----- unum corpus una anima una theam -----

8. ROČNÍK  "U14" - REPORTY/ČLÁNKY

STREDA  16.03. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:8 (1:3, 1:2, 2:3)
Góly BR: 38 KRIŽAN Andrej (15 SZÖKE Adam), 18 SZÖKE Štefan (28 ZEMKO Matúš), 28 ZEMKO Matúš (22 BELKO Peter, 91 NIKEL Adrián), 38 KRIŽAN Andrej (18 SZÖKE Štefan, 15 SZÖKE Adam)

Osmička nastúpila v netradičnej zostave, tvorilo ju osem hráčov deviatky, jedna dorastenka, jeden siedmak a len traja ôsmaci. Snažili sme sa nájsť optimálnu zostavu, v nej vznikli rôzne nové formácie, nedarilo sa však poskladať formácie, ktoré by boli schopné dobre fungovať aj v defenzíve. Súper si vytvoril náskok, ktorý v druhej tretine navýšil už na 1:5. Zdalo sa, že by sme mohli záver zdramatizovať, dali sme dva góly na 3:5, ale v zápätí sme znovu inkasovali a už sme nemali čas znovu sa vracať do zápasu.

SOBOTA  12.03. 2016 - Zimný štadión Partizánske
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 5:5 (0:0, 3:4, 2:1)
Góly BR: 18 SZÖKE Štefan, 71 AUXT Benjamín (91 NIKEL Adrián, 11 ŠPERKOVÁ Simona), 18 SZÖKE Štefan (15 SZÖKE Adam, 56 ZUBÁK Adrián), 12 HANČÁK Samuel (18 SZÖKE Štefan, 56 ZUBÁK Adrián), 12 HANČÁK Samuel

Ôsmaci odohrali podstatne vyrovnanejšiu partiu. Prvá tretina gól nepriniesla, napriek našej prevahe. Druhú časť sme po prestrelke vyhrali 4:3. V tretej tretine sme mohli viackrát "zlomiť súperovi väz" no nepodarilo sa nám prekonať brankára domácich a tak prišiel trest v podobe domáceho obratu. Remízu ratoval kapitán tímu Hančák. V závere sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, rovnako ale aj súper pohrozil. Zápas napokon skončil remízou.

SOBOTA  05.03. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK LEVICE 20:2 (3:0, 10:1, 7:1)
Góly BR: 28 ZEMKO Matúš, 71 AUXT Benjamín (87 SCHVARZBACHER Erik, 8 KIRDAJ Kristián), 71 AUXT Benjamín (28 ZEMKO Matúš, 8 KIRDAJ Kristián), 28 ZEMKO Matúš (87 SCHVARZBACHER Erik), 87 SCHVARZBACHER Erik (71 AUXT Benjamín), 56 ZUBÁK Adrián, 71 AUXT Benjamín, 87 SCHVARZBACHER Erik (28 ZEMKO Matúš, 71 AUXT Benjamín), 71 AUXT Benjamín (87 SCHVARZBACHER Erik, 28 ZEMKO Matúš), 12 HANČÁK Samuel (18 SZÖKE Štefan), 18 SZÖKE Štefan (71 AUXT Benjamín), 56 ZUBÁK Adrián (71 AUXT Benjamín), 8 KIRDAJ Kristián (18 SZÖKE Štefan), 71 AUXT Benjamín, 56 ZUBÁK Adrián (87 SCHVARZBACHER Erik), 28 ZEMKO Matúš (71 AUXT Benjamín, 27 RUSNÁK Dominik), 10 NÁTER Andrej (56 ZUBÁK Adrián, 28 ZEMKO Matúš), 15 SZÖKE Adam (12 HANČÁK Samuel), 52 PAULOVIČ Peter (87 SCHVARZBACHER Erik), 71 AUXT Benjamín (28 ZEMKO Matúš, 56 ZUBÁK Adrián)

Rovnako aj ôsmaci bojovali skôr sami zo sebou ako so súperom. Poradili si však so súperom bravúrne, nič nenechali na náhodu, nič nepodcenili a rovnako ako ich starší kolegovia si schuti zakombinovali a zastrieľali, z jedenástich hráčov sa gólovo presadilo až desať.

