----- unum corpus una anima una theam -----

HK BREZNO - 8. ROČNÍK - "U14" - REPORTY/ČLÁNKY-ARCHÍV - 2013/2014

SOBOTA  18.03. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ a.s. 3:6 (1:3, 0:2, 2:1)
Góly BR: 6 SARVAŠ Ján (18 MATZENAUER Alex, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (3 STYK Róbert, 6 SARVAŠ Ján), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (18 MATZENAUER Alex, 6 SARVAŠ Ján)

Fyzická vyspelosť súpera nám robila problémy počas celej sezóny. Väčšina našich hráčov pristupovala do hry s rešpektom a bolo to vidieť. Striedavo sa nám darilo zrovnať s touto skutočnosťou, záviselo to od priebehu stretnutia. V tomto zápase bol súper ešte posilnený jedným hráčom, ktorý odohral túto sezónu o dve kategŕie vyššie. Jeden hráč nemôže sám vyhrať zápas, ale môže ho výrazne ovplyvniť. Dobre režíroval hru súpera a strieľal góly z rôznych pozícií, hral fyzicky tvrdo a vzbudzoval rešpekt. Napriek tomu sme sa snažili a hrali celých 60 minút. Síce sme nevyhrali ale za snahu patrí hráčom pochvala.

SOBOTA  15.03. 2014 - Zimný štadión  Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 17 MAKOVNÍK Marek), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 18 MATZENAUER Alex (6 SARVAŠ Ján, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin)

Posledné vzájomné stretnutie s Púchovom sme prehrali po zlom úvode a tak práve na túto časť zápasu sme sa tentoraz zamerali. V 2. a 3. minúte sme za 17 sekúnd získali dvojgólové vedenie, následne sme nastrelili tyč a premárnili ďalšie čisté šance. V závere tretiny sme zle zorganizovali buly a inkasovali, čím sme súperovi dali nádej. Druhá časť bola z našej strany nepresvedčivá, v obrane sme začali príliš vymýšľať a v útoku sme sa málo tlačili do zakončenia. Napriek tomu sme zvýšili náskok na 3:1. V poslednej časti sme chceli definitívne zlomiť odpor súpera a zdalo sa, že sa nám to podarilo, keď sme v 51. minúte zvýšili na 4:1, ale súper sa snažil aj ďalej a o chvíľu znížil. Záver sme si už postrážili aj napriek veľkej snahe domácich.

SOBOTA  06.03. 2013 - Zimný šadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK RYTIERI BREZNO 6:5 (2:2, 2:2, 2:1)
Góly BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 10 MYDLO Matúš (17 MAKOVNÍK Marek, 19 ZEMANČÍK Matúš)

Rovnako ako deviataci, tak aj ôsmaci boli posilnení, nie však tak výrazne. Predsavzatia pred zápasom nezostali len v rovine teórie a začali sme tento duel veľmi dobre, dobrý pohyb v strednom pásme, aktivita v ofenzíve a jednoduchosť v obrannom pásme. V zápase sme súpera prehrali pozične, boli sme aktívnejší strelecky, štyrikrát sme viedli, ale nakoniec ani to nestačilo na prvé víťazstvo s týmto súperom v sezóne. Slabší úsek hry v úvode poslednej tretiny nás stál stratu vedenia, súper získal dvojgólový náskok. Snaha o vyrovnanie bola veľká, ale už sme stačili len zdramatizovať zápas na konečných 6:5. Pozitívom bolo, že chlapci dokázali už po piatich dňoch zdvihnúť hlavy a po skazenom zápase si napriek prehre vrátiť sebavedomie.

