5. ROČNÍK -"U11" - REPORTY/ČLÁNKY

SOBOTA  19.03. 2016 - Aréna Brezno
HK  BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Góly BR: Murín, Škantár (Šuchaň), Švec (Šuchaň), Bálint (Tóth)

Tento zápas bol rozlúčkovým v lige a na záver sezóny sme Bystricu veľmi túžili zdolať. Hral sa dynamický rýchly hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Kvalita tomuto súboju nechýbala a obe družstvá predviedli kombinačný hokej. Dve tretiny sme boli lepší aj v skóre, no v závere nás po dvoch inkasovaných góloch Bystrica preverila aj po psychickej stránke. Nezlomná túžba vyhrať nám však dodávala silu a spoločnými silami sme to zvládli. Za celú sezónu ďakujem hráčom, ich úsilie v tréningu aj zápasoch bolo enormné. Hráči viditeľne napredovali v individuálnych činnostiach a zlepšovali sa aj herne v tímovej súčinnosti. Som veľmi hrdý na svoj mladý kolektív. Našou snahou bolo hrať atraktívny kombinačný hokej s bojovným srdcom rytierov. Som presvedčený, že sa nám to s pribúdajúcimi skúsenosťami a zápasovou praxou aj darilo. Chcem poďakovať rodičom za podporu, vedúcim za pomoc pri kolektíve a môjmu asistentovi Lukášovi Bambúchovi, ktorý nás všetkých motivoval podávať za každých okolností čo najlepšie výkony. Držím palce tomuto perspektívnemu kolektívu hráčov a verím, že svoj hokejový potenciál budú poctivo rozvíjať aj naďalej.

NEDEĽA  13.03. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 07 DETVA 7:3 (3:2,2.1,2:0)
Góly BR: Škantár (Kvietok), Šuchaň (Pisch, Šalko), Bálint (Škantár), Piliar (Bálint, Škantár), Kováčik (Belková, Šalko), Murín (Šuchaň, Švec), Pisch (Pircher).

Naši hráči odohrali veľmi dobré stretnutie. Od úvodu to bol boj o každý meter ľadu so šancami na gól pre obe družstvá. Na každý gól sme sa nadreli a nič sme nedostali zadarmo. Spoločnými silami sme postupne mali viac z hry a na góloch sa podieľali všetky formácie. Naši hráči si za poctivú prácu zaslúžia pochvalu. Ukázali sme charakter v ťažkých momentoch a zvládli sme aj silový prejav súpera. Naša kombinačná hra prinášala radosť všetkým zúčastneným hráčom aj divákom v hľadisku

NEDEĽA  21.02. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 13:2 (2:0,6:2,5:0)
Góly: Medveď (Pisch, Bálint), Pisch (Bálint), Medveď (Švec), Šuchaň, Švantner (Murín, Medveď), Tóth (Bálint), Medveď (Švec), Murín (Švantner), Kvietok (Bálint), Kánová (Belková), Makuša (Murín), Švantner (Murín), Belková (Kánová, Kunštár)

Úvod stretnutia bol obojstranne opatrný, naši hráči dávali súperovi veľa priestoru a chýbala nám dravosť. Presadili sme sa až v polovici tretiny po dôraze pred bránkou. Do druhej časti sme nastúpili sebavedomejšie, spresnili sme kombináciu a zvýšili aktivitu. Vytvorili sme si šance a postupom času sme bezpečne navyšovali skóre. Dve zaváhania pred našou bránou nás nevyviedli z rytmu a v tretej časti hry sme pridali ďalšie góly. Desať rôznych strelcov odzrkadľuje tímovú hru a prispela tomu aj rotácia hráčov na rôznych postoch. Chlapci si za predvedenú hru a výkon zaslúžia pochvalu

NEDEĽA  07.02. 2016 - Zimný štadión Detva
HC 07 DETVA - HK BREZNO 7:1 (0:0, 1:0, 6:1)
Góly BR: Škantár

Zápas mal od úvodu vysoké tempo a viac z hry mali naši hráči. Boli sme hokejovejší, vypracovali sme si množstvo šancí, ale proti dobre chytajúcemu brankárovi sme sa nepresadili. Aj v druhej tretine sme boli aktívnejším tímom, avšak súvislý tlak ostal bez gólovej odmeny. Pomer striel po dvoch tretinách bol 6:25 pre naše družstvo. V tretej tretine, pri snahe zlomiť streleckú nemohúcnosť, sme dostali dva zlepené góly z náhodne dorazených pukov. Od tohto momentu sme nenašli psychické sily na obrat v zápase. Súper bol neskutočne efektívny a pridal poľahky ďalšie góly. Chlapci tvrdo pracovali, no dnes sme mali na hokejkách gólostop.