ŠTVRTOK  03.03. 2016 - Enel Aréna
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly BR: 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub)

SOBOTA  27.02. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly BR: 27 ZEMKO Matúš (71 AUXT Benjamín), 52 PAULOVIČ Peter (11 ŠPERKOVÁ Simona, 65 MRAVEC Martin), 52 PAULOVIČ Peter (18 SZÖKE Štefan), 71 AUXT Benjamín (11 ŠPERKOVÁ Simona)

Aj v tomto zápase sme boli jednoznačne lepší, no súpera držal nad vodou dobre chytajúci brankár. Toho však po exportnej prihrávke Auxta prekonal najaktívnejší hráč domácich Zemko. Ďalší priebeh hry bol o dobíjaní brány súpera to sa podarilo po strele od modrej, čo pridalo hráčom kľud na hokejky. V závere to už bolo o udržaní čistého konta brankára Bušniaka. Keď už to vyzeralo nádejne prišiel brejk a puk skončil v bráne. Na výsledku to však nič nezmenilo a hráči sa tak zaslúžene radovali z víťazstva.

SOBOTA  20.02. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10:5 (1:3, 5:2, 4:0)
Góly BR: 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub (65 MRAVEC Martin, 8 KIRDAJ Kristián), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín, 65 MRAVEC Martin), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 8 KIRDAJ Kristián), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub), 71 AUXT Benjamín, 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 90 ŠIMKO Jakub (65 MRAVEC Martin)

Prvá tretina priniesla predstavenie jedného hráča. Ten strelil tri góly hostí a my sme pôsobili zakríknuto. Po upokojení sa počas prestávky a usmernení hráčov prišiel uragán z našej strany, kedy sa odviazala a začala baviť najmä dvojička Šimko, Auxt. Popri nich začal fungovať celý tím a všetci hráči drvili súpera. Škoda,že sme poľavili a dovolili súperovi dvomi gólmi znížiť. Tretie dejstvo sme vďaka nástupu ovládli, pridali štyri góly a deklasovali favorita.

SOBOTA  13.02. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
Góly BR: 16 MIHALY Oto (65 MRAVEC Martin), 16 MIHALY Oto (71 AUXT Benjamín), 71 AUXT Benjamín

Vysoká efektivita domácich priniesla ich jednoduché, rýchle vedenie, čo poznačilo celý ďalší priebeh zápasu. Druhá časť mala rovnaký obraz, herne nedominovalo ani jedno z družstiev, ale domáci opäť zvýšili náskok vďaka efektivite.Tretiu tretinu sme síce vyhrali ale len o gól, ktorým sme kozmeticky upravili konečný výsledok.

SOBOTA  06.02. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 10:6 (1:0, 4:2, 5:4)
Góly BR: 18 SZÖKE Štefan (90 ŠIMKO Jakub, 71 AUXT Benjamín), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub (12 HANČÁK Samuel), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 10 NÁTER Andrej), 90 ŠIMKO Jakub (12 HANČÁK Samuel), 71 AUXT Benjamín (15 SZÖKE Adam)

Zaujímavý zápas sa hral u ôsmakov. Prvé dejstvo vyhrali 1:0, ale vedenie mohlo byť aj vyššie. V druhej časti postupne navýšili náskok na 5:2 a nadobudli pocit, že je už rozhodnuté. V úvode tretej časti však súper dvomi rýchlymi  gólmi na čas zdramatizoval priebeh. Potom opäť udreli naši chlapci a tromi gólmi pochovali nádeje hostí. Aj napriek tomu sa na ľade ešte diali veci. Súper za pár sekúnd znížil dvoma gólmi a odhodlal sa ku hre bez brankára. Počas nej a aj bezprostredne po nej naši chlapci pridali dva góly a zaslúžene vyhrali 10:6.

