----- unum corpus una anima una theam -----

HK BREZNO - 7. ROČNÍK - "U13" - REPORTY/ČLÁNKY-ARCHÍV 2013/2014

SOBOTA  22.03. 2014 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO  8:2 (2:1, 5:0, 1:1)
Góly BR: 24 NIKEL Adrián (16 MIHALY Oto, 12 KAFRÍK Dušan), 24 NIKEL Adrián (16 MIHALY Oto)

Chlapci odohrali kvalitný zápas a až na päť minútový úsek v druhej tretine sme boli vyrovnaným súperom, miestami sme domácich predčili. Naše šance na gól sme nepremenili a prehrali sme. Oceňujem, že sme nezložili zbrane v poslednej tretine a bojovali sme až do konca.

SOBOTA  15.03. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  1:9 (0:0, 1:5, 0:4)
Góly BR: 8 ŽIFČÁK Michal (13 DRUGÁR Svetozár)

Chlapci hrali v prvej tretine veľmi disciplinovane a pozorne. Súper si vypracoval  síce viac príležitostí na gól, ale aj naše akcie zostali bez gólového efektu. V druhej tretine súper pokračoval v dohrávaní súbojov pred našim výborne chytajúcim brankárom Bušniakom, čo vyústilo do viacerých šarvátok. Pri ďalšom faule na nášho brankára sme po bitke stratili šancu na výhru, pretože nám rozhodca vylúčil brankára a do bránky šiel hráč. Chlapci sa snažili blokovať streľbu, ale nestačilo to na výhru. Jediný gól nášho tímu strelil Žifčák, keď nedal šancu brankárovi pri samostatnom nájazde. Púchov nás porazil nie len hokejovo, ale vyškolili nás aj v nehokejových praktikách.

SOBOTA  05.03. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

V zápase šli naši hráči blízko svojim maximálnym možnostiam a pokiaľ to tak bolo držali sa súperovi na dostrel. Chyba vytvorená pridlhým striedaním zapríčinila, že sme prvýkrát inkasovali a vyzeralo to, že hráči skĺznu ku svojmu klasickému alibizmu, keď poľahky dovolili súperovi streliť aj druhý gól. V tej chvíli prišiel oddychový čas ktorý nám vyložene prospel. Nebyť tejto nešťastnej "vsuvky" zápas mohol mať ešte dramatickejší priebeh, pretože po time out-e sme opäť hrali veľmi aktívne. Dokonca sme v tretej tretine súpera výrazne prestrieľali a vytvorili si záverečný tlak. Celý zápas bol našou oporou brankár Bušniak, ktorý ukázal akú výkonnosť môže mať keď ho zápas baví.

SOBOTA  01.03. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Góly BR: 21 ŠKORVÁNEK Šimon (9 REPKA Matej, 10 KRIŽAN Andrej)

Najhokejovejší prejav ukázali naši hráči v tomto zápase. Od úvodu sme chceli ísť za víťazstvom a hráči pracovali veľmi disciplinovane. V prevej tretine sme si vypracovali aj sľubné šance a súperovi sme toho veľa nedovolili. V druhej tretine sme sa ujali vedenia a mali sme aj ďalšie príležitosti na gól. Súper nám však strelil v rozpätí troch minút tri góly a pribrzdil nás v rozlete. V tretej tretine sme opäť pokračovali v aktivite, ale už nám nebolo dopriate streliť kontaktný gól, ktorý sme si našou snahou zaslúžili. Chlapci odohrali výborný zápas a sami sa presvedčili o tom, že ak si udržíme koncentráciu a naša chuť a bojovnosť sú podporené skvelým výkonom brankára, môžeme hrať hokej 60 minút a budeme mať z našej hry radosť. Verím, že v takomto trende budeme pokračovať aj v budúcnosti.

SOBOTA  22.02. 2014 - ZŠimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  13:0 (3:0, 4:0, 6:0)

Hra v prvej tretine nebola z našej strany zlá, ale dve individuálne chyby súper potrestal. Až do polovice stretnutia mal zápas úroveň a výkon sa podobal hokeju. S každým inkasovaným gólom však upadala morálka na striedačke a zápas sme len dohrávali. Naši hráči počas zápasu súperovi darovali veľa priestoru a logicky to súper využil.

