----- unum corpus una anima una theam -----

7. ROČNÍK  "U13" - REPORTY/ČLÁNKY

SOBOTA 08.12.2018 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)
Góly BR: BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), KVIETOK Jakub (HARING Roman, PILIAR Samuel), PILIAR Samuel (BELKOVÁ Tereza), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, HARING Roman), PILIAR Samuel (HARING Roman)

SOBOTA 01.12.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC BANSKÁ BYSTRICA 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

SOBOTA 24.11.2018 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Alex (KUBINA Jakub, FÁK Matúš), FÁK Matúš (BÁLINT Alex , PILIAR Samuel)

V prvej tretine súper strieľal z každej pozícii,ale nedovolili sme mu vypracovať si gólové pozície.Chlapci si vypracovali gólové šance a jednu z nich sme premenili.PS 19:10. V druhej tretine sme nezachytili úvod tretiny a behom 25s sme dostali dva lacné góly po strelách. Zobrali sme si Team a dohovoril som hráčom o dôslednom atakovaní súpera pri streľbe.Tento dohovor pomohola odvtedy sme súperovi neumožnili skórovať.PS 22:8.
V tretej tretine nás úper tlačil,ale gólové pozície si nevytvoril.Naša brankárka stiahla roletu a so strelami si výborne poradila.Štyri minúty pred koncom sme hrali na dve päťky so snahou o vyrovnanie.Na konci 57 min.sme mali čistú šancu,no puk ostal na bránkovej čiare. O pár sekúnd sa po strele Bálinta dostal k vyrazenému puku Fák a vyrovnal.V závere chcel súper streliť gól,no umnou hrou sme ho nepustili do šanceí.

Som spokojný s predvedeným výkonom,aj keď nás súper prestrieľal,pred bránkou sme si
postrážili priestor a nedovolili sme Zvolenu skórovať.Oba goĺy sme dostali po strelách,ktoré
naša brankárka pri svojej dobrej forme mohla chytiť,ale aj tak mala hlavný podiel na dobrom výsledku,mala 97%-nú úspešnosť !! Doma sme s týmto súperom prehrali 1:8 a hráči pristúpili k zápasu oveľa zodpovednejšie ako doma.Po nepresvedčivých výkonoch z predchádzajúcich kôl ,ukázali,že majú na lepšie výsledky,ale musia pristupovať k zápasom oveľa zodpovednejšie.

SOBOTA 17.11.2018 - JL Aréna L. Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Góly: FÁK Matúš (BELLA Marek)

Z našej strany to bolo v prevej tretine podcenenie súpera/doma sme vyhrali 8:1/.Nekorčuľovali sme a nechali sme súperovi priveľa priestoru.PS 14:6 . V druhej tretine sa naša hra nezlepšila a hráči nezlepšili svoj prístup k zápasu,za čo nás súper potrestal gólom v 34 min.PS 15:5. V tretej tretine nás súper úplne prekorčuľoval a prestrieľal,PS 20:7 .Strelil nám štyri a mi sme sa prakticky len dívali.Keď si uvedomím,že o jediný náš gól sa postarali hráči 3.útoku gól dal hráč Fák po prihrávke Bellu,nemám k zápasu čo dodať.Hráči ma svojim prístupom veľmi sklamali.

NEDEĽA 11.11.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 1:14 (0:7, 1:1, 0:6)
Góly: PILIAR Samuel (BÁLINT Alex)

SOBOTA 10.11.2018 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  12:3 (3:2, 3:1, 6:0)
Góly: BÁLINT Alex, BÁLINT Alex, BÁLINT Alex (PILIAR Samuel)

SOBOTA 04.10.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, HARING Roman), BABINSKÝ Timotej (MEDVEĎ Marek, HRUŠKA Kristián), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex , HARING Roman), HARING Roman (BÁLINT Alex (9) , PILIAR Samuel)