SOBOTA  30.01. 2016 - Zimný štadión Levice
HK LEVICE - HK BREZNO 0:10 (0:1, 0:3, 0:6)
Góly BR: 87 SCHVARZBACHER Erik (90 ŠIMKO Jakub, 71 AUXT Benjamín), 56 DĚDEČEK Ľubomír (65 MRAVEC Martin), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 87 SCHVARZBACHER Erik), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 87 SCHVARZBACHER Erik), 18 SZÖKE Štefan (50 ŠIMKO Šimon), 90 ŠIMKO Jakub (8 KIRDAJ Kristián, 71 AUXT Benjamín), 71 AUXT Benjamín (87 SCHVARZBACHER Erik), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 12 HANČÁK Samuel (10 NÁTER Andrej, 87 SCHVARZBACHER Erik), 52 PAULOVIČ Peter (8 KIRDAJ Kristián)

Zápas ôsmakov bol jasne v réžii našich hráčov. Postupne to začali vyjadrovať aj gólovo a bavili sa hokejom. V tretej časti zavŕšili desiatku a spokojne odchádzali z ľadu. Napriek vysokej výhre treba ostať nohami pevne na zemi, vzhľadom ku sile odporu v tomto stretnutí.

SOBOTA  23.01. 2016 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Góly BR: 87 SCHVARZBACHER Erik (71 AUXT Benjamín), 65 MRAVEC Martin (71 AUXT Benjamín), 12 HANČÁK Samuel (90 ŠIMKO Jakub), 87 SCHVARZBACHER Erik, 71 AUXT Benjamín (65 MRAVEC Martin, 87 SCHVARZBACHER Erik), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub)

Vydarený zápas odohrali ôsmaci. Postupne preberali iniciatívu a kontrolovali priebeh stretnutia. Zaujímavosťou bolo, že pri prvých piatich góloch sa do streleckej listiny zapísali všetci piati hráči prvej formácie. Škoda, že sa nepresadila aj druhá formácia, ktorá si tiež dokázala vypracovať sľubné príležitosti. Tradične nás vzadu podržal brankár Bušniak a v závere sa do bránky dostal aj druhý náš brankár a získal tak pár cenných skúseností.

SOBOTA  16.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "B" 3:10 (1:2, 1:6, 1:2)
Góly BR: 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub (87 SCHVARZBACHER Erik), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 87 SCHVARZBACHER Erik)

Deň výpadkov ovplyvnil aj zápas ôsmakov, po nie príliš presvedčivom úvode korigovali pred koncom prvej tretiny na 1:2 a zdalo sa, že by sme sa mohli vrátiť do hry. Aj sme sa vrátili, vyrovnali sme a zatlačili súpera na jeho polovici. Potom ale prišli nepochopiteľné výpadky v defenzíve, nedôraz, ľahkovážnosť. Súper strelil rýchle dva góly, timeout ho na chvíľu pribrzdil, ale my sme ďalej kopili neuveriteľné chyby a súper strelil neuveriteľné štyri góly. Posledným dejstvom sme chceli ukázať, že to bol výpadok koncentrácie a zabojovať, to sa nám čiastočne podarilo, aj keď sme ju nedokázali vyhrať.

SOBOTA  09.01. 2016 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly BR: 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 10 NÁTER Andrej), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín)

Stretnutie so Zvolenom sme vzhľadom k minimálnemu počtu hráčov museli hrať veľmi takticky, čo sa nám darilo dve tretiny. Až v úvode tretej sme sa nevyhli dvom vážnejším chybám, ktoré súper potrestal a vytvoril si rozhodujúci náskok. V závere sme mali šance na korigovanie, ale nič vážne sa už neudialo.

STREDA  06.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)
Góly BR: 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 87 SCHVARZBACHER Erik (71 AUXT Benjamín, 90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub

V  stretnutí s Púchovom ôsmaci dlho nevedeli prekonať obranu a brankára súpera a dostali sa do straty 1:5. Na začiatku tretej časti však naši hráči pridali a strelili dva rýchle góly a pripomenuli sa súperovi. V tejto chvíli sme mali hrať presilovku o dvoch hráčov, ale rozhodca opäť pochybil a obral nás o túto možnosť. Následne sme strelili do tyči. My sme už gól nedali, súper ešte v závere prikrášlil výsledok jedným gólom.

