----- unum corpus una anima una theam -----

8. ROČNÍK  "U14" - REPORTY/ČLÁNKY

SOBOTA  14.10. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)
Góly BR: FAŠKO Michal (VALLO Timotej, ŠVEC Dominik), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), NOVYSEDLÁK Samuel (KLAJBAN Peter, GOGA Jakub), KLAJBAN Peter (KOTRÍK Roman), GOGA Jakub (KLAJBAN Peter, ŠVEC Dominik)

Súboj mladých Horehroncov s Baranmi mal od začiatku pravú hokejovú atmosféru so všetkým, čo ku kvalitnému hokeju patrí. Po dvoch lacných góloch v prvej tretine sme sa poučili a pokračovali zodpovednejšie. Zápas sa zlomil v náš prospech po nepremenenom trestnom strieľaní na našu bránu. Od toho momentu sme boli lepším tímom. Za predvedenú hru by sa určite nehanbili ani oveľa starší hráči. Dôraz, trpezlivosť a tímový výkon nás priviedli k cennému víťazstvu. Michael ĎURIŠ: Na začiatku zápasu sme boli veľmi aktívni. Už v prvých dvoch minútach sme strelili gól. Počas nášho vylúčenia som dostal gól, ktorý som mal chytiť. Najprekvapivejši gól, bol gól Olivera Turňu, po skončení jeho vylúčenia. Na začiatku druhej tretiny sme dostali gól a na to sme odpovedali gólom. Koncom druhej tretiny bol na mňa nájazd, ktorý bol pre mňa kľúčový. Už som vedel, že to spolu vyhráme.
Peter KLAJBAN: Nastúpili sme na zápas aktívne, no po prvom góle sme prestali korčuľovať, brankár nás veľmi nepodržal, ku koncu tretiny sme vyrovnali. Druhú tretinu sme boli aktívni, no súper sa dokázal presadiť a streliť nám dva góly. My sme sa nepoložili, stále sme korčuľovali a ako odmena bolo vyrovnanie na 4:4. Tretiu tretinu sme začali na plné obrátky, nepúšťali sme súpera do žiadnych vyložených šancí, dreli sme a podarilo sa nám streliť 2 góly. Zápas bol už len v našich rukách, užívali sme si hokej a hrali sme čo vieme. 4 minúty pred koncom nás na chvíľu zatlačili, no ustáli sme to, aj brankár nás už podržal. Posledné minúty sme hrali v ich pásme, stačilo udržať puk na našich paliciach. Vyhrali sme 6:4 zásluhou všetkých hráčov, aj tých, ktorí dostali ku koncu menej priestoru na ľade, ale potrebovali sme udržať víťazstvo a to sa nám aj podarilo.

SOBOTA 07.10.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly BR: VALLO Timotej (FAŠKO Michal (3), KOTRÍK Roman), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo),
TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo)

Zápas veľmi dobrej úrovne, s množstvom hokejových momentov na oboch stranách. Chválim defenzívnu prácu, obetavosť a vynaložené úsilie pre spoločný úspech. Hrali sme disciplinovane a počas celého zápasu sme súpera do vážneho tlaku nepustili. Záver sme takticky zvládli a zaslúžene sme vyhrali. Pavol Černák: Síce sme urobili nejaké chyby, ale boli sme lepší. Chcel som mať čisté konto, keby som pri 1.góle nespravil chybu s lapačkou. Určite viem chytať lepšie. Matúš Beláň: Vstup do zápasu bol z našej strany veľmi dobrý, strelili sme dva góly. Druhú tretinu nás súper dokázal zavrieť v pásme a podarilo sa mu vyrovnať, ale hneď sme dali tretí gól. Tretiu tretinu sme sa snažili prehusťovať stredné pásmo, čo sa nám aj darilo, ku koncu mal súper šance, no podarilo sa nám udržať výsledok do konca..

SOBOTA  30.09. 2017 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:9 (1:3, 1:3, 2:3)
Góly BR: TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ HugoKLAJBAN Peter), KOTRÍK Roman (GOGA JakubBELAŇ Matúš),
MALECKÝ Martin (ŠARINA Tomáš), KLAJBAN Peter (NOVYSEDLÁK Samuel, LUKAČOVIČ Hugo),
LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver, KLAJBAN Peter), GOGA Jakub, LUKAČOVIČ Hugo (ĎÖRDÍK Jakub),
TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo, KLAJBAN Peter)

