----- unum corpus una anima una theam -----

HK BREZNO - 9. ROČNÍK - "U15" - REPORTY/ČLÁNKY

SOBOTA  18.03. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ a.s. 4:8 (2:1, 0:5, 2:2)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (17 MIRILOVIČ Martin), 18 GIERTL Oliver (17 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 18 GIERTL Oliver (11 ŠVANTNER Július, 17 MIRILOVIČ Martin), 17 MIRILOVIČ Martin (16 KYSUCKÝ Marek)

Záverečný zápas sezóny sme chceli vyhrať a podľa toho sme sa v úvode zariadili aj na ľade, prvú tretinu sme vyhrali 2:1. Druhá bola ale z našej strany zlá, nevedeli sme včas reagovať na pohyb skúsených hráčov hostí, ktorí boli v sezóne pravidelne zaraďovaní do extraligy dorastu. Najväčší rozdiel bol v pohybe bez puku, naši chlapci nevedeli reagovať po back-čekingu, kedy sme po veľkom úsilí aj tak inkasovali, to nás frustrovalo a prestali sme sa venovať hre. Kým sme sa adaptovali a upokojili súper viedol 2:6. Tretie dejstvo prinieslo vyrovnanú hru a aj skóre, súper si teda udržal štvorgólové vedenie. Dúfam, že si hráči odniesli cennú skúsenosť a budú ju vedieť zúročiť v budúcej sezóne v kategórii dorastu. Budúci víkend si v kombinácii s dorastencami môžu vyskúšať vyšší level hokeja na dvojdňovom turnaji v Brezne.

SOBOTA  15.03. 2014 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Na posledné vzájomné stretnutie s Púchovom sme nastúpili len s desiatimi korčuliarmi, ale ani súper na tom nebol oveľa lepšie. Prvá a druhá tretina priniesla herne vyrovnaný priebeh, gólovo sa ale presadzoval len súper. Pre nás predstavoval brankár hostí neprekonateľnú prekážku. Od tretej časti sme postupne strácali vieru, že dokážeme stretnutie čo i len zdramatizovať a súper do našej zdecimovanej defenzívy udrel ešte dva krát. Celkovo sme teda nezanechali najlepší dojem.

SOBOTA  06.03. 2013 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK RYTIERI BREZNO 3:6 (2:3, 0:0, 1:3)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (17 MIRILOVIČ Martin), 10 ŠEBEST Peter Daniel (9 TVRDOŇ Daniel Ján), 18 GIERTL Oliver (17 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 17 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 18 GIERTL Oliver), 17 MIRILOVIČ Martin (18 GIERTL Oliver, 23 KOSTELNÝ Jakub), 17 MIRILOVIČ Martin (18 GIERTL Oliver)

Do Mikuláša sme cestovali na dohrávku už päť dní po prehre 8:2 na jeho ľade a to nebola najlepšia východisková pozícia. Doplnený káder mal ale oveľa väčší potenciál. Síce sme v prvom dejstve dvakrát prehrávali, vždy sme dokázali po pekných akciách odpovedať a dokonca prvej časti sme už viedli. Druhá časť sa niesla v znamení nášho zvyšujúceho sa tlaku, ale bez gólov. V tretej tretine sme chceli zlomiť odpor súpera, ale malo to byť inak. Súper vyrovnal, ale následne rozhodol útok Mirilovič – Giertl  - Kostelný, ktorý sa bavil hokejom a svoje akcie zakončoval efektívne. Odveta nám tak vyšla na výbornú a súperovi sme vrátili päť dní starú prehru.

SOBOTA  01.03. 2013 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK RYTIERI BREZNO 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)
Góly BR: 9 TVRDOŇ Daniel Ján (24 BODNÁR Matúš), 9 TVRDOŇ Daniel Ján (11 ŠVANTNER Július)

Bezduchý výkon podali deviataci v Liptovskom Mikuláši. Kolektív ako celok nefungoval na 100% čo sa nevypláca. Malá aktivita a príliš pasívne bránenie spôsobilo narastanie vedenia súpera a ubúdanie nášho sebavedomia. Domáci pohodlne kráčali za svojím cieľom, čomu sme sa mi len prizerali. Pevne veríme, že tento výpadok bol ojedinelý a chlapci už v najbližšom stretnutí predvedú hru, ktorou dokázali porážať favoritov súťaže.

SOBOTA  22.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (9 TVRDOŇ Daniel Ján), 24 BODNÁR Matúš (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 24 BODNÁR Matúš (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin)

Keď minulý týždeň sme nastupovali takmer v kompletnej zostave, tak na tento zápas sme nastupovali výrazne oklieštení. S dvomi formáciami sme sa snažili popasovať s novou pozíciou a odohrať zápas takticky. Prvá časť nebola dobrá, súper bol výrazne lepší, ale vďaka brankárovi sme sa udržali v hre. V druhej časti sme už hrali rozumnejšie a po dvoch góloch sme sa dostali do vedenia. Žiaľ v poslednom dejstve, ktoré sme nehrali zle, sme inkasovali dva góly a keďže sami sme už žiadny nepridali, súper nám so šťastím ukradol oba body. Chlapci si za bojovnosť zaslúžia uznanie, aby sa však vyhrali, musia viacerí hráči pridať hokejového majstrovstva.

SOBOTA  15.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ a.s. 6:3 (0:0, 4:1, 2:2)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (18 GIERTL Oliver, 17 MIRILOVIČ Martin), 25 SMIDA Tomáš (10 ŠEBEST Peter Daniel, 24 BODNÁR Matúš), 17 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 10 ŠEBEST Peter Daniel), 24 BODNÁR Matúš (10 ŠEBEST Peter Daniel, 18 GIERTL Oliver), 18 GIERTL Oliver (17 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 24 BODNÁR Matúš (10 ŠEBEST Peter Daniel)

Bez väčšieho úsilia sa nám podarilo zložiť takmer najsilnejšiu zostavu a tento fakt sme chceli využiť na prvé body s týmto súperom v aktuálnej sezóne. V prvom dejstve sme boli iniciatívny, len sa nám nedarilo gólovo prejaviť. To druhá tretina priniesla koncert našich hráčov, presadili sme sa hneď štyrikrát a môžeme to hodnotiť ako rozhodujúce. Súper nemal na to aby nám výraznejšie konkuroval. Chlapci si zápas užívali a na ľade dominovali, miernou stratou koncentrácie a prílišnou útočnou snahou, dovolili súperovi zmierniť jeho prehru, ale v konečnom hodnotení si zaslúžia pochvalu.

SOBOTA  08.02. 2014 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO   4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Góly BR: 11 ŠVANTNER Július (21 POLIAK Matej, 12 VAŠKO Michal), 24 BODNÁR Matúš (17 MIRILOVIČ Martin), 23 KOSTELNÝ Jakub (17 MIRILOVIČ Martin)

Ospalý úvod a nie celkom zodpovedný prístup zapríčinil, že sme nedokázali Púchov zdolať. Chlapci akoby ťažšie hľadali motiváciu v tejto časti súťaže. Pevne verím, že to takto nebude pokračovať a chlapci záver sezóny budú vnímať ako vhodný priestor na prípravu do budúcej sezóny, v ktorej budú hrať dorasteneckú súťaž.

SOBOTA  25.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  1:9 (0:2, 0:2, 1:5)
Góly BR: 9 TVRDOŇ Daniel Ján (11 ŠVANTNER Július)

Do nadstavby sme vstúpili opäť s Púchovom, s ktorým sme minulú sobotu uzatvárali časť základnú tesnou prehrou o gól. Napriek ďalšiemu oslabeniu v zostave sme si verili a dúfali, že stretnutie bude mať priznivejší priebeh. Nezačali sme ale dobre, veľmi vlažný pohyb bez emócií na začiatku poznačil celý ďalší priebeh. Keď súper v závere prvej dvadsaťminútovky získal zadarmo dvojgólové vedenie, bolo s nami zle, aj keď za normálnych okolností, takáto situácia nemôže s mužstvom zamávať. Naďalej sme pokračovali v bezduchom hokeji a súper získaval stále väčší náskok, na ktorý sme sa nevedeli ani len priblížiť. Chlapci si musia uvedomiť, že náročné zápasy za nich nevyhrá nik iný iba oni sami. Ak nepreberú iniciatívu a úlohy vodcov viacerí členovia kolektívu, budeme sa trápiť aj naďalej.

