----- unum corpus una anima una theam -----

6. ROČNÍK  "U12" / REPORTY - ČLÁNKY

NEDEĽA  20.03. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 11:0 (2:0, 4:0, 5:0)
Góly BR: 87 FAŠKO Michal (19 MELICHER Patrik, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 19 MELICHER Patrik (91 LUKAČOVIČ Hugo), 38 MALECKÝ Martin (91 LUKAČOVIČ Hugo), 91 LUKAČOVIČ Hugo (52 MURÍN Sebastián, 65 ŠVEC Dominik), 38 MALECKÝ Martin, 28 ŠKANTÁR Adrián (18 KÁNOVÁ Daniela), 87 FAŠKO Michal (91 LUKAČOVIČ Hugo), 12 MORONG Marián (28 ŠKANTÁR Adrián),10 VALLO Timotej (87 FAŠKO Michal, 11 ŠARINA Tomáš), 19 MELICHER Patrik (91 LUKAČOVIČ Hugo, 87 FAŠKO Michal), 91 LUKAČOVIČ Hugo

Šiestaci sú lepším kolektívom ako Mikuláš, no zároveň si pamätáme zlý duel z ľadu súpera, kde sme inkasovali góly a napriek našej snahe sme už zápas neotočili. Tentokrát sme to však nepripustili a zápas sme mali pevne v rukách. Presadila sa najmä prvá formácia ale navrch mali aj ďalšie dve ktoré súpera zatlačili. Pri množstve gólov potešili pekné kombinačné akcie ako aj góly z presilových hier, ktoré sú veľmi cenné. Aj hráči šiestakov ku koncu sezóny ukázali zlepšenú fazónu, až je škodou, že v najlepšom musíme skončiť. Mix z oboch kategórií sa ešte predstaví na medzinárodnom zahraničnom turnaji v parížskom Meudone, kde môžu svoje pokroky ukázať v silnej konkurencii dvoch Fínskych tímov, troch Francúzskych tímov, jedného Belgického a jedného Nemeckého tímu.

SOBOTA  19.03. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly BR: 27 ŠUCHAŇ David (91 LUKAČOVIČ Hugo, 19 MELICHER Patrik), 11 ŠARINA Tomáš (38 MALECKÝ Martin), 19 MELICHER Patrik (91 LUKAČOVIČ Hugo, 27 ŠUCHAŇ David), 12 MORONG Marián (27 ŠUCHAŇ David)

Už tradične sme boli v duely šiestakov kvalitnejším tímom na ľade. Dlhšie sa hral bojovný zápas, no dôležité bolo, že hráči boli trpezliví a počkali si na chyby súpera. Priebeh duelu sme kontrolovali a mierne zdramatizovanie prišlo iba v tretej tretine, keď sa hráči súpera presadili po tečovanej strele v presilovej hre. Našu výhru ako aj zlepšený výkon to už neohrozilo.

SOBOTA  12.03. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE  10:1 (6:0, 4:1, 0:0)
Góly BR: 19 MELICHER Patrik (87 FAŠKO Michal), 52 MURÍN Sebastián (38 MALECKÝ Martin), 52 MURÍN Sebastián (10 VALLO Timotej, 71 NOVYSEDLÁK Samuel), 87 FAŠKO Michal (11 ŠARINA Tomáš, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 91 LUKAČOVIČ Hugo, 87 FAŠKO Michal, 87 FAŠKO Michal (91 LUKAČOVIČ Hugo), 87 FAŠKO Michal (71 NOVYSEDLÁK Samuel), 19 MELICHER Patrik (87 FAŠKO Michal, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 19 MELICHER Patrik (71 NOVYSEDLÁK Samuel, 87 FAŠKO Michal)

Úvod zápasu zachytili aj šiestaci, súpera zatlačili a vytvárali si množstvo streleckých príležitostí. Skóre 6:0 po prvej tretine naznačilo ako sa bude zápas vyvíjať. Tak to aj bolo hráči hrali s chuťou a aj keď bol možno súper v mierne pozmenenej zostave oproti domácemu zápasu gro tímu bolo rovnaké. Čo sa zmenilo bol náš prístup a naša hra. Hráči hrali sebavedomo a kombinačné akcie potešili oko hokejového diváka. Mrzieť môže snáď len záverečná tretina, ktorá bola poznačená nervozitou, keď sa súperi venovali viac nekalým praktikám ako hokeju. Našťastie sa nikto nezranil a hráči tak zaslúžene oslavovali okrúhle víťazstvo.

