HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----4.ROČNÍK - "U10" - REPORTY/ ČLÁNKY 
 
NEDEĽA 02.04.2017 -  Crow Arena Košice
HOKEJOVÝ TURNAJ "ORANGE MINIHOKEJ TOUR 2017" FINÁLE

Už 9. ročník populárneho turnaja sa uskutočnil v príjemnom hokejovom prostredí v košickej "lokomotíve". Tá je krásnou ukážkou, ako sa dá zrekonštruovať starší štadión a akým spôsobom ho treba udržiavať, aby poskytoval skutočne reprezentatívne hokejové prostredie. Záverečnej časti sa zúčastnila šestica finalistov regionálnych kôl. Menovite HC Košice, MHK 32 Liptovský Mikuláš, HK Brezno, MšHK Žilina, HC Slovan Bratislava a HK Dukla Trenčín. Systém turnaja je zachovaný z regionálnych kôl, hrá sa v dvoch trojčlenných skupinách a ďalej sa postupuje podľa umiestnenia v skupine.

HK BREZNO - HC SLOVAN BRATISLAVA  2:10 (1:6, 1:4)
Góly BR: Multán (sam.), Multán (sam.)

V prvých striedaniach sme sa so súperom oťukávali a zisťovali o aký duel pôjde. Úvod naznačil, že sme Slovanu vyrovnaným súperom, dokonca sme si vytvárali tlak. V "B" tíme sme sa dostali do vedenia a zdalo sa, že sa dobre rozbiehame. Súper však sériou gólov stav otočil a naši hráči akoby trochu zamrzli. Zrazu sa ich predstavy o výhre začali rozplývať. Miesto bojovného a tímového výkonu aký vieme podávať, sme inklinovali k individuálnym akciám, ktoré súper ľahko zastavoval. To našu frustráciu umocňovalo. Najmä "A" tím zaostal za očakávaniami, keď sa im nepodarilo ani raz skórovať, naproti tomu výborne hrajúci súper využil každé naše zaváhanie.

HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 7:6 (3:4, 4:2)
Góly BR: Kachnič (Kováčik), Berčík (Pančík), Bíreš (Pančík), Paučík (Cibuľa), Multán (sam.), Janoštiak (Multán), Janoštiak (Multán)

Rozhodujúci bol pre nás však druhý zápas v skupine. Vedeli sme, že ak chceme prekonať najlepšie umiestnenie v tejto kategórii z roku 2013, ktorým bolo 5. miesto vo finálovom turnaji musíme vyhrať. Hráči zahodili prvý zápas za hlavu a začal sa boj s "Liptákmi". V hre nám však trochu chýbala ľahkosť a výhru sme museli doslova vydrieť. Viacero hráčov nastupovalo na turnaj po chorobách, viac menej v krízovom zdravotnom režime. Podržali nás však gólmani a tesná výhra zamotala našu tabuľku. V prípade výhry Mikuláša nad Bratislavou by sme mohli padnúť do zápasu o piate miesto. Prekvapenie sa však nekonalo a Slovan si jasne poradil aj s Mikulášom.  

HK BREZNO - HK DUKLA TRENČÍN 5:15 (2:8, 3:7)
Góly BR: Bíreš (s.n.), Paučík (sam.), Ďuriš (Pančík, Bíreš), Janoštiak (sam.), Multán (sam.)

V historickom boji o tretie miesto sme tak nastúpili proti Dukle Trenčín. Úvod bol doslova ako hurikán v réžii "vojakov". Naši hráči sa nadýchli k odporu a najmä v "A"-čku sme sa dlho držali na remízovom stave. V "B"-čku sa objavil hráč ktorý vyslovene dominoval a naši hráči si s ním nevedeli pri bránení poradiť. Možno sa natláča otázka, či tento hráč patrí do "B" tímu, kde vysokou produktivitou rozhodne celý zápas. Preto snáď dúfame v to, že duel mu vyšiel a celé to bolo dielo náhody ako taktiky. Športovo však uznávame kvalitu súpera, pred ktorým sme sa museli skloniť.

Naši hráči tak obsadili 4. miesto a z celého Slovenska sa v rámci turnajov Orange pred nás dostali len celky Žiliny, Slovana a Trenčína. Vo chvíli keď odovzdávajú medaile vášmu súperovi si je ťažké uvedomiť, že aj nepopulárne 4. miesto  je veľkým úspechom. Časom sa však budeme s hráčmi na to pozerať inak a veríme, že nielen turnaj ale aj celá sezóna im pripravila veľa ponaučení a pekných spomienok. Vďaka patrí klubu HK Brezno za podmienky ktoré nám dokázal v neľahkej dobe pripraviť, rovnako patrí vďaka vedúcim mužstva, ktorí sú jedným zo základných kameňov úspechov ktoré sme dosiahli. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí neraz museli odložiť svoje plány na víkendové rána, prípadne investovať svoj čas na privezenie svojich detí na tréningy, či zrazy. Treba však veriť, že je to tá najlepšia investícia do budúcnosti svojich detí. Hráčom treba poďakovať za ich výkony, ktoré sa v priebehu sezóny zlepšovali. Zlepšovali sa aj vďaka prerodu z ustráchaných nesamostatných detičiek, na mladých samostatných a sebavedomých hokejistov. Treba však pripomenúť, že kategória 4. ročníka je prípravkou a teda vytvára základ na ďalšiu nadstavbu v športovej príprave. Držím palce všetkým hráčom ktorí to myslia s hokejom vážne, a pri ich ďalšom napredovaní budem stáť pri nich.

