----- unum corpus una anima una theam -----

8. ROČNÍK  "U14" - REPORTY/ČLÁNKY

STREDA  22.03. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 7:7 (3:1, 3:5, 1:1)
Góly BR: 22 GÉRER Jakub (88 ROSÍK Jhakub), 22 GÉRER Jakub (71 ZEMKO Matúš), 56 ZUBÁK Adrián (22 GÉRER Jakub), 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 56 ZUBÁK Adrián), 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 87 MEŠŤAN Adrián), 56 ZUBÁK Adrián87 MEŠŤAN Adrián (22 GÉRER Jakub)

Gólovo bláznivý zápas, hralo sa ako keby bez obrany a brankári mali veľa práce. Nebránili sme zodpovedne a striedali sme veľmi dobré úseky hry s veľmi naivnými. Obrali sme sa o výhru mnohými osobnými chybami. Chcem však poďakovať všetkým hráčom za uplynulú sezónu. Zlepšovali sme sa viditeľne a od nového roka sme hrali moderný, atraktívny hokej.

SOBOTA  18.03. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO  1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (56 ZUBÁK Adrián), 87 MEŠŤAN Adrián (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 91 BÁLINT Marek), 56 ZUBÁK Adrián (71 ZEMKO Matúš), 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 52 NĚMEČEK Filip)

Odohrali sme skvelý zápas a som veľmi hrdý na hráčov za ich predvedenú hru, obetavosť, bojovnosť, taktickú disciplínu, súdržnosť a trpezlivú mravenčiu robotu. Hra mala svoju dynamiku, nechýbala tvrdosť a dôraz v súbojoch. Všetci hráči prispeli k výhre a zaslúžili si vychutnať pozápasový pocit z perfektnej práce. Šimon Šimko: Zápas hodnotím ako tímovú spoluprácu hráčov, ktorí prejavili snahu hrať a vyhrať. Všetky tri tretiny sa hrali vo vysokom tempe. Posledných 10 minút zápasu sme sa dostali pod tlak súpera, odolali sme a víťazstvo sme spečatili gólom do prázdnej brány. Výhra potešila všetkých. Ako brankár som sa snažil podať dobrý výkon a zaň ďakujem aj svojim spoluhráčom. Adrián Zubák: Do dnešného zápasu sme vstúpili s veľkým nasadením a vydržalo nám to do konca. Po prvej tretine bol stav vyrovnaný, ale v druhej sa nám podarilo streliť góly. Bystrici sa ťažko vyrovnával stav, lebo sme hrali zodpovedne v defenzíve so Šimonom Šimkom a aj všetci v ofenzíve. Zápas proti Bystrici bol jednoznačne najlepší v celej sezóne.

SOBOTA  11.03. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Góly BR: 87 MEŠŤAN Adrián (91 BÁLINT Marek, 77 KOVÁČIK Filip), 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 87 MEŠŤAN Adrián), 18 ŠTEFANČÍK Marcel

Mali sme prevahu počas celého zápasu a mnohé naše príležitosti vyriešil až brankár hostí. Dobrý pohyb, súčinnosť a pozorná defenzíva boli základom nášho víťazstva. Súperovi sme odoberali sily neustálou aktivitou a v záverečnej tretine sme definitívne zlomili jeho odpor.

SOBOTA  04.03. 2017 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Góly BR: 91 BÁLINT Marek (87 MEŠŤAN Adrián), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 88 ROSÍK Jhakub (91 BÁLINT Marek)

Ako výsledok napovedá,v Martine sa nám podarilo hrať veľmi vyrovnanú partiu. Dobrá herná disciplína nám umožnila vždy gólovo dotiahnuť súpera a zrovnať stav tri krát po sebe. Po vylúčení v závere a inkasovanom góle, nám však ostalo málo času na štvrtý pokus o vyrovnanie. Strata bodu mrzí, za predvedený výkon a herný prejav by sme si ho určite zaslúžili

ŠTVRTOK  02.03. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)
Góly BR: 22 GÉRER Jakub (71 ZEMKO Matúš), 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (56 ZUBÁK Adrián), 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 56 ZUBÁK Adrián (22 GÉRER Jakub, 71 ZEMKO Matúš), 91 BÁLINT Marek (90 KOVÁČIK Richard)

S týmto súperom sme odohrali tri zápasy, v ktorých sme ťahali za kratší koniec a prehrali stále o jeden gól. O to väčšiu túžbu sme mali teraz, zdolať ich doma. Nasadenie u hráčov bolo vysoké a šli sme odhodlane za víťazstvom. Zápas dobrej úrovne sme zvládli hlavne psychicky. Máme za sebou veľmi dobrú skúsenosť.

