HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----4.ROČNÍK - "U10" - REPORTY/ ČLÁNKY 
 
NEDEĽA 20.03.2016 -  Enel Aréna L. Mikuláš
HOKEJOVÝ TURNAJ
 
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:9
HK BREZNO - HC ISKRA BANSKÁ BYSTRICA 6:13
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 4:8
 
Naši štvrtáci s tretiakmi odohrali na turnaji v Liptovskom Mikuláši tri veľmi dobré zápasy. Kvalitní súperi nás preverili po všetkých stránkach. Vo všetkých zápasoch sme hrali s chuťou a boli sme vyrovnaným súperom všetkým tímom. Rozdiel v skóre je vyjadrením nášho slabšieho dôrazu pred našou bránkou, keď sme veľmi ľahko dovolili súperovi skórovať. Prestrieľali sme našich súperov, ale naše početné šance ostali nevyužité. Hráčom nemožno uprieť snahu a nasadenie, dnes nám však nebolo súdené dosiahnuť góly ani po výbornej kombinačnej hre. Badateľný progres u väčšiny hráčov je dobrým znamením. Ďakujem hráčom za predvedené výkony, na ktorých môžeme smelo stavať do budúcna. 
 
SOBOTA/NEDEĽA 05.-06.03.2016 -  Zimný štadión Levie
HOKEJOVÝ TURNAJ

HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 2:2/2:2
Góly BR: Piliar (Medveď), Bálint (Vilmon, Tóth), Bálint (Tóth), Bálint (Tóth)

HK LEVICE - HK BREZNO 3:2/5:4
Góly BR: Paučík (Surový), Bálint (Vilmon, Tóth), Berčík, Tóth (Bálint), Tóth, Belková
 
HK BREZNO - MŠHK PRIEVIDZA 2:2/1:1
Góly BR: Tóth (Bálint), Bálint (Piliar), Tóth (Bálint)
 
HK BREZNO - HC PETRŽALKA BA 0:2/0:1
 
HK BREZNO - HC ISKRA BANSKÁ BYSTRICA 2:0/0:1
Góly BR: Belková (Piliar), Kvietok (Berčík)

Na turnaji v Leviciach sa hralo systémom 2x17 minút a každý polčas sa vyhodnocoval ako samostatný zápas.

Chlapci sa zúčastnili turnaja v Leviciach, kde sa hralo na celú plochu, čo bola pre mnohých nová skúsenoť. Pri troche šťastia mohli v číselnom vyjadrení dosiahnuť aj lepšie výsledky, ako aj umiestnenie. Bojovali však vzorne, občas sa nevyhli výkyvom výkonnosti, ale rovnako mali aj množstvo vynikajúcich úsekov v hre. Najväčším trápením bola koncovka, ktorá veľa krát spôsobila stratu náskoku, či bodov. Najlepší zápas naši odohrali s víťazom turnaja, Banskou Bystricou. Prvú polovicu vyhrali a druhú prehrali 0:1 po nešťastnom trestnom strieľaní. Súčet výsledkov im stačil napokon na konečné piate miesto zo šiestich účastníkov. Výkony však naznačili potenciál tejto vekovej kategórie.

NEDEĽA 14.02.2016 -  Enel Aréna L. Mikuláš
HOKEJOVÝ TURNAJ - ORANGE MINIHOKEJ TOUR 2016

1.zápas

MHC MARTIN - HK BREZNO 10:2
Góly BR: Duriš (Pisch), Kováčik ( Miseje,Pančík)

Prvý zápas s Martinom sme začali úplne nezodpovedne bez korčuľovania a mysleli sme si, že Martin sa porazí sám. Dostali sme rýchle a lacné góly a keď sme sa zobudili a začali hrať to na čo mame, bolo už neskoro. Zlepšený výkon však už nestačil a tak sme tento zápas prehrali.

2.zápas

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 12:6
Góly BR: Tóth (Schwarsbacher), Piliar, Medveď, Kvietok, Toth (Medveď), Medveď, Medveď, Tóth, Tóth, A.Kováčik (Pančík, Miseje), Paučík (Surový,Berčík), Paučík (Berčík, Surový)

Druhý zápas sme nastúpili proti favorizovanému Zvolenu. Tu sme však ale potvrdili, že zápas nevyhráva papierový favorit podľa súpisky, ale bojovnosť, korčuľovanie a horúce Horehronské srdce. Korčulovali sme, pomáhali si, žiadny puk pre nás nebol stratený. Bojovali sme ako jedna duša jedno telo jeden tím a ukázali sme, že vieme poraziť aj silné mužstvá, keď plníme všetko to, čo nám tréner povie!

3. zápas

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 6:5
Góly BR: Medveď, Piliar, Pisch, Berčík (Surový), Miseje (Pančík)

Tretí zápas bol boj o 3.miesto s domácimi Liptákmi. Hrali sme vyrovnanú partiu a mrzieť nás môžu mnohé nepremenené šance o to viac, že sme prehrali len o jeden gólik.