SOBOTA  22.12. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly BR: 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín)

ŠTVRTOK  10.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 3:9 (1:1, 0:2, 2:6)
Góly BR:  71 AUXT Benjamín (65 MRAVEC Martin, 77 FEDERIČ David), 71 AUXT Benjamín (65 MRAVEC Martin, 90 ŠIMKO Jakub), 65 MRAVEC Martin (90 ŠIMKO Jakub)

SOBOTA  05.12. 2015 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Góly BR: 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 87 SCHVARZBACHER Erik), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 11 ŠPERKOVÁ Simona), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín, 15 SZÖKE Adam), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 15 SZÖKE Adam), 90 ŠIMKO Jakub (10 NÁTER Andrej)

V Lučenci sme boli dominantnejší, mali sme viac z hry, viac vyložených gólových šancí aj streleckých pokusov. Rozdieloví boli Šimko a Auxt, ako aj navrátilec v bráne Bušniak, neoceniteľnú úlohu v tíme zastávali aj ostatní hráči, ktorí sa pozitívne infikovali výkonom lídrov. Po strastiplnej ceste siedmych prehier sprevádzanej výpadkami dôležitých hráčov sme vyhrali. Zdá sa, že by sa už mohla situácia stabilizovať a mohli by sme nadviazať na úspešné výsledky z prvej tretiny súťaže.

UTOROK  01.12. 2015 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 13:3 (3:2, 6:1, 4:0)
Góly BR: 71 AUXT Benjamín, 90 ŠIMKO Jakub (10 NÁTER Andrej), 71 AUXT Benjamín

Absolútny líder súťaže osmičky bol v zápase s našimi nervózny prvú tretinu, kedy sme ho zaskočili vysokou efektivitou a bojovnosťou. Šírka kádra súpera sa začala naplno prejavovať od druhej tretiny, kedy už naše dve formácie nevedeli ubrániť dve veľmi kvalitné formácie súpera a hrateľnú formáciu. V záverečnej tretine sme už nemali síl korigovať výsledok a sústredili sme sa na čo najmenej inkasovaných gólov, čo sa nevydarilo úplne  ideálne.

SOBOTA  28.11. 2015 - Enel Aréna L. Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 14:4 (6:0, 5:1, 3:3)
Góly BR: 90 ŠIMKO Jakub (87 SCHVARZBACHER Erik), 12 HANČÁK Samuel (90 ŠIMKO Jakub, 28 ŠTEFANČÍK Marcel), 28 ŠTEFANČÍK Marcel (90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub (28 ŠTEFANČÍK Marcel)

Úplne inak sa zrodila prehra v osmičke. Herne to bolo vyrovnané stretnutie, pomer striel bol v konečnom účte 39:30, žiaľ nemali sme oporu na najdôležitejšom poste, v bráne. Chlapcom slúži ku cti, že napriek nelichotivému skóre dokázali hrať svoju hru, nesklonili hlavy a zápas brali ako cennú skúsenosť. Napriek prehre si chlapci zaslúžili po zápase pochvalu.

SOBOTA  21.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)
Góly BR: 87 SCHVARZBACHER Erik (28 ŠTEFANČÍK Marcel, 90 ŠIMKO Jakub), 28 ŠTEFANČÍK Marcel (87 SCHVARZBACHER Erik, 8 KIRDAJ Kristián), 28 ŠTEFANČÍK Marcel (87 SCHVARZBACHER Erik), 90 ŠIMKO Jakub (28 ŠTEFANČÍK Marcel, 11 ŠPERKOVÁ Simona)

Zápas so Zvolenom bol od začiatku vyrovnaný. Veľkým pozitívom bol výborný tímový výkon, keď sme statného súpera dokázali štyrikrát gólovo dotiahnuť, čo svedčí o silnom charaktere tímu. Žiaľ na posledný piaty gól sme nemali dostatok síl ani času odpovedať. Z individuálnych výkonov, bez ktorých by náš výkon tak nevyznel,  treba určite oceniť brankára Bušniaka, stabilného lídra Šimka, prvý krát za osmičku hrajúceho Štefančíka, aj výborný výkon Schvarzbachera. Po početnom doplnení kádra, veríme vo víťazné konce podobných stretnutí.