V prevej tretine sa hral  vyrovnaný hokej,kde mal súper častejšiu streľbu/všetko z diaľky/,mi sme mali čistejšie gólové šance,ktoré sme nepremenili,vynikali obaja brankári.PS 6:15. V druhej tretine sme boli  aktívneší v koncovke a strelili sme gól v 22 min./Bálint/.V 25 min.sme hrali PH 5-3,no nič sme nevytvorili.Druhý gól sme dali v 34 min./Babinský/. V 39 min.za faul na koleno dostal náš obranca Kubina 5+OK a v zápätí Bálint 2 min. za KROS.,súper hral PH 5-3/1,5 min. a 4,5min.PH 5-4. PH sme ubránili.PS 8:13. V tretej tretine po skončení PH 5-4 súpera sme hrali dobrý hokej a súpera sme nepustili k ničomu. V 48 min.sme strelili tretí gól a o 35 sekúnd aj štvrtý gól.Výsledok sme si pozornou hrou ustrážili.Vynikla opäť brankárka Debnárová /mala 97,7 %-nú úspešnosť / PS 9:15. Zápas sme vyhrali zaslúžene,boli sme lepší a produktívnejší v koncovke,hoci nás v každej tretine súper prestrieľal.Z našich hráčov za výkon musím pochváliť hráčov /Haring 1+2,Kvietok 1+0,Piliar,Bálint 1+2,Babinský 1+0,Hrruška a Šalko/.

UTOROK 30.10.2018 - Zimný štadión Ružomberok
MHK DOLNÝa KUBÍN - HK BREZNO 13:0 (6:0, 3:0, 4:0)

SOBOTA 27.10.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub)PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), FÁK Matúš

V prvej tretine sme boli lepším družstvom,nepremenili sme šance.PS 10 : 9. V druhej tretine sme prestali korčuľovať,chýbalo nám nasadenie,čo Martin využil a dal nám 2 góly. PS 6 : 17.Hrali sme veľmi zle. V tretej tretine nás Martin prestrieľal,PS 8 : 20 !!Hráči sa snažili dostať súpera pod tlak,znížili sme na 3 : 4,no v 50 min.zaspala v OP celá naša 3.päťka,hráč súpera individuálne obkorčuľoval celú tretinu,hráči stáli ako kužele a strelil nám gól bez nášho odporu.Nakoľko hráči 3.päťky nekorčuľovali,štyroch som nechal sedieť a hrali sme na dve päťky.Gólom v 58 min. sme sa pokúsili o vyrovnanie,no po zbytočnom faule v OP /Bálint/,sme stratili  šancu vyrovnať. Za predvedený výkon sme si bod nezaslúžili,lebo 30 min.bol súper aktívnejší a mi sme hrali priveľmi pasívne.Po 1.tretine náš výkon bol pre mňa sklamaním,lebo si myslím,že sme mali naviac,no chlapci si to musia sami upratať v hlavách,prečo prestali hrať a korčuľovať.

SOBOTA 20.10.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub)

Súper nás v prvej tretine zatlačil a prestrieľal. Gólom Bálinta sme sa dostali do vedenia 1:0 v 11 min. No neustále sme odolávali nátlakovej hre súpera a hlavne zásluhou brankárky Debnárovej sme neinkasovali. PS 9 : 20.
V druhej tretine sme Hru  vyrovnali,no paradoxne súper nám strelil gól,keď sme pozahadzovali čisté gólové šance.Do vedenia nás dostal Kvietok v 39 min/náš najlepší útočník,ktorý tiež zahodil niekoľko dobrých šancí/. PS 9 : 11. V záverečnej časti hry nás súper zatlačil a snažil sa vyrovnať.Mal viac striel,ale nie gólové šance.Bránili sme zodpovedne proti hre s dvomi päťkami súpera na ktoré stiahol hru.Posledných 5 min.sme stiahli hru na dve päťky aj mi ,aby sme udržali tempo hry.V 59 min.sme po chybe hráča Piliara,ktorý za našou bránkou /nemal tam čo robiť ako krídlo/ prihral súperovi,ktorý našiel voľného svojho spoluhráča pred bránkou a bolo vyrovnané.Objektívne musím priznať,že súper si zaslúžil za predvedený výkon získať bod,hoci sme mu to umožnili našou hrubou chybou. Kto videl zápas musí uznať,že oba tímy hrali útočne,čo sa muselo páčiť.Mi sme kolektívnym výkonom zabojovali a získali sme cennú remízu. Veľmi dobrý výkon podala opäť brankárka Debnárová /úspešnosť 96,23 %-ná,chytila 51 striel súpera/,čím výrazne prispela k dobrému výsledku. Za súpera nastúpili i traja hráči z Prievidze, ktorí u nás hrali dve sezóny a ich výkon bol v hre súpera cítíť. /Zaujec,Kňaze,Znamenák/.

