HK BREZNO - 6. ROČNÍK - "U12" - REPORTY/ČLÁNKY-ARCHÍV-2013/2014

SOBOTA  22.03. 2014 - ZŠ Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO  11:2 (5:1, 3:0, 3:1
Góly BR: 15 AUXT Benjamín (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 17 ŠIMKO Jakub), 17 ŠIMKO Jakub

Zápas sme nezačali dobre a z každej šance súper strelil gól. Potom sme hru vyrovnali, ale súpera sme nedokázali zdolať. V tomto zápase nám viazla koncovka a až príliš ľahko sme inkasovali.

SOBOTA  15.03. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
Góly BR: 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (17 ŠIMKO Jakub), 17 ŠIMKO Jakub (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 15 AUXT Benjamín), 15 AUXT Benjamín, 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 15 AUXT Benjamín (13 LUKÁČ Andrej), 17 ŠIMKO Jakub (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Vstup do zápasu bol z našej strany veľmi aktívny a na chlapcoch bola viditeľná snaha vyhrať tento zápas. Strelili sme gól a mali sme ďalšie šance. Náš súper sa postupne spamätával a do konca tretiny skóroval, keď sme zbytočne cúvali pred súbojom. Do druhej tretiny sme nastúpili koncentrovanejšie a do šancí sme súpera nepúšťali. Po chybe na útočnej modrej čiare sa súper dostal do rýchleho brejku a náš obranca si s tou situáciou neporadil. Po inkasovanom góle sme zvýšili obrátky a podarilo sa nám hru otočiť. V týchto momentoch sme hrali veľmi dobre a súper herne nestačil. V tretej tretine sme hru kontrolovali a chuť vyhrať nám dodávala energiu. Boli sme lepším tímom a chlapci zaslúžene zvíťazili. Výborne chytali obaja brankári M. Pohančánik, Š. Šimko a vynikajúcu prácu odviedli aj všetci hráči.

SOBOTA  05.03. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:13 (1:4, 1:5, 3:4)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 AUXT Benjamín, 17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (12 HANČÁK Samuel), 15 AUXT Benjamín, 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub), 17 ŠIMKO Jakub (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Hráči poznali kvalitu súpera a to im zväzovalo ruky. Ľahko sme Liptákov pustili do úniku, ktorý bol pre nich pohodlný. Skúšali sme rôzne variácie zostavy, no nič nevychádzalo podľa našich predstáv. Až záverečný radikálny ťah, zredukovať formácie z troch na dve, priniesol efekt vyrovnanej hry so súperom. Boli by sme veľmi radi, ak by sme k podobným krokom pristupovať vôbec nemuseli, no iniciatíva a snaha zmeniť postoj ku hre, musí prísť najmä od hráčov.

SOBOTA  01.03. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 4:11 (2:5, 1:1, 1:5)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 15 AUXT Benjamín (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 17 ŠIMKO Jakub), 14 ZEMKO Matúš, 6 MIHALY Michal

Proti tomuto súperovi nám už druhý krát nevyšiel úvod zápasu. Postupom času sme hru síce vyrovnali, no stále nám chýbal väčší dôraz pred našou bránkou. Súper tento priestor využil naplno a skóroval. Druhá tretina bola tiež vyrovnaná, ale stratu z prvej tretiny sa nám nedarilo zmazať. V tretej tretine sme strelili gól a dotiahli sme sa na súpera, no chyby v defenzíve nás stáli lepší výsledok. V našej hre musíme pridať na aktivite pred oboma bránkami  a na dôkladnejšom bránení hráčov. Pohyblivejší súper zákonite zvíťazí proti nám, ak mu poskytneme toľko miesta a času pri streľbe a kombinácii.