SOBOTA  18.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  4:5 (2:1, 1:1, 1:3)
Góly BR: 16 KYSUCKÝ Marek (18 GIERTL Oliver, 25 SMIDA Tomáš), 16 KYSUCKÝ Marek (6 KOŠÍK Michal), 16 KYSUCKÝ Marek (18 GIERTL Oliver, 25 SMIDA Tomáš), 9 TVRDOŇ Daniel Ján (13 PETRINEC Félix)

Záverečné stretnutie základnej časti sme odohrali v pozmenenej zostave a tak sme boli zvedaví ako sa to odzrkadlí na tímovom výkone. V prvých dvoch tretinách sme boli milo prekvapení, chlapci dobre korčuľovali, jednoducho kombinovali, z čoho pramenilo množstvo šancí, proti výraznejšiemu vedeniu bol brankár hostí, v doterajšom priebehu sa gólovo presadil iba Kysucký, ale hneď tri krát. Jednoznačne vyzerajúci zápas sme si zbytočne dramatizovali a v súperovi živili nádej. Ten v úvode tretej časti so šťastím vyrovnal, keď si prihrávku hostí korčuľou zrazil do vlastnej bránky jeden z domácich obrancov. Opäť sme sa ujali vedenia v presilovke o dvoch hráčov, strieľal Tvrdoň. To bol však náš posledný gólový moment a keď súper ešte dva krát skóroval a my sme v závere nevyužili ani dve nariadené trestné strieľania, body nám ušli pomedzi prsty. Do ďalších bojov musíme zlepšiť koncovku, ako aj obrannú činnosť, v ktorej musíme byť sabaistejší.

SOBOTA  11.01. 2014 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO  3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (17 MIRILOVIČ Martin, 25 SMIDA Tomáš)

Na stretnutie v Martine sme nastúpili oslabení o štyroch útočníkov z prvých dvoch útokov z utorka a tak sme čakali ťažký zápas. Ako sa neskôr uukázalo, absencia útočníkov sa prejavila a smerom dopredu sme podnikali len ojedinelé, ale zato nebezpečné výpady. Na druhej strane sme veľmi precízne a takticky bránili, čoho výsledkom bola remíza 0:0 po dvoch tretinách. Góly padali až v záverečnej časti. Po rýchlom protiútoku a  ukážkovom zakončení sme viedli 0:1 až do 54. minúty, kedy sa podarilo domácim vyrovnať. O dve minúty gólom povzbudení domáci strelili aj druhý gól a svoj obrat dokonali pred koncom gólom na 1:3. Smolný záver nám pokazil dojem z veľmi dobrého výkonu a mrzí nás najmä to, že sme boli veľmi blízko ku bodom na ľade Martina.

UTOROK  07.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN  4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly BR: 17 MIRILOVIČ Martin, 10 ŠEBEST Peter Daniel (19 RYBÁR Filip), 19 RYBÁR Filip (18 GIERTL Oliver, 10 ŠEBEST Peter Daniel), 9 TVRDOŇ Daniel Ján

V dramatickom stretnutí sa zápas vyvíjal lepšie pre hostí, ktorí v jeho polovici viedli 0:2. Potom ale prišli chvíle domácich, ktorí si svojou aktivitou zaslúžili góly. V priebehu 65 sekúnd tromi gólmi otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech a evidentne zaskočili favorizovaný Zvolen. Horehronci neprestali hrať aktívne a vytvárali si aj ďalšie šance. Po zachytení puku v obrane a prieniku stredným pásmom získali po strele spoza hráča domáci dvojgólové vedenie, o ktoré v zápätí prišli, 4:3. Dráma so šťastným koncom pre Brezno a ďalší cenný skalp v podobe víťazstva. Po Žiline a Martine tak okúsili trpkosť prehry na ľade v Brezne aj hráči Zvolena.

