----- unum corpus una anima una theam -----

9. ROČNÍK  "U15" - REPORTY/ČLÁNKY

STREDA  16.03. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

Pre všetkých hráčov bol tento zápas rozlúčkou so žiackym hokejom. Predstava bola taká, že odohráme dramatické stretnutie a pokúsime sa súpera obrať o body. Nemali sme ale ideálny vstup do zápasu a súpera sme pustili do dvojgólového vedenia. Snaha o korigovanie priniesla v druhej časti niekoľko príležitostí, ktoré však ostal nevyužité, naopak súper sa trafil tretí krát. V poslednej časti sme opäť premárnili šance na zníženie a tak prišiel trest. Prejavilo sa známe doľahnutie mixu psychickej a fyzickej únavy, keď sa ofenzívne nedarí a v závere sme už menej odporovali súperovi, ktorý skóre nepríjemne navýšil. Rozlúčka nám výsledkovo nevyšla podľa predstáv, napriek tomu nebol náš herný prejav 50 minút neakceptovateľný.

SOBOTA  12.03. 2016 - Zimný štadión Partizánske
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 14:4 (6:2, 5:0, 3:2)
Góly BR: 19 REPKA Matej (90 MIKOVÍNY Adam), 10 KRIŽAN Andrej (87 BALCAR Tomáš), 90 MIKOVÍNY Adam (22 BELKO Peter, 19 REPKA Matej), 38 KOVÁČIK Milan (12 KAFRÍK Dušan, 19 REPKA Matej)

Na mužstve bolo cítiť prehnanú uvoľnenosť už na rozcvičke a vďaka tomu sme nastúpili nekoncentrovane,bez odhodlania, bojovnosti. Súper to vycítil a využil to na trojgólové vedenie, nepribrzdil ho ani náš oddychový čas. Potom prišli naše 2 rýchle góly, zdalo sa, že sa vrátime do zápasu. V následnej oslabovke sme inkasovali, no naďalej sme boli aktívni. Tri vyložené šance sme nevyužili, naopak z protiútoku sme inkasovali. Tu prišiel zlom a zápas sme nepochopiteľne už len dohrávali. Po druhej tretine za stavu 11:2 sme si radikálne "poupratovali" v tíme a výsledkom bol zlepšený výkon v tretej časti. Žiaľ pykali sme za nízky počet hráčov. Chlapci dostali facku v podobe krutej prehry, veríme, že nie zbytočnú.

SOBOTA  05.03. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK LEVICE 15:3 (3:1, 6:1, 6:1)
Góly BR: 16 MIHALY Oto (10 KRIŽAN Andrej, 91 ŠIMKO Jakub), 12 KAFRÍK Dušan (65 PILIAR Lukáš, 9 ORAVKIN Ján), 12 KAFRÍK Dušan (27 ŠKORVÁNEK Šimon, 38 KOVÁČIK Milan), 90 MIKOVÍNY Adam (88 MAREK Filip, 65 PILIAR Lukáš), 16 MIHALY Oto (91 ŠIMKO Jakub),27 ŠKORVÁNEK Šimon (38 KOVÁČIK Milan),  90 MIKOVÍNY Adam (19 REPKA Matej), 38 KOVÁČIK Milan (91 ŠIMKO Jakub, 10 KRIŽAN Andrej), 10 KRIŽAN Andrej (91 ŠIMKO Jakub), 91 ŠIMKO Jakub (19 REPKA Matej), 90 MIKOVÍNY Adam (38 KOVÁČIK Milan, 88 MAREK Filip), 10 KRIŽAN Andrej (16 MIHALY Oto, 91 ŠIMKO Jakub), 19 REPKA Matej (87 BALCAR Tomáš), 88 MAREK Filip (38 KOVÁČIK Milan, 90 MIKOVÍNY Adam), 19 REPKA Matej (10 KRIŽAN Andrej)

Deviataci potvrdzujú herné dozrievanie. V tomto zápase ale nemali veľký odpor a tak sa vývoj niesol v exhibičnom duchu. Aj tak zápas priniesol niekoľko nástrah v podobe podcenenia súpera, či strhnutia hráčov k individuálnym výkonom. Nič z toho sa však nestalo, chlapci kombinovali a schuti si zastrieľali, jeden druhému dožičili úspech, čo bolo najväčšie víťazstvo.