ŠTVRTOK  03.03. 2016 - Zimný štadión Levice
HK LEVICE - HK BREZNO  2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Góly BR:  27 ŠUCHAŇ David, 87 FAŠKO Michal (12 MORONG Marián, 71 NOVYSEDLÁK Samuel), 19 MELICHER Patrik (87 FAŠKO Michal)

Podobné rozpoloženie má aj tím šiestakov. Hráči však akoby pochopili, že sa musia na ľade spoľahnúť na svoje schopnosti. Vytvorili si náskok súpera prestrieľali a opäť boli v zápase lepším tímom. Trochu viac dôrazu si pýtali naše zakončenia, kde sme mohli súpera definitívne zlomiť. Po prílišnej defenzívnej snahe sme vyrobili v závere fauly a súper znížil. Na našom víťazstve to už však nič nezmenilo. Hráči tak zrejme našli novú motiváciu a snáď v takomto nasadení dohrajú zvyšok sezóny.

PIATOK  26.02. 2016 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Góly BR: 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik), 19 MELICHER Patrik (87 FAŠKO Michal)

Akoby klamstvá a neférová atmosféra z prvého zápasu poznačili aj prvú časť v šestke, v ktorej boli domáci lepší. Po pár drobných korektúrach v hernom prejave sme už do konca hru ovládli a súpera na našu polovicu púšťali len sporadicky. Napriek veľkému množstvu šancí sme už nedokázali vyrovnať. Chlapci si však za herný prejav a snahu v druhej a tretej tretine zaslúžia pochvalu.

SOBOTA  20.02. 2016 - Enel Aréna
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)
Góly BR: 19 MELICHER Patrik, 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik, 87 FAŠKO Michal), 19 MELICHER Patrik (88 TURŇA Oliver)

Hráči šiesteho ročníka hrajú poslednú dobu v miernom útlme, aj keď vieme v zápase dominovať súpera prestrieľať, vytvoriť si množstvo šancí nevieme z toho vyťažiť víťazstvo. Opäť  sa zopakovala aj skutočnosť, že sme inkasovali 5 gólov z 15 striel, pričom my sme ich vyslali vyše 30 a v sieti skončili len tri puky. Osobné chyby poznačili aj úvod tohto zápasu, súper sa dostal do vedenia a dráma bola na svete. Takmer každú vážnejšiu šancu pred našou bránou zakončil súper gólom, my sme mali bránu ako zakliatu. Chlapci hrajú akoby pod tlakom, čo je zrejme najhoršia vec pre ich krehkú psychiku. Vôľa ani chuť sa im ubrať nedá no chýba nám ľahkosť a dôraznosť v určitých činnostiach.  Verím, že to napraví už najbližší zápas.

SOBOTA  13.02. 2016 - Aréna Brezno
HK  BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 5:6 (1:1, 3:2, 1:3)
Góly BR: 19 MELICHER Patrik (12 MORONG Marián), 38 MALECKÝ Martin (27 ŠUCHAŇ David), 38 MALECKÝ Martin (19 MELICHER Patrik), 87 FAŠKO Michal (22 KLAJBAN Peter), 10 VALLO Timotej (87 FAŠKO Michal)

Aj šiestaci odohrali dobrý zápas, keď si vytvárali množstvo príležitostí. Čo však bolo slabšie bola naša defenzívna hra, po ktorej sme strašne ľahko inkasovali. Hráči bojovali a aj s nepriazňou osudu v zápase sa chceli pobiť o výhru. Niekoľkokrát sme v zápase vyrovnali a dokonca sa dostali do vedenia. Nádejne to vyzeralo najmä v tretej tretine, no obranné trápenie pokračovalo a dva góly súpera rozhodli o výsledku. Zarážajúca je najmä štatistika striel, keď sme súpera prestrieľali 31:14, pričom zo 14 striel sme inkasovali až 6 gólov. Na veciach ktoré nám v zápase nešli musíme naplno zabrať v tréningoch počas nasledujúceho týždňa, nakoľko nás čaká kvalitný súper z Liptova.