SOBOTA  25.02. 2017 - JL Aréna L. Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO  2:9 (2:2, 0:1, 0:6)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (56 ZUBÁK Adrián, 90 KOVÁČIK Richard), 71 ZEMKO Matúš (22 GÉRER Jakub, 18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 87 MEŠŤAN Adrián (91 BÁLINT Marek, 77 KOVÁČIK Filip),88 ROSÍK Jhakub (91 BÁLINT Marek), 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 91 BÁLINT Marek (88 ROSÍK Jhakub), 22 GÉRER Jakub (56 ZUBÁK Adrián)

Toto družstvo potvrdzuje progres. Našu hru skvalitňujeme denne a všetci spoločne pracujeme na rovnakom cieli. Tento zápas sme zvládli aj herne, aj emočne. Prevahu sme síce gólovo preukázali až v poslednej tretine, ale výhra je zaslúžená. Adrián Mešťan: Začali sme peknou kombináciou, z ktorej sme vyťažili gól a dostali sme sa do vedenia. Druhá tretina bola z našej strany zlá, v tretej tretine sme sa začali baviť hokejom a z pekných kombinácií sme dávali góly. Hralo sa mi výborne. Jakub Rosík: Prvých 20 minút sme sa spoznávali ako súperi, dokázali sme dať dva góly, ale po chybách v obrannom pásme sme 2 dostali. V šatni sme si povedali, že musíme jazdiť rýchlejšie, zvýšiť tempo a to sa nám v druhej tretine nedarilo. Do tretej tretiny sme vchádzali s tým, že tento zápas bude v náš prospech, bolo vidno, že sa bavíme a hráme srdcom, boli sme ochotní obetovať sa za tím, dali sme góly po pekných kombináciách a boli sme lepší, no 40 min sme to neukázali. Musíme hrať od začiatku, stále korčuľovať a udávať tempo zápasu, aby sme boli úspešní. Náš útok hral veľmi dobre, vedeli sme si nahrať, povzbudiť sa a hlavne sme hrali pozitívne. Môj gól vyplynul z dobrej práce Mareka Bálinta a Aďa Mešťana, dokázali sme sa vytočiť v rohu a z toho som dostal puk pred bránu. Skóroval som, čo ma veľmi potešilo, som rád, že môžem hrať s nimi.

SOBOTA  18.02. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Góly BR: 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 22 GÉRER Jakub), 71 ZEMKO Matúš, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 22 GÉRER Jakub (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 71 ZEMKO Matúš (22 GÉRER Jakub, 18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Hráči opäť predviedli kvalitný hokej. Trpezlivo sme išli za víťazstvom, pracovali sme veľmi poctivo. Teší ma, že naše družstvo si uvedomuje svoju silu spočívajúcu v kvalitnom tréningu a v maximálnom nasadení počas zápasu, ako aj fakt, že dokážeme poraziť tabuľkovo vyššie postavených súperov práve kvôli vytrvalej snahe dodržiavať taktickú disciplínu. Bálint Marek: Zápas sme začali v nasadení a od začiatku sme mali dobrý pohyb a určovali sme tempo hry, avšak nedarilo sa nám streliť gól. Prvý gól padol až v druhej tretine do našej brány, ale nezlomilo nás to, vyrovnali sme a do vedenia nás dostal gól so sirénou. V tretej tretine sme nepoľavili v tempe, aj keď sme 10 min. pred koncom urobili nezmyselné fauly. Nedisciplinovanou hrou sme inkasovali dva góly za sebou, po dohovore trénera sme naskočili späť do svojho tempa a pridali sme v posledných sekundách gól, ktorý nám zariadil výhru 5:3 nad Zvolenom.