NEDEĽA  31.01. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 9:4 (0:3,4:0,5:1)
Góly BR: Škantár, Kvietok, Švec (Medveď, Bálint), Tóth

Prvá tretina bola jasne v našej réžii. Vytvorili sme si veľa šancí, nechýbal nám pohyb a chuť do hry. V druhej tretine sme dali šancu domácim nedisciplinovanou hrou v obrannom pásme a zbytočné fauly súper využil na strelenie gólov. Pokúsili sme sa zápas otočiť v tretej tretine, no slabý dôraz pred našou bránkou súper vždy potrestal. Škoda nevyužitých gólových šancí, na výhru potrebujeme hrať zodpovednejšie 60 minút.

NEDEĽA  24.01. 2016 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 12:6 (2:3, 6:1, 4:2)
Góly BR: Sucháň 4, Kunštár, Medveď

Chlapci dostali v úvode varovanie v podobe neuznaného gólu Banskej Bystrice. O chvíľu opäť inkasovali. Potom sa ale zmobilizovali a podali perfektný výkon, prvú tretinu tak vyhrali 2:3. V druhej naši ešte pridali ďalší gól a zrejme sa uspokojili, keď v dvoch krátkych intervaloch inkasovali po tri góly, čo bol zlom v stretnutí. Chlapci sa potom ešte snažili, ale už to nebolo celkom ono. Prvá prehra v roku ich musí do nasledujúcich zápasov nakopnúť k zodpovednému výkonu počas celých šesťdesiat minút.

SOBOTA  16.01. 2016 - Zimný štadión Detva
MHK BLESKY DETVA - HK BREZNO 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly BR: Murín, Tóth, Medveď (Piliar), Šucháň, Murín

Piataci cestovali v sobotu merať sily do Detvy, tentoraz s Bleskami. Úvodnú časť zvládli v spokojnosti a získali dvojgólový náskok. V druhej tretine mali menší útlm a pustili do hry domácich. V tretej tretine ale chlapci zabrali a postrážili si náskok, jedným gólom ho ešte zveľadili. Urobili tak radosť trénerom a aj v treťom stretnutí od nového roku odchádzali z ľadu neporazení.

SOBOTA  09.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:2 (1:0, 1:2, 0:0)
Góly BR: Švantner (Pisch), Kunštár

V tom istom týždni odohrali chlapci ďalší zápas, s papierovo silnejším súperom. Posledné vzájomné meranie síl vyznelo v prospech súpera 11:1 a tak mierne obavy boli na mieste. Nakoľko ale chlapci dali aj do tohto zápasu srdce, bojovnosť a vôľu, dokázali odohrať aj s favoritom viac ako vyrovnanú partiu. Na takýchto skúsenostiach sa dá určite do budúcnosti stavať. Chlapci tak neskutočne potešili nováčika na trénerskom poste, Lukáša Bambúcha, ktorému tak dali silný impulz do ďalšieho spoločného tréningu a napredovania. Tréner vyjadril všetkým hráčom pochvalu a neskrýval svoje nadšenie.

STREDA  06.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Góly BR: Vilmon (Kunštár), Tóth (Škantár, Murín), Murín (Makuša), Švec, Tóth (Murín)

Chlapci odohrali prvý zápas pod vedením trénera Bambúcha, nakoľko tréner Cpin si plní reprezentačné povinnosti s dievčenským výberom v Maďarsku. Pôsobili odhodlane a bojovne,  veľa strieľali a tlačili na súpera celých šesťdesiat minút. Chlapci boli zodpovedne pripravení a zaslúžene vyhrali za čo im patrí pochvala.

SOBOTA  23.12. 2015 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN- HK BREZNO
Góly BR:

SOBOTA  05.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 5:5 (2:3,3:1,0:1)
Góly BR: Murín (Tóth), Šuchaň (Murín), Švantner (Kunštár), Medveď (Piliar), Murín.