SOBOTA  01.03. 2013 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK RYTIERI BREZNO 14:8 (5:0, 6:3, 3:5)
Góly BR: 6 SARVAŠ Ján, 6 SARVAŠ Ján (18 MATZENAUER Alex), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 6 SARVAŠ Ján (18 MATZENAUER Alex, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (18 MATZENAUER Alex), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 18 MATZENAUER Alex)

Azda najhoršiu úvodnú tretinu predviedli ôsmaci. Súperovi dovolili ísť do päť gólového vedenia a prakticky mu odovzdali kontrolu nad zápasom. Pozitívne bolo aspoň to, že sa zmobilizovali aj za veľmi nepriaznivého stavu a ukázali odhodlanie aspoň pracovať na výsledku. Siedmimi gólmi exceloval Sarvaš, sekundovali mu Faško-R. s 1+5 a Matzenauer 0+4, škoda, že sa nepridali aj brankári, ktorí sa dostali v tomto stretnutí tesne nad 70%, čo na víťazstvo nestačí.

SOBOTA  22.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  5:7 (0:3, 2:1, 3:3)
Góly BR: 6 SARVAŠ Ján, 6 SARVAŠ Ján (18 MATZENAUER Alex, 16 ŠVANTNER Jakub), 6 SARVAŠ Ján (9 ZEMKO Andrej, 18 MATZENAUER Alex), 9 ZEMKO Andrej (18 MATZENAUER Alex, 6 SARVAŠ Ján), 24 MORAVČÍK Dominik (12 BUŠOVSKÝ Michal)

Zlá prvá tretina nás v konečnom účtovaní stála výsledok. Snažili sme sa hrať, ale sled okolností bol proti tomu aby sme sa dostali do tempa, súper aj so šťastím a našim prispením išiel do vedenia. V druhej tretine sme chceli ukázať, že to bola náhoda a búšili sme do súpera, koncovka však nebola dosť uvoľnená a navyše v najlepšom sme inkasovali lacný gól na 0:4. Ani to našich nezlomilo a dreli ďalej. Naštartoval nás Sarvaš premeneným trestným strieľaním a následne ďalšími dvomi gólmi. O chvíľu sme vyrovnali a zdalo sa, že budeme mať psychickú výhodu, opäť sme ale inkasovali a začínali odznova a op& auml;ť sme vyrovnali. Záver sme mali smolný, po dvoch nečakaných, lacných góloch sme stratili čo i len bod. Škoda, pretože za neúnavnú vôľu sme si minimálne bod zaslúžili.

SOBOTA  15.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ a.s. 5:7 (2:2, 1:1, 2:4)
Góly BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 18 MATZENAUER Alex), 14 MIKOVÍNY Adam (12 BUŠOVSKÝ Michal), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 11 LUPTÁKOVÁ Katarína), 6 SARVAŠ Ján (16 ŠVANTNER Jakub), 6 SARVAŠ Ján (9 ZEMKO Andrej)

Do zápasu sme vstupovali s miernym rešpektom, ale zato s veľkým odhodlaním. Počas celého stretnutia sme bojovali okrem súpera, aj so zmenou herného štýlu, ktorú si tento zápas vyžadoval. Korčuliarske schopnosti Liptákov boli výrazne iné ako hráčov Púchova, s ktorým sme odohrali posledné tri stretnutia. Chlapcov sme nabádali ku kombinačnejšiemu hokeju. Rozhodujúcou časťou hry sa ukázal úvod tretej tretiny, kedy sme rýchlo dva krát inkasovali a bolo 3:5, síce sme bojovali až do konca, nepodaril sa nám už návrat do zápasu. Súper bol efektívny v presilových hrách, ktoré sme mu ponúkli, namieste je teda aj zamyslenie ohľadom disciplíny hráčov na ľade.

SOBOTA  08.02. 2014 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 2:8 (0:3, 0:4, 2:1)
Góly BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (8 RUSKO Jakub, 6 SARVAŠ Ján), 21 KOVÁČIK Milan (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 6 SARVAŠ Ján), 18 MATZENAUER Alex (14 MIKOVÍNY Adam), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (16 ŠVANTNER Jakub), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (16 ŠVANTNER Jakub), 21 KOVÁČIK Milan (6 SARVAŠ Ján, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 14 MIKOVÍNY Adam (18 MATZENAUER Alex)