ŠTVRTOK  19.12. 2013 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK RYTIERI BREZNO 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Góly BR: 19 RYBÁR Filip (18 GIERTL Oliver), 23 KOSTELNÝ Jakub (24 BODNÁR Matúš, 25 SMIDA Tomáš)

Tak ako Bystrica aj Mikuláš nastupoval na stretnutie posilnený o hráčov extraligy, z toho štyroch reprezentantov do 16 rokov, vrátane brankára. Napriek tomu sa tentoraz Brezňania k stretnutiu postavili úplne inak. Napriek tomu, že súper vďaka jednej našej osobnej chybe a využitej presilovej hre viedol už 2:0, nezložili sme zbrane a prezentovali sme úplne odlišnou hrou. V druhej časti súper odskočil na 3:0, ale potom prišli naše chvíle. Rybár z krídla strelou zpoza hráča prestrelil brankára, o chvíľu na to si ukážkovo v situácii 2:1 vymenil puk Bodnár s Kostelným, ktorý znížil na rozdiel jediného gólu. škoda, že o dve minúty dokázal súper uniknúť do brejku a opäť viedol o dva g óly, o tri minúty dokázal súper znovu skórovať a toto vedenie si už postrážil až do konca. Napriek prehre si chlapci za tento zápas zaslúžia uznanie a pevne veríme, že od tohoto výkonu sa dokážu odraziť aj v novom roku.

STREDA  18.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA  1:11 (0:3, 0:6, 1:2)
Góly BR: 10 ŠEBEST Peter Daniel (19 RYBÁR Filip)

Azda najmenej oduševnený výkon predviedli deviataci doma s Banskou Bystricou. Od úvodného buly chlapci pôsobili odovzdaným dojmom, nevyužili ani polovicu svojich možností a bolo vidieť, že mená z extraligového dorastu, ktorý mal voľno boli až priveľkým strašiakom pre domácich hráčov. Po zápase vládlo v šatni veľké sklamanie a nebolo jednoduché pripraviť sa na zápas na ďalší deň v Liptovskom Mikuláši.

SOBOTA  14.12. 2013 - Zimný štadión Žilina
MsHK ŽILINA - HK RYTIERI BREZNO 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

V stretnutí so Žilinou sme predviedli ospalý výkon, za ktorý sme si nezaslúžili body. Konečné skóre však napriek tomu celkom nezodpovedá predvedenej hre. V mnohých situáciách sme meškali, neskoro sme pristupovali k súperovi a dovolili sme mu až príliš veľa striel. Smerom do útoku nám chýbala iskra, ktorá nás zdobila v predchádzajúcich zápasoch. Hráči, ktorí nastúpili v piatok večer za dorast mali príliš krátky čas na spánok a regeneráciu a bolo to na ľade cítiť a ovplyvnilo to prejav celého kolektívu.

SOBOTA  07.12. 2013 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK RYTIERI BREZNO 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly BR: 11 ŠVANTNER Július (9 TVRDOŇ Daniel Ján), 11 ŠVANTNER Július, 17 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 21 POLIAK Matej), 24 BODNÁR Matúš (17 MIRILOVIČ Martin, 13 PETRINEC Félix), 21 POLIAK Matej (14 MYDLO Matúš, 13 PETRINEC Félix)

Do Púchova sme po sérii vydarených zápasov cestovali z nášho pohľadu ako favorit a boli sme v očakávaní ako dokážeme tento predpoklad naplniť. Úvodná tretina bola herne vyrovnaná, náskok dvoch gólov sme získali vďaka dvom brejkom Švantnera, ktorý svoje nájazdy zakončil ukážkovo. Chceli sme ešte vystupňovať tempo a súpera zlomiť, naopak sme inkasovali a mierne znervózneli. Upokojil nás dôležitý presilovkový gól Miriloviča v závere druhého dejstva. Tretia časť bola z našej strany asi najlepšia, dobre sme sa pohybovali, súperovi sme veľa nedovolili. Svoj taktický výkon sme korunovali v závere dvomi peknými gólmi, kedy sme našli diery v otvorenej obrane súpera a brejky efektne zakončili. Chlapci teda tento ťažký zápas zvládli na výbornú. Pevne veríme, že si svoju výkonnosť udržia aj v ďalších stretnutiach základnej časti.

SOBOTA  30.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC MARTIN a.s.  3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly BR: 17 MIRILOVIČ Martin (21 POLIAK Matej), 23 KOSTELNÝ Jakub (17 MIRILOVIČ Martin), 17 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 24 BODNÁR Matúš)

V zápase s Martinom sme opäť predviedli kolektívny a bojovný výkon, podložený taktickým poňatím a disciplínou. Rozhodujúce pre vývoj stretnutia bolo dvojgólové vedenie. Nezabrzdili nás ani dva psychicky náročné momenty, keď sme inkasovali prvý gól sekundu pred koncom prvej tretiny v našej presilovke a druhý, 12 minút pred koncom, kedy bol súper v tlaku a vyrovnal. Po time-oute, v ktorom sme sa upokojili, sme nabrali opäť novú chuť vyhrať a v následnom striedaní sme strhli víťazstvo po ukážkovej bojovnosti a dôraze na našu stranu. Sebavedomie kolektívu deviatakov stúpa každým stretnutím. Chlapci však musia ostať pokorní a naďalej tvrdo pracovať, aby po hodoch neprišlo bolenie brucha.

