SOBOTA 08.09.2018 - Zimný štadión Dolný Kubín
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 5:7 (2:0, 2:2, 1:5)

SOBOTA  01.09. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:11 (0:2, 0:4, 1:5)

Prvá polovica zápasu nenasvedčovala  výsledkovému debaklu. Dokázali sme si vypracovať množstvo streleckých príležitostí no skvelý brankár hostí všetky pohodlne likvidoval a nakoniec bol rozdielovým hráčom. V druhej tretine sme v rozmedzí šiestich minút 4 krát inkasovali a to Rytierov zlomilo. Oťaželi nám nohy, prestali sme kombinovať, príležitostí ubudlo a Martinčania dostali zápas pod kontrolu. V tretej tretine sa nám konečne podarilo skórovať, zdalo sa že nás to nakopne, no prišla ďalšia šesťminútovka hostí, v ktorej nastrieľali 5 gólov a debakel bol na svete.  Stretnutie ukázalo naše rezervy i to, že krátka strata koncentrácie môže znamenať trpkú prehru. Aj pomer striel 29:33 vypovedá o tom, že herne to bol vyrovnanejší zápas, ako ukazuje konečný výsledok.