HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
6. ROČNÍK  "U12" / REPORTY - ČLÁNKY

 
 
SOBOTA  14.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex 
 
SOBOTA 07.10.2017 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 12:7 (3:2, 5:3, 4:2)
Góly BR: KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel) , BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel), MEDVEĎ Marek (VRÁBEL Matúš), TÓTH Patrik, PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), BELKOVÁ Tereza, TÓTH Patrik, MEDVEĎ Marek (PILIAR Samuel) 
 
SOBOTA  30.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 7:5 (2:1, 2:2, 3:2)
Góly BR: MEDVEĎ Marek (TÓTH Patrik), MEDVEĎ Marek (TÓTH Patrik), PILIAR Samuel (KVIETOK Jakub, BÁLINT Alex), ZNAMENÁK Filip, BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), ZNAMENÁK Filip (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel) 
 
SOBOTA 23.09.2017 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly BR: TÓTH Patrik, VRÁBEL Matúš (MEDVEĎ Marek, ZAUJEC Filip, KVIETOK Jakub (PILIARSamuel, BELKOVÁ Tereza), TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel)
 
SOBOTA  09.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 8:3 (1:0, 3:1, 4:2)
Góly BR: 11 MEDVEĎ (15 VRÁBEL), 28 PILIAR (22 KVIETOK), 91 BÁLINT (10 BELKOVÁ, 11 MEDVEĎ), 
27 KUBINA (9 DONOVAL, 16 MEISZLINGER), 91 BÁLINT (10 BELKOVÁ, 12 ZAUJEC), 22 KVIETOK (28 PILIAR), 22 KVIETOK, 15 VRÁBEL (11 MEDVEĎ, 71 TÓTH)
 
ŠTVRTOK  31.08. 2017 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Góly BR: TÓTH P. (MEDVEĎ M.), PILIAR S. (BÁLINT A.), MEDVEĎ M. (TÓTH P.), KVIETOK J. (TÓTH)

Na prvý ligový zápas sme vycestovali do Martina. Domáci nám nič nedarovali a od úvodu sa do nás zahryzli. Vďaka našej skvelej brankárke sme prežili počiatočný tlak a postupne sa nám naskytli príležitosti na nebezpečné protiútoky. V 20.minúte pretlačil puk do brány Tóth a šli sme do vedenia. Martinčania však stihli ešte pred koncom 1.tretiny vyrovnať. V druhej tretine sa nám podarilo utlmiť nápor domácich a hra sa vyrovnala. Úvod tretej tretiny patril opäť domácim, už v prvom striedaní sme inkasovali a tlak na našu bránu sa stupňoval. Rytieri však odolávali a keď v 56.minúte poslal Bálint do brejku Piliara, ten sa už do tretice nemýlil a bolo 2:2. O minútu na to dorazil Tóthovú strelu do brány Medveď a Rytierska nezlomnosť znovu slávila úspech. Záverečnú power-play domáci nezvládli a Kvietok rozhodol o našom víťazstve. Pochvala patrí celému družstvu za  bojovnosť a kolektívny výkon. 

NEDEĽA  27.08. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica - Prípravné stretnutie
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 5 : 4  (0:1,2:1,3:2)
Góly BR: VRÁBEL M., VRÁBEL M., KVIETOK J., BÁLINT A.
 
V prvej tretine nás súper tlačil od začiatku a len vďaka výbornému výkonu brankárky Debnárovej Lívie sme udržiavali dobrý výsledok.Počet striel : 18 : 4 hovorí o prevahe súpera,ktorý sa hlavne idividuálne presadzoval,kombinačné akcie sme mali lepšie a po jednej z nich sme dali gól. V druhej tretine sme hru čiastočne vyrovnali s pomerom striel 14 : 7. V tretej časti hry sme dali  dva góly a viedli sme 2:4.No po hrubých individuálnych chybách obrancov súper vyrovnal a po ďalšej chybe obrancov dal víťazný gól.Brankárka robila čo mohla,ale prehre nezabránila.Zlyhali sme v obrannej činnosti,čo nás pripravilo o lepší výsledok.Súper bol aktívnejší v korčuľovaní a mal lepších individuálne vybavených hráčov.Počet striel : 25 : 6. Budeme musieť popracovať hlavne na hernej disciplíne v obrannej činnosti.Hoci počet striel súpera vyzerá hrozivo,zápas bol vyrovnaný,súper všetko strielaľ na bránku.My sme boli kombinačne lepší.
 
STREDA 23.08.2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  8:9 (2:4, 4:0, 2:5)
Góly BR: Bálint A. (Piliar), Tóth (Medveď M., Medveď O.), Zaujec (Preiner), Bálint A. (Tóth), Kvietok (Piliar, Pisch), Medveď M. (Medveď O.), Zaujec (Vrábel, Znamenák), Medveď M. (Belková, Medveď O.)

Od úvodu sa hral svižný hokej z jednej strany na druhú. Tak ako to už v prípravných zápasoch býva, útok prevládal nad obrannou hrou. Rýchlo sme sa dostali do vedenia, no Liptákom sa podarilo vyrovnať a napokon i vyhrať úvodnú tretinu. V druhej časti sme boli mimoriadne efektívni a vyhrali ju 4:0. Tretia tretina zas vyšla lepšie hosťom a po dramatickom prebehu si Liptáci odniesli tesné víťazstvo. Za pochvalu stojí nezlomnosť našich Rytietrov, keď bojovali až do konca. Poučením môže byť to, že sa nám darila kombinačná hra, ktorá priniesla krásne góly, no i to, že keď sme sa chceli presadzovať individuálne, súper nás ľahko zastavoval a vyrážal do nebezpečných protiútokov. 

PONDELOK  14.08. 2017 - Aréna Brezno/ Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK LEVICE 4:4 (2:0, 1:2, 1:2)
Góly BR: TÓTH (BÁLINT ml.), MEDVEĎ O. (TÓTH, HARING), BÁLINT ml. (HARING), PILIAR (MEDVEĎ O.)

Šiestaci odohrali zaujímavý zápas, v ktorom počas celého priebehu viedli, napokon však neudržali svoj náskok a rozišli sa s Levicami nerozhodne. Výborný výkon ukázali najmä v prvej tretine, kde súpera nepustili takmer k ničomu. V druhej začali strácať dych a len so šťastím držali jednogólové vedenie. V tretej časti súper neubral z plynu, my sme už evidentne nestíhali a ratovali remízu. Pre našich chlapcov jasný signál na lepšiu tréningovú morálku a naberanie špeciálnej intervalovej vytrvalosti. V prípade, že by chlapci dokázali držať nastolené tempo z prvej časti, o výsledok by sa nemuseli obávať. 

H E A D L I N E S