----- unum corpus una anima una theam -----

5. ROČNÍK -"U11" - REPORTY/ČLÁNKY

SOBOTA  22.03. 2017 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Žilinčania od úvodu diktovali tempo a suverénne išli za svojim cieľom. Naši akoby sa zľakli vysokého tempa a len s námahou tomuto tlaku odolávali. Avšak len do 14.minúty, keď sa domáci v rozpätí 29 sekúnd dva krát presadili. V druhej ani tretej tretine sa obraz hry nezmenil, mnoho krát nás podržal skvele chytajúci Longauer (46 zásahov), naše ojedinelé šance i nariadené trestné strieľanie ostali nevyužité a tak Žilinčania dokráčali k pohodlnému víťazstvu. Všetkým hráčom chceme poďakovať za výkony v ročníku 2016/17.

SOBOTA  18.03. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 2:7 (2:2, 0:1, 0:4)
Góly BR: 28 PILIAR Samuel (71 TÓTH Patrik, 22 KVIETOK Jakub), 28 PILIAR Samuel (22 KVIETOK Jakub)

SOBOTA  11.03. 2017 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV  - HK BREZNO 13:1 (5:0, 4:1, 4:0)
Góly BR: 22 KVIETOK Jakub

SOBOTA  04.03. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:12 (1:2, 0:5, 0:5)
Góly BR: 91 BÁLINT Alex (8 PANČÍK Martin)

ŠTVRTOK  02.03. 2017 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly BR: 9 BUDAI Adam (12 SUROVÝ Bruno, 15 BERČÍK Ivan), 15 BERČÍK Ivan (12 SUROVÝ Bruno), 12 SUROVÝ Bruno (77 PISCH Miroslav, 15 BERČÍK Ivan)

SOBOTA  25.02. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 6:9 (2:5, 2:1, 2:3)
Góly BR: 28 PILIAR Samuel (22 KVIETOK Jakub, 91 BÁLINT Alex), 22 KVIETOK Jakub (91 BÁLINT Alex), 90 DONOVAL Michal, 28 PILIAR Samuel, 91 BÁLINT Alex (10 BELKOVÁ Tereza), 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel)

Pekný zápas s množstvom šancí i gólmi. Rytierom patrí pochvala za predvedenú hru v útočnej fáze, no škoda, že v obrane sme urobili množstvo chýb, ktoré súper bez zľutovania trestal. Prehrávali sme už 1:5, no zodvihli sme hlavu, dotiahli sa na 4:6 a veľká smola a potom i nervozita na našich hokejkách nám zabránila otočiť výsledok. V závere druhej tretiny sme nevyužili niekoľko tutoviek i trestné strieľanie a tak sme potom v úvode tretej tretiny pikali, keď Liptáci strelili 3 zlepené góly a o výsledku bolo rozhodnuté. Našim však patrí pochvala za to, že neskladali zbrane ani za nepriaznivého stavu, bojovali až dokonca a z tohto stretnutia odchádzali so cťou.

SOBOTA  18.02. 2017 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
Góly BR: 91 BÁLINT Alex (22 KVIETOK Jakub, 28 PILIAR Samuel), 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel)

ŠTVRTOK  16.02. 2017 - Aréna Brezno (predohrávka)
HK BREZNO - HC LUČENEC 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Góly BR: 87 BABINSKÝ Timotej, 65 PAUČÍK Milan (10 BELKOVÁ Tereza, 15 BERČÍK Ivan)

SOBOTA 11.02. 2017 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 4:6 (2:0, 1:5, 1:1)
Góly BR: 91 BÁLINT Alex (22 KVIETOK Jakub, 56 ŠALKO Juraj), 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel, 56 ŠALKO Juraj), 91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel), 9 BUDAI Adam (27 MAJER Kristán), 9 BUDAI Adam (16 ZAUJEC Filip, 27 MAJER Kristán), 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel)

1.tretina: Hrali sme veľmi zle,bez korčuľovania a nasadenia.Tretinu sme  prehrali 2:0.PS - 13:6. 2.tretina: Spravil som presuny v zostave,Kvietok útoku a Donoval do obrany,čo nám prospelo. Konečne sme korčuľovali,súpera prevýšili i strelecky a tretinu sme vyhrali 1:5.PS 18:13.3.tretina: Hra bola vyrovnaná na góly 1:1,i na strely 13:12. Na margo zápasu : Súper dal 44 striel,ale nemal gólové šance.Prevýšil nás preto,lebo mal viac presilových hier,k čomu mu dopomohli aj rozhodcovia nepresnými výrokmi pri vylúčeniach/ minimálne trikrát nás trestali za to,čo sme neurobili a neodpískali jasné TS za podrazenie Kvietka, ktorý šiel sám na brankára a ani nevystrelil.No nie som spokojný s výkonom hráčov hlavne v prvej tretine,súpera podcenili,čo sa nám skoro vypomstilo.Za výkon v 2. a 3.tretine ich musím pochváliť.

SOBOTA  28.01. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 3:7 (1:2, 2:2, 0:3)
Góly BR: 71 TÓTH Patrik (9 BUDAI Adam, 15 BERČÍK Ivan), 87 BABINSKÝ Timotej (16 VRÁBEL Matúš ), 12 SUROVÝ Bruno (11 FAŠKOVÁ Eliška, 8 PANČÍK Martin)

SOBOTA  21.01. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 8:3 (1:0, 4:0, 3:3)
Góly BR: 77 PISCH Miroslav (28 PILIAR Samuel), 91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel, 9 BUDAI Adam), 22 ZAUJEC Filip (16 VRÁBEL Matúš )

Od začiatku zápasu boli domáci lepším tímom azda vo všetkých parametroch. Dve a pol tretiny sme podávali bezduchý výkon. V 50.minúte nás naštartoval presilovkový gól a záverečná 10 minútovka patrila nám. Výsledok sme kozmeticky upravili, no náš výkon nebol adekvátny tomu, čo dokážeme.  Musíme sa naučiť skoncentrovať na zápas tak, aby sme dokázali hrať naplno celých 60 minút.

SOBOTA  14.01. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 3:8 (0:4, 2:2, 1:2)
Góly BR: 11 FAŠKOVÁ Eliška (65 PAUČÍK Milan), 15 BERČÍK Ivan (65 PAUČÍK Milan, 38 ĎURIŠ Patrik), 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel)

Úvod zápasu lepšie vyšiel hosťom, no naši hráči tomu výrazne pomohli svojim výkonom. Púchovčania nás prevýšili v nasadení, bojovnosti, korčuliarsky i strelecky. V prvej tretine sa nám podarilo ohroziť súperovho brankára len raz. (pomer striel 1:18) Vynikal najmä kapitán hostí Tomáš Pobežal, ktorí zaznamenal 3 góly, na jeden prihral a do šatní sa odchádzalo za stavu 0:4. V prestávke sme si  povedali, že každý musí zvýšiť snahu a chuť ešte niečo urobiť so zápasom.  Podarilo sa nám vyrovnať hru, zvýšili sme početnosť streľby, dôraz pred súperovou bránkou, z čoho pramenili šance  i góly v Púchovskej sieti. Za druhú a tretiu tretinu si naši mladí Rytieri zaslúžia pochvalu. Verím, že sa poučíme z dnešného prespatého úvodu a do ďalšieho stretnutia sa naštartujeme už od prvej sekundy.

SOBOTA  07.01. 2017 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly BR: 11 MEDVEĎ Marek (9 BUDAI Adam), 77 PISCH Miroslav (9 BUDAI Adam), 11 MEDVEĎ Marek (71 TÓTH Patrik)

Prvá tretina bola vyrovnaná , súper mal viac striel. Počet striel 9:5 V druhej tretine sme mali prevahu, no nevyužili sme presilové hry/aj 5-3/. Počet striel 10:14 V tretej tretine sme hrali  dobre a nepustili sme súpera do šancí až na jednu chybu v 59 min., keď súper znížil na 1:3. Počet striel10:8. Posledných 10 min hral súper na 2 päťky. Veľmi dobre zachytal brankár Longauer a družstvo podalo disciplinovaný výkon, za čo sme si výhru zaslúžili. Je to prvá výhra v tejto sezóne nad Martinom.

ŠTVRTOK  05.01. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly BR: 8 PANČÍK Martin (65 PAUČÍK Milan, 22 FAŠKOVÁ Eliška), 11 MEDVEĎ Marek (9 BUDAI Adam)

Kto by si myslel, že hokejové deti cez prázdniny s vyloženými nohami doma sledujú rozprávky, ten by sa veľmi mýlil. Vo sviatočnom období odohrali niekoľko zápasov na rôznych turnajoch, absolvovali tréningy a naplno si užívali hokejový život. Na štvrtkové ligové stretnutie sme nastúpili v kombinovanom zložení, keď piatacky  káder doplnili šikovní štvrtáci. Od úvodu sa hral hokej “hore-dole”, postupne sme však zvyšovali tempo a zatláčali súpera pred vlastnú bránku, avšak skvele chytajúceho brankára sa nám nepodarilo prekonať ani z vyložených šancí. Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu. V 24.minúte korunoval náš tlak gólom dôrazný Pančík, zvyšovali sme početnosť streľby, kapitán Tóth niekoľko krát krásnym pasom poslal do šance Medveďa, no súperov brankár exceloval . V polovici zápasu Považská Bystrica z ojedinelej šance vyrovnala. V tretej tretine sme sa už nedokázali dostať do takého tlaku ako v prvých dvoch dejstvách. Hra sa vyrovnala a v 57.minúte potvrdil heslo: “keď nevieš, čo s pukom – vystrelil bystrický hráč, keď nahodený puk zo strednej vzdialenosti skončil za chrbtom inak spoľahlivo chytajúceho Longauera. Marek Medveď síce po spolupráci s Budaiom vyrovnal, no necelé 2 minúty pred koncom opäť využil zakrytý výhľad nášho brankára súperov obranca a na tento gól sme už nestihli odpovedať. Teší nás však stúpajúca forma, dobrý výkon brankára, to že štvrtáci sa dokážu presadzovať aj o ročník vyššie i to, že sme dokázali predviesť niekoľko naozaj pekných hokejových momentov.

