HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
7. ROČNÍK  "U13" - REPORTY/ČLÁNKY

NADSTAVBOVÁ ČASŤ 7-10

 
NEDEĽA 08.02.2020 - Aréna Brezno 15. Kolo
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: BERČÍK Ivan (SUROVÝ Bruno)

Do zápasu sme nastúpili dobre, snažili sme sa dominovať na oboch stranách ihriska a to sa nám aj darilo. Už v prvej časti sme si vypracovali veľké množstvo šancí, ale bol to súper, ktorý dal prvý gól, z ojedinelého pobytu v našej tretine. Po peknej kombinácii sme vyrovnali. Druhá časť bola ešte dominantnejšia z našej strany, súpera sme drtili, strieľali, tečovali puky, dorážali, ale puk si viac cestu do súperovej brány nenašiel. Keď v úvode tretej tretiny opäť pretlačili v skrumáži Považania puk do našej brány, začali sa preteky s časom, smerom ku koncu nám práve tento závod zobral ľahkosť z hokejok a zakončovali sme čoraz kŕčovitejšie. Vyrovnať sa nám nepodarilo ani v hre bez brankára a tak sme pocítili nespravodlivosť, ktorú občas hokej prinesie. Chlapci si napriek prehre zaslúžia pochvalu za predvedený výkon.

ŠTVRTOK 05.03.2020 - Zimný štadión Rimavská Sobota 14. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 4:10 (1:4, 1:3, 2:3)
Góly: PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan), 
MICHALKO Mário (KOVÁČIK Aurel), PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan, MULTÁN Matej), BERČÍK Ivan (GÁPEĽ Jakub), PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan, MULTÁN Matej), KOVÁČIK Aurel, ĎURIŠ Patrik (MULTÁN Matej), ĎURIŠ Patrik (PANČÍK Martin, GÁPEĽ Jakub)

V zápase na Gemeri sme od úvodu potvrdzovali rolu favorita. Už v prvej tretine sme si vypracovali dôležitý náskok, 4:1 a následne sme pridávali ďalšie góly. Súpera sme držali na dištanc a v útoku sme ukázali množstvo pekných akcií.

 
SOBOTA 29.02.2020 - Zimný štadión Dolný Kubín 13. Kolo
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO  4:9 (1:2, 2:4, 1:3)
Góly: PAUČÍK Milan (SUROVÝ Bruno), SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik), SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), PANČÍK Martin (GÁPEĽ Jakub), SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), ĎURIŠ Patrik, SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan, JANOŠTIAK Tobias)
 
ŠTVRTOK 27.02.2020 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 11:5 (3:2, 5:1, 3:2)
Góly: PAUČÍK Milan, PERICHTA Matúš (PAUČÍK Milan), KOVÁČIK Aurel (MICHALKO Mário, PANČÍK Martin), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), KOVÁČIK Aurel (PERICHTA Matúš), KOVÁČIK Aurel (ĎURIŠ Patrik), BÍREŠ Benjamín (PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan, KOVÁČIK Aurel, SUROVÝ Bruno (ĎURIŠ Patrik), PAUČÍK Milan
 
SOBOTA 22.02.2020 - Aréna Brezno 11. Kolo
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 12:6 (4:1, 4:3, 4:2)
Góly: KOVÁČIK Aurel, UHLIAR Ján (PAUČÍK Milan), UHLIAR Ján (BERČÍK Ivan), KACHNIČ Milan, BERČÍK Ivan, BERČÍK Ivan, PANČÍK Martin (KOVÁČIK Aurel), PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan), BERČÍK Ivan (SUROVÝ Bruno, BÍREŠ Benjamín), KOVÁČIK Aurel (PAUČÍK Milan, UHLIAR Ján), BERČÍK Ivan (FAŠKOVÁ Eliška), JANOŠTIAK Tobias
 
UTOROK 11.02.2020 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Góly: MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), MULTÁN Matej, SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan, BÍREŠ Benjamín), MICHALKO Mário (PAUČÍK Milan), BÍREŠ Benjamín
 
PONDELOK 03.02.2020 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Góly: JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan, SUROVÝ Bruno), MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), BERČÍK Ivan, SUROVÝ Bruno (BÍREŠ Benjamín, BERČÍK Ivan), MICHALKO Mário, PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej)
 
SOBOTA 08.02.2020 - Zimný štadión Dolný Kubín 8. Kolo
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO  3:12 (0:5, 2:4, 1:3)
Góly: BERČÍK Ivan (JANOŠTIAK Tobias, KOVÁČIK Aurel), JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan, KOVÁČIK Aurel), PANČÍK Martin (MICHALKO Mário), MICHALKO Mário (JANOŠTIAK Tobias), 
PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin, BÍREŠ Benjamín), JANOŠTIAK Tobias (BÍREŠ Benjamín), 
MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), KOVÁČIK Aurel (MICHALKO Mário), ĎURIŠ Patrik (PANČÍK Martin), MICHALKO Mário (PANČÍK Martin, JANOŠTIAK Tobias), PANČÍK Martin (MICHALKO Mário), 
PERICHTA Matúš (UHLIAR Ján)
 
SOBOTA 01.02.2020 - Zimný štadión Pov. Bystrica 7. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 3:(2:0, 0:0, 1:4)
Góly: ĎURIŠ Patrik (MICHALKO Mário), PAUČÍK Milan (BÍREŠ Benjamín, KACHNIČ Milan), MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan (JANOŠTIAK Tobias)

Už tretí zápas v rade sme odohrali s týmto súperom, po prehre 1:3 doma a výhre 3:4 vonku sme očakávali vyrovnaný zápas. Prvá časť patrila nám, ovládli sme ju herne, boli sme strelecky aktívni, ale súper bol maximálne efektívny, z dvoch striel z hry za celú tretinu, strelil jeden gól a to v presilovke. Druhý pridal z trestného strieľania. V druhej časti sme sa veľa nedostávali v do ofenzívy, nakoľko sme takmer stále hrali oslabení. Po dvoch tretinách sme tak stále prehrávali 2:0. Verili sme si a s tým sme nastúpili do poslednej časti. Naštartovali nás dve individuálne akcie, ktorými sme vyrovnali a získali pohodu. Po ďalšom tlaku sme dokonali obrat dvoma gólmi na 2:4. Súper už len osem sekúnd korigoval na konečných 3:4 a v pomyselnej sérii tak vedieme 2:1, uzavrieme ju štvrtým vzájomným zápasom v pondelok 3.2. na domácom ľade. 

SOBOTA 25.01.2020 - Zimný štadión Pov. Bystrica 6. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)
Góly: PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), GÁPEĽ Jakub (SUROVÝ Bruno), KOVÁČIK Aurel (GÁPEĽ Jakub, UHLIAR Ján)

Do Považskej sme cestovali skoro ráno a po celotýždňovom lyžiarskom. Dalo sa očakávať, že náš pohyb teda nebude v úvode ideálny. Prvých 15 minút sme hrali "softhokej", pomalý a nedôrazný, puky sme z nášho pásma posúvali s ťažkosťou. S prispením výkonu nášho brankára a trochou šťastia sme túto časť prežili len s jednogólovým mankom. Potom ale prišla naša trojgólová pasáž, ktorá nás nakopla a zdvihla nám sebavedomie. Druhú tretinu sme ale neodohrali ideálne aj keď sme si niekoľko šancí vytvorili, nepremenili sme ani jednu a domáci dvomi gólmi vyrovnali. V tretej tretine sme strelili rozhodujúci gól a umnou a obetavou defenzívou sme už nedovolili súperovi vyrovnať. Po dvoch prehrách sme tak tohoto rivala konečne zdolali, hneď ďalšiu sobotu budeme mať ďalšiu šancu, keď opäť cestujeme na Považie. 

NEDEĽA 19.01.2020 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:3 (1:1,0:2,0:0)
Góly: MICHALKO Mário

V nedeľu nás čakal súper inej kvality. Treba jedným dychom dodať, že sila súpera spočívala najmä v jednom rozdielovom hráčovi a výbornom brankárovi. Stálo nás dosť síl ubrániť spomínaného hráča, čo nás oberalo o čas v útoku. Naše vytvorené šance zase skvele likvidoval brankár hostí a nedovolil nám výsledkovo zdramatizovať zápas. Napriek prehre som s chlapcami spokojný, ukázali veľmi veľa dobrých návykov, ktoré v nasledujúcom období dokážeme rozvíjať a stavať na nich. Tím zdobila tímovosť a bojovnosť. 