Na turnaji sme obsadili nepopulárne "krumpľové" 4 miesto. Turnaj nám však ukázal aj kladné vec a to hlavne, ak budeme na sebe poctivo makať na každom tréningu a počúvať rady trénerov, tak takto o rok môžeme hrať o prvé miesta a postup do veľkého finále. Samo to však nepôjde a preto treba zaťať zuby a makať makať a makať viac ako doteraz!

Turnaj mal však aj jednu tienistú stránku o ktorú sa postarali tréneri HKM ZVOLEN. Tak ako počas celého súťažného obdobia, tak aj na tomto turnaji nastupovali v nekorektnom počte hráčov aj keď majú dostatok tretiakov. Na turnaj prišli aj bez povinnej dokumentácie. Aj napriek upozorneniam zo strany iných klubov, si nedali povedať a tak musel zasiahnuť riadiaci orgán turnaja, čoho výsledkom bola diskvalifikácia mužstva HKM ZVOLEN. Po oznámení diskvalifikácie sa tréneri tak rozohnili, že začili robiť v priestoroch Arény bordel, kde aj roztrhali výsledkovú tabuľu. Na to aby bola možnosť pozrieť si sled výsledkov, tabuľu museli zalepiť lepiacou páskou.

Z vlastných skúseností môžeme povedať, že toto nebol prvý prípad HKM ZVOLEN. Zväzové turnaje zjavne nikto neberie vážne, keďze si Zvolenčania takto počínali aj napriek upozorneniam BR či BB v priebehu celej sezóny a nebolo toho kto by ich za to potrestal. Aj keď je nám ľúto hráčov HKM, ktorí za to nemôžu, sme radi, že to Zvolenských trénerov dobehlo a zrovna na tom najdôležitejšom turnaji. Veríme, že sa z toho poučia a v ďalšej sezóne budú postupovať v duchu fair play a v duchu dohôd.

NEDEĽA 24.01. 2016 - Zimný štadión Detva
HOKEJOVÝ TURNAJ - MINI HOKEJ 
 
HC KOŠICE - HK BREZNO 2:14
 
HC ZLATÉ MORAVCE - HK BREZNO 2:13
 
HK NITRA  - HK BREZNO 15:2
 
HC LUČENEC - HK BREZNO 12:9

Góly BR na turnaji: Medveď 11, Paučík 8, Ďuriš 6, Piliar 4, Pisch 4, Belková 2, Kvietok, Surový, Šalko

Štvrtáci začali kvalitne obsadený turnaj dvomi výbornými výkonmi a vysokými výhrami s Košicami a Zlatými Moravcami. Na druhý deň zrejme podľahli pocitu neporaziteľnosti a vysokým rozdielom podľahli Nitre, potom vzorne bojovali s Lučencom, ale napokon mu podľahli. Celkovo to však stačilo na pekné tretie miesto z deviatich účastníkov. 

NEDEĽA 20.12. 2015 - Zimný štadión Banská Bystrica
HOKEJOVÝ TURNAJ - MINI HOKEJ 
 
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 10:4 (6:1, 4:3)
Góly BR: Pisch, Medveď, Pančík, Janoštiak
 
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 15:6 (3:6, 3:9)
Góly BR: Berčík 2, Pisch, Bálint, Pančík, Surový
 
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  - HK BREZNO 10:10 (7:5, 3:5)
Góly BR: Medveď 3, Bálint 2, Piliar 2, Tóth, Janoštiak, Berčík

Malí Rytieri sa v rámci recipročných turnajov tentoraz stretli s tradičnými rivalmi v Bystrici. Škoda, že sa pomaly rozbiehali, pretože mali určite na viac. V stretnutí s domácimi im nevyšla prvá časť, najmä gólovo, pretože nevedeli prestreliť dobrého brankára domácich na „A“-čku. Herne nezaostávali, gólovo však áno a tak z toho bol nevydarený vstup do turnaja. V druhom meraní síl, so Zvolenom, to bolo naopak. Dlho sme držali vyrovnaný výsledok, neskôr súper odskočil o štyri góly, dvakrát sme sa dotiahli na dvojgólové manko, ale v závere sme „odpadli“. Najvydarenejšie bolo naše tretie stretnutie s neskorším víťazom turnaja, Liptovským Mikulášom. Najskôr sa zdalo, že bezprostredne po náročnom zápase so Zvolen sú už chlapci vyčerpaní a prehrávali sme už 7:2, potom ale prišiel povolený doping v podobe gólov, chlapci zapli konečne zapli na plné obrátky a otočili na 7:9! Disponovaný súper sa nechcel s daným stavom vyrovnať a bojovalo sa do posledných sekúnd. Získali sme cenné informácie, hráči skúsenosti, to všetko v rámci pravidiel, čo sa nedalo povedať o všetkých mužstvách.       