SOBOTA  23.11. 2013 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK RYTIERI BREZNO 5:5 (2:2, 2:1, 1:2)
Góly BR: 11 ŠVANTNER Július (18 GIERTL Oliver), 17 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub), 23 KOSTELNÝ Jakub (24 BODNÁR Matúš, 17 MIRILOVIČ Martin), 24 BODNÁR Matúš (17 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 24 BODNÁR Matúš (23 KOSTELNÝ Jakub, 17 MIRILOVIČ Martin)

Deviataci vo Zvolene odohrali jeden z najlepších zápasov v doterajšom priebehu sezóny. Aj keď prehrávali v desiatej minúte 2:0, predvádzali bojovný výkon a ukážkovo tímovo pracovali, vďaka tomu bolo už o necelé tri minúty vyrovnané, po ukážkovej akcii Giertla, ktorú zakončil Švantner a dôraze a dorážke Miriloviča. Sebavedomie v týchto chvíľach bolo vyššie na našej strane. V druhej časti sme opäť prehrávali, keď malú chybu súper trestal, znovu sme vyrovnali Kostelným a boli sme na správnej ceste za víťazstvom. V poslednej minúte druhej tretiny sme však po ľahkovážne zahranom buly v našom pásme inkasovali a v prvej minúte tretej tretiny znovu po nešťas tnom zásahu puku na našej modrej čiare. Zobrali sme si time-out a povedali si, že chceme dosiahnuť minimálne na bod a tieto rýchle góly nás nezlomia. Po výbornom výkone, ktorý sme stupňovali najskôr Bodnár znížil a neskôr aj vyrovnal, vždy po ukážkovej práci celej formácie. Mnohými zákrokmi nás podržal aj brankár Zemančík a tak možno pochváliť celý kolektív za výborný tímový výkon.

SOBOTA  09.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ a.s.  5:9 (1:2, 3:5, 1:2)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (17 MIRILOVIČ Martin, 25 SMIDA Tomáš), 25 SMIDA Tomáš (17 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 10 ŠEBEST Peter Daniel (24 BODNÁR Matúš, 19 RYBÁR Filip), 22 GURA Filip (17 MIRILOVIČ Martin), 25 SMIDA Tomáš (23 KOSTELNÝ Jakub, 19 RYBÁR Filip)

Na súpera z Liptova sme si verili a dúfali, že dokážeme bodovať. Prvá tretina, ale opäť nezačala dobre, prvá strela preletela medzi hráčmi a skončila v našej bráne. V 12. minúte sme hrali oslabení o dvoch hráčov a inkasovali druhý gól. Pred prestávkou sme sa po signále na buly vrátili do hry. Druhá časť, ale priniesla niečo čo nemá veľa spoločného s hokejom, na trestnú lavicu putovalo až deväť našich hráčov a nie vždy celkom opodstatnene a súper po našom vyrovnaní odskočil až na 2:7, herne to ale zďaleka nebolo jednoznačné. Vedeli sme to a tak sme sa snažili sústrediť na hru, do konca tretiny sme znížili na 4:7 a chceli sme pokračovať v zápase, ale proti tomu bol hlavný rozhodca, ktorý mal až príliš veľa kontro verzných rozhodnutí, ktoré nás systematicky deptali, po  znížení v presilovej hra na 5:7 sme išli päťkrát do oslabenia a dve súper aj so šťastím trestal, nemali sme tak ani šancu zdramatizovať záver stretnutia. Keďže chlapci cítili krivdu, aj napriek našim výzvam o kľudný koniec, sa rozhodli spravodlivosť zobrať do vlastných rúk a vzniklo niekoľko šarvátok. Konečný pomer trestných minút 100:18 jasne vypovedá o tom, že rozhodca stratil kontrolu nad týmto zápasom, čo je škoda, pretože to mohol byť hodnotný zápas pre obidve mužstvá.(Fotogaléria)