SOBOTA 13.10.2018 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Góly: BABINSKÝ Timotej (BÁLINT Alex), BÁLINT Alex

Súper nás v prvej tretine zatlačil do defenzívy a nepustil nás k ničomu.Mali sme príliš veľký rešpekt.
PS 19 : 0 !!! V druhej tretine sme hru vyrovnali, tretina bola herne vyrovnaná,hoci súper častejšie strieľal aj mi sme si vytvorili šance,no nepremieňali sme ich,hlavne preto,že sme nestrieľali a gól chlapci chceli dať z bránkovej čiary.Zlomil nás gól,keď brankárka mala puk pod lapačkou a súper jej do nej pichol,čo rozhodcovia uznali. V tretej tretine sa opakoval dej druhej tretiny,súper mal viac striel,PS 24 : 10,no znovu sme zahodili čisté šance.Súper využil,že sa hralo v Hale B,kde sú menšie rozmery a preto častejšie strieľal. Nemôžem povedať,že by sme boli  v zápase herne horší. Okrem 1.tretiny sme podali bojovný výkon a bez kľúčových hráčov /Kvietok-nemoc a Medveď-nenastúpil v zápase pre zranenie po rozkorčuľovaní, sme si hanbu neurobili.
Dobrý výkon podala brankárka Debnárová, kryla 55 striel a jej úspešnosť bola 90.16 %-ná.

SOBOTA 06.10.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:8 (0:2, 1:5, 0:1)
Góly: BÁLINT Alex (KOVÁČ Sebastián Ivan)

V prevej tretine sme začali veľmi zle,už v 1.min.bol zbytočne vylúčený hráč Kubina a dostali sme gól v OS. Druhý gól sme dostali po strele pri chybe centra a brankára/zdvihnutá hokejka nad ľadom/. Súper nás zasypal množstvom striel.bol aktívnejší ako naši hráči.PS 7:26 !! Pred druhov tretinou v kabíne sme si povedali,že budeme hrať aktívnejšie,no opak bol pravdou,tretinu sme pokazili a prehrali vysoko 1:5.PS 9:21. Po rýchlom inkasovanom góle/1.min./ v tretej tretine, sme začali viac bojovať,súper bol lepší,ale už sme mu nedovolili skórovať.PS 4:20. K zápasu sme pristúpili veľmi ležérne,hráči musia pristupovať k zápasu koncentrovaní a bojovne naladení,čo sa nám však v tomto zápase nepodarilo.Jediný hráč,ktorý podal dobrý výkon bola brankárka Debnárová /zo 67 striel, chytila 59 - t.j.88%-ná úspešnosť/.Ostatní sme zaostali ďaleko pod svoje možnosti.

SOBOTA 29.09.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 8:1 (2:0, 3:0, 3:1)
Góly: PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, BÁLINT Alex), MEDVEĎ Marek (KUBINA Jakub), KVIETOK Jakub (KOVÁČ Sebastián Ivan), MEDVEĎ Marek (KUBINA Jakub), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel, KOVÁČ Sebastián Ivan), MEDVEĎ Marek (FÁK Matúš, BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (KOVÁČ Sebastián Ivan, LUKASHENKO Taras)

Súpera sme v prvej tretine jasne prehrali a prestrieľali,PS 16:9. Hrali sme dobrý hokej a tretinu sme mohli vyhrať viac než 2:0. Pokračovali sme v dobrom výkone a strelili sme 3 góly,čo už súper,ktorý sa snažil hrať dopredu a strielal veľmi často PS 10:14 už nerozdýchal. V tretej tretine hráči pod vidinou dobrého náskoku poľavili vo svojich činnostiach a súper znížil na 1:5 v 42 min.No hráči ešte zapli a dali sme tri góly. PS 7:14. Konečne zabrali aj ostatné útoky a to v zápase rozhodlo. Hetrikmi sa blysli Kvietok a Medveď/po 3 góly/.Musím vyzdvihnúť aj výkon brankárky Debnárovej,bez ktorej by sme nedosiahli pekný výsledok.Verím,že chalanom a dievčatám stúpne sebavedomie aj v ostatných zápasoch a budú robiť radosť z hokeja sebe,rodičom i Breznianskemu hokeju.