SOBOTA  06.02. 2016 - Zimná štadión Partizánske
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 4:3 (4:1, 0:2, 0:0)
Góly BR: 88 TURŇA Oliver, 22 KLAJBAN Peter (38 MALECKÝ Martin), 87 FAŠKO Michal (19 MELICHER Patrik, 88 TURŇA Oliver)

Zápasy mladších žiakov sa v poslednej dobe začínajú na seba podobať. V šestke sme chceli začať omnoho aktívnejšie. Našu aktivitu schladili naše štyri osobné chyby ktoré súper využil na strelenie štyroch gólov. V ďalších častiach hry sme chceli hru vyrovnať a vyzeralo to nádejne keď sme stiahli skóre na 4:3. Na vyrovnanie nám chýbalo kúsok šťastia, keď sme viackrát nastrelili konštrukciu brány. V zápase nám, ale chýbala ľahkosť a nasadenie, ktorou sme sa už v tejto sezóne niekoľkokrát prezentovali. V tréningoch musíme zapracovať najmä na hre, taktickom ponímaní situácií, ako aj streľbe.

SOBOTA  30.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK LEVICE 5:5 (2:1, 3:2, 0:2)
Góly BR: 87 FAŠKO Michal (91 LUKAČOVIČ Hugo, 19 MELICHER Patrik), 87 FAŠKO Michal (19 MELICHER Patrik, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 87 FAŠKO Michal (11 ŠARINA Tomáš), 19 MELICHER Patrik (38 MALECKÝ Martin), 87 FAŠKO Michal (9 MASIČOVÁ Kamila)

Šiestaci začali zápas výborne a už po 19 sekundách viedli. Neskôr pridali oba tímy po góle. Šnúrou troch gólov v druhej tretine si naši chlapci vytvorili výrazný náskok, keď využili dve presilové hry. Do konca druhej tretiny však dovolili dvakrát súperovi znížiť a dali mu tak nádej. Jedna ľahkovážna situácia v presilovke a hrubica v poslednej minúte napokon stáli našich hráčov víťazstvo. Treba povedať, že za našu pasívnejšiu druhú polovicu stretnutia si súper bod zaslúžil.

SOBOTA  23.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Góly BR: 38 MALECKÝ Martin (91 LUKAČOVIČ Hugo, 22 KLAJBAN Peter), 87 FAŠKO Michal (22 KLAJBAN Peter), 87 FAŠKO Michal (19 MELICHER Patrik, 91 LUKAČOVIČ Hugo)

Šiestaci majú v tomto ročníku silnejšieho súpera, posilneného aj o hráčov z hosťovaní. Napriek odporu súpera sme vyhrali prvú tretinu, no vyšší rozdiel sme si nevystrieľali ani napriek množstvu šancí ktoré sme si vytvorili. Zlomovým sa ukázal gól, ktorý sme smolne dostali po nastrelení rozhodcu ktorý nechtiac zastavil puk súperovi a ten vyrovnal. Od tohto okamihu sme sa už do zápasu nevedeli vrátiť. Súper prebral iniciatívu prestrieľal nás a strelil o gól viac, na čom nič nezmenila ani naša hra bez brankára. V štyroch zápasoch máme teda s Lučencom vyrovnanú bilanciu a v nadstavbe im máme čo vracať. V najbližšom zápase nás čaká nový súper zo západnej skupiny a síce HK Levice.

SOBOTA  16.01. 2016 - Enel Aréna
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 4:8 (0:3, 1:2, 3:3)
Góly BR: 19 MELICHER Patrik (87 FAŠKO Michal), 87 FAŠKO Michal (19 MELICHER Patrik, 10 VALLO Timotej), 38 MALECKÝ Martin (90 TURŇA Oliver, 11 ŠARINA Tomáš), 19 MELICHER Patrik, 91 LUKAČOVIČ Hugo, 91 LUKAČOVIČ Hugo (12 MORONG Marián, 90 TURŇA Oliver), 77 ĎÖRDÍK Jakub (91 LUKAČOVIČ Hugo), 10 VALLO Timotej (38 MALECKÝ Martin)

