8. ROČNÍK  "U14" - REPORTY/ČLÁNKY

NADSTAVBOVÁ ČASŤ 7-13

NEDEĽA 08.03.2020 - Zimný štadión Prievidza 17. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly: KUBINA Jakub (PILIAR Samuel), DONOVAL Michal (KANIARIKOVÁ Antónia, MEDVEĎ Marek)

Do zápasu sme nastúpili veľmi dobre. Po prvej tretine sa nám podarilo dať dva góly. Druhú a tretiu tretinu sme sa uspokojili a z malej nepozornosti nás súper potrestal. Zápas sme prehrali 3:2

SOBOTA 07.03.2020 - Aréna Brezno 16. Kolo
HK BREZNO - MŠHKM PRIEVIDZA 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: MEDVEĎ Marek (BABINSKÝ Timotej), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), BÁLINT Alex (KANIARIKOVÁ Antónia, KUBINA Jakub), KUBINA Jakub (BÁLINT Alex, PILIAR Samuel), BÁLINT Alex (FÁK Matúš, DONOVAL Michal)

SOBOTA 29.02.2020 - Zimný štadión Ružomberok 15. Kolo
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Góly: BÁLINT Alex (PILIAR Samuel, KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), BÁLINT Alex (BELKOVÁ Tereza), DONOVAL Michal (KUBINA Jakub, BABINSKÝ Timotej)

ŠTVRTOK 27.02.2020 - Zimný štadión Martin 14. Kolo
MHA MARTIN - HK BREZNO 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex)

SOBOTA 22.02.2020 - Aréna Brezno 13. Kolo
HK BREZNO - MŠHKM PRIEVIDZA 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: ĎURIŠ Patrik (PILIAR Samuel, KVIETOK Jakub), MEDVEĎ Marek (DONOVAL Michal), BÁLINT Alex, BÁLINT Alex

UTOROK 11.02.2020 - Aréna Brezno 12. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Góly: KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex, HARING Roman (BABINSKÝ Timotej)

SOBOTA 08.02.2020 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - HC 07 DETVA 7:1 (3:1, 0:0, 4:0)
Góly: FÁK Matúš (HARING Roman, HRUŠKA Kristián), BÁLINT Alex, DONOVAL Michal (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), MEDVEĎ Marek (KUBINA Jakub), BELKOVÁ Tereza (MEDVEĎ Marek, BABINSKÝ Timotej), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub)

ŠTVRTOK 06.02.2020 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HC LUČENEC 9:4 (1:2, 4:0, 4:2)
Góly: BÁLINT Alex (BÍREŠ Benjamín, BELKOVÁ Tereza), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), BERČÍK Ivan (PAUČÍK Milan, MEDVEĎ Marek), MICHALKO Mário (ĎURIŠ Patrik, HRUŠKA Kristián), KANIARIKOVÁ Antónia (BERČÍK Ivan, HARING Roman), PILIAR Samuel, PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), PAUČÍK Milan

SOBOTA 01.02.2020 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:2(1:0, 1:1, 1:1)
Góly: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), HARING Roman, BÁLINT Alex (TIMKO Martin)

PIATOK 31.01.2020 - Aréna Brezno 11. Kolo
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 4:2 (4:1, 0:0, 0:1)
Góly: BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), KUBINA Jakub (DONOVAL Michal), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex

SOBOTA 25.01.2020 - Aréna Brezno 7. Kolo
HK BREZNO - MHA MARTIN 7:4 (3:0, 2:3, 2:1)
Góly: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), MEDVEĎ Marek (KOVÁČ Sebastián Ivan, KANIARIKOVÁ Antónia), BÁLINT Alex (DONOVAL Michal, KVIETOK Jakub), KUBINA Jakub (FÁK Matúš, BABINSKÝ Timotej), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel),
KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel)

V prvej tretine zápasu sme boli na ľade dominantnejším tímom. Súpera sme nepustili k žiadnym vážnym šanciam a mali sme väčšinu hry. Vďaka tomu sa nám podarilo skórovať tri krát bez inkasovaného gólu. V druhej tretine a začiatkom tretej tretiny došlo z našej strany k poľaveniu a súper sa začal doťahovať na rozdiel dvoch gólov. Zvyšok tretej tretiny už bol v našej réžii a stretnutie skončilo našim víťazstvom.