UTOROK  17.11. 2015 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 8:3 (6:1, 0:1, 2:1)
Góly BR: 27 ŠKORVÁNEK Šimon (90 ŠIMKO Jakub), 22 BELKO Peter (90 ŠIMKO Jakub), 18 SZÖKE Štefan (38 KRIŽAN Andrej)

Nováčik v bráne Brezna, to bola top téma všetkých zúčastnených. Napriek snahe stlmiť váhu tejto skutočnosti sme prvú tretinu akoby s pokorou prehrali vysoko 6:1. Po dohovore a motivačnej reči chlapci uverili, že je možné pri zlepšenom výkone v defenzíve hrať s týmto súperom vyrovnanú partiu. Druhé dejstvo sme vyhrali o gól a čo bolo vynikajúce, súperovi sme dovolili vystreliť prvý krát v štrnástej minúte. V tretej časti sa nám opäť darilo držať súpera na dištanc, ale nevyhli sme sa dvom chybám, ktoré súper potrestal. Napokon nás veľmi mrzela prvá tretina, v ktorej sme hrali zbytočne ustráchane. Nováčikovi v bráne Dominikovi Kováčikovi patrí pochvala za niektoré excelentné zákroky, ako aj jeho statočnosť.

UTOROK  10.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 1:8 (0:1, 1:2, 0:5)
Góly BR: 90 ŠIMKO Jakub (91 NIKEL Adrián)

Ôsmaci posmelení remízou z prvého vzájomného merania síl a aj relatívne posilnenou zostavou, riešili svoje šance trochu laxne, naopak súper bol efektívny a po dvoch tretinách sa dostal do dvojgolového vedenia. Naši chlapci však ďalej pracovali a snažili sa streliť gól, ktorý by im dal potrebný impulz a ľahkosť. Nakoniec sa im to aj podarilo, na konci 52. minúty strelil Križian gól rovno z buly, rozhodca ale videl nepovolený zákrok, gól neuznal a navyše nás poslal do oslabenia, v ktorom sme inkasovali zlomový piaty gól. Po ňom už bolo na ľade len jedno mužstvo. Za predvedenú hru sa hráči nemusia hanbiť, ale výsledok nevyznieva nijako pozitívne.

SOBOTA  07.11. 2015 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 7:2 (0:1, 2:1, 5:0)
Góly BR: 90 ŠIMKO Jakub (8 KIRDAJ Kristián), 87 SCHVARZBACHER Erik (90 ŠIMKO Jakub)

Obavy z minulotýždňového výbuchu a jeho dôsledkov, naši hráči pochovali víťaznou prvou tretinou. V polovici zápasu sme stále vyhrávali 2:1. Súperovi sa podarilo vyrovnať pred skončením druhej časti. Škoda, že sme nevstúpili dobre do poslednej tretiny, inkasovali sme dva góly a pod vplyvom negatívneho vývoja doľahol na kolektív aj fyzický hendikep, keď sme celé stretnutie hrali na dvanásť hráčov. Súper ešte dokázal maximálnou efektivitou navýšiť konečný stav.

SOBOTA  31.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 0:26 (0:6, 0:9, 0:11)

Ôsmaci v doterajšom priebehu súťaže atakovali popredné priečky a podávali stabilné výkony. O to ťažšie je porozumieť tomuto "výbuchu". Prvé vzájomné stretnutie týchto tímov skončilo výhrou Žiliny 4:0. Treba zároveň povedať,že Žiline v tomto ročníku doteraz nikto nedokázal zobrať ani bod. Sila kádra, ľahké a skoré vedenie, strata sebadôvery, neochota bojovať, najmä v defenzíve, to všetko spôsobilo,že súper strieľal góly až neuveriteľne ľahko. U nás každým striedaním klesala tímová morálka a výsledkom bola hanebná porážka.

SOBOTA  24.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 10:5 (4:1, 3:3, 3:1)
Góly BR: 18 SZÖKE Štefan (90 ŠIMKO Jakub, 12 HANČÁK Samuel). 90 ŠIMKO Jakub (12 HANČÁK Samuel). 11 ŠPERKOVÁ Simona (90 ŠIMKO Jakub), 91 NIKEL Adrián. 91 NIKEL Adrián (90 ŠIMKO Jakub, 18 SZÖKE Štefan), 90 ŠIMKO Jakub. 91 NIKEL Adrián (90 ŠIMKO Jakub, 8 KIRDAJ Kristián), 90 ŠIMKO Jakub (18 SZÖKE Štefan), 91 NIKEL Adrián, 90 ŠIMKO Jakub

