HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
5. ROČNÍK -"U11" - REPORTY/ČLÁNKY 

 
SOBOTA  14.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 3:10 (0:5, 1:1, 2:4)
Góly BR: BERČÍK Ivan, KOVÁČIK Aurel (MICHALKO Mário), BERČÍK Ivan (PANČÍK Martin)
 
SOBOTA 07.10.2017 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 3:13 (0:4, 1:7, 2:2)
Góly BR: PAUČÍK Milan, ĎURIŠ Patrik (PAUČÍK Milan), PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan, PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), KRAJČI Sebastián, PAUČÍK Milan, BERČÍK Ivan (PAUČÍK Milan), BERČÍK Ivan, PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), BERČÍK Ivan (KRAJČI Sebastián), BERČÍK Ivan, PAUČÍK Milan, BERČÍK Ivan (1PAUČÍK Milan)
 
SOBOTA  30.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 11:7 (3:2, 6:0, 2:5)
Góly BR: KRAJČI Sebastián (BÍREŠ Benjamín), KRAJČI Sebastián (TÓTH Dávid), BERČÍK Ivan (BUDAI Adam), MICHALKO Mário (KOVÁČIK Aurel), KRAJČI Sebastián (TÓTH Dávid), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), 
KRAJČI Sebastián (JANOŠTIAK Tobias), BUDAI Adam (PAUČÍK Milan), KRAJČI Sebastián (PERICHTA Matúš), KOVÁČIK Aurel, BERČÍK Ivan 
 
  
SOBOTA 23.09.2017 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 3:14 (1:3, 2:8, 0:3
Góly BR: TÓTH Dávid (KRAJČI Sebastián), BUDAI Adam (PAUČÍK Milan), BERČÍK Ivan (KRAJČI Sebastián), PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan, PAUČÍK Milan), BERČÍK Ivan (PANČÍK Martin, KRAJČI Sebastián), 
BÍREŠ Benjamín (KRAJČI Sebastián), MICHALKO Mário (KACHNIČ Milan), KRAJČI Sebastián (BÍREŠ Benjamín), BERČÍK Ivan, KOVÁČIK Aurel, BERČÍK Ivan, MULTÁN Matej (KUVIK Filip), BERČÍK Ivan, KACHNIČ Milan (KRAJČI Sebastián)
 
SOBOTA  09.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 16:1 (4:1, 7:0, 5:0)
Góly BR: PAUČÍK, MICHALKO, BERČÍK, KRAJČI, PAUČÍK, KRAJČI, BÍEŠ, PAUČÍK, KRAJČI, PAUČÍK, KRAJČI, PAUČÍK, PAUČÍK, BUDAI, PANČÍK, BUDAI
 
ŠTVRTOK  31.08. 2017 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 4:1 (2.1, 1:0, 1:0)
Góly BR: BUDAI A.

Piatakov nezastihol úvod ligy v ideálnej forme. A možno to bola nervozita, ktorá zväzovala Rytierom ruky i nohy. Martinčania mali lepší pohyb, dobre kombinovali, boli aktívnejší, tlačili sa pred našu bránu a nám sa nedarilo takmer nič. Po samostatnej akcii Budai síce vyrovnal na 1:1, no to bolo z našej strany všetko. Len vďaka spoľahlivému výkonu oboch brankárov sme uhrali priaznivý výsledok. Dnešným výkonom ďaleko sme zaostali za našimi možnosťami. Veríme, že budúcu sobotu v domácej aréne už Rytieri naplno ukážu, čo je v nich. 

NEDEĽA  27.08. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica - Prípravné stretnutie
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:5 sn (1:1, 2:1, 1:2)
Góly BR:  BERČÍK I. (PAUČÍK), PANČÍK (PAUČÍK), PAUČÍK, PAUČÍK

V Banskej Bystrici sa hral od začiatku svižný a veľmi vyrovnaný hokej. Poučili sme sa z predošlých zápasov a vďaka rýchlym striedaniam držali vysoké tempo po celý zápas. V polovici tretej tretiny sa nám podarilo vyrovnať, no Barani udreli 3minúty pred koncom a viedli 4:3. Naši Rytieri však bojovali doslova do poslednej sekundy a v čase 59:59 Paučík v power-play pretlačil puk za Bystrického brankára - 4:4.
Nájazdovú lotériu sme zvládli lepšie ako súper, Pančík i Berčík premenili, Makuša vychytal Baranov a tak si Rytieri v príprave vybojovali ďalšie víťazstvo. Opäť sme podali kolektívny výkon podporený spoľahlivými brankármi. Bezchybný hokej neexistuje, no každý z Rytierov v sobotu na ľade odmakal poriadny kus práce. Blahoželáme!