SOBOTA  22.02. 2014 - ZŠ Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 8:8 (2:3, 2:2, 4:3)
Góly BR: 4 SCHVARZBACHER Erik, 15 AUXT Benjamín (4 SCHVARZBACHER Erik), 15 AUXT Benjamín (4 SCHVARZBACHER Erik), 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín), 15 AUXT Benjamín, 17 ŠIMKO Jakub, 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (14 ZEMKO Matúš)

Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne. Získali sme dvojgólové vedenie, ale náš súper zvýšil tlak do brány a zakrátko vyrovnal. Zápas bol dramatický až do konca, mrzí nás chyba v závere, ktorá nás stála víťazstvo. Chlapci odohrali naplno celé stretnutie a za výkon si zaslúžia pochvalu.

SOBOTA  09.11. 2013 - ZŠ Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 9:8 (4:3, 4:2, 1:3)
Góly BR: 15 AUXT Benjamín, 17 ŠIMKO Jakub (19 DĚDEČEK Ľubomír), 19 DĚDEČEK Ľubomír (17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (20 ZUBÁK Adrián), 14 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 19 DĚDEČEK Ľubomír (17 ŠIMKO Jakub), 20 ZUBÁK Adrián

Súper v úvode využil trestné strieľanie a získal vedenie. Vzápätí sme zlepšili pohyb a vyrovnali sme stav. Aj hra bola vyrovnaná, šance na gól sa striedali na oboch stranách. Do poslednej tretiny sme vstupovali s trojgólovou stratou, ktorú sme trpezlivo sťahovali. Zaslúžene sa nám podarilo vyrovnať, ale pred koncom zápasu sme doplatili na ľahkovážnosť pri bránení. Prehra určite mrzí hráčov, ktorí bojovali celý zápas.

SOBOTA  08.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  8:12 (2:5, 3:4, 3:3)
Góly BR: 16 BÁLINT Marek (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 15 AUXT Benjamín), 12 HANČÁK Samuel (15 AUXT Benjamín, 17 ŠIMKO Jakub), 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín, 18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 16 BÁLINT Marek, 15 AUXT Benjamín (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 17 ŠIMKO Jakub), 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub, 18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 AUXT Benjamín, 20 ZUBÁK Adrián)

SOBOTA  25.01. 2014 - ZŠ Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  17:2 (3:2, 6:0, 8:0)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (17 ŠIMKO Jakub), 15 AUXT Benjamín (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Pred týždňom sa nám Púchov podarilo zdolať a chlapci mali v hlavách eufóriu z minulého zápasu. V úvode sme opäť dostali ľahkovážne dva góly, no podarilo sa nám hru aj skóre vyrovnať. V druhej tretine sme chceli hrať kombinačný a pohyblivý hokej, ale neboli sme v stave pracovať pre kolektív. Hrali sme veľmi individuálne a súper nás poľahky odzbrojil. Postupom času sme prestali byť dôrazní a Púchov sa presadil aj strelecky. Sila je v našom kolektíve pokiaľ pracujú všetci. Do odvety potrebujeme vstúpiť skromne a byť pracovitejší.

SOBOTA  18.01. 2014 - ZŠ Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO  6:7 (2:2, 0:2, 4:3)
Góly BR: 14 BALCAR Tomáš, 17 ŠIMKO Jakub, 4 SCHVARZBACHER Erik (20 ZUBÁK Adrián), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 AUXT Benjamín, 17 ŠIMKO Jakub), 15 AUXT Benjamín (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 AUXT Benjamín, 17 ŠIMKO Jakub)

Do zápasu sme vstúpili ležérne a súper to využil. Získal dvojgólové vedenie, my sme pôsobili ťažkopádne. Po dohovore sme začali pracovať zodpovednejšie a pridali sme na pohybe. Do záveru tretiny sme strelili dva góly aj my a herne sa zápas vyrovnal. V druhej tretine sme hrali dobrý hokej a postupne sme prebrali kontrolu nad zápasom. Aj tretia tretina sa začala podľa nášho scenára. Gól na 5:2 sa zdal byť rozhodujúci, no nepochopiteľne sme dvoma chybami pred bránkou dali šancu súperovi. Zápas bol dramatický až do konca, rozhodujúci gól sme strelili po peknej kombinácii celej formácie.

SOBOTA  11.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 4:12 (1:3, 2:4, 1:5)
Góly BR: 15 AUXT Benjamín (18 ŠTEFANČÍK Marcel, 17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (11 KIRDAJ Kristián), 15 AUXT Benjamín, 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín)

V tomto zápase sme chceli bodovať, ale Martin je líder našej ligy. Majú kvalitný tím a viacero individualít. Náš aktívny vstup a vedúci gól po spolupráci prvej päťky súpera nezaskočil. Napriek vyrovnanej hre s množstvom šancí Martinčania využil brejky a začali v zápase dominovať. Od polovice zápasu sme ťahali za kratší koniec a nemali sme nárok na víťazstvo.

UTOROK  07.01. 2013 - ZŠ Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Góly BR: 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (16 MIHALY Oto), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (16 MIHALY Oto)

Od úvodu sme hrali veľmi zodpovedne a trpezlivo. Chlapci plnili svoje úlohy a spoločne sme išli za rovnakým cieľom. Spoľahlivo fungovala obrana, útočníci pomáhali pri bránení a zvyšok vyriešil skvelý Šimon Šimko v bráne. Vždy sme boli o krok pred snaživým súperom a keď sme v závere premenili naše šance, úspech sa dostavil. Chlapci bojovali do konca a zaslúžia si pochvalu. Boli sme herne, aj tímovo lepší ako náš súper. (Fogaléria)

ŠTVRTOK  19.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 11:6 (5:1, 2:2, 4:3)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub), 14 ZEMKO Matúš, 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub, 24 BELKO Peter), 20 ZUBÁK Adrián, 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 15 AUXT Benjamín 2x, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (24 BELKO Peter), 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub)

Do zápasu sme naskočili bez rešpektu s cieľom zdolať súpera, ktorý s nami dvakrát v tejto sezóne vyhral. Koncentrácia na výkon a herná disciplína priniesla úspech v podobe víťazstva. Priebeh však nebol jednoduchý, smerom k záveru stretnutia nám dochádzali sily a naša aktivita mala kolísavý charakter. Hráči zvládli zložité situácie, keď sa k nám súper gólovo doťahoval a postrážili sme si výsledok. Našou výhodou bola bojovná lavička a skutočnosť, že v zápasoch sme vyťažovali rovnomerne všetkých hráčov. Všetci naši hráči si zaslúžia obrovskú pochvalu. V posledných šiestich zápasoch sme 5x vyhrali. Brankár Šimko chytal famózne, hráči, ktorí bodujú pravidelne a aj hráči, ktorým v osobných štatistikách body pribúdajú pomalšie, v týchto zápasoch odviedli veľmi poctivú a zodpovednú prácu. Som na nich hrdý. Chlapcom držím palce, aby ďalej  napredovali a mali chuť sa stále zlepšovať.

STREDA  18.12. 2013 - ZŠ Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:7 (0:4, 1:2, 3:1)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 AUXT Benjamín, 14 ZEMKO Matúš), 21 NIKEL Adrián (17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 15 AUXT Benjamín (14 ZEMKO Matúš), 21 NIKEL Adrián (17 ŠIMKO Jakub), 15 AUXT Benjamín, 15 AUXT Benjamín (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Výborný úvod zápasu a dominancia našich hráčov na ľade mala za následok, že po dvoch tretinách sme vysoko a pohodlne viedli nad odvekým rivalom. V tretej tretine sme viditeľne poľavili a súper sa častejšie presadzoval v súbojoch. Vedomie, že zajtra nás čaká náročný zápas doma si už chlapci nosili v hlavách a viaceré situácie nedohrávali naplno. Záver zápasu sme zbytočne dramatizovali nedisciplinovanosťou a naše vylúčenia domáci potrestali gólmi. Hráčov chválim, zápas sme zaslúžene vyhrali, no s poslednou tretinou nemôžeme byť spokojní.

SOBOTA  14.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHK ŽILINA 13:7 (4:3, 5:2, 4:2)
Góly BR: 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 25 PECNÍK Filip, 14 ZEMKO Matúš, 15 AUXT Benjamín (25 PECNÍK Filip, 14 ZEMKO Matúš), 15 AUXT Benjamín (25 PECNÍK Filip, 14 ZEMKO Matúš), 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (16 BÁLINT Marek), 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 14 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 16 BÁLINT Marek, 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (14 ZEMKO Matúš, 3 RUSNÁK Dominik), 17 ŠIMKO Jakub

Nevyšiel nám úvod zápasu a rýchlo sme inkasovali dva góly. Dobrým pohybom a zlepšenou koncentráciou sme začali preberať iniciatívu a viac sme sa tlačili do bránky. Z našej aktivity sme mali gólové šance, no nie všetky sa nám podarilo premeniť. Postupom času sme boli viditeľne lepším mužstvom. K nášmu výbornému výkonu dopomohli všetci hráči a zaslúžia si pochvalu. Proti Žiline, ktorá nás v tejto sezóne porazila, sme sa chceli vytiahnuť a teší nás zodpovedný prístup kolektívu. Dodržiavali sme všetky pokyny a smerom dopredu sme kreatívne zakončovali naše útoky.

SOBOTA  07.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  7:3 (1:1, 3:1, 3:1)
Góly BR: 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub), 22 GÉRER Jakub (17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel (14 ZEMKO Matúš), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 18 ŠTEFANČÍK Marcel (15 AUXT Benjamín, 17 ŠIMKO Jakub), 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín), 17 ŠIMKO Jakub

Chlapcom v tomto tíme narozdiel od siedmakov nechýba spoločná túžba víťaziť a hrať hokej so srdcom. Od úvodu stretnutia sme dodržiavali taktické pokyny a sústredili sme sa na pokrývanie stredného pásma. Súperovi sa len ťažko darilo prekonať náš spôsob hry. Postupom času sme trávili viac času v útočnom pásme a presadili sme sa kombinačne. Chlapcom patrí poďakovanie za predvedenú hru, výkon aj prístup.

SOBOTA  30.11. 2013 - ZŠ Martin
MHC MARTIN - HK BREZNO 11:5 (3:3, 3:1, 5:1)
Góly BR: 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub), 17 ŠIMKO Jakub (19 DĚDEČEK Ľubomír), 17 ŠIMKO Jakub, 17 ŠIMKO Jakub (15 AUXT Benjamín, 14 ZEMKO Matúš), 13 LUKÁČ Andrej

Naši hráči odohrali ďalší kvalitný zápas, ktorý nás preveril vo všetkých herných činnostiach. Širší káder domácich mal v závere zápasu viac síl a preto sa dokázal presadiť. Chlapcom tieto skúsenosti v ťažkých zápasoch výrazne pomáhajú v napredovaní a hokejovom raste. Za predvedený výkon našim hráčom patrí pochvala a prajeme im veľa chuti do ďalšieho tréningu.

SOBOTA  23.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN  7:6 (2:3, 2:1, 3:2)
Góly BR: 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub, 14 ZEMKO Matúš), 6 MIHALY Michal, 6 MIHALY Michal (23 MRAVEC Martin), 15 AUXT Benjamín (14 ZEMKO Matúš), 15 AUXT Benjamín (17 ŠIMKO Jakub), 18 ŠTEFANČÍK Marcel, 6 MIHALY Michal (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Aj tento duel bol veľmi vyrovnaný z množstvom akcie a napätia. Skóre bolo ako na hojdačke a až do konca zápasu dramatické. Súper si vypracoval dvojgólový náskok 2:4, no podarilo sa nám vývoj stretnutia bojovnosťou a aktivitou zvrátiť. Hráči ukázali krásne akcie a kombinačnou hrou sme strelili rozhodujúce góly. Chlapci si zaslúžili zvíťaziť, hrali tímovo, zodpovedne a ukázali pozitívne emócie.

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 13:3 (5:2, 6:1,2:0)
Góly BR: 14 ZEMKO Matúš (18 ŠTEFANČÍK Marcel), 15 PECNÍK Filip (17 ŠIMKO Jakub), 11:3 23 MRAVEC Martin (18 ŠTEFANČÍK Marcel)

Zápas sme začali bez svojej najväčšej opory a bolo to cítiť. V úvode sme inkasovali štyri rýchle góly a tento náskok bol pre vývoj zápasu kľúčový. V prvej tretine sa nám podarilo vyrovnať hru a dva razy sme sa tešili z gólu. No súper nám pridal piaty klinček do rakvičky. Druhú tretinu sme nezvládli v útoku sa nám na hokejky lepila smola, neodrazili sa k nám puky a súper si ich vybojoval väčšou aktivitou. Vyústil z toho zvyšujúci sa rozdiel skóre. Takýto priebeh malo aj ďalšie pokračovanie zápasu. Súper eliminoval najmä našich produktívnych hráčov, čo nám bránilo v skórovaní a premieňal naše casté chyby v defenzíve. Hráčom v tomto ročníku treba zapracovať najmä na vyrovnaní rozdielov medzi jednotlivcami, aby sa tréner mohol spoľahnúť na širší káder, čím by hra nabrala vyššie tempo.

SOBOTA  02.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA  10:10 (1:2,4:6,5:2)
Góly Br:  Auxt, Šimko(Gérer), Auxt (Štefančík), Auxt (Šimko), Auxt (Federič,Gérer), Štefančík (Mravec,Auxt), Gérer (Šimko), Auxt (Štefančík), Štefančík, Štefančík;

Šiestaci, boli v zápase favoritom, no nevýhodou bolo, že si toho boli príliš vedomí. Každý zápas však začína za stavu 0:0 a o jeho vývoji rozhoduje herný výkon každého jednotlivca. Začiatok zápasu nebol dobrý a súpera sme pustili do vedenia. Hráči akoby nerešpektovali silu súpera a spoliehali sa na svoj ofenzívny potenciál. Ten sa aj začal prejavovať, no v obrannej hre sme boli aj naďalej ľahkovážni, čoho výsledkom bola prestrelka. V závere to vyzeralo nádejne, no vzhľadom na priebeh sme si výhru zrejme nezaslúžili.

SOBOTA  30.10. 2013 - ZŠ Žilina
MsHK ŽILINA - HK BREZNO 7:4 (2:0,2:3,3:1)
Góly BR: Šimko, Gérer, Mravec, Auxt.

Našej hre nechýbalo nasadenie ani myšlienka. Prezentovali sme sa aktívnou hrou, no málo dôrazné situácie pred oboma bránkami nás stáli výsledné skóre. Za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť. Do zápasu opäť nastúpili všetci hráči a postupne zbierame skúsenosti. Proti Banskej Bystrici skúsime vyhrať a urobíme pre to maximum.

SOBOTA  26.10. 2013 - ZŠ Púchov
MŠK PÚCHOV - HK  BREZNO 7:7 (4:1, 0:1, 3:5)
Góly BR: Bálint (Štefančík), Šimko (Auxt, Mravec), Štefančík (Auxt), Zemko (Štefančík), Auxt (Štefančík), Štefančík, Auxt.

Úplne opačným prejavom, ako siedmaci, sa prezentujú naši šiestaci. Hre venujú srdce, bojovnosť, odvahu a túžbu vyhrať. Inak tomu nebolo ani v Púchove. V úvode zápasu sme mali smolu a súper poľahky skóroval, my sme nevyužili prečíslenie a z protiútoku doklepli puk do bránky opäť domáci. Do druhej tretiny sme nastupovali zo snahou zvrátiť stav vyrovnaného zápasu. Pozorne sme bránili a všetko ostatné bravúrne riešil Šimko v našej bránke. V poslednej tretine sme otočili vývoj stretnutia a živili sme nádej na výhru. Zvrat v zápase nás stál veľa síl, ktoré nám chýbali v závere, ale po dobrom výkone si odnášame ďalšie skúsenosti a remízu.

SOBOTA  19.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC MARTIN  10:14 (2:5, 6:5, 2:4)
Góly BR: Schvarzbacher, Štefančík, Šimko, Štefančík (Zemko), Auxt, Štefančík (Auxt), Štefančík, Gérer (Štefančík), Auxt (Štefančík), Auxt (Štefančík).

Naši hráči odohrali ďalší zápas na hranici svojich možností. Aj keď sme nevyhrali zápas, ukázali sme dobrý hokej. Bojovný a obetavý výkon počas 60-tich minút nás opäť posúva smerom dopredu. Chlaci získavajú postupne herné návyky a poctivou prácou v tréningu môžeme nadobudnuté skúsenosti zdokonaľovať. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči za prístup a ochotu tvrdo pracovať.

SOBOTA  12.10. 2013 - ZŠ Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  5:9 (2:1, 3:4, 0:4)
Góly BR: Auxt, Štefančík, Šimko (Štefančík), Štefančík (Auxt), Auxt, Štefančík, Štefančík (Šimko, Auxt), Šimko, Auxt (Štefančík)

Ako tréner, som hrdý na hráčov, ktorí nastúpili na tento zápas: Šimko Šimon, Kirdaj Kristián, Federič Dávid, Zubák Adrián, Hančák Samuel, Rusnák Dominik, Lukáč Andrej, Šimko Jakub, Auxt Benjamín, Schvarzbacher Erik, Štefančík Marcel, Zemko Matúš, Bálint Marek, Jágerčík Dominik, Náter Andrej, Mravec Martin. Ukázali nezlomnú túžbu vyhrať a celý tím pracoval s obrovským nasadením vďaka čomu dosiahol víťazstvo so silným súperom.(Fotogaléria)

SOBOTA  28.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 3:12 (1:3, 2:2, 0:7)
Góly BR: Auxt (Mravec), Šimko (Auxt), Gérer

V našej hre sa objavujú výborné momenty s tými slabšími a je to spôsobené tým, že medzi jednotlivými hráčmi je veľký výkonnostný rozdiel. Všetci naši hráči, ktorí si svojím prístupom a prácou v tréningu zaslúžia priestor na ľade v zápase, šancu dostávajú. Napriek snahe však niektorý hráči zatiaľ nedokážu konkurovať družstvám z bohatšími skúsenosťami. Aj v tomto zápase sme ukázali výborné momenty i slabšie chvíľky, kedy nám poklesla sústredenosť na prácu. Zápas bol veľmi vyrovnaný a súper nás dokázal prehrať až v záverečnej tretine, keď nám odišli sily a prejavil sa korčuliarsky deficit.

SOBOTA  21.09. 2013 - ZŠ Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO  4:12 (2:6,1:1,1:5)
Góly BR: Štefančík 5+0, Auxt 1+3, Šimko 3+0, Zemko 2+0, Schvarzbacher 1+1

Výborný úvod do zápasu náš tím pretavil do vedenia 0:3 v priebehu 5 minút. Chlapci ľahko korčuľovali a predvádzali sme kombinačnú hru. Postupne náskok narastal a do útoku sa tlačilo čoraz viac našich hráčov. V druhej tretine sme efektivitu zastavili, pretože sme začali hrať samostatne. Teší nás, že chlapci si dali povedať a v tretej tretine sa vrátili ku kolektívnej hre. Na naše hokejky sa vrátil pokoj a pridali sme ďalšie góly. Chlapcom blahoželám k výsledku i predvedenej hre počas prvej a tretej tretiny.

SOBOTA  14.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHK ŽILINA 4:16 (2:7,2:6,0:3)
Góly BR: Šimko, Štefančík, Bálint, Kirdaj

Prvý zápas sezóny nás ešte nezastihol v optimálnej forme vzhľadom na nedostatok ľadu oproti súperom. Chlapci nestačili v korčuľovaní a aj iných herných činnostiach sme zaostávali. Pokúšali sme sa to nahradiť osobnou statočnosťou a bojovnosťou, no proti veľmi kvalitnému súperovi sme častokrát ťahali za kratší koniec. Góly sme inkasovali po dorážkach a po nedôraze pred bránkou. Pevne verím, že chlapci budú pristupovať k ďalším zápasom a tréningom zodpovednejšie, s cieľom zdokonaľovať korčuľovanie aj herné činnosti.