SOBOTA  25.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  10:2 (3:0, 3:1, 4:1)
Góly BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 21 KOVÁČIK Milan), 18 MATZENAUER Alex (14 MIKOVÍNY Adam, 12 BUŠOVSKÝ Michal), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (21 KOVÁČIK Milan, 18 MATZENAUER Alex), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 3 STYK Róbert), 18 MATZENAUER Alex (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 6 SARVAŠ Ján), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (3 STYK Róbert), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 11 LUPTÁKOVÁ Katarína), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (21 KOVÁČIK Milan)

Stretnutie ôsmakov bolo obrátenou partiou deviatakov, súper mierne oslabený oproti minulému týždňu a my len v mierne pozmenenej zostave. Výborne sme si zápas rozohrali, tri góly v sieti hostí nám dodali dostatok pokoja a sebavedomia. Bolo vidieť, že chlapci si zápas užívali. Presadzovali sa po pekných kombinačných akciách v rovnovážnom stave, v presilovkách, ale aj v oslabení. Čerešničkou bol gól Sarvaša po ukážkovej prihrávke Faška-R. v oslabení o dvoch hráčov. Táto dvojica sa v zápase presadila najvýraznejšie, pozorným výkonom sa prezentoval brankár Pončák, dobrú robotu odvádzal aj Matzenauer, ktorý vniesol sebavedomie do druhej fomácie a už skoro tradične si aj zachytal. Tretia päťka tiež poodkryla svoj potenciál. Za výkon celého mužstva môžeme vysloviť spokojnosť.

SOBOTA  18.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
Góly BR: 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 18 MATZENAUER Alex), 18 MATZENAUER Alex (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 21 KOVÁČIK Milan), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 21 KOVÁČIK Milan), 21 KOVÁČIK Milan (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 6 SARVAŠ Ján), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 21 KOVÁČIK Milan)

V stretnutí s tabuľkovým susedom sme začali aktívne a dostali sme sa do vedenia 3:1, ešte pred prvou prestávkou súper znížil a na začiatku druhej tretiny vyrovnal, v tomto čase prišiel ťažký moment pre domáce mužstvo, zranil sa brankár Kováč, iného sme v tomto stretnutí nemali k dispozícii a museli sme vybrať jedného z hráčov, ktorý ho nahradí. Voľba padla na Alexa Matzenauera a ten sa stal hrdinom zápasu, v prvej tretine prihrával na prvý gól, druhý strelil v presilovke a následne prekvapil všetkých svojím výkonom v bránke, kde za 35 minút čelil 29 strelám a iba jediný krát inkasoval. Vďaka výnimočnej bilancii 1+1 a 96,6% v bráne, strhol k nadštandardnému výkonu celé mužstvo, ktoré si zaslúži uznanie za predvedený výkon.

SOBOTA  11.01. 2014 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO  6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Gól BR: 18 MATZENAUER Alex (6 SARVAŠ Ján, 11 LUPTÁKOVÁ Katarína), 6 SARVAŠ Ján

V zraneniami oklieštenej zostave nastupovali na zápas v Martine ôsmaci a prejavilo sa to aj v hre. Prvá časť ako ja celé stretnutie, vyznela na strely jednoznačne pre domácich a za výsledok 1:1 môžeme vďačiť brankárovi Pončákovi a peknej kombinácii Sarvaš - Matzenauer. V druhej časti pridal súper postupne tri góly, až potom sme odpovedali po dobrej práci Moravčíka v rohu a dôraze Matzenauera so Sarvašom pred bránou. Súper ešte skóroval raz pred sirénou a raz aj hneď po začatí tretej tretiny. Od tejto chvíle už nik nedokázal dopraviť puk do brány a tak sme po ťažkom zápase s lídrom v našej skupine uhájili prijateľný výsledok.