Tím ôsmakov opäť potvrdil svoju stabilnú výkonnosť a o svojom víťazstve v podstate rozhodol už v prvej tretine. V druhej navýšil HK náskok už na 7:1, ale potom prišla dvojminútovka súpera, v ktorej po našej slabšej koncentrácii súper strelil tri góly. Po tajmaute sme sa upokojili a pokračovali v predchádzajúcom výkone, postupne sme zvýšili na 10:4, kozmeticky súper upravil pár sekúnd pred koncom, keď dokázal prekonať debutanta v našej bráne Dominika Kováčika, ktorý odchytal prvých desať minút v kariére a kryl 5 ťažkých striel súpera. Gratulujeme Sise Šperkovej, ktorá strelila svoj premiérový gól. Super výkon podal prvý útok Šimko – Nikel – Szöke, ktorý nazbieral spolu 15 bodov. Uznanie však patrí celému tímu za kolektívne víťazstvo.

SOBOTA  17.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly BR: 16 MIHALY Oto (90 ŠIMKO Jakub), 16 MIHALY Oto (90 ŠIMKO Jakub)

Zápas s Mikulášom priniesol veľa bojovnosti a o to menej gólov. Na našu radosť o jeden viac na našej strane. Veľmi nás teší, že sa družstvo rehabilitovalo po vyššej prehre vo Zvolene a opäť nadviazalo na svoju šnúru pozitívnych výkonov a Breznu tak patrí po prvej tretine základnej časti delená tretia priečka. Veľkou škvrnou na dobrom výkone bolo zranenie Auxta, jedného z lídrov kolektívu, ktorý sa len pred tromi týždňami vrátil po predchádzajúcom zranení, všetci mu želáme skoré uzdravenie.

SOBOTA  10.10. 2015 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 8:3 (1:0, 6:2, 1:1)
Góly BR: 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub, 22 BELKO Peter), 18 SZÖKE Štefan (15 SZÖKE Adam)

Ôsmaci odohrali dve výborné tretiny, tentokrát však rýchlo inkasovali v druhom dejstve. Aj pri zvýšenej snahe dohnať súpera sa nám to nepodarilo a súper si náskok ustrážil. Môžeme konštatovať, že nevydarená druhá časť hry, v ktorej sa naši hráči príliš stiahli pred vlastnú bránu, nás stála lepší výsledok.

SOBOTA 03.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 6:4 (2:1, 0:1, 4:2)
Góly BR: 71 AUXT Benjamín (90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 18 SZÖKE Štefan (16 MIHALY Oto, 77 FEDERIČ David), 15 SZÖKE Adam (16 MIHALY Oto, 8 KIRDAJ Kristián)

Opäť sa podarili podať dobrý výkon mladšiemu tímu starších žiakov. Kolektívny výkon podporený brankárom Laurincom vyústil do dramatického, no zaslúženého víťazstva. V prvej tretine zabrala staronová dvojica Šimko , Auxt, ktorá nám dala dvomi gólmi v jednom oslabení veľkú pohodu. Súper dokázal do konca druhej tretiny vyrovnať a tak sa v poslednej tretine hralo odznova. Najprv sme udreli dvakrát mi, keď Mihaly pripravil po góle Szökeovcom, ktorí pohotovo využili svoje šance. Zdalo sa, že máme zápas pod kontrolou, keď súper po dvoch rýchlych góloch vyrovnal. Záver ale patril nám, keď sa presadil po peknej akcii navrátilec Auxt a o minútu v pohode hrajúci Mihaly. Osmaci tak stále robia veľkú radosť a držia sa v hornej časti tabuľky.

SOBOTA  26.09. 2015 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:4 (0:0, 1:2, 3:2)
Góly BR: 38 KRIŽAN Andrej (8 KIRDAJ Kristián, 10 NÁTER Andrej), 16 MIHALY Oto, 16 MIHALY Oto, 90 ŠIMKO Jakub

Osmička podáva utešene vyrovnané výkony a napriek málo početnej skupine hráčov dokáže hrať vyrovnané zápasy. Rovnako ako s Martinom aj v Bystrici uhrali zaslúženú remízu. „Adoptovaný“ brankár deviatky, Bušniak podal opäť vynikajúci výkon a udržal tak celému tímu nádej nabody. Popri výbornom bojovnom výkone celého tímu zabrali gólovo lídri, ktorí si svojimi výkonmi pýtajú nomináciu do staršieho kolektívu.