Bol to veľmi vyrovnaný zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Hrali sme veľmi obetavo a kolektívne. Všetci hráči podali výkon na hrane svojich možností. Za predvedenú hru, svojím prístupom a nasadením, si hráči od trénerskej dvojice Cpin, Bambúch vyslúžili pochvalu, od rodičov koláče a balíčky sladkých i ovocných odmien a od HK Brezno mikulášske darčeky, za ktoré všetkým ďakujeme.

NEDELA  29.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 07 DETVA 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Góly BR: Murín (Šuchaň), Bálint (Medveď), Švec, Medveď (Tóth), Škantár (Murín, Švec), Tóth (Kvietok, Bálint)

Celý tím bol od úvodu nastavený, po ťažkej prehre v Detve, bojovnosťou a nasadením eliminovať útočné snahy súpera a ísť trpezlivo za dobrou hrou. Chlapci boli hladní za výhrou a všetci hráči, pre tento spoločný ciel, podali výborný výkon. Predviedli sme veľa kombinačných akcií a evidentne hokejovo napredujeme. Po záverečnom hvizde rozhodcu sme si užili víťazné emócie, pre ktoré sme celý týždeň poctivo trénovali.

NEDELA  22.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK BLESKY DETVA 2:7 (0:3, 2:1, 0:3)
Góly BR: Bálint (Medveď, Piliar), Škantár (Schwarzbacher)

Rozdiel medzi nami a súperom bol v efektivite využívania priíležitostí. Ani z čistých šancí sme sa nepresadili a na druhej strane, náš súper skóroval z ojedinelých príležitostí vždy. Chceli sme uspieť, smerom dopredu sme boli aktívni, no nedokázali sme streliť rozdielové góly.

UTOROK  17.11. 2015 - Enel Aréna L. Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO - 11:1 (1:0, 7:0, 3:1)
Góly BR: Švec (Murín)

Celú 1. tretinu sme boli aktívni a zápas bol obojstranne vyrovnaný. Hrali sme obetavo a s chuťou. Inkasovaný gól našu hru ešte viac nabudil, ale šance sme na vyrovnanie nepremenili. V 2. tretine sme nedôrazom pred našou bránkou dovolili súperovi streliť zlomové góly a zápas sme stratili. V 3. tretine sme sa snažili, strelili sme gól, ale chýbala nám dravosť a súper si zápas dohral s prehľadom do konca.

NEDEĽA  15.11. 2015 - Zimný štadión Ružomberok
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 4:9 (0:4, 2:5, 2:0)
Góly BR: Švantner (Šuchaň), Medveď (Piliar), Bálint (Makuša), Tóth (Belková), Švantner (Murín, Šuchaň), Šuchaň, Tóth (Bálint), Medveď (Piliar), Murín

Už príprava na zápas naznačovala, že dnes to bude mať Ružomberok s nami ťažké. V prvom zápase sme prehrali a o to viac sme v odvete chceli uspieť. Do zápasu sme vstúpili aktívne, nedovolili sme súperovi vlastniť puk a patril nám patril celý ľad. Našu hru zdobil pohyb a súčinnosť všetkých hráčov na ľade. Snahu a chuť po víťazstve bolo cítiť od každého v drese HK Brezno. Dominovali sme aj v druhej tretine a jasne sme kontrolovali priebeh hry. S blížiacim koncom zápasu sa stupňovala zodpovednosť u hráčov o výsledok, čo nám zbytočne zväzovalo ruky a viacero herných činností sme riešili defenzívne. Zaslúžene sme vyhrali, boli sme lepším tímom a pochvalu si zaslúži celý kolektív. Bolo skvelé sledovať našich hráčov, ktorí sa viditeľne zlepšujú a pracujú na sebe.

NEDEĽA  08.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:16 (0:5, 0:7, 1:4)
Góly BR: Murín (sn.)

Aj keď sme na zápas nastupovali s veľkým odhodlaním, tento súper bol znova nad naše sily. Po herne veľmi dobrom úvode našich prípravkárov nasledovali tri rýchle góly Zvolena a od tohoto momentu  bol súper na koni, predčil nás vo všetkých herných činnostiach. Naši chlapci napriek prevahe hostí predviedli množstvo pekných kombinačných akcií, ktoré však boli ukončené streleckou nemohúcnosťou, ktorá spôsobila v konečnom účtovaní vysoký výsledkový rozdiel.