NEDEĽA 26.03.2017 -  Zimný štadión Levice
HOKEJOVÝ TURNAJ O POHÁR RIADITEĽKY ZŠ PODLUŽIANKE LEVICE
 
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 4:2 (1:0,3:1)
Góly BR: Paučík (Bíreš), Paučík (Berčík, Surový), Kováčik (Budai, Janoštiak) 
 
HK BREZNO - HK LEVICE 2:7 (2:2,0:5)
Góly BR: Bíreš (Paučík, Surový), Budai (Janoštiak, Kováčik)
 
HK BREZNO - HC 2010 PETRŽALKA 6:3 (3:2,3:1)
Góly BR: Budai, Paučík (Budai), Paučík (Berčík), Berčík, Budai (Paučík), Budai (Paučík)
 
HK BREZNO - HC BANSKÁ BYSTRICA 2:2 (0:0,2:2) 
Góly BR: Surový, Janoštiak (Surový)
 
HK BREZNO - HC TOPOĽČANY 2:7 (0:1,2:6) 
Góly BR: Paučík (Berčík), Paučík

Pekný zážitok pre všetkých zúčastnených priniesol turnaj v Leviciach. V kvalitnej konkurencii sme obsadili 4.miesto za HC '05 Banská Bystrica, HC Topoľčany a domácimi HK Levice. Skvelým výkonom sme ako jediní dokázali uchmatnúť body celkovému víťazovi z Banskej Bystrice, ukázali sme Rytierskeho ducha, keď aj za nepriaznivého stavu naši súperi stále museli byť v strehu. Predviedli sme mnoho krásnych hokejových momentov, čo diváci vždy ocenili skandovaním a potleskom. Ďakujeme za dva krásne hokejové dni. 

NEDEĽA 19.03.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ "PRIPRAV SA NA ORANGE"

V rámci prípravy na finálovú časť turnaja Orange mini hockey tour sme sa rozhodli zmerať si sily s ďalšími postupujúcimi tímami z regionálnych častí. Turnaja sa zúčastnili HC Košice ako víťaz východnej skupiny, HK 32 Liptovský Mikuláš ktorý tiež vyhral v skupine východ a Spišská Nová Ves, ktorá síce nepostúpila, ale patrí k silným tímom z východnej skupiny. Pozvánku na turnaj obdržali aj ďalší postupujúci, no z rôznych dôvodov sa postupne ospravedlnili. Hralo sa systémom každý s každým dvakrát 15 minút a pri striedaní sa vhadzovalo buly, nakoľko to tak bude aj na záverečnom Orange turnaji.

HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 11:5 (5:3, 6:2)
Góly BR: Berčík (Paučík), Pančík (Bíreš), Surový (Paučík), Pančík (Bíreš, Ďuriš), Michalko (Krupčík, Škoda), Multán (s.n.), Kuvik (Budaj), Paučík (sam.), Ďuriš (Bíreš), Stančík (Kováčik), Paučík (s.n.)

Hneď v úvodnom zápase turnaja nás čakal silný súper z Liptova. V predošlých zápasoch sme prehrali a tak sme mali o motiváciu postarané. Hráči hrali s chuťou a ukázali, že chcú jednoznačne vyhrať a zamiešať celkovým poradím v turnaji. Najpodstatnejšia bola naša korčuliarska zdatnosť a ochota makať na obe strany ihriska. Čo nás potešilo najviac bola naša lepšia technická vybavenosť v súbojoch ktorá rozhodla o našej jasnej výhre.

HK BREZNO - HC KOŠICE 9:5 (5:1, 4:4)
Góly BR: Berčík (Surový), Bíreš (sam.), Pančík (Bíreš), Pančík (Bíreš), Janoštiak (Multán), Janoštiak (Mydlo, Multán), Multán (Mydlo), Multán (Janoštiak), Ďuriš (sam.)

Druhý súper bol pre nás neznámy, no zároveň sme sa na atraktívnu konfrontáciu tešili. Musíme spomenúť, že HC Košice nepricestoval so všetkými hráčmi, čo ich silu mohlo znížiť. Tak či tak, opäť sme dominovali najmä v korčuľovaní. Viac razy sme vyhrali korčuliarske súboje a tým sme vytvárali tlak na súpera. Boli sme presnejší aj v zakončení, čo nás však môže mrzieť sú zahodené šance, pri dorážkach, alebo kombinačných akciách. 

HK BREZNO - HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 14:3 (7:3, 7:0)
Góly BR: Multán (Janoštiak), Perichta (sam.), Multán (sam.), Multán (sam.), Krupčík (Michalko, Giertl), Pančík (sam.), Stančík (s.n.), Berčík (Paučík, Surový), Ďuriš (Pančík), Multán (Janoštiak), Kuvik (Budaj), Multán (Janoštiak), Perichta (Kuvik), Škoda (Krupčík)

Tretí zápas bol po dvoch vypätých dueloch mierne slabší. Náš súper svoje zápasy poprehrával a našim hráčom tiež opadlo nasadenie keď videli, že súper nekladie až taký odpor. V druhej časti sme sa však skonsolidovali a zahrali sme si z chuti čo ukazuje aj výsledok.