UTOROK  07.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 6:6 (3:1, 1:1, 2:4)
Gól BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 18 MATZENAUER Alex), 6 SARVAŠ Ján (18 MATZENAUER Alex, 5 KOBELA Filip), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 4 NEMEŠ Timotej), 6 SARVAŠ Ján (11 LUPTÁKOVÁ Katarína), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 24 MORAVČÍK Dominik (14 MIKOVÍNY Adam)

Vynikajúco mali rozohraný zápas proti Zvolenu ôsmaci. Prvú časť vyhrali 3:1 a keď predviedli koncentrovaný výkon aj v druhej tretine, zdalo sa, že môžme reálne pomýšľať na víťazstvo. Tretia tretina ale priniesla starý scenár, gól hostí, po ňom naša chyba a gól do prázdnej brány. Následne sme opäť viedli a ukazuje sa, že sa chlapci postupne stávajú psychicky odolnejší. Avšak po dvoch zlepených a náhodných góloch sme prehrávali. V stretnutí, ktoré sme mali tak dobre rozbehnuté, opäť čas ukázať odolnosť. Tentoraz zabrala druhá formácia a pomohla tak v poslednej minúte vybojovať aspoň bod. Vynikajúci výsledok sa po výbornom výkone a pozitívnom vývoji nakoniec málil, ale mal by byť vzpruhou do ďalších bojov.

ŠTVRTOK  19.12. 2013 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 4:4 (2:0, 0:1, 2:3)
Góly BR: 18 MATZENAUER Alex (6 SARVAŠ Ján, 11 LUPTÁKOVÁ Katarína), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (18 MATZENAUER Alex, 6 SARVAŠ Ján)

Tak ako napodobnili ôsmaci deviatakov v stredu, našťastie tomu tak bolo aj vo štvrtok. Prvú časť sme hrali veľmi dobre, dobre sme sa pohybovali a držali sme súpera na dištanc, keď si pripravil gólové príležitosti podržal ich brankár Zemančík. Až v samom závere prvej časti sme v krátkom slede dva krát inkasovali. Našťastie prišla prestávka a v nej sme sa upokojili a nastúpili do druhej časti odhodlane. V nej nám vyšiel brejk, keď milimetrovou prihrávkou vysunul Sarvaš do nájazdu Matzenauera a ten sa nemýlil. Tretiu časť lepšie začali domáci a zvýšili vedenie na dva góly. Veľmi rýchla odpoveď Faška po peknom blafáku do bekendu nás vrátila do hry. O minútu vyrovnal strelou zp oza hráča Sarvaš. Keď sme v 55. minúte inkasovali, nevyzeralo to dobre, ale ďalej sme bojovali. Dve minúty pred koncom sme si zobrali time out a v ňom sme si dali jednoduchý pokyn, všetky puky smerujú pred bránku hostí, ako aj voľní hráči, po jednej z týchto situácií dotlačil puk do brány Faško a radosť nemala konca. Za výkon v tomto zápase si zaslúžia pochvalu všetci hráči a obaja brankári. Napravili sme si tak po zbabranej strede chuť do hokeja a lepšie sa nám tak bude sviatkovať.

STREDA  18.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA  4:14 (2:7, 1:4, 1:3)
Góly BR: 18 MATZENAUER Alex (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 3 STYK Róbert (21 KOVÁČIK Milan, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (18 MATZENAUER Alex)

Málo aktívny a rozháraný výkon predviedli rovnako ako deviataci aj ich mladší kolegovia. Súper disponoval formáciou veľmi vyspelých vysokých a silných hráčov, s ktorými mali problém držať krok aj ťahúni nášho mužstva, tento fakt bol rozhodujúci a nevedeli sme zastaviť útoky súpera. Pevne veríme, že v najbližšom období sa rozdiely vo vývoji hráčov postupne zmažú a budeme viac konkurencie schopní.