SOBOTA  17.10. 2015 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO NEHRALO SA. PRELOŽENÉ NA 24.01.2016

SOBOTA  10.10. 2015 - Zimný štadión Detva
HC 07 DETVA - HK BREZNO 11:5 (5:1, 4:1, 2:3)
Góly BR: Medveď, Škantár, Schwarzbacher, Murín, Tóth.

Zápas sa nevyvíjal výsledkovo v náš prospech, ale herne sme za súperom nezaostávali. Chlapci sa viditelne zlepšujú, v každom zápase máme veľa hokejových momentov, pracujeme poctivo, nechýba nám snaha a chuť do hokeja, no momentálne sa musíme vysporiadať z vysokým počtom inkasovaných gólov. Do bránenia sa potrebujeme zapájať hneď po strate puku a so všetkými hráčmi.

SOBOTA  03.10. 2015 - Zimný štadión Detva
MHK BLESKY DETVA - HK BREZNO 7:7 (0:3, 3:3, 4:1)
Góly BR: Medveď, Škantár (Švec), Škantár, Škantár (Šuchaň), Murín (Kvietok),Tóth, Kvietok

Zápas sme začali veľmi dobre a bola radosť pozerať na pohyb a hru, ktorú predvádzali naši hráči. Prevahu nad súperom sme potvrdili troma gólmi a veľa ďalších šancí, ktoré sme si vypracovali zostalo nevyužitých. V druhej tretine sme v snahe definitívne rozhodnúť o osude zápasu spravili niekoľko individuálnych chýb a súper nás potrestal. Po inkasovaných góloch opadlo nadšenie a z našej hry sa vytratila tímovosť. V tretej tretine sme dovolili súperovi poľahky skórovať a zápas sme už nedokázali zvrátiť na našu stranu. Hokej bol kruto spravodlivý. Hra už mala známky zlepšenia, ale na víťazstvo sme neboli mentálne pripravení. Za prvú polovicu zápasu si hráči zaslúžia pochvalu. O reparát sa pokúsime budúci týždeň opäť v Detve, tentoraz s HC 07.

NEDEĽA  27.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:8 (0:4, 0:1, 2:3)
Góly BR: Medveď (Bálint), Bálint (Medveď)

V úvode stretnutia náš prílišný rešpekt súper využil na strelenie gólov. Postupom času sme pridali na dôraze a náš herný prejav sa zlepšil. Druhá aj tretia tretina bola z našej strany veľmi dobrá, súperovi sme konkurovali, ale naše šance sme nedokázali využiť. Chválim celé družstvo za pokroky, ktoré robíme v tréningu a zlepšenú hru v zápase. Na prvé body však potrebujeme trpezlivo pracovať.

NEDEĽA  20.09. 2015 - Zimný štadión Ružomberok
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 8:6 (5:3, 2:1, 1:2)
Góly BR: Škantár 2, Piliar, Švantner, Šuchaň, Kvietok

Bol to zápas dvoch vyrovnaných mužstiev, v ktorom výhru malo na dosah aj naše mužstvo. Oproti prvému zápasu sme boli disciplinovanejší v obrannej tretine a odvážnejší smerom dopredu. Na body však potrebujeme vyťažiť z gólových príležitostí viac a v defenzíve byť dôraznejší. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči za bojovnosť, nasadenie a snahu učiť sa zvládať náročné hokejové situácie. Ďakujeme za podporu rodičov v hľadisku, ktorí nám dodávali silu v ťažkých momentoch.

NEDEĽA  13.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN  3:16 (0:6, 3:6, 0:4)
Góly BR: Šucháň 2+0, Škantár 1+1

Snaživý výkon mladučkých Horehroncov na súpera spod Pustého hradu nestačil. Vyrovnanú partiu odohrala prvá formácia, ktorá bola tvorená piatakmi, druhá a tretia, v ktorých hrali najmä štvrtáci nestačili na súpera fyzicky. Nakoľko súper disponoval viacerými piatackými individualitami, ktoré boli rozmiestnené v celej jeho zostave, vnikol výsledkový rozdiel. Chlapci boli dobre organizovaní v obrannom pásme, pozične sa dobre bránili, je však nutné zapracovať na individuálnych činnostiach, ktoré nás dovedú k zlepšeniu a aj výraznejšej ofenzíve. Chlapcom aj trénerom prajeme veľa chuti do tvrdej práce, ktorá určite prinesie výsledky. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí svoje deti vytrvalo povzbudzovali aj za nepriaznivého stavu.

PIATOK-SOBOTA-NEDEĽA  14.-16.08. 2015 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ - MEMORIÁL LADISLAVA HORSKÉHO

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Góly BR: Štefančík (Zemko), Štefančík (Zemko), Gérer (Mihály, Bálint), Zemko (Gérer), Bálint (Mihály), Štefančík (Zemko)

Prvý zápas turnaja bol, ako sa ukázalo, dobrým rozbehom pre naše družstvo, viacero hráčov potešilo dobrým výkonom a peknými akciami. Sila súpera nás však celkom nepreverila a do turnaja sme teda museli vykročiť obozretne a s pokorou.

HK BREZNO - SLOVAKIA WOLVES ( Výber Západného Slovenska) 7:5 (3:3, 1:2, 3:0)
Góly BR: Štefančík (Petrinec), Štefančík (Zemko, Zubák), Mihály (sam.), Zemko (Bálint), Turňa (Melicher), Gérer (Lukačovič, Bálint), Štefančík (Zemko)

Ďalší zápas nás už poriadne preveril, ako po hráčskej tak aj morálnej stránke, nakoľko sme v zápase viackrát doťahovali manko. Hráči však boli odhodlaní a verili v obrat až do konca zápasu. Výhodou bola „širšia lavička“ a disciplinované striedanie, ako aj herný prejav bez zbytočných faulov a vylúčení. Cenný skalp nás posunul do vrchných pozícií v tabuľke turnaja.

HK BREZNO - HOBA BRATISLAVA 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly BR: Zemko (Štefančík), Turňa (Zemko, Štefančík)

Hoba s ktorou sme sa stretli aj vo finále orange-u, na ktorom sa stala majstrom Slovenska je už značkou kvality v hokeji. Rešpekt sme mali, strach však išiel bokom. Po chybách sme však inkasovali tri góly a tímovo hrajúci súper dokázal vedenie umne udržiavať. Nepresadili sme sa ani po vyložených šanciach a museli sme sa skloniť pred kvalitou súpera. Výkon v zápase, ako celok, však zlý nebol.

HK BREZNO - HK POPRAD  3:4 t.s. (0:0, 3:1, 0:2)
Góly BR: Zubák (Štefančík), Štefančík (Zemko), Zemko (sam.)

Zápas sme začali vlažnejšie a rozbehli sme sa až v druhej tretine, dostali sme sa do vedenia o dva góly neskôr sme jeden inkasovali. Tesné vedenie sme udržali až do záveru zápasu, keď súper siahol po power play. Našou snahou malo byť dohratie zápasu bez zbytočného inkasovania gólu. Hráči sa však nechali strhnúť čomu nepomohli ani zmätky časomiery a snažili sa rozhodnúť gólom do prázdnej brány. Tri  sekundy pred koncom preskočil puk hokejku nášho obrancu a z rýchleho brejku súper vyrovnal. Obrat dokonal v nájazdoch. Takticky nezvládnutý zápas isto mrzel, ale ďalej sme išli za našim cieľom - dobrým umiestnením v turnaji.

HK BREZNO - HK POPRAD 2  3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly Br: Štefančík (Zubák), Gérer (Šarina), Turňa (Štefančík)

Ďalší zápas s mladším Popradom, bol kópiou predošlého, teraz však so šťastným koncom pre nás. Hráči najmä v závere víťazstvo doslova vydreli a vybojovali si druhé miesto v turnaji.

Druhé miesto v takto kvalitne obsadenom turnaji je určite úspechom, aj keď nás tri sekundy delili od celkového prvenstva. Zápasy však boli vzácne vyrovnané, čo je pre prípravu viac než žiaduce. Ako jediný tím sme hrali na štyri kompletné formácie a s tromi brankármi. Samozrejme už pred turnajom sme sa dohodli, že v zlomových momentoch nás potiahnu lídri a táto taktika nám aj vyšla. Mladí hráči nazbierali skúsenosti a skonfrontovali sa s kvalitnými súpermi a ťahúni potvrdili svoje kvality, či už brankár Šimko, obranca Zubák, či útočníci Zemko ako najproduktívnejší hráč turnaja, či Štefančík ako najlepší strelec celého turnaja.