HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----4.ROČNÍK - "U10" - REPORTY/ ČLÁNKY 
 
 
SOBOTA 03.03.2019 -  Aréna Brezno - Mini liga
HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ  11:9 (5:1, 3:2, 3:6)
Góly BR: Flosník (Leitner), Zemko (Piliar), Šiška (sam.), Štulrajter (Lamper), Šiška (Mlynarčík), Mlynarčík (Šiška), Flosník (Šiška), Šiška (Flosník), Šiška (sam.), Mlynarčík (Šiška), Štulrajter (sam.)

V úvode sme v hre dominovali. Nastrieľali sme góly ktoré nám dodali potrebnú istotu. V polovici zápasu sme pustili do brány po prvýkrát nového brankára. Ten ešte potrebuje získavať skúsenosti, ale držal sa veľmi dobre. Síce sme inkasovali góly, ale priebeh zápasu sme mali pevne v rukách. Najbližší víkend nás čaká zápas vo Zvolene s ktorým sme doma tesne vyhrali.

SOBOTA 23.02.2019 -  Aréna Brezno - Mini liga
HK BREZNO - HC 07 DETVA 5:10 (1:3, 3:4, 1:3)  
Góly BR: Flosník (Piliar), Berčík (Janoštiak), Berčík (Votroubek),Votroubek (Zemko), Mlynarčík (Piliar)  
  
Zápas sme nezačali najlepšie z prvých šancí súpera sme hneď dostali tri góly. Potom sme sa už len na výsledok doťahovali. Zhruba v polovici zápasu sme sa dotiahli na dva góly a vyzeralo to dobre. Po našom tlaku však súper ušiel zväčša do brejkov a skóroval. Hráči bojovali do konca za čo ich treba pochváliť. Na lepší výsledok nám chýbal 100%-ný výkon brankára a lepší úvod zápasu. S Detvou si ešte raz zahráme na ich ľade a máme možnosť im prehru oplatiť.
 
NEDEĽA 03.02.2019 -  Aréna Brezno - Mini liga
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 7:6 sn (1:1, 3:3, 2:2)
Góly BR: Šiška (Votroubek, Berčík), Zemko (Štulrajter, Rusnák), Majer (Štulrajter), Berčík (Šiška, Turňová), Votroubek (Štulrajter), Šiška (Turňová), Šiška- rozhodujúci sn

Zápas s "bryndziarmi" mal pre náš tím smolný úvod. V úniku zvalil náš brániaci hráč súpera a spoločne spadli na nášho brankára. Výsledkom bol gól v našej sieti. Do konca tretiny sa nám podarilo vyrovnať. Druhá časť patrila Zvolenu. Minimálne jej prvá polovica, pretože v prvej polke sa dostali hráči HKM do vedenia 4:1. Náskok sme však do konca druhej časti vyrovnali. V tretej sa dráma zauzlila, keď sme šli do vedenia my. Súper však zabral a otočil skóre. Naši hráči však zabojovali a vyrovnali. V nájazdoch sme mali viac šťastie my a tak sme sa tešili z cenného skalpu. Budúci týždeň doma privítame hráčov B. Bystrice, ktorým máme čo vracať po poslednom meraní síl v Bystrici.

NEDEĽA 20.01.2019 -  Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 12:4 (5:2, 4:0, 3:1)
Góly BR: Šiška (Janoštiak), Šiška (Votroubek), Šiška (sam.), Zemko (Votroubek);

Smolný začiatok naznačil vývoj celého zápasu. Pri jednej šanci baranov, sme si zrazili puk do vlastnej brány. Neskôr sme znovu inkasovali najmä po chybách pri bránení v tesnej blízkosti brány. Neskôr sa obraz hry vyrovnal a šance sa striedali na oboch stranách. My sme však o niečo jednoduchšie inkasovali a to zapríčinilo rozdiel v skóre. 

NEDEĽA 13.01.2018 -  Aréna Brezno
HK BREZNO - HK POPRAD  1:7 (0:2, 0:1, 1:4)
Góly BR:  Zemko (Šiška)

So silným súperom sme držali krok najmä vďaka brankárovi. Hráči však taktiež podávali proti silnému súperovi výborný výkon a  adaptovali sa na disponovaného súpera. Góly sme dostali najmä po akciách kde naši chlapci nestačili fyzicky na súperových urastených hráčov. Sedem minút pred koncom bol stav 1:3. Skúšali sme zapojiť mladého brankára, no zrejme to pre neho bolo ešte priveľké sústo. Skúsenosť z tak ťažkého zápasu ho však môže posunúť v priebehu sezóny dopredu.

NEDEĽA 25.11.2018 -  Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 7:7 (1:1, 3:2, 3:4)
Góly BR: Jerguš (Turňová), Turňová (Rošková), Rošková (Fábry), Šiška (Belička), Šiška (Votroubek), Šiška (sam.), Šiška (sam.)

Hráči 4. ročníka boli v tomto zápase doplnení o dvoch piatakov, ktorí potrebujú načerpať zápasovú istotu a prax. Takto zložený tím bol absolútne vyrovnaným súperom domácemu celku. Oproti turnaju z Rimvskej Soboty pôsobil náš tím úplne iným dojmom. Hral uvolnenejšie a so súperom držal krok celý zápas. Herne potešila "posila" vekom len druháčka Tamarka Rošková, ktorá medzi staršímim hráčmi pôsobila minimálne ako ich rovesníčka. Gólovo exceloval aj Vlado Šiška.

SOBOTA 27.10.2018 -  Zimný štadión Veľký Krtíš
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 

Už predposledný z recipročných turnajov sme odohrali vo Veľkom Krtíši. Po komplikáciách so zostavou sme boli radi, že sme mohli regulárne nastúpiť do turnaja. Ďakujeme klubu HKM Zvolen, ako aj samotnému brankárovi Paťovi Haranzovi za výpomoc v turnaji.

HC VEĽKÝ KRTÍŠ - HK BREZNO  5:3 (2:1, 3:2)
Góly BR:
 Fábry (Flosník), Piliar (sam.), Berčík (s.n.)   

V prvom zápase sme mali slabší úvod, inkasovali sme ľahko priveľa gólov a následne sme už výsledok len naháňali. Aj keď sme súpera značne prestrieľali, vyrovnať sa nám nepodarilo.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 4:10 (3:5, 1:5)
Góly BR: Berčík (Votroubek), Berčík (sam.), Zemko (Berčík), Berčík (Votroubek)

So Zvolenom sme očakávali ťažký zápas. Hráči hrali bojovne a dobre plnili stanovené predzápasové úlohy. Opäť sa však opakoval scenár, kde my sme si vytvárali šance a súper zase skóroval z ojedinelých šancí. Výkon hráčov však treba za bojovnosť a nezlomnosť pochváliť. 

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 6:7 (3:4, 3:3)
Góly BR: Votroubek (Berčík) Votroubek (Berčík), Votroubek (Berčík), Majer(sam.), Berčík (Votroubek), Zemko (Berčík)

Najvyrovnanejší zápas sme odohrali s Rimavskou Sobotou. Zhruba uprostred zápasu sme však mali horšie striedania a inkasovali sme v rýchlom slede tri góly. Tie sa ukázali ako rozhodujúce. V závere zhruba 7 minút sme vytvorili veľký tlak na bránu súpera, no šťastie nám neprialo a vyrovnať sa nám nepodarilo.

Odohrali sme tak turnaj ktorý bol plný paradoxov. Napriek výsledkom hráči podávali snáď zatiaľ najlepšie výkony. Kopu šancí musíme lepšie premieňať na góly a potom budeme rozhodne úspešní. V tréningu treba pridať o povestný krôčik, pretože smerovanie je dobré a progres je viditeľný. 

 
NEDEĽA 07.10.2017 -  Zimný štadión Zvolen
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH  

Ďalší v poradí z recipročných turnajov sme odohrali vo Zvolene. Bol to v poradí už tretí turnaj 4. ročníka po Detve a domácom turnaji v Brezne. Zatiaľ sme na oboch turnajoch vyhrali jeden zápas a túto skutočnosť sme chceli zmeniť.

HKM ZVOLEN - HK BREZNO 8:4 (3:4, 5:0)
Góly BR: Ambrózyová (Janoštiak), Šiška (sam.), Koštiaľová (Šiška), Šiška (Janoštiak)


Prvý zápas sme začali dobre, veľa sme korčuľovali a na góly súpera sme odpovedali našimi gólmi. Výsledkom bolo vedenie po polčase. Súper však v druhej časti pridal ešte o rýchlostný stupeň načo sme už nestihli zareagovať. 

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 9:8 s.n. (3:2, 5:6)
Góly BR: Zemko (sam.), Berčík (Janoštiak), Berčík (Šiška), Majer (Ambrózyová), Zemko (Votroubek), Berčík (sam.), Berčík (sam.), Berčík (Šiška), Rozhodujúci nájazd premenil Šiška

Druhý zápas sme nezačali až tak dobre ako prvý. Súper nám v druhej časti odskočil a remízu sme ratovali až v samom závere v hre bez brankára. Vyrovnať sa podarilo Berčíkovi. Rozhodli teda nájazdy rovnako ako v poslednom zápase s Krtíšom v Brezne. Opäť, tentokrát vďaka Šiškovi sme boli úspešnejší my.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 9:4 (4:2, 5:2)
Góly BR: Berčík (sam.), Berčík (Šiška), Berčík (sam.), Šiška (Janoštiak), Votroubek (s.n.), Zemko (sam.), Berčík (s.n.), Vptroubek (s.n.), Berčík (s.n.) 

Víťazstvo nás nakoplo do posledného duelu. Ten sme hrali sebavedomo a presadilo sa viacero strelcov. Priebeh hry a výsledok sme pohodlne kontrolovali až do konca zápasu. 

V tomto turnaji sme si teda vyskúšali všetky druhy výsledkov jednu prehru, jednu remízu a následnú výhru po nájazdoch a jednu výhru v riadnom hracom čase. Hráči si zlepšené výsledky, ale najmä hru užívali a to nielen priamo na ľade, ale aj pri ceste autobusom, kde bolo poriadne veselo. Posledný z rady recipročných "zväzových" turnajov nás čaká vo Veľkom Krtíši. 

NEDEĽA 30.09.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH  1. LIGA 

Ďalší z recipročných turnajov sme hostili tentokrát doma v Aréne Brezno. Hralo na ňom 5 tímov domáce Brezno, Detva, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš a Zvolen.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 4:9 (3:3, 1:6)
Góly BR: Koštiaľová (Turňová), Janoštiak (Koštiaľová), Zemko (Votroubek), Votroubek (Piliar)

Prvý zápas v turnaji sme nezačali najlepšie. Slabší pohyb využil súper na strieľanie rozdielových gólov, ktoré nám chýbali už po celý čas. V hre sme mali aj lepši momenty, ale striedali ich chvíle nepozornosti a tie súper trestal.

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 3:2 s.n. (1:1, 1:1)
Góly BR: Votroubek (sam.), Zemko (s.n.), Turňová (rozhodujúci nájazd)

Lepší zápas sme odohrali proti Krtíšu. Naša hra bola kompaktnejšia bez nepozorností. Dve chyby však prišli, keď na oba góly sme prihrali súperovi mi, po zlej orientácii v situáciách 1:1. Rozhodovali tak nájazdy a tie sme vyhrali. Hráči si tak užili pocit z víťazstva.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:7 (1:3, 1:4)
Góly BR: Piliar (Fábry), Turňová (Votroubek)

Zápas s o Zvolenom bol spočiatku vyrovnaný. To, že sme sa zubami nechtami držali na dostrel súpera, nás stálo množstvo síl. To sa odzrkadlilo na nedôraze pri bránení a vtedy sa skóre menilo v prospech "bryndzarov".

HK BREZNO - HC 07 DETVA 4:12 (1:7, 3:5)
Góly BR: Votroubek (Turňová), Turňová (sam.), Votroubek (Turňová), Vtroubek (sam.)

Posledný zápas na turnaji sme hrali s favorizovaným súperom. Ukázalo sa to aj v zápase, keď už v prevej časti bol rozdiel gólov vysoký. Tešiť nás môže zlepšená hra v druhej časti zápasu, keď už bolo skóre vyrovnanejšie.

V turnaji sa po vzore ostatných organizátorov nerobilo poradie tímov. Ocenenia vo forme medailí, ktoré zabezpečil HK Brezno, dostal každý zúčastnený hráč. Ďalším z recipročných turnajov bude už 7.10. 2018 turnaj 4. ročníkov vo Zvolene. 

SOBOTA 22.09.2017 -  Zimný štadión Detva
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH  1. LIGA 

Hralo sa za účasti domácej Detvy, Zvolena, Veľkého Krtíša, Rimavskej Soboty a HK Brezna. Nový systém turnaja reaguje na pokles počtu detí v jednotlivých kluboch. Prináša však možnosť zapojiť sa do hry aj menším klubom s nižším počtom hráčov. Keďže na turnaji bolo až 5 účastníkov, nehralo sa systémom každý s každým, ale náhodným žrebom. Každý tím odohral tri zápasy. Takýto systém sa ťažko vyhodnocuje, čo však v tejto kategórii nie je ani podstatné.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:5 (1:3, 1:2)
Góly BR: Zemko (Votroubek), Koštiaľová (Piliar)

Vyrovnaný zápas rozhodli nepozorné chvíľky v našej obrane, keď hráči namiesto pozorného bránenia hráčov putovali všetci za pukom. Rezultovali z toho rozdielové góly. Hráči však príkladne bojovali až do konca zápasu.

HC 07 DETVA - HK BREZNO 9:2 (7:1, 2:1)
Góly BR: 
Piliar 2x

Domáca Detva disponovala väčšími hráčmi a to sa prejavilo najmä v súbojoch jeden na jedného. Súper si tak vytvoril náskok a zápas vyhral vyšším rozdielom.

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 4:1 (2:0, 2:1)
Góly BR: Votroubek (Zemko), Zemko, Votroubek, Flosník 

Vyrovnaný zápas priniesol aj duel s Krtíšom. Rozdielovým hráčom v tomto duely bol najmä brankár Cibuľa, ktorý celý tím podržal počas celého turnaja. Presadili sa aj viacerí strelci a tak sa hráči mohli radovať z víťazstva.

Dve prehry a jedna výhra posunula náš tím na 3. miesto v turnaji. Ocenení však boli všetci hráči čo sa turnaja zúčastnili.