6. ROČNÍK  "U12" / REPORTY - ČLÁNKY

SOBOTA  09.12. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)
Góly BR: PILIAR Samuel (ZNAMENÁK Filip, BÁLINT Alex)

Herne vyrovnané stretnutie, napokon výsledkovo jednoznačne vyznelo v prospech hostí zo Žiliny. V prvej tretine sme "Vlkov" prestrieľali 12:11 no napriek tomu sme prehrávali 0:3. Nezlomnosť "Rytierov" sa ukázala v ďalšom priebehu stretnutia, keď i napriek nepriaznivému výsledku neprestajne ohrozovali súperovu bránu. Predviedli sme niekoľko krásnych akcií, bojovnosť a kolektívny výkon. Všetky formácie si dokázali vytvoriť tlak v útočnom pásme, no v sobotu nám to nejak nepadalo. Počas týždňa sa pripravíme a veríme, že v sobotu predvedieme ešte lepší výkon a aj s úspešným výsledkom.

SOBOTA 02.12.2017 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Góly: KVIETOK Jakub (HARING Roman), TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel, BELKOVÁ Tereza)

Ďalší skvelí zápas odohrali naši Rytieri v Banskej Bystrici. Domáci Barani nás od úvodu zatlačili do obrannej tretiny, no vďaka kolektívnej a obetavej hre podporenej spoľahlivými brankármi sme dokázali odolávať a vyrážať do nebezpečných kontier. Jedna taká nám vyšla v polovici stretnutia, keď Kvietok vyrovnal na 1:1. Domáci opäť pritlačili a šli do vedenia, no Rytierom sa podarilo vyrovnať na 2:2 i na 3:3. V závere sme mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, no nestalo sa a Barani nás potrestali 27 sekúnd pred koncom. V záverečnej power play nám už ostalo málo času na vyrovnanie. V priebehu troch dní sme odohrali dve kvalitné stretnutia. Všetkým hráčom, ktorí do nich zasiahli patrí pochvala za snahu a predvedenú hru.

SOBOTA  30.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  7:7 (5:1, 2:3, 0:3)
Góly BR: TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek), ZAUJEC Filip (PISCH Miroslav, TÓTH Patrik), KVIETOK Jakub (BELKOVÁ Tereza), PILIAR Samuel (TÓTH Patrik), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel, HARING Roman), KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, BELKOVÁ Tereza)

Púchovčanov vo štvrtok na ceste zdržala snehová kalamita a do Brezna prišli s meškaním. Ďalšia kalamita však na nich  čakala v Aréne Brezno, keď už v 7.sekunde spustil domáci uragán Tóth a v čase 12:00 Bálint zvyšoval už na 5:0 pre Rytierov! Stretnutie s Púchovom by sa dalo rozdeliť na dve polovice. V prvej dominovali Rytieri, v druhej zas Púchovčania. V 31.minúte hostia znížili na 7:2 a tu nastal v stretnutí obrat. Stratili sme momentum, ktoré dovtedy jasne bolo na našej strane, k odrazeným pukom sa dostával skôr súper, kopili sme chyby, stratila sa uvoľnenosť a pokoj z našej hry. Vzhľadom na priebeh celého stretnutia je remíza 7:7 zaslúžená. Obrali sme o bod zatiaľ nezdolané družstvo v skupine stred, oba tímy predviedli parádny hokej plný energie, nasadenia, chuti a radosti z hokeja.

SOBOTA 25.11.2017 - ZImný štadión Považská Sobota
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Góly: TÓTH Patrik (KVIETOK Jakub), TÓTH Patrik, TÓTH Patrik (ZNAMENÁK Filip)

SOBOTA  18.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:6 (1:1, 2:3, 2:2)
Góly BR: BÁLINT Alex, TÓTH Patrik (ŠALKO Juraj), TÓTH Patrik (KŇAZE Matej), PILIAR Samuel (HARING Roman), KUBINA Jakub (HARING Roman)

V prvej tretine bol súper aktívnejší,viac korčuľoval, PS  9 :18. V druhej tretine aktívnejšia hra súpera,hoci mal vylúčených až 8 hráčov, PS   7 : 16. V tretej tretine po inkasovaní 6 gólu v 50 min. sme zatlačili súpera pred jeho bránku a konečne hráči korčuľovali a strieľali. Znížili sme na rozdiel gólu,no z viacerých čistých gólových šancí sa nám nepodarilo vyrovnať.PS   13 : 10. Za výkon v prvých dvoch tretinách,ktorý sme svojim prístupom súperovi umožnili si Zvolen zaslúžil víťazstvo.Pochváliť môžem jedine brankárku Debnárovú, ktorá podala znovu veľmi dobrý výkon.10 minút nestačí na víťazstvo.