SOBOTA  19.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 3:3 (0:1, 1:1, 2:1)
Góly BR: 38 KRIŽAN Andrej (8 KIRDAJ Kristián, 10 NÁTER Andrej), 38 KRIŽAN Andrej (8 KIRDAJ Kristián), 38 KRIŽAN Andrej (16 MIHALY Oto)

Ôsmaci sú tímom, ktorý je početne nedostatočný a preto ho dopĺňajú hráči deviatky,ktorí potrebujú získať či už rutinu v zručnosti, rytmus po chorobe alebo zranení, ako aj sebavedomie po nepresvedčivých výkonoch vo svojom ročníku. Pomáha to im a aj ôsmakom, ktorí pri nich rastú. Tentoraz tím gólovo potiahol Križian, čo by ho malo nakopnúť. Cenná remíza bude zase vzpruhou pre celý tím osmičky.

UTOROK  15.09. 2015 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO  4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly BR:

Ôsmaci nastúpili v Žiline v minimálnom počte čo výrazne limitovalo ich šance proti kvalitnému súperovi v početnej presile. Skupina statočných sa však húževnato bránila a nechcela sa zmieriť s prognózami. Prvé dejstvo držali súpera na rozdiel jedného gólu až do poslednej minúty,kedy druhý krát inkasovali. Druhá časť bola nesmierne náročná pretože vzdialená striedačka a dlhé pobyty na ľade v obrannom pásme stáli oslabenú skupinu kvantum síl,s veľkým srdcom a kusom šťastia udržali bezgólovú tretinu. V poslednej časti sme mali pár šancí, ale dominantný bol súper, ktorý strelil ešte dva góly a napodobnil svojich starších kolegov.

SOBOTA  12.09. 2015 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO  3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
Góly BR: 15 SZÖKE Adam (18 SZÖKE Štefan), 90 ŠIMKO Jakub (18 SZÖKE Štefan, 15 SZÖKE Adam), 18 SZÖKE Štefan (90 ŠIMKO Jakub), 90 ŠIMKO Jakub (27 RUSNÁK Dominik), 15 SZÖKE Adam (18 SZÖKE Štefan)

Oklieštený ročník ôsmakov nastúpil v oklieštenej zostave s minimálnym počtom hráčov pre stretnutie. Napriek tomu táto málo početná skupina bojovala, ako keby nemala žiadny hendikep. Prvá tretina vyznela mierne pre súpera, ale dokázali sme s ním udržať gólovo krok, čo bolo dôležité pre ďalší vývoj. V druhej sme začali preberať iniciatívu, boli sme presnejší v kombinácii, častejšie pri puku, ale strelili sme len jeden gól. Keď v polovici tretej tretiny súper vyrovnal, vyznelo to ako trest za naše mnohé premárnené šance, kedy sme mohli odskočiť. Záver sme však zvládli a po dvoch pekných akciách sme strhli výhru na našu stranu, okrem prvej formácie, ktorá zariadila všetky naše góly, treba vyzdvihnúť výkon brankára Bušniaka a zároveň poznamenať, že výborne zahrali všetci zúčastnení.

PIATOK-SOBOTA-NEDEĽA  21.-23.08. 2015 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
HOKEJOVÝ TURNAJ - O POHÁR PRIMÁTORA L. MIKULÁŠA (17.ročník)

Ďalší turnaj zaradený do prípravy našich hokejistov na nasledujúcu sezónu sa konal od 21.-23. 08. 2015 v Liptovskom Mikuláši. Hráči boli kombinovaní z 8. a 7. ročníka (pozn. turnaj je určený pre hráčov 8. roč. šht). Obsadenie bolo opäť vynikajúce, za účasti družstiev zvučných mien ako domáce Talenty L. Mikuláš, HK Dukla Trenčín, HC Košice, Uherské Ostrohy (CZE), výber Zlínskeho kraja U14 (CZE) a rytierov HK Brezno.