ŠTVRTOK  03.03. 2016 - Enel Aréna
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly BR: 16 MIHALY Oto (90 MIKOVÍNY Adam, 9 ORAVKIN Ján), 88 MAREK Filip (16 MIHALY Oto)

SOBOTA  27.02. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 8:5 (3:2, 3:1, 2:2)
Góly BR: 91 ŠIMKO Jakub (19 REPKA Matej), 91 ŠIMKO Jakub (77 BELKO Matej), 10 KRIŽAN Andrej (22 BELKO Peter, 16 MIHALY Oto), 91 ŠIMKO Jakub (19 REPKA Matej), 88 MAREK Filip (91 ŠIMKO Jakub, 77 BELKO Matej), 16 MIHALY Oto (12 KAFRÍK Dušan), 88 MAREK Filip (19 REPKA Matej), 91 ŠIMKO Jakub (90 MIKOVÍNY Adam, 88 MAREK Filip)

V zápase sme boli jednoznačne lepším tímom. Súper po našich zbytočných vylúčeniach, ktoré plynuli z miernej nedôslednosti, gólovo otvoril skóre zápasu. No hráči si verili a dôležité bolo, že už v prvej tretine sa nám podarilo nielen vyrovnať, ale dostať sa do vedenia. V druhej časti naši hráči pridali na obrátkach a hneď sa to odzrkadlilo na ukazovateli skóre. V závere sme pustili hráčov súpera do hry po našich nedôrazných defenzívnych akciách. Naši hráči však opäť ukázali svoj potenciál a skóre kontrolovali.

SOBOTA  20.02. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:5 (2:1, 0:1, 3:3)
Góly BR: 38 KOVÁČIK Milan (19 REPKA Matej), 16 MIHALY Oto, 87 BALCAR Tomáš, 38 KOVÁČIK Milan, 90 MIKOVÍNY Adam (12 KAFRÍK Dušan, 88 MAREK Filip)

Naši chlapci sa do favorita zahryzli s chuťou a polovicu prvého dejstva dominovali. Potom ich pribrzdili vylúčenia, vďaka nim vyšli z tempa. Napriek tomu sme prvú tretinu vyhrali. Druhá časť priniesla vyrovnanú hru bez našich gólov. Súper sa dotiahol a začínalo sa odznovu. V tretej časti sme opäť získali vedenie, to už medzi chlapcami prebiehali malé roztržky, ktoré rozhodcovia neriešili a tak to skončilo bitkou,za ktorú bol do konca vylúčený len náš hráč. Počas hry 4:4 nám súper strelil dva góly a otočil vývoj vo svoj prospech. Našťastie sme o pár sekúnd vyrovnali. Následne sme si vypracovali presilovku o dvoch hráčov a tú sme využili. Pokračovali sme v početnej výhode, ale paradoxne sme v nej inkasovali a súper vyrovnal. Skóre sa už nemenilo a tak sme si body podelili.

SOBOTA  13.02. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Góly BR: 38 KOVÁČIK Milan (90 MIKOVÍNY Adam), 88 MAREK Filip (90 MIKOVÍNY Adam)

Deviataci odohrali vyrovnaný zápas. Počas prvých dvoch tretín sa gólovo nepresadilo ani jedno z družstiev,tak sa čakalo na gól, ktorý mal znamenať psychickú výhodu. Podarilo sa to domácim a dokonca V priebehu troch minút tri krát. Zdalo sa, že je rozhodnuté, keď náš prvý útok strelil v priebehu jedného striedania dva góly a zdramatizoval záver. V ňom sme ale rovnako ako počas celého zápasu málo zakončovali a tak sme už nevyrovnali.

SOBOTA  06.02. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 6:4 (2:2, 4:0, 0:2)
Góly BR: 12 KAFRÍK Dušan (27 ŠKORVÁNEK Šimon), 10 KRIŽAN Andrej, 10 KRIŽAN Andrej, 38 KOVÁČIK Milan (19 REPKA Matej, 27 ŠKORVÁNEK Šimon), 12 KAFRÍK Dušan (16 MIHALY Oto), 16 MIHALY Oto (10 KRIŽAN Andrej)

Deviataci odohrali zápas, v ktorom boli maximálne efektívni. Prvé dve strely v polovici prvej tretiny premenili na dvojgólový náskok. Chlapci  však dávali súperovi príliš veľa priestoru a tak mu dovolili vyrovnať. Cez prestávku bol hlavný pokyn hrať tesnejšie so súperom a byť agresívnejší v defenzívnych činnostiach. Toto sme premenili na štvorgólový náskok, stav po dvoch tretinách bol 6:2. V tretej časti sa chlapci až príliš stiahli do defenzívy, dlho trvalo kým zareagovali na pokyn aktívnejšieho pohybu. Súper ich v tejto časti prestrieľal 1:19, ale strelil len dva góly a tak hráči Brezna nepustili ani tretie víťazstvo v rade  z rúk.

