HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
7. ROČNÍK  "U13" - REPORTY/ČLÁNKY

NADSTAVBOVÁ ČASŤ 7-10

SOBOTA 18.01.2020 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM riMAVSKÁ SOBOTA 10:5 (5:2, 1:1, 4:2)
Góly: PANČÍK Martin (KACHNIČ Milan), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), MICHALKO Mário, JANOŠTIAK Tobias (KOVÁČIK Aurel), MICHALKO Mário (PANČÍK Martin, PAUČÍK Milan), 
MICHALKO Mário (PERICHTA Matúš), ĎURIŠ Patrik (GÁPEĽ Jakub), BERČÍK Ivan (BÍREŠ Benjamín), BÍREŠ Benjamín (PAUČÍK Milan), BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel)
 
SOBOTA 11.01.2020 - Aréna Brezno 3. Kolo
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 6:6 (3:2, 1:0, 2:4)
Góly: PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan), MICHALKO Mário (UHLIAR Ján), BERČÍK Ivan (PAUČÍK Milan, BÍREŠ Benjamín), KOVÁČIK Aurel, PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan), BERČÍK Ivan

Hernú prevahu z prvej časti zápasu sme na výraznejší náskok nepretavili, keď sa k tomu pridala taktická nevyzretosť v defenzívnych kombináciách počas nášho tlaku, súper z ničoho viedol 1:2. Pohotový obrat v závere tretiny na 3:2 nás mierne upokojil. Druhá časť bola o čosi herne vyrovnanejšia, napriek tomu sme navýšili skóre na 4:2. Krátka strata koncentrácie nás stála otočku na 4:5. Stále sme ale verili vo svoju dominanciu a otočili sme opäť skóre v náš prospech na 6:5 minútu pred koncom. O chvíľu po buly sme ale prišli o čistý puk a hostia vyrovnali. Zápas ako na hojdačke, kde sme trikrát viedli, dvakrát prehrávali sa tak napokon skončil remízou. 

SOBOTA 21.12.2019 - Zimný štadión Pov. Bystrica 2. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 10:3 (3:1, 2:0, 5:2)
Góly: GÁPEĽ Jakub (KUVIK Filip), BERČÍK Ivan (ĎURIŠ Patrik, JANOŠTIAK Tobias), ĎURIŠ Patrik (BERČÍK Ivan)

Na posledný zápas v roku sme cestovali už o piatej ráno. Bola to pre nás v tejto sezóne nová skúsenosť, keď sa k "autobusovej" tretine pridal nepriaznivý priebeh, dostávali sme sa pod vnútorný tlak. Nedarili sa nám ani základné veci a všade sme boli o krok pozadu. V súbojoch sme boli nedorazí, z čoho pramenila pohoda domácich, ktorí boli častejšie na puku. Za stavu 4:1 sme mali niekoľko príležitostí ktoré nás mohli vrátiť do hry a vliať nám do žíl sebavedomie. Tentoraz sme ale márne čakali na pozitívnejšiu pasáž našej hry, ktorá by nám pomohla otočiť nepriaznivý vývoj zápasu. Ku koncu sme dostávali góly, z kategórie lacných. Tento zápas bol z našej strany nevydarený. Nový rok začneme po oddychu lepšie.

SOBOTA 14.12.2019 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 14:7 (4:3, 4:1, 6:3)
Góly: BERČÍK Ivan (KUVIK Filip), KOVÁČIK Aurel (JANOŠTIAK Tobias, BERČÍK Ivan), JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan, BÍREŠ Benjamín), GÁPEĽ Jakub (KUVIK Filip), BERČÍK Ivan (PAUČÍK Milan), MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel, FAŠKOVÁ Eliška), PAUČÍK Milan, BERČÍK Ivan, GÁPEĽ Jakub (KUVIK Filip), KOVÁČIK Aurel (JANOŠTIAK Tobias, BERČÍK Ivan), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), KOVÁČIK Aurel, ĎURIŠ Patrik