Konečné poradie v turnaji: 1. HK BREZNO 2. HC Košice 3. HK32 Liptovský Mikuláš 4. HK Sp. Nová Ves

Domáci turnaj sme tak jednoznačne ovládli. Hráčom sme však prízvukovali, že treba ostať nohami pevne na zemi a do záverečného turnaja ešte poriadne zabrať, aby sme mohli odohrať vyrovnané zápasy so všetkými jeho účastníkmi.
Na druhej strane sme sa veľmi potešili z víťazstiev nad súpermi s ktorými nehráme často a už vôbec ich tak často neporážame. Na záverečný turnaj vyrážame už v sobotu 1.4. a nedeľa 2.4. bude patriť záverečnému turnaju Orange mini hockey tour 2017 v Košickej Crow Aréne. Našim rytierom držíme palce!

 
NEDEĽA 05.03.2017 -  Zimný štadión Dolný Kubín - Prípravný zápas
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 7:8 (2:2 ,4:4 ,1:2)
Góly BR: Berčik, Surový (Berčík), Kachnič (Perichta), Pančík (Krupčik), Pančík(Surový), Pančík, Pančík, Pančík

Dnešný zápas proti Dolnému Kubinu bol iný ako tie ostatne. Chlapci hrali zápas na celé ihrisko , pre niektorých to bolo niečo nové no niektorý z chlapcov už majú skúsenosti s veľkým ihriskom z 5 ročníka. V tomto zápase sme mali jeden jediný problém a to bolo striedanie počas hry. Tri krát sme sa ocitli v situácii kedy sme sa na ľade objavili šiesty hráči , za čo sme boli potrestaný a boli sme oslabený o jedného hráča. Prvá tretina bola venovaná práve nám !!! Aj napriek chýbam ktoré sme robili pri striedaní tak sme vedeli zahrať kvalitný hokej. Druha tretina bola doťahovačka so súperom , oba tými ukazovali svoje kvality, ani jeden nich sa nenechal zahanbiť a ukazoval svoju bojovnosť. Stav po druhej tretine bol 4:4 a do tretej tretiny sme nastúpili s nasadením a chuťou bojovať. Super nás síce v tretej tretine prestrieľal no vďaka nášmu brankárovi ktorý dokázal zlikvidovať všetko čo šlo na jeho bránu a podľahol len 3 strelám tak to bola znova vyrovnaná tretina. Všetko sa to rozhodlo v čase 59:59 kedy náš Martin Pančík získal puk v brejku a svojou šikovnosťou sa dotiahol pred súperovu bránu a rozhodol zápas s rozdielom jedného gólu.

NEDEĽA 26.02.2017 -  Aréna Brezno - Prípravný zápas
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 14:7 (3:1, 4:4, 7:2)
Góly BR: Berčík (Budai), Kováčik (sam.), Berčík (s.n.), Berčík (sam.), Stančík (Kováčik, Kachnič), Budai (Surový), Kováčik (s.n.) Janoštiak (Multán, Mydlo), Berčík (s.n.), Budai (s.n.), Berčík (Surový), Pančík (Ďuriš), Budai (s.n.), Bíreš (Pančík)

Zápas sme začali oťukávaním súpera. Paradoxne po zistení, že sme v miernej výhode sme sa herne upokojili, až na toľko, že sme súpera pustili na dostrel skóre. Rozhodujúcim však bol dnes výkon "A" tímu, ktorý rozhodol o výhre nášho družstva. Teší nás najmä fakt, že niekoľko hráčov gólovo explodovalo čo je dobré znamenie, nakoľko sme sa v predošlých zápasoch v koncovke trápili.

NEDEĽA 12.02.2017 -  Aréna Brezno - Regionálne kolo skupina "Brezno"
ORANGE MINIHOKEJ TOUR 2017

Po prejavení záujmu o organizáciu regionálneho kola turnaja našim klubom, nám bolo vyhovené. Jedna zo stredoslovenských skupín sa hrala v Brezne. Domáci rytieri bojovali v skupine "A" v zložení Brezno, Prievidza, Dolný Kubín, "B" skupina sa skladala z Banskej Bystrice, Zvolena a Lučenca. Hralo sa systémom každý s každým dva krát 15 minút, po umiestnení v skupinách si družstvá vybojovali postavenie do bojov v play-off.

1. zápas

HK BREZNO - HC PRIEVIDZA 15:5 (6:1, 9:4 )
Góly BR: Bíreš (Ďuriš), Berčík (s.n.), Surový (Berčík), Pančík (Ďuriš), Stančík (Kováčik), Stančík (Kováčik), Janoštiak (Multán), Perichta (sam.), Multán (sam.), Janoštiak (Multán), Kuvik (s.n.), Janoštiak (Multán), Multán (Janoštiak), Škoda (sam.), Michalko (sam.);

Prvý ranný zápas nebýva v našom podaní najlepší. Opäť sa to potvrdilo napriek veľkej snahe o zmenu v prístupe pred zápasom. Hráči súpera mierne podcenili a zabudli to prejaviť gólmi. Napriek slabšiemu výkonu sme zápas jasne vyhrali a výkonom potešilo najmä "b" družstvo, kde padlo viacej gólov a často aj po pekných akciách.

