HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----4.ROČNÍK - "U10" - REPORTY/ ČLÁNKY 
 
NEDEĽA 07.10.2017 -  Zimný štadión Zvolen
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH  

Ďalší v poradí z recipročných turnajov sme odohrali vo Zvolene. Bol to v poradí už tretí turnaj 4. ročníka po Detve a domácom turnaji v Brezne. Zatiaľ sme na oboch turnajoch vyhrali jeden zápas a túto skutočnosť sme chceli zmeniť.

HKM ZVOLEN - HK BREZNO 8:4 (3:4, 5:0)
Góly BR: Ambrózyová (Janoštiak), Šiška (sam.), Koštiaľová (Šiška), Šiška (Janoštiak)


Prvý zápas sme začali dobre, veľa sme korčuľovali a na góly súpera sme odpovedali našimi gólmi. Výsledkom bolo vedenie po polčase. Súper však v druhej časti pridal ešte o rýchlostný stupeň načo sme už nestihli zareagovať. 

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 9:8 s.n. (3:2, 5:6)
Góly BR: Zemko (sam.), Berčík (Janoštiak), Berčík (Šiška), Majer (Ambrózyová), Zemko (Votroubek), Berčík (sam.), Berčík (sam.), Berčík (Šiška), Rozhodujúci nájazd premenil Šiška

Druhý zápas sme nezačali až tak dobre ako prvý. Súper nám v druhej časti odskočil a remízu sme ratovali až v samom závere v hre bez brankára. Vyrovnať sa podarilo Berčíkovi. Rozhodli teda nájazdy rovnako ako v poslednom zápase s Krtíšom v Brezne. Opäť, tentokrát vďaka Šiškovi sme boli úspešnejší my.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 9:4 (4:2, 5:2)
Góly BR: Berčík (sam.), Berčík (Šiška), Berčík (sam.), Šiška (Janoštiak), Votroubek (s.n.), Zemko (sam.), Berčík (s.n.), Vptroubek (s.n.), Berčík (s.n.) 

Víťazstvo nás nakoplo do posledného duelu. Ten sme hrali sebavedomo a presadilo sa viacero strelcov. Priebeh hry a výsledok sme pohodlne kontrolovali až do konca zápasu. 

V tomto turnaji sme si teda vyskúšali všetky druhy výsledkov jednu prehru, jednu remízu a následnú výhru po nájazdoch a jednu výhru v riadnom hracom čase. Hráči si zlepšené výsledky, ale najmä hru užívali a to nielen priamo na ľade, ale aj pri ceste autobusom, kde bolo poriadne veselo. Posledný z rady recipročných "zväzových" turnajov nás čaká vo Veľkom Krtíši. 

NEDEĽA 30.09.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH  1. LIGA 

Ďalší z recipročných turnajov sme hostili tentokrát doma v Aréne Brezno. Hralo na ňom 5 tímov domáce Brezno, Detva, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš a Zvolen.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 4:9 (3:3, 1:6)
Góly BR: Koštiaľová (Turňová), Janoštiak (Koštiaľová), Zemko (Votroubek), Votroubek (Piliar)

Prvý zápas v turnaji sme nezačali najlepšie. Slabší pohyb využil súper na strieľanie rozdielových gólov, ktoré nám chýbali už po celý čas. V hre sme mali aj lepši momenty, ale striedali ich chvíle nepozornosti a tie súper trestal.

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 3:2 s.n. (1:1, 1:1)
Góly BR: Votroubek (sam.), Zemko (s.n.), Turňová (rozhodujúci nájazd)

Lepší zápas sme odohrali proti Krtíšu. Naša hra bola kompaktnejšia bez nepozorností. Dve chyby však prišli, keď na oba góly sme prihrali súperovi mi, po zlej orientácii v situáciách 1:1. Rozhodovali tak nájazdy a tie sme vyhrali. Hráči si tak užili pocit z víťazstva.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:7 (1:3, 1:4)
Góly BR: Piliar (Fábry), Turňová (Votroubek)

Zápas s o Zvolenom bol spočiatku vyrovnaný. To, že sme sa zubami nechtami držali na dostrel súpera, nás stálo množstvo síl. To sa odzrkadlilo na nedôraze pri bránení a vtedy sa skóre menilo v prospech "bryndzarov".

HK BREZNO - HC 07 DETVA 4:12 (1:7, 3:5)
Góly BR: Votroubek (Turňová), Turňová (sam.), Votroubek (Turňová), Vtroubek (sam.)

Posledný zápas na turnaji sme hrali s favorizovaným súperom. Ukázalo sa to aj v zápase, keď už v prevej časti bol rozdiel gólov vysoký. Tešiť nás môže zlepšená hra v druhej časti zápasu, keď už bolo skóre vyrovnanejšie.

V turnaji sa po vzore ostatných organizátorov nerobilo poradie tímov. Ocenenia vo forme medailí, ktoré zabezpečil HK Brezno, dostal každý zúčastnený hráč. Ďalším z recipročných turnajov bude už 7.10. 2018 turnaj 4. ročníkov vo Zvolene. 

SOBOTA 22.09.2017 -  Zimný štadión Detva
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH  1. LIGA 

Hralo sa za účasti domácej Detvy, Zvolena, Veľkého Krtíša, Rimavskej Soboty a HK Brezna. Nový systém turnaja reaguje na pokles počtu detí v jednotlivých kluboch. Prináša však možnosť zapojiť sa do hry aj menším klubom s nižším počtom hráčov. Keďže na turnaji bolo až 5 účastníkov, nehralo sa systémom každý s každým, ale náhodným žrebom. Každý tím odohral tri zápasy. Takýto systém sa ťažko vyhodnocuje, čo však v tejto kategórii nie je ani podstatné.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:5 (1:3, 1:2)
Góly BR: Zemko (Votroubek), Koštiaľová (Piliar)

Vyrovnaný zápas rozhodli nepozorné chvíľky v našej obrane, keď hráči namiesto pozorného bránenia hráčov putovali všetci za pukom. Rezultovali z toho rozdielové góly. Hráči však príkladne bojovali až do konca zápasu.

HC 07 DETVA - HK BREZNO 9:2 (7:1, 2:1)
Góly BR: 
Piliar 2x

Domáca Detva disponovala väčšími hráčmi a to sa prejavilo najmä v súbojoch jeden na jedného. Súper si tak vytvoril náskok a zápas vyhral vyšším rozdielom.

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 4:1 (2:0, 2:1)
Góly BR: Votroubek (Zemko), Zemko, Votroubek, Flosník 

Vyrovnaný zápas priniesol aj duel s Krtíšom. Rozdielovým hráčom v tomto duely bol najmä brankár Cibuľa, ktorý celý tím podržal počas celého turnaja. Presadili sa aj viacerí strelci a tak sa hráči mohli radovať z víťazstva.

Dve prehry a jedna výhra posunula náš tím na 3. miesto v turnaji. Ocenení však boli všetci hráči čo sa turnaja zúčastnili.