HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----HK BREZNO - 4.ročník - "U10" - REPORTY/ ČLÁNKY-ARCHÍV-2012/2013

FINÁLE ORANGE MINI HOKEJ TOUR 2013

HK BREZNO JE 5. NAJLEPŠIE MUŽSTVO NA SLOVENSKU

Celý turnaj nemal vysloveného favorita a zápasy rozhodovali maličkosti. Zápasy boli maximálne vyrovnané do poslednej chvíle a pri ich prípadnom opakovaní mohli dopadnúť kľudne opačne.

Umiestnili sme sa tak na celkovom piatom mieste, čo je pre Brezno historickým úspechom. Za sebou sme nechali tými ako Poprad, Košice, Slovan, Zvolen a ostatných ktorí sa na záverečný turnaj ani neprebojovali. Vzhľadom na predvedenú hru sme boli bezprostredne po turnaji trochu rozčarovaní, no s odstupom času budeme nielen na turnaj, ale aj na celý kolektív spomínať len v dobrom. Hráči ukázali, že individuálne patria k Slovenskej špičke a celý tím sa v konfrontácii s najlepšími predviedol vo výbornom svetle, čím urobil dobré meno nielen HK Brezno, ale aj mestu Brezno, keď ho výborne reprezentoval.

Za trénerov chceme chlapcom poďakovať, za nevšedné výkony ktoré sme dosiahli najmä vďaka im schopnostiam a zručnostiam ktoré sú ochotní poctivo pilovať v tréningoch, ako aj vďaka ich hokejovým srdiečkam. Do ďalšieho pokračovania ich kariér im želáme, aby svoje úspechy zveľaďovali a dosahovali aj vo vyšších a možno aj v tých seniorských ročníkoch.

Za podporu ďakujeme aj rodičom a to nielen za výbornú atmosféru v Bratislave, či iných turnajoch, ale aj obetavosť počas celej sezóny. Výkony a prístup našich hráčov k hokeju sú zase Vašou odmenou. (Fotogaléria)

SOBOTA  04.04. 2012 - SLOVNAFT ARÉNA BRATISLAVA
HK  BREZNO - HK POPRAD 8:5
Góly BR: Gérer (Zemko), Šarina (Malecký), Štefančík (Zubák), Zubák (Ďőrdík) Hýbela (Melicher), Novysedlák (Lukačovič), Novysedlák (Lukačovič), Mihály (Kováčik R.)

Zápas sme začali výborne, strelili sme dva rýchle góly, no tie nám v ďalšom priebehu veľmi nepomohli, trochu sme súpera podcenili a ten sa nám gólovo vyrovnal. Vtedy prišiel správny budíček zatiahli naše „mladé pušky“ a vytvorili sme si rozhodujúci náskok. Ďalej sme hrali aktívne a náš hokej nám prinášal aj množstvo šancí, a keby nám prialo šťastie mohol byť rozdiel skóre aj vyšší. Hlavné je, že sme sa konečne dočkali zaslúženej čerešničky turnaja a síce sladučkého pocitu víťazstva.

SOBOTA  04.04. 2012 - SLOVNAFT ARÉNA BRATISLAVA
HK DUKLA TRENČÍN - HK  BREZNO 6:5 (sn)
Góly BR: Bálint (Štefančík), Zemko (Gérer), Štefančík (Bálint), Štefančík (Bálint), Gérer (Kováčik F.)

Dukla nastupovala nielen do zápasu, ale aj do turnaja ako favorit na celkové víťazstvo, aspoň podľa ich vyjadrení. O taký prejav sa snažili aj v zápase, skoro vsietili dva góly a mysleli si, že nás majú na lopate. Opak bol však pravdou, začali sme hrať húževnate a bojovne. Náš hokej bol jednoduchý, bez komplikovaných riešení a s početnou streľbou. Od týchto chvíľ sme súpera jednoznačne zatlačili a vytvárali sme si množstvo gólových šancí. Infarktové stavy privodili najmä puky poskakujúce po bránkovej čiare súpera. Na góly sme sa však veľmi natrápili, na druhej strane súper skóroval aj po náhodných akciách. Našu snahu to však nezlomilo a boli sme presvedčený, že duel vyhráme. Keď zaznel klaksón oznamujúci koniec riadneho hracieho času na kocke svietil stav 5:5 a na rad priši samostatné nájazdy. Po lepšom výkone z riadne hracej doby sme si na nájazdy verili. Začala ich Dukla. Po perfektnom nájazde sa ujali vedenia v sérii a našim strelcom sa nepodarilo odpovedať na gól a tak sme zápas smolne prehrali.

Prehra bola trpká, a priniesla veľmi emotívne pocity, treba však podotknúť, že šlo o vynikajúci výkon v ktorom nám chýbalo kúsok športového šťastia. Výhrou však okrem výkonu, bol aj prístup hráčov, ktorí svojou ľútosťou ukázali ako im na tímovom úspechu a výkonoch záleží. Situácia bola o to emotívnejšia, že sa prístup hráčov zmenil oproti prvému zápasu o 180 stupňov. V šatni bolo cítiť obrovskú vôľu a spolupatričnosť, čo nám chýbalo bolo však víťazstvo a to sme si chceli uchmatnúť v poslednom duely.

SOBOTA  04.04. 2012 - SLOVNAFT ARÉNA BRATISLAVA
PHK PREŠOV - HK  BREZNO 10:4
Góly BR: Štefančík (Bálint), Kováčik R.(Turňa), Mihály (Petrinec), Kováčik R. (Mihály)

Zápas sme nezačali najlepšie, slabšie sme sa pohybovali, no horšie bolo, že sme sa uchyľovali k alibistickému konaniu a hádzali sme vinu jeden na druhého. Súper to využil a pri našich zmätkoch sa dostal do vedenia o štyri góly. Neskôr sme sa skonsolidovali, zlepšili sme hru a dotiahli sme aj skóre, keď to však vyzeralo, že máme vyrovnanie na hokejkách prišli rozdielové góly ktoré zlomili náš odpor. Čo sa však týka predvedenej hry, najmä po prvej štvrtine zápasu, bola pohľadná z množstvom šancí na našej strane. Rozhodujúcim faktorom ďalšieho vývoja zápasu však bol súperov náskok.

Po prehre prišiel veľmi dôrazný dohovor s vytknutím chýb, ktoré sme v zápase spravili. Takisto sme chlapcov motivovali do ďalších bojov v turnaji.