----- unum corpus una anima una theam -----

7. ROČNÍK  "U13" - REPORTY/ČLÁNKY

SOBOTA 30.11.2019 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 7:2 (2:1, 1:0, 4:1)
Góly: PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), BERČÍK Ivan, PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), PAUČÍK Milan (FAŠKOVÁ Eliška), JANOŠTIAK Tobias (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan (PERICHTA Matúš),
PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin)

Siedmaci ukončili základnú časť výhrou v zápase s Rimavskou Sobotou. Výsledok vyzerá jednoznačne, ale nerodil sa jednoducho. Síce sme mali hernú prevahu a oveľa viac času sme hrali s pukom, do prehustenej obrany hostí sme búšili trochu netakticky. Pokyn na roztiahnutie hry na väčšiu plochu so snahou roztvoriť obranu súpera nebol úplne naplnený. Slečna a chlapci sa ale bavili, tak sme do nich nechceli zbytočne hustiť, nechali sme ich hrať sa a skóre postupne narástlo na 7:1, hostia ešte korigovali na konečných 7:2. Veľmi náročná základná časť, kde sme sa tri krát stretli so Zvolenom (0-0-3), Banskou Bystricou (1-1-1), Liptovským Mikulášom (1-0-2) a Rimavskou Sobotou (3-0-0) skončila pre nás nešťastne, keď sme za treťou postupovou pozíciu zaostali o jediný bod, za druhým miestom o štyri body. Mrzí najmä strata bodov vo Zvolene (7:6), remíza s Bystricou (4:4), prehra v úvodnom zápase v Mikuláši (7:5). Budúci víkend nás čakajú turnaje U15 (8.12.) v Topoľčanoch, U14 (7.12.) v Liptovskom Mikuláši a U13 (8.12.) v domácej Aréne Brezno. 14. decembra začne nadstavbová časť za účasti Brezna, Rimavskej Soboty, Považskej Bystrice a Dolného Kubína.

SOBOTA 16.11.2019 - JL Aréna 10. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 11:4 (5:1, 2:3, 4:0)
Góly BR: MICHALKO Mário (ĎURIŠ Patrik), GÁPEĽ Jakub (MICHALKO Mário), ĎURIŠ Patrik, BERČÍK Ivan (JANOŠTIAK Tobias)

NEDEĽA 10.11.2019 - Aréna Brezno 14. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:4 (0:1, 1:1, 3:2)
Góly: MICHALKO Mário, KOVÁČIK Aurel, MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik, PANČÍK Martin)

Zápas s Bystricou bol dôležitý z pohľadu vývoja základnej časti a teší najmä zlepšená atmosféra v kolektíve a nezlomná bojovnosť. Priebeh zápasu nebol ideálny, prehrávali sme 0:1, potom 1:3, ale nasledovala naša nadšená pasáž a otočili sme priebeh na 4:3. Mrzí nás maličký moment nepozornosti po buly, ktorý priniesol vyrovnanie Bystrice. Bod z boja s najlepším tímom je cenný.

SOBOTA 09.11.2019 - Zimný štadión Zvolen 9. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  7:3 (1:1, 3:2, 3:0)
Góly: MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan, BÍREŠ Benjamín (JANOŠTIAK Tobias)

Chlapci odohrali cez víkend dva ťažké zápasy s 1. a 2. tímom súťaže. Vo Zvolene sme odohrali vyrovnanú prvú tretinu, v druhej išli domáci do dvojgólového vedenia, ale vrátili sme sa gólom na 4:3. Mali sme snahu vyrovnať, ale šance na úspech to nám zmaril úvod tretej časti. Dva krát sme inkasovali a už nebolo cesty späť.

NEDEĽA 27.10.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 7. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 10:2 (5:0, 0:0, 5:2)
Góly: PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), PANČÍK Martin (BÍREŠ Benjamín)

V Bystrici sa hralo v tréningovej hale, kde je rozmer ihriska výrazne odlišný, od toho na ktorý sme zvyknutí. Snažili sme sa na to pripraviť, ale nepodarilo sa nám to. V prvej časti sme inkasovali takmer z každej šance súpera a keď naše šance ostali nevyužité, bola z toho naša najhoršia tretina v doterajšej súťaži 5:0. V prestávke sme sa snažili zmeniť myslenie hráčov a nabudiť ich na zmenu vo vývoji zápasu. Druhá časť skončila 0:0, zastavili sme skóre domácich, ale nekorigovali. Tretiu tretinu sme chceli vyhrať, zlom sme chceli pomôcť navodiť zmenou v zostave. V úvode sa podarilo, strelili sme dva rýchle góly a boli sme v hre, žiaľ na viac sme sa už nestihli zmôcť, pretože sme chybovali a súper nás opäť poslal ku dnu. V závere sme už nemali dostatok najmä morálnych síl na odpor.