SOBOTA  14.12. 2013 - Zimný štadión Žilina
MsHK ŽILINA - HK BREZNO 13:9 (2:7, 8:0, 3:2)
Góly BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (11 LUPTÁKOVÁ Katarína), 6 SARVAŠ Ján (10 MORAVČÍK Dominik), 14 MIKOVÍNY Adam, 18 MATZENAUER Alex (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 18 MATZENAUER Alex), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 18 MATZENAUER Alex (6 SARVAŠ Ján), 18 MATZENAUER Alex (6 SARVAŠ Ján, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 18 MATZENAUER Alex)

Keď sa hovorí o hokeji, že niekedy nemá logiku, tak v tomto stretnutí to platilo do takej mieri, že tréneri na oboch stranách nechápavo krútili hlavami. Prvú časť poľahky a s veľkou ľahkosťou vyhrali Brezňania o 5 gólov a to sa Žiline často nestáva. Potom však vykročili na ľad ako vymenení, obstávali a prizerali sa ako súper gól za gólom likviduje náskok, tak silno to zasiahlo psychiku hostí, že skóre nevedeli zastaviť. Po dvoch tretinách, tak súper zrelý na uterák, vyhrával o tri góly. Tretia časť bola vyrovnaná, o jeden gól ju vyhrali domáci. Na toto stretnutie všetci zúčastnení budú ešte veľmi dlho spomínať.

SOBOTA  07.12. 2013 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 7:8 (4:3, 2:1, 1:4)
Góly BR: 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 18 MATZENAUER Alex), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (18 MATZENAUER Alex, 15 MIKOVÍNY Dominik), 18 MATZENAUER Alex (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 18 MATZENAUER Alex, 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (18 MATZENAUER Alex, 19 KOŠÍK Michal)

Vedeli sme, že pre Púchov sme súper, na ktorého sa bude chcieť vytiahnuť a za každú cenu bude chcieť vyhrať. My sme cestovali na zápas početne oslabení, ale odhodlaní. Dobre sme začali a viedli sme 1:0 aj 2:1, do prestávky, sme ale prehrávali 4:3. Chlapci sa opäť začali vracať k starým chybám, nie na ľade ale vo vnútri kolektívu. Dôrazne sme si o tom pohovorili v šatni a dúfali, že sa to zmení. Snaha bola, ale vývoj stretnutia bol proti, dostali sme ďalšie dva góly. Vtedy sme zmenili zostavu aj systém striedania, viac priestoru dostali efektívnejší hráči a musíme konštatovať, že sa za to odmenili tvrdou prácou, keď sa k nim pridal aj celý kolektív, ktorý sa nainfikoval a tiež príkladne bo joval, zrazu sa začal obraz hry výrazne meniť. Do prestávky sme znížili na rozdiel dvoch gólov a v tretej tretine sme vyrovnali. Následne sme opäť inkasovali. Ani to nás nezlomilo, o štyri minúty sme tretí krát v zápase vyrovnali a americký happy-end dokonala trojica Faško-R., Matzenauer, Košík, ktroá zakončila rýchli protiútok víťazným gólom 32 sekúnd pred koncom. Najväčšou satisfakciou je, že chlapci nezložili zbrane a príkladne bojovali až do samého záveru, za čo im bolo odmenou najvydretejšie víťazstvo, ktoré chutí veľmi sladko.

SOBOTA  30.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC MARTIN a.s.  4:9 (2:2, 0:3, 2:4)
Góly BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 19 ZEMANČÍK Matúš), 18 MATZENAUER Alex (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 6 SARVAŠ Ján), 12 BUŠOVSKÝ Michal

Ôsmaci, už ako tradične, začali stretnutie s jedným z najlepších mužstiev bez rešpektu. Úvody sa nám daria, prvú tretinu sme remizovali 2:2. Ďalší priebeh bol žiaľ opäť charakteristický, tri inkasované góly, strata súdržnosti a vnútorný rozpad kolektívu. Tentoraz, ale chlapci ukázali, že čas vynakladaný na zdôrazňovanie významu sily kolektívu a jeho súdržnosti doviedol chlapcov v treťom dejstve k zníženiu na 4:5 čo je pozitívne a je krokom vpred. Napriek veľkej snahe sme skopírovali chybu jednotlivca, ktorý svojím osobným zlyhaním poškodil celý kolektív. Musíme naďalej pracovať na uvedomelosti jednotlivcov, aby všetci pochopili, že tímový záujem musí byť pre každého z nich nadradený nad osobným.

