HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----4.ROČNÍK - "U10" - REPORTY/ ČLÁNKY 
 
NEDEĽA 15.10.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ - 1. LIGA SDP

Našu skupinu v tejto sezóne tvorí Rimavská Sobota, Detva a Lučenec. Ten sa nemohol nášho turnaja zúčastniť a tak bol nahradený tímom z Banskej Bystrice. Hralo sa systémom každý s každým 2x15 min. Je nutné podotknúť, že išlo o oficiálny turnaj a žiaľ iba domáci hráči nastúpili podľa všetkých regulí. V oficiálnych tlačivách sa to teda objavil zápis o nedostatkoch, čím chceme ostatné kluby motivovať k napĺňaniu predpisov. Čo sa však týka turnaja nechali sme v platnosti výsledky ktoré sa odohrali priamo na ľade, nakoľko to je férové priamo voči zúčastneným deťom a ich výkonom priamo na ľade.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 15:5 (5:4, 10:1)
Góly BR:  Multán (Hoda), Kaniarik (Seman), Kaniarik (sam.), Belička (Belko), Turňová (Seman, Kaniarik), Seman (Kaniarik), Seman (Kaniarik), Turňová (Kaniarik), Turňová (Seman), Kaniarik (Turňová), Škoda (Polakovič), Multán (Šiška), Mundier (Štulrajter), Šiška (Multán), Krupčík (sam.)

Prvý zápas bol z našej strany obvykle zaspatý. Súper to využil a držal sa výsledkovo na dohľad. V druhej časti už naši hráči hru zrýchlili a odzrkadlilo sa to na predvedenom výkone aj na výsledku. Už v druhom zápase nás čakal ťažký súper z Bystrice a zlepšený výkon z našej strany sľuboval dobrý duel.

HK BREZNO -HC 05 BANSKÁ BYSTRICA  4:5 (4:2, 0:3)
Góly BR: Kaniarik (Turňová), Polakovič (Škoda), Multán (Šiška), Polakovič (s.n.)

To sa aj potvrdilo, úvod patril nám, strelili sme góly boli sme prvý pri odrazených pukoch a herne sme dominovali. Paradoxne nám to nepomohlo a utiahli sme sa do prílišnej defenzívy a súpera sme púšťali do útoku. Vypomstilo sa nám to v úplnom závere, keď sme 5 sekúnd pred koncom zbytočne faulovali a z nariadeného trestného strieľania sme dostali rozhodujúci gól. Zápas bol však dobrou školou pre našich hráčov, musíme sa však z chýb poučiť, inak nemali význam.

HK BREZNO -HC 07 DETVA  16:1 (6:0, 10:1)
Góly BR: Šiška (sam.), Multán (sam.), Seman (sam.), Jerguš (Votroubek), Belička (sam.), Janoštiak (Kuej), Mundier (Kán), Turňová (Kán), Kanirik (Kán), Kaniarik (Turňová), Jerguš (Votroubek), Hoda (Šiška), Grexa (sam.), Šiška (Hoda), Štulrajter (Belko), Polakovič (Škoda)

V poslednom zápase sme od úvodu jasne dominovali, vyhrávali sme súboje a hráči sa dokázali presadzovať aj individuálne. Tlačili sme ich však do spolupráce a kombinácií, po ktorých padli pekné góly. Presadilo sa množstvo strelcov a zo svojich gólov mali aj patričnú radosť.

Po našom zápase nasledovalo vyhlásenie výsledkov na 1. mieste skončila Banská Bystrica, 2. miesto patrilo domácemu HK BREZNO, 3. miesto si vybojovala Detva a 4. miesto patrilo v tomto turnaji hráčom MHK Rimavská Sobota. Tešíme sa na ďalšie turnaje, najbližší odohráme 5. 11. 2017 v Detve, kde môžeme zúžitkovať skúsenosti z odohraných zápasov.

STREDA 30.08.2017 -  Zimný štadión Levice
HK LEVICE - HK BREZNO 20:13 (9:6, 5:2, 6:5)
Góly BR: Krupčík (s.n.), Multán (Hoda), Krupčík (Štulrajter), Multán (Šiška), Krupčík (Štulrajter), Multán (sam.) Berčík B.(sam.), Berčík B. (sam.), Kán (sam.), Turňová (Grexa), Jerguš (Kán), Kán (Grexa), Berčík (sam.)

So súperom sme sa stretli v tejto sezóne už trikrát. Všetky zápasy sme pomerne hladko vyhrali. Snažili sme sa preto hráčov usmerniť, aby súpera nepodcenili, nakoľko v domácom prostredí môže nastúpiť v inej zostave, než v akej cestoval k nám. To sa aj potvrdilo. Najmä naše "A"-čko sa nedokázalo súperovi vyrovnať, naši najvyšší hráči boli o hlavu nižší od súperových a ani herne sme Levičanom nestačili. Zarážajúce je, že naši hráči ktorí hrali v minulej sezóne, za starších hráčov, aj proti silným tímom vyzerali len ako priemerní sparingovia. "B" tím odohral kvalitný vyrovnaný duel a výsledkovo ťahal aj "A" čko. Zápas nás po pár výhrach udržal pri zemi, a najmä pripomenul koľko tvrdej roboty stojí ešte pred nami, ak chceme byť postrachom našich súperov.

SOBOTA/NEDEĽA 19.-20.08.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ

Počas dvojdňového turnaja sa v Aréne Brezno predstavili hneď dve družstvá HK Brezno v zložení 1 brankár + 9 hráčov. Okrem našich družstiev sa na turnaji predstavili aj hráči HK Levice, a ďalej výbery "Be the Best" blue a white, "Talenty Slovakia", ako aj "Wolfs Slovakia". Zaujímavosťou výberov bolo obsadenie hráčmi z celého Slovenska. Turnaj sa odohral systémom každý s každým, hral sa minihokej 2x15 minút s letmými striedaniami.

Hneď v prvom zápase nastúpili obe družstvá HK Brezno modrí proti Wolves Slovakia a bieli proti Slovak Talents.

1. zápas
HK BREZNO "modrí" - WOLVES SLOVAKIA 3:8 (0:4, 3:4)
Góly BR: Škoda (sam.), Škoda (sam.), Multán (sam.)

Súper nastúpil len s šiestimi korčuliarmi a z toho traja boli vzrastovo omnoho menší než naši hráči. To viedlo k podceneniu súpera a ten to dokonale využil. Bol dôraznejší najmä pred oboma bránkami čo viedlo k rozdielu skóre v prospech "vĺčkov". Druhú časť už odohrali naši hráči lepšie no na väčšiu drámu to už nestačilo. Do turnaj tak vstúpili, ako sa neskôr ukázalo dôležitou prehrou.

HK BREZNO "bieli" - SLOVAKIA TALENTS 9:2 (3:2, 6:0)
Góly BR: Surový A. (Kaniarik), Surový A. (sam.), Polakovič (Štulrajter), Surový A. (sam.), Štulrajter (Hoda), Surový A. (Polakovič), Surový (sam.), Kaniarik (Grexa), Štulrajter (sam.) 
 

Súper bielych nekládol až taký veľký odpor a to sa tiež odzrkadlilo na výsledku. Najmä druhá časť vyznela jasne v náš prospech. Viacero gólov padlo po pekných akciách. A hráči začali turnaj výhrou.

2. zápas
HK BREZNO "modrí" - HK BREZNO "bieli" 4:2 (0:2, 4:0)
Góly BR: "modrí"Multán (Krupčík), Multán (sam.), Ľaho (Kaniariková), Multán (s.n.), "bieli": Kaniarik (Surový A.), Polakovič (Hoda)

Do mierne kurióznej situácie nás postavil systém turnaja, keď si sily merali oba breznianske celky. Na ľade sa rozdelili hráči na dva celky a rovnako aj rodičovské fankluby na tribúne. V zápase bolo cítiť, že ide o prestíž a nikto nechcel urobiť chybu ako prvý. Do vedenia sa dostal biely tím ale modrí hráči to  nenechali bez odozvy a v druhej časti si uchmatli výhru na svoju stranu. Hráči bieleho tímu bojovali až do záveru, no s výsledkom už nedokázali nič urobiť.

3. Zápas
HK BREZNO "modrí" - BE THE BEST "white" 5:3 (3:2, 2:1)
Góly BR: Multán (sam.), Ľaho (Kán), Multán (sam.), Škoda (sam.), Krupčík (Votroubek)

V dramatickej prestrelke boli úspešní brezňania, keď aj pri vyrovnanom stave verili vo víťazstvo a hrali naplno. Výhru priklonil na našu stranu Škoda, keď unikol a strelil rozdielový gól, dokonca už hráči výhru udržali a dokonca pridali ešte jeden poisťovací gól.

HK BREZNO "bieli" - BE THE BEST "blue" 7:1 (2:1, 5:0)
Góly BR: Hoda (sam.), Hoda (sam.), Surový A. (sam.), Polakovič (Štulrajter), Surový A. (Štulrajter), Hoda (sam.), Grexa (Kaniarik)


Zozačiatku vyrovnaný duel sa zlomil v druhej časti, kedy sme začali efektívnejšie využívať naše šance. Miernym nedostatkom v zápase bolo, slabé využívanie vedomej kombinácie pri vytváraní šancí. Hráči skôr volili individuálne riešenia a to ich stálo dosť veľa síl.

4. zápas
HK BREZNO "modrí" - HK LEVICE 7:4 (4:2, 3:2)
Góly BR: Krupčík (Škoda), Krupčík (sam.), Krupčík (Turňová), Ľaho (sam.) Multán (sam.), Krupčík (sam.), Multán (sam.)

S Levicami odohrali hráči kvalitný duel, dokonca si museli postrážiť vedenie, keď odhodlaný súper kládol odpor v oboch častiach hry. Gólovo zabrali najmä Krupčík s Multánom.

HK BREZNO "bieli" - WOLVES SLOVAKIA 6:5 (5:2, 1:3)
Góly BR: Kaniarik (Hoda), Surový A.(sam.), Hoda (sam.), Kaniarik (Grexa), Surový A.(s.n.), Surový A. (Štulrajter) 


S najťažším súperom v turnaji sme začali bez rešpektu. Na "vlkoch" bolo zrazu vidieť únavu a neistotu, ktorú neukázali počas ostatných zápasov. V druhej časti pozbierali súperi všetky sily a dali sa na stíhaciu jazdu. To sa im však nepodarilo a naši domáci rytieri si víťazstvo po dobrom bojovnom výkone udržali.

5. zápas
HK BREZNO "modrí" - SLOVAK TALENTS 8:3 (4:2, 4:1)
Góly BR: Škoda (sam.), Krupčík (sam.), Multán (sam.), Krupčík (Votroubek), Multán (sam.), Multán (Turňová), Krupčík (Škoda), Multán (sam.)

Proti talentom odohrali dorý zápas hráči modrého tímu. Konštantne nasúkali súperovi v dvoch častiach po štyri góly a jasne došli za víťazstvom.

HK BREZNO "bieli" - BE THE BEST "white" 6:0 (1:0, 5:0)
Góly BR: Hoda (Grexa), Kaniarik (sam.) Grexa (Hoda, Zemko), Kaniarik (sam.), Surový A. (Štulrajter, Polakovič), Kaniarik (Belička)


Súper kládol odpor iba v prvej časti, naši hráči pochopili, že jednoduchšia cesta ku gólom vedie cez prihrávky a tak ukázali veľa pekných akcií zakončných takmer do prázdnej brány.

6. zápas 
HK BREZNO "modrí" - BE THE BEST "blue" 10:1 (5:1, 5:0)
Góly BR: Kaniariková (sam.), Multán (Kán), Multán (Kán, Turňová), Multán (s.n.), Škoda (Krupčík), Multán (sam.), Ľaho (Kán), Ľaho (sam.) Krupčík (Votroubek), Multán (Kaniariková)

Posledný zápas turnaja naplno odhalil výhodu našej "širšej lavičky", kde sme mali až tri formácie oproti súperom, ktorý mali zvyčajne po dve. Súperi už ťažšie korčuľovali a to bol priestor pre presadenie sa našich strelcov. Tí ponuku využili a s turnajom sa rozlúčili vysokou výhrou.

HK BREZNO "bieli" - HK LEVICE 11:1 (3:0, 8:1)
Góly BR: Surový A.(Štulrajter), Belička (Kaniarik), Kaniarik (Koštiaľová), Polakovič (Surový A.), Polakovič (Štulrajter), Hoda (sam.), Polakovič (Surový A.), Hoda (Grexa), Polakovič (Štulrajter), Štulrajter (Polakovič), Grexa (Hoda)


Podobný priebeh mal aj zápas s Levicami, ktoré tesne pred týmto zápasom po tuhom boji podľahli silnému súperovi, čo im zobralo kopec síl. Tie im chýbali v súbojoch s našimi hráčmi a výsledok vyznel pre hráčov súpera možno až trochu prikruto. Naši ráči si však vysokú výhru užívali plnými dúškami.

Konečné poradie v turnaji: 1. Wolves Slovakia 2. HK BREZNO "bieli" 3. HK BREZNO "modrí" 4. Slovakia Talents 5.HK Levice 6. Be the Best White 7. Be the Best Blue.

Oba breznianske celky odohrali dobrý turnaj, keď zo šiestich zápasov zhodne po päť vyhrali a iba raz okúsili trpkosť prehry. Systém turnaja bol však neoblomný a tabuľka "troch" naše mužstvá odsunuli na druhé atretie miesto. Tieto umiestnenia sú v danej konkurencii dobrým úspechom a zároveň, nás stále džia pri zemi a ukazujú nám, že úvod turnaja je nesmierne dôležitý. Všetko to je však len začiatkom snaženia v našom hokejovom napredovaní. 

STREDA 16.08.2017 -  Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK LEVICE 26:10 (8:2, 6:5, 12:3)
Góly BR: Multán (Turňová), Surový A. (Štulrajter), Multán (sam.), Surový A. (sam.), Multán (Kaniariková), Multán (sam.), Polakovič (Krupčík), Kán (Kaniarik, Grexa), Grexa (Kaniarik), Polakovič (sam.), Škoda (Surový A.), Krupčík (Polakovič), Surový A.(sam.), Multán (sam.), Surový A. (Štulrajter), Surový (Škoda), Multán (Turňová), Polakovič (Šiška), Surový (Štulrajter), Multán (sam.), Krupčík (Polakovič), Kaniariková (Turňová), Polakovič (Krupčík), Krupčík (Polakovič), Šiška (Polakovič), Surový A. (s.n.) 

Zápas sa hral 3x15 minút na šírku ihriska ako minihokej. Naši hráči ukázali od začiatku dobrú formu a nad svojim súperom dominovali. Ten sa zmobilizoval v druhej časti, kde výsledok mierne stiahol. No tretie časť hry opäť jasne patrila nám. Zápas ukázal množstvo pozitívnych vecí na ktorých môžeme do budúcna stavať, ale odhalil aj mierny chybičky ktoré ešte potrebujeme v priebehu sezóny odstrániť.

H E A D L I N E S