HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
0-3. ROČNÍK - PREDPRÍPRAVKA - REPORTY/ČLÁNKY 

 
 
NEDEĽA  13.03. 2016 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ - MINI HOKEJ 
 
Reciprocita systému turnajov, tentokrát  priviedla o Arény Brezno súperov z Banskej Bystrice a Liptovského Mikuláša. Hralo sa v zmysle pravidiel minihokeja 2 x 15 min. každý s každým. Obaja súperi disponujú početnými a vyrovnanými tímami, čo naznačili aj naše predošlé vzájomné zápasy, v ktorých sme ťahali za výrazne kratší koniec. Tentokrát sme to však chceli zmeniť.
 
1. zápas
HK BREZNO - HC ISKRA Banská Bystrica 7:8 (5:1, 2:7) pozn. 5:0 kont.
Góly BR: Kunštár D. 3, Krupčík, Janoštiak, Ďuriš, Miseje
 
Zápas sme začali ako z veľkej hokejovej knihy a súper sa nestačil čudovať, aký kolotoč hráči Brezna roztočili. Skóre sa dostalo už na 5:1 pred prvou polovicou zápasu. V druhej sa však udiali veci ktoré priebeh zápasu zmenili. Neboli však v súlade s pravidlami. Bystričania pozmenili poradie trojíc, čím svoj tím zvýhodnili. Vymenená trojica strelila proti neadekvátnej konkurencii 3 góly za jediné striedanie. K danej skutočnosti sme vzniesli protest a zápas sa skontumoval v prospech domácich.
 
2. zápas
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 9:12 (6:6, 3:6)
Góly BR: Kunštár D. 2, Multán 2, Pančík, Berčík, Paučík, Surový, Janoštiak
 
Druhý zápas mal z našej strany trochu iný priebeh. Hráči sa v porovnaní s prvým duelom slabšie pohybovali a na súpera sa od úvodu doťahovali. Síce sa nám do prvého polčasu podarilo vyrovnať, no nevedeli sme sa dostať do vedenia. Najmä defenzíva nám išla menej od ruky. V "A" tíme si hráči vytvárali množstvo šancí, no góly z nich neboli. Súper bol najmä v závere o niečo dôraznejší a zaslúžene vyhral.   
 
3. zápas 
HC ISKRA BANSKÁ BYSTRICA - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 11:7 (6:6, 5:1)
 
S obomi súpermi sme však odohrali doposiaľ najlepšie zápasy a to bolo aj hlavným cieľom tohto prípravného turnaja. Pri troche pozornosti a lepšom nasadení najmä v druhom duely, sme mohli byť šťastnejším tímom. Ide však o kvalitných súperov a k tomu aby sme nad nimi zápasy vyhrávali musíme urobiť ešte niekoľko postupných tréningových krôčikov, ktoré urobia náš tím kompaktnejším. 
 
ŠTVRTOK  10.03. 2016 - Aréna Brezno - Medzinárodné prípravné stretnutie
HK BREZNO - HC MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 11:9 (1:4, 2:3, 5:2, 3:0)
Góly BR: Multán, Belička (Jerguš), Štulrajter (Belička), Kaniarik (Bartošík), Štulrajter, Kaniarik (Bartošík), Šiška (Seman), Štulrajter (Jerguš), Seman (Šiška), Multán, Polakovič (Mundier)

Už tradične sme sa ku koncu sezóny stretli v medzištátnom zápase s Moravákmi. Tradične býva konfrontácia vyrovnaná,aj keď tentoraz to tak nevyzeralo. Školský bioritmus narušil pohodu našich hráčov, ktorí sa dlho nevedeli rozbehnúť. Oproti turnaju nám dával súper menej miesta a času na riešenie herných situácií. Prehrávali sme už 1:6, 2:7, aby sme to napokon dotiahli a aj otočili. Už teraz sa tešíme na budúcoročné stretnutie.

NEDEĽA  06.03. 2016 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ - MINI HOKEJ 
 
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 8:6 (5:2, 3:4)
Góly BR: Multán 3, Krupčík, Turňová, Belko J., Mundier, Jerguš
 
HK BREZNO - HC ZLATÉ MORAVCE 8:0
Góly BR: Multán 3, Mundier 3, Krupčík, Šiška
 
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 11:5 (8:0, 3:5)
Góly BR: Multán 7, Mundier 2, Krupčík, Hoda

Druháci odohrali doma víťazný turnaj bez zaváhania. Po dvoch druhých miestach z Ružomberka a Dolného Kubína, sme nepripustili stratu ani jedného bodu a zaslúžene sme získali najcennejšie medaily. Dôležitejšie ako víťazstvo bolo veľmi milé prostredie a výborná atmosféra. Približne deväťdesiat detí strávilo nádherné nedeľné dopoludnie, plné maximálneho úsilia, zážitkov a silných emócií.