Iný duel odohrali šiestaci tí sa do súpera pustili od úvodu. Po prvej časti sme už viedli 3:0 a zápas sme chceli v druhej časti definitívne rozhodnúť. Naša hra však v tejto tretine nebola dobrá a ledva sme ju o gól vyhrali. Úvod tretej časti naznačil, že sila je na našej strane, skóre v tej chvíli bolo už 6:1, no vtedy sa začali diať veci. Konkrétne sekera po lapačke brankára ktorý mal pokrytý puk a rezolútne rozhodnutie o góle v podaní rozhodcov. Súpera tieto skutočnosti nakopli a mierne skorigoval skóre, ale nič to nemení na skutočnosti, že sme mali zápas pevne v rukách. Viacero hráčov podalo nadštandardné výkony a odmenou za to im bolo víťazstvo.

SOBOTA  09.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Góly BR: 87 FAŠKO Michal (91 LUKAČOVIČ Hugo), 87 FAŠKO Michal (19 MELICHER Patrik)

Zápas šiestakov rozhodli naše chyby a inkasované góly v prvej tretine. Jeden padol po chybe brankára, jeden po strate puku v  strednom pásme. Celkovo však naša hra nebola v prvej tretine vôbec dobrá čo pomohlo v rozbehu nášho súpera. Druhá tretina bola o poznanie lepšia, zatlačili sme Zvolen, jediné čo chýbalo bolo premieňanie šancí, ktorých si vytvárame množstvo ale góly z nich neťažíme. Odhodlaní sme vybehli do tretej časti hry no stále nás trápila koncovka a tak sme nedokázali zápas výraznejšie zdramatizovať.

STREDA  06.01. 2016 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Góly BR: 87 FAŠKO Michal, 12 MORONG Marián (8 TURŇA Oliver, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 91 LUKAČOVIČ Hugo (8 TURŇA Oliver, 12 MORONG Marián)

Odhodlanejší aj keď v menej početnej zostave boli hráči šiesteho ročníka. Hra bola vyrovnaná no súper sa dvakrát presadil strelecky. Naša odpoveď prišla po komplikovanom, ale zato dôraznom zakončení Faška. V druhej tretine sme prebrali iniciatívu, ale nevyhli sme sa faulom a tie súper trestal, keď až tri góly sme dostali v oslabení. Naša bojovná hra priniesla ovocie v tretej tretine keď sa nám podarilo vyrovnať. V tejto fáze hry sme si vytvárali množstvo šancí ale neprekonali sme Púchovského brankára ani z vyložených príležitostí. V závere sme sa odhodlávali na útočné ťaženie, ale pri jednom založení útoku, sme spravili reťazec chýb a súper nám strelil víťazný gól. V samotnom závere nepomohla ani powerplay. Kvalitný výkon tak nebol ocenený bodmi.

SOBOTA  22.12. 2016 - Aréna Brezno
HK  BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 9:4 (3:1, 2:2, 4:1)
Góly BR: 22 KLAJBAN Peter (52 MURÍN Sebastián), 12 MORONG Marián (87 FAŠKO Michal), 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik, 38 MALECKÝ Martin), 19 MELICHER Patrik (88 TURŇA Oliver, 11 ŠARINA Tomáš), 52 MURÍN Sebastián (22 KLAJBAN Peter), 11 ŠARINA Tomáš, 38 MALECKÝ Martin, 87 FAŠKO Michal (88 TURŇA Oliver), 22 KLAJBAN Peter (52 MURÍN Sebastián)

SOBOTA  19.12. 2015 - Zimný štadión Martin
MHA MATRIN- HK BREZNO 8:4 (3:1, 0:2, 5:1)
Góly BR: 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik), 71 NOVYSEDLÁK Samuel (88 TURŇA Oliver), 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik), 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik)

Výsledkovo identický zápas skrýval podobný priebeh, ako u siedmakov, do druhej tretiny sme so súperom remizovali. Potom však opäť prišli sporné chvíle pri posudzovaní jednej zo situácií. Naši hráči skórovali no gól opäť nebol uznaný. Mierne to otriaslo psychikou hráčov a vyrobili sme niekoľko chýb. Tie o niečo hokejovejší súper využil a odskočil nám na rozdiel 4 gólov. Oba ročníky odohrali relatívne dobré zápasy, no na výhru potrebujeme kompaktnejší výkon po dobu 60 minút.