Zápasom s Kubínom sme otvorili novú časť sezóny. Nakoľko nám len o jediný bod unikol postup do top6 skupiny, dali sme si cieľ skupinu 7-10 vyhrať. Pozíciu favorita sme do polovice zápasu nevedeli výsledkovo ukázať, herne sme boli aktívnejší aj efektnejší, ale súper bol maximálne efektívny, držal krok do stavu 4:4. Zhruba od polovice sme ale začali dominovať a sériou 4 gólov sme zlomili odpor hostí. Menšia koncentrácia na obranné činnosti umožňovala súperovi pridávať góly a tak sa náš útočný koncert s ľahkovážnejšou defenzívnou hrou skončil vysokým skóre 14:7.

NEDEĽA 08.12.2019 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH 
 
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 6:3 (4:1, 2:2, 0:0)
Góly BR: PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan, ŠKODA Maroš), MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), 
MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), TURŇOVÁ Laura (KANIARIK Maroš, MUNDIER Martin), BELKO Juraj (KÁN Tomáš)
 
Zápas mal tempo od začiatku, siedmaci šlapali nabudený cennou skúsenosťou zo sobotných ťažkých zápasov na turnaji 2006. Šiestakom chvíľu trvalo kým sa na nový stupeň adaptovali. Postupne sme sa dostali do vedenia, hostia sa ale nechceli dať a doťahovali, definitívne sme ich zlomili v druhej časti gólom na 5:3. Na záver sme pridali ešte jednu poistku.
 
HK BREZNO - MMHK NITRA 2:6 (2:0, 0:6, 0:0)
Góly BR: SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), PAUČÍK Milan

Na Nitru sme sa dobre mentálne nastavili a s chuťou sme sa do nej pustili, dlho bolo skóre 0:0. Potom sme sa ujali vedenia 2:0 a boli sme lepším tímom na ľade. Druhá časť sa otočila, súper nám strelil tri rýchle góly a naklonil vývoj na svoju stranu. Po tajme sme sa nezomkli, inkasovali sme ďalšie tri góly a sľubne rozohratý zápas sa nám nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca.

HK BREZNO - HK LEVICE 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Góly BR: SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), SUROVÝ Bruno (KUVIK Filip, JANOŠTIAK Tobias)

Záverečný zápas bol dramatický, oba tímy bojovali o každý kus ľadu. Čakalo sa na prvý gól, ten sa podarilo streliť nám. Súper však do prestávky vyrovnal. Rovnaký priebeh mala aj druhá polovica. Opäť sme to boli my, kto viedol. Hosťom však vyšla hra 6:5 bez brankára, keď sme si strelu od modrej nešťastne tečovali do brány na konečných 2:2. Turnaj bol výborným spestrením po ukončení základnej časti. Hráčom poskytol cenné skúsenosti a veľa športových zážitkov. Ďakujeme všetkým zúčastneným tímom.

ZÁKLADNÁ ČASŤ 

SOBOTA 30.11.2019 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 7:2 (2:1, 1:0, 4:1)
Góly: PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), BERČÍK Ivan, PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), PAUČÍK Milan (FAŠKOVÁ Eliška), JANOŠTIAK Tobias (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan (PERICHTA Matúš), 
PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin)