ŠTVRTOK 16.02. 2017 - Zimný štadión Lučenec (predohrávka)
HC LUČENEC - HK BREZNO 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (28 PETRINEC Teodor), 28 PETRINEC Teodor (71 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (56 ZUBÁK Adrián), 56 ZUBÁK Adrián (52 BARTAKOVICS Alex René), 22 GÉRER Jakub (90 KOVÁČIK Richard, 77 KOVÁČIK Filip), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (52 BARTAKOVICS Alex René)

Zápas sme začali vo veľkom tempe a domáci s nami mali plné ruky a nohy práce. Oproti zápasu s Lučencom v Brezne sme hýrili aktivitou a na našu rýchlosť a súčinnosť stíhal reagovať iba ich brankár. Mali sme jednoznačnú prevahu a postupom času sme pridávali aj pekné góly po pripravených kombináciách. Bálint Marek:Dnešný zápas sme odštartovali rýchlym tempom, avšak v druhom striedaní sme inkasovali gól, ktorý sme dokázali odčiniť až na konci tretiny. Cez prestávku sme sa nabudili a zvýšili tempo. Celý čas sme diktovali tempo a hru, čo prinieslo ovocie v podobe gólov. Tretia tretina sa dohrávala vo vysokom tempe a pridali sme niekoľko gólov, ktoré nám pomohli hladko zdolať súpera.

SOBOTA  11.02. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly BR: 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 88 ROSÍK Jhakub (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 71 ZEMKO Matúš)

Lučenec nás počas celého zápasu nedokázal preveriť v ničom a nedonútil nás k vyššiemu nasadeniu. Našou pohodlnosťou sa tento zápas nevyvíjal jednoznačne v náš prospech. Z našej strany to bol vlažný, až slabý výkon. V odvete v Lučenci navodíme bojovnejšiu atmosféru a náš výkon bude neporovnateľne živší.

ŠTVRTOK  02.02. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10:5 (4:4, 1:0, 5:1)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (88 ROSÍK Jhakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (91 BÁLINT Marek), 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 71 ZEMKO Matúš, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (56 ZUBÁK Adrián), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (56 ZUBÁK Adrián), 87 MEŠŤAN Adrián, 18 ŠTEFANČÍK Marcel

Až na krátky výpadok koncentrácie v prvej tretine sme hrali veľmi pohľadný, kombinačný a pracovitý hokej. Keď pristupujeme ku hre zodpovedne a plníme si zadané úlohy, vieme ukázať kvalitu. Zubák Adrián:Dnešný vstup do zápasu bol rýchly, dali sme góly, ale hneď na to sme inkasovali. V druhej tretine sme boli viac koncentrovaní a využívali sme šance na góly. V tretej tretine sme hrali takticky a zápas sme už nepustili. Mali by sme hrať 60 minút a nepodceňovať súpera, aj keď vyhrávame. Mešťan Adrián:Hra sa vyvíjala výborne. Začiatkom prvej tretiny sme strelili tri góly. Začali sme si myslieť, že sa súper porazí sám. Odplatil nám to a vyrovnal stav na 3:3. V druhej tretine sme to už pochopili, tretiu tretinu sme odmakali a vyhrali sme.

SOBOTA  28.01. 2017 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (90 KOVÁČIK Richard), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 91 TURŇA Oliver (88 ROSÍK Jhakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš),18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš)

Veľmi disciplinovaný, koncentrovaný, gradujúci a obdivuhodný výkon podalo naše družstvo v Žiline. Skvelá defenzíva na čele s brankárkou Štofankovou a 10 korčuliarov predviedlo kvalitnú hru na ľade, kde vyčnievala kombinačná hra a nezadržateľný Štefančík pri zakončení útočných akcií nášho tímu. Priebeh zápasu sme mali pod kontrolou a v šatni po zápase som hráčom vyslovil vďaku a hrdosť nad prístupom a dodržiavaním taktickej disciplíny. Štefančík Marcel (5g+1a): Na zápas po dlhej ceste sme nastúpili v malom počte. Prvý gól sme dali rýchlo a o malú chvíľku sme v oslabovke inkasovali, ale bojovali sme a po 1.tretine sme vyhrávali 1:2. Mali sme situácie, v ktorých nás brankárka podržala, za to jej musíme poďakovať. V 3.tretine nám už sily ubúdali, ale aj tak sme dobre bránili a skórovali. Z našej strany to bol celkom vydarený zápas. Turňa Oliver (1+0): Úvod nebol najlepší, dostali sme gól na 1:1, kde súper využil presilovku. Robili sme naivné chyby a v kabíne sme si povedali, že musíme hrať jednoduchšie a logickejšie. Druhú a tretiu tretinu sme hrali veľmi dobre, mali sme riadenú defenzívu v strednom pásme. Potešil ma gól, na ktorý mi prihrával Jakub Rosík. Zápas nevyhral len jeden hráč, ale vyhralo ho celé družstvo. Keď budeme hrať v takomto nasadení, môžeme vyhrávať aj ťažšie zápasy.