SOBOTA  17.12. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:5 (2:2, 2:2, 1:1)
Góly BR: 8 PANČÍK Martin (18 ZAUJEC Filip, 32 VRÁBEL Matúš ),91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel), 28 PILIAR Samuel, 28 PILIAR Samuel, 91 BÁLINT Alex (15 ZNAMENÁK Filip)

SOBOTA  10.12. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 13:2 (5:0, 6:2, 2:0)
Góly BR: 28 PILIAR Samuel (91 BÁLINT Alex, 56 ŠALKO Juraj), 71 TÓTH Patrik (28 PILIAR Samuel), 71 TÓTH Patrik, 91 BÁLINT Alex (71 TÓTH Patrik), 91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel), 90 DONOVAL Michal (12 MEISZLINGER Tomáš, 71 TÓTH Patrik), 9 BUDAI Adam, 71 TÓTH Patrik (38 ĎURIŠ Patrik), 28 PILIAR Samuel (71 TÓTH Patrik), 71 TÓTH Patrik (91 BÁLINT Alex), 71 TÓTH Patrik (91 BÁLINT Alex), 28 PILIAR Samuel (91 BÁLINT Alex, 71 TÓTH Patrik), 28 PILIAR Samuel (10 FAŠKOVÁ Andrea)

SOBOTA  26.11. 2016 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 14:5 (6:2, 5:1, 3:2)
Góly BR: 91 BÁLINT Alex (22 KVIETOK Jakub, 28 PILIAR Samuel), 28 PILIAR Samuel (18 HARING Roman), 22 KVIETOK Jakub, 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel), 22 KVIETOK Jakub

Na zápas sme nastúpili s jedným brankárom a 14 hráčmi,no od druhej tretiny sme hrali na dve obrany a tri útoky. Pre zlé korčule odstúpil Hruška K. Prvú a druhú tretinu sme prehrali na strely zhodne 15:8,no prehrávali sme už 11:1. Zlý deň mal náš brankár,čo išlo na bránu to bol gól. Jeho úspešnosť bola 63%. Aj napriek tomu chlapci bojovali, hlavne prvá útočná formácia,ktorá strelila všetkých 5 gólov.Tretiu tretinu sme vyhrali na strely 10:14,no na góly sme ju prehrali 3:2.Ťažko sa mi hodnotí výkon hráčov,keď 7-8 gólov vôbec nemohli,veľmi ich to ubíjalo,ale bojovali.

SOBOTA  19.11. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 3:6 (2:2, 1:3, 0:1)
Góly BR: 22 KVIETOK Jakub (91 BÁLINT Alex), 87 BABINSKÝ Timotej (90 DONOVAL Michal, 9 BUDAI Adam),  91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel)

S dobre hrajúcim súperom sme počas stretnutia držali krok. Na začiatku druhej tretiny sme mohli ísť do dvojgólového vedenia no po nepremenených príležitostiach prišiel trest. Bystričania zápas otočili a do konca stretnutia opraty z rúk nepustili.

ŠTVRTOK  17.11. 2016 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 12:3 (4:0, 6:2, 2:1)
Góly BR: 91 BÁLINT Alex, 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel), 91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel)

Púchovčania nastúpili do zápasu sústredenejší. V polovici prvej tretiny potrestali náš dvoj minútový výpadok tromi gólmi a od tohto momentu väčšinu stretnutia dominovali. K piatakom postupne zapracúvame šikovných štvrtákov a veľmi pozitívne je, že sa dokážu presadzovať. Rovnako tak piatacky lídri, ktorí zas dopĺňajú šiestakov. Veríme, že poctivá práca na tréningoch bude viesť k zlepšenej hre našich mladých rytierov.