Siedmaci ukončili základnú časť výhrou v zápase s Rimavskou Sobotou. Výsledok vyzerá jednoznačne, ale nerodil sa jednoducho. Síce sme mali hernú prevahu a oveľa viac času sme hrali s pukom, do prehustenej obrany hostí sme búšili trochu netakticky. Pokyn na roztiahnutie hry na väčšiu plochu so snahou roztvoriť obranu súpera nebol úplne naplnený. Slečna a chlapci sa ale bavili, tak sme do nich nechceli zbytočne hustiť, nechali sme ich hrať sa a skóre postupne narástlo na 7:1, hostia ešte korigovali na konečných 7:2. Veľmi náročná základná časť, kde sme sa tri krát stretli so Zvolenom (0-0-3), Banskou Bystricou (1-1-1), Liptovským Mikulášom (1-0-2) a Rimavskou Sobotou (3-0-0) skončila pre nás nešťastne, keď sme za treťou postupovou pozíciu zaostali o jediný bod, za druhým miestom o štyri body. Mrzí najmä strata bodov vo Zvolene (7:6), remíza s Bystricou (4:4), prehra v úvodnom zápase v Mikuláši (7:5). Budúci víkend nás čakajú turnaje U15 (8.12.) v Topoľčanoch, U14 (7.12.) v Liptovskom Mikuláši a U13 (8.12.) v domácej Aréne Brezno. 14. decembra začne nadstavbová časť za účasti Brezna, Rimavskej Soboty, Považskej Bystrice a Dolného Kubína.

SOBOTA 16.11.2019 - JL Aréna 10. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 11:4 (5:1, 2:3, 4:0)
Góly BR: MICHALKO Mário (ĎURIŠ Patrik), GÁPEĽ Jakub (MICHALKO Mário), ĎURIŠ Patrik, BERČÍK Ivan (JANOŠTIAK Tobias)
 
 
NEDEĽA 10.11.2019 - Aréna Brezno 14. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:4 (0:1, 1:1, 3:2)
Góly: MICHALKO Mário, KOVÁČIK Aurel, MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik, PANČÍK Martin)

Zápas s Bystricou bol dôležitý z pohľadu vývoja základnej časti a teší najmä zlepšená atmosféra v kolektíve a nezlomná bojovnosť. Priebeh zápasu nebol ideálny, prehrávali sme 0:1, potom 1:3, ale nasledovala naša nadšená pasáž a otočili sme priebeh na 4:3. Mrzí nás maličký moment nepozornosti po buly, ktorý priniesol vyrovnanie Bystrice. Bod z boja s najlepším tímom je cenný.

SOBOTA 09.11.2019 - Zimný štadión Zvolen 9. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  7:3 (1:1, 3:2, 3:0)
Góly: MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan, BÍREŠ Benjamín (JANOŠTIAK Tobias)

Chlapci odohrali cez víkend dva ťažké zápasy s 1. a 2. tímom súťaže. Vo Zvolene sme odohrali vyrovnanú prvú tretinu, v druhej išli domáci do dvojgólového vedenia, ale vrátili sme sa gólom na 4:3. Mali sme snahu vyrovnať, ale šance na úspech to nám zmaril úvod tretej časti. Dva krát sme inkasovali a už nebolo cesty späť. 

NEDEĽA 27.10.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 7. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 10:2 (5:0, 0:0, 5:2)
Góly: PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), PANČÍK Martin (BÍREŠ Benjamín)

V Bystrici sa hralo v tréningovej hale, kde je rozmer ihriska výrazne odlišný, od toho na ktorý sme zvyknutí. Snažili sme sa na to pripraviť, ale nepodarilo sa nám to. V prvej časti sme inkasovali takmer z každej šance súpera a keď naše šance ostali nevyužité, bola z toho naša najhoršia tretina v doterajšej súťaži 5:0. V prestávke sme sa snažili zmeniť myslenie hráčov a nabudiť ich na zmenu vo vývoji zápasu. Druhá časť skončila 0:0, zastavili sme skóre domácich, ale nekorigovali. Tretiu tretinu sme chceli vyhrať, zlom sme chceli pomôcť navodiť zmenou v zostave. V úvode sa podarilo, strelili sme dva rýchle góly a boli sme v hre, žiaľ na viac sme sa už nestihli zmôcť, pretože sme chybovali a súper nás opäť poslal ku dnu. V závere sme už nemali dostatok najmä morálnych síl na odpor.