SOBOTA 19.10.2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Góly: PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), KOVÁČIK Aurel (BERČÍK Ivan)

SOBOTA 05.10.2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)
Góly: MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik)

Zápas siedmakov sa hral v dobrom tempe. V prvej tretine sa dostal súper do vedenia po našich hrubých chybách v obrane, ako keby sme zabudli na základné veci v defenzíve, nechávali sme nepokrytých hráčov pred naším bránkoviskom, s čím si náš brankár nemohol poradiť. Reagovali sme oddychovým časom, aby sme hráčov "mentálne reštartovali" a už sme do konca tretiny neinkasovali. Druhá časť bola lepšia, viac sme dávali pozor na predbránkový priestor. Napriek tomu sme dve dôrazné akcie hostí neubránili a inkasovali dva góly. V útoku sme si síce dokázali vytvoriť niekoľko gólových príležitostí, tam nám ale chýbala ochota urobiť "čiernu" prácu pred veľkým a dobre chytajúcim brankárom Zvolena aby sme sa presadili viackrát gólovo, jediný úspešný bol Multán, ktorý dôraznou strelou od tyče dosiahol náš jediný gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom korigovať výsledok, ale hneď v prvej minúte sme dvomi inkasovanými gólmi ukázali, že to nemyslíme vážne. Tretina sa už len dohrávala. Chlapci musia postupne uveriť, že aj ich druhý brankár ich môže priviesť k bodom, to mu ale musia v poli viac pomáhať.

SOBOTA 28.09.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 3. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:9 (1:3, 1:3, 0:3)
Góly: BERČÍK Ivan, BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik (BERČÍK Ivan, GÁPEĽ Jakub), MULTÁN Matej,
ĎURIŠ Patrik, MULTÁN Matej (MICHALKO Mário, PAUČÍK Milan), BÍREŠ Benjamín, JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej

NEDEĽA 22.09.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 13. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Góly: PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan, SUROVÝ Bruno), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan),
UHLIAR Ján (PANČÍK Martin, BÍREŠ Benjamín), MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan (MULTÁN Matej, PAUČÍK Milan), MULTÁN Matej (SUROVÝ Bruno)

Chlapci v prvej tretine išli do vedenia, ale nedokázali podať svoj najlepší výkon, individuálne riešenia situácií  prevládali nad kombináciou, čo vyhovovalo súperovi. V prestávke sme si zdôraznili význam zrýchlenia hry prihrávkami a bolo vidieť viaceré pekné hokejové kombinácie. V závere druhej tretiny sme mali päť minútový výpadok v dôraze a súper sa dostal na dlhšie do našej tretiny, gól v našej sieti čísel na vlásku. V ťažkých momentoch nás podržal brankár a udreli sme dvomi gólmi ešte pred druhou sirénou. Hneď v úvode poslednej časti sme zakombinovali a zvýšili na konečných 0:6. Chlapci tak zavŕšili plný bodový zisk za víkend. Gratulujeme.

SOBOTA 21.09.2019 - Aréna Brezno 2. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: ĎURIŠ Patrik (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan, BÍREŠ Benjamín

Siedmaci hrali prvú tretinu tak trochu v priateľskom duchu, mali menej dôrazu v osobných súbojoch, ale stačilo to na dvojgólové vedenie po dvoch akciách v ktorých dôraz dokázali uplatniť. V druhej a tretej tretine dôraz zvýšili, obe časti sa však skončili nerozhodne a dvojgólový náskok z prvej tretiny sa ukázal ako rozhodujúci. Chlapci a slečna v poli podporení pozorným výkonom brankára Stančíka predviedli trpezlivý, tímový výkon a zaslúžene vyhrali.

SOBOTA 14.09.2019 - JL Aréna 1. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:5 (3:0, 2:1, 2:4)
Góly: PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), PANČÍK Martin (JANOŠTIAK Tobias), BERČÍK Ivan (MULTÁN Matej), BERČÍK Ivan (ĎURIŠ Patrik)