Po dvoch ťažkých prehrách doma sme túžili v Považskej hrať dobrý hokej s úspešným koncom pre nás. Všetci hráči pristúpili k svojim úlohám na ľade zodpovedne a výsledok sa dostavil.
Jakub ĎORĎÍK - "Úvod bol z našej strany veľmi ľahkovážny, prvá tretina skončila 1:3. V druhej tretine sme začali šlapať od prvého buly a dokázali sme skórovať. V tretej tretine sme už boli kus unavení, ale dokázali sme to zvládnuť a vyhrali sme."
Martin MALECKÝ - "Prvú tretinu sme začali v nízkom tempe. Ku koncu tretiny sa to zlepšilo a z našej aktivity sme dali gól. V druhej trenine sme mali veľmi dobré tempo. Dali sme veľa gólov, aj z jeden  presilovky, ktorý som dal ja. Tretiu tretinu nam chýbali sily a nevedeli sme sa až tak dobre presadiť. Mne sa hralo veľmi dobre, dal som gól, pobil som sa, ale ku koncu mi dochádzali sily."

SOBOTA 23.09.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:11 (2:4, 2:6, 1:1)
Góly BR: GOGA Jakub (KLAJBAN Peter), TURŇA Oliver (ŠVEC Dominik, VALLO Timotej), GOGA Jakub (ŠARINA Tomáš), KOTRÍK Roman (GOGA Jakub, NOVYSEDLÁK Samuel)

Celý zápas poznačilitri základné faktory. Citeľne nám chýbali zranení, resp. chorí kľúčoví hráči, prílišný rešpekt z hráčov súpera a spôsob akým veľmi ľahko inkasujeme góly. Napriek faktu, že sme boli aktívnym družstvom, aj sme súpera prestrieľali, Zvolen všetky svoje lepšie šance využil a nás to psychicky ubíjalo. Vždy keď sme sa nadychovali k tlaku a šli za obratom v skóre, dostali sme gól.

SOBOTA  05.10. 2017 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 7:6 (1:2, 3:2, 3:2)
Góly BR:

Dobre rozbehnutý zápas, kde sme boli lepším tímom, sme nedokázali psychicky ustáť do konca. Šesť strelených gólov by malo stačiť na víťazstvo pri dobre zvládnutej defenzíve. Som presvedčený o tom, že tento zápas bude pre nás poučný, lebo inak bol zbytočný.

ŠTVRTOK 31.08.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:8 (0:1,1:6,0:1)
Góly BR: TUŇA Oliver (MELICHER Patrik)

S priveľkým rešpektom voči súperovi sme nastúpili na prvý ligový zápas. Výsledok je zrkadlom nedôraznej defenzívnej činnosti všetkých hráčov a bez ťahu na bránu sme tiež viac gólov nemohli streliť. Zlyhali sme v taktickej disciplíne a ani zlepšená hra v poslednej tretine nemohla zakryť fakt, že súper bol v tomto zápase silnejší. Hugo Lukačovič: V prvej tretine sme hrali ustráchane. Málo sme hrali do tela a slabšie korčuľovali. V druhej tretine sme nehrali na svojich postoch, takže sme dostali góly. Nevedeli sme sa dostať z pásma. V tretej tretine sme sa trošku zobudili, no bolo už neskoro. Oliver Turňa: Prvú tretinu sme hrali 0:1, vedeli sme súpera občas zavrieť, no v druhej tretine nás zavreli a dostali sme 6 gólov, čo nás zlomilo. Nepomohol ani gól, ktorý sme dali. Na začiatku 3. tretiny sme na nich vybehli a zavreli sme ich u nich v pásme, no gól sme nedali. Bolo tam ešte pár šancí no, nepremenili sme ich. Súper nám strelil ešte jeden gól na konečných 1:8. Kvôli nedôraznosti v predbránkovom priestore a nepokrývaní hráčov sme prehrali 1:8.

STREDA  09.08. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica - Prípravné stretnutie
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 6:4 (3:2,1:0,2:2)
Góly BR: KOVÁČIK R. (TURŇA), MELICHER (LUKAČOVIČ), LUKAČOVIČ (PAVLOVIČ), MELICHER (TURŇA)

Osmaci odohrali prvý prípravný zápas v Banskej Bystrici v oklieštenej zostave. Napriek tomu im chuť do hry nechýbala, hra mala spád, všetci sa snažili na hranici svojich možností. Naši chlapci napriek tomu, že celý zápas doťahovali náskok súpera hrali uvoľnene, škoda, že nevyužívali efektívnejšie svoje gólové príležitosti. Keby dokázali byť efektívnejší mohli myslieť na víťazstvo.