SOBOTA  09.11. 2013 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 17:0 (2:0, 6:0, 9:0)

Domáci strelili z prvých dvoch striel dva góly. Z chlapcov opadla nervozita a začali hrať pohyblivejšie. Náš súper nebezpečne kombinoval a bol sebavedomejší na puku. My sme si vypracovali pár šancí, ale gólovo sme sa nepresadili. Po úvode až do polovice zápasu gól nepadol a na hru sa dalo pozerať. Tento zápas rozhodol gól na 3:0 v 34.minúte. Od tohto momentu na ľade existovalo iba domáce družstvo.

SOBOTA  08.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  2:8 (0:3, 1:2, 1:3)
Góly BR: 12 KAFRÍK Dušan (3 BELKO Matej), 10 KRIŽAN Andrej (24 NIKEL Adrián)

SOBOTA  25.01. 2014 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
Góly BR: 13 DRUGÁR Svetozár (24 NIKEL Adrián, 9 REPKA Matej)

V poslednom zápase s Púchovom sme hrali vyrovnaný zápas, tentokrát sme dokázali držať krok s domácimi len v prvej tretine. Všade sme boli o krok pozadu a súper sa presadil. Na koňa posadili súpera využité presilovky a nedokázali sme gólovo odpovedať ani z dobrých šancí. Dnes sme nemali právo na lepší výsledok. V odvete budeme sebavedomejší a verím, že chlapci pristúpia k zápasu  zodpovednejšie a s väčším dôrazom v osobných súbojoch.

SOBOTA  18.01. 2014 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Góly BR: 9 REPKA Matej (10 KRIŽAN Andrej), 16 MIHALY Oto (10 KRIŽAN Andrej)

Chlapci v tomto zápase podali opäť veľmi kvalitný výkon a aj keď to nestačilo na body, pochvalu si zaslúžia. Od úvodu sme dobre bránili v strednom pásme a súpera sme k ničomu nepustili. Smerom dopredu sme si vypracovali šance a jednu sme premenili. V druhej tretine boli domáci aktívnejší, ale trpezlivo sme bránili a podarilo sa nám držať súpera mimo našej brány. V tretej tretine sme po rýchlej akcii strelili gól na 2:0 a vzniknutá eufória nám zlomila nohy. Z následnej akcie súper strelil gól a o pár sekúnd dokonca vyrovnal. Táto strata koncentrácie nás vyšla veľmi draho. V tomto zápase sme neboli horš&iac ute;m tímom, avšak o víťazstvo nás obrali zbytočné zaváhania v závere. Na chlapcoch je vidieť zlepšenie, veľmi sme chceli bodovať, no musíme byť trpezlivejší.

SOBOTA  11.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:9 (1:2, 0:4, 0:3)
Góly BR: 9 REPKA Matej (23 BELKO Peter)

Výkon v prvej tretine pripomínal bojovný zápas zo Zvolena. Hýrili sme aktivitou a hra nám chutila. Vietor z plachiet nám odobral súper v druhej časti hry a góly po hrubých chybách nás zlomili. Polovica zápasu sa len dohrala bez väčších emócií. Ku kvalite zápasu potom už prispieval len súper. Pokúsime sa v tréningu pracovať na individuálnych herných činnostiach a do ďalších zápasov si preniesť pozitíva z posledných zápasov.

UTOROK  07.01. 2013 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  7:5 (1:1, 1:0, 5:4)
Góly BR: 10 KRIŽAN Andrej (9 REPKA Matej), 10 KRIŽAN Andrej (11 BALCAR Tomáš), 3 BELKO Matej, 10 KRIŽAN Andrej (11 BALCAR Tomáš), 23 BELKO Peter (24 NIKEL Adrián)

Chlapci predviedli poctivý výkon a hrali na maxime svojich možností. Skvele sme vykrývali stredné pásmo a súpera sme dlho k ničomu nepustili. Inkasovali sme pri oslabení, ale v rovnovážnom stave sme hrali zodpovedne. Po dvoch tretinách sme sa uspokojili a súper to využil na strelenie troch gólov v rýchlom slede. Napriek tomu nás to výnimočne nezlomilo a dokázali sme ešte dve minúty pred koncom skorigovať na 6:5. V následnom oslabení sme opäť inkasovali. Zápas nám ukázal, ako je kruté stratiť koncentráciu na tri minúty. Remíza by bola spravodlivá. (Fotogaléria)

