslení.  Veľmi zbrklo riešili aj jednoduché herné situácie, čo sa prejavilo aj na ďalších zahodených šanciach. Domáci to umne využili vo svoj prospech a postupne zvýšili náskok na 3 góly, ktory si udržali do konca. Tri body tak dnes ostali "Baníkom". Dnes to Rytierom jednoducho nešlo. Zajtra čaká Horehroncov  jeden z najťažších súperov a tak na dnešné trápenie a neúspech musia čo najskôr zabudnúť.  

NEDEĽA  29.09. 2019 - Zimný štadión Bardejov 4. Kolo
MHC 46 BARDEJOV - HK BREZNO 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Góly BR: PETRISKO Oliver (VALLO Timotej), ŠVEC Dominik (BÁLINT Marek), GÉRER Jakub (PETRISKO Oliver)
 
NEDEĽA  22.09. 2019 - Aréna Brezno 2. Kolo
HK BREZNO - HC PREŠOV PENGUINS 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
Góly BR: GÉRER Jakub (RENDEK Šimon)

Stretnutie sa už od začiatku pre domácich nevyvíjalo dobre. Dlho sa nevedeli spamätať z nátlakovej hry súpera. v prvej tretine domáci inkasovali 3 góly. Tento stav si hostia držali aj v druhej časti hry aj keď v nej mali dámaci veľa sľubných príležitosti. Po ťažkom sobotnom zápase  domácim už neostali sily na zvrat a tak si body odviezli hostia. 

SOBOTA  21.09. 2019 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO - HA SLÁVIA PREŠOV 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly BR: ĎÖRDÍK Jakub (FARTEL Alex), KOVÁČIK Richard (BÁLINT Marek), ŠVEC Dominik (BÁLINT Marek, KOVÁČIK Richard)

Domáci začali zápas bez rešpektu a hneď sa ujali pohodlného náskoku 2:0. Zaskočeni hostia sa nevedeli vobec proti kompaktnej obrane domácich presadiť. V druhej tretine domáci zvýšili náskok využitím presilovky a do tretej tretiny si urobili pekný náskok. Hostia sa zmohli na korekciu a zdramatizovanie výsledku no na body to už nestačilo. V bránke domácich ukázal svoje výborne kvality brankár Mejsnar a tak body ostali v Brezne.