SOBOTA  27.02. 2016 - Zimný štadión Dolný Kubín
HOKEJOVÝ TURNAJ - MINI HOKEJ 
 
MHA MARTIN - HK BREZNO 8:2 (4:1, 4:1) "A" 5:0, "B" 3:2
Góly BR: Surový, Belko
 
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 1:1 (0:0, 1:1) "A" 0:1, "B" 1:0
Góly BR: Krupčík (Turňová)
 
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 2:5 (1:3, 1:2) "A" 0:3, "B" 2:2
Góly BR: Mundier (Surový), Krupčík (Turňová), Multán (Hoda), Mundier (Surový), Multán

Turnaj sme začali s najťažším súperom. Skoro celú prvú tretinu sme mu vzdorovali, až v závere nám súper odskočil. Najmä hráči v "A" tíme sa nevedeli nabudiť. V druhom zápase sme na základe vysokého víťazstva z posledného vzájomného zápasu očakávali víťazstvo,súper však disponoval lepšími brankármi, tí vymazali našu hernú prevahu a v zápase sme remizovali. Tretí zápas mal rozhodnúť o druhom mieste, v prípade prehry sme mohli skončiť aj poslední. Zápas sme zvládli a súpera sme v jeho domácom prostredí zdolali a obsadili sme druhú priečku za prvým Martinom.

NEDEĽA  17.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 22:2
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 13:11
HK BREZNO - HC LUČENEC 10:8
 
Góly BR v turnaji: Multán 12+1, Berčík 6+3, Paučík 6+1, Polakovič 6+0, Surový 3+3, Krupčík 1+3, Janoštiak 2+1, Budaj 2+1, Turňová 0+3, Miseje 1+1, Ďuriš 1+1, Spišiak 1+1, Fašková 0+2, Kachnič 1+0, Stančík 1+0 

Pre malých Rytierov sme na nedeľu zorganizovali až tri prípravné stretnutia. V prvom sme si jasne poradili s Rimavskou Sobotou. V druhom sme dlho viedli nad Zvolenom, neskôr súper otočil priebeh vo svoj prospech, v závere sme siahali po vyrovnaní, no napokon sme tesne podľahli. Tretí zápas bol opäť dramatický až do samého záveru, s Lučencom sme sa ťahali o každý gól, skóre bolo ako na hojdačke, záver tentoraz vyšiel nám a tak sme druhýkrát zažili gejzír radosti.

Ostatné výsledky:  

HKM ZV-HC LC 9:10 / HC LC-HKM RS 15:2 / HKM RS-HKM ZV 1:2

SOBOTA  13.12. 2015 - Enel Aréna L. Mikuláš
HOKEJOVÝ TURNAJ - MINI HOKEJ 
 
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "A" - HK BREZNO 23:4 (14:2, 9:2)
Góly BR: Krupčík 2, Paučík, Berčík
 
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "B" - HK BREZNO 1:26 (0:13, 1:13)
Góly BR: Paučík 10, Kunštár 4, Surový 3, Berčík 3, Pančík 3, Miseje, Multán, Michalko
 
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:7 (4:4, 0:3)
Góly BR: Multán 3, Pančík 

Na turnaji v Mikuláši sa naši tretiaci stretli dva krát s Mikulášom, najprv s výkonnostne silnejším kolektívom a potom s jeho rezervou. Tretie stretnutie odohrali s Bystricou. Prvé stretnutie nebolo ideálne, chlapci pôsobili ospalo a hra sa im veľmi nedarila, súper dominoval a zlomil ich odolnosť, čo sa odzrkadlilo na konečnom výsledku. V druhom zápase naši naopak, dominovali naši chlapci a predviedli pekné akcie a napravili si sebavedomie. S týmto pocitom nastúpili Brezňania do zápasu s Bystricou, neskorším víťazom turnaja. Pred koncom prvej polovice vyhrávali 4:3. V druhej polovici už ale strieľali góly len Bystričania a tak sme po zlepšenom výkone napokon prehrali, oproti prvému stretnutiu treba dodať, že so cťou. Skúsenosti získané v tomto turnaji budú môcť naši hráči uplatniť v ďalších turnajoch, ktoré ich čakajú. 

NEDEĽA  29.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 7:7 (4:5, 3:2)
Góly BR: Paučík 3, Berčík 2, Multán, Budaj
 
NEDEĽA  29.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK BLESKY DETVA 7:8 (4:0, 3:8)
Góly BR: Ďuriš 2, Janoštiak 2, Budaj, Krupčík, Paučík

Nedeľné dopoludnie patrilo v Aréne Brezno tretiakom, v prvom stretnutí sa zrodila po tuhom boji remíza so Zvolenom. Druhý zápas s Detvou naznačoval, že by sme mali vyhrať, napokon sme zápas stratili v poslednej minúte. Detve sme pomohli našim brankárom, keď sa ten ich zranil. Chlapci pozbierali ďalšie cenné skúsenosti.  