SOBOTA  21.01. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:4 (1:2, 2:1, 1:1)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 22 GÉRER Jakub, 5 GOGA Jakub (22 GÉRER Jakub), 88 ROSÍK Jhakub (87 MEŠŤAN Adrián, 18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Opatrnejší úvod z našej strany bystričania využili na strelenie dvoch gólov, no postupne sme začali hrať aktívnejšie a hra sa vyrovnala. Takticky veľmi dobre sme hrali v strednom pásme a dodržiavanie disciplíny v defenzíve nám dávalo priestor na protiútoky. Zodpovedný prístup hráčov a výkon brankárky Štofankovej nám dával šancu na víťazstvo. Našu hru sme v obrane dokázali zjednodušiť, v útočnej tretine sme preukázali trpezlivosť v riešení situácií, držaní puku aj v kombinácii. Častejšia streľba by však do budúcna mohla priniesť vyššiu efektivitu. Adriána Štofanková: Začiatok hry nebol najlepší, ale časom sa priebeh a stav zápasu zlepšoval. V našich možnostiach je, aby sme v tréningu nadobudnuté schopnosti využívali lepšie. Výsledok by mohol byť úplne iný, ak by sme premenili šance.

SOBOTA  14.01. 2017 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 10:4 (5:1, 1:2, 4:1)
Góly BR: 91 BÁLINT Marek (56 ZUBÁK Adrián), 22 GÉRER Jakub (15 GOGA Jakub), 22 GÉRER Jakub (71 ZEMKO Matúš, 15 GOGA Jakub), 56 ZUBÁK Adrián

Z predošlého zápasu sme si nezobrali ponaučenie a znova sme sa museli pokúšať zmazať 5 gólové manko. V druhej a na začiatku tretej tretiny sme sa dokázali dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov 6:4. Boli sme strelecky aktívnejším a lepším tímom na ľade. Z prílišnej snahy vyplynuli chyby v defenzíve a tri góly v našej sieti v závere zápasu, a tak nás nekoncentrovanosť z úvodu zápasu stála body v Púchove.

SOBOTA  07.01. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:9 (0:5, 0:2, 1:2)
Góly BR: 91 BÁLINT Marek (87 MEŠŤAN Adrián)

Favorizovaný Martin na nás vybehol a vďaka školáckym chybám bolo po prvej tretine vymaľované.Takmer 15 minút druhej časti hry sme dokázali hrať  vyrovnanú partiu, ale návrat ku chybám ako v prvej časti znamenal ďalšie dva góly v našej sieti. Snáď, keby sa hokej hral na viac ako tri tretiny, boli by sme mohli počítať s lepším výsledkom, pretože až v tretej časti sme hrali hokej, ktorý reálne zodpovedal pomeru síl na ľade.

ŠTVRTOK  05.01. 2017 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 6:5 (1:2, 5:0, 0:3)
Góly BR: 71 ZEMKO Matúš (22 GÉRER Jakub, 91 BÁLINT Marek), 22 GÉRER Jakub (56 ZUBÁK Adrián), 71 ZEMKO Matúš (88 ROSÍK Jhakub), 91 BÁLINT Marek (87 MEŠŤAN Adrián), 22 GÉRER Jakub

Vstup do zápasu nám vyšiel na jednotku s hviezdičkou,-0:2 a súper bol na kolenách.Prvé potknutie , po prílišnej snahe ešte zvýšiť vedenie naznačilo na čo by sme si mali dať pozor,ale nedali  a po druhom úniku súpera bolo 2:2.  No tým sa neospravedlniteľný výpadok koncentrácie a disciplíny v druhej tretine len začal.Prehrať tretinu 5:0 asi ani nepotrebuje komentár.V poslednej tretine po korekciách v zostave a myslení , sme sa dokázali dotiahnuť na rozdiel gólu,  ale po viacerých nepremenených šanciach sme odišli bez bodov.Pozitívom zápasu bol návrat do hry v tretej časti hry,negatívom jednoznačne druhá tretina s množstvom vylúčení a hrubých chýb v defenzíve .V celku ale cenná skúsenosť v hokejovom živote ôsmakov.