HK TALENTY L. MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:3 (3:2, 0:1, 4:0)
Góly BR: Hančák (Schwarzbacher, Mešťan), Šimko (Štefančík), Šimko (sam.)

Na prvý pohľad jednoznačný výsledok ukrýva vyrovnaný zápas. Po úvodnom oťuknutí súperov sa dostal do vedenia domáci celok. No našu vlajku pozdvihol kapitán Hančák a to sa začali diať veci. Najskôr Šimko po prihrávke znižoval a po malej chvíli exportným sólom vyrovnával. Pred poslednou tretinou sme si povedali, že ustojíme tlak súpera a rozhodneme zápas. To sa však podarilo po šťastnom a diskutabilnom zásahu súperovi, čo značne zatriaslo našou psychikou. Najlepším hráčom zápasu sa stal za náš tím J. Šimko.

HK UHERSKÉ OSTROHY (CZE) - HK BREZNO 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)
Góly Br: Auxt (Štefančík), Auxt (Šimko), Štefančík (Auxt), Šimko (Štefančík, Auxt), Auxt (Šimko, Štefančík), Štefančík (Šimko, Auxt)

Zápas začal obojstranne v slabšom tempe a bez dôrazu na defenzívu. Výsledkom bola prestrelka a striedanie vedenia a vyrovnaného stavu. Na ľade dominovala, najmä naša prvá formácia, no prílišnú snahu negovali pridlhé striedania a spomalenie pohybu a dôrazu v činnostiach. Po dohovore sme naše striedania skrátili dostali sme sa do dvojgólového vedenia. Súper pred koncom zápas zdramatizoval a siahol po powerplay, no inkasoval do prázdnej brány, čím sme spečatili prvú výhru v turnaji. Najlepším hráčom nášho tímu sa stal M. Štefančík.

HK BREZNO - HK DUKLA TRENČÍN 2:14 (0:4, 2:4, 0:6)
Góly BR: Štefančík (Kirdaj), Auxt (Šimko, Štefančík)

Už pred zápasom sme vedeli, že ide o tím ktorý je kvalitný. Našej taktike založenej na individualitách to nevyhovovalo, nakoľko ich hráči súpera dokázali eliminovať a iné formácie nemali veľké šance na skórovanie. Čo nás však môže mrzieť je skutočnosť, že sme inkasovali priveľa gólov po zbytočných chybách ako bolo postavenie hráčov pri bránení, či nepozornosti pri defenzívnych činnostiach. Zápas bol však dobrou školou pre hráčov, nalial čistého vína každému vrátane lídrov, ktorí ak chcú dominovať aj v tejto konkurencii nesmú poľaviť z tvrdej práce v tréningu.

HK BREZNO - VÝBER ZLÍNSKEHO KRAJA (CZE) 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)
Góly BR: Auxt (Štefančík, Šimko), Auxt (Kirdaj), Šimko (Hančák), Štefančík (Auxt)

Priebeh turnaja naznačil, že súper bude prijateľný a to sa aj v hre potvrdilo. Dostatok priestoru sme však nedokázali naplno využiť. V pohybe nám chýbala iskra, akoby sa prejavila únava z troch dní hokeja. Ďalším mínusom bola naša strelecká efektivita, keď sme prvé tri góly strelili náhodné. Vytvorili sme si aj množstvo pekných šancí no nedarilo sa nám prekonať brankára súpera. Keď už to vyzeralo nádejne a dostali sme sa do vedenia, hneď sme oň prišli po nezmyselných chybách ktoré sme už v predošlých zápasoch odstránili. V záverečnom tlaku sme si vytvárali ďalšie šance no čo sme nenahrali v úvode zápasu sme už nedobehli.

HK BREZNO - HC KOŠICE 1:17 (1:3, 0:5, 0:9)
Góly BR: Zubák (Šimko)

Do posledného zápasu sme prišli o jednu z opôr tímu a to sa podpísalo pod celkový výsledok. Je ťažké uveriť, že po polovici zápasu svietil na tabuli stav 1:3. Psychika hráčov v tejto kategórii je však ešte veľmi krehká a po sérii gólov sa zosypali.