SOBOTA  02.11. 2013 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK RYTIERI BREZNO 11:1 (3:0, 3:1, 5:0)
Góly BR: KOBELA Filip (POLIAK Matej)

Výsledok zápasu vyzerá až príliš jednoznačne, čo nás mrzí. V mierne pozmenej zostave oproti strede sme nedokázali zápas dobre rozohrať, 1. tretinu sme prehrali 3:0. Potom sme sa súperovi vyrovnali a odohrali vynikajúcu časť hry,  v 36. minúte sme znížili na 3:1. Tento moment nám mal pomôcť, naopak nám uškodil, začali sme hrať netakticky, zbrklo. Otvorili sme obranu a tri rýchle góly v krátkom slede nám odobrali vietor z plachiet. 3. tretinu sme po zranení dvoch hráčov nezvládli a pošľapali si výkon z úvodných 37 minút.

STREDA  30.10. 2013 - Aréna Brezno
HK RYTIERI BREZNO - MsHK ŽILINA a.s  3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly BR: SMIDA Tomáš (KOSTELNÝ Jakub),GIERTL Oliver (MIRILOVIČ Martin), RYBÁR Filip

Zápas so Žilinou bol balzamom na ubolené duše celého kolektívu deviatakov ako aj trénerov, či rodičov. Darilo sa nám v ňom vyvarovať individuálnych chýb, v obrannom pásme sme hrali maximálne jednoducho, dôrazne a boli sme aj dosť chytrí. Toto všetko v jednom nás priviedlo k vytúženému prvému víťazstvu v sezóne, ktoré bolo zaslúžené. Chlapcov treba za predvedený výkon pochváliť.

SOBOTA  26.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 4:6 (1:1, 1:4, 2:1)
Góly BR: Rybár (Giertl), 10 Šebest (Rybár), Mirilovič (Kostelný), Petrinec

Zápas sme nezačali dobre, hneď v druhej tretine sme dovolili súperovi skórovať. V siedmej minúte vyrovnal Rybár po otočke okolo brány. Celú prvú tretinu sme sa snažili dostať k ďalším gólom ale vyložených šancí príliš nebolo.  Druhá časť bola katastrofálna, napriek snahe sme sa dostávali stále pod väčší psychický tlak, keď súper skóroval zo striel, ktoré inokedy nenájdu cestu do brány. Náskok narástol až na štyri góly a to sme už skúsili všetko, šťastie súpera bolo mocnejšie. Tiež treba poznamenať, že keby naši chlapci dokázali skôr začať produkovať hokej ako v tretej tretine,súper by určite neodišiel z Brezna s bodmi. Žiaľ neskoro sme sa vymanili z pod nepriaznivého vývoja a súpera sme už nedostihli.

SOBOTA  19.10. 2013 - Zimný štadión Martin
MHC MARTIN - HK BREZNO  5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Gól BR: Faško- Rudáš (Kysucký,Giertl)

Do Martina sme cestovali sebavedomí, aj keď oslabení o štyroch hráčov. Začali sme veľmi koncentrovane a sústredene a súpera sme držali na dištanc, síce bol aktívnejší, ale vyložené šance si nevytváral, my sme hrozili z niekoľkých rýchlych kontier. V druhej časti sme pokračovali v dobrom taktickom výkone, ale rozdiel v skóre priniesli presilové hry, ktoré súper dvakrát využil. Náš gól padol po dobrej práci Giertla s Kysuckým v strednom pásme a následnom dôraze Faška pri dorážke. Tretiu časť sme začali presilovou hrou, ktorú sme hrali trochu nervózne, ale napriek tomu sme v nej mali dve dobré príležitosti na zníženie, nepodarilo sa nám to. Ďalší priebeh bol opäť vyrovnaný. Záver priniesol dva góly súpera, prvý po prekvapivej strele z poza hráčov, následný faul a mierny pokles nadšenia priniesol ešte jeden úspech súpera. Výsledok je vzhľadom k predvedenému výkonu dosť krutý, chlapci ukázali, že vedia hrať disciplinovane a vysoko takticky, čo bude dobrým impulzom do ďalšej práce.