STREDA 26.09.2018 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 9:3 (2:2, 4:1, 3:0)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel)

V úvodnej tretine sme podali najlepší výkon,hrali sme dobrý hokej.Súper mal viac striel /17:9/,no herne sme boli vyrovnaný súperovi. V druhej časti hry nám súper strelil po sebe 4 góly /vybuchla nám obranná dvojica Kubina-Kaniarikováú,ktorý boli pri všetkých góloch/.Znížili sme na 6:3,ale to bolo z našej strany všetko. PS 17:6 jasne ukazuje prevahu súper. V tretej tretine sme boli už od začiatku pod tlakom a súper nám strelil ešte 3 góly.PS 15:4.Hrali sme na dve obranné dvojice a tri útoky.Iba 1.útok v zložení : Kvietok-Bálint-Piliar bol schopný hrať rovnocenný zápas,dal všetky tri góly.To nestačí,aj ostatní hráči musia v zápase odovzdať zo seba všetko.Čaká nás veľa práce,ktorú nám komplikujú choroby a zranenie hráčov /3 hráči/ a  to,že 5 hráči sú z BB a 2 z Detvy a nemôžu s nami trénovať. Toto sa všetko odzrkadľuje ne hre družstva.

SOBOTA 22.09.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

V prvej tetine nás Súper prehral jednoznačne a strelil nám dva góly.PS 4:14.Pričom zápas bol obojstranne rýchly,ale rozhodla 1.päťka súpera,ktorá strelila oba góly. Druhá tretina bola vyrovnanejšia,PS 8:15,no všetky tri góly nám opäť dala 1.päťka súpera.Z hry odstúpil Malatinec pre zranenie nohy. Tretia časť hry prebiehala opäť ako 2.tretina,PS 8:18.Excelovala opäť 1.päťka súper,dala 2 góly.V nej vynikal hráč č.10 /Pobežal-4g+2A/.Bol to kľúčový hráč zápasu a naši chlapci o ňom vedeli,no neustrážili ho.Pri našich 20 strelách sme nedali ani jeden gól,čo bolo príčinou našej vysokej prehry.Hráči upadali do útlmu a ich výkon klesal.Prehrávali sme hlavne osobné súboje 1-1,na čo sme sa celý týždeň pripravovali.Na to,že máme až 6 hráčov z vonku sa hra postupne zlepšuje,potrvá to trochu dlhšie,kým sa aj hráči na hosťovanie dostanú do hernej pohody.Brankárka Debnárová čelila 47 strelám,no hráči jej moc nepomohli,úspešnosť 85,45%-ná.

SOBOTA 15.09.2018 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 4:5 (1:4, 2:0, 1:1)
Góly: BÁLINT Alex, BÁLINT Alex (BABINSKÝ Timotej), MEDVEĎ Marek (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel)BÁLINT Alex

Zápas sa hrá tri tretiny a siedmaci po úvodnom tlaku, ktorý trval 10 minút a dali sme v ňom štyri góly, zabudli hrať hokej .Zbytok zápasu sa hral v našej tretine a nebyť vynikajúceho výkonu našej brankárky Debnárovej Lívie cestovali by sme z Lučenca so slušnou nádielkou. V závere sme dokonca hrali v oslabení 3:6 ale Livka aj tu "zatiahla roletu" a tak sme si odviezli vydreté dva body.

SOBOTA 08.09.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 2:12 (0:4, 2:3, 0:5)
Góly: MALATINEC Timotej (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub)

Po víťaznom zápase v Martine som svojich zverencov nespoznával. Hrali sme bez srdca, nasadenia, korčuľovania súper si s nami robil čo chcel. Tento zápas sa mi nedá vôbec hodnotiť, lebo nie je čo hodnotiť! Hráči nechali napospas svoju brankárku súperovi, ktorý si pred ňou robil čo chcel /PS 11:54/!!! Góly sme strelili náhradnému brankárovi súpera,ktorý prišiel do bránky po polovici zápasu. Súper mal v družstve niekoľko hráčov 8.ročníka, čo mu umožňuje súťažný poriadok a ľahko sa presadzoval medzi našimi hráčmi 7.ročníka a dvomi hráčkami, ktoré nastúpili v poli, kde bol vidieť rozdiel vo fyzickom fonde. I napriek tomu hráči musia pristupovať k reprezentácii svojho klubu zodpovednejšie. Na tento zápas musíme čo najrýchlejšie zabudnúť a poučiť sa z neho.

PIATOK  31.08. 2018 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly BR: PILIAR Samuel, BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex)