HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
0-3. ROČNÍK - PREDPRÍPRAVKA - REPORTY/ČLÁNKY 

 
SOBOTA 30.03.2019 -  Zimný štadión Dolný Kubín
HOKEJOVÝ  TURNAJ DRUHÝCH ROČNÍKOV

Turnaj na severe Slovenska sa hral inovatívnym systémom. Na ľade boli naraz až 4 mini- hokejové ihriská a jeden tím sa skladal s 18 hráčov a 2 brankárov. V našej skupine hrali družstvá Banskej Bystrice, Košíc (sršne), a domáceho Dolného Kubína. Druhú skupinu tvorili MHA Martin, HT Liptovský Mikuláš, HC Michalovce a MHK Ružomberok. Novátorský bol aj prístup k hodnoteniu zápasov, kde rozhodoval len počet strelených gólov. Po každom zápase išiel každý hráč nájazd ktorý sa tiež započítaval do skóre. 

HK BREZNO -  HK SRŠNE KOŠIE 16:10 (8:4, 8:6) /zápas/ 22:17 /nájazdy/
Góly BR: Leitner (Kindernay), Leitner (Gregor), Kindernay (sam.), Berčík (Lamper), Leitner (Kindernay), Berčík (Lamper), Berčík (Sihelský), Leitner (Gregor), Lamper (Berčík), Leitner (Gregor), Kindernay (Leitner), Leitner (Kušpál), Sihelský (Berčík), Kachničová (Seed), Kachničová (Chovanec), Potánčok (Kachničová)

Po úvodnom oťuknutí, keďže s týmto súperom sme ešte nehrali sme začali v hre dominovať najmä na "A" strane. Dobre sa držali aj naši mladíci v "B" čku  a výhra tak bola na svete.

HK BREZNO -  HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 11:13 (6:5, 6:8) /zápas/ 16:15 /nájazdy/
Góly BR: Quincy (Potánčok), Berčík (Sihelský), Berčík (Lamper), Berčík (Sihelský), Berčík (Lamper), Leitner (Gregor), Leitner (Gregor), Leitner (Gregor), Sihelský (Lamper), Sihelský (Berčík), Lamper (Sihelský) 

Bystrica mala oproti nám širší káder. Nám len z druhákov chýbalo až 5 hráčov. Zápas sme tak prehrali o dva góly, no v nájazdoch sme dokázali skóre otočiť. Pripísali sme si ďalších cenných smajlíkov.

HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 13:18 /zápas/ 15:20 /nájazdy/
Góly BR:  Kachničová (Seed), Kachničová (Chovanec), Leitner (Kindernay), Leitner (Gregor),  Leitner (sam.), Lamper (Berčík), Lamper (Sihelský), Berčík (Lamper), Berčík (Lamper), Berčík (Sihelský),Berčík (Sihelský), Berčík (sam.)

Nad naše sily bol domáci Kubín, bojovali sme ako to len šlo, ale na výhru to nestačilo.

Po základnej časti sme čakali na rozuzlenie umiestnení v skupinách. Dve výhry a jedna prehra nás napĺňala optimizmom, ale Bystrica nastrieľala v poslednom zápase dostatok gólov na to aby sa dostala až do finále. Od druhého miesta v skupine a od boja o 3 miesto nás delil iba jeden gól. Takýto systém turnaja nás však posunul do boja o 5. miesto.

HK BREZNO -  MHA MARTIN 17:22 /zápas/ bez nájazdov/ o PIATE MIESTO
Góly BR: Berčík (Kachničová), Sihelský (Lamper), Berčík (sam.), Berčík (sam.), Kindernay (sam.), Kindernay (sam.), Berčík (Sihelský), Sihelský (Berčík) , Leitner (sam.), Berčík (Sihelský), Leitner (sam.), Leitner (sam.), Berčík (sam.), Berčík (sam.),Berčík (sam.),Berčík (sam.), Kušpál (Chovanec), Kušpál (Mcdonnell)  

Na posledný duel sme sa snažili zmobilizovať, dlho to vyzeralo dobre. V druhej časti však došli baterky niektorým hráčom a súper nám odskočil. 

Celkové poradie v turnaji: 1. HC Michalovce 2. HC´05 B. Bystrica 3. MHK Dolný Kubín 4. MHK Ružomberok 5. MHA Martin 6. HK BREZNO 7. HT 32 Liptovský Mikuláš 8. HC Sršne Košice

Turnaj sme tak ukončili na 6. mieste, čo môže vyzerať ako mierne sklamanie. Systémy turnajov a postupov sú však rôzne a my sme si vyskúšali práve takýto. Turnaj nám však priniesol 4 kvalitné zápasy v ktorých nehralo 10 hráčov (1 brankár + 9 hráčov), ale až 20! korčuliarov. Naša bilancia bola vyrovnaná 2 výhry a 2 prehry, čo nás môže motivovať do ďalšej práce, ale zároveň nás to drží pri zemi. Subjektívne si myslím, že bez absencií hráčov by sme mohli skončiť v turnaji vyššie, ale takto zažili cenné skúsenosti nominovaní hráč, ktorým ďakujeme za výbornú bojovnosť a nasadenie na hrane fyzických aj psychických možností. 

SOBOTA 23.03.2019 -  Zimný štadión Rimavská Sobota
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 

Turnaj v Rimavskej bol memoriálom Marianá Oštróma /zosnulého syna organizátora/. Zúčastnilo sa ho kvarteto družstiev. Domáca "Sobota", HC´07 Detva, HC Indians spiš Levoča a HK Brezno. Hralo sa systémom každý s každým so zaujímavým časom 3x12 minút.

HK BREZNO -  HC INDIANS SPIŠ LEVOČA 7:7 (3:3, 1:3, 3:1)
Góly BR: Berčík (Lamper), Sihelský (Lamper), Lamper (Berčík), Sihelský (Berčík), Berčík (Sihelský, Lamper), Koštiaľová (Gregor), Koštiaľová (Majer)

Prvý zápas sme nezačali dobre. V našej hre bolo priveľa tvrdosti a zákernosti. Ešte horšie bolo, že tam bola aj neochota spolupracovať. Nie len v tomto zápase nás potiahlo trio druhákov, ktoré hralo pekný kombinačný hokej. Po zlepšujúcej sa hre a dohovore sme zápas vyrovnali  a tak sa aj skončil.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Góly BR: Berčík (Sihelský) Berčík (Lamper), Koštiaľová (Majer, Leitner), Piliar (Gregor, Flosník), Berčík (Sihelský), Piliar (Gregor) 

V druhom zápase bol náš výkon lepší, po vyrovnanom úvode sme sa začali viac presadzovať a zaslúžene sme vyhrali. Zúročili sme tak tréningovú drinu a nasadenie.

HK BREZNO - HC´07 DETVA 6:6 (2:3, 1:1, 3:2)
Góly BR: Piliar (Flosník) Berčík (sam.), Sihelský (Berčík, Lamper), Koštiaľová (Majer, Leitner), Leitner (Majer), Lamper (Berčík, Sihelský)

V poslednej dobe majú decká prílišný rešpekt voči tomuto súperovi. Hralo sa ako na hojdačke, chvíľu viedla Detva chvíľu my. V závere to už vyzeralo, že prelomíme smolu a dostali sme sa do vedenia, ktoré by znamenalo aj celkovú výhru v turnaji. V poslednej minúte sme však inkasovali gól, ktorý akoby naznačil, že sme si za prístup nezaslúžili turnaj vyhrať. Mozaika drobností ktorú potrebujeme na výhru v turnaji poskladať akoby nebola úplná.

Celkové poradie v turnaji: 1. HC´07 Detva 2. HK BREZNO 3. HC indians spiš Levoča 4. MHK R. Sobota

Skončili sme na druhom mieste čo by sme zrejme pred turnajom brali, no keď nás od prvého miesta delil iba jeden gólik trochu to zamrzí. V turnaji nám pomáhal alternujúci brankár Jakub Hyža z Banskej Bystrice jemu, ako aj ostatným hráčom, či rodičom ďakujeme za výkony, podporu a povzbudzovanie.

NEDEĽA 24.02.2019 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 
 
Účastníci HK Brezno, HKM Zvolen, HC Veľký Krtíš, HC´07 Detva  Hralo sa systémom každý s každým. Turnaj spestrili aj súťaže zručnosti.
 
HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 16:2 (6:0, 10:2))
Góly BR: Berčík (Majer), Piliar (Gregor), Koštiaľová (Berčík), Koštiaľová (Majer, Berčík), Berčík (sam.), Berčík (Majer), Flosník (s.n.), Berčík (sam.), Berčík (Majer), Koštiaľová (Majer), Flosník (Gregor), Piliar (Jagerčík), Koštiaľová (Berčík, Majer), Berčík (Majer), Piliar (Gregor), Koštiaľová (Berčík)  
  
Prvý zápas bol rozbehový. Prvá časť bola z našej strany opatrná, druhá polovica už bola omnoho lepšia. Čakali sme, že taký výkon nás nakopne aj do druhého zápasu proti Zvolenu.  Opäť, už na treťom turnaji, sme mali problém s brankárom. Tentokrát ho premohla nevoľnosť. S náhradným ktorý nám prišiel na rýchlo pomôcť sme
naskočili na druhý zápas.  
 
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 4:11 (1:7, 3:4) 
Góly BR: Leitner (Majer), Berčík (Koštiaľová), Koštiaľová (Majer),Leitner (Majer)  
  
Herne bol zápas vyrovnaný, no my sme ľahšie inkasovali góly. Hráči sa najskôr čudovali, ale potom pochopili, že musia nováčikovi v bráne pomáhať. Druhá časť hry bola vyrovnaná a naša hra v nej bola dobrá.  Čakal nás posledný zápas s Detvou.  
 
HK BREZNO -  HC 07 DETVA 5:17 (4:9, 1:8) 
Góly BR: Berčík (Flosník), Rošková (s.n.), Berčík (Flosník), Berčík (Piliar, Flosník), Piliar (Berčík)  
  
Silný súper zacítil možnosť a nasúkal nám góly. V hre sme mali aj svetlé momenty, ale na lepší výsledok to nestačilo.  
  
Súťaže zručnosti pozostávali zo štyroch disciplín. Nájazdov trojíc, streľby na presnosť, brankárskej súťaže a korčuliarskej súťaži tímov.  Nájazdy vyhral tím Detvy, najprersnejšie mierili hráči Brezna, brankár(ka) bola opäť z Detvy a najrýchlejším tímom boli hráči z Brezna.  
  
V turnaji sa nerobilo poradie,nakoľko u takýchto detí to nie je najpodstatnejšia vec. Každý si odniesol pamätnú medailu a najmä dobrý pocit zo športového dopoludnia.
 
SOBOTA 02.02.2019 -  Zimný štadión Detva
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 

Do Detvy sme cestovali opäť bez vlastného brankára. Množstvo hráčov bolo chorých, alebo inak indisponovaných. Boli sme však odhodlaní zabojovať aj v užšej zostave.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:6 (1:3, 1:3)
Góly BR: Gregor (Piliar, Flosník), Piliar (sam.)

Prvý zápas začal dobre, súpera sme poriadne zatlačili, no ten zo sporadických protiútokov skóroval a deckám to ubralo zo sebavedomia. Dobojovali sme to na prijateľný výsledok no na väčšiu drámu to nestačilo.

HC´07 DETVA - HK BREZNO 2:11 (1:5, 1:6)
Góly BR: Rošková (Lamper), Majer (sam.)

Aj zápas s domácou Detvou sme začali dobre. Išli sme do vedenia a dlho sme súpera tlačili. Ďalší priebeh bol však podobný ako v prvom duely. 

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 13:2 (5:0, 8:2)
Góly BR: Flosník (Gregor), Lamper (sam.), Piliar (Gregor), Flosník (Piliar), Piliar (Flosník), Piliar (Gregor), Gregor (Piliar), Lamper (Sihelský), Piliar (Flosník), Lamper (Sihelský), Piliar (Flosník), Leitner (Majer), Piliar (Gregor)

Konečne sme sa z výhry mohli radovať v priamom súboji o 3. miesto v turnaji. Z hráčov opadol všetok stres a zápas si doslova užívali. Ak by sme takúto ľahkosť a občas až drzosť, v zakončení ukázali aj v predošlých zápasoch, mohli byť pre nás úspešnejšie. Každým zápasom sa však učíme nové veci a uvidíme, akú skladačku z nich dokážeme poskladať na konci sezóny.

V improvizovanej zostave sme tak dosiahli na tretie miesto, aj keď výkony boli slušné výsledky boli trochu horšie. Dúfam, že do najbližšieho turnaja nastúpime konečne v plnej sile a zabojujeme o popredné priečky v poradí.

NEDEĽA 25.11.2018 -  Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 7:8 (2:3, 3:2, 2:3)
Góly BR: Lamper (Berčík), Berčík (Piliar), Berčík (Lamper), Berčík (sam.), Lamper (Berčík), Lamper (Berčík), Piliar (Lamper), Ambrózy (Leitner)

Tretiaci sa pripravujú na svoju porciu turnajov. Od začiatku boli v zápase dominantný, najmä naša prvá trojica. Jediné čo sa dalo našim hráčom vytknúť, že z vytvorených šancí viac nepremenili. Pri tomto konštatovaní treba logicky pochváliť aj súperových brankárov. V prípade lepšej efektivity mohol byť rozdiel vo výsledku ešte výraznejší. 

Podstatou dnešného zápasu nebola v prvom rade výhra, ale aktívne strávený čas na ľade, kde sme si mohli zmerať sily so súperom so Zvolena. Už 2.12. nás čaká domáci turnaj 3. ročníka. Zatiaľ v jedinom turnaji naši tretiaci nenašli premožiteľa, to by sme chceli potvrdiť aj v domácom prostredí.

NEDEĽA 28.10.2018 -  Zimný štadión Banská Bystrica
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 

Banská Bystrica zorganizovala mini turnaj za účasti domácich "baranov" HC´05 B. Bystrica "bryndziarov" HKM Zvolen a "rytierov" HK Brezno. Hralo sa systémom každý s každým 2x15 min.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA -  HK BREZNO 11:18 (3:7, 8:11)
Góly BR: Rošková (Jagerčík), Sihelský (Lamper), Budaj (Rošková), Rošková (Budaj), Berčík (Kšpál), Kindernay (sam.), Lamper (Sihelský), Kušpál (Berčík), Berčík (sam.), Berčík (sam.), Berčík (sam.), Lamper (Sihelský), Zubák (sam.), Sihelský (Lamper), Lamper (Hudík), Lamper (Hudík), Kindernay (Berčík) Kachničová (sam.) 

Druháci, ktorí hrávajú väčšinou za staršie ročníky si konečne mohli vyskúšať konfrontáciu s rovesníkmi. Vyšli z nej na výbornú. Herne dominovali a hrali pekný kombinačný hokej. Nezlakomili sa individuálne riešenia, keď mali lepšie postaveného spoluhráča volili prihrávku, čoho výsledkom boli pekné góly.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN  16:13 (8:6, 8:7)
Góly BR: Lamper (Gajdoš), Berčík (Kindernay), Sihelský (Giertl), Rošková (Kožiak), Kindernay (Berčík), Berčík (sam.), Sihelský (Lamper), Lamper (Sihelský), Rošková (Sihelský), Rošková (Kožiak), Berčík (Kindernay), Berčík (Kindernay), Rošková (Sihelský), Berík (sam.), Berčík (sam.), Budaj (Rošková)

Zápas so Zvolenom bol ťažší a výsledok bol ako na hojdačke. Nakoniec naši hráči nastrieľali viac gólov a opäť sa tešili z víťazstva.

Takéto víťazstvá sú len začiatkom a čaká nás ešte kopa práce. Je to však super povzbudenie do ďalšej driny. Hráči 2. ročníka majú slušný potenciál, čo je spôsobené aj tým, že už sú pokope relatívne dlhý čas a preto sú takmer všetci na rovnakej úrovni, čo robí súperom problémy. Rodičom ďakujeme za podporu a výborné fandenie. 

NEDEĽA 23.09.2017 -  Zimný štadión Zvolen
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 

V tretiackej skupine hrajú naši rytieri v spoločnosti Veľkého Krtíša, Zvolena (dva tímy červený a modrý) a Detvy.

HKM ZVOLEN "červený tím" HK BREZNO 3:11 (1:4, 2:7)
Góly BR: Flosník (Kindernay), Majer (Mlynarčík), Berčík (Mlynarčík), Berčík (Lamper), Berčík (Flosník), Berčík (Figľuš), Lamper (Berčík), Figľuš (Berčík), Figľuš (Gregor), Berčík (s.n.), Figľuš (Flosník)

Začali sme inkasovaný gólom, na ktorý sme však rýchlo odpovedali. Naši hráči prebrali iniciatívu v zápase a zvolenčanov už prakticky k ničomu nepustili. Herne sme dominovali a čo je dobré dokázali sme sa aj strelecky presadiť. Dobre zachytal aj brankár Jagerčík.

HKM ZVOLEN "modrý tím" HK BREZNO 2:13 (0:9, 2:4)
Góly BR: Berčík (Lamper), Berčík (Figľuš), Flosník (Gregor), Lamper (Figľuš), Berčík (Lamper), Berčík (Gregor), Berčík (s.n.), Berčík (s.n.), Berčík (Lamper), Flosník (Kindernay), Berčík (Lamper), Berčík (Gregor), Kindernay (Flosník), Lamper (s.n.)

V druhom zápase bol rozdiel vo výkone ešte väčší. Hráči si to všimli, ale namiesto podcenenia súpera hrali pekný kombinačný hokej. 

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 14:4 (7:3, 7:1)
Góly BR: Kindernay (Flosník), Lamper (Berčík), Berčík (Figľuš), Lamper (Figľuš), Berčík (Majer), Majer (Berčík), Berčík (Mlynarčík), Figľuš (Berčík), Figľuš (Lamper), Figľuš (Berčík), Flosník (Gregor), Berčík (sam.), Lamper (Majer), Berčík (Flosník) 

Posledný zápas začal vyrovnane. Dlho bol stav remízový, no potom súper akoby odpadol kondične a ruka v ruke aj herne. Naši hráči tešili divákov peknou nesebeckou hrou. Na druhej strane si vedeli vypracovať aj individuálne akcie a nekompromisne ich zakončiť.

V turnaji sme tak nenašli premožiteľa a prezentovali sme sa aj pekným herným prejavom. Hráči si doslova turnaj aj zápasy užili, rovnako ako aj tréner. Najbližší turnaj tentokrát 4. ročníka nás čaká už o týždeň 30.9. 2018 u nás v Aréne Brezno.