UTOROK  17.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 10:14 (1:7, 3:4, 6:3)
Góly BR: Krupčík 2, Ďuriš 2, Miseje 2, Berčík, Janoštiak, Pančík, Mundier

Sviatkový utorok využili 3-tiaci na prípravný zápas proti Baranom z Bystrice. Po úvodnej tretine ktorá nám nevyšla sme prehrávali. V ďalších častiach hry sme sa na súpera dotiahli a odhliadnuc od výsledku prvej tretiny sme dve tretiny vyhrali. Musíme sa z toho poučiť a zápas hrať od úvodu po koniec zápasu. Pozitívne je, že sa opäť podarilo  vyhrať mikrozápas  starším chlapcom v A tíme, ale aj hra v B čku sa striedanie od striedania zlepšovala.

NEDEĽA  08.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 11:22 (A tím 10:6, B tím 1:16)

Pre malých rytierov sme na nedeľu pripravili prípravné zápasy. V prvom stretnutí sa stretli s Liptovským Mikulášom, ktorému v celkovom účtovaní podľahli. Pozitívny bol výkon A tímu, ktorý svoj mikrozápas vyhral, aj keď nie po ideálnom výkone. B tím Mikuláša bol výrazne nad naše sily, vďaka výrazným individualitám naše mužstvo vysoko prehral.

NEDEĽA  08.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 4:5 (A tím 4:3, B tím 0:2)

Druhé stretnutie so Zvolenom bolo oveľa vyrovnanejšie, kvality oboch tímov boli vyrovnané a tak sa tuho bojovalo až do samého záveru. Chlapci si tak opäť otestovali svoju výkonnosť, dostali ďalší impulz do tréningov. Stretnutie medzi Zvolenom a Mikulášom skončilo najtesnejším víťazstvom 10:11 Mikuláša.

SOBOTA  26.09. 2015 - Enel Aréna L. Mikuláš
HOKEJOVÝ TURNAJ - MINI HOKEJ 
 
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 22:7
Góly BR: Paučík 4, Budaj 3, Ďuriš, Janoštiak, Kunštár, Polakovič po 2, Miseje, Surový, Fašková, Perichta, Pančík, Multán po 1
 
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 18:15
Góly BR: Paučík, Ďuriš po 3, Budaj, Surový, Berčík po 2,  Kunštár, Fašková, Pančík po 1

V sobotu sme tréningovú „drinu“ tretiakom a druhákom spríjemnili miniturnajom v Liptovskom Mikuláši. Túto sezónu to boli prvé zápasy a tak sme mali na mysli aby sa deti najmä dobre bavili. Prvý zápas dokázali vyhrať vyšším rozdielom, to im dodalo sebavedomie a do boja o prvé miesto nastúpili nabudení. Tento zápas bol dramatický až do záveru, kedy dokázali domáci odskočiť na tri góly a vedenie si už udržali. Domáci vyhrali aj v zápase s Ružomberkom a boli tak na 1. mieste, naši malí Rytieri obsadili 2. miesto a 3. skončil Ružomberok.

SOBOTA  26.09. 2015 - Zimný štadión Moravská Třebová
HOKEJOVÝ TURNAJ - MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (CZE) 
 
HK BREZNO - HC SPARTAK CHOCEŇ (CZE) 6:2 (2:2, 4:0)
Góly BR: Paučík 2, Berčík, Surový, Pančík, Janoštiak
 
HK BREZNO - HC RYCHNOV NAD KNEŽNOU (CZE) 11:6 (6:3, 5:3)
Góly BR: Berčík a Surový 3, Paučík 2, Miseje, Janoštiak, Krupčík
 
HK BREZNO - HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (CZE) 3:4 (1:4, 2:0)
Góly BR: Paučík 3
 
SEMIFINÁLE
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 6:8 (4:4, 2:4)
Góly BR: Paučík 3, Surový 2, Berčík 
 
O 3. MIESTO
HK BREZNO - HCM JAROMĚŘ (CZE) 7:3 (3:2, 4:1)
Góly BR: Paučík 5, Surový, Pančík

Nasledujúca sobota patrila našim „Rytierikom“ ročníka 2007 (3. a 2. roč. ZŠ), ktorí cestovali reprezentovať naše mesto na Moravu. V konkurencii šiestich Českých a dvoch Slovenských mužstiev si počínali skutočne výborne. Po dvoch výhrach a jednej prehre o gól v skupine, išli do semifinále proti suverénovi druhej skupiny, Partizánskemu. Tohto súpera potrápili najviac zo všetkých tímov na celom turnaji a finále im ušlo o chlp, prehrali 6:8. So slzami v očiach tak nastúpili do boja o tretie miesto, ktoré si už nenechali ujsť a získali tak cenné bronzové medaile a ešte cennejší úsmev na tvárach. Všetkým zúčastneným patrí pochvala za vzornú reprezentáciu mesta a HK Brezno na medzinárodnom turnaji.