SOBOTA  23.11. 2013 - Zimný Štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  9:4 (2:4, 4:0, 3:0)
Góly BR: 6 SARVAŠ Ján (18 MATZENAUER Alex, 3 STYK Róbert), 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 18 MATZENAUER Alex), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 18 MATZENAUER Alex (11 LUPTÁKOVÁ Katarína)

Do zápasu vo Zvolene vykročili ôsmaci ukážkovo. V prvej minúte využili po rýchlej kombinácii do prázdnej brány presilovku a striedanie zakončili druhým gólom, keď brankára hostí "vykúpal" Faško-R. Potom súper znížil ale o chvíľu sme opäť vyhrávali o dva góly. Do konca tretiny ešte obe mužstvá pridali po góle, ale do šatne sme odchádzali ako aktívnejšie mužstvo s lepšou hrou. Druhá časť nám ale nevyšla, po dvoch lacných góloch po individuálnej chybe sme stratili vietor z plachiet, vylúčiť sa nechal jeden z kľúčových hráčov na 2+10 minút, formácie boli rozhádzané a súper to využil a strelil ďalšie dva góly, ne rvozita sa na našej strane stupňovala a ľahkosť z úvodného dejstva sa z našich hokejok vytrácala, v týchto fázach sme už mali aj smolu, keď sme mnoho vyložených šancí pod psychickým tlakom zahodili. Zápas, ktorý sme strácali sme v tretej tretine definitívne pokazili, keď sme už hrali rozhárane a nedarilo sa nám presadiť v útoku. Veľká škoda zaváhania v druhej tretine, v ktorej sme stratili zápas, v ktorom sme boli v prvej polovici jednoznačne lepším mužstvom.

SOBOTA  09.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ a.s.  3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Gól BR: 7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (6 SARVAŠ Ján, 18 MATZENAUER Alex), 6 SARVAŠ Ján (7 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 18 MATZENAUER Alex), 10 KOŠÍK Michal (12 BUŠOVSKÝ Michal, 14 MIKOVÍNY Adam)

Zápas sme začali trochu z rešpektom, zrejme pod vplyvom prvého vzájomného zápasu, ktorý sme prehrali 2:8. Obranu sme mali príliš stiahnutú v strednom aj obrannom pásme, z čoho sme dvakrát inkasovali. Potom nás nakopol gól Faška, ktorý sa dokázal v brejku presadiť aj keď bol faulovaný. Postupne sa obraz hry menil, viac sme si verili, ale aj tak sme ešte pred prestávkou inkasovali. Druhá tretina bola výborná, pozorne sme bránili, nedovolili súperovi žiadne vážnejšie situácie a ostatné veci bezpečne pochytal Kováč. Keď sme po góle Sarvaša v presilovke znížili na rozdiel jedného gólu, zrazu sme boli plní chuti a nadšenia. Túžili sme získať cenný skalp silného súpera, ale nezačali sme dobre poslednú tretinu, hneď v prvom striedaní sme inkasovali. Stále sme neskladali zbrane a bojovali. Znížiť sa nám podarilo až v 55. minúte. Snaha a tlak boli z našej strany enormné, ale nevyťažili sme z toho vyrovnávajúci gól. Pri hre vabank, bez brankára sme inkasovali piaty gól a tak nám ostali oči pre plač. Chlapci podali jeden z najlepších výkonov v sezóne a je evidentné, že sme na dobrej ceste. (Fotogaléria)

SOBOTA  02.11. 2013 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 9:4 (3:2, 3:2,3:0)
Góly BR: Matzenauer (Sarvaš), Bušovský (Zemko, Mikovíny A.), Matzenauer (Sarvaš), Matzenauer (Luptáková)

Zápas začal ako na hojdačke a tímy sa striedali vo vedení, nakoniec 1. tretinu vyhrali o čosi aktívnejší domáci. Podobný priebeh mala aj 2. tretina, ktorá skončila rovnakým výsledkom. Po dvoch častiach sme prehrávali 6:4 a stále sme chceli bojovať. V poslednej časti sme už celkom nestačili so súperom držať krok a prehrali sme ju 3:0. Konečný výsledok mohol byť vzhľadom k predvedenej hre iný, musíme však popracovať na záverečných tretinách.

