HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
0-3. ROČNÍK - PREDPRÍPRAVKA - REPORTY/ČLÁNKY 

 
NEDEĽA 22.03.2015 - Zimný štadión Detva
HOKEJOVÝ TURNAJ 
 
1. zápas 
MHA MARTIN – HK BREZNO 24:6 (11:1, 13:5)
Góly BR: Berčík 2, Janoštiak, Paučík, Kachnič, Multán

2. zápas
HC 07 DETVA – HK BREZNO 21:8 (13:3,8:5)
Góly BR: Berčík, Multán, Paučík 3, Janoštiak 2, Kachnič

3. zápas
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 12:8 (6:6, 6:2)
Góly BR: Paučík 5, Krupčík 2, Budaj


Mladí rytieri cestovali do Detvy zbierať prvé turnajové skúsenosti. Táto skutočnosť, že ide o prvý turnaj takéhoto rangu mimo domova sa podpísala aj pod naše výsledky. Martin bol jednoznačne nad naše sily, hráči nám ukázali ako sa treba pohybovať alebo strieľať. Podobne to bolo aj v duely s Detvou. Vyrovnaný zápas odohrali hráči so Zvolenom, možno práve preto, že sa so súperom už viackrát stretli. Nevyšla nám najmä koncovka zápasu keď sme aj viedli no vedenie neudržali.

Konečné poradie:
1. MHA Martin
2. HC 07 Detva
3. HKM Zvolen
4. HK BREZNO

Hráči v turnaji získali cenné skúsenosti pri konfrontácii so silnými súpermi a videli koľko driny ich čaká, aby sa im vyrovnali.

ŠTVRTOK  05.03. 2014 - Aréna Brezno - Prípravné medzinárodné stretnutie
HK BREZNO - HK MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (CZE) 12:4 (3:0, 2:2, 3:0, 4:2)
Góly BR: Paučík 3, Surový B. 2, Pančík 2, Miseje, Berčík, Mundier, Mydlo, Polakovič

Už tradičné meranie síl s Moravskou Třebovou sa koná vždy koncom sezóny. Posledné merania síl spred dvoch rokov skončili našou prehrou o gól, minulý rok sme zase o gól vyhrali, očakávali sme teda vyrovnaný duel. Po našej skúsenosti práve s českým hokejom (3. roč. v Kralupách) sme investovali do našich najmenších kopu energie, zorganizovali sme pre nich sériu turnajov a prípravných zápasov aby sme im najmä spestrili prípravu a motivovali ich do tréningov.  Zatiaľ nám túto námahu húževnato vracajú.
Rovnako to bolo aj v zápase s českým tímom. Hráči už vedeli čo majú od zápasového "stresu" očakávať a do súpera sa opreli bez ostychu. Od úvodu sme so súperom dobre držali krok, dokonca sme boli rýchlejší, technickejší, a to sme vyjadrili aj gólmi. V druhej štvrtine (hralo sa 4 x 15 min.) súper strelil góly no v ďalších sme už dominovali, čoho výsledkom bola jasná výhra o osem gólov. Aj tento výsledok naznačuje, že výkony tohto ročníka sú nadpriemerné. Hráčov však čaká dlhá cesta a kopec tréningov ku ďalším významným výsledkom.

SOBOTA  28.02. 2015 - ZImný štadión Rimavská Sobota - Prípravné stretnutie
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 0:13 (0:4, 0:4, 0:5)
Góly BR: Multán 4, Paučík 3, Miseje 2, Pančík, Ďuriš, Krupčík, Janoštiak
Gól BR: Paučík 0:1 - Samostatné nájazdy (doplnok)

Mladíci po výjazde do Zvolena, cestovali do Rimavskej Soboty v rámci odvety z nášho mini turnaja. Po minulo-týždňovej prehre vo Zvolene boli naši najmenší "rytierici" obozretnejší a odhodlaný zabojovať a hlavne vyhrať. Výdatne tomu napomohol brankár, ktorého sme si "požičali" z Banskej Bystrice, čím sme potvrdili naše dobré vzťahy. Mladému brankárovi Šťavinovi chceme týmto ešte raz poďakovať.
Zápas mal tentokrát jednoznačný priebeh, keď nás na oboch stranách podržali gólmani, bolo to už na našich strelcoch. Tí sa presadili aj keď mnoho šancí zostalo ešte nepremenených. Potvrdilo sa tak otrepané hokejové klišé, že každý zápas je iný, keď doma sme bojovali s "rimavákmi" až po samostatné nájazdy. Mladíci tak potvrdili, že majú zaujímavý potenciál, ktorý môžu tvrdým tréningom rozvinúť na vynikajúcu úroveň, k čomu im držíme palce.   