SOBOTA  30.01. 2016 - Zimný štadión Levice
HK LEVICE - HK BREZNO 2:7 (1:3, 1:0, 0:4)
Góly BR: 12 KAFRÍK Dušan (9 ORAVKIN Ján), 38 KOVÁČIK Milan (10 KRIŽAN Andrej), 38 KOVÁČIK Milan (19 REPKA Matej), 27 ŠKORVÁNEK Šimon (16 MIHALY Oto, 19 REPKA Matej), 19 REPKA Matej (27 ŠKORVÁNEK Šimon, 16 MIHALY Oto), 12 KAFRÍK Dušan (65 PILIAR Lukáš), 19 REPKA Matej (9 ORAVKIN Ján)

Deviataci mali pomalší rozbeh, v ňom ich pribrzdil najmä gól domácich z prvej vážnejšej situácie. Potom Brezňania tromi gólmi otočili vývoj vo svoj prospech, ale stále nevedeli výraznejšie odskočiť súperovi. Reálne vyjadrili rozdiel na ľade až počas tretej časti, kedy zvýšili štyrmi gólmi na konečných 2:7.

SOBOTA  23.01. 2016 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly BR: 16 MIHALY Oto (27 ŠKORVÁNEK Šimon),  10 KRIŽAN Andrej (38 KOVÁČIK Milan), 19 REPKA Matej (38 KOVÁČIK Milan), 19 REPKA Matej (65 PILIAR Lukáš), 38 KOVÁČIK Milan (19 REPKA Matej)

Deviataci mali dobrý vstup do zápasu, už v druhej minúte viedli. Súper vyrovnal a na začiatku druhej tretiny otočil skóre vo svoj prospech dvomi presilovkami. Naši chlapci hrali naďalej pokojne a odmena v podobe dvojgólového striedania prišla na konci druhej časti. Náskok sme zveľadili v presilovej hre, aby ešte domáci zdramatizovali vývoj. V závere pohotovou dorážkou zo vzduchu zabránil dráme Kováčik. Chlapci pôsobili v zápase pokojne, herne boli lepší, dlho však nevedeli využiť prevahu a šance, do ktorých sa dostávali jednoduchšie ako obvykle. Napokon ale zápas zvládli a zaslúžene vyhrali.

SOBOTA  16.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "B" 4:14 (1:4, 3:3, 0:7)
Góly BR: 38 KOVÁČIK Milan, 19 REPKA Matej (15 SZÖKE Adam, 38 KOVÁČIK Milan), 16 MIHALY Oto (27 ŠKORVÁNEK Šimon, 87 BALCAR Tomáš), 38 KOVÁČIK Milan (10 KRIŽAN Andrej)

Posledné kolo základnej časti sa v úvode odvíjalo v réžii hostí, ktorí zaslúžene vyhrali prvú tretinu. Po dôraznom dohovore v šatni sa herný prejav zmenil a zápas sa dostal na skóre 4:6. Zdalo sa, že takto skončí druhá časť, ale ešte raz sme inkasovali. Po tomto góle chlapci akoby stratili nádej na dobrý výsledok a podvedome zápas zabalili. Inkasovali až sedemkrát a utrpeli tak debakel.