2. Zápas

HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 13:6 (7:4, 6:2)
Góly BR: Bíreš (Ďuriš, Pančík), Pančík (Ďuriš), Paučík (Berčík, Surový), Pančík (Bíreš), Ďuriš (Bíreš), Berčík (Surový), Surový (Paučík), Multán (Mydlo), Janoštiak (sam.), Budaj (sam.), Janoštiak (Multán), Polakovič (Michalko), Michalko (sam.)

Súper z Kubína odohral veľmi kvalitný duel s Prievidzou, čím si v turnaji vytvoril veľký rešpekt. My sme si však boli vedomí svojich rezerv, ktoré môžeme do zápasu pri zlepšenom výkone vložiť. Úvod bol nervózny a súper dokonca vyhrával, hráči však drámu nepripustili a skóre otočili vo svoj prospech. V druhej polovici zápasu sme už na ľade dominovali. Dôležitejšie ako výsledok v zápase bola spolupatričnosť a tímová hra, ktorá sa ukázala ako rozhodujúca. Po dvoch víťazstvách sme putovali do finále, kde sme s rešpektom pokukovali po víťazstve a postupe do záverečného turnaja Orange.

3. zápas finále

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 6:5 s.n. (3:3, 2:2)
Góly BR: Berčík (Surový), Surový (Paučík), Michalko (s.n.), Krupčík (Michalko), Hoda (s.n.), Rozhodujúci nájazd premenil Pančík;

Už predošlé zápasy ukázali, že Zvolen je silný súper. Čo však hralo v náš prospech, je fakt, že sme na predošlé zápasy nastupovali v oficiálnej zostave, čo Zvolen neurobil. Zápas bol napínavý a vyrovnaný, bojovalo sa o každý kúsok ľadu. Všetko nasvedčovalo tomu, že rozhodnú nájazdy. Aj keď sme sa v závere dostali do vedenia súper vyrovnal, čo musíme objektívne uznať bolo zaslúžené. V nájazdoch sme si verili, aj keď sme sa niekoľkokrát dostali pod existenčný tlak zvládli sme ho a našli sme optimálny výber hráčov na víťazný koniec zápasu. Po štyroch rokoch sme sa tak dostali do záverečného turnaja Orange, kde si zmeriame sily s družstvami silných hokejových mien ako: Liptovský Mikuláš, Žilina, Trenčín, Slovan, či Košice. Miernou škvrnou na peknom turnaji a férovom zápasení detí, bolo správanie časti Zvolenských rodičov, ktorí zrejme pozabudli, že hokej má v prvom rade vychovávať dobrých ľudí, čo je predpoklad preto aby sa stal z dieťaťa dobrý hokejista ako aj v prom rade dobrý človek. Chlapcom držíme v záverečnom turnaji palce a tiež dodáme, že úspech v mladom veku môže byť výbornou motiváciou, ako aj miernou kotvou v raste výkonnosti, na čo sa budeme snažiť nezabudnúť.

NEDEĽA 05.02.2017 -  Aréna Brezno - Prípravný zápas
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 11:12 (6:5, 2:3, 2:2, 1:2)
Góly BR: Bíreš (Pančík), Paučík (Surový), Paučík (Berčík), Paučík (Surový), Paučík (Berčík), Berčík (s.n.), Berčík (s.n.), Berčík (Kováčik), Bíreš (Pančík), Multán (sam.), Smidová (s.n.)

Väčšinou sú skoré ranné zápasy pre našich hráčov nevýhodou. Dnes to tak nebolo, najväčšia slabina s ktorou bojujeme je skórovanie. Dnes nám najmä prvých päť gólov padlo s ľahkosťou a možno až takou, že sme si ich ako aj vedenie trochu nevážili. Vrátili sme sa ku skratovým riešeniam najmä pri bránení 1:1, ako aj pri rozohrávke. Súpera sme pustili do vyrovnania a takýto stav sa s nami ťahal do konca zápasu. V závere sme doťahovali manko a šibenicu vymietol Bíreš. Keď už to vyzeralo, že pôjdeme do nájazdov, inkasovali sme tesne pred koncom gól ktorý znamenal výhru súpera. Naši hráči bojovali, čo sa im uprieť nedá, no výkon nám výhru nepriniesol, čo je asi zaslúžené. Pred budúcim týždňom to môže byť dobrá motivácia, keď aj súperi budú nútení odohrať Orange turnaj v rámci pravidiel, s dodržiavaním ktorých to býva na turnajoch obtiažne. Tešíme sa teda na férovú konfrontáciu so všetkými súpermi. 

NEDEĽA 15.01.2017 -  Zimný štadión R. Sobota - Prípravné dvojstretnutie
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 4:21 (1:10, 3:11)
Góly BR: Berčík (sam.), Berčík (Surový B.), Kováčik (Mydlo), Surový (Berčík), Kováčik (sam.), Berčík (sam.), Paučík (Ďuriš), Paučík (Ďuriš), Berčík (sam.), Pančík (Paučík), Berčík (sam.), Bíreš (Surový), Berčík (sam.), Kachnič (Stančík), Kachnič (Michalko), Kaniariková (Kaniarik), Kaniariková (sam.), Michalko (sam.),Michalko (sam.), Michalko (Kachnič), Budaj (Perichta)

Na prvom zápase bolo najmä v úvode jasne vidieť, že sme chvíľu nehrali a zápasová prax mierne chýbala. Aj hráči, ktorí nastupujú za starší ročník sa museli preorientovať na menšiu plochu, rýchlejšie reakcie a zmeny smeru. Ako náhle sme však strelili niekoľko  gólov, už sa hralo prakticky na jednu bránu. Hráči si mohli v tréningovom tempe vyskúšať realizáciu často aj zložitejších fintičiek.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 3:21 (2:8, 0:13)
Góly BR: Kachnič (sam.), Kachnič (sam.), Kachnič (Michalko), Stančík (Kachnič), Stančík (Michalko), Budaj (Perichta), Kaniariková (Kaniarik), Kaniariková (Perichta), Kachnič (Stančík), Michalko (Kachnič), Michalko (Stančík), Budaj (Kuvik), Kuvik (Perichta), Stančík (Michalko), Berčík (Paučík), Paučík (Surový), Bíreš (Ďuriš), Kováčik (Mydlo), Pančík (Bíreš), Mydlo (Kováčik), Pančík (Kováčik)

Aj druhý zápas bol podobný, úvod bol vyrovnaný, no oba naše celky mali jasne navrch. Určili sme si teda cieľ streliť čo najviac gólov a dostať sa do hernej pohody. Množstvo hráčov potešilo výkonom a celý tím potešil najmä morálkou a disciplínou.  Dúfam,  že podobnú pohodu prenesieme aj do ďalších zápasov, či turnajov.

SOBOTA 17.12.2016 -  Zimný štadión Poprad - Prípravný zápas
HK ŠKP POPRAD - HK BREZNO  4:7 (0:2, 4:5, 0:2)
Góly BR: Paučík (Berčík), Kováčik (Zelenčíková), Paučík (Kováčik), Bíreš (sam.), Berčík (sam.), Paučík (Stančík), Kachnič (s.n.)

Prvý duel našej družiny hraný na celé ihrisko trochu narušila maródka vo vyššom ročníku, ten hral ligový zápas, ktorý sme nechceli ohroziť. Aj preto sme cestovali na zápas len s desiatimi korčuliarmi a dvomi brankármi. Súper nastúpil proti nám až s kompletnými štyrmi formáciami. Ako sa však ukázalo, nebola to pre nás nevýhoda ale skôr naopak. Hráči sa ukážkovo zomkli a podali výborný kolektívny výkon s minimom technických, či taktických chýb. Výhodou pre nás bola aj skutočnosť, že niektorí naši hráči už majú prax, v hre na celé ihrisko a najmä títo hráči dominovali. Čo je však potešujúce, je skutočnosť, že niektorým hráčom zrejme vyhovuje viac veľké ihrisko, než hra na minihokeji. Pred budúcou sezónou je to dobré znamenie.

NEDEĽA 11.12.2016 -  Aréna Brezno - Prípravný miniturnaj
HOKEJOVÝ TURNAJ 

Na nedeľu sme si dohodli prípravné zápasy s tímami HKM Zvolen a MHK R. Sobota. Pre zaujímavosť sme zápasy spojili do miniturnaja, kde hral Každý s každým 2 x 15 min.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 7:3 (5:0,2:3)
Góly BR: Paučík (Kováčik), Berčík (Bíreš), Pančík (Paučík), Kuvik (sam.), Polakovič (Smidová), Polakovič (Škoda), Paučík (sam.)

Zápas sme začali dobre, s dobrým pohybom, dokonca aj peknými kombináciami. Jediné, čo nám viazlo bola opäť koncovka. Množstvo šancí skončilo na súperovom brankárovi, alebo mimo brány. Pri lepšej koncovke sme si mohli vytvoriť lepšiu pozíciu pred ťažkým zápasom so Zvolenom.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 3:7 (1:5, 2:2)
Góly BR: Paučík (sam.), Berčík (Paučík), Paučík (sam.)

Jeden zo zápasov, kedy si hráči zaslúži pochvalu, aj napriek výsledku. Súper hral na trinásť korčuliarov, čo rozloženie síl, výrazne zmení. Naproti tomu našich korčuliarov bolo 20+2 brankári. Treba objektívne dodať, že nám chýbala až pätica hráčov zo základnej zostavy. Hráči si však nové posty zastali dobre a lepšiemu výsledku stála v ceste možno šťastena, ktorá bola pri brankárovi súpera pri nastrelených tyčkách, či dorážkach. Taký už býva šport, snáď sa šťastie prikloní k nám v dôležitejších chvíľach sezóny.

SOBOTA 26.10.2016 -  Aréna Brezno - Prípravný miniturnaj
HOKEJOVÝ TURNAJ 

Turnaj hraný recipročným systémom hostilo ako prvé Brezno. V skupine okrem domácich rytierov hrajú hráči MHK Rimavská Sobota, HC´07 Detva a HC Lučenec. Jedná sa o oficiálny turnaj, na ktorý sú delegovaní oficiálny rozhodcovia, ako aj časomiera a pod. Smutným zistením tesne pred turnajom, bola skutočnosť, že háči Lučenca sa turnaja nezúčastnia. Ďalším mínusom bolo, že jediným tímom spĺňajúcim pravidlá o počte hráčov, ako aj zložení, či označení trojíc, bolo jedine domáce Brezno. Keďže sa turnaja zúčastnila iba trojica tímov rozhodli sme sa pre zaujímavejší model, kde najskôr hral každý s každým a následne druhý s tretím v skupine vytvorili semifinálovú dvojicu, z ktorej víťaz postúpil do finále. Víťaz zo skupiny si počkal na súpera, ktorý vzišiel zo semifinále. Systém turnaja tak dával možnosť vyhrať turnaj aj tímu ktorý skončil tretí v skupine.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 14:6 (8:3,6:3)
Góly BR: Stančík (s.n.), Berčík (Pančík), Ďuriš (Stančík), Pančík (Berčík), Perichta (sam.), Multán (sam.), Kováčik (Janoštiak), Janoštiak (Kováčik), Polakovič (sam.), Janoštiak (Kováčik), Budaj (Polakovič), Janoštiak (Kováčik), Fašková (Michalko), Budaj (Polakovič)

Otvárací zápas turnaja, mal jasného favorita. To však býva občas problém. Nedarilo sa nám najmä strelecky v "A" tíme. Keď sa nedarilo v jednom tíme potiahol druhý. Výsledok tak vyzerá celkom jednoznačne ale herne  sme sa trochu trápili.

HK BREZNO - HC 07 DETVA 11:12 s.n. (4:5,7:6)
Góly BR:Janoštiak (Multán), Škoda (Polakovič), Fašková (sam.) Multán (sam.), Multán (sam.), Polakovič (s.n.), Multán (sam.), Perichta (sam.), Berčík (Surový), Bíreš (Ďuriš), Paučík (sam.)

Druhý zápas naznačil, že nepôjde o jasnú záležitosť a hráči bojovali o každý kus ľadu. V gólovej prestrelke sme raz viedli raz prehrávali. Vyústením drámy bolo naše vyrovnanie 10 sekúnd pred koncom. Samostatné nájazdy však vyhral súper a tak nás odsunul na druhé miesto v tabuľke tímov.

Semifinále
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA  10:5 (4:2,6:3)
Góly BR: Berčík (Surový), Pančík (Ďuriš, Bíreš), Paučík (Berčík), Ďuriš (Bíreš), Paučík (Berčík, Surový), Perichta (Fašková), Michalko (sam.), Kachnič (Janoštiak), Krupčík (Polakovič), Krupčík (Budaj)
 
Semifinálový duel sme zvládli, keď náš širší káder rozložil sily a jednoznačne zvíťazil. Čo nás teší najviac, je skutočnosť, že hráčom sa začalo strelecky dariť, čo bolo dobrým znamením pred finále.
 
Finále
HK BREZNO - HC 07 DETVA 8:7 (6:4,2:3)
Góly BR:  Surový (Paučík), Surový (Berčík), Paučík (sam.), Kováčik (sam.), Polakovič (Budaj), Janoštiak (Kováčik), Krupčík (Budaj), Polakovič (sam.)

Finále sme začali dobrým pohybom a doslova sme na ľade dominovali. Odrazil sa to aj na stave gólov na našom konte. Keď sa zdalo, že je so súperom vymaľované, ten sa zdvihol z popola a vyrovnal. Tentokrát sme už drámu doviedli do víťazného konca. Hráči si tak pripísali prvý väčší triumf a odniesli si zlaté medaile a pohár pre víťazov. 

Všetkým zúčastneným hráčom ďakujeme za výborné športové výkony, rodičom ďakujeme za podporu, nielen pri turnaji ale aj počas bežných tréningových dní. Vedeniu HK Brezno ďakujeme za zastrešenie turnaja, ako organizačné, tak aj materiálne. Tešíme sa na ďalšie spoločné úspešné akcie.

NEDEĽA  06.11. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 16:12 (6:2, 4:4, 6:6)
Góly BR: Smidová (Fašková, Krupčík), Multán (Janoštiak), Krupčík (Smidová), Krupčík (Fašková), Krupčík (s.n.), Paučík (sam.), Bíreš  (sam.), Stančík (Ďuriš), Paučík (sam.), Pančík (Berčík), Ďuriš (Stančík), Berčík (Pančík), Ďuriš (Stančík), Ďuriš (Surový), Paučík (Bíreš, Mydlo), Berčík (sam.)

S týmto súperom sme už v minulosti hrali, no ani raz sa nám nepodarilo zvíťaziť. Hráči však zápas zobrali do rúk pekne od úvodu a vo vysokom tempe diktovali vývoj hry. Síce sme inkasovali ako prví no neotriaslo to naším odhodlaním. Odskočili sme na rozdiel 4 gólov a tento rozdiel sme udržali prakticky až dokonca. Rozhodujúcim faktorom v hre bolo, že hráči povýšili záujmy celého tímu nad svoje ego. Každá trojica dobre bojovala a najmä dobre korčuľovala, výsledok sa dostavil v hre sme mali viacero strelcov gólov. Odmenou za zápas pre deti bola výhra pre rodičov dobrý pohľad na bojovný výkon detí. Náš výkon v tomto zápase bol najlepší v prebiehajúcej sezóne, všetci hráči si zaň zaslúžia pochvalu.