NEDEĽA  22.02. 2015 - ZImný štadión Zvolen - Prípravné stretnutie
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 15:11 (5:7, 4:2, 6:2)
Góly BR: Multán 4, Paučík 2, Kachnič, Budaj, Krupčík, Pančík, Berčík

Zápas sa hral na pomery mladých hráčov netypicky 3x20 minút, čo je pre dve striedajúce formácie, poriadna porcia. To je však pre prípravný zápas žiadúce. Úvod sme mali tentokrát lepší než súper a mladým "bryndziarom" sme poriadne podkurovali, v čase keď by už zápas hraný v rámci pravidiel končil sme dokonca pohodlne viedli. Obrat nastal na konci druhej tretiny, keď sa súperom podarilo po sérii kiksov pri našom bránení vyrovnať. Naši hráči nastúpili do poslednej časti hry bez potrebnej iskry a  to využil súper ktorý sa dostal do vedenia. V tejto chvíli naši hráči sledovali už viac časomieru než hru okolo seba a chýbal nám aj dostatok pohybu. Zvolen tak dokonal obrat v zápase, keď v zápase akoby viac túžil po víťazstve, čo bolo rozhodujúce. Naši hráči tak po sérii víťazstiev prvýkrát v sezóne prehrali, čím získali pohľad na situáciu z druhej, nepríjemnejšej strany. Dúfame, že to bude pre nich dostatočné varovanie a do ďalších zápasov tieto nedostatky v tréningoch odstránime.

NEDEĽA 15.02.2015 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ 1.- 2. ROČNÍKOV

Nedeľné dopoludnie využili najmenší hokejisti na prípravný mini turnaj so súpermi z Rimavskej Soboty a Zvolena. 

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 5:4 s.n (3:2, 1:2)
Góly BR: Pančík 2 , Ďuriš, Paučík, rozhodujúci nájazd premenil Berčík

V prvom zápase sa naši hokejisti zahrievali, keď v takúto hodinu akoby neboli zvyknutý podávať adekvátne výkony. Dostali sme sa do vedenia, no potom súper dokázal vyrovnať a našu zvýšenú snahu pred koncom zápasu zmarili výborní brankári súpera. Na rad tak prišli samostatné nájazdy ktoré rozhodli o víťazovi zápasu. To sa podarilo nášmu hráčovi, keď nešpekuloval a z plnej rýchlosti prepálil súperovho brankára.  

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 7:6 s.n. (3:6, 3:0)
Góly BR: Multán 3, Paučík 2, Pančík, rozhodujúci nájazd premenil Ďuriš

Druhý zápas sme už hrali v trochu vyššom tempe. No súper využil niekoľko šancí a dostal sa do vedenia. Hráči však verili, že aj napriek rozdielu skóre nie je zápas stratený. Pokračovali v bojovnom výkone a do útoku zavelil troj-gólový Multán. Jeho výzvu na vyrovnanie dotiahli kolegovia v "A"- tíme a tak sme opäť v riadnom hracom čase remizovali. Nájazdy nám opäť vyšli lepšie a vzácne vyrovnaných súperov sme porazili, síce najtesnejším rozdielom, ale zato po príkladne bojovných výkonoch. 

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HKM ZVOLEN 7:5 (6:4, 1:1)

Posledný zápas mini turnaja odohrali medzi sebou naši súperi a úspešnejší boli mladí Soboťania. V pomyselnej tabuľke sme teda skončili nasledovne: 1. HK BREZNO 2. HK Rim. Sobota  3. HKM Zvolen. Zápasy však boli vzácne vyrovnané a tréneri sa zhodli, že konfrontácia bola vzájomne prospešná a do konca sezóny ju určite zopakujeme.

NEDEĽA 01.02.2015 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ - MINI HOKEJ 2. ROČNÍKOV
 
HK BREZNO - MHK BLESKY DETVA 18:14 (9:8, 5:2, 5:4)
Góly BR: „A“tím Paučík 6, Berčík 2, Ďuriš 2, Surový 2 „B“tím Pančík 2, Janoštiak, Miseje Mydlo, Kováčik, Fašková
 
HC NITRA - MHK BLESKY DETVA 18:10
 
HK BREZNO - HC NITRA 8:10 (6:3, 7:4, 5:3)
Góly HKB: „A“tím Paučík 8, Berčík 3, Multán 3, Surový, Kováčik, Krupčík  „B“tím Kachnič

Miniturnaj maličkých rytierov bol bojom troch tímov. Okrem domácich sa predstavili Blesky z Detvy a HC Nitra. Medzi druhým a tretím zápasom si všetci hráči zasúťažili v štyroch netradičných súťažiach. V streľbe od modrej čiary do opustenej bránky (vyhrala Detva), v súdržnosti tímov, kde sa celé tímy spojené