NEDEĽA  13.12. 2015 - Zimný štadión Banská Bystrica - Prípravné stretnutie
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 21:22 (6:5, 7:12, 8:5) 
Góly BR: Kunštár 5, Medveď 2, Schwarzbacher 2, Pisch 2, Bálint 2, Piliar, Tóth, Vilmon, Caban 2, Strážovec 2, Šinský, Babčan

Priateľský zápas v BB bol vyrovnaný, s množstvom gólov, dobrých hokejových momentov aj šancí na oboch stranách. Obe družstvá si s chuťou zahrali 60 minút. Vedenie sa striedalo ako na hojdačke, so šťastnejším koncom pre nás. Chválime družstvo za prístup, nasadenie, hokejové umenie aj bojovnosť, ktorú predviedli. JC a LB. 

ŠTVRTOK  26.11. 2015 - Enel Aréna LM - Prípravné stretnutie
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 8:26 (6:11, 2:15) 
Góly BR: Tóth 4, Bálint 4, Kvietok 2, Piliar 1, Medveď 4, Belková 1, Ďuriš 1, Makuša 2, Šalko 1, Pisch 3, Vilmon 3

Hráči v zápase proti svojim rovesníkom ukázali svoju silu a zúročili skúsenosti z piatackej súťaže. Dominovali sme v každej hernej činnosti a súper nám doprial veľa času a priestoru na realizáciu našich myšlienok. Priebeh aj výsledok zápasu nepreceňujeme, sme naďalej skromní a chceme poctivo pracovať v tréningoch. Je čo zlepšovať a budeme trpezlivo napredovať. 

STREDA  21.10. 2015 - Aréna Brezno - Prípravné stretnutie
HK BREZNO - MHC MEUDON (FRA) 8:5  (1:1, 4:2, 3:2)
Góly BR: Piliar (Švantner), Bálint (Vilmon), Tóth (Švantner), Bálint (Murín, Spišiak), Murín (Spišiak), Šucháň (Berčík), Piliar (Tóth), Murín (Vilmon, Bálint)

Medzinárodné stretnutia s MHC Meudon z partnerského mesta vo Francúzsku, sa už na rozdiel od turnaja odohrali na celú plochu, nakoľko v ňom už nastúpili aj piataci. Tento formát ako naznačujú výsledky hosťom vyhovoval oveľa viac ako minihokej na turnaji. Odohrali sme dva dramatické stretnutia, v ktorých sme mali hokejovo mierne navrch, súper bol ale húževnatý a ukázal, ako sa bojuje do samého konca. V našom tíme dostal šancu čo najširší káder, nakoľko mali stretnutia aj spoločenský rozmer, keď proti sebe nastúpili hráči, ktorí bývali spolu v rodinách našich hráčov.  

PONDELOK  19.10. 2015 - Aréna Brezno - Prípravné stretnutie
HK BREZNO - MHC MEUDON (FRA) 7:6 (2:1, 4:1, 1:4)
Góly BR: (Bálint), Surový B. (Berčík), Vilmon (Makuša), Berčík, Vilmon, Surový B., Piliar (Tóth) 
 
NEDEĽA 18.10.2015 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ -  MINI HOKEJ 

Nedeľa patrila v Aréne našim "mini rytierom", presnejšie štvrtákom. Celý deň bojovali o krásny pohár tímy HC ´05 Banská Bystrica, HKM Zvolen, HT MHK 32 Liptovský Mikuláš, domáci HK Brezno a vzácny hosť z partnerského mesta MHC Meudon z Francúzska. Počas dňa sa uskutočnilo desať hokejových zápasov, v ktorých bolo vidieť veľa odhodlania, bojovnosti, radosti, ale aj sklamania po drobných nezdaroch.

1. zápas 
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 2:7 (1:2, 1:5)
Góly BR: Piliar Samuel, Bálint Alex
 
2. zápas 
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10:12 (4:7, 6:5)
Góly BR: Bálint Alex 4, Tóth Patrik 2, Medveď Marek, Kvietok Jakub, Paučík Milan, Pančík Martin
 
3. zápas 
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 11:15 (5:11, 6:4)
Góly BR: Bálint Alex 3, Tóth Patrik 2, Medveď Marek, Kvietok Jakub, Schwarzbacher Matthias, Pisch Miroslav, Paučík Milan, Berčík Ivan
 
4. zápas 
HK BREZNO - MHC MEUDON (FRA)
Góly BR:
 
Konečné poradie
1. HKM Zvolen
2. HC´05 B. Bystrica
4. MHK32 L. Mikuláš
5. HK BREZNO
6. MHC MEUDON (FRA)

Všetkým zúčastneným ďakujeme za krásne hokejové momenty, gratulujeme k voľbe stráviť nedeľu pri najrýchlejšej kolektívnej hre a mladým nádejám želáme veľa ďalších úspechov.