ŠTVRTOK  19.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Góly BR: 11 BALCAR Tomáš (3 BELKO Matej), 13 DRUGÁR Svetozár

Hneď na druhý deň po ťažkom zápase v B. Bystrici na nás čakal náročnejší súper. Povzbudení výhrou sme sa zahryzli do súpera a svojou hrou sme robili hráčom hostí problémy. Prvú tretinu sme vyhrali a chceli sme pokračovať v kvalitnej práci aj naďalej. Úvod druhej i tretej tretiny nám nevyšiel a dvakrát sme inkasovali po nedosledovaných situáciách pred bránkou. Napriek tomu bol zápas vyrovnaný a súper sa o výsledok triasol až do úplného záveru. Vyrovnávajúci gól sme nestrelili, i keď viacero dobrých šancí si gólovú bodku zaslúžili. V tomto zápase sme neboli horším mužstvom, ale v závere nám došli sily a vyhralo šťastnejšie, nie lepšie mužstvo. Chlapci odohrali náročné zápasy a z ich predvedenou hrou som spokojný, odviedli veľmi dobrú prácu. Nemáme sa za čo hanbiť, sme na dobrej ceste.

STREDA  18.12. 2013 - Zimný štadión  Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly BR: 6 SARVAŠ Ján (25 PILIAR Lukáš), 6 SARVAŠ Ján, 9 REPKA Matej 2x

V tejto sezóne sa nám už raz podarilo v B. Bystrici zvíťaziť a od úvodu zápasu sme sa snažili uspieť aj teraz. Boli sme pohyblivejší a vypracovali sme si dobré šance, ktoré sme však nedokázali premeniť. Náš súper ohrozoval našu bránku len sporadicky, ale i napriek tomu skóroval po dorážke. Do druhej tretiny sme vkorčuľovali ešte viac namotivovaní za úspechom. Postupne sme ovládli hru a pridali sme aj góly. V tretej tretine sme taktickou hrou výsledok udržali a poistili ho ďalšími gólmi. Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu, súpera sme prestrieľali a disciplinovane sme plnili zverené úlohy. Chlapci zvládli tento náročný zápas, za výkon, bojovnosť a výsledok si zaslúžia pochvalu.

SOBOTA  14.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHK ŽILINA  0:9 (0:2, 0:4, 0:3)

Aj v tomto meraní síl sme ťahali za kratší koniec, ale herný prejav bol oveľa lepší ako v predchádzajúcich zápasoch. Chlapci dobre korčuľovali, bránili a súper mal problémy s našim snaživým výkonom. Na inkasovaných góloch mali podiel zosobnené chyby jednotlivcov pri ich nekoncentrovanosti. Góly po hernej nedisciplinovanosti sme bojovným kolektívnym výkonom a obetavosťou oproti minulým vystúpeniam zredukovali na minimum. Je to pozitívne a vidieť na chlapcoch, že majú chuť do hokeja, do tréningu a v zápase hrajú aj so srdcom.

SOBOTA  07.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  2:17 (0:8, 1:4, 1:5)
Góly BR: 10 KRIŽAN Andrej (9 REPKA Matej), 23 BELKO Peter (13 DRUGÁR Svetozár)

Naše družstvo nebolo proti tomuto súperovi konkurencieschopné. Boli lepší v každej činnosti a my sme sa len prizerali čo sa deje. Rád by som chlapcov pochválil za určité úseky hry, no bolo ich veľmi málo. Chlapci majú naviac, ale pod tlakom inkasovaných gólov rezignovali. Naše mužstvo porážajú jednotlivci svojím ľahkovážnym prístupom. Ak chceme byť úspešní proti najlepším družstvám, nestačí sa len zúčastňovať zápasov a tréningov, ale je nutná aj tvrdá práca, neúnavnosť a vytrvalosť v úsilí, nezlomná vôľa byť lepším a mať hokej na prvom mieste, nie len na vyplnenie voľného času. Kým v tomto nebudeme jednotní, môžme len ťažko napredovať.