SOBOTA  17.12. 2016 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 7:3 (0:2, 3:0, 4:1)
Góly BR: 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (22 GÉRER Jakub, 71 ZEMKO Matúš)

Do zápasu sme vstúpili výborne. Dodržali sme taktické pokyny týkajúce sa šetrenia síl, keďže nás bolo iba 11. Napádali sme s rozumom a z občasných protiútokov sa nám podarilo streliť dva góly. V druhej tretine sme však pozabudli na dohodnuté a stav zápasu bol zrazu opačný. Ani vstup do tretej tretiny nebol dobrý .Po chybe v rozohrávke bolo 4:2. Dokázali sme sa však otriasť a dotiahnuť na rozdiel gólu. Time out a výborne zohratá štandardná situácia tri minúty pred koncom, nám ponúkla z úniku možnosť vyrovnať. To sa nepodarilo a tak v duchu nedáš dostaneš, súper skóroval trikrát v priebehu dvoch minút.

SOBOTA 11.12. 2016 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 1:8 (0:2, 0:3, 1:3)
Góly BR: 56 ZUBÁK Adrián (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (56 ZUBÁK Adrián), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 27 PAVLOVIČ Filip (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 71 ZEMKO Matúš), 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (56 ZUBÁK Adrián, 77 KOVÁČIK Filip), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš, 56 ZUBÁK Adrián), 22 GÉRER Jakub (38 TURŇA Oliver)

Celý zápas sme sa pokúšali robiť na ľade dobré veci. Dobrý pohyb vrtkých hráčov nám zabezpečil dostatok pukov na hokejkách, dobré přihrávky ešte via zrychlovali našu hru, dobré strely nám před súperom dodali náskok a dobrá tímová súdržnosťpredstavovala pre súpera neprekonateľnú překážku dosiahnuť výhru.

Povedali po zápase: Filip Pavlovič: Myslím si, že tento zápas sme boli oveľa lepší ako Lučenec. Hlavne preto, lebo sme boli tímovo zohratý. Môj gól bola hlavne Marcelova zásluha, nebyť jeho prihrávky, mohol by som o góle len snívať. Hralo sa nám ľahko, nemali sme problém založiť útočnú akciu, v našej obrane sme sa zdržiavali len krátko. Každý gól, který sme dali, bol naše povzbudenie a výzva na ďalší. Matúš Zemko: Od začiatku zápasu sme hrali aktívne, vytvárali sme si veľa dobrých príležitostí. Súper neklápl veľký odpor, tým pádom sme mohli rozvíjať kombinačnú hru. Pracovali sme ako tím a to nám zaručilo výhru. Ešte by sme mali dotrénovať tečovanie, clonenie a dorážanie.

SOBOTA  26.11. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 11:3 (4:0, 5:0, 2:3)
Góly BR: 56 ZUBÁK Adrián (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 71 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš, 90 KOVÁČIK Richard), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 22 GÉRER Jakub (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 56 ZUBÁK Adrián, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš, 90 KOVÁČIK Richard), 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 90 KOVÁČIK Richard (71 ZEMKO Matúš, 18 ŠTEFANČÍK Marcel), 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Od úvodu sme sa na nič nehrali, neskrývali sa za výhovorky, ale nastúpili sme na ľad sebavedomo, pracovito a s vierou v silu kolektívu. Bola radosť sledovať chlapcov jako sa spoločne bavia hokejom. Včera sme zvíťazili aj sami nad sebou, čo považujem za najväčšie doterajšie víťazstvo.