SOBOTA  09.01. 2016 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 8:5 (1:3, 5:2, 2:0)
Góly BR: 38 KOVÁČIK Milan, 38 KOVÁČIK Milan, 65 PILIAR Lukáš (10 KRIŽAN Andrej),12 KAFRÍK Dušan (87 BALCAR Tomáš),  19 REPKA Matej (38 KOVÁČIK Milan, 27 ŠKORVÁNEK Šimon)

Z dvojice zápasov, v ktorých sme inkasovali zhodne osem gólov bol podstatne vydarenejší ten vo Zvolene. Doma s Púchovom sme boli v silnejšej zostave, ale dlho sme sa nevedeli strelecky presadiť a disponovaný súper si vypracoval dôležitý náskok, ktorým nás držal na dištanc. Vo Zvolene sme favorita zaskočili tromi rýchlymi gólmi, ten následne poriadne pridal a otočil vývoj piatimi gólmi až na 5:3, vtedy ale zabrali aj naši chlapci a vyrovnali. V poslednej tretine sme už nemali dostatok síl na zdramatizovanie zápasu, keďže sme hrali len s dvanástimi hráčmi. Viac ako prehra v dobrom, bojovnom stretnutí, mrzí strata Maťa Belka, ktorý si zlomil ruku, všetci mu želáme skoré uzdravenie.

STREDA  06.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 2:8 (0:2, 0:2, 2:4)
Góly BR: 90 MIKOVÍNY Adam (88 MAREK Filip), 88 MAREK Filip (77 BELKO Matej)

SOBOTA  22.12. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Góly BR: 10 KRIŽAN Andrej (38 KOVÁČIK Milan, 90 MIKOVÍNY Adam)

ŠTVRTOK  10.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 0:13 (0:5, 0:6, 0:2)

SOBOTA  05.12. 2015 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Góly BR:  12 KAFRÍK Dušan (77 BELKO Matej, 10 KRIŽAN Andrej), 38 KOVÁČIK Milan, 10 KRIŽAN Andrej, 87 BALCAR Tomáš (77 BELKO Matej, 38 KOVÁČIK Milan)

Deviataci sa dlhodobo trápia kvôli nízkemu počtu hráčov a stále sa vyrovnávajú s faktom, že sa musia spoľahnúť na vlastné sily bez podpory desiatakov. Prvú tretinu u favorita sme začali dobre, dlho sme držali stav 2:1, ktorý bol povzbudivý, potom sme ale urobili pár chýb, ktoré disponovaný súper nekompromisne trestal. V ďalšom priebehu sme síce znížili potenciu súpera, ale na útočenie nám veľa síl nezostávalo a tak domáci pohodlne zvíťazili.

UTOROK  01.12. 2015 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 11:1 (6:1, 3:0, 2:0)
Góly BR: 91 NIKEL Adrián (38 KOVÁČIK Milan)

SOBOTA  28.11. 2015 - Enel Aréna L. Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 14:2 (3:1, 5:0, 6:1)
Góly BR: 11 SLOBODNÍK Adam (12 KAFRÍK Dušan), 27 ŠKORVÁNEK Šimon (11 SLOBODNÍK Adam)

Na víkend sme sa zodpovedne pripravovali, čo sa ukázalo v prvej časti, chlapci plnili plán a hral sa vyrovnaný hokej hore dole. Nevyhli sme sa chybám a inkasovali sme tri krát. To zrejme odobralo odhodlanie z našej hry a od druhej časti neboli chlapci schopní vypnúť sa k výkonu na hranici svojich možností, ktorý by nám umožnil hrať vyrovnané stretnutie. Pevne veríme, že to bolo len chvíľkové zaváhanie, z ktorého sa dokážeme poučiť.

SOBOTA  21.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 0:7 (0:5, 0:0, 0:2)

V tomto stretnutí sa náš tím musel vyrovnať s dvomi ťažkými situáciami. Prvý krát sme nastupovali na zápas bez „desiatakov“, ktorí nastúpili za dorast a na viac zranenia a choroby dovolili nastúpiť len jedenástim hráčom. V prvej tretine sa tieto psychické bremená podpísali na našom sebavedomí, hráčom trvalo dvadsať minút kým sa začali vážnejšie pasovať s realitou. Druhá a takmer aj celá tretia tretina už boli v znamení výkonu z Púchova, bojovnosť, súdržnosť, obetavosť zdobili jedenásť statočných na čele s brankárom Laurincom. Škoda, že sme nepremenili aspoň niektoré naše šance a naopak krátkym výpadkom sme súperovi umožnili streliť ešte dva rýchle góly v závere. Veríme, že chlapcom ostatných štyridsať minút dodá presvedčenie, že aj v ťažkých podmienkach sú schopní konkurovať najlepším.

