HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
0-3. ROČNÍK - PREDPRÍPRAVKA - REPORTY/ČLÁNKY 

 
SOBOTA/NEDEĽA 25.-26.03.2017 -  Steel Arena Košice
HOKEJOVÝ TURNAJ

Tradičný Košický turnaj tretiakov písal tento rok svoju ďalšiu kapitolu a my sme radi, že sme mohli byť jeho súčasťou. Okrem pekného hokejového zázemia, ktoré poskytuje Steel Aréna, ako aj jej tréningová hala, je turnaj zárukou kvality účastníkov a navyše je aj výbornou školou, nakoľko hráči musia prebrať samostatnosť na svoje plecia, keďže prístup rodičov do priestorov šatní je striktne zakázaný. Účastníkmi turnaja boli tento rok háči domáci HC Košice, HK Poprad, MHA Martin, HK Trnava, HK Dolný Kubín a samozrejme rytieri z Brezna. Hralo sa systémom každý s každým.

HK BREZNO - MHA MARTIN 4:17 (2:4, 2:13)
Góly BR: Surový (Turňová, Štulajter), Multán (Fašková), Multán (Fašková), Polakovič (Škoda)

V prvom zápase sme si na systém práce ako aj prostredie zvykali. Odzrkadlilo sa to na našej hre. Dvakrát sme výsledok stiahli, no Martin nám poriadne ušiel najmä v druhej časti hry.

HK BREZNO - HC KOŠICE 2:4 (0:2, 2:2)
Góly BR: Turňová (Surový), Šiška (Giertl)

Po dohovoroch a zmenách sme podali s domácimi najlepší výkon zo všetkých tímov v turnaji. Dlho sme favorita znervózňovali, keď sme držali vyrovnaný výsledok. Kľúčom k tomuto "malému úspechu" boli najmä naši brankári. Urputne však bránili a bojovali všetci hráči. Síce sme prehrali, no hráči si zaslúžili velikánsku pochvalu!

HK BREZNO - HK POPRAD 4:9 (2:4, 2:5)
Góly BR: Šiška (s.n.), Kán (s.n.), Belko (s.n.), Kaniarik (Fašková)

Odhodlane sme vstúpili aj do tretieho zápasu prvého dňa, no šťastena pri nás nestála. Súper bol dôraznejší najmä pred našou bránou a my sme sa v koncovke trápili. Večer nám spestril zápas Tipsport ligy medzi domácimi HC Košice a MHC Martinom.

HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN  5:3 (3:1, 2:2)
Góly BR: Polakovič (sam.), Multán (sam.), Polakovič (Hoda), Hoda (Šiška), Jerguš (s.n.)

Po prvom dni sme si povedali, že prehrávací deň máme za sebou a už nás čakajú len výhry. Deti sa na tento štýl nadstavili a aj podľa neho hrali. Silný Dolný Kubín sme zaskočili, keď sme mali po noci strávenej mimo domova viacej síl. V úvode sme si vytvorili náskok a aj napriek tlaku sme už výhru nestratili.

HK BREZNO - HK TRNAVA  5:2 (2:2, 3:0)
Góly BR:  Surový (Belička) Surový (Belička), Seman (Kán), Fašková (sam.), Fašková (Kaniarik)

Tabuľka sa poriadne zamotala a prípadná výhra s Trnavou, nás mohla posunúť za určitých okolností až na tretie miesto v celkovom poradí turnaja. Úvod sme mali opäť výborný, no po dvoch chybičkách súper vyrovnal. Vtedy sme ukázali silu a vrátili sme sa do zápasu. Výhru sme udržali a ostávalo nám čakať na zápasy, ktoré mali rozhodnúť o našom konečnom umiestnení.

Na tretie miesto sme potrebovali výhru Martina v jednom zápase a výhru Košíc v ďalšom dueli. Favoriti pre naše povzbudzovanie boli teda jasní. Obe kalkulácie nám vyšli a hráči sa tak v tomto turnaji mohli premiérovo radovať z bronzových medailí.
Konečné poradie: 1. HC Košice 2. MHA Martin 3. HK BREZNO 4. HK Trnava 5. HK Dolný Kubín 6. HK Poprad

Výkon každého jedného hráča bol v tomto turnaji dôležitý, treba však spomenúť, že bez výkonov oboch našich brankárov by úspech nebol možný. Hráči aj rodičia tak videli, že cesta ktorou deti smerujeme, a síce cesta samostatnosti a oddanosti pokynom ktoré im ako tréneri "naordinujeme" vedie k úspechom. Niekedy k čiastkovým niekedy k väčším ako sa nám podaril v tomto turnaji.

PIATOK 24.03.2017 -  Aréna Brezno - Prípravný miniturnaj
HOKEJOVÝ TURNAJ

S miernym oneskorením sa vraciame k záveru sezóny najmenších Rytierov. 24. Marca odohrali miniturnaj, kde hráči ročníky 2009 privítali Zvolen a českého tradičného rivala z Moravskej Třebovej. Hráči ročníka 2010 vytvorili dve družstvá a zmerali si sily len s Moravskou Třebovou.

Ročník 2009
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 6:3 (3:1, 3:2)
Góly BR: Surový A., Votroubek, Surový A. (Turňová), Berčík B. (Zemko), Votroubek (Surový A.), Berčík B.
 
HK BREZNO - HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 1:9 (0:3, 1:6)
Góly BR: Turňová (Surový A.)
 
Ročník 2010
HK BREZNO (biela) - HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 1:13 (1:6, 0:7)
Góly BR: Figluš
 
HK BREZNO (žltá) - HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ  0:4 (0:2, 0:2)
 
HK BREZNO (biela) - HK BREZNO (žltá)  7:4 (2:4, 5:0)
Góly BR (biela):  Piliar 3, Sihelský, Figľuš, Jágerčík, Koštiaľová
Góly BR (žltá): Kindernaj, Lamper, Majer 2

Aj pre maličkých Rytierikov sme sa snažili pripraviť zápasový záver sezóny. Už tradične k nám zavítali hostia z Moravskej Třebovej, pridal sa Zvolen a tak sme mohli usporiadať miniturnaje. Cieľom tentoraz neboli zlaté priečky, ale spestrenie záveru prípravy v sezóne 16/17.  Bolo úžasné sledovať s akým nasadením a nadšením pristúpili k tejto akcii malí aktéri, súboje na ostrí noža, pekné gólové momenty, ako aj úsmevné situácie ešte pár nezvládnutých prvkov z náročného hokejového repertoára. To všetko sa udialo v Aréne koncom marca, kedy naši najmenší hokejisti zbierali prvé zápasové skúsenosti. Už teraz sa tešíme na ich napredovanie v nasledujúcej sezóne 17/18.

NEDEĽA 12.03.2017 -  Aréna Brezno - Prípravný miniturnaj
HOKEJOVÝ TURNAJ SSZĽH

Pre našich tretiakov sme pripravili turnaj za účasti zaujímavých súperov. Turnaja sa zúčastnili hráči HK Poprad, HK Nitra, a  HKM Rimavská Sobota. Hralo sa systémom každý s každým dva krát 15 minút. Spestrením turnaja boli aj súťaže zručnosti zamerané na streľbu, korčuliarske zručnosti a brankárske zručnosti.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 11:5 (4:3, 7:2)
Góly BR: Grexa (Kán), Grexa (Belko), Seman (Votroubek), Belko (Kán), Belko (sam.), Surový A. (Kaniarik), Šiška (sam.), Kaniarik (sam.), Krupčík (s.n.), Škoda (Cibuľa), Grexa (sam.)

V prvom zápase sa už klasicky naši hráči trochu hľadali a nevyzeralo to s nami dobre, najmä keď sa hráči súpera dostali na rozdiel troch gólov a stav bol 0:3. Potom sme však preladili na vyšší rýchlostný stupeň a odzrkadlilo sa to aj na hre. Dostávali sme sa do koncovky a rozhodujúce bolo, že sme sa do prvej polovice hry dostali do vedenia. Po tejto chvíli sme náskok zvýšili a hru ovládli. Celkový dojem z ospalého výkonu sme trochu zlepšili a vykročili sme tak úspešne do ďalšieho pokračovania turnaja.

HK BREZNO - HK NITRA 15:4 (8:2, 7:2)
Góly BR: Mundier (Seman), Belko (Kán), Grexa (Belko), Mundier (Kubej), Krupčík (Kaniarik), Surový A. (Štulajter), Multán (Fašková), Surový (Škoda), Multán (sam.), Multán (sam.), Polakovič (Kaniarik), Krupčík (sam.), Škoda (s.n.), Votroubek (Seman), Kán (Grexa)

Druhý zápas bol z našej strany o niečo lepší. Už od úvodu sme si vytvárali dobré šance, ktoré sme aj úspešne zakončovali. Súper využil iba pár chvíľ, keď naša pozornosť poklesla a strelil nám niekoľko gólov, ktorými zmenšil rozdiel v skóre. Dve výhry mal aj náš nasledujúci súper HK Poprad a tak náš posledný zápas bol zároveň aj finále turnaja. 

HK BREZNO - HK POPRAD 4:9 (2:6, 2:3)
Góly BR: Multán (Fašlková), Kubej (Votroubek), Grexa (sam.), Multán (sam.)

V poslednom zápase nám chýbala energia najmä v úvodnej časti hry. Súper bol dôraznejší pred našou bránou a z toho rezultovali góly v našej sieti. Druhá časť zase patrila nám, v oboch tímoch sme súpera pritlačili a vytvorili sme si kopec šancí. Veľa z nich však končilo na brankároch Popradu. Náskok z prvej časti si tak súper postrážil a dokráčal tak za víťazstvom nie len v zápase, ale aj v turnaji.

Konečné poradie v turnaji : 1. HK POPRAD, 2. HK BREZNO, 3. HKM R. SOBOTA, 4. HK NITRA

Dve víťazstvá a jedna prehra v turnaji, nie sú rozhodne žiadnym sklamaním, prehra nás trochu vrátila na zem a Poprad nám ukázal aký výkon musíme podať počas celého zápasu, ak chceme vyhrať s tak kvalitným súperom. Pred našimi tretiakmi je ešte v závere sezóny jeden veľmi kvalitne obsadený turnaj v Košiciach. Ak chceme pomýšľať na dobré výsledky musíme sa ako tím zmobilizovať najmä v tréningovom procese a hru poňať trochu viac tímovo.

UTOROK 28.02.2017 -  Zimný štadión Nitra - Klokočína - Prípravný zápas
HK NITRA - HK BREZNO 8:19 (2:8, 6:10) a 16:32 (4:6, 5:12, 7:14)
Góly BR: Multán 11 (G)+3 (A), Polakovič 4+3, Krupčík 1+2, Hoda 5+1, Fašková 4+5, Kaniariková 2+1, Štulajter 1+3, Surový 7+1, Turňová 2+2, Kaniarik 5+4, Grexa 1+0, Šiška 2+4, Kán 1+0, Jerguš 1+1, Seman 0+2, Berčík 2+2, Giertl 2+0, Belička 0+2

Po domácom miniturnaji sme vycestovali do Nitry teraz my. Dvojzápas sa odohral na zimnom štadióne v Klokočine. Prvý zápas mal vyrovnaný úvod v priebehu hry sme však hlavne strelecky súpera predčili. Medzi-zápasovú pauzu vyplnili samostatné nájazdy a nasledoval druhý zápas. Tam úvod ovládol súper a naši hráči akoby miestami nevládali. Išlo však zrejme o zahrievanie a keď sa rozbehli ukázali množstvo pekných akcií. 
Súperovi ďakujeme za ochotu zahrať si kvalitné zápasy, ako aj za bojovnosť v samotných dueloch. Rodičom súperových hráčov ďakujeme za obetavosť pri organizácii týchto akcií. Dúfame, že sa stretneme ešte pri mnohých dobrých zápasoch. Najbližšia príležitosť pre konfrontáciu síl bude už 12.3. 2017 na turnaji 3. ročníkov v Brezne.

NEDEĽA 26.02.2017 -  Aréna Brezno - Prípravný zápas
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 3:14 (0:5, 2:4, 1:5)
Góly BR:  Polakovič (Krupčík, Štulajter), Polakovič (Krupčík, Štulajter), Surový (sam.)

Tretiaci začali zápas veľmi zle slabo sa pohybovali. Súper hral v plnom nasadení a každú našu chybu trestal. Naši hráči sa rovnako pri plnom snažení dokázali presadiť, ale najmä a "A"-čku to akoby neboli ochotní robiť. Po celý zápas dokázala hrať v nasadení bez väčších výpadkov iba jedna trojica Krupčík- Štulajter - Polakovič, ktorá svoj mikro zápas dokonca vyhrala. Ani napriek snahe o motiváciu hráčov sa nám ich nepodarilo nakopnúť a výsledok si tak uchmatol tentokrát súper. Pre hráčov to musí byť mierna "facka" ktrá im pripomína, že ak sa chcú radovať z víťazstiev musia zabrať nielen v prístupe k zápasu, ale aj k tréningu.

NEDEĽA 08.01.2017 -  Aréna Brezno - Prípravný miniturnaj
HOKEJOVÝ TURNAJ SSZĽH

Druhý z recipročných turnajov sa konal v Brezne, tesne po sviatkoch. Účastníkmi turnaja boli domáci hráči HK Brezno, HKM Zvolen,  HC´07 Detva a HC´05 Banská Bystrica. Hralo sa systémom každý s každým dvakrát 15 minút.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 4:12 (2:5, 2:7)
Góly BR: Giertl (sam.), Surový A. (Štulajter), Jerguš (Seman), Krupčík (Škoda)

Prvý zápas ukázal akým spôsobom sme trénovali počas sviatkov. Jedine na pred-zápasový tréning sme sa zišli v poriadnom zložení. To sa podpísalo pod výkon v prvom zápase, aj keď treba jedným dychom dodať, že Zvolen sa vystužil o hráčov, s ktorými predtým proti nám nehral. Šlo o tretiakov, ktorí boli posunutí do vyššieho ročníka a následne, už za svoj tím nehrali, až do tohto turnaja. Naši hráči akoby boli mierne prekvapení, že Zvolen je zrazu tak silným súperom a venovali tomu možno viac  pozornosti ako hre samotnej. Zápas bol napriek tomu do troch tretín času vyrovnaný a ak by sa nám podarilo skórovať, mohli sme byť aj úspešní. No góly opäť nepadali ani najlepším kanonierom z nášho družstva. Ku koncu nám súper výraznejšie ušiel po sérii gólov, čím stanovil výsledok.

HK BREZNO - HC´07 DETVA 3:8 (2:2, 1:6)
Góly BR: Multán (Škoda, Kaniarik), Štulajter (Turňová, Surový A.), Štulajter (Turňová)

Detva má problémy s počtom hráčov a preto pricestovali so starším brankárom a hráčmi spojenými z troch tímov a to Detvy, Rimavskej Soboty a Lučenca. Napriek snahe o zloženie tímu sa im nepodarilo naplniť zväzom stanovený počet 18+2. Napriek tomu sme však zápasy odohrali a výsledky započítali do priebehu turnaja. Silný tím mal miernu výhodu, keď šesť hráčov nastupovalo proti deviatim našim korčuliarom na oboch stranách. V prípade, že šikovný hráč nastúpil proti menej skúsenému hráčovi, takmer ihneď skóroval. V prípade lepšej efektivity sme aj v tomto zápase mohli byť úspešní. No k inkasovaným gólom do našej sieti nepribúdali góly v opačnej bráne. Výkon, však bol omnoho lepší než v prvom zápase.

HK BREZNO - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 8:7 (3:4, 5:3)
Góly BR:  Fašková (sam.), Škoda (Multán), Kaniariková (Mundier), Multán (sam.), Surový A.(Kaniarik), Kaniarik (Turňová), Kaniarik (Surový A., Turňová), Kaniarik (Turňová)

Ako to už naznačoval vývoj turnaja, posledný zápas mal priniesť najlepší výkon. To sa aj stalo. Bystrica vzdorovala, po prvej časti viedla, no rozohratí hráči Brezna už nechceli ďalšiu trpkosť po prehratom zápase. Zlepšený pohyb ako aj strelecké prebudenie hráčov znamenalo víťazstvo v boji o 3. miesto. 

Konečné poradie v turnaji 1. HC´07 Detva, 2. HKM Zvolen 3. HK BREZNO 4. HC´05 B. Bystrica
 
Turnaj sme tak ukončili ziskom medaily, čo nám náladu určite zlepšilo, no pri lepšej dochádzke na tréningy s,e mohli smerovať aj na vyššie miesta v konečnom poradí. Tretí ročník je práve určený na učenie sa detí k prístupu ku tréningovému procesu, zodpovednosti a systematickosti. V deťoch je istý potenciál, ktorý však bez spomenutých vecí nemôžeme patrične rozvinúť. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí boli ochotný sa podieľať na organizácii turnaja.   

Tesne pred vianočnými sviatkami sme sa dohodli na prípravnom dvojzápase s Nitrou. Keďže súper zatiaľ veľa zápasov neodohral bral to ako dobrú možnosť na konfrontáciu a o tréningovú motiváciu sme mali postarané aj my. 

PIATOK  23.12. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK NITRA 6:4 (4:1, 2:3)
Góly BR: Michalko (Cibuľa), Multán (Hoda), Štulajter (Kaniarik), Kubej (Turňová), Jerguš (Kaniariková), Kaniariková (Belička)

Prvý zápas bol dlho vyrovnaný, naši hráči boli presvedčivejší najmä v koncovke. Jediné, čo nám chýbalo bolo kombinačné riešenie situácií a trochu väčší dôraz pri bránení súpera. Po dohovore sme tieto veci zlepšili a zápas sme udržali v našich rukách

PIATOK  23.12. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK NITRA 6:2 (2:0, 4:2)
Góly BR: Škoda (Fašková), Hoda (Multán), Michalko (Fašková, Hoda), Michalko (Hoda), Multán (sam.), Surový (Kaniariková)

Po krátkej pauze, ktorú vyplnili samostatné nájazdy, nastúpili hráči na druhý zápas. Úvod naznačoval opäť tvrdý boj. No naša kombinácia a dôraz nás doviedla k postupnému vedeniu v zápase. V kombinácii s dobrou defenzívou a kvalitnými brankárskymi výkonmi sa náš náskok zvýšil až na konečných 6:2. V tenisovej terminológii, by sme tak mohli povedať, že dvojsetovú bitku sme zvládli v pomere 6:4, 6:2.

Rodičia súperovho tímu sa na zápas tešili a kvalitne pripravili. Po zápase dostali hráči individuálne ocenenie, ako aj medaile za kvalitné výkony v tomto dvojzápase. Celá akcia sa niesla v príjemnej predvianočnej a priateľskej atmosfére, za čo chceme rodičom Nitrianskych hráčov srdečne poďakovať. Tešíme sa na akúkoľvek ďalšiu spoluprácu s tímom Nitry.

SOBOTA 10.12.2016 -  Banská Bystrica - Prípravný miniturnaj
HOKEJOVÝ TURNAJ SSZĽH

Recipročný turnaj hostila tento raz Banská Bystrica. Systém turnaja bol každý s každý dvakrát 15 minút, podľa platných pravidiel o minihokeji.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 8:6 (2:4, 6:2)
Góly BR: Krupčík (Škoda, Polakovič), Krupčík (Polakovič, Škoda), Krupčík (sam.), Turňová (Kaniarik), Kaniarik (Turňová), Kaniarik (Štulajter), Kaniarik (Turňová) Jerguš (sam.)

Úvody zápasov nie sú práve našou silnou stránkou a potvrdilo sa to aj v zápase so Zvolenom. Náš herný prejav nebol zlý, ale najväčšou slabinou bola koncovka. Keď sme sa aj dostali do streľby bola buď nepresná alebo nedôrazná. molu prelomil v "A" čku Krupčík a v "B" čku Kaniarik. Nakoniec aj vlažnejší výkon stačil na výhru v úvode turnaja.

HK BREZNO - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 3:9 (3:5,0:4)
Góly BR: Fašková (Mundier), Štulajter (Kaniarik), Jerguš (Belička)

V domácom prostredí sme "baranov" porazili, a tak nám to chceli oplatiť. Prístup k zápasu však nebol optimálny a v súčte s horšou koncovkou to na Bystricu nestačilo. Po niekoľkých chybách sme inkasovali góly a náskok si hráči pohodlne postrážili. 

HK BREZNO - HC´07 DETVA 3:14 (1:5, 2:9)
Góly BR: Hoda (Fašková, Multán), Fašková (sam.), Jerguš (sam.)

Keďže Detva na turnaj z organizačných dôvodov docestovala so starším tímom, jej výsledky sa oficiálne do turnaja nepočítali. Najmä v "A" čku sme však práve proti starším hráčom odohrali najlepší zápas v turnaji. Výsledok skreslili dvaja hráči súpera v "B" čku ktorí výkonnostne nezapadali a strieľali jeden gól za druhým. Pre celý tím to bola však cenná škola, nakoľko hráči museli siahnuť na dno svojich síl.

Detva napriek tomu, že vyhrala všetky zápasy, skončila na poslednom mieste, práve kvôli fair play. Na treťom mieste v turnaji skončili hráči HKM Zvolen, hráči HK Brezno obsadili druhé miesto a víťazom turnaja sa stala domáca Banská Bystrica.

