MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 14:1 (3:0, 6:1, 5:0)

HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  4:5 (1:3, 1:0, 2:2)

UTOROK 30.10.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 3:10 (2:4, 1:4, 0:2)

SOBOTA 27.10.2018 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 9:2 (2:2, 6:0, 1:0)

Dúfali sme, že sa za týždeň vrátia viacerí chýbajúci hráči a budeme môcť nastúpiť na tri formácie. Dvojicu navrátilcov však nahradila iná dvojica, ktorá vypadla zo zdravotných dôvodov a tak sme opäť mali k dispozícii len dvanásť korčuliarov. Napriek tomu sme odohrali jednu z najlepších tretín v sezóne, dobre sme sa pohybovali, každý si plnil svoje úlohy. Dokázali sme sa presadiť v útoku a počas celej tretiny sme viedli 0:1 aj 1:2, pár sekúnd pred jej koncom sme ale smolne inkasovali. Napriek vyrovnaniu bola nálada dobrá, až príliš dobrá, neustrážili sme eufóriu a emócie detí, čo nás stálo stratu koncentrácie a pozornosti. Tri krát sme inkasovali po dorážkach, ktoré sme pri väčšom nasadení mohli pokryť. Ako sa neskôr ukázalo toto sa nám stalo osudným, súpera sme posadili na koňa a nevedeli sme ho zabrzdiť, postupne sme až priľahko inkasovali až na 8:2.  Prestávka nám pomohla, dali sme si za cieľ, urobiť za jednou z najhorších tretín v sezóne hrubú čiaru a poslednú tretinu vnímať ako nový mikrozápas, ktorý chceme vyhrať. To sa nám napokon tesne nepodarilo, keď sme v závere opäť nepokryli dorážku v blízkosti bránky. Jednu z našich posledných šanci zastavila tyč. Konečné skóre tak zastavilo na 9:2.    Chlapci sa naučili, že stratiť pozornosť sa nevypláca, druhá spackaná tretina 6:0, nás tentoraz pripravila o lepší výsledok. Či si naučené mladíci zapamätajú sa presvedčíme v dvoch zápasoch v najbližšom týždni.

SOBOTA 20.10.2018 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 7:1 (4:0, 3:1, 0:0)

Na tento zápas sme cestovali bez ôsmich zranených, či chorých hráčov, s drobnými zmenami v zostave a len dvanástimi korčuliarmi. Tieto fakty priniesli zmeny v hierarchii tímu a úlohách jednotlivých hráčov. Hra bola pomerne vyrovnaná, domáci ale disponovali tromi individualitami, ktoré v troch podobných dvojgólových úsekoch v 6. 12. a 22. minúte, zariadili pohodlné vedenie domácich. Potom za stavu 7:0 sa nám začalo lepšie dariť zdvojiť, či miestami až strojiť najvýraznejších domácich hráčov a do konca stretnutia sme im už 36 minút nedovolili skórovať. Naopak mi sme pridali gól a niekoľko veľmi pekných akcií, ktoré však zneškodnil spoľahlivý brankár domácich. Napriek nie dobre vyzerajúcemu výsledku sme hráčov pochválili za prístup a snahu v náročných zmenených podmienkach za každého stavu, adaptáciu na výkon a najmä druhú časť stretnutia, v ktorej sme sa súperovi vyrovnali a pekne kombinovali.

SOBOTA  13.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC BANSKÁ BYSTRICA 5:12 (0:4, 4:3, 1:5)

SOBOTA 06.10.2018 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 7:6 (3:2, 3:3, 1:1)

Do Zvolena sme pricestovali individuálne a trochu to ovplyvnilo koncentráciu našich hráčov. Síce sme hneď v prvom striedaní získali vedenie, ale za pár sekúnd bolo 2:1. Našťastie sme zostali v pohode a stále sme sa so súperom naťahovali o výsledok. V závere bolo 6:6, hrali sme presilovú hru, ale paradoxne súper využil našu chybičku na strelenie víťazného gólu. Zápas bol na dobrej úrovni s dramatickým rozuzlením a nábojom počas celých 60 minút, práve takéto merania síl najlepšie zvyšujú hernú úroveň mladých hokejistov.

SOBOTA 29.09.2018 - JL Aréna Liptovský Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 5:5 (1:2, 1:3, 3:0)

STREDA  26.09. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MsHK ŽILINA 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)

SOBOTA 22.09.2018 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Piataci po skorom vstávaní a náročnej ceste dokázali, že sú na zápas pripravení dobre, pekne kombinovali, dobre korčuľovali a odohrali výbornú prvú tretinu. Po pochvale počas prestávky sa hráči akoby uspokojili a asi si mysleli, že to ďalej pôjde samo. Súper ich vyviedol z omylu a štyrmi gólmi im ukázal, čo znamená menej pohybu a dôrazu v hre. Ťažko sa už malým Rytierom vracalo do hry za stavu 5:1. Tretia tretina bola o čosi lepšia z pohľadu obrany, ale v útoku sme si proti dobre brániacemu domácemu tímu nevedeli vytvoriť lepšie príležitosti na gól a tak sme už len v presilovke korigovali na konečných 6:2. Budúci týždeň čaká našich mladíkov náročný program, v stredu privítajú Žilinu a v sobotu cestujú na zápas do Liptovského Mikuláša.

SOBOTA  15.09. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC / HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 11:1 (5:0, 2:0, 4:1)

Piataci v 3. kolo privítali na domácom ľade rovesníkov z Gemera. Prvá tretina naznačila pomer síl na ľade, postupne si mladí Rytieri peknou kombinačnou hrou vytvorili až päťgólový náskok. Druhá časť sa niesla dlho v priateľskom duchu a náš tím na čas prestal reálne ohrozovať súperovu bránku. Záver tretiny napokon priniesol dva góly a navýšenie skóre na 7:0. Na striedačke aj v hre sme sa snažili udržať pokoj a ostať pri kombinačnej hre, čo sa nám aj podarilo a pridali sme ďalšie veľmi pekné góly. Čestný úspech zaznamenal súper z trestného strieľania. Okrem výsledku teší dobrý kolektívny výkon, pekná kombinačná hra a fakt že sa presadili viacerí hráči, či už gólovo alebo nezištnými asistenciami.

SOBOTA 08.09.2018 - Zimný štadión Dolný Kubín
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 3:7 (2:1, 1:2, 0:4)

Druhý zápas nás čakal na ľade Dolného Kubína, súperom však bol Ružomberok, ktorý s Kubínom vytvoril združenie. Zrejme dozvuky zo skráteného spánku a cesty autobusom spôsobili náš pomalý rozbeh. Prehrávali sme 3:0 aj 4:1! Do konca druhej časti sme znížili a to nám dalo nádej. Tretia tretina bola už v našej réžii, kedy najmä Maťo Multán, ako správny kapitán zavelil k obratu, strelil štyri góly v rade a obrat bol dokonaný. Oba tímy ešte pridali po góle a tak sme v druhom kole okúsili aj chuť víťazstva.

SOBOTA  01.09. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Súťažnú sezónu začali piataci doma s Martinom. Čakali sme ťažkého súpera a to sa aj potvrdilo. Naše družstvo však nechcelo predať kožu lacno a do súpera sa zahryzlo schuti. Po prvej tretine bol stav nerozhodný 1:1. Vďaka troche šťastia viedli Martinčania po druhom dejstve 2:3. Ani jeden z tímov už dokonca gól nepridal, napriek veľkej snahe a tak sme tesne podľahli kvalitnému súperovi najtesnejším rozdielom.