UTOROK  17.11. 2015 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 9:7 (2:3, 4:1, 3:3)
Góly BR: 90 MIKOVÍNY Adam, 12 KAFRÍK Dušan (11 STYK Matúš), 90 MIKOVÍNY Adam (9 ORAVKIN Ján), 90 MIKOVÍNY Adam (88 MAREK Filip), 28 RIEČAN Matúš, 28 RIEČAN Matúš (77 BELKO Matej), 88 MAREK Filip (28 RIEČAN Matúš)

Dramatické, bojovné stretnutie sme odohrali v Púchove. Zdobilo nás odhodlanie a nezlomnosť celých šesťdesiat minút. Prvú tretinu sme vyhrali a chceli sme nadviazať na svoj výkon aj v druhom dejstve, to sa nám nepodarilo a súper štyrmi gólmi odskočil. Pozitívne bolo, že sme sa nevzdali ani pri trojgólovom manku a bojovali ďalej. V tretej tretine sme sa tri krát priblížili na jednogólovú stratu, siahali sme po bode, no napokon nás favorit stretnutia dokázal zdolať.

UTOROK  10.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)
Góly BR: 90 MIKOVÍNY Adam (88 MAREK Filip), 90 MIKOVÍNY Adam (38 KOVÁČIK Milan, 88 MAREK Filip), 16 MIHALY Oto (65 PILIAR Lukáš, 12 KAFRÍK Dušan), 87 BALCAR Tomáš (16 MIHALY Oto)

Deviataci odohrali dramatické stretnutie s úspešným koncom a po dlhšej dobe sa tak tešili z víťazstva. Prvá časť bola v réžií hostí, ktorí kontrolovali hru a strelili aj dva góly, my sme v tejto časti ťažko vybojované puky zbrklo odhadzovali a naše útočné akcie sa rodili zriedka a náhodne. Po chlapskej debate cez prestávku vyšli chlapci na ľad sebavedomejší a rozhodnutí bojovať. Zvýšili pohyb, zrazu ich bol plný ľad, postupne pribúdalo tak potrebné sebavedomie a s ním aj góly, oba strelil po spolupráci prvej formácie Mikovíny Adam. Po vyrovnaní išiel súper zakrátko opäť do vedenia, ale ani to nás nenalomilo a v presilovke sme vyrovnali, keď strelu Piliara tečoval pred brankárom Mihály. Tretiu bojovnú tretinu sme zlomili na našu stranu po úniku Mihályho a dôraznom dokončení jeho akcie Balcarom. Tento zápas nech je dôkazom pre samotných hráčov, že keď všetci ťahajú za jeden koniec, môžu poraziť každého súpera.

SOBOTA  07.11. 2015 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Góly BR: 38 KOVÁČIK Milan (88 MAREK Filip)

Deviataci odohrali veľmi podobný zápas ako seniori, na šance sa stretnutie skončilo možno 12:10, na góly žiaľ 5:1. Napriek tomu, že sme prehrali, podali chlapci výkon, z ktorého bolo zrejmé, že vedia hrať hokej a majú chuť a radosť z hry. Tentoraz nás eliminoval výborný brankár domácich.

SOBOTA  31.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 2:9 (0:3, 2:4, 0:2)
Góly BR: 90 MIKOVÍNY Adam (88 MAREK Filip, 28 RIEČAN Matúš), 19 REPKA Matej (90 MIKOVÍNY Adam, 88 MAREK Filip)

Deviataci odohrali náročné stretnutie, nakoľko aj v druhom vzájomnom zápase mali tréneri Žiliny k dispozícii aj hráčov dorastu,keďže v ich súťaži mali voľno.S tak veľkým klubom sa za takýchto okolností zväčší výkonnostný rozdiel a často ani výkon na hranici možností nestačí na dobrý výsledok. My sme tentoraz podali zlepšený výkon, nakoľko aj my sme mali k dispozícii tri formácie, každú tretinu sme ale prehrali o tri,respektíve dva góly,čo v podstate reálne odzrkadľovalo dianie na ľade. V konečnom účtovaní sme mohli dostať o dva góly menej a mohli by sme vzhľadom k súperovej kvalite vyjadriť so zápasom napriek prehre spokojnosť.