Povedali po zápase: Richard Kováčik: Mali sme dobrý začiatok. Do veľkých šancí sme súpera nepúšťali, my sme si ich vypracovali a využili. Hrali sme bojovne a tímovo. Škoda, že sme v poslednej tretine mali defenzívny výpadok a nepomohli brankárovi. Teo Petrinec: Mali sme dobrý vstup do zápasu, udržali sme si to dve tretiny, v poslednej nám na začiatku nevyšlo všetko, ale potom sme začali zase bojovať. Hrali sme kolektívny  hokej, ťahali sme všetci za jeden povraz a to sa nám aj vyplatilo.

SOBOTA  19.11. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 8:3 (1:1, 2:1, 5:1)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 71 ZEMKO Matúš, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš, 15 GOGA Jakub)

Predviedli sme neporovnateľne lepší výkon ako v poslednom zápase. Som hrdý na chlapcov, na ich prístup, že sme tvrdo pracovali a hrali na hranici svojich možností. Zápas nám ušiel výsledkovo až v samom závere, kosme sa sústredili viac na výsledkový zvrat.

Povedali po zápaseJakub Rosík: Hrali sme veľmi dobre 50 minút, ale musíme hrať celých 60. Boli sme veľmi dobrý v ofenzíve aj defenzíve. Myslím si, že keď budeme hrať takto celý zápas, tak môžme byť úspešní a porážať aj dobrých súperov. Šimon Šimko: Prvé dve tretiny sme sa snažili. V tretej tretine celá hra nášho tímu vyzerala bezmocne. Tento zápas neprehral brankár, obrancovia či útočníci, prehrali sme všetci. Mali by sme si navzájom via dôverovať.

UTOROK  15.11. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 0:8 (0:3, 0:2, 0:3)

Do zápasu sme vstúpili nesústredene a akoby bez snahy o hokej. Súper poľahky prekonal náš slabý odpor. Sklamali sme vo všetkých smeroch.

Povedal po zápase: Adrián Mešťan:Zo začiatku sme hrali dobre, lenže sme podcenili defenzívu a z toho nám padli góly. V druhej tretine sme sa málo tlačili do brány a málo strieľali. Súper nám to oplatil gólmi. V tretej tretine sme boli pod veľkým tlakom a robili sme si tlak aj sami na seba.

SOBOTA  12.11. 2016 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 5:4 (3:1, 0:3, 2:0)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (91 BÁLINT Marek), 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 90 KOVÁČIK Richard (87 MEŠŤAN Adrián), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš)

Za nasadenie, snahu, bojovnosť a chuť vyhrať chlapcov chválim. Pracovali sme veľmi tvrdo, no nevyhli sme sa zaváhaniam v defenzíve práve kvôli enormnej snahe ísť za gólmi. Vedomie, že v tejto lige máme schopnosť hrať s každým súperom kvalitný hokej, je pre nás motivujúce.

Povedali po zápase:
Matúš Zemko: Prvé dve tretiny sme hrali dobre, boli sme vyrovnaným súperom a vyhrávali sme 4:3, čo bolo veľmi dobré. Musíme popracovať na defenzíve a hrať celý zápas. Myslím si, že som hral celkom dobre, ale mal som pár chýb, musím ešte veľa pracovať na tom a v utorok sa budem snažiť svoj výkon zlepšiť.
Aďo Zubák: Prvých 12 minút sme hrali bojovne, ale ku koncu tretiny sme poľavili a nepreberali sme si hráčov. Druhá tretina bola rýchla a dokázali sme otočiť stav v náš prospech. Na začiatku tretej tretiny sme si pretiahli striedanie a súper to využil a strelil nám dva góly. Mali by sme zapracovať na predbránkovom priestore.

SOBOTA  05.11. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 15 GOGA Jakub (91 BÁLINT Marek, 9 TURŇA Oliver)

Do zápasu sme vstúpili veľmi ofenzívne naladení. Prílišná snaha o skórovanie spôsobila že sme zabudli na hru smerom dozadu a dvakrát sme inkasovali po samostatných únikoch súpera. Pozitívom bolo, že ani za stavu 0:2 sme neprestali tlačiť na súpera. Najprv dvakrát zvonili tyčky na súperovej bráne a obrat sa nám podaril vzápätí , za tri minúty bolo 3:2. Všetci boli presvedčení, že sa zápas uberie správnym smerom pre nás a bohužiaľ aj my. Na zvyšok zápasu ale akoby nastúpilo iné mužstvo, uspokojené a bez ochoty ďalej pracovať na výsledku. Ofenzívne sme sa vytratili a v defenzíve sa našli trhliny. Pri hre bez brankára v závere nám už chýbal čas a aj pokoj na hokejkách. S výkonom môžeme byť spokojný bohužiaľ iba za prvú tretinu, zbytok zápasu sme sa prispôsobili a upadli do priemerného tempa, z ktorého vyšiel víťazne súper.