SOBOTA 18.01.2020 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 10:5 (5:2, 1:1, 4:2)
Góly: PANČÍK Martin (KACHNIČ Milan), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), MICHALKO Mário, JANOŠTIAK Tobias (KOVÁČIK Aurel), MICHALKO Mário (PANČÍK Martin, PAUČÍK Milan), MICHALKO Mário (PERICHTA Matúš), ĎURIŠ Patrik (GÁPEĽ Jakub), BERČÍK Ivan (BÍREŠ Benjamín), BÍREŠ Benjamín (PAUČÍK Milan), BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel)

Zápas v sobotu začal našou aktivitou a peknými gólmi. Postupne sme zápas ovládli výsledkovo a dotiahli do pohodlného záveru. Zbytočne sme ale trochu uvoľneným prístupom v defenzíve živili nádeje súpera. Ako aj predchádzajúci zápas ukázal, rola favorita nám sedí v ofenzíve, v defenzíve sme ale zrejme aj z pohľadu časti súťaže, v ktorej sme sa ocitli, aj z pohľadu voľnejšieho postoja k sile súperov, menej dôrazní. To nám v niektorých zápasoch môže zbytočne komplikovať ich celkový priebeh.

SOBOTA 11.01.2020 - Aréna Brezno 3. Kolo
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 6:6 (3:2, 1:0, 2:4)
Góly: PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan), MICHALKO Mário (UHLIAR Ján), BERČÍK Ivan (PAUČÍK Milan, BÍREŠ Benjamín), KOVÁČIK Aurel, PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan), BERČÍK Ivan

Hernú prevahu z prvej časti zápasu sme na výraznejší náskok nepretavili, keď sa k tomu pridala taktická nevyzretosť v defenzívnych kombináciách počas nášho tlaku, súper z ničoho viedol 1:2. Pohotový obrat v závere tretiny na 3:2 nás mierne upokojil. Druhá časť bola o čosi herne vyrovnanejšia, napriek tomu sme navýšili skóre na 4:2. Krátka strata koncentrácie nás stála otočku na 4:5. Stále sme ale verili vo svoju dominanciu a otočili sme opäť skóre v náš prospech na 6:5 minútu pred koncom. O chvíľu po buly sme ale prišli o čistý puk a hostia vyrovnali. Zápas ako na hojdačke, kde sme trikrát viedli, dvakrát prehrávali sa tak napokon skončil remízou. 

SOBOTA 21.12.2019 - Zimný štadión Pov. Bystrica 2. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 10:3 (3:1, 2:0, 5:2)
Góly: GÁPEĽ Jakub (KUVIK Filip), BERČÍK Ivan (ĎURIŠ Patrik, JANOŠTIAK Tobias), ĎURIŠ Patrik (BERČÍK Ivan)

Na posledný zápas v roku sme cestovali už o piatej ráno. Bola to pre nás v tejto sezóne nová skúsenosť, keď sa k "autobusovej" tretine pridal nepriaznivý priebeh, dostávali sme sa pod vnútorný tlak. Nedarili sa nám ani základné veci a všade sme boli o krok pozadu. V súbojoch sme boli nedorazí, z čoho pramenila pohoda domácich, ktorí boli častejšie na puku. Za stavu 4:1 sme mali niekoľko príležitostí ktoré nás mohli vrátiť do hry a vliať nám do žíl sebavedomie. Tentoraz sme ale márne čakali na pozitívnejšiu pasáž našej hry, ktorá by nám pomohla otočiť nepriaznivý vývoj zápasu. Ku koncu sme dostávali góly, z kategórie lacných. Tento zápas bol z našej strany nevydarený. Nový rok začneme po oddychu lepšie.