SOBOTA  24.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly BR: 87 BALCAR Tomáš (38 KOVÁČIK Milan, 19 REPKA Matej), 77 BELKO Matej (38 KOVÁČIK Milan, 12 KAFRÍK Dušan)

Zápas, v ktorom hokej ukázal, že papierové predpoklady nemusia nič znamenať, odohrali deviataci. Zrejme fakt, že mali byť lídrom im vniesol do hry veľký kŕč, ktorého sa nepochopiteľne nedokázali zbaviť ani pri vedení 2:0. Nedarili sa základné veci, ktoré sme zvládali aj proti podstatne zdatnejším súperom, v defenzíve pôsobili chlapci ustráchane, v útoku nesebavedomo a chaoticky. V závere súper strelil tretí gól, ktorým si zabezpečil víťazstvo.

SOBOTA  17.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:7 (0:5, 1:1, 0:1)
Góly BR: 77 BELKO Matej (12 KAFRÍK Dušan, 27 ŠKORVÁNEK Šimon)

Prvá tretina v podaní deviatakov vyzerala ako zle organizovaný orchester. ”Každý hráč poznal akordy, ale to čo hrali spoločne neznelo ako skladba”. Kolektív v prvej polovici úvodného dejstva inkasoval až štyri rýchle góly a márne hľadal svojho ”dirigenta”, ktorý by zladil hru jednotlivcov do celku. Škoda, že sme ešte pred koncom tretiny inkasovali, kedy sa náš výkon postupne stabilizoval. Druhá a tretia tretina sa nám vďaka väčšiemu oduševneniu a bojovnosti vydarili oveľa lepšie a po katastrofálnom úvode sme tak zabránili aspoň potupnej prehre. Viackrát sme sa presvedčili, že vieme hrať hokej, ale tento kolektív má psychické výkyvy. Chlapci si musia uvedomiť, že drvivá časť výkonu sa odohráva v ich hlave a ich vnútornom nastavení, pojmy ako hrdosť, sebaúcta či kolektív by v nich mali rezonovať po celý čas.

SOBOTA  10.10. 2015 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Góly BR: 19 REPKA Matej (10 KRIŽAN Andrej), 28 RIEČAN Matúš (65 PILIAR Lukáš)

Deviatka podala zlepšený výkon. Napriek tomu to na body nestačilo. Mužstvo nezačalo ideálne a dvakrát rýchlo inkasovalo. Po oddychovom čase sa hra zlepšila, hráči boli dôraznejší a podarilo sa nám znížiť na 1:2. Súper však do konca prvej tretiny zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V druhej časti chlapci inkasovali po individuálnej chybe. Hneď sme odpovedali gólom, no viaceré okolnosti v náš neprospech nám nedovolili zdramatizovať záver zápasu.

SOBOTA 03.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 0:9 (0:2, 0:5, 0:2)

Po slabom minulotýždňovom výkone sme dúfali v nápravu, aj keď sme na to mali v skutku náročného súpera, ktorý je momentálne na čele našej súťaže. Napriek tomu sme ho chceli potrápiť a pri troche šťastia obrať o body. Prvú tretinu sme držali súpera vďaka oduševnenému výkonu všetkých hráčov a najmä brankára Pončáka na rozdiel jedného gólu, čo nám dávalo nádej. Gól do šatne sa s odstupom času ukázal ako zlomový, keďže v úvode druhej časti sme v priebehu siedmych minút zažili najťažšie chvíle sezóny a inkasovali sme až päť krát. Bolo nesmierne ťažké zastaviť tento priebeh, pretože naši hráči pôsobili skormútene a nevedeli zdvihnúť hlavy. Potom sme ale odohrali lepšiu časť zápasu a dlho sme neinkasovali, v poslednom dejstve sme ukázali, že vieme hrať hokej, keď chlapci predviedli niekoľko vydarených striedaní. Slabá náplasť no predsa impulz do boja s krízou do ktorej sme sa dostali. Sami sme do nej padli a sami sa z nej musíme aj dostať, najbližšiu príležitosť budeme mať v sobotu 10. 10. vo Zvolene.