NEDEĽA 23.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 07 DETVA 24:12 (4:2, 11:5, 9:5)
Góly BR: Fašková (Perichta), Smidová (Budaj), Multán (Krupčík), Berčík (Surový), Paučík (sam.), Ďuriš (Pančík), Surový (sam.), Kováčik (sam.), Paučík (Ďuriš), Kuvik (Multán), Stančík (sam.), Kuvik (Krupčík), Smidová (Budaj), Perichta (Stančík), Krupčík (Multán), Smidová (sam.), Fašková (Stančík), Multán (sam.), Multán (sam.), Surový (Berčík), Paučík (Pančík), Multán (sam.), Smidová (sam.), Kuvik (Krupčík)

4. ročník sa konfrontoval s novým súperom z Detvy. Chceli sme tak ukázať naše maximum, no úvod ranného zápasu nebol najlepší. Dlho sme nechali súpera na dostrel a to sa nám môže v inom duely môže vypomstiť. Mínusom zápasu bolo, že sme nepredviedli, všetko čo máme v tréningu zvládnuté. Hráči často improvizovali a riešili akcie individuálne. Za víťazstvo však treba hráčov pochváliť. Záver spestrili nájazdy a jeden vydarený máme zaznamenaný na videu.

NEDEĽA 16.10.2016 -  Aréna Brezno - Prípravný miniturnaj
HOKEJOVÝ TURNAJ 

Po predošlej konfrontácii s Rimavskou, kde sme zvíťazili sme sa tentokrát rozhodli pre inú konfrontáciu. Hráčov 3. a 4. ročníka sme rozdelili do dvoch družstiev, ktoré doplnila práve Rimavská Sobota  ako tretí tím v turnaji. Najskôr si sily zmerali s "Rimavákmi" zmerali hráči "žltého" družstva, potom hráči "bieleho" družstva a nakoniec si spolu zahrali oba celky Brezna.

Zloženie družstiev

Žltí: Paučík, Kachnič, Berčík, Janoštiak, Budaj, Fašková, Bodnáriková, Hoda, Kuvik, Turňová, Štulajter, Michalko, Belička;
Biely: Surový B., Kováčik, Mydlo, Bíreš, Perichta, Smidová, Krupčík, Multán, Kubej, Šiška, Seman, Surový A., Giertl, 

Brankári: Janoštiak, Makuša, Cibuľa sa v tímoch striedali;

HK BREZNO (žltí) - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 9:8 (6:4, 3:4)

Hráči v žltých dresoch mali pomalší rozbeh, ale zase ich rozbiehanie bolo lineárne a trvalo až dokonca zápasu. Z našich hráčov bolo cítiť vyššiu kvalitu, ale akoby ju dávkovali a ukázali ju len keď im už tieklo do topánok. Výhru si aj v oklieštenej zostave postrážili a v turnaji sa tak slušne rozbehli.

HK BREZNO (bieli) - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 10:11 6:3, 5:8)

Biele družstvo malo lepší úvod, než žltí kolegovia. No paradoxne im to v zápase nepomohlo. Hráči akoby sa uspokojili a súper to využil. Hráčov treba pochváliť za zdrvujúci záver zápasu kde si vytvorili tlak ale nepomohlo to a súper sa radoval z tesnej výhry.  

HK BREZNO (žltí) - HK BREZNO (bieli) 10:7 (6:6, 4:1)
Dlho vyrovnaný zápas sa zlomil v druhej časti. Tímovo hrajúci hráči v žltom odskočili svojim kamarátom a uchmatli si tak prvenstvo v turnaji. 

Rozloženie hráčov do dvoch tímov bolo pre nás novinkou, ale prínosnou, nakoľko hráči museli hrať na iných pozíciách ako sú za štandardných podmienok zvyknutí. Zápas poskytne hráčom možnosť vyskúšať si naučené z tréningu a mnohí hráči ukázali svoje napredovanie.  

Celkové poradie
1. HK Brezno (žltí)  2 výhry
2. MHK Rimavská Sobota 1 výhra 1 prehra
3, HK Brezno (bieli) 2 prehry
 
NEDEĽA  02.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 7:15 (2:3,5:5,0:7)
Góly BR: Paučík (Krupčík, Pančík), Perichta (Budaj), Stančík (sam.), Mydlo (Budaj), Surový B. (Berčík), Paučík (Pančík), Janoštiak (Kováčik, Kachnič)

Štvrtáci už s týmto súperom zápasy odohrali a zatiaľ sme ťahali za kratší koniec. Túto skutočnosť sme chceli zmeniť. No veci ktoré sme si povedali sme nedokázali pretaviť do reality na ľade. Hneď v prvom striedaní sme inkasovali a pôsobili sme ustráchaným dojmom. Za krátku chvíľu sme sa však na tempo hry a kvalitu súpera adaptovali. Hra sa vyrovnala a jediné čo nám chýbalo bola strelecká efektivita pri našich šanciach. Zápas sa lámal na konci druhej tretiny, keď nám súper odskočil o gól. Tretiu tretinu poznačila skutočnosť, že za štvrtákov chytajú o rok mladší brankári, ktorí už mali jeden ťažký zápas v nohách. Hráči k tomu pridali niekoľko polovičných riešení v situáciách a  súper nám výsledkovo ušiel napriek tomu, že dve tretiny boli maximálne vyrovnané. Hráči musia pochopiť, že polovičná robota a alibizmus nás k výhram s kvalitnými súpermi nedovedú. Dôraz a nasadenie budeme pilovať už na najbližšom tréningu.

SOBOTA  25.09. 2016 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 3:22 (1:12,2:10)
Góly BR: Paučík (Surový B.), Pančík (Surový B.), Surový (Paučík), Ďuriš (Kachnič), Miseje (s.n.), Multán (Ďuriš), Kachnič (Multán), Surový (Pančík), Ďuriš (Multán), Ďuriš (Kachnič), Polakovič (Krupčík), Budaj (Šiška), Stančík (Fašková), Budaj (Mydlo), Michalko (Fašková), Stančík (Michalko), Škoda (sam.), Krupčík (Škoda), Polakovič (Škoda), Mydlo (Šiška), Polakovič (Krupčík), Polakovič (Škoda)

V prípravnom zápase 4. ročníkov boli domáci hráči spočiatku vyrovnaným súperom, pre našich rytierov. Akonáhle sa nám však podarilo súperovi odskočiť o 3 góly na jednej, ako aj na druhej strane, bolo prakticky po odpore. Hráči si tak mohli vyskúšať, čo sa už v tréningu naučili a schuti si zahrať. Presadilo sa mnoho strelcov a diváci videli aj niekoľko pekných kombinačných akcií. Malilinkou škvrnkou boli samostatné nájazdy, kde nás súper porazil, čo nám naznačilo kde musíme v tréningu zabrať. Už o týždeň, v nedeľu, nás čaká silný súper z Banskej Bystrice, keď "barani" pricestujú do Arény Brezno s 3. ako aj 4. ročníkom. 

SOBOTA 10.09.2016 -  Enel Aréna - Prípravné stretnutia
HOKEJOVÝ TURNAJ 

Turnaj sa hral za účasti kvalitných tímov, domácich Liptákov, mladých kamzíkov z Popradu, hráčov Spišskej Novej Vsi a samozrejme našich mladých rytierov z HK Brezno. Hral sa minihokej, systémom každý s každým, dvakrát dvadsať minút.

HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
Góly BR: Surový, Paučík, Janoštiak (Kuvik), Paučík (Ďuriš), Paučík (Ďuriš), Polakovič, Michalko (Polakovič), Budaj (Fašková), Multán, Janoštiak

Prvý zápas proti domácim sa naši hráči na ľade trochu hľadali, odhodlanejší súper to využil a strelil nám niekoľko gólov, keď sme neboli pri bránení až tak dôrazní. Potom sa hra vyrovnala, dokonca sme boli chvíľami lepším tímom. Z tlaku sme však góly nevyťažili, čo bolo rozhodujúce. Bojovnosť sa hráčom uprieť nedala, ale každú našu chybu súper potrestal. 

HK POPRAD - HK BREZNO (10:8, 8:5)
Góly BR: Pančík (Surový), Budai (Mkuša), Berčík (Pančík), Budai (Stančík), Pančík (Berčík), Budai (Kuvik), Budai, Multán (t.s.), Škoda (Michalko), Budaj (Perichta), Polakovič (Michalko), Fašková (Budaj), Michalko (Polakovič)
 
Druhý zápas sme boli odhodlaní zlepšiť náš výkon a bolo to vidieť aj na ľade. Nad Popradom sme si vypracovali vedenie a vyzeralo to veľmi nádejne. Opäť však prišla séria chýb, kde sme inkasovali aj niekoľko gólov za striedanie. Možno zlomovým bodom zápasu bol súperov gól nohou, čo však rozhodca nevidel. Tieto skutočnosti nás pribrzdili a škodou bolo, že sme nedokázali vedenie udržať do druhej časti hry. Aj tam bola hra vyrovnaná, len súper bol o niečo dôraznejší a efektívnejší najmä v zakončení. 
 
HK SPIŠKÁ NOVÁ VES - HK BREZNO 19:9 (4:8, 5:9)
Góly BR: Budai (Kuvik), Pančík (Berčík), Kováčik (Ďuriš, Paučík), Krupčík (Multán), Škoda, Multán (Krupčík), Polakovič (Škoda, Michalko), Budaj (Fašková), Janoštiak (Multán)

V treťom meraní síl nám už trochu chýbala energia, keď takmer celé dve formácie z prvého tímu odohrali v ten istý deň zápas, aj ako výpomoc za starší ročník. Hráči bojovali však statočne a potiahli najmä mladíci v druhom tíme. V strede zápasu sme sa nadýchli k tlaku, no opäť efektívny súper nás schladil gólmi v našej sieti.

Výsledky môžu mierne skresľovať, nakoľko sme nevyhrali. Je však nutné uznať kvalitu súperov. Jedným dychom treba dodať, že výsledky sú na minihokej relatívne vyrovnané a aj drobnosti môžu spôsobiť rozdiel aký sme videli. Z hľadiska vývoja ideme dlhodobo dobrým smerom, nakoľko pred pár rokmi boli merania síl s podobnými súpermi skôr raritou a výsledky končili omnoho vyšším rozdielom. Ako tréneri sme si odniesli množstvo poznatkov o tom čo treba v tréningoch zlepšiť a čo zapracovať do tréningového cyklu. Na hráčoch bude využiť všetky podnety a najmä pracovať aj v tréningoch s nasadením, ktoré rozhoduje o úspechu  v zápasoch.

NEDEĽA 26.03.2017 -  Zimný štadión Levice
HOKEJOVÝ TURNAJ O POHÁR RIADITEĽKY ZŠ PODLUŽIANKE LEVICE