SOBOTA 14.12.2019 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 14:7 (4:3, 4:1, 6:3)
Góly: BERČÍK Ivan (KUVIK Filip), KOVÁČIK Aurel (JANOŠTIAK Tobias, BERČÍK Ivan), JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan, BÍREŠ Benjamín), GÁPEĽ Jakub (KUVIK Filip), BERČÍK Ivan (PAUČÍK Milan), MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel, FAŠKOVÁ Eliška), PAUČÍK Milan, BERČÍK Ivan, GÁPEĽ Jakub (KUVIK Filip), KOVÁČIK Aurel (JANOŠTIAK Tobias, BERČÍK Ivan), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), KOVÁČIK Aurel, ĎURIŠ Patrik

Zápasom s Kubínom sme otvorili novú časť sezóny. Nakoľko nám len o jediný bod unikol postup do top6 skupiny, dali sme si cieľ skupinu 7-10 vyhrať. Pozíciu favorita sme do polovice zápasu nevedeli výsledkovo ukázať, herne sme boli aktívnejší aj efektnejší, ale súper bol maximálne efektívny, držal krok do stavu 4:4. Zhruba od polovice sme ale začali dominovať a sériou 4 gólov sme zlomili odpor hostí. Menšia koncentrácia na obranné činnosti umožňovala súperovi pridávať góly a tak sa náš útočný koncert s ľahkovážnejšou defenzívnou hrou skončil vysokým skóre 14:7.

NEDEĽA 08.12.2019 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH 
 
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 6:3 (4:1, 2:2, 0:0)
Góly BR: PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan, ŠKODA Maroš), MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), 
MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), TURŇOVÁ Laura (KANIARIK Maroš, MUNDIER Martin), BELKO Juraj (KÁN Tomáš)
 
Zápas mal tempo od začiatku, siedmaci šlapali nabudený cennou skúsenosťou zo sobotných ťažkých zápasov na turnaji 2006. Šiestakom chvíľu trvalo kým sa na nový stupeň adaptovali. Postupne sme sa dostali do vedenia, hostia sa ale nechceli dať a doťahovali, definitívne sme ich zlomili v druhej časti gólom na 5:3. Na záver sme pridali ešte jednu poistku.
 
HK BREZNO - MMHK NITRA 2:6 (2:0, 0:6, 0:0)
Góly BR: SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), PAUČÍK Milan

Na Nitru sme sa dobre mentálne nastavili a s chuťou sme sa do nej pustili, dlho bolo skóre 0:0. Potom sme sa ujali vedenia 2:0 a boli sme lepším tímom na ľade. Druhá časť sa otočila, súper nám strelil tri rýchle góly a naklonil vývoj na svoju stranu. Po tajme sme sa nezomkli, inkasovali sme ďalšie tri góly a sľubne rozohratý zápas sa nám nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca.

HK BREZNO - HK LEVICE 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Góly BR: SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), SUROVÝ Bruno (KUVIK Filip, JANOŠTIAK Tobias)

Záverečný zápas bol dramatický, oba tímy bojovali o každý kus ľadu. Čakalo sa na prvý gól, ten sa podarilo streliť nám. Súper však do prestávky vyrovnal. Rovnaký priebeh mala aj druhá polovica. Opäť sme to boli my, kto viedol. Hosťom však vyšla hra 6:5 bez brankára, keď sme si strelu od modrej nešťastne tečovali do brány na konečných 2:2. Turnaj bol výborným spestrením po ukončení základnej časti. Hráčom poskytol cenné skúsenosti a veľa športových zážitkov. Ďakujeme všetkým zúčastneným tímom.

ZÁKLADNÁ ČASŤ 

SOBOTA 30.11.2019 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 7:2 (2:1, 1:0, 4:1)
Góly: PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), BERČÍK Ivan, PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), PAUČÍK Milan (FAŠKOVÁ Eliška), JANOŠTIAK Tobias (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan (PERICHTA Matúš), 
PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin)