SOBOTA  12.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly BR: 22 KLAJBAN Peter, 22 KLAJBAN Peter (11 ŠARINA Tomáš), 22 KLAJBAN Peter (52 MURÍN Sebastián)

Prvá polovica duelu šiestakov sa ponášala na ich starších kamarátov. S tým rozdielom, že oni dokázali udržať súpera na stave 1:1 a svojou hrou mu nedovolili prevziať iniciatívu. Naopak, tretia tretina patrila Rytierom, kedy strelecky disponovaný Klajban v drese Brezna dvomi gólmi v krátkom čase zavŕšil hetrik a domáci získali rozhodujúci náskok, ktorý si už udržali.

SOBOTA  05.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 6:5 (1:0, 3:1, 2:4)
Góly BR: 19 MELICHER Patrik (88 TURŇA Oliver), 10 VALLO Timotej (22 KLAJBAN Peter, 27 ŠUCHAŇ David), 88 TURŇA Oliver, 10 VALLO Timotej (22 KLAJBAN Peter, 27 ŠUCHAŇ David), 22 KLAJBAN Peter (10 VALLO Timotej), 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik)

Mladší hráči opäť trochu kopírovali zápas starších kolegov. Podobne sa od úvodu bojovalo a hernú prevahu sme vyjadrili gólmi zhruba v polovici duelu. Vedenie 6:1, ale prišlo zrejme trochu priskoro a hráčov mierne uspokojilo. To zacítil súperov disponovaný útočník a zdramatizoval výsledok. Tento pokles pozornosti musíme vnímať ako výstrahu pred ďalšími zápasmi v ktorých by nás mohol stáť výhru, čo by bola vzhľadom k odvedenej robote v prvých dvoch tretinách veľká škoda.

SOBOTA  28.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10:4 (1:1, 4:1, 5:2)
Góly BR: 87 FAŠKO Michal (88 TURŇA Oliver), 88 TURŇA Oliver (38 MALECKÝ Martin),71 NOVYSEDLÁK Samuel,  87 FAŠKO Michal (88 TURŇA Oliver), 10 VALLO Timotej (11 ŠARINA Tomáš), 38 MALECKÝ Martin (87 FAŠKO Michal),87 FAŠKO Michal (15 RÉVÉSZ Dávid),  12 MORONG Marián (52 MURÍN Sebastián), 88 TURŇA Oliver (87 FAŠKO Michal), 22 KLAJBAN Peter (11 ŠARINA Tomáš)

Na prvý pohľad jednoznačný výsledok ukrýva tuhý boj s nervóznym úvodom z našej strany. Dve tretiny sme nevedeli pretaviť našu hokejovú vyspelosť do strelených gólov. Hráči však boli trpezliví a v dôležitých chvíľach nás podržali aj brankári. Smolu sme zlomili a hráči si zápas doslova užili. Čerešničkou na torte bola desiatka strelených gólov v sieti súpera. Podobne ako starší kolegovia, aj šiestaci sa vyrovnávajú s úlohami lídrov a v tomto zápase im to vyšlo na jednotku.

ŠTVRTOK  19.11. 2015 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 10:5 (6:1, 3:2, 1:2)
Góly BR: 10 VALLO Timotej, 22 KLAJBAN Peter, 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik), 22 KLAJBAN Peter (88 TURŇA Oliver), 52 MURÍN Sebastián (88 TURŇA Oliver)

Neštandardný čas zápasu našim hráčom zrejme neprospel, nakoľko takto neskoro ešte nehrali súťažný zápas. Hráčom neprospela ani neštandardná doprava na zápas, keď množstvo z nich volilo individuálnu dopravu, čo súdržnosti tímu nepomáha. Úvod odzrkadlil tento prístup. Hráči boli akoby vykoľajení, lídri tímu prihrávali súperom priamo na hokejku, padali v súbojoch, chybovali pri bránení. Hneď po prvých dvoch striedaniach sme prehrávali 0:2, a ani napriek snahe sa to už do konca prvej časti nezmenilo. Prestávka nám pomohla a vydali sme sa na stíhaciu jazdu. Dve tretiny sme so súperom držali krok, čo odzrkadľuje aj pomer skóre. Herne vynikal najmä Klajban a Murín, ktorí hrali nezaťažene  a naladili tím aj útočne. Aj šiestaci boli "vykradnutí" o dokopy piatich hráčov, no pri vyrovnanom výkone počas celého zápasu mohli byť Zvolenu vyrovnaným súperom.

