HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
7. ROČNÍK  "U13" - REPORTY/ČLÁNKY

 
 
SOBOTA  14.10. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 12:0 (4:0, 5:0, 3:0)

Zápas sme vyhrať nemohli, ale prijateľnejší výsledok bol určite na dosah. Nefungoval základný transfer – pokyny sa musia preniesť z lavičky do činností na ľade. V našom tíme chýbala kvalita, až na pár hráčov nás súper predbehol vo všetkých činnostiach. Neostáva nám nič, len na sebe pracovať a dúfať, že do rozbehnutého hokejového vlaku časom nastúpime.

SOBOTA 07.10.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 3:9 (0:2, 2:5, 1:2)
Góly BR: ŠVEC Dominik 3x

Až na výpadok koncentrácie v závere druhej tretiny naša hra nebola tak výrazne horšia ako napovedá výsledok. Polovica zápasu bola vyrovnaná a zvíťaziť mohlo ktorékoľvek družstvo. Len snaha o hokej však nestačí, pokúsime sa v ďalších zápasoch míňať viac energie do korčuľovania.

SOBOTA  30.09. 2017 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:4 (1:0, 0:3, 3:1)
Góly BR: MURÍN Sebastián ( KOVÁČIK Filip), ŠVEC Dominik ( MURÍN Sebastián), ŠVEC Dominik (KOVÁČIK Filip), ŠVEC Dominik (BROZMAN Dušan)

Vyrovnané družstvá hrali veľmi dobrý hokej. Veľmi ma teší, že sme hrali disciplinovane a snažili sme sa zo všetkých síl. Na výkon svojho tímu som hrdý a verím, že sa dočkáme čoskoro aj víťazstva.
Sebastián MURÍN - "V prvej tretine sme prehrávali 1:0. Strely boli vyrovnané 6:6. V šatni sme si povedali, že to ideme otočiť. A to sa aj stalo, v druhej tretine sme dali 3 góly a zápas sme otočili. Do tretej tretiny sme išli s tým že ideme stav udržať a vydržíme to. Bohužial nám to nevyšlo a zápas skončil 4:4. Boli sme sklamaní, pretože sme už boli v tom, že zápas je na našej strane. V zápase som dal gól a jednu asistenciu. Zápas bol náročný a určite by som si chcel proti takému súperovi ešte zahrať."
Filip KOVÁČIK - "Prvá tretina sa nám veľmi nedarila, pretože nám Považská Bystrica hneď na začiatku strelila gól a so stavom 1:0 sa nám hralo veľmi ťažko. Cez druhú tretinu sme sa premohli a dali sme až 3 góly. Bolo 3:1 pre nás. Boli sme veľmi šťastný, pretože Považská je kvalitný súper. Cez tretiu tretinu sme dali ešte jeden gól. Naša 2. a 3. päťka to bohužiaľ neubránila a dostali 3 góly a stav bol 4:4. Považská Bystrica ich prekvapila svojou agresivitou a silou v osobných súbojoch. Zápas sa skončil remízou. Boli sme veľmi smutní, pretože výhru sme mali takmer na dosah."

SOBOTA 23.09.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 0:11 (0:5, 0:2, 0:4)

Družstvo siedmakov zbiera zápasové skúsenosti. Učíme sa základné činnosti a síce dostávame ťažké lekcie, no na každého jedného hráča/hráčku som hrdý. V rámci svojich momentálnych možností nevypustíme žiaden súboj a dávame do hry všetko čo dokážeme.  

SOBOTA  05.10. 2017 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
Góly BR: VILMON Vladimír (MURÍN Sebastián), KOVÁČIK Filip (ŠVEC Dominik), MURÍN Sebastián (ŠVEC Dominik, KÁNOVÁ Daniela), MURÍN Sebastián (STRÁŽOVEC Peter), ŠVEC Dominik (MURÍN Sebastián), 
MURÍN Sebastián (ŠVEC Dominik)

Základ víťazstva položili brankári svojím výkonom a trpezlivá práca všetkých hráčov v defenzíve. Chválim hráčky a hráčov za prístup k svojim povinnostiam počas celého zápasu. Odmenou im boli práve tie pocity, pre ktoré začali hrať hokej. 

ŠTVRTOK 31.08.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:10 (1:5,0:3,0:2)
Góly BR: MURÍN (MUNDIER)

Sme družstvo, ktoré to nebude mať v lige ľahké. Aj dnes, pri jednoznačnom priebehu, sme sa snažili o čo najlepšiu hru. Je nám jasné, že jedine poctivá práca v tréningu a skúsenosti zo zápasov nás môžu posunúť ďalej. Po zápase bolo vidieť, že chceme hrať hokej, že nás nezastaví neúspech. Vladimír Vilmon: Málo sme strieľali, slabo blokovali streľbu súpera, potrebujeme zlepšiť obrannú činnosť. 

STREDA  09.08. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica - Prípravné stretnutie
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 3:5 (1:4, 2:1, 0:0)
Góly BR: Zlúky (Medveď O., Murín), Piliar ( Kováčik F.), Medveď O. (Murín, Haring), Medveď O. (Murín, Vilmon), Kováčik F. (Vilmon)

Siedmaci nemali k dispozícii vlastného brankára kvôli chorobe, či odcestovaniu. Tak po dohode s domácimi odchytali zápas ich brankári, za čo chceme na diaľku poďakovať. Tímový výkon bol excelentný! Chlapci sa do favorita zahryzli s chuťou, tú podporila málo vídaná efektivita a základ vydarenej sezónnej premiéry bol na svete. V druhej časti domáci pridali, znížili na 3:4, ale záver tretiny patril našim, keď sme odskočili na dva góly. Takticky sme si zápas v tretej tretine postrážili a zaslúžene sme sa radovali z víťazstva.

H E A D L I N E S