----- unum corpus una anima una theam -----

6. ROČNÍK  "U12" / REPORTY - ČLÁNKY

NEDEĽA 10.11.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 14. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA "WHITE" - HK BREZNO 6:2 (5:0, 0:2, 1:0)

Úvod ako zo zlého sna sa nám “podaril” v Banskej Bystrici. V čase 7:57 na tabuli svietilo hrozivé skóre 5:0. Rytieti však neostali svojej bojovnej povesti nič dlžní...dokázali sa otriasť, vyburcovať a vo zvyšných 52 minútach predviedli naozaj parádny výkon. Potrápili favorita i keď na body to už nestačilo. Napriek prehre a zbabranému úvodu skladáme hráčom poklonu za to, že nezložili zbrane a uhájili svoju Rytiersku česť. Tomáš KRUPČÍK 11 rokov (kapitán tímu): “Prvá tretina nám vôbrec nevyšla. Za prvých osem minút sme dostali až päť gólov. Od druhej tretiny sme  začali hrať a dali sme už aj dva góly. V tretej tretine sme pokračovali v dobrom výkone ale už sme nevyrovnali a dostali sme ešte jeden gól.”

SOBOTA 09.11.2019 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)

Ospalý úvod využili hostia na získanie náskoku a nebyť skvelých zákrokov Makušu, mohol byť rozdiel skóre aj vyšší. Po nevýraznej 10minútovke sa Rytieri zobudili a začali hrať oveľa aktívnejšie. Prostredná časť hry bola v našej réžii. Skóre sme otočili na 2:1 a škoda, že sme nevyužili viaceré vyložené príležitosti. V tretej tretine sme predviedli kompaktný defenzívny výkon podporený skvelým brankárom Cibuľom (od 30.minúty). V závere však prišli dve prísne vylúčenia a jedno z nich hostia využili. Rytierom patrí pochvala za predvedenú hru a treba povedať, že remíza bola zaslúžená. Stanislav HODA 11. rokov: “Sobotňajší zápas s LM skončil remízou. V prvej tretine sme inkasovali  1 gól, čo nás trochu rozhodilo. V druhej tretine sa nám podarilo streliť 2 góly, no v tretej tretine LM vyrovnal a do konca zápasu sa stav nezmenil.”

SOBOTA 30.10.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 8. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Vyrovnané stretnutie so skvelými brankármi na oboch stranách odohrali naši Rytieri proti Orlom v Rimavskej Sobote. O našom víťazstve rozhodla opäť skvelá práca pred oboma bránami. Súperovi sme dovolili minimum dorážok i keď hlavne v druhej tretine si domáci vytvorili tlak, no v ťažkých chvíľach nás podržal spoľahlivý brankár Makuša. Prvé dva góly sme strelili ako cez kopirák, keď po dôraznej práci v útočnom pásme sa pred bránkoviskom najlepšie orientoval disponovaný Mundier. Už v deviatej sekunde tretej časti sa po bleskovom prečíslení a skvelej prihrávke presadil Surový a na pár minút sme otupili útočnú snahu domácich. Orlom sa síce podarilo znížiť na 1:3, no po parádne zahranom buly v útočnom pásme vystrelil od modrej Hoda a puk skončil v sieti (1:4) Domáci v závere zo svojich šancí vyťažili len jediný gól a tak si Rytieri udržali potrebný náskok a do tabuľky pripisujú ďalšie víťazstvo.

SOBOTA 26.10.2019 - Aréna Brezno 7. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA RED 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

SOBOTA 19.10.2019 - Zimný štadión Zvolen 6. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 5:3 (0:0, 4:2, 1:1)

SOBOTA 12.10.2019 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HC 07 WPC KOLIBA DETVA 14:1 (5:0, 5:0, 4:1)

Rytieri v sobotu podali dominantný výkon. Súpera prevýšili herne, korčuliarsky i v nasadení a bojovnosti. “Čerešničkou na torte” boli krásne kombinačné aj individuálne akcie, pri ktorých muselo zaplesať srdce každého hokejového nadšenca. Napriek výraznému rozdielu skóre neustávali v snažení strielať ďalšie góly. Odmenou bol potlesk tribún a zatiaľ najvyššie víťazstvo v sezóne.

SOBOTA 05.10.2019 - Zimný štadión Prievidza 4. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)

Do Prievidze sme pricestovali v skvelej atmosfére a už rozcvička na “suchu” predznamenala nadšený tímový výkon. Domáci síce začali veľmi aktívne a v prvej 5 minútovke nás nepustili za červenú čiaru. Rytieti však mali v bráne spoľahlivú oporu v podebe Makušu a to nám dávalo istotu. Z úvodného tlaku sme sa otriasli, podarilo sa nám využiť presilovú hru a v druhej časti pridať gól na 2:0. Domáci zo svojej aktivity vyťažili len jeden gól ale zvýšená bojovnosť Rytierov dostala mysky váh na našu stranu. Strelili sme 3 veľmi pekné góly, keď Kaniarik zužitkoval nezištné prihrávky spoluhráčov a zavŕšil čistý hetrik. Po ňom pridal dve presné strely Hoda. V tretej časti domáci vrhli všetky sily do útoku no skvelý Makuša pustil za svoj chrbát už len jeden puk. V závere sme nevyužili niekoľko brejkových situácií a tak si Rytieri odniesli z Prievidze víťazstvo 2:5.

SOBOTA 28.09.2019 - Aréna Brezno 3. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 1:13 (1:6, 0:3, 0:4)

NEDEĽA 22.09.2019 - Aréna Brezno 13. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 3:7 (3:2, 0:3, 0:2)

SOBOTA 21.09.2019 - JL Aréna 2. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:1 (3:0, 0:1, 4:0)

SOBOTA 14.09.2019 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 6:3 (0:2, 4:1, 2:0)

Vlažný vstup “Rytierov” do zápasu využili hostia z Rimavkej Soboty na dvojgólové vedenie. Po prestávke sme zlepšili pohyb, početnosť streľby a hlavne dôraz pred oboma bránami (4 zo 6tich gólov sme strelili po dorážkach, ďalšie 2 po šikovných strealách a skvelom clonení). Táto zvýšená aktivita priniesla obrat skóre a od polovice zápasu sme už jasne súpera prevyšovali. Treba povedať, že hostia pricestovali len na dve kompletné formácie a kým fyzicky vládali, zápas mal vyrovnaný priebeh. Chválime našich Rytietov za kolektívny výkon, víťazstvo však nepreceňujeme a sústreďujeme sa už na nadchádzajúci víkend.