----- unum corpus una anima una theam -----

7. ROČNÍK  "U13" - REPORTY/ČLÁNKY

SOBOTA 19.10.2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Góly: PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), KOVÁČIK Aurel (BERČÍK Ivan)

SOBOTA 05.10.2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)
Góly: MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik)

Zápas siedmakov sa hral v dobrom tempe. V prvej tretine sa dostal súper do vedenia po našich hrubých chybách v obrane, ako keby sme zabudli na základné veci v defenzíve, nechávali sme nepokrytých hráčov pred naším bránkoviskom, s čím si náš brankár nemohol poradiť. Reagovali sme oddychovým časom, aby sme hráčov "mentálne reštartovali" a už sme do konca tretiny neinkasovali. Druhá časť bola lepšia, viac sme dávali pozor na predbránkový priestor. Napriek tomu sme dve dôrazné akcie hostí neubránili a inkasovali dva góly. V útoku sme si síce dokázali vytvoriť niekoľko gólových príležitostí, tam nám ale chýbala ochota urobiť "čiernu" prácu pred veľkým a dobre chytajúcim brankárom Zvolena aby sme sa presadili viackrát gólovo, jediný úspešný bol Multán, ktorý dôraznou strelou od tyče dosiahol náš jediný gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom korigovať výsledok, ale hneď v prvej minúte sme dvomi inkasovanými gólmi ukázali, že to nemyslíme vážne. Tretina sa už len dohrávala. Chlapci musia postupne uveriť, že aj ich druhý brankár ich môže priviesť k bodom, to mu ale musia v poli viac pomáhať.

SOBOTA 28.09.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 3. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:9 (1:3, 1:3, 0:3)
Góly: BERČÍK Ivan, BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik (BERČÍK Ivan, GÁPEĽ Jakub), MULTÁN Matej,
ĎURIŠ Patrik, MULTÁN Matej (MICHALKO Mário, PAUČÍK Milan), BÍREŠ Benjamín, JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej

NEDEĽA 22.09.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 13. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Góly: PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan, SUROVÝ Bruno), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan),
UHLIAR Ján (PANČÍK Martin, BÍREŠ Benjamín), MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan (MULTÁN Matej, PAUČÍK Milan), MULTÁN Matej (SUROVÝ Bruno)

Chlapci v prvej tretine išli do vedenia, ale nedokázali podať svoj najlepší výkon, individuálne riešenia situácií  prevládali nad kombináciou, čo vyhovovalo súperovi. V prestávke sme si zdôraznili význam zrýchlenia hry prihrávkami a bolo vidieť viaceré pekné hokejové kombinácie. V závere druhej tretiny sme mali päť minútový výpadok v dôraze a súper sa dostal na dlhšie do našej tretiny, gól v našej sieti čísel na vlásku. V ťažkých momentoch nás podržal brankár a udreli sme dvomi gólmi ešte pred druhou sirénou. Hneď v úvode poslednej časti sme zakombinovali a zvýšili na konečných 0:6. Chlapci tak zavŕšili plný bodový zisk za víkend. Gratulujeme.

SOBOTA 21.09.2019 - Aréna Brezno 2. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: ĎURIŠ Patrik (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan, BÍREŠ Benjamín

Siedmaci hrali prvú tretinu tak trochu v priateľskom duchu, mali menej dôrazu v osobných súbojoch, ale stačilo to na dvojgólové vedenie po dvoch akciách v ktorých dôraz dokázali uplatniť. V druhej a tretej tretine dôraz zvýšili, obe časti sa však skončili nerozhodne a dvojgólový náskok z prvej tretiny sa ukázal ako rozhodujúci. Chlapci a slečna v poli podporení pozorným výkonom brankára Stančíka predviedli trpezlivý, tímový výkon a zaslúžene vyhrali.

SOBOTA 14.09.2019 - JL Aréna 1. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:5 (3:0, 2:1, 2:4)
Góly: PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), PANČÍK Martin (JANOŠTIAK Tobias), BERČÍK Ivan (MULTÁN Matej), BERČÍK Ivan (ĎURIŠ Patrik)