UTOROK  17.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Góly BR: 8 SUROVÝ Šimon (12 MORONG Marián), 10 VALLO Timotej (8 SUROVÝ Šimon, 12 MORONG Marián), 87 FAŠKO Michal

Veľmi podobný priebeh mal zápas šiestakov. Aj tu sme akoby nechceli uveriť, že je súper o niečo lepší a hrali sme s ním vyrovnanú partiu. Jediným mínusom bola skutočnosť, že naša prvá formácia nebola produktívna tak ako v iných zápasoch. Ak by to tak bolo mohli sme v zápase pomýšľať aj na remízu či výhru. Dobre sa v zápase prezentovali aj obaja gólmani Černák a Ďuriš. Výsledok nám teda unikol, ale s výkonom môžeme byť spokojní, čo je v tejto kategórii najpodstatnejšie.

SOBOTA  14.11. 2015 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly BR: 88 TURŇA Oliver (19 MELICHER Patrik, 87 FAŠKO Michal), 10 VALLO Timotej (38 MALECKÝ Martin), 88 TURŇA Oliver, 19 MELICHER Patrik (88 TURŇA Oliver), 19 MELICHER Patrik (88 TURŇA Oliver, 87 FAŠKO Michal), 19 MELICHER Patrik (87 FAŠKO Michal, 32 ĎURIŠ Michael)

Vyrovnaný úvod zápasu poznačila naša hrúbka ktorou sme prihrali na gól bystričanom. Chybu sme však o malú chvíľu napravili konkrétne sa to podarilo hráčovi ktorý ju urobil. Pokračovali sme v odhodlanom výkone a tretinu sme vyhrali o gól. Hráči boli v šatni odhodlaní vybehnúť na súpera a spontánne sa pýtali na ľad. Odhodlanie preniesli do zápasu a vytvorili si výraznú hernú prevahu, ktorú okorenili gólmi. Tretia tretina bola poznačená prílišnou tvrdosťou na oboch stranách čo náš výkon mierne pribrzdilo. V zápase nás podržali obaja brankári a góly súpera padli viac-menej náhodne. Výhru sme si jednoznačne zaslúžili.

SOBOTA  07.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly BR: 22 KLAJBAN Peter

Najmä choroby ovplyvnili zostavu šiestakov a navyše aj niektorí hráči ktorí na zápas nastúpili neboli úplne fit. Aby to bolo komplet, náš súper patril medzi najsilnejších v celej lige. Prevahu súpera sme eliminovali dobrou defenzívou s minimom chýb. Opäť nás nad vodou držal brankár Banko, ktorý sa dostal na zaujímavých 93,33% úspešnosti zásahov. Pri väčšej útočnej sile ktorú by vniesli do tímu chýbajúci hráči, by sme mohli pomýšľať v  zápase aj na remízu, no  skóre reálne odzrkadľuje  pomer síl  na ľade.

SOBOTA  31.10. 2015 - Zimný štadión Žilina
MSHKM ŽILINA - HK BREZNO 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly BR: 19 MELICHER Patrik (87 FAŠKO Michal, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 19 MELICHER Patrik (91 LUKAČOVIČ Hugo), 91 LUKAČOVIČ Hugo (77 ĎÖRDÍK Jakub), 19 MELICHER Patrik (77 ĎÖRDÍK Jakub), 87 FAŠKO Michal (91 LUKAČOVIČ Hugo)

Šiestaci vleteli do zápasu úplne opačne, pozorne bránili, dobre korčuľovali a aj keď sa v úvode na nás súper doťahoval, nepripustili drámu. Dôraznými a nádhernými akciami, či už individuálnymi alebo aj kombinačnými skórovali, čo prinášalo do tímu ďalšiu pohodu pre všetky formácie. Zápas so Žilinou, ktorá pracuje výhradne so svojimi chlapcami reálnejšie odzrkadľuje prácu našich hráčov v tréningu, ako aj ich napredovanie. Veľkou mierou prispel k výhre aj výborný výkon brankára Banka, ktorý si udržal konto prakticky po celý zápas. Aj keď sa bodovo presadila iba prvá formácia, treba pochváliť aj ďalšie dve, ktoré taktiež hrali výborne a góly po ich strelách viseli na vlásku.

SOBOTA  24.10. 2015 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)
Góly BR: 87 FAŠKO Michal, 87 FAŠKO Michal, 87 FAŠKO Michal (88 TURŇA Oliver), 88 TURŇA Oliver (87 FAŠKO Michal)

Opačný úvod zaznamenal mladší kolektív. Opät sme priľahko inkasovali a súpera sme posadili na koňa. Snaha sa uprieť hráčom nedá, no čím viac chceli, tým sa im úspech v zápase vzďaľoval. Viac razy sme nastrelili tyčku či nepremenili nájazdy na bránu. Aj šiestaci boli lepšim tímom no neboli sme efektívny v zakončení a úspešnosť zásahov sme znovu nedostali nad 75%. V prípade, že by zápas začal pre nás lepšie bez inkasovaných gólov, so súperom by sme si zrejme poradili.

SOBOTA  17.10. 2015 - Zimný štadión L. Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)
Góly BR: 87 FAŠKO Michal (22 KLAJBAN Peter), 56 ZLÚKY Kristián (52 MURÍN Sebastián), 22 KLAJBAN Peter, 19 MELICHER Patrik (22 KLAJBAN Peter, 87 FAŠKO Michal), 22 KLAJBAN Peter (19 MELICHER Patrik), 87 FAŠKO Michal (11 ŠARINA Tomáš)

Od úvodu bolo vidieť kvalitu na našej strane a keď sa nám podarilo streliť aj góly išlo v zápase o to čo predvedieme my. Súper nekládol priveľký odpor  a hráči si tak napravili chuť po vydarenom zápase.

SOBOTA  10.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:11 (0:2, 0:3, 1:6)
Góly BR: 10 VALLO Timotej (77 ĎÖRDÍK Jakub, 22 KLAJBAN Peter)

Úplne iný duel odohrali šiestaci. Na oko vyrovnaný hokej mal však jeden zádrheľ , že góly strieľal iba súper. Výsledok tomu možno nenasvedčuje, ale súper disponoval možno dvoma či tromi hráčmi ktorý sa dokázali streleckypresadiť. V našom tíme tentoraz takýto hráči chýbali. Strelecký pomer 32:37 v prospech Zvolena naznačuje miernu streleckú prevahu, na druhú stranu inkasovať jedenácť gólov z 37 striel je priveľa.

SOBOTA 03.10. 2015 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 9:1 (2:0, 4:0, 3:1)
Góly BR: 10 VALLO Timotej (59 ZLÚKY Kristián)

Výkony šiestakov sú mierne turbulentné. Z veľkej časti závisia od situácie v siedmackom tíme. Pokiaľ nemusíme posúvať hráčov sú šiestaci konkurencieschopní čo ukázali v zápasoch so Žilinou, či Bystricou. Tento  víkend však priniesol maródku a zatiaľ najväčší posun hráčov. Pre šiestakov je to však výzva popasovať sa s novými úlohami a rolami v tíme. Dlhú časť v zápase sa im to aj darilo. Hrali dobré striedania občas sme aj pohrozili v ofenzíve, no potom prišli chyby ktoré často vychádzali so slabšej koncentrácie, než z dispozícií súpera. Dúfame, že pri odvete nám situácia dovolí postaviť šiestakov v plnej sile a konfrontácia bude objektívna. Aj v tomto duely si však viacero hráčov napriek výsledku vyslúžilo pochvalu za čiastkové úspechy.