Siedmaci ukončili základnú časť výhrou v zápase s Rimavskou Sobotou. Výsledok vyzerá jednoznačne, ale nerodil sa jednoducho. Síce sme mali hernú prevahu a oveľa viac času sme hrali s pukom, do prehustenej obrany hostí sme búšili trochu netakticky. Pokyn na roztiahnutie hry na väčšiu plochu so snahou roztvoriť obranu súpera nebol úplne naplnený. Slečna a chlapci sa ale bavili, tak sme do nich nechceli zbytočne hustiť, nechali sme ich hrať sa a skóre postupne narástlo na 7:1, hostia ešte korigovali na konečných 7:2. Veľmi náročná základná časť, kde sme sa tri krát stretli so Zvolenom (0-0-3), Banskou Bystricou (1-1-1), Liptovským Mikulášom (1-0-2) a Rimavskou Sobotou (3-0-0) skončila pre nás nešťastne, keď sme za treťou postupovou pozíciu zaostali o jediný bod, za druhým miestom o štyri body. Mrzí najmä strata bodov vo Zvolene (7:6), remíza s Bystricou (4:4), prehra v úvodnom zápase v Mikuláši (7:5). Budúci víkend nás čakajú turnaje U15 (8.12.) v Topoľčanoch, U14 (7.12.) v Liptovskom Mikuláši a U13 (8.12.) v domácej Aréne Brezno. 14. decembra začne nadstavbová časť za účasti Brezna, Rimavskej Soboty, Považskej Bystrice a Dolného Kubína.

SOBOTA 16.11.2019 - JL Aréna 10. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 11:4 (5:1, 2:3, 4:0)
Góly BR: MICHALKO Mário (ĎURIŠ Patrik), GÁPEĽ Jakub (MICHALKO Mário), ĎURIŠ Patrik, BERČÍK Ivan (JANOŠTIAK Tobias)
 
 
NEDEĽA 10.11.2019 - Aréna Brezno 14. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:4 (0:1, 1:1, 3:2)
Góly: MICHALKO Mário, KOVÁČIK Aurel, MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik, PANČÍK Martin)

Zápas s Bystricou bol dôležitý z pohľadu vývoja základnej časti a teší najmä zlepšená atmosféra v kolektíve a nezlomná bojovnosť. Priebeh zápasu nebol ideálny, prehrávali sme 0:1, potom 1:3, ale nasledovala naša nadšená pasáž a otočili sme priebeh na 4:3. Mrzí nás maličký moment nepozornosti po buly, ktorý priniesol vyrovnanie Bystrice. Bod z boja s najlepším tímom je cenný.

SOBOTA 09.11.2019 - Zimný štadión Zvolen 9. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  7:3 (1:1, 3:2, 3:0)
Góly: MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan, BÍREŠ Benjamín (JANOŠTIAK Tobias)

Chlapci odohrali cez víkend dva ťažké zápasy s 1. a 2. tímom súťaže. Vo Zvolene sme odohrali vyrovnanú prvú tretinu, v druhej išli domáci do dvojgólového vedenia, ale vrátili sme sa gólom na 4:3. Mali sme snahu vyrovnať, ale šance na úspech to nám zmaril úvod tretej časti. Dva krát sme inkasovali a už nebolo cesty späť. 

NEDEĽA 27.10.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 7. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 10:2 (5:0, 0:0, 5:2)
Góly: PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), PANČÍK Martin (BÍREŠ Benjamín)

V Bystrici sa hralo v tréningovej hale, kde je rozmer ihriska výrazne odlišný, od toho na ktorý sme zvyknutí. Snažili sme sa na to pripraviť, ale nepodarilo sa nám to. V prvej časti sme inkasovali takmer z každej šance súpera a keď naše šance ostali nevyužité, bola z toho naša najhoršia tretina v doterajšej súťaži 5:0. V prestávke sme sa snažili zmeniť myslenie hráčov a nabudiť ich na zmenu vo vývoji zápasu. Druhá časť skončila 0:0, zastavili sme skóre domácich, ale nekorigovali. Tretiu tretinu sme chceli vyhrať, zlom sme chceli pomôcť navodiť zmenou v zostave. V úvode sa podarilo, strelili sme dva rýchle góly a boli sme v hre, žiaľ na viac sme sa už nestihli zmôcť, pretože sme chybovali a súper nás opäť poslal ku dnu. V závere sme už nemali dostatok najmä morálnych síl na odpor.