PIATOK 03.11.2017 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 0:8 (0:3, 0:2, 0:3)
Góly: PILIAR Samuel (BÍREŠ Benjamín), PAUČÍK Milan (MEDVEĎ Marek), TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek),
PAUČÍK Milan (TÓTH Patrik, PERICHTA Matúš), TÓTH Patrik (PAUČÍK Milan, MEDVEĎ Marek), KVIETOK Jakub (ŠALKO Juraj), TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel)

UTOROK 31.10.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub (VRÁBEL Matúš)

SOBOTA 28.10.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  10:6 (2:2, 3:2, 5:2)
Góly BR: PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), KŇAZE Matej (TÓTH Patrik), TÓTH Patrik (PISCH Miroslav), TÓTH Patrik), TÓTH Patrik (PREINER Filip , MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (6PILIAR Samuel), TÓTH Patrik,
MEDVEĎ Marek (TÓTH Patrik), MEISZLINGER Tomáš, TÓTH Patrik

SOBOTA 21.10.2017 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 6:5 (1:1, 2:1, 3:3)
Góly BR: VRÁBEL Matúš, MEDVEĎ Marek (KŇAZE Matej), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), HRUŠKA Kristián (ZNAMENÁK Filip)

SOBOTA  14.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex

SOBOTA 07.10.2017 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 12:7 (3:2, 5:3, 4:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel) , BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel), MEDVEĎ Marek (VRÁBEL Matúš), TÓTH Patrik, PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), BELKOVÁ Tereza, TÓTH Patrik, MEDVEĎ Marek (PILIAR Samuel)

SOBOTA  30.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 7:5 (2:1, 2:2, 3:2)
Góly BR: MEDVEĎ Marek (TÓTH Patrik), MEDVEĎ Marek (TÓTH Patrik), PILIAR Samuel (KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex), ZNAMENÁK Filip, BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), ZNAMENÁK Filip (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel)

SOBOTA 23.09.2017 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly BR: TÓTH Patrik, VRÁBEL Matúš (MEDVEĎ Marek, ZAUJEC Filip, KVIETOK Jakub (PILIARSamuel, BELKOVÁ Tereza), TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel)

SOBOTA  09.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 8:3 (1:0, 3:1, 4:2)
Góly BR: 11 MEDVEĎ (15 VRÁBEL), 28 PILIAR (22 KVIETOK), 91 BÁLINT (10 BELKOVÁ, 11 MEDVEĎ),
27 KUBINA (9 DONOVAL, 16 MEISZLINGER), 91 BÁLINT (10 BELKOVÁ, 12 ZAUJEC), 22 KVIETOK (28 PILIAR), 22 KVIETOK, 15 VRÁBEL (11 MEDVEĎ, 71 TÓTH)

ŠTVRTOK  31.08. 2017 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Góly BR: TÓTH P. (MEDVEĎ M.), PILIAR S. (BÁLINT A.), MEDVEĎ M. (TÓTH P.), KVIETOK J. (TÓTH)

Na prvý ligový zápas sme vycestovali do Martina. Domáci nám nič nedarovali a od úvodu sa do nás zahryzli. Vďaka našej skvelej brankárke sme prežili počiatočný tlak a postupne sa nám naskytli príležitosti na nebezpečné protiútoky. V 20.minúte pretlačil puk do brány Tóth a šli sme do vedenia. Martinčania však stihli ešte pred koncom 1.tretiny vyrovnať. V druhej tretine sa nám podarilo utlmiť nápor domácich a hra sa vyrovnala. Úvod tretej tretiny patril opäť domácim, už v prvom striedaní sme inkasovali a tlak na našu bránu sa stupňoval. Rytieri však odolávali a keď v 56.minúte poslal Bálint do brejku Piliara, ten sa už do tretice nemýlil a bolo 2:2. O minútu na to dorazil Tóthovú strelu do brány Medveď a Rytierska nezlomnosť znovu slávila úspech. Záverečnú power-play domáci nezvládli a Kvietok rozhodol o našom víťazstve. Pochvala patrí celému družstvu za  bojovnosť a kolektívny výkon.