SOBOTA  29.10. 2016 - SEf Aréna L. Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO  9:4 (2:0, 5:1, 2:3)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (91 BÁLINT Marek), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 71 ZEMKO Matúš, 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

V tomto zápase sme nedotiahli viacero dobre realizovaných činností. V ich finálnej fáze pristupujeme k nim ľahkovážne a to sa premietne do celkového výsledku.

ŠIMKO Šimon (brankár): Chytalo sa mi dobre, ale nepokrývame si hráčov pred bránkou a potom súper má veľké šance na gól.

ŠTEFANČÍK Marcel (kapitán tímu): Musíme byť lepší v obrane, aby sme mohli vyhrať. Zodpovednejšie hrať a makať všetci naplno.

SOBOTA  22.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 7:8 (0:2, 2:4, 5:2)
Góly BR: 71 ZEMKO Matúš (52 NĚMEČEK Filip), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (71 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (87 MEŠŤAN Adrián, 91 BÁLINT Marek), 15 GOGA Jakub (28 PETRINEC Teodor, 91 BÁLINT Marek), 91 BÁLINT Marek (15 GOGA Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 18 ŠTEFANČÍK Marcel

Prvé dve tretiny zápasu sme mali vážne problémy v defenzíve a súper to využil. Táto nedisciplinovanosť nás opäť vyšla draho. V útočnej fáze sme konkurencieschopní každému v lige. Na defenzíve potrebujeme zapracovať a hrať zodpovednejšie.

SOBOTA  15.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 8:3 (3:0, 4:2, 1:1)
Góly BR: 22 GÉRER Jakub (91 BÁLINT Marek, 18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (22 GÉRER Jakub), 90 KOVÁČIK Richard (87 MEŠŤAN Adrián, 71 ZEMKO Matúš), 56 ZUBÁK Adrián (71 ZEMKO Matúš, 87 MEŠŤAN Adrián), 91 BÁLINT Marek (22 GÉRER Jakub), 88 ROSÍK Jhakub (56 ZUBÁK Adrián), 91 BÁLINT Marek (22 GÉRER Jakub, 18 ŠTEFANČÍK Marcel)88 ROSÍK Jhakub (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 56 ZUBÁK Adrián)

Po víťazstve v Žiline sme chceli aj doma bodovať naplno a pokúšať sa o kvalitný hokej. Zápas sme kontrolovali od úvodného buly a v každej činnosti sme boli lepší ako Lučenec. Za predvedenú hru si zaslúžia chlapci pochvalu. Brankár Šimko chytal spoľahlivo, kombinačne sa predvádzali Štefančík s Gérerom a Bálintom, dva góly strelil Rosík, defenzíve dával oporu Zubák, mravenčiu prácu však odvádzali všetci hráči. O lepšom družstve v tomto zápase nepochyboval nik zo zúčastnených divákov.

SOBOTA 01.10. 2016 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO  2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Góly BR: 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (91 BÁLINT Marek), 56 ZUBÁK Adrián (18 ŠTEFANČÍK Marcel),91 BÁLINT Marek

K prvej výhre sme sa prepracovali zodpovedným a veľmi bojovným výkonom. V prvej tretine sme dvakrát zaváhali v predbránkovom priestore a nechali sme si až príliš ľahko streliť góly. Od druhej tretiny sme pridali na dôraze a fyzickou hrou sme si vybudovali rešpekt. Využili sme dobre takticky zahranú presilovku a do konca zápasu sme súpera eliminovali pozornou defenzívou. Záver sme zvládli s vypätím všetkých síl a gól pri power-play Žiliny bol skvelou bodkou za výborným zápasom. Teší ma zlepšená hra pred našou bránkou a narastajúce sebavedomie celého tímu prameniace z poctivej roboty v defenzíve. Verím, že toto je ten potrebný impulz do ďalších zápasov.

