----- unum corpus una anima una theam -----

8. ROČNÍK  "U14" - REPORTY/ČLÁNKY

SOBOTA 30.11.2019 - Aréna Brezno
HK BREZNO - Voľno

Ôsmaci mali v sobotu 30.11. voľno a základnú časť skončili už minulý víkend. Obsadili v nej piatu priečku, keď za sebou nechali Lučenec a Detvu. Na postupovú tretiu pozíciu stratili štyri body, čo bolo reálne v ich silách zmeniť. Proti boli závery zápasov s Liptovským Mikulášom, Zolenom a dvakrát s Prievidzou. V troch prehrali v závere o jediný gól a jeden remizovali. Taktiež mrzí zaváhania s Lučencom. Tieto dramatické stretnutia rozhodli že naši chlapci budú nastupovať v nadstavbe s tímami, ktoré skončili za nami a zo severnej skupiny pribudnú Považská Bystrica, Ružomberok a Martin. Držíme palce do ďalšej časti súťaže.

SOBOTA 23.11.2019 - Zimný štadión Detva 11. Kolo
HC 07 WPC DETVA - HK BREZNO 2:7 (0:3, 2:2, 0:2)
Góly: PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, BELKOVÁ Tereza), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, PILIAR Samuel), ĎURIŠ Patrik, HRUŠKA Kristián (BÁLINT Alex), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex (13) , KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex)

SOBOTA 16.11.2019 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - MŠHKM PRIEVIDZA 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Góly: KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), KUBINA Jakub

NEDEĽA 10.11.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 14. Kolo - predohrávka
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), KUBINA Jakub (MEDVEĎ Marek)

Do Banskej Bystrice sme vycestovali v odhodlanej a bojovnej nálade. Počas celého zápasu sme plnili taktické pokyny a takmer nám to prinieslo úspech. Domáci mali síce územnú i streleckú prevahu, no my sme kontrolovali predbrankový priestor a s podporou skvelo chytajúceho Longauera spoľahlivo odolávali nebezpečným situáciám. V druhej tretine nám konečne vyšiel brejk a vyrovnali sme na 1:1. Barani síce ešte v prostrednej časti odpovedali dvoma gólmi, no to nás nerozhodilo. V 49. minúte v oslabení ušiel Kubina a znížil na 3:2. V závere však prišli dve vylúčenia, ktoré pramenili aj z únavy, domáci ich využili a zaslúžene zvíťazili. Silného súpera sme potrápili, no o body neobrali. Rytierom patrí pochvala za kolektívny, bojovný a takticky kvalite zvládnutý zápas. Terezka BELKOVÁ 14rokov: “Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním čo najviac potrápiť favorita. Súper mal celý zápas prevahu, ale nám sa celkom úspešne darilo nepúšťať ho do vyložených šancí. V závere nám po dvoch ťažkých víkendových zápasoch dochádzali sily, čo vyústilo do zbytočných vylúčení a následne aj gólov. Myslím si, že sme podali bojovný výkon.”

SOBOTA 09.11.2019 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 6:9 (2:2, 2:3, 2:4)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, DONOVAL Michal), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, BÁLINT Alex),BÁLINT Alex

Už tradičná gólová prestrelka s Liptovským Mikulášom tentoraz vyznela lepšie pre nášho súpera. Rytieri viedli 2:0, potom prehrávali 2:5, no dokázal sa vrátiť do zápasu a v závere druhej časti znížili na 4:5. Úvod 3. tretiny nám však vôbec nevyšiel a namiesto vyrovnania prišli 3 zlepené góly hostí (4:8). To nás však nezlomilo, bojovali sme a dotiahli sa na 6:8. Napriek veľkej snahe sa nám však už vyrovnať nepodarilo, súper pridal v závere ešte jeden gól a odniesol si 2 body. Alex BÁLINT 14 rokov (v zápase 3 + 3) “Do zápasu sme vstúpili dravo. Viedli sme 2:0 no záver tretiny nám nevyšiel a hostia vyrovnali. Ani úvod druhej tretiny sme nezachytili, super strelil 3 góly (2:5) a mysleli sme, že je po zápase. Nakopoli nás však trénerové slová počas oddychového času a do konca tretiny sme znížili na 4:5. V tretej tretine sme znova dostali tri góly za sebou. Vtedy sme už vedeli, že zápas nevyhráme, ale do konca sme bojovali a podarilo sa nám znížiť na 6:8, no došli nám sily a súper nám strelil ešte jeden gól. Nemáme sa za čo hanbiť, odohrali sme dobrý zápas."

STREDA 30.10.2019 - Zimný štadión Lučenec 8. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: BÁLINT Alex (HARING Roman), BÁLINT Alex (BELKOVÁ Tereza)

SOBOTA 19.10.2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: BÁLINT Alex (BELKOVÁ Tereza), FÁK Matúš (MEDVEĎ Marek, BABINSKÝ Timotej), BÁLINT Alex,
BÁLINT Alex (LONGAUER Maroš)

SOBOTA 12.10.2019 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HC 07 WPC KOLIBA DETVA 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly BR: MEDVEĎ Marek (FÁK Matúš), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, PILIAR Samuel), MEDVEĎ Marek (BABINSKÝ Timotej), MEDVEĎ Marek (BABINSKÝ Timotej, KOVÁČ Sebastián Ivan), KVIETOK Jakub (DONOVAL Michal)

SOBOTA 05.10.2019 - Zimný štadión Prievidza 4. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 3:3 (1:0, 0:2, 2:1)
Góly: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), KUBINA Jakub (DONOVAL Michal), PILIAR Samuel (FÁK Matúš)

SOBOTA 28.09.2019 - Aréna Brezno 3. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, TIMKO Martin), KVIETOK Jakub (LUKASHENKO Taras)

NEDEĽA 22.09.2019 - Aréna Brezno 13. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN
Góly: BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, PILIAR Samuel), DONOVAL Michal, LUKASHENKO Taras (KANIARIKOVÁ Antónia, DONOVAL Michal)

SOBOTA 21.09.2019 - JL Aréna 2. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:6 (2:2, 2:2, 3:2)
Góly: KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), BÁLINT Alex (KUBINA Jakub, HARING Roman), MEDVEĎ Marek (BABINSKÝ Timotej), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub),
BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub)

SOBOTA 14.09.2019 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO - HC LUČENEC 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Góly BR: BELKOVÁ Tereza (KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel),
BÁLINT Alex (FÁK Matúš), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex