HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - 5. ročník -"U11" - REPORTY/ČLÁNKY - ARCHÍV- 2013/2014

 
SOBOTA  22.03. 2014 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ - MEMORIÁL LADISLAVA HORSKÉHO

Už šiestykrát sa konal turnaj ktorý pripomína rodáka z nášho mesta, ktorého meno nesie aj naša Aréna Brezno, Ladislava Horského. Je pravidlom, že obsadenie turnaja je veľmi kvalitné a tento rok to bolo snáď najlepšie zloženie tímov aké sa v Brezne predstavili v tomto ročníku. Hralo sa systémom dvoch skupín, v ktorých sa stretli domáci Brezňania s Popradom a Levicami. Druhá skupina bola zložená z Dukly Trenčín, HK Sp. Novej Vsi a novinkou boli súperi z Maďarskej Budapešti, konkrétne Gepárds Budapešť.  

HK BREZNO - HK POPRAD  5:4 sn (0:1,4:3)   
Góly BR:Štefančík (Gérer), Gérer (Zemko), Štefančík (Gérer), Štefančík (Gérer, Zemko), Rozhodujúci nájazd premenil Zemko

V zápase sa čakalo, kto urobí prvú chybu. Boli sme to my keď sme neustrážili strelca Popradu. Dokázali sme vyrovnať no súper znovu odskočil, to sa opakovalo, až sme sa dostali do vedenia 4:3 a keď sa zdalo, že zápas máme v rukách prišlo vyrovnanie. Stále sme však verili v úspech. Prvé nájazdy však premenili hráči súpera, nám sa na poslednú chvíľu podarilo vyrovnať, čo nás nakoplo a nekompromisne zakončil svoj nájazd, ako aj celý zápas Matúš Zemko. Radosť bola obrovská, no zároveň nás už o malú chvíľu čakal druhý zápas v skupine, ktorý sme potrebovali vyhrať.  

HK BREZNO - HK LEVICE  5:6 (4:4,1:2)   
Góly BR:Zemko (sam), Gérer (Zubák), Gérer (Kováčik F.), Štefančík (Gérer), Kováčik F. (Zubák)

Úvod naznačil, že so súperom by sme si mali poľahky poradiť. Zaevidovali to žiaľ aj hr áči a prišiel úpadok koncentrácie. Súper vyťažil s minima šancí maximum a šokoval našich hráčov. Čím viac bežal čas tým sa prehlbovala frustrácia hráčov a zväzovali sa im ruky. Snáď priveľký tlak domáceho prostredia  vnášal nervozitu na hokejky našich hráčov. Viackrát sme v zápase vyrovnali, alebo sme sa dostali do vedenia, najsľubnejšie to vyzeralo po exportnom góle spoľahlivo hrajúceho Filipa Kováčika. Prišli však dva údery, ktoré pochovali naše šance na finále v domácom turnaji. Je nutné podotknúť, že v zápase sme kopili chyby, čo sa pri hokeji občas stáva, no nesmieme zabúdať na systém hry a pozičné postavenie hr& aacute;čov najmä v našej tretine.  

HK BREZNO - GEPÁRD BUDAPESŤ  8:1 (5:0,3:1)   
Góly BR:Gérer (Zemko, Štefančík), Mihály (Melicher, Lukačovič), Gérer (Štefančík), Bálint (Zubák), Štefančík (Zubák, Zemko), Štefančík (Gérer, Kováčik F.), Mihály (sam.), Štefančík (Zemko, Gérer)

Hráči sa chceli odvďačiť svojim rodičom ako aj ostatným fanúšikom a k zápasu pristúpili s plnou vážnosťou. Predviedli hru s ľahkosťou, ktorá nám práve chýbala v druhom zápase. Ukázali množstvo pekných akcií, či gólov a zaslúžene vyhrali. Najlepším hráčom HK Brezno v turnaji sa stal obranca Filip Kováčik.  

Súťaže zručnosti   

Súťaž o najrýchlejšieho korčuliara vyhral hráč HK Levice, súťaž brankárov sa rozhodovala medzi našim Šimkom a maďarským brankárom Budapešti, nakoniec rozhodol posledný pokus, ktorý pasoval za víťaza práve maďarského brankára. Do finále o najtechnickejšieho hráča taktiež postúpil domáci Štefančík, no vo finále ho o malý kus predstihol hráč Spišskej Novej Vsi. Na našu veľkú radosť sa stal jednoznačným víťazom v súťaži o najtvrdšiu strelu domáci Adrián Zubák, ktorý sa do puku poriadne oprel a dosiahol najlepší pokus s rýchlosťou 84 km/h. Jeho strelu ocenil aj špeciálny hosť Lukáš Bambúch, ktorý hráčom taktiež predviedol tvrdosť svojej strely. 

Systém turnaja bol tento krát neoblomný a zaváhanie našich hráčov bolo kruto potrestané. Snáď to tak malo byť, aby si hráči uvedomili, že žiadny zápas nie je dopredu vyhratý a o výsledku sa vždy rozhoduje na ľade. Podceňovanie súperov a obzvlášť úplne neznámych, je väčšinou tvrdo trestané. Ako organizátor turnaja by som chcel vyjadriť vďaku všetkým ľuďom čo sa na organizovaní podieľali, či bezprostredne zabezpečovali plynulý priebeh tohto turnaja. Ako tréner by som hráčov vystríhal pred podobným chovaním, no zároveň si ich aj zastal, nakoľko vo veľmi dlhej a náročnej sezóne podávali výborné výkony, na čo by sme pri neúspechu nemali hneď zabudnúť. Zúčastneným tímom ďakujeme za účasť ako aj za predvedené výkony počas turnaja. Veríme, že sa im na turnaji páčilo a naša spolupráca bude naďalej pokračovať.     

Konečné poradie
 1.  HK DUKLA TRENČÍN       
 2.  HK POPRAD
 3.  HK SNV
 4.  HK LEVICE
 5.  HK BREZNO
 6. GEPARDS BUDAPESŤ

 Fotogaléria 

NEDEĽA  16.03. 2014 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ  MINI TURNAJ 

V nedeľu sa uskutočnil mini turnaj, ktorý bol previerkou pred blížiacim sa memoriálom Ladislava Horského (uskutoční sa 22.3.). Hráči si mali možnosť vyskúšať hrací systém, ktorý bude aj na turnaji. Mini turnaj sme však brali skôr ako nominačnú príležitosť pre hráčov a preto sme nastúpili ako jediné mužstvo na 4 kompletné formácie. Hráči mali možnosť zabojovať o nomináciu a taktiež ušetriť cennú energiu, ktorá môže na konci sezóny chýbať. 

HK BREZNO - HKM ZVOLEN  4:1 (1:0,3:1)   
Góly BR: Gérer (Štefančík, Zemko), Mihály (Kováčik R.), Štefančík (Gérer, Zemko), Štefančík (Zubák, Kováčik F.)  

Skrátený zápas dáva rovnakú nádej na úspech obom súperom, pričom prípadný gól môže byť veľkou výhodou pre tím ktorý ho strelí. V tomto dueli sa to podarilo nám, a aj keď súper vyrovnal hneď sme mu zase unikli na rozdiel troch gólov. V zápase dobre pomohli obaja brankári.  

HK BREZNO – HK POPRAD  3:4 (1:3,2:1)  
Góly BR: Zemko (Gérer, Štefančík), Šarina (sam.), Bálint (s.n.)

V malom finále nám nevyšiel úvod, keď sme neubránili najmä strelecky disponovaného súpera. Hráči kopili chyby a súper ich hneď trestal. Ušiel nám na rozdiel dvoch gólov a ani pri veľkej snahe sme už zápas nevyrovnali. Je nutné podotknúť, že súper z Popradu nad nami chcel veľmi vyhrať a podal výborný výkon. 

Konečné poradie 
 1.  HK POPRAD        
 2.  HK BREZNO
 3.  HKM ZVOLEN

Na turnaji Memoriál Ladislava Horského, ktorý sa bude konať za účasti výborných súperov ako HK Sp. Nová Ves, HK Poprad, Dukla Trenčín, HK Levice, či zahraničných Gepardov z Budapešti, bude štartovať užší káder, od čoho si sľubujeme aktívnejší výkon, ako tomu bolo dnes. Prehra v previerke zamrzí, no je lepšie si ju odbiť teraz, ako pri ostrom štarte v turnaji. Všetkých fanúšikov pozývame na zaujímavé zápasy, v už VI. ročníku Memoriálu Ladislava Horského v sobotu 22.03.2014 v Aréne Brezno.   

NEDEĽA  09.03. 2014 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 1:4 (0:3, 0:0, 1:1) 
Góly BR: Zemko (Petrinec), Gérer (Zubák), Ďordík (Petrinec), Gérer (Zemko)

Víkendy do konca sezóny sme sa rozhodli vyplniť zápasmi, nakoľko luxus, ako je ľadová plocha musíme využiť naplno. Tento víkend sme cestovali do Zvolena. Zápas sme začali rýchlym gólom, po ňom sme hru ovládli a vytvárali sme si množstvo šancí. V prvej časti sme ešte dvakrát rozvlnili sieť a vytvorili sme si, ako sa neskôr ukázalo rozhodujúci náskok. Najkrajší hokej sme produkovali v druhej tretine, keď naše akcie pripomínali zostrihy zo zápasov, paradoxne nás obchádzalo šťastie a nestrieľali sme góly. Keď to videli naši gólmani pomohli a obaja zatiahli "roletu", cez ktorú prenikol len jeden gólik. Pri troche šťastia, či inom posudzovaní gólových situácií mohol byť rozdiel skóre vyšší, ale zápas aj napriek tomu spĺňal to čo sme od neho očakávali, a síce peknú hru a kontrolovaný priebeh celého stretnutia.

NEDEĽA  02.03. 2014 - Zimný štadión Lučenec
HOKEJOVÝ TURNAJ - O POHÁR PRIMÁTORKY MESTA LUČENEC

V nedeľu sa konal turnaj za účasti 4 tímov domáceho HC Lučenec, HK Brezno, HKM Zvolen a Bleskov Detvy. Turnaj sa hral systémom dvoch skupín, kde hneď prvý duel rozhodoval o zápase o umiestnenie. Výhodou zápasov bola ich dĺžka, keď každý trval 3 krát 15 minút. Striedalo sa za hry a namiesto trestných strieľaní rozhodcovia nariaďovali minútový trest.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN  7:2 (1:0,3:1,3:1)
Góly BR: Gérer(Štefančík, Zemko), Bálint (Kováčik R.), Štefančík (Zemko), Gérer (Štefančík, Kováčik F.), Štefančík (Zemko, Kováčik F.), Štefančík (sam.), Kováčik R. (Bálint, Lukačovič)

V úvode sme hľadali systém pri striedaní, na ktorý sme sústredili viac než na samotnú hru. Preto náš výkon v úvode zápasu nebol až taký oslňujúci a v hre sa viac bojovalo, ako pekne kombinovalo či zakončovalo. V druhej časti hry to už bolo lepšie, no chybovali sme najmä po pridlhých striedaniach, kde nám už neostávalo dostatok síl na odohranie puku či dohratie osobného súboja. Z tejto skutočnosti profitoval súper, keď skóroval, no podarilo sa mu to len dvakrát a nám sedemkrát. Podržali nás aj obaja dobre chytajúci brankári, duel sme teda jasne vyhrali a postúpili sme do finále proti domácim Lučenčanom, ktorí si poradili v prvom zápase s Bleskami z Detvy.

HK BREZNO – HC LUČENEC  2:4 (0:1,2:2,0:1)
Góly BR: Gérer(Zemko), Gérer (Zemko)

V doterajších štyroch meraniach síl, sme zakaždým vyhrali, čo nášho súpera zdravo naštvalo a motivovalo obzvlášť v domácom búrlivom prostredí. V spojení s nie najlepším výkonom našich hráčov bolo "prekvapenie" na svete. Nádejne to vyzeralo v druhej tretine keď sme bleskovo vyrovnali, čo dokonale schladilo súpera, no opäť sme chybovali a súper bol na koni. Pri našom záverečnom tlaku prišlo veľké individuálne zaváhanie, čo pochovalo naše nádeje. Prehra, je určite sklamaním, no na druhej strane majú hráči po náročnej sezóne na ňu "nárok". Veď neraz sa museli a aj sa vysporiadali s rolou favoritov, čo nám robilo radosť. Preto musíme pochopiť, že hráči majú svoju psychiku a taktiež mentálnu odolnosť. Udržať si mieru motivácie a podávať výkony dlhodobo nie je jednoduchá vec a my tréneri musíme nájsť spôsob ako na tento neúspech rýchlo zabudnúť.

Konečné poradie 
 1.  HC LUČENEC         
 2.  HK BREZNO
 3.  MHK BLESKY DETVA  
 4.  HKM ZVOLEN

Súťaže zručnosti
Súťaž o najrýchlejšieho korčuliara ukoristil domáci korčuliar, rovnako ako súťaž o hráča s najtvrdšou strelou. Súťaž o najpresnejšieho strelca vyhral náš Gérer, ktorý si poradil takmer so všetkými terčíkmi, keď trafil štyri z celkových piatich. Súťaž brankárov v "likvidovaní nájazdov" vyhral brankár zo Zvolena.

Najlepším útočníkom turnaja sa stal náš Marcel Štefančík ktorý pridal k trom gólom aj dve asistencie, najlepším brankárom turnaja sa stal zase náš Šimon Šimko, ktorý bol našou oporou v neľahkých zápasoch.

NEDEĽA  23.02. 2014 - Zimný štadión Poprad
HK POPRAD - HK BREZNO 5:10 (2:1,1:7,2:2)
Góly BR: Štefančík 5+0, Kováčik R. 1+2, Zemko 0+3,Bálint 1+1, Gérer 0+2, Mihály, Hýbela, Ďordík 1+0, Zubák, Lukačovič, Turňa, Kováčik F. 0+1

Štvrtáci Popradu postúpili na finálový Orange turnaj, na ktorý sa pripravujú a keďže našim piatakom skončila organizovaná súťaž, stretli sa tieto dva celky po vzájomnej dohode v Poprade. Mladší súper bol v úvode odhodlaný a húževnatý, vyhral prvú časť. V druhej tretine sa prejavila kondičná prevaha Brezňanov a začali ovládať stretnutie. Tretia časť skončila nerozhodne, kde však naši hráči kontrolovali priebeh stretnutia. Veríme, že toto meranie síl bolo obojstranne prospešné.  

NEDEĽA  16.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 11:1 (1:0,5:0,5:1)
Góly BR: Zubák (Štefančík, Zemko), Štefančík (Zubák), Gérer (Zemko), Kováčik R. (Bálint, Mihály), Rosík (Lukačovič, Melicher), Štefančík (Zemko), Gérer (Zubák), Gérer (Štefančík, Kováčik F.), Hýbela (Rosík), Štefančík (Zemko), Gérer (Štefančík, Zemko)

Posledný zápas piatackej súťaže sme odohrali so Zvolenom, ktorý nás naposledy v zápase v predvianočnom období poriadne potrápil. Od úvodu zápasu sme dominovali ale nedarilo sa nám prekonať dobre chytajúceho brankára súpera. Po prvej pauze hráči začali plniť pokyny a na ich hru bola radosť pozerať. Góly padali po dôrazných akciách, pekných strelách či pohľadných kombináciách. Niektoré momenty pripomínali až exhibičný charakter no nás teší, že sme to boli my, kto určoval tempo a vývoj zápasu. Výkonom potešilo viacero hráčov, čím sme veľmi úspešne uzavreli piatackú ligu, kde sme len raz prehrali a 19 krát zvíťazili. Do konca sezóny rozhodne nehodláme oddychovať a každý víkend vyplníme prípravnými zápasmi či turnajmi v piatom aj štvrtom ročníku.

NEDEĽA  25.01. 2013 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO  5:7 (2:4, 1:1, 2:2)
Góly BR: Kováčik R. (Zemko), Gérer, Dordík, Zemko, Štefančík (Gerer), Štefančík (Gérer), Petrinec (Melicher)

Výborný vstup do zápasu naši hráči využili na strelenie gólov a tým súpera na chvíľu zmrazili. Naše mužstvo s vedomím, že v zápase dominuje stráca postupne nasadenie a motiváciu. Zo zníženou koncentráciou sa objavujú v chyby, ktoré súper potrestá gólmi. Aj tento krát sme si zápas zdramatizovali a hrali sme pod zbytočným tlakom. Pri konfrontácii z odhodlanejším súperom by sa nám to mohlo vypomstiť. Potrebujeme sa sústrediť na výkon počas celého zápasu. Verím, že sa nám to podarí už v najbližšom zápase.

NEDEĽA  19.01. 2014 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO  3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Góly BR: Rosík (Hýbela), Gérer (Zemko), Gérer (Zemko), Ďordík, Gérer, Hýbela (Rosík)

V Lučenci sa hral dramatický zápas, v ktorom postupne brezňania preberali iniciatívu, v druhej polovici stretnutia už dominovali a zaslúžene vyhrali 3:6

SOBOTA  18.01. 2014 - Zimný štadión Detva
HC 07 DETVA - HK BREZNO 3:13 (1:4, 0:5, 2:4)
Góly BR: Rosík 3+0, Faško 2+2, Melicher 1+2, Lukačovič 1+2, Surový 0+2,  Novysedlák 0+2, Gérer 1+1, Vallo, Šarina, Bálint, Zemko, Turňa - všetci 1+0, Švantner, Hýbela, Ďordík - všetci 0+1 

Zápas bol dohrávkou z 1.12.13. Šancu dostalo kompletné 22 členné mužstvo. Veľmi milým javom bola snaha všetkých hráčov zabojovať a ukázať svoje herné kvality. Presadili sa všetky formácie a chlapci mali počas celého stretutia prevahu, postupne svoj náskok navyšovali, škoda inkasovaných gólov v treťom dejstve. Hetrikom sa v tomto zápase blisol Rosík a štyrmi bodmi Faško, premiérový bod v 1. zápase zaznamenal Švantner.

NEDEĽA  05.01. 2014 - Aréna Brezno
HK  BREZNO - MHK BLESKY DETVA 8:1 (1:1,3:0,4:0)
Góly BR: Gérer (Štefančík), Štefančík (sam.), Štefančík (Turňa), Turňa (s.n.), Mihály (Kováčik R.,Rosík), Šarina (s.n.), Lukačovič (Petrinec), Mihály (Rosík)

Naši hráči poznali súpera a napriek našim výstrahám ho mierne podcenili a zápas nezačali tak ako by mali. Po prvej vlažnej tretine prišla druhá, kedy sme sa najmä strelecky chytili a potom sa už náš výkon zlepšil. Pozitívne momenty v tejto chvíli predvádzal Oliver Turňa, ktorého bolo „plný ľad“. Prihral na gól, pomáhal v obrane rozohrával puky a nakoniec sa sám dočkal streleckého zápisu. Presadili sa všetky formácie a celkovo duel zvládli, keď absolvovali niekedy tak zradnú povinnú jazdu. V ďalšom kole privítame druhý Detviansky klub a síce ´07-mičku.

PONDELOK  30.12. 2013 - Zimný štadión Spišská Nová Ves
HOKEJOVÝ TURNAJ - O POHÁR STEZ SPIŠSKÁ NOVÁ VES

V posledných dňoch „starého“ roka cestovali piataci na Spiš, kde odohrali turnaj za účasti štyroch mužstiev. Domácej Spišskej, košickej Liba Academy a HK Poprad. Hralo sa dvakrát dvadsať minút a sily si zmeral každý s každým.

HK BREZNO - LIBA ACADEMY KOŠICE 7:4 (4:1,3:3)  
Góly BR: Gérer (Kováčik R.), Bálint (Šarina), Kováčik R. (Mihály), Lukačovič (Melicher), Kováčik R. (Bálint), Lukačovič (Petrinec), Zemko (Kováčik F.)

Proti ozaj urastenému súperovi sme začali dobre, no najmä prvej formácii sa nedarilo presadiť. V tej chvíli výborne zapracovali ostatné formácie a ukázali, že ak podajú takéto výkony sú konkurencieschopní všetkým súperom. V druhej časti súper po niekoľkých akciách zdramatizoval skóre, no výsledok sme mali pevne v rukách.

HK BREZNO – HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 12:3 (7:1,6:2)  
Góly BR: Gérer (Štefančík), Zubák (sam.), Bálint (s.n.), Štefančík (Zemko), Gérer (Štefančík), Gérer (Štefančík), Štefančík (Zemko), Gérer (Štefančík), Štefančík (Zemko), Štefančík(sam.), Štefančík (Gérer), Štefančík (s.n.)

Druhý zápas nám vyšiel najlepšie. Všetko načo sme siahli skončilo v bráne a zaslúžene sme korunovali našu dominanciu. Svoju výnimočnosť tu naplno predviedli hráči našej prvej päťky. Akcie boli v skutku okulahodiace a Spišiaci len neveriacky krútili hlavou nad pohľadom na hru, ako aj skóre zápasu.

HK BREZNO – HK POPRAD  8:2 (5:1,3:1)  
Góly BR: Štefančík (Kováčik F.), Štefančík (Zemko, Hýbela), Štefančík (Hýbela), Zubák (Štefančík), Štefančík (Zemko), Štefančík (Faško), Bálint (Rosík), Štefančík (Zemko, Hýbela)

Aj posledný zápas turnaja sme chceli vyhrať, čím by sme sa stali jasným víťazom. Naštartoval nás rýchly gól, ktorý naznačil priebeh zápasu opäť hru režírovala naša prvá päťka ktorej sekundovala druhá s treťou. Spoľahlivo zachytali obaja brankári a tak sme víťazili aj tretíkrát.

Individuálne sa z nášho mužstva najviac presadil Marcel Štefančík a stal sa najlepším strelcom turnaja.
Konečné poradie 
 1.  HK BREZNO          
 2.  HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES
 3.  LIBA ACADEMY  KOŠICE      
 4.  HK POPRAD 

V turnaji sme teda jednoznačne zvíťazili a dalo by sa povedať, že na ľade sme dominovali z tímu vyčnievali individuality, ktoré však boli podporené tímovou prácou všetkých hráčov, či brankárov. Hráčom gratulujeme k ďalšiemu úspechu a prajeme, im aby im úspechov na konto pribúdalo čo najviac. (Fotogaléria)

NEDEĽA  22.12. 2013 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  8:10 (3:4,4:3,1:3)
Góly BR: Štefančík (Zemko, Bálint), Mihály (sam.), Kováčik R. (Turňa), Štefančík (Zemko), Gérer (sam.), Gérer (Lukačovič), Štefančík (Zubák), Kováčik R. (Malecký), Štefančík (Bálint), Mihály (Kováčik R.)

Zápas vo Zvolene začali naši hráči výborne. Súpera doslova valcovali, hrali pohľadný rýchly hokej a vyzeralo to, že sa to odzrkadlí aj na skóre. Potom však prišli smolné momenty vlastný gól, tečovaná strela. Náš rozbeh to trochu pribrzdilo, no hráči sa nezlomili ani za nepriaznivého stavu, zápas otočili a radovali sa z tesnej výhry. Zvolen sa na zápas zmobilizoval postavil najsilnejší výber a zápasu to jednoznačne prospelo.

NEDEĽA  15.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 11:6 (2:0,6:4,3:2)
Góly BR: Štefančík (Bálint), Gérer, Štefančík (Bálint, Zubák), Štefančík (Zemko), Bálint (Štefančík), Gérer (s.n.), Gérer (s.n.), Štefančík (Zemko), Bálint (Štefančík), Bálint (Štefančík), Gérer (Štefančík)

Barani sa do nás od úvodu opreli, mali väčšiu chuť zabojovať o dobrý výsledok, ako my. No ako sa dostali do vedenia prišli chvíle našich ťahúňov. Kvalita sa prejavila a skóre sme otočili. Od tejto chvíle sme mali zápas pevne v rukách. Hráčom sme vytkli niekoľko momentov, najmä v obrannej fáze hry. Pokračujeme však v sérii víťazstiev za čo treba hráčov pochváliť, keď aj napriek tlaku dokážu vyhrávať.

NEDEĽA  08.12. 2013 - Aréna Brezno
HK  BREZNO - HC LUĆENEC  13:2 (3:2,3:0,7:0)
Góly BR: Turňa (Kováčik R.,Petrinec), Štefančík (Zemko, Kováčik F.), Zemko (Štefančík, Kováčik F.), Zemko (Štefančík), Zubák (Zemko), Kováčik R. (Hýbela), Štefančík (Gérer), Kováčik R.(Ďőrdík), Štefančík (Kováčik F.), Kováčik R. (Hýbela), Bálint (Šarina), Štefančík (Zemko), Bálint (Lukačovič)

Piataci nastúpili proti rivalovi z južného Slovenska. Hráčov sme upozorňovali, že súper je húževnatý a navyše silno motivovaný. Odzrkadlilo sa to v úvode zápasu, keď sa naša piatacka „mašina“ pomalšie rozbiehala. Súper využil dve kontry a ujal sa vedenia. Do konca tretiny sme vývoj otočili a vyhrali sme ju 3:2. Ďalej sme hrali už len my, súper sa z hry po našich góloch úplne vytratil. Hráči uk&aa cute;zali svoj hokejový um a predviedli pekné góly, či kombinačné akcie. Potvrdili sme pozíciu favorita, v ktorej sme do hry nastupovali a viacerí hráči herne pokročili. Svoje napredovanie môžu potvrdiť už v utorňajšom predohrávanom zápase o 16.00 s B. Bystricou 

NEDEĽA  24.11. 2013 - Aréna Brezno
HK  BREZNO - MHK BLESKY DETVA 4:7 (1:4,1:1,2:2)
Góly BR: Kováčik F.(sam.),Gérer (Lukačovič, Melicher), Gérer (Lukačovič), Turňa (Ďőrdík)

V zápase opäť dostali priestor mladí hráči, no tento krát so svojou šancou nenaložili najlepšie. Náš pasívny úvod využil s nasadením hrajúci súper a vypracoval si trojgólový náskok. Keď už sa aj zdalo, že by sme sa na súpera mohli dotiahnuť  chýbalo nám šťastie, najmä v zakončení. V tretej tretine sme sa dotiahli na rozdiel jediného gólu a zdalo sa, že zápas dostaneme pod kontrolu, no vzhľadom na priebeh by to zrejme ani nebolo fér. To sa o malú chvíľu ukázalo, keď po našich neúspešných šanciach dvakrát skóroval súper, čím rozhodol o celkovom výsledku. V zápase sme pohoreli ako kolektív, no sklamali aj individuálne výkony hlavne v radoch piatakov, ktorí sa nezhostili úloh ťahúňov mužstva. Ďalšie napredovanie hráčov nie je len záležitosťou tréningu, ale aj záležitosťou herného charakteru a morálky. Je nutné pochopiť, že víťazstvá a najmä pri takomto zložení sa nezrodia samé od seba a oni sami sú strojcami herného výkonu. Prerušili sme teda našu víťaznú sériu, no čo nás mrzí viac je slabý výkon ktorý sme predviedli. Na víťaznú sériu sa pokúsime naskočiť už v budúcom kole práve v Detve proti HC´07.

NEDEĽA  17.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 11:3 (3:1,6:0,2:2)
Góly BR: Štefančík (s.n.), Gérer (Šarina), Gérer (Lukačovič), Gérer (Lukačovič,Melicher), Zemko (s.n.), Gérer (Melicher), Lukačovič (Melicher), Gérer (sam.), Štefančík (Bálint), Gérer (Šarina), Šarina (s.n.)

Už v desiatom kole sme si chceli udržať neporaziteľnosť. Zápas mal však nervózny úvod a po spornom faule sme inkasovali gól a prehrávali sme 0:1. Dlhšie sa nám nedarilo presadiť, komplikovali sme si hru a vymýšľali nezmyselné veci. Podarilo sa nám však dať tri góly, ktoré nám pomohli. Do druhej časti sme nastúpili ako poliaty živou vodou. Hráčom sme nemali čo vytknúť, hrali pekný priamočiary hokej a gólovo sa presadzoval najmä strelecky disponovaný Gérer, ktorý strieľal exportné góly, po dobrej práci Lukačoviča a Melichera. Výkonom potešili aj iní hráči a celkovo sme podali dobrý výkon ktorý predĺžil našu víťaznú sériu.

NEDEĽA  10.11. 2013 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO  2:11 (1:2,1:5,0:4)
Góly BR: Gérer (Zemko), Štefančík (s.n.), Zemko (Gérer, Štefančík), Štefančík (Zemko, Zubák), Štefančík (Zemko), Štefančík (Zemko), Bálint (Kováčik F.), Štefančík (Gérer), Rosík (Novysedlák, Kováčik F.), Štefančík (Zubák, Gérer), Kováčik (Rosík)

Zápas v Bystrici sme začali rýchlym gólom už po 11 sekundách. Naďalej sme hrali rýchly priamočiary hokej, no nedarilo sa nám skórovať. Hra sa rozbehla najmä v druhej tretine Odpútali sme sa od súpera a ovládli sme hru. Darilo sa najmä našej prvej formácii, hlavne dvojici Zemko-Štefančík. Ďalší gól do svojej zbierky pridal aj Rosík a aby sa mu nemálilo po chvíli pridal exportnú prihrávku ďalšiemu strelvoci gólu Filipovi Kováčikovi. Ten rutinérsky vymiešal brankára po nájazde, čím korunoval svoju snahu a dobré výkony z predošlých zápasov. Súpera sme prestrieľali, hru sme ovládali, dobre zachytali aj obaja brankári, a tak sa zrodil ďalší dobrý výsledok. V budúcom kole nás čaká zápas doma so Zvolenom, kde sa pokúsime natiahnuť našu víťaznú sériu už na číslo 10. 

NEDEĽA  03.11. 2013 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO   4:11 (1:4,2:4,1:3)
Góly BR: Bálint 4+1, Štefančík 2+2, Gérer a Zemko 1+1, Mihály, Lukačovič 1+2, Petrinec

V zápase dobrej kvality lepšie začali hostia z Brezna. Ujali sa vedenia, ktoré konštantne navyšovali, nepripustili žiadnu zápletku a zvíťazili. V zápase hnalo obe mužstvá za lepšímy výkonmi skvelé rodičovské publikum.(Fotogaléria)

NEDEĽA  27.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 07 DETVA  11:2 (4:1, 3:0, 4:1)
Góly Br: Kováčik R. (Gérer), Lukačovič (Mihály), Gérer (Kováčik R.), Lukačovič (Melicher), Gérer (Hýbela,Kováčik R.), Rosík (Petrinec, Turňa), Gérer (sam.), Gérer (sam.), Šarina (s.n.), Mihály (Šarina), Melicher (s.n.)

Ďalší súper, s ktorým sme prvý zápas odohrali s veľkým rozdielom skóre. A preto sme znova dali priestor štvrtákom, ktorí si odbili svoju premiéru na "veľké ihrisko". Súper bol mierne vystužený o niekoľko hráčov, čo vnieslo do duelu väčší náboj. V prvej tretine sme si vypracovali náskok o tri góly. V ďalšom priebehu zápasu sme sa ho rozhodli navýšiť. Podarilo sa to aj po premiérovom zásahu Rosíka, ktorý tak prvý raz radoval zo vsieteného gólu. A radosť to bola obrovská ako na ľade tak aj na striedačke. Ďalším premiérovým strelcom bol Tomáš Šarina, ktorý sa nemýlil z nájazdu. V zápase nás potiahli aj individuality, priestor dostali hráči, ktorí ho najviac potrebujú, aby si osvojili zápasové návyky, ako aj získali sebavedomie v týchto činnostiach. Dobre sa v bráne odprezentovali všetci brankári vynikol nováčik Banko, ktorý robil Detvancom na čele vrásky. V ďalšom kole nás čaká duel v Lučenci, ktorý vie hlavne v domácom prostredí portápiť nejedného súpera. My sa však nechystáme prerušiť našu doterajšiu neporaziteľnosť.

NEDEĽA  20.10. 2013 - Zimný štadión Detva
MHK BLESKY  DETVA  - HK BREZNO 5:12 (1:4,2:4,2:4)
Góly Br : Gérer (Bálint), Lukačovič (Melicher), Bálint (Gérer), Bálint (Hýbela), Hýbela (Gérer, Bálint), Mihály (Lukačovič), Mihály (Lukačovič, Melicher), Petrinec (Turňa), Melicher, Gérer (Ďőrdík), Lukačovič (Melicher, Mihály), Melicher (Lukačovič)

Výsledok so slabším súperom môže na prvý pohľad možno trochu zvádza, no je nutné podotknúť, že najväčšie opory zostali oddychovať a priestor dostali mladí hráči. Tí sa šance nezľakli a podali bojovný výkon, aj keď s niekoľkými malými chybami.Prvá tretina sa niesla v duchu našich šancí, no súper sa taktiež nevzdával a hrozil po dobrých individuálnych akciách. Gólovo sme sa presadili štyrikrát oproti jednému gólu súpera po našom prepadnutí v útočnom pásme.V druhej tretine sme ovládli hru svojou aktivitou a vytvorili sme si množstvo šancí. Po jednej z nich sa už-už tešil Rosík, no rozhodca mu radosť neurobil, keď gól neuznal. V týchto chvíľach sme sa mohli spoľahnúť na aktívny prvý útok, a spoľahlivú obranu. K prvému útoku sa pridal aj bojovný druhý, taktiež so sympatickou obranou. Tretí útok sa postupne dostával do dobrej pohody, keď akcie ťahali prevažne Turňa s Petrincom. Pokoj do tretej päťky vnášal obrannou hrou Rišo Kováčik.Počas zápasu sme dali šancu taktiež trom brankárom, kde nás podržal najmä Černák, no dobre mu sekundovali aj Ďuriš s Bankom. Gólový účet sme uzavreli na 12 góloch a pri trochu bezchybnejšej hre sme mohli inkasovať aj menej ako 5 gólov.Hráčom som prirovnal ich dnešný výkon ku práci, ktorú urobili pre seba sami, aj keď s niekoľkými chybami, no so zdarným výsledkom. Zápas priniesol síce nižší rozdiel skóre, no omnoho väčší náboj a priestor pre vybudovanie si nových vodcovských pozícií v tíme, čo jasne naznačuje, že v takomto trende budeme pokračovať.

NEDEĽA  13.10. 2013 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  3:10 (1:3,2:4,3:0)
Góly BR: Mihály(Lukačovič,Melicher), Gérer (Štefančík), Zemko (Malecký), Štefančík (Zemko), Mihály (s.n.), Melicher (Lukačovič), Štefančík (Zemko,Gérer), Štefančík (Zemko,Zubák), Lukačovič (Mihály), Stefančík(Zemko)

Prvé kolo s našimi súpermi  sme uzavreli zápasom vo Zvolene. Doterajšie zápasy sme vyhrali a dokonca sme súperov deklasovali najtesnejšie rozdielom 11 gólov. Po informáciách, že Zvolen prehral s Detvianskymi Bleskami, sme čakali jednoduchý zápas s jednoznačným priebehom. No nevyzeralo to tak od začiatku, čo naznačuje, že zápas medzi Detvou a Zvolenom mohol byť poznačený posunom hráčov, alebo chorobou.  V úvode sme sa síce dostali do vedenia o dva góly, no nedarilo sa hlavne našej prvej formácii, ktorá akoby nebola po sobotnom duely celkom oddýchnutá. Potiahla nás najmä naša tretia formácia, prevažne v zložení Melicher-Mihály- Lukačovič. Po chybe sme však pustili do úniku súpera, ktorý prekonal spoľahlivého Šimka. Pre Brankárov bol duel obzvlášť náročný, nakoľko sme súpera prevažne držali v jeho obrannom pásme a sporadicky unikal do brejkov, ktoré slušne zakončoval. V druhej tretine sa súper priblížil na najtesnejší rozdiel skóre 2:3. Po faule a nariadenom trestnom strieľaní. Po tomto momente to vyzeralo, že sa rozbehneme, no súper stále urputne bránil našich hráčov a keď sa k tomu pridali individuálne chyby v defenzíve zbytočne sa súper dotiahol na 4:7.  V tretej tretine sme už „bryndziarom“ nedovolili skórovať a rozdiel skóre sme zvýšili na konečných 10:3 v náš prospech. Zvolen podal z našich súperov najbojovnejší výkon a v spojení s únavou ťahúňov a slabších výkonov niektorých hráčov stačil výkon na rozdiel „slabých sedem gólov“. Hráčom treba poďakovať a zaželať im aby si svoju neporaziteľnosť udržali aj do ďalšieho priebehu sezóny. Čaká nás kopec práce najmä na vymazávaní rozdielov medzi hráčmi, čo však musia chcieť v prvom rade chlapci. Zostáva nám len tešiť sa na ďalšie výkony a dobíjanie bášt hokeja ako Zvolen či Bystrica, čo po minulé roky bolo skôr sviatkom ako pravidlom.

NEDEĽA  06.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 19:8 (7:2,7:5,5:1)
Góly BR: Bálint 4g2a, Štefančík 3g3a, Gérer 5g, Hýbela 2g3a, Zemko 1g2a, Mihály 2g, Petrinec 1g1a, Kováčik R. 1g, Novysedlák 1a, Lukačovič 1a 

Do súpera sme sa pustili s odhodlaním, ale nedarilo sa nám spočiatku prelomiť streleckú smolu. Potom prišli chvíle Bálinta, ktorý načo siahol to skončilo v bráne. Aj po jeho góloch sme sa dostali do trháku a zápas sme kontrolovali. V druhej tretine sme inkasovali 5 gólov, čo zápas trochu zdramatizovalo, no v tretej sme pridali ďalších 5 čo nám zariadilo pohodlný náskok. Ďalšieho súpera sme dzolali rozdielom triedy, no hlavný je výkon, ktorý bol na pár momentov dobrý. Po týždni tréningu nás doma bude hostiť Zvolen, kde sa pokúsime predĺžit víťaznú sériu.

NEDEĽA  29.09. 2013 - Aréna Brezno
HK  BREZNO - HC LUČENEC 13:2 (6:0,5:1,2:1)
Góly BR: Štefančík (Zemko), Novysedlák (s.n.), Štefančík (Zemko, Gérer), Štefančík (Gérer), Petrinec (Bálint), Štefančík (Zubák, Gérer), Kováčik R. (Hýbela), Hýbela (Turňa), Gérer (Zubák), Gérer (s.n.), Bálint (Mihály), Štefančík (Gérer, Zemko), Štefančík (Zemko)

Už pred zápasom sme očakávali oduševnený výkon súpera, no my sme tiež nenechali nič na náhodu. Na Lučenčanov sme sa pripravili zodpovedne a tak sme aj zápas začali. Po dôrazných akciách prvej päťky sme sa dostali do vedenia. V polovici zápasu bol stav už 10:0. Chceli sme vo výkone pokračovať a celkom sa nám to aj darilo. Výkonom a kombinačnými akciami potešili najmä prvá a tretia päťka. Vyhrali sme jednoznačne a zaslúžene 13:2. V ďalšom kole nás čaká duel s Banskou Bystricou, v ktorom a pokúsime natiahnuť našu víťaznú šnúru.

NEDEĽA  22.09. 2013 - Zimný štadión Detva
HC 07  DETVA  - HK BREZNO 0:24 (0:8,0:10,0:6)
Góly BR: Štefančík 6+3, Gérer 6+3, Zemko 5+4, Turňa 3+0, Zubák 1+2, Lukačovič 1+0, Mihály 1+0, Bálint 1+0, Petrinec 0+1

Piataci si s korčuliasky aj herne slabo pripraveným súperom poľahky poradili a tak po minulotýždňovej výhre nad Bleskami poradili aj s druhým mužstvom z Detvy.

NEDEĽA  15.09. 2013 - Aréna Brezno
HK  BREZNO - MHK BLESKY DETVA 19:1 (3:0,10:0,6:1)
Góly BR: Petrinec (Mihály), Lukačovič (s.n.), Štefančík (Zmrko, Gérer), Gérer (Štefančík), Štefančík (Zemko), Mihály (Kováčik F.), Mihály (Petrinec, Bálint), Lukačovič (Turňa), Gérer (Zemko), Zemko (Zubák), Štefančík s.n., Štefančík (Gérer), Gérer (Zemko), Štefančík (Zemko), Lukačovič (Turňa, Rosík), Turňa (Melicher), Štefančík (Zemko), Bálint (Petrinec), Zemko (Ďőrdík)

Do sezóny sme tento rok vstupovali po výbornej príprave, kde hráči odohrali až 10 duelov, z čoho sme dva prehrali jeden remizovali a sedem vyhrali. Zápasy proti silným súperom boli dobrou prípravou na ligu piatakov. S dnešným súperom sme sa rovnako stretli v príprave v minulotýždňovom zápase sme ho hladko porazili 14:1. Zápas sme chceli odohrať v rovnakom duchu aj doma, prípadne nejaký gólik pridať.

Úvod duelu sme mali vlažnejší, hráči akoby sa prispôsobili súperovi. Boli sme málo dôrazní a v prevedení činností málo precízni. Snaha sa však hráčom vytknúť nedala.

Druhá časť hry už ale mala iný priebeh, jednoznačne sme ju ovládli, hráči pekne kombinovali, z čoho vyústili pekné góly.

Tretia tretina pri vysokom rozdiele skóre býva väčšinou poznačená podcenením súpera a úpadkom nasadenia, no nebolo to celkom tak, aj keď súperovi sa podarilo dať gól po jednom z našich faulov. Zápas sme mali pevne v rukách a vybojovali sme si tak prvé víťazstvo súťažnej sezóny.

Ďalší zápas nás čaká s druhým Detvianskym tímom, kde sa určite pokúsim potvrdiť dobrú formu.

 

NEDEĽA 01.09. 2013 Zimný štadión Poprad 
HOKEJOVÝ TURNAJ - TATRANSKÝ POHÁR ( r.n. 2002,2003)

Turnaj v Poprade poskytol šancu pre miešaný tým 5. a 6. ročníka. Získali sme teda zaujímavý mix skúseností a talentu, ktorý nasvedčoval slušný potenciál. Hralo sa skupinovou formou so šesticou účastníkov. Jednu skupinu tvorili tými HK Sp. Nová Ves, PHK Prešov a HK 32 Liptovský Mikuláš. Naša skupina bola zložená z dvoch družstiev Popradu a to ročníka narodenia 2002 a 2003. V skupinovej fáze odohral každý účastník dva zápasy ktoré mu určili zápas o konečné umiestnenie.

HK BREZNO - HK ŠKP POPRAD (2002) 8:7 (4:2,4:5)
Góly Br: Mihály M. (s.n.), Šimko J. (Mravec), Schvarzbacher (Šimko, Mihály), Šimko (Schvarzbacher, Mihály), Štefančík (Zemko), Štefančík (Zemko), Štefančík (Zemko), Štefančík (Gérer)

Zápas so silným a dobre korčuľujúcim súperom sme začali dobre, keď sa nám darilo najmä v koncovke. Mladí kamzíci však zbrane neskladali a bojovali ďalej. Boli nebezpečný z rýchlych kontier, ktoré končili tlakom v našom pásme. Ku koncu zápasu sa potvrdilo geografické pravidlo, že od Popradu začína východ, čo bolo občas cítiť v rozhodnutiach rozhodcov. Spravodlivosť zobral do svojich rúk Marcel Štefančík, ktorý prekabátil brankára strelou spoza brány a strhol výhru na našu stranu.

HK BREZNO - HK ŠKP POPRAD (2003) 6:1 (4:1,2:0)
Góly Br: Štefančík(Zemko), Šimko (sam.), Bálint (sam.), Gérer (Zemko), Rusnák (Šimko), Gérer (Štefančík)

Dobre naladení hráči vyrukovali na mladších Popradčanov, ktorí vyhrali nad svojimi staršími kolegami. Subtilnejší hráči dlho našim chlapcom výborne sekundovali a striedai sa pasáže nášho a ich tlaku na bránu. V polovici prvej tretiny sme však premenili šance a exportnými gólmi sme sa ujali vedenia. Inkasovali sme po faule z nájazdu no nič to nezmenilo na našej dobrej hre. Zápas sme vyhrali jasne o päť gólov čím sme si vystrieľali finále turnaja, s čím sa spočiatku až tak veľmi nepočítalo.

Finále
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:7 (1:4,0:3)
Góly Br: Schvarzbacher (Zemko)

S urasteným súperom sme od začiatku ťahali za kratší koniec, pod čo sa podpísala aj únava, nakoľko hráči ešte nemajú zažitú a zefektívnenú techniku, čo je pochopiteľné vzhľadom na počet špeciálnych tréningových podnetov. Ako však vysvitlo jediný Mikuláš na turnaj priviezol niekoľko hráčov ročníka 2001 doplnených mladšími spoluhráčmi, čo konfrontáciu so súpermi trochu skreslilo.

Celkový dojem z turnaja bol však výborný, dve porážky silných Popradčanov a celkové druhé miesto sú výborným výsledkom.  Najlepším útočníkom sa stal opäť vynikajúci Štefančík, ocenením pre všetkých však bol tímový úspech a úprimná radosť z dosiahnutého výsledku.

Konečné poriadie
1. MHK 32 L. Mikuláš  
2. HK BREZNO 
3. PHK Prešov
4. HK ŠKP Poprad 2002
5. HK ŠKP Poprad 2003
6. HK Sp. N. Ves

Na úvod sezóny teda hráči podali výborné výkony, čo nás pochopiteľne teší, no čo nás teší viac je chuť do práce, pretože práve tá nás dostala na súčasnú úroveň. Do sezóny hráčom teda prajeme veľa elánu a chuti do tréningov, veľa úspechov nielen hokejovom živote, čo im snáď zaručí postup na „zlaté“ pozície.

PONDELOK 29.08.2013 - Zimný štadión Spišská Nová Ves
HOKEJOVÝ TURNAJ - IUVENTA CUP 2013

Za účasti domácich Spišiakov, Žiliny a Popradu odohrali naši piataci turnaj v metropole Spiša. Vzhľadom na skutočnosť, že ľad v Aréne Brezno ešte stále nemáme, brali sme turnaj ako určitú formu prípravy na nasledujúcu sezónu.

HK BREZNO - MsHK ŽILINA 11:2 (6:0,5:2)
Góly Br: Gérer(s.n.),Zemko (Štefančík), Štefančík (s.n.), Štefančík (Zemko), Štefančík (Zemko),Gérer (Zubák), Štefančík (sam.), Gérer (štefančík), Gérer (Ďőrdík), Bálint (Mihály M.,Kováčik F.), Štefančík (Gérer)

Zápas hraný dvakrát 20 minút sme jednoznačne ovládli, keď nám v úvode pomohla chyba súpera a z nariadeného trestného strieľania sme sa ujali vedenia. Súpera ničila najmä naša prvá formácia, ktorá mala prsty takmer v každom góle. Treba však povedať, že hráčom sa darilo najmä kvôli tomu, že si góly dopriali a vymýšľali nádherné kombinačné akcie.

HK BREZNO - HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 7:3 (4:1,3:2)
Góly Br: Gérer (Zemko), Hýbela (Turňa), Gérer (Zemko), Lukačovič (Turňa), Štefančík (Gérer), Gérer (Štefančík), Petrinec (Lukačovič)

Náš druhý zápas v turnaji sme hrali bez oddychu po prvom duely. To využil súper a hral nátlakový hokej. Dlho nám trvalo kým sme prelomili odpor súpera, no naši hráči boli lepšie technicky vybavený a tak sa presadili. Góly však nepadali tak ľahko ako v prvom zápase a vyskytli sa aj chybičky v defenzíve. Celkovo sme však priebeh kontrolovali a zaslúžene vyhrali. K prvej lajne sa pridali aj „mladé pušky“ dôrazom vynikal Lukačovič.

HK BREZNO - HK ŠKP POPAD 5:5 (3:3,2:2)
Góly Br:Štefančík (Zemko), Štefančík (Zemko), Mihály (s.n.), Štefančík (Zemko), Štefančík (Zemko)

Najťažší súper turnaja nás čakal vo finále. Poprad nám chcel oplatiť prehru z Orange turnaja. Začali sme vlažne inkasovali sme gól a prvýkrát v turnaji sme prehrávali. Odpovedali sme gólom no o chvíľu sme znova prehrávali o gól. Strelecké preteky pokračovali dokonca tretiny keď sme vyrovnávali z nájazdu. V druhej tretine sme sa zmobilizovali a dostali sme sa do vedenia o dva góly. Pod ďalší priebeh zápasu sa podpísal nedostatok špeciálnej prípravy z čoho vyplývali chyby a fauly z ktorých súper vyrovnal. Bojovný prejav sme si však udržali počas celého turnaja.

     V turnaji sme obsadili druhé miesto práve za Popradom, ktorý nasúkal viac gólov zdecimovanej Žiline, čím získal lepšie skóre ktoré ho posunulo pred nás. Za najlepšieho útočníka turnaja vyhlásili organizátori Marcela Štefančíka, na ktorého excelentnej hre sa podieľali aj jeho spoluhráči, výborní Zemko s Gérerom, ako aj ostatní hráči ktorí podali výborné bojovné výkony.

Konečné poradie
1. HK ŠKP Poprad
2. HK BREZNO
3. MŠHK Žilina
4. HK Sp. Nová Ves

Dominancia v dvoch dueloch so súpermi známych hokejových mien a vyrovnaný duel s Popradom, sú pre našich prípravkárov výbornou vizitkou. Túto skutočnosť umocňuje fakt, že súperi majú za sebou viac ako mesiac súvislej prípravy na ľade a niekoľko prípravných duelov. Naznačuje to potenciál, ktorý by si však zaslúžil lepšie podmienky pre svoj rast.