STREDA 23.08.2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  9:6 (4:3, 2:1, 3:2)
Góly BR: PAUČÍK (BUDAI), JANOŠTIAK T. (BERČÍK I.), BUDAI (PAUČÍK), KOVÁČIK A., KRAJČÍ, BUDAI, BERČÍK I., KRAJČÍ, KRAJČÍ (KRAJČ)
 
Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťom, dostali nás pod tlak a po troch minútach bolo 0:2. V prebehu 6.až 9. minúty sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav, súper ešte dokázal vyrovnať na 3:3, no gólom do šatne sme opäť viedli. V prvej tretine sme boli mimoriadne efektívni, keď sme dokázali z jedenástich striel štyri krát skórovať. V druhej tretine sa nám podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov, no Liptáci pred koncom tretiny stihli znížiť na 6:4. Úvod tretej tretiny opäť lepšie zachytili hostia a len obetavosť a troška šťastia nám pomohli udržať vedenie, keď puk pár krát poskakoval pred našou bránkovou čiarou. Liptáci sa napokon dotiahli na rozdiel jediného gólu, no dvoma rýchlymi gólmi sme opäť chytili opraty zápasu do vlastných rúk a vedenie sme si postrážili až do konca. 
 Ak sme dokázali striedať v kratších intervaloch, vedeli sme sa dostávať do šancí, či už individuálne, alebo kombinačne. Ak sa však naše striedania predlžovali, niekedy až na2minúty, bola to voda na mlyn pre súpera. Teší nás predvedený tímový výkon a tiež spoľahlivý výkon oboch brankárov o to viac, že od úvodu nastúpil štvrták Makuša a do tretej tretiny sa na svoj vôbec prvý zápas ako brankár postavil Jakub Stančík. 

PONDELOK 14.08.2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK LEVICE 4:7 (2:0, 2:4, 0:3)
Góly BR: MICHALKO (SUROVÝ.), PAUČÍK (BÍREŠ), JANOŠTIAK (ĎURIŠ), SUROVÝ B. (sam.)


Jeden z prvých duelov po prechode na "veľké" ihrisko sa začal pre Brezno dobre. Poľahky sme sa dostali do dvoj-gólového vedenia. Na to, ale súper v polovici zareagoval a vyrovnal. Po našich chybách sa dostal dokonca do vedenia, keď sme nevedeli zachytiť najmä rýchle súperove protiútoky. Niekoľko hráčov z nášho kádra chýbalo a niekoľko ešte musí nabrať nové skúsenosti, aby sme mohli byť aj v tomto ročníku výsledkovo úspešní.

SOBOTA  05.08. 2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:7 (3:1, 1:3, 0:3)
Góly BR: PAUČÍK (BUDAI), PAUČÍK (BERČÍK), PANČÍK (PAUČÍK), BUDAI (ĎURIŠ)

Úvodný zápas sezóny začali piataci aktívne, dobre sa pohybovali, vedeli sa presadiť individuálne, aj kombináciou. Aj počas druhej časti bolo vidieť snahu, žiaľ viaceré šance ostali nevyužité. Na druhej strane súper bol maximálne efektívny a podarilo sa mu vývoj stretnutia otočiť vo svoj prospech. Do prestávky sme ešte vyrovnali a tak sa tretia tretina začínala za nerozhodného stavu. V nej sme sa v snahe vyhrať dopúšťali taktických chýb, každý chcel byť záchrancom a striedania sa neúmerne predlžovali. Individuálna hra a dlhé zaťaženie spôsobilo, že sme sa už do šancí nedostávali, nemali sme na to energiu, zbytočne sme sa vybíjali v osobných súbojoch. Ak sa chlapci poučia, v odvet e si môžu s týmto súperom poradiť.

H E A D L I N E S