NEDEĽA  27.08. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica - Prípravné stretnutie
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 5 : 4  (0:1,2:1,3:2)
Góly BR: VRÁBEL M., VRÁBEL M., KVIETOK J., BÁLINT A.

V prvej tretine nás súper tlačil od začiatku a len vďaka výbornému výkonu brankárky Debnárovej Lívie sme udržiavali dobrý výsledok.Počet striel : 18 : 4 hovorí o prevahe súpera,ktorý sa hlavne idividuálne presadzoval,kombinačné akcie sme mali lepšie a po jednej z nich sme dali gól. V druhej tretine sme hru čiastočne vyrovnali s pomerom striel 14 : 7. V tretej časti hry sme dali  dva góly a viedli sme 2:4.No po hrubých individuálnych chybách obrancov súper vyrovnal a po ďalšej chybe obrancov dal víťazný gól.Brankárka robila čo mohla,ale prehre nezabránila.Zlyhali sme v obrannej činnosti,čo nás pripravilo o lepší výsledok.Súper bol aktívnejší v korčuľovaní a mal lepších individuálne vybavených hráčov.Počet striel : 25 : 6. Budeme musieť popracovať hlavne na hernej disciplíne v obrannej činnosti.Hoci počet striel súpera vyzerá hrozivo,zápas bol vyrovnaný,súper všetko strielaľ na bránku.My sme boli kombinačne lepší.

STREDA 23.08.2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  8:9 (2:4, 4:0, 2:5)
Góly BR: Bálint A. (Piliar), Tóth (Medveď M., Medveď O.), Zaujec (Preiner), Bálint A. (Tóth), Kvietok (Piliar, Pisch), Medveď M. (Medveď O.), Zaujec (Vrábel, Znamenák), Medveď M. (Belková, Medveď O.)

Od úvodu sa hral svižný hokej z jednej strany na druhú. Tak ako to už v prípravných zápasoch býva, útok prevládal nad obrannou hrou. Rýchlo sme sa dostali do vedenia, no Liptákom sa podarilo vyrovnať a napokon i vyhrať úvodnú tretinu. V druhej časti sme boli mimoriadne efektívni a vyhrali ju 4:0. Tretia tretina zas vyšla lepšie hosťom a po dramatickom prebehu si Liptáci odniesli tesné víťazstvo. Za pochvalu stojí nezlomnosť našich Rytietrov, keď bojovali až do konca. Poučením môže byť to, že sa nám darila kombinačná hra, ktorá priniesla krásne góly, no i to, že keď sme sa chceli presadzovať individuálne, súper nás ľahko zastavoval a vyrážal do nebezpečných protiútokov.

PONDELOK  14.08. 2017 - Aréna Brezno/ Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK LEVICE 4:4 (2:0, 1:2, 1:2)
Góly BR: TÓTH (BÁLINT ml.), MEDVEĎ O. (TÓTH, HARING), BÁLINT ml. (HARING), PILIAR (MEDVEĎ O.)

Šiestaci odohrali zaujímavý zápas, v ktorom počas celého priebehu viedli, napokon však neudržali svoj náskok a rozišli sa s Levicami nerozhodne. Výborný výkon ukázali najmä v prvej tretine, kde súpera nepustili takmer k ničomu. V druhej začali strácať dych a len so šťastím držali jednogólové vedenie. V tretej časti súper neubral z plynu, my sme už evidentne nestíhali a ratovali remízu. Pre našich chlapcov jasný signál na lepšiu tréningovú morálku a naberanie špeciálnej intervalovej vytrvalosti. V prípade, že by chlapci dokázali držať nastolené tempo z prvej časti, o výsledok by sa nemuseli obávať.