STREDA  30.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHK ŽILINA 6:12 (3:3, 1:3, 2:6)
Góly BR:  Faško-R.(Matzenauer, Styk), Bušovský (Matzenauer, Sarvaš), Sarvaš (Matzenauer), Faško-R.(Matzenauer, Styk), Matzenauer (Faško-R., Sarvaš), Faško-R.(Matzenauer)

Výborný zápas sme odohrali so Žilinou. Znovu však nie celých 60 minút, žiaľ stále sa ešte nevieme vyvarovať zbytočných chýb a faulov, ktoré nás stoja konečný výsledok. V 50. minúte bolo skóre 4:6 a nadychovali sme sa k záverečnému tlaku. Vtedy prišiel gól po nedôraze z bránkoviska a následné oslabenie po zbytočnej šarvátke, v ňom ďalší gól a po ňom o 19 sekúnd do rozladenej obrany ďalší gólový úder. Strata zápasu za 49 sekúnd a zlom v psychike hráčov. Chlapcov môžme pochváliť za 50 minút, zápas ako taký ale nakoniec nedopadol z pohľadu výsledku veľmi dobre.

SOBOTA  26.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Góly BR:Moravčík (Bušovský, Lauro),Sarvaš (Faško-Rudáš), Faško-Rudáš (Matzenauer), Sarvaš (18 Matzenauer, Faško-Rudáš), Faško-Rudáš(Sarvaš), Sarvaš (Faško-Rudáš)

Opäť sme mohli nastúpiť na zápas v plnej zostave a tak sme mali od zápasu vyššie očakávania. Prvú tretinu sme ale len remizovali 1:1, aj keď sme mali takmer dvadsať striel proti ôsmim súperovým. Druhá tretina pokračovala v podobnom duchu. Najskôr sme viedli, potom súper otočil vývoj, ale my sme sa pri jasnej prevahe nechceli pozerať na negatívne skóre, do konca druhej tretiny sme opäť viedli, góly strelili Sarvaš a Faško-R. V tretej tretine sme chceli prelomiť odpor súpera, ale proti bol jeho brankár, pomer striel v tretej tretine 28:10, skóre 2:1. Vystihuje to akú veľkú prevahu a zároveň aj smolu sme mali, taktiež treba pochváliť brankára hostí, ktorý ich zachránil od výprasku.

SOBOTA  19.10. 2013 - Zimný Štadión Martin
MHC MARTIN - HK BREZNO  9:3 (3:1, 3:0, 3:2)
Góly BR:  Sarvaš (Bušovský, Matzenauer), Kováčik, Bušovský (Kobela, Luptáková

Výsledky jednotlivých tretín verne vystihujú dianie na ľade. V prvej súper jednoznačne aktívnejší, ale naši chlapci s veľkou snahou odolať. Po peknej akcii v presilovke nám sebavedomie vracal prvý útok. V druhej časti sme pri dvoch obranách mali za cieľ čo najlepšie a najjednoduchšie brániť a nedostať góly, pripraviť si tak sľubnú pozíciu do tretej časti. Žiaľ súper vedel vytvoriť veľký tlak a trikrát sme inkasovali. Posledné dejstvo bolo z našej strany najlepšie, hra sa vyrovnala, zrejme aj vysokým náskokom súpera, ale aj uvoľnenejším prejavom našich chlapcov. Teší fakt, že všetci chceli až dokonca a snažili sa aj za nepriaznivého stavu, ako aj druhá využitá presilová hra. V poslednej minúte súper uzavrel zápas gólom na 9:3. Napriek prehre sme podali veľmi snaživý a bojovný výkon.

SOBOTA  12.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN  4:6 (0:2, 2:2, 2:2)
Góly BR:  Faško-R. (Sarvaš, Matzenauer), Pajerský, Sarvaš (Matzenauer), Sarvaš (Faško-R., Matzenauer)

Zápas ôsmakov bol v úvode uťukávaním sa od oboch súperov, v závere prvej časti súper dvakrát rýchlo skóroval, čo nás mierne po predchádzajúcom vyrovnanom priebehu pribrzdilo. Do druhej časti sme vstúpili povzbudený výsledkom šiestakov, ktrý sme dostali cez telefón a búšili sme do súpera. V 23. minúte sme aj s trochou šťastia za 37 sekúnd vyrovnali. Hra bola vyrovnaná a čakalo sa kto pôjde do vedenia, žiaľ súper do konca tretiny odskočil na 2:4. Stále sme cítili reálnu šancu bodovať a tak sme sa snažili dobíjať súperovu bránu. Opäť to bol ale súper, ktorý mal viac šťastia v koncovke a odskočil na 2:6, zdalo sa že sa zápas už bude len doh rávať, keď sa prvý útok dostal do laufu a v 55. a 58. minúte zdramatizoval stretnutie. Vzápätí sme mali ďalšie tri vyložené šance, ktoré sme ale nevyužili. Zápas sme síce prehrali ale súper ho dohrával s obavami a pod veľkým tlakom, čo je pre nás pozitívne do odvety.

SOBOTA  28.09. 2013 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO  8:2 (1:0, 5:0, 2:2)
Góly BR: Kobela (Zemko), Moravčík (Mikovíny D.)

Liptáci v prvom kole porazili Bystricu 7:0 a po našej minulotýždňovej prehre s Bystričanmi 2:16, sme mali mierne obavy, ako sa bude tento zápas vyvíjať. Cez týždeň sme doplnili káder o niekoľko hráčov, ktorým nezostal priestor v zápasoch deviatakov v spomínanej Bystrici a tak sme na Liptov išli konečne v početnejšej zostave, ako sa ukázalo aj kvalitatívne chlapci zastali svoje miesto, povzbudilo to celý kolektív a odohrali sme bojovné stretnutie so cťou. Škoda druhej časti, v ktorej sme súperovi dovolili až päťkrát skórovať. V tretej tretine sme strelili Mikulášu úvodné dva góly sezóny, nakoľko v prvom kole neinkasovali a v druhom mali voľno.

SOBOTA  21.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA  2:16 (1:5, 1:4, 0:7)
Gól BR: Moravčík (Švantner, Sarvaš), Kováčik (Marek, Rusko)

Druhý súťažný zápas preveril ôsmakov naplno. Nedostatky v korčuľovaní, ako aj koncentrácii sa prejavili v plnej miere. Zlý vstup do stretnutia nám odobral všetko sebavedomie v prvej časti. Potom sme sa dokázali skoncentrovať a odohrať trinásťminútový hokejový úsek, na ktorom sa dá stavať. Čo sme však ukázali v poslednej tretine, to bola hanba, bez charakteru a cti sme sa chodili len zúčastniť striedaní na ľade. Dlhý príhovor po zápase sme uzavreli predsavzatím poriadne na sebe pracovať a v odvete byť dôstojným súperom šesdesiat a nie trinásť minút.

SOBOTA  14.09. 2013 - Zimný štadión Žilina
MsHK ŽILINA - HK BREZNO 7:1 (2:0,2:1,3:0)
Góly BR: Sarvaš (Švantner)

Počas rozcvičky sme podľa fyzických parametrov súpera predpokladali, že to bude jednoznačnejšia záležitosť. Opak bol však pravdou, chlapci sa s chuťou pustili do súpera. V úvodnej časti sme síce dvakrát inkasovali, ale obraz hry nebol vôbec jednoznačný. Keď sme v 2.tretine znížili po chytrej kombinácii do prázdnej bránky, bolo v polovici zápasu 2:1 a mali sme ďalšie šance na vyrovnanie. Podobná situácia ako u deviatakov však pripravila aj ôsmakov o lepší výsledok, keďže sme aj v tomto stretnutí mali len dvanásť korčuliarov. Súper tak zvýraznil svoj náskok v druhej polovici zápasu. Veríme, že keď sa vrátia všetci chorí a zranení spoluhráči, budeme schopní so Žilinou bojovať o víťazstvo.