Konečné poradie: 1. HC´05 Banská Bystrica 2. HK BREZNO 3. HKM Zvolen 4. HC´07 Detva

Hráči ukázali množstvo dobrých vecí, no turnaj odhalil aj slabiny na ktorých musíme zapracovať. Hlavnou úlohou je dobrá tréningová dochádzka a nasadenie v jednotlivých tréningoch, čo nás posunie v našej výkonnosti.

 
SOBOTA  12.11. 2016 - SE Aréna L. Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 10:14 (1:2, 3:8, 6:4)
Góly BR: 4 Kaniarik (sam.), Multán (sam.), Krupčík (Polakovič), Polakovič (Smidová), Multán (Hoda), Krupčík (Škoda, Polakovič), Multán (sam.), Krupčík (Škoda), Smidová (Krupčík, Škoda), Multán (sam.), Škoda (sam.)

Na prípravný zápas sme cestovali v mierne oklieštenej zostave, kde v poslednej chvíli odriekli účasť šiesti hráči tretieho ročníka. Síce v menšom počte ale odhodlaní naskočili do zápasu naši mini rytieri. Úvod bol vyrovnaný, veľa sa korčuľovalo a viac ako sa tvorilo sa bojovalo. Naši hráči však boli technickejší a dúfali sme, že sa im podarí pretaviť optickú prevahu v strelené góly. Podarilo sa im to v úvode druhej tretiny. Góly padli po dôrazných ale aj pekných akciách.  Mierna korekcia prišla v tretej časti hry, no náš náskok bol výrazný a udržali sme ho až do konca. Tešili sme sa tak z ďalšej výhry nad kvalitným súperom, no viac nás tešila predvedená hra a napredovanie jednotlivých hráčov v rôznych herných činnostiach. Z výhry sa opäť potešíme, no nesmie nás odradiť od ďalšej tvrdej práce v tréningoch.

NEDEĽA  06.11. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 8:11 (4:2, 1:3, 3:6)
Góly BR: Multán (Šiska), Multán (Polakovič), Multán (sam.), Štulajter (sam.), Jerguš (Štulajter), Štulajter (Kaniariková), Kaniarik (s.n.), Kaniariková (s.n.)

Hráči Zvolena pricestovali v trochu oklieštenej zostave, len s deviatimi korčuliarmi a jedným brankárom. Dohodli sme sa tak, že jedného brankára si požičajú od svojich starších kolegov zo štvrtého ročníka a zároveň jednu trojicu v "B" tíme im požičiame my. Tieto rošády mierne skreslili výsledok, ale ten nie je až taký dôležitý, dôležitejšie bolo, že v takomto formáte sme dokázali odohrať kvalitný zápas. Výkonom neohúril najmä "A" tím čo je dôležitejšie ako výsledok. Hráči hrali bez potrebnej iskry, ako to už v ranných zápasoch býva. Málo sa snažili pretaviť pokyny trénerov do výkonu na ľade a tak sa o to musíme pokúsiť už v najbližšom zápase.

SOBOTA 08.10.2016 -  Aréna Brezno - Prípravný miniturnaj
HOKEJOVÝ TURNAJ 
 
HK BREZNO - HK ŠKP POPRAD 7:6 s.n. (0:4, 6:2)
Góly BR:  Multán (Fašková, Šiška), Fašková (Kaniariková), Krupčík (Šiška), Surový A. (Sam.), Surový A. (Seman), Turňová (Surový A.), Rozhodujúci nájazd premenil Krupčík

Otvárací zápas prípravného miniturnaja sme nezačali najlepšie. Hráči akoby spali a o hru nejavili potrebný záujem. Súper to využil a odskočil nám. Skóre v polovici zápasu už bolo hrozivé 1:5, no hráči sa v druhej časti prebudili a začali hrať bojovne a s nasadením ako ich poznáme. Vyústilo to až do vyrovnania v závere. Ak v polovici niekto neveril, že môžeme byť v zápase úspešní, po vyrovnaní tomu už takmer každý veril. Súper nám to však neuľahčil a prezentoval sa tiež kvalitným prevedením nájazdov, no naši brankári ako aj strelci rozhodli o výhre. Treba podotknúť, že súdržnosť kolektívu výrazne pomohla najmä záveru zápasu.

HK BREZNO - "BE THE BEST" Hokejová škola 7:6 (4:3, 3:3)
Góly BR: Multán (S.n.), Mután (Kaniarik), Polakovič (Multán), Multán (Sam.), Gregor (Jerguš), Surový A. (Turňová), Surový (Seman)

Ďalším súperom bol výber za ktorý hrali hráči z Bratislavy, Trnavy, Bystrice, či Zvolena. Šlo o kvalitnú zmes hráčov, nakoľko si vcelku jasne poradila s Popradom. O motiváciu sme tak mali postarané. Hráči zápas začali omnoho lepšie, akoby nadviazali na dobrý záver prvého duelu. Vytvárali sme si množstvo šancí a niektoré sme aj premenili. Inkasovali sme však góly pri našich chybách v bránení a súper sa tak držal v hre. Pred koncom sme si vytvorili náskok o tri góly a aj keď sme dostali dva góly výhru sme už ustrážili. Stali sme sa tak víťazmi nášho prípravného miniturnaja, pred selektom "Be the best" a HK ŠKP Poprad

SOBOTA 08.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA zvíťazili všetci čo milujú hokej

Najmenší rytieri HK Brezno (vek od škôlkárov po 2 roč.)Odohrali priateľské stretnutie na malé bránky bez brankárov, keďže v ich veku nejde o výsledok, ale o samotnú čistú radosť z hry, výsledok sme nepočítali a hrali sme bez stresu pre radosť. Oba tými predviedli niekoľko pekných akcií aj úsmevných momentov pri nepodarených pokusoch o strelu či prihrávku. Rodičia si vyskúšali hlasivky pri horlivom povzbudzovaní. Hráči dostali nový motivačný impulz do tréningu. Súper prisľúbil odvetu na jeho ľade na ktorú sa už teraz tešíme.

NEDEĽA  02.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 7:6 (4:2,1:1,2:3)
Góly BR: Polakovič (Krupčík), Multán (sam.), Multán (sam.), Multán (Polakovič, Krupčík), Hoda (Seman), Krupčík (Polakovič, Multán), Mundier (Seman)

Pre tretiakov išlo o prvé meranie síl s Bystricou. Úvod naznačil, že pôjde o tuhý boj, no verili sme našim schopnostiam. Najmä naši brankári a individuality v "A" tíme v hre dominovali. V prvej tretine sme si vytvorili slušný náskok, no súper bojoval a dotiahol sa. Výhru sme tak ratovali až v tretej tretine. Najtesnejším rozdielom sa nám tento kvalitný duel podarilo udržať na našej strane. Z výhry sme sa rozhodne potešili, obzvlášť, keď ide o Banskú Bystricu, no hráčom sme pripomenuli aj niekoľko nie úplne vydarených momentov z hry, ako aj potrebu ďalšej tvrdej práce v tréningoch.

NEDEĽA 18.09. 2016 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK POPRAD 11:7 (6:3, 2:2, 3:2)
Góly BR: Michalko (Škoda), Michalko (Škoda), Multán (Krupčík), Kaniarik (Štulajter), Polakovič (Multán), Polakovič (Multán), Kaniariková (sam.), Surový A. (t.s.), Krupčík (Multán), Seman (Belko)
 
Samostatné nájazdy 10:2 
Góly BR: Polakovič 2, Michalko 2, Seman 2, Kaniarik 2, Štulajter, Surový A.,Stančík

Po zdĺhavom vybavovaní súpera, sme sa nakoniec dohodli s mladými hráčmi Popradu. Kedže sme nemali predchádzajúce spoločné skúsenosti, dohodli sme sa, že náš tím doplníme menej skúsenými štvrtákmi. Štyria nám teda prišli na pomoc, no čo nás teší, je skutočnosť, že sa presadili najmä tretiaci, ktorí tak zúžitkovali ťažšie tréningy spojené so staršími hráčmi štvrtého ročníka. Ako sa hovorí "ťažko na cvičisku- ľahko na bojisku" platilo jednoznačne a to aj pri našich tretiackych brankároch, ktorí boli veľkými oporami družstva. Útočníkov súpera doslova deptali a dokonale zneistili. Gólovo sa presadilo hneď niekoľko hráčov, kde však treba jedným dychom dodať, že brankári súpera ešte len v bráne začínajú. Víťazstvo však potešilo a dodalo chuť do ďalšej práce v tréningoch.  Doplnkom boli samostatné nájazdy v ktorých sme, aj pre spomínané skutočnosti jednoznačne dominovali.