SOBOTA  30.11. 2013 - Zimný štadión Martin
MHC MARTIN - HK BREZNO 17:0 (9:0, 3:0, 5:0)

Od začiatku zápasu sme ťahali za kratší koniec. Domáci sa rýchlo ujali vedenia a po vylúčení nášho brankára za šarvátku pred bránkou nastúpil do brány hráč Križian. Súper túto nezvyklú situáciu využil a napriek zlepšenej hre, obetavej od všetkých hráčov i statočnému výkonu hráča-brankára sme nedokázali výsledkovo uspieť.

SOBOTA  23.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN  1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
Góly BR: 23 BELKO Peter (10 KRIŽAN Andrej)

V druhej vzájomnej konfrontácii sme boli vyrovnanejším súperom ako pri našej prehre 17:1. Chlapci dodržiavali systém a boli sme disciplinovaní. Veľmi dobre sme korčuľovali a naše sebavedomie podporovala aj naša útočná aktivita. Za predvedený výkon si zaslúžia hráči pochvalu, evidentne svoju hru a prístup zlepšili. V druhej tretine nás nalomila päťminútovka, keď sme inkasovali 4 góly, no oproti minulým zápasom sme sa nezložili a bojovali sme ďalej. Odmenou nám bol strelený gól v poslednej sekunde zápasu. Napriek výsledku a prehre, chlapci v zložitom zápase preukázali charakter, vôľu a aj svoje získané zručnosti.

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO  10:3 (3:0, 3:2, 4:1)
Góly BR: 23 BELKO Peter (9 REPKA Matej), 11 BALCAR Tomáš (16 MIHALY Oto), 12 KAFRÍK Dušan (11 BALCAR Tomáš, 13 DRUGÁR Svetozár)

So silným súperom odohrali hráči zápas na hrane svojich možností. Podali bojovný výkon a pridali do neho srdiečko. Hokejovú kvalitu súpera treba športovo uznať, no nebyť, nie celkom najobjektívnejších rozhodnutí rozhodcov, po ktorých sme štyrikrát sporne inkasovali, mohol sa zápas vyvíjať dramatickejšie a rozdiel skóre mohol byť vyrovnanejší. Hráči predviedli, najmä v druhej tretine, že dokážu hrať výborný hokej a boli jednoznačne lepším tímom s väčším počtom striel i šancí. Túto skutočnosť treba brať ako devízu a dobrú hru treba vypilovať v tréningu, aby ju v zápase vedeli predvádzať dlhšiu dob u, čo prinesie úspech.

STREDA  30.10. 2013 - Zimný štadión Banská Bystrica
HK BREZNO - HC 05 Banská Bystrica  2:4 (1:1,1:0,0:3)
Góly Br: Repka(Belko M.), Škorvánek( Kafrík)

Zápas so súperom, u ktorého sme šťastne zvíťazili, sme chceli v domácom prostredí zopakovať. Bystričania, boli o niečo aktívnejší, no nám sa darilo vytvárať si šance na skórovanie. Po vyrovnanej prvej tretine sme sa v druhej dostali do vedenia a to sme držali do začiatku tretej. Potom však prišli chvíle nepozornosti nášho brankára Bušniaka, ktoré zmarili naše šance na výhru, inkasovali sme zbytočný vyrovnávajúci gól. Súpera to nakoplo a pridal hneď ďalší, čo rozhodlo o ďalšom priebehu zápasu. Hráčom sa nedá vytknúť bojovnosť, ale vyrobili množstvo individuálnych chýb, ktoré súper potrestal.

SOBOTA  30.10. 2013 - Zimný štadión Žilina
MsHK ŽILINA - HK BREZNO  7:0 (1:0,5:0,1:0)

Oproti predchádzajúcim vystúpeniam sme predviedli disciplinovanejší výkon a bolo vidieť u hráčov snahu, bojovnosť a dodržiavanie taktických pokynov. Chlapci boli dôrazní a poctivo korčuľovali. V druhej tretine sme však opäť stratili kompas a našu nesústredenosť súper poľahky využil. V tretej tretine sme sa skoncentrovali a dobojovali sme so cťou. Teší nás hra v 1. a 3. tretine, na víťazstvo však potrebujeme pracovať celý zápas.