SOBOTA  26.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)
Góly BR: 91 LUKAČOVIČ Hugo (9 RÉVÉSZ Dávid), 12 MORONG Marián (10 VALLO Timotej, 19 MELICHER Patrik), 91 LUKAČOVIČ Hugo (9 RÉVÉSZ Dávid),91 LUKAČOVIČ Hugo (9 RÉVÉSZ Dávid, 11 ŠARINA Tomáš), 87 FAŠKO Michal (19 MELICHER Patrik), 87 FAŠKO Michal (91 LUKAČOVIČ Hugo), 11 ŠARINA Tomáš

Aj mladší rytieri sa pustili do "baranov" pekne zhurta. Podobne sa dostali do úniku o tri góly no nedovolili však súperovi vytvoriť drámu ako v predošlom zápase. Viacero hráčov podalo výborné výkony a celý kolektív fungoval ukážkovo, čím si vyslúžili jednoznačnú výhru. Šiestaci mohli byť v tomto zápase príkladom aj pre siedmacký kolektív, ktorému tímový výkon trochu chýbal.

SOBOTA  19.09. 2015 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Góly BR: 12 MORONG Marián (87 FAŠKO Michal)

Maródka a absencie hráčov poznačili najmä šiesty ročník. Hráči bojovali no v rozhodujúcich momentoch akcií nám chýbal dôraz v činnostiach najmä pred našou bránou. Hráči nie vždy využívali veci naučené z tréningov a občas sa spoliehali na nezmyselné riešenia situácií najmä v defenzívnej časti hry. V útoku sme si vytvárali dostatok šancí no nedostatok hráčov znamenal, že hráčom chýbala potrebná energia na prelomenie súperovho brankára. Výsledok odzrkadľuje súperovu kvalitu, no pri troche koncentrácie mohol vyzerať výsledok omnoho lepšie.

UTOROK  15.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)
Góly BR: 12 MORONG Marián (10 VALLO Timotej), 19 MELICHER Patrik (22 KLAJBAN Peter, 38 MALECKÝ Martin), 19 MELICHER Patrik (22 KLAJBAN Peter, 87 FAŠKO Michal), 19 MELICHER Patrik (71 NOVYSEDLÁK Samuel), 22 KLAJBAN Peter (19 MELICHER Patrik, 71 NOVYSEDLÁK Samuel)

Ako cez kopír sa hral zápas šiestakov. Naši hráči ukážkovo bojovali a v polovici zápasu sme sa dostali dovedenia 4:1. Vedenie nám ale neprospelo, ale skôr uškodilo. Hráči sa uspokojili a nehrali tak dôrazne. Ľahko sme inkasovali tri góly ktoré znamenali vyrovnanie. V úvode tretej sme opäť kapitulovali. Pred záverom zápasu sa nám podarilo vyrovnať. Keď sme sa však nadychovali k tlaku na súpera, z brejku nám ušiel a udelil zápasu konečnú podobu.  Vzhľadom na priebeh hry ako aj výsledku sa nám tesná prehra akceptovala len ťažko.

SOBOTA  12.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC  10:1 (3:0, 1:1, 6:0)
Góly BR: 91 LUKAČOVIČ Hugo (8 RÉVÉSZ Dávid, 22 KLAJBAN Peter), 12 MORONG Marián (10 VALLO Timotej, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 88 TURŇA Oliver (91 LUKAČOVIČ Hugo), 12 MORONG Marián (38 MALECKÝ Martin, 19 MELICHER Patrik), 87 FAŠKO Michal (91 LUKAČOVIČ Hugo), 87 FAŠKO Michal (19 MELICHER Patrik), 19 MELICHER Patrik, 91 LUKAČOVIČ Hugo (8 RÉVÉSZ Dávid), 19 MELICHER Patrik, 88 TURŇA Oliver (87 FAŠKO Michal)

Iným spôsobom vstúpili do duelu šiestaci. Súpera prevalcovali boli lepší v každej činnosti. Na ich dôraznú hru bolo radosť pozrieť. Súper mohol byť rád, že v ich sieti skončili iba tri puky. Druhá tretina však bola slabšia čo odzrkadľuje aj skóre. No v tretej si to hráči vynahradili, keď zdecimovanému súperovi nadelili desiatku. Podobne ak starší kolegovia sú však pripravení čeliť silným súperom