SOBOTA  26.09. 2015 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 9:2 (4:1, 3:0, 2:1)
Góly BR: 19 REPKA Matej (90 MIKOVÍNY Adam), 90 MIKOVÍNY Adam (19 REPKA Matej, 88 MAREK Filip)

Naši starší žiaci podali z úvodných štyroch kôl najslabší výkon. Od úvodu hráči pôsobili nekoncentrovane a bez sebavedomia, ako by si príliš pripúšťali psychický tlak, s ktorým sa v predchádzajúcich kolách dokázali vyrovnať. Nedarili sa ani základné činnosti, keď zdvihli hlavu hráči prvej formácie, zdalo sa, že by sme sa mohli osmeliť a vrátiť do hry, opäť sme ľahko inkasovali. Nič sa nezmenilo ani po dôraznom dohovore cez prestávku a stále sme podávali vlažný výkon, súper skóre navyšoval a my sme už pôsobili rezignovane a frustrovane. Treba veriť, že sa chlapci poučia a otrasú z tohto výkonu a budúcu sobotu doma proti Púchovu predvedú lepší výkon.

SOBOTA  19.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly BR: 90 MIKOVÍNY Adam (19 REPKA Matej), 88 MAREK Filip (90 MIKOVÍNY Adam)

V úvodnej tretine sme boli aktívnym a sebavedomím mužstvom, škoda,že sme nedali viac gólov a získať tak psychickú výhodu. Druhú tretinu sme začali ustráchane a súper to vycítil,strelil nám gól a bol v pohode. Zhruba v polovici zápasu zapracovala v oslabení dvojica Marek, Mikovíny a dokázala vyrovnať. Škoda,že sme v tom istom oslabení inkasovali tretí gól po nešťastnom teči. Do poslednej tretiny sme išli odhodlaní vyrovnať,nevedeli sme si však vytvoriť súvislejší tlak. Súper sa v závere ešte raz gólovo presadil a zmaril drámu. Škoda,že sme v tomto stretnutí nebodovali,pretože to bolo v našich silách.

UTOROK  15.09. 2015 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO  5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Góly BR:

V týždni sú zápasy proti mužstvám, ktoré majú extraligivé dorasty obzvlášť náročné, nakoľko sa tímy ich deviatakov dokážu kvalitne posilniť pri voľnom dni ich dorastu. Napriek tomu sme začali odhodlane. Naše nadšenie pribrzdila deviata minúta, kedy sme dvakrát rýchlo inkasovali po lacných chybách. Keď sa v závere tretiny súper presadil tretí krát,zdalo sa,že to chlapci vydajú. Druhá tretina ale nepriniesla žiadne góly a tak sme jeho dominanciu pribrzdili. Škoda,že sme nestrelili gól,bolo by zaujímavé sledovať čo by to spôsobilo v oboch mužstvách. V tretej časti sme nemali dostatok dôrazu aby sme zápas zdramatizovali,súper pridal v závere dva góly a pečatil zaslúžené víťazstvo.

SOBOTA  12.09. 2015 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO  3:7 (3:2, 0:1, 0:4)
Góly BR: 90 MIKOVÍNY Adam (88 MAREK Filip), 16 BELKO Peter (19 REPKA Matej, 12 KAFRÍK Dušan), 19 REPKA Matej (59 BRUCHÁČ Pavol), 27 ŠKORVÁNEK Šimon (87 BALCAR Tomáš), 90 MIKOVÍNY Adam (88 MAREK Filip, 38 KOVÁČIK Milan), 38 KOVÁČIK Milan (90 MIKOVÍNY Adam), 38 KOVÁČIK Milan (88 MAREK Filip, 90 MIKOVÍNY Adam)

Úvodné kolo žiackych súťaží nám tentoraz doprialo súpera z kategórie hrateľných, nechceli sme však nič podceniť. To sa nám však v úvode nedarilo, súper bol húževnatý a odhodlaný nás obrať o body, všade bol skôr a všetky súboje riešil dôraznejšie, trvalo nám chvíľu kým sme sa adaptovali, to už ale bolo 3:1 pre domácich. Od gólu na 3:2 sme prebrali hernú iniciatívu do svojich rúk, ale súper hrozil nebezpečnými brejkmi, ktoré sme nedokázali eliminovať a veľa krát riešil gólové šance domácich až brankár Laurinc, ktorý kryl 64 striel súpera. Definitívne sme odpor súpera zlomili vytrvalou hrou v záverečnej časti, kedy početne oslabení domáci už nedokázali odolávať našim nájazdom. Musíme zapracovať na prechode z útočnej fázy do obrannej, vyspelejší súper by nás za takúto defenzívu vytrestal.