SOBOTA  24.09. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:6 (0:1, 2:4, 2:1)
Góly BR: 15 GOGA Jakub (71 ZEMKO Matúš, 18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (87 MEŠŤAN Adrián), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (22 GÉRER Jakub), 22 GÉRER Jakub (71 ZEMKO Matúš)

V prvej tretine sme nestrelili gól, ale súper miestami so šťastím odolával. Do druhej tretiny sme ešte viac pridali a otočili sme vývoj na 2:1. V polovici zápasu sme dostali zlepené góly a upadli sme do frustrácie. Ak by sme ostali vo vedení dlhšie, možno by sme konečne naklonili šťastie na našu stranu. Ale ak mám hovoriť o šťastí, v prvom rade musíme eliminovať vlastné chyby a nedisciplinovanosť. My vieme, že je to ťažké, ale ak by to také nebolo, hokej by hral každý. Budeme sa všemožne snažiť dať do toho maximálne úsilie.

SOBOTA  17.09. 2016 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 8:5 (3:1, 3:2, 2:2)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 GOGA Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (65 KUKLA Patik), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (90 KOVÁČIK Richard), 22 GÉRER Jakub (87 MEŠŤAN Adrián), 71 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Opäť vyrovnaný priebeh hry, ale zápasy rovnocenných mužstiev budeme prehrávať vždy, pokiaľ v našom prejave bude absentovať odhodlanie poctivo pracovať za každých okolností a kým v osobných súbojoch nebudeme ochotní hrať s dôraznejším nasadením. Dnes sme zlyhali v ochrane predbránkového priestoru.

ŠTVRTOK  15.09. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 3:7 (0:1, 2:2, 1:4)
Góly BR: 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 15 GOGA Jakub (87 MEŠŤAN Adrián, 18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Vyrovnaný priebeh zápasu dával šancu na úspech obom družstvám. V poslednej desaťminútovke sme však vyprodukovali dve osobné chyby, po ktorých sme inkasovali góly. Snaha a bojovnosť sa nedá vytknúť, ale na víťazstvo potrebujeme predviesť výkon celý zápas. Zlepšená hra oproti poslednému zápasu je dobrým znamením do budúcna.

SOBOTA  10.09. 2016 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 9:8 (4:3, 2:3, 3:2)
Góly BR: 91 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 71 ZEMKO Matúš), 56 ZUBÁK Adrián (15 GOGA Jakub, 87 MEŠŤAN Adrián), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (91 BÁLINT Marek, 71 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 GOGA Jakub, 71 ZEMKO Matúš), 91 BÁLINT Marek (87 MEŠŤAN Adrián, 22 GÉRER Jakub), 15 GOGA Jakub (91 BÁLINT Marek, 52 NĚMEČEK Filip), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 GOGA Jakub, 71 ZEMKO Matúš), 56 ZUBÁK Adrián (87 MEŠŤAN Adrián, 22 GÉRER Jakub)

SOBOTA  03.09. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 4:4 (2:1, 2:2, 0:1)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (91 BÁLINT Marek, 71 ZEMKO Matúš), 90 KOVÁČIK Richard (56 ZUBÁK Adrián), 91 BÁLINT Marek (90 KOVÁČIK Richard, 87 MEŠŤAN Adrián), 71 ZEMKO Matúš

Zápas sme rozbehli veľkým tlakom a v 4.min sme strelili gól po peknej kombinácii. Počas celého zápasu sme boli herne lepším družstvom a vytvorili sme si veľa gólových príležitostí. Súpera sme prestrieľali, ale na výhru sme ešte príliš ľahkovážne zahadzovali svoje šance. V defenzíve sme nedôsledný pri hre pred bránkou. Bod nám vzal súperov brankár, ktorý bol veľkou prekážkou.

ŠTVRTOK  01.09. 2016 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 8:5 (1:2, 4:2, 3:1)
Góly BR:

Prehra po vyrovnanom priebehu. Rozhodlo sa v závere, keď sme nedosledovali dve situácie v predbrankovom priestore. Vedeli sme byt nebezpeční a domáci dosiahli víťazstvo pre širší kader. Odvetu si chceme vziať pre seba.