SOBOTA  12.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN  4:14 (0:5, 2:4, 0:5)
Gól BR: Bodnár (Giertl), Mirilovič, Giertl (Smida), Petrinec (Bodnár, Mirilovič)

Boli sme si vedomí kvality súpera, ale boli sme odhodlaní ukázať, že nie sme o nič horší. Začali sme dobre, dobre sme korčuľovali a aj keď súper išiel do vedenia, dvakrát sme zakrátko vyrovnali, za stavu 2:2 sme urobili sériu troch individuálnych hrubých chýb, ktorými sme súperovi po prvej časti venovali vedenie 2:5, pričom pomer striel bol 15:11 pre nás. V druhej časti sme sa chceli vrátiť do hry, znížili sme na 3:5, neskôr na 4:6, v týchto fázach hry sme boli Zvolenu viac ako vyrovnaný súper, ale taktická nevyzretosť a netrpezlivosť nás doviedla k dvom inkasovaným gólom, kedy sme tak trochu bezhlavo útočili a zabudli na obranu, keď v závere po neodpískanom icingu padol gól na 4:9, definitivne sme išli psychicky do kolien. Záverečné skóre vôbec reálne nevystihuje pomer výkonnosti jednotlivých mužstiev, ale je reálnym odzrkadlením mentálnych síl jednotlivých kolektívov. Konečný pomer striel 31:39, skóre 4:14 naznačuje množstvo individuálnych chýb, ktorých sa musíme vyvarovať ak chceme pomýšľať na úspech.

SOBOTA  28.09. 2013 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO  6:2 (5:1, 1:1, 0:0)
Góly BR: Šebest (Bodnár, Mirilovič), Bodnár (Šebest)

Po vynikajúcom vstupe, keď mladí Brezňania viedli 1:0 už v devätnástej sekunde, prišla slabá chvíľa medzi deviatou a trinástou minútou, kedy súper tromi gólmi po predchádzajúcom vyrovnaní odskočil na 4:1. V závere tretiny sme mali veľkú šancu znížiť, ale naopak, z protiútoku sme inkasovali na hrozivých 5:1. Ďalší priebeh bol vyrovnaný, hra sa prelievala na obidve strany. Výraznejší gólový trhák sa nám nepodaril a tak sa prvá tretina ukázala ako rozhodujúca.

SOBOTA  21.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:11 (1:4,2:4,1:3)
Gól BR: Mirilovič (Smida, Faško-R.), Giertl (Faško-R., Petrinec), Kysucký (Mirilovič, Bodnár), Faško-R., (Smida)

V 2. kole sme začali doma príliš opatrne a bojazlivo a to poznačilo celý zápas. Nádych k lepšiemu výsledku sme mali v druhej tretine, kedy sme znížili dvoma gólmi na 3:5, ale stále sme inkasovali ďalšie góly. Trhliny v defenzívnom prejave sú stále veľké na to aby sme mohli súperom vzdorovať celý zápas. V tréningu budeme na ich odstránení tvrdo pracovať a pevne veríme, že v odvete odohráme aj výsledkovo vyrovnanejšie stretnutie.

SOBOTA  14.09. 2013 - Zimný štadión Žilina
MsHK ŽILINA - HK BREZNO 6:1 (1:0,3:1,2:0)
Góly BR: Bodnár (Gietl, Mirilovič)

Po krátkej príprave na ľade a s chorobami zúženým kádrom sme vycestovali na prvé tohto sezónne kolo. Dvanásť statočných mladých rytierov sa snažilo a bojovalo so cťou. Výborná hra v strednom pásme bola základom vytrvalého vzdoru, avšak krátka doba na oddych na striedačke spôsobovala, že sme boli málokrát nebezpeční vpredu. Súper bol lepší najmä keď sa dostal do nášho obranného pásma, agilnejší a istejší v kombinácii. Škoda tých príležitostí, ktoré sme si vypracovali, mohli sme súpera dostať pod psychický tlak. Veľmi nás potešil gólový moment, kedy chlapci využili ukážkovo presilovú hru, ktor&uacute ; sme pre krátkosť času na ľade v tréningu ešte ani nenacvičovali. Znižovali sme v nej na 3:1. Následne nás výrazne oslabilo zranenie Poliaka a vyšší trest Giertla, v týchto fázach sme mali na striedačke len štyroch hráčov a súper zápas definitívne zlomil vo svoj prospech. Za predvedenú hru a bojovnosť možno chlapcov napriek prehre pochváliť.