SOBOTA 19.10.2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Góly: PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), KOVÁČIK Aurel (BERČÍK Ivan)
 
SOBOTA 05.10.2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)
Góly: MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik)

Zápas siedmakov sa hral v dobrom tempe. V prvej tretine sa dostal súper do vedenia po našich hrubých chybách v obrane, ako keby sme zabudli na základné veci v defenzíve, nechávali sme nepokrytých hráčov pred naším bránkoviskom, s čím si náš brankár nemohol poradiť. Reagovali sme oddychovým časom, aby sme hráčov "mentálne reštartovali" a už sme do konca tretiny neinkasovali. Druhá časť bola lepšia, viac sme dávali pozor na predbránkový priestor. Napriek tomu sme dve dôrazné akcie hostí neubránili a inkasovali dva góly. V útoku sme si síce dokázali vytvoriť niekoľko gólových príležitostí, tam nám ale chýbala ochota urobiť "čiernu" prácu pred veľkým a dobre chytajúcim brankárom Zvolena aby sme sa presadili viackrát gólovo, jediný úspešný bol Multán, ktorý dôraznou strelou od tyče dosiahol náš jediný gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom korigovať výsledok, ale hneď v prvej minúte sme dvomi inkasovanými gólmi ukázali, že to nemyslíme vážne. Tretina sa už len dohrávala. Chlapci musia postupne uveriť, že aj ich druhý brankár ich môže priviesť k bodom, to mu ale musia v poli viac pomáhať.

SOBOTA 28.09.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 3. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:9 (1:3, 1:3, 0:3)
Góly: BERČÍK Ivan, BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik (BERČÍK Ivan, GÁPEĽ Jakub), MULTÁN Matej, 
ĎURIŠ Patrik, MULTÁN Matej (MICHALKO Mário, PAUČÍK Milan), BÍREŠ Benjamín, JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej
 
NEDEĽA 22.09.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 13. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Góly: PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan, SUROVÝ Bruno), MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan), 
UHLIAR Ján (PANČÍK Martin, BÍREŠ Benjamín), MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan (MULTÁN Matej, PAUČÍK Milan), MULTÁN Matej (SUROVÝ Bruno)

Chlapci v prvej tretine išli do vedenia, ale nedokázali podať svoj najlepší výkon, individuálne riešenia situácií  prevládali nad kombináciou, čo vyhovovalo súperovi. V prestávke sme si zdôraznili význam zrýchlenia hry prihrávkami a bolo vidieť viaceré pekné hokejové kombinácie. V závere druhej tretiny sme mali päť minútový výpadok v dôraze a súper sa dostal na dlhšie do našej tretiny, gól v našej sieti čísel na vlásku. V ťažkých momentoch nás podržal brankár a udreli sme dvomi gólmi ešte pred druhou sirénou. Hneď v úvode poslednej časti sme zakombinovali a zvýšili na konečných 0:6. Chlapci tak zavŕšili plný bodový zisk za víkend. Gratulujeme. 

SOBOTA 21.09.2019 - Aréna Brezno 2. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: ĎURIŠ Patrik (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), PAUČÍK Milan, BÍREŠ Benjamín

Siedmaci hrali prvú tretinu tak trochu v priateľskom duchu, mali menej dôrazu v osobných súbojoch, ale stačilo to na dvojgólové vedenie po dvoch akciách v ktorých dôraz dokázali uplatniť. V druhej a tretej tretine dôraz zvýšili, obe časti sa však skončili nerozhodne a dvojgólový náskok z prvej tretiny sa ukázal ako rozhodujúci. Chlapci a slečna v poli podporení pozorným výkonom brankára Stančíka predviedli trpezlivý, tímový výkon a zaslúžene vyhrali.

SOBOTA 14.09.2019 - JL Aréna 1. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:5 (3:0, 2:1, 2:4)
Góly: PAUČÍK Milan (BERČÍK Ivan), MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), PANČÍK Martin (JANOŠTIAK Tobias), BERČÍK Ivan (MULTÁN Matej), BERČÍK Ivan (ĎURIŠ Patrik)

 

H E A D L I N E S