SOBOTA  12.11. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 8:8 (1:4, 1:2, 6:2)
Góly BR: 9 BUDAI Adam (16 FAŠKOVÁ Eliška), 91 BÁLINT Alex,77 KŇAZE Matej, 65 PAUČÍK Milan (10 FAŠKOVÁ Andrea), 77 KŇAZE Matej,28 PILIAR Samuel (22 KVIETOK Jakub), 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel)

Ďalší dramatický zápas odohrali v sobotu piataci. V úvode sme viedli, no super zvýšil aktivitu, početnosť streľby a dostal sa do vedenia 1:4. Naši neskladali zbrane ani za nepriaznivého stavu, snažili sa, bojovali a týmito zbraňami eliminovali kvalitu súpera. 2 krát sa presadil obranca Kňaze, v závere zabrala naša prvá formácia vedená kapitánom Piliarom a 10 sekúnd pred koncom vyrovnal Kvietok na 8:8.

SOBOTA  05.11. 2016 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:4 (2:1, 1:0, 1:3)
Góly BR: 27 MAJER Kristán (87 BABINSKÝ Timotej), 65 PAUČÍK Milan (8 PANČÍK Martin), 91 BÁLINT Alex (9 BERČÍK Ivan, 28 PILIAR Samuel), 91 BÁLINT Alex (9 BERČÍK Ivan)

V prvej tretine to bola vyrovnaná hra, súper premenil svoje šance. V druhej tretine sme súpera zatlačili, no nepremieňali sme šance a prehrali sme ju 1:0. V tretej tretine sme vyvinuli ešte väčší tlak na súper, no inkasovali sme na 4:1.Potom sme prelomili streleckú smolu a výborne chytajúceho brankára P.B. sme prekonali 3 krát. Zápas prebiehal v našej réžii, no zahodili sme množstvo čistých gólových šancí. Hráčov musím pochváliť za nasadenie a nezlomnú vôľu otočiť výsledok. Najlepší hráči - Bálint A. a br.Janoštiak Š./prvé čisté konto v sezóne/. Dobrý výkon podali i hráči 4.HP: Berčík,Ďuriš,Paučík,Pančík a Surový.

SOBOTA  29.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 6:5 (3:1, 1:4, 2:0)
Góly BR: 65 PAUČÍK Milan (12 BERČÍK Ivan), 91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel), 91 BÁLINT Alex, 28 PILIAR Samuel (91 BÁLINT Alex), 90 DONOVAL Michal (9 BUDAI Adam), 87 BABINSKÝ Timotej (9 BUDAI Adam, 90 DONOVAL Michal)

Napínavý zápas sme odohrali v sobotu proti Liptákom. Skóre sa menilo ako na hojdačke. V tretej tretine naši hráči prejavili väčšiu túžbu po víťazstve, otočili zo 4:5 na 6:5 a zaslúžene zvíťazili. Teší nás predvedená hra, bojovnosť do poslednej minúty a tiež to, že okrem našich opôr sa medzi piatakmi začínajú presadzovať i štvrtáci.

SOBOTA  22.10. 2016 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly BR: 91 BÁLINT Alex (9 BUDAI Adam)

SOBOTA  15.10. 2016 - Zimný štadión Lučenec
HC  LUČENEC - HK BREZNO 7:6 (2:4, 3:0, 2:2)
Góly BR: 16 ZAUJEC Filip (71 TÓTH Patrik), 28 PILIAR Samuel (9 BUDAI Adam), 27 MAJER Kristán (28 PILIAR Samuel), 16 ZAUJEC Filip (32 VRÁBEL Matúš ),9 BUDAI Adam (15 ZNAMENÁK Filip), 16 ZAUJEC Filip (28 PILIAR Samuel, 56 ŠALKO Juraj)

SOBOTA  01.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA  9:4 (2:0, 3:3, 4:1)
Góly BR: 91 BÁLINT Alex (22 KVIETOK Jakub), 28 PILIAR Samuel (91 BÁLINT Alex), 91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel)

SOBOTA  24.09. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 9:4 (2:0, 3:3, 4:1)
Góly BR: 12 VRÁBEL Matúš (71 MAJER Kristán), 28 PILIAR Samuel (91 BÁLINT Alex),91 BÁLINT Alex (22 KVIETOK Jakub), 16 ZAUJEC Filip (12 VRÁBEL Matúš , 71 MAJER Kristán)

SOBOTA 17.09. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV  3:19 (1:9, 2:5, 0:5)
Góly BR: 77 KŇAZE Matej, 9 BUDAI Adam, 28 PILIAR Samuel (65 PAUČÍK Milan)

ŠTVRTOK  15.09. 2016 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

SOBOTA  10.09. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Góly BR: 9 BUDAI Adam, 28 PILIAR Samuel (77 PISCH Miroslav), 91 BÁLINT Alex (77 PISCH Miroslav, 28 PILIAR Samuel), 8 SUROVÝ Bruno (12 BERČÍK Ivan), 91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel), 77 PISCH Miroslav (8 SUROVÝ Bruno)