SOBOTA 19.10.2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Góly: PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), KOVÁČIK Aurel (BERČÍK Ivan)
 
SOBOTA 05.10.2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)
Góly: MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik)

Zápas siedmakov sa hral v dobrom tempe. V prvej tretine sa dostal súper do vedenia po našich hrubých chybách v obrane, ako keby sme zabudli na základné veci v defenzíve, nechávali sme nepokrytých hráčov pred naším bránkoviskom, s čím si náš brankár nemohol poradiť. Reagovali sme oddychovým časom, aby sme hráčov "mentálne reštartovali" a už sme do konca tretiny neinkasovali. Druhá časť bola lepšia, viac sme dávali pozor na predbránkový priestor. Napriek tomu sme dve dôrazné akcie hostí neubránili a inkasovali dva góly. V útoku sme si síce dokázali vytvoriť niekoľko gólových príležitostí, tam nám ale chýbala ochota urobiť "čiernu" prácu pred veľkým a dobre chytajúcim brankárom Zvolena aby sme sa presadili viackrát gólovo, jediný úspešný bol Multán, ktorý dôraznou strelou od tyče dosiahol náš jediný gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom korigovať výsledok, ale hneď v prvej minúte sme dvomi inkasovanými gólmi ukázali, že to nemyslíme vážne. Tretina sa už len dohrávala. Chlapci musia postupne uveriť, že aj ich druhý brankár ich môže priviesť k bodom, to mu ale musia v poli viac pomáhať.

SOBOTA 28.09.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 3. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:9 (1:3, 1:3, 0:3)
Góly: BERČÍK Ivan, BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik (BERČÍK Ivan, GÁPEĽ Jakub), MULTÁN Matej, 
ĎURIŠ Patrik, MULTÁN Matej (MICHALKO Mário, PAUČÍK Milan), BÍREŠ Benjamín, JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej
 
NEDEĽA 22.09.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 13. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Góly: PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan, SUROVÝ Bruno), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), 
UHLIAR Ján (PANČÍK Martin, BÍREŠ Benjamín), MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan (MULTÁN Matej, PAUČÍK Milan), MULTÁN Matej (SUROVÝ Bruno)

Chlapci v prvej tretine išli do vedenia, ale nedokázali podať svoj najlepší výkon, individuálne riešenia situácií  prevládali nad kombináciou, čo vyhovovalo súperovi. V prestávke sme si zdôraznili význam zrýchlenia hry prihrávkami a bolo vidieť viaceré pekné hokejové kombinácie. V závere druhej tretiny sme mali päť minútový výpadok v dôraze a súper sa dostal na dlhšie do našej tretiny, gól v našej sieti čísel na vlásku. V ťažkých momentoch nás podržal brankár a udreli sme dvomi gólmi ešte pred druhou sirénou. Hneď v úvode poslednej časti sme zakombinovali a zvýšili na konečných 0:6. Chlapci tak zavŕšili plný bodový zisk za víkend. Gratulujeme. 

SOBOTA 21.09.2019 - Aréna Brezno 2. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: ĎURIŠ Patrik (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan, BÍREŠ Benjamín

Siedmaci hrali prvú tretinu tak trochu v priateľskom duchu, mali menej dôrazu v osobných súbojoch, ale stačilo to na dvojgólové vedenie po dvoch akciách v ktorých dôraz dokázali uplatniť. V druhej a tretej tretine dôraz zvýšili, obe časti sa však skončili nerozhodne a dvojgólový náskok z prvej tretiny sa ukázal ako rozhodujúci. Chlapci a slečna v poli podporení pozorným výkonom brankára Stančíka predviedli trpezlivý, tímový výkon a zaslúžene vyhrali.

SOBOTA 14.09.2019 - JL Aréna 1. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:5 (3:0, 2:1, 2:4)
Góly: PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), PANČÍK Martin (JANOŠTIAK Tobias), BERČÍK Ivan (MULTÁN Matej), BERČÍK Ivan (ĎURIŠ Patrik)

 

H E A D L I N E S