SOBOTA  26.10. 2013 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 16:4 (3:0, 5:2, 8:2)
Góly BR: Mihaly, Mihaly (Repka, Drugar), Križan (Repka), Križan

V tomto zápase sme neukázali žiadne hokejové umenie. Predviedli sme najhoršie vystúpenie v sezóne. Potenciálne chlapci nie sú najhoršie mužstvo ligy, ale s takým prístupom sa ním stanú už v nasledujúcom kole. Hra bez emócií a nasadenia nie je to, čo chceme predvádzať. Potrebujeme čím skôr budíček. Existuje cesta, no nebude ľahká.

SOBOTA  19.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC MARTIN  1:8 (0:2, 0:3, 1:3)
Gól Br: Križan ( Belko M.)

Zápas sme začali s prílišným rešpektom a dovolili sme súperovi streliť v úvode dva góly. Postupne sme však pridali na dôraze a hru sme vyrovnali. Oproti minulému zápasu sa nám podarilo zlepšiť v práci pred našou bránkou a hrali sme organizovanejšie v defenzíve. Najväčším problémom v zápase bol pre nás prechod do stredného pásma. Na tejto činnosti budeme pracovať a verím, že ak chlapci pridajú na dôraze a bojovnosti, prídu aj výsledkovo lepšie zápasy. Súper dobre bránil, nepustil nás do zápasu a navyšoval skóre.

SOBOTA  12.10. 2013 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  17:1 (8:0, 4:1, 5:0)
Gól BR: Križian (Nikel)

Zápas našich chlapcov nazastihol v najlepšej pohode. Katastrofálny vstup do zápasu mal za následok obrovské skóre. Hra v druhej a tretej tretine však nezodpovedá výsledku. V lige nie je slabý tím. Zvolen si vytváral tlak naším slabým pohybom a dávali sme mu možnosť na pohodlnú streľbu aj dorážky.

SOBOTA  28.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 0:10 (0:4, 0:5, 0:1)

Naši hráči ukázali v tomto zápase dve tváre. V prvej a druhej tretine sme pôsobili nezúčastnene, nášmu výkonu chýbala emócia, nasadenie a dravosť. V tejto časti sme inkasovali góly veľmi ľahko a za výkon sme sa hanbili. V tretej tretine naša hra mala myšlienku, bojovnosť a mužstvo ukázalo charakter, keď aj s vedomím porážky nezložili zbrane a snažili sa naberať čo najviac skúseností do budúcich zápasov.

SOBOTA  21.09. 2013 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO  3:4 (1:0,1:0,1:4)
Góly BR: Križian (Piliar), Belko P. (Križian), Repka (Belko M., Oravkin), Križian

Vo vyrovnanej prvej tretine mali viac z hry domáci. Naši hráči sa snažili nespraviť chybu, no prílišná opatrnosť nás oberala o pohodu a radosť z hry. V tretej tretine naša snaha zvrátiť výsledok a vylepšiť herný prejav mala úspech. Prehrávali sme 2:0 a pod tlak sme dostávali čoraz častejšie domácich. V rozmedzí 55.-56. minúty sme strelili tri góly. Súper síce vyrovnal, no v závere sa k nám priklonilo šťastie a 21 sekúnd pred koncom sme dosiahli víťazný gól. Chlapcom patrí blahoželanie za predvedený výkon a nezlomnú túžbu vyhrať.

SOBOTA  14.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHK ŽILINA 1:11 (0:4,1:5,0:2)
Góly BR:( Križian (Mihály)

Prvý ligový zápas nás preveril z každej stránky. Narazili sme na veľmi dobrého súpera, ktorému momentálne nedokážeme konkurovať. Chlapci dodržiavali taktické pokyny a snaha sa im nedala uprieť, no chýbala nám väčšia skúsenosť a technická vybavenosť. Naši chlapci majú potenciál a v tréningu pri poctivej práci môžu napredovať a zlepšovať sa.