PONDELOK 11.01.2020 - Zimný štadión Detva 4. Kolo
HC 07 DETVA - HK BREZNO 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: BÁLINT Alex (DONOVAL Michal)KANIARIKOVÁ Antónia (FÁK Matúš)PILIAR Samuel (BÁLINT AlexDONOVAL Michal)PILIAR Samuel (BÁLINT AlexTIMKO Martin)DONOVAL Michal (BÁLINT Alex)

PONDELOK 06.01.2020 - Zimný štadión Detva 3. Kolo
HC 07 DETVA - HK BREZNO 4:7 (2:3, 2:3, 0:1)
Góly: PAUČÍK Milan (BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub), KUBINA Jakub (TIMKO Martin, BERČÍK Ivan),
KOVÁČ Sebastián Ivan (BABINSKÝ Timotej, FÁK Matúš), BABINSKÝ Timotej (BERČÍK Ivan),
BABINSKÝ Timotej (BERČÍK Ivan), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PAUČÍK Milan),
PAUČÍK Milan (KVIETOK Jakub)

SOBOTA 21.12.2019 - Aréna Brezno 2. Kolo
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 5:9 (0:2, 3:3, 2:4)
Góly: BÁLINT Alex (BABINSKÝ Timotej), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), BÁLINT Alex, PILIAR Samuel (7)FÁK Matúš (4)

SOBOTA 14.12.2019 - Zimný štadión Považská Bystrica 1. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 2:7 (2:1, 0:1, 0:5)
Góly: BÁLINT Alex (KANIARIKOVÁ Antónia), BÁLINT Alex, PILIAR Samuel, BÁLINT Alex, PILIAR Samuel (BÁLINT Alex, DONOVAL Michal), DONOVAL Michal (KANIARIKOVÁ Antónia)

Do zápasu sme nastúpili odvážne a tempo hry sme diktovali my, zápas bol ale napriek tomu vyrovnaný až do tretej tretiny kde sme zlomili odpor súpera a strelili rýchle góly, zápas hodnotíme pozitívne.

SOBOTA 07.12.2019 -  Liptovský Mikuláš
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH

HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 8:2 (4:1, 4:1, 0:0)
Góly BR: KVIETOK Jakub (BERČÍK Ivan), PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan)

Zápas sme začali dobre, ale po individuálnej chybe a dvoch zlepených gólov, naše plány dostali trhliny. Neskoršie zníženie na 4:1 nám dodalo opäť chuť zabojovať. Mali sme dve vyložené brejkové šance, ktoré sme nepremenili a z oboch sme inkasovali z protiútoku. Táto fáza nám definitívne zobrala šancu na lepší výsledok.

HC KOŠICE - HK BREZNO 8:1 (5:0, 3:1, 0:0)
Góly BR: KVIETOK Jakub

Úvodných desať minút bolo na nás vidieť nadšenie a bojovnosť. Prvý gól Košíc nám ale zobral na chvíľu sústredenie a bojovnosť a tento úsek nás stál stratu 0:5. Do druhého dejstva sme išli už s vedomím, že ak ideme všetci naplno a držíme korčuľovanie a vysoké nasadenie v súbojoch, vieme dôstojne vzdorovať a občas využiť zaváhanie súpera na protiútok. Tretinu sme statočne bránili a po odobratí puku ušiel do brejku Kvietok a strelil cestný úspech. Nebyť poľavenia koncentrácie v poslednej minúte, mohli sme ubojovať tretinu 1:1. So zdatnými súpermi, ktorých tímy tvorila väčšia skupina starších hráčov ako ten náš, sme mali možnosť vyskúšať si vyšší level hokeja, kde hráči museli výrazne zrýchliť najmä rozhodovací proces, pridať v dôraze v súbojoch a neustále korčuľovať vo vysokom tempe. Veľmi cenné skúsenosti, za ktoré sme vďační.

ZÁKLADNÁ ČASŤ

SOBOTA 30.11.2019 - Aréna Brezno
HK BREZNO - Voľno

Ôsmaci mali v sobotu 30.11. voľno a základnú časť skončili už minulý víkend. Obsadili v nej piatu priečku, keď za sebou nechali Lučenec a Detvu. Na postupovú tretiu pozíciu stratili štyri body, čo bolo reálne v ich silách zmeniť. Proti boli závery zápasov s Liptovským Mikulášom, Zolenom a dvakrát s Prievidzou. V troch prehrali v závere o jediný gól a jeden remizovali. Taktiež mrzí zaváhania s Lučencom. Tieto dramatické stretnutia rozhodli že naši chlapci budú nastupovať v nadstavbe s tímami, ktoré skončili za nami a zo severnej skupiny pribudnú Považská Bystrica, Ružomberok a Martin. Držíme palce do ďalšej časti súťaže.

SOBOTA 23.11.2019 - Zimný štadión Detva 11. Kolo
HC 07 WPC DETVA - HK BREZNO 2:7 (0:3, 2:2, 0:2)
Góly: PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, BELKOVÁ Tereza), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, PILIAR Samuel), ĎURIŠ Patrik, HRUŠKA Kristián (BÁLINT Alex), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex (13) , KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex)

SOBOTA 16.11.2019 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - MŠHKM PRIEVIDZA 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Góly: KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), KUBINA Jakub

NEDEĽA 10.11.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 14. Kolo - predohrávka
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), KUBINA Jakub (MEDVEĎ Marek)

Do Banskej Bystrice sme vycestovali v odhodlanej a bojovnej nálade. Počas celého zápasu sme plnili taktické pokyny a takmer nám to prinieslo úspech. Domáci mali síce územnú i streleckú prevahu, no my sme kontrolovali predbrankový priestor a s podporou skvelo chytajúceho Longauera spoľahlivo odolávali nebezpečným situáciám. V druhej tretine nám konečne vyšiel brejk a vyrovnali sme na 1:1. Barani síce ešte v prostrednej časti odpovedali dvoma gólmi, no to nás nerozhodilo. V 49. minúte v oslabení ušiel Kubina a znížil na 3:2. V závere však prišli dve vylúčenia, ktoré pramenili aj z únavy, domáci ich využili a zaslúžene zvíťazili. Silného súpera sme potrápili, no o body neobrali. Rytierom patrí pochvala za kolektívny, bojovný a takticky kvalite zvládnutý zápas. Terezka BELKOVÁ 14rokov: “Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním čo najviac potrápiť favorita. Súper mal celý zápas prevahu, ale nám sa celkom úspešne darilo nepúšťať ho do vyložených šancí. V závere nám po dvoch ťažkých víkendových zápasoch dochádzali sily, čo vyústilo do zbytočných vylúčení a následne aj gólov. Myslím si, že sme podali bojovný výkon.”

SOBOTA 09.11.2019 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 6:9 (2:2, 2:3, 2:4)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, DONOVAL Michal), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, BÁLINT Alex),BÁLINT Alex

Už tradičná gólová prestrelka s Liptovským Mikulášom tentoraz vyznela lepšie pre nášho súpera. Rytieri viedli 2:0, potom prehrávali 2:5, no dokázal sa vrátiť do zápasu a v závere druhej časti znížili na 4:5. Úvod 3. tretiny nám však vôbec nevyšiel a namiesto vyrovnania prišli 3 zlepené góly hostí (4:8). To nás však nezlomilo, bojovali sme a dotiahli sa na 6:8. Napriek veľkej snahe sa nám však už vyrovnať nepodarilo, súper pridal v závere ešte jeden gól a odniesol si 2 body. Alex BÁLINT 14 rokov (v zápase 3 + 3) “Do zápasu sme vstúpili dravo. Viedli sme 2:0 no záver tretiny nám nevyšiel a hostia vyrovnali. Ani úvod druhej tretiny sme nezachytili, super strelil 3 góly (2:5) a mysleli sme, že je po zápase. Nakopoli nás však trénerové slová počas oddychového času a do konca tretiny sme znížili na 4:5. V tretej tretine sme znova dostali tri góly za sebou. Vtedy sme už vedeli, že zápas nevyhráme, ale do konca sme bojovali a podarilo sa nám znížiť na 6:8, no došli nám sily a súper nám strelil ešte jeden gól. Nemáme sa za čo hanbiť, odohrali sme dobrý zápas."

STREDA 30.10.2019 - Zimný štadión Lučenec 8. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: BÁLINT Alex (HARING Roman), BÁLINT Alex (BELKOVÁ Tereza)

SOBOTA 19.10.2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: BÁLINT Alex (BELKOVÁ Tereza), FÁK Matúš (MEDVEĎ Marek, BABINSKÝ Timotej), BÁLINT Alex,
BÁLINT Alex (LONGAUER Maroš)

SOBOTA 12.10.2019 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HC 07 WPC KOLIBA DETVA 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly BR: MEDVEĎ Marek (FÁK Matúš), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, PILIAR Samuel), MEDVEĎ Marek (BABINSKÝ Timotej), MEDVEĎ Marek (BABINSKÝ Timotej, KOVÁČ Sebastián Ivan), KVIETOK Jakub (DONOVAL Michal)

SOBOTA 05.10.2019 - Zimný štadión Prievidza 4. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 3:3 (1:0, 0:2, 2:1)
Góly: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), KUBINA Jakub (DONOVAL Michal), PILIAR Samuel (FÁK Matúš)

SOBOTA 28.09.2019 - Aréna Brezno 3. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, TIMKO Martin), KVIETOK Jakub (LUKASHENKO Taras)

NEDEĽA 22.09.2019 - Aréna Brezno 13. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN
Góly: BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, PILIAR Samuel), DONOVAL Michal, LUKASHENKO Taras (KANIARIKOVÁ Antónia, DONOVAL Michal)

SOBOTA 21.09.2019 - JL Aréna 2. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:6 (2:2, 2:2, 3:2)
Góly: KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), BÁLINT Alex (KUBINA Jakub, HARING Roman), MEDVEĎ Marek (BABINSKÝ Timotej), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub),
BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub)

SOBOTA 14.09.2019 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO - HC LUČENEC 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Góly BR: BELKOVÁ Tereza (KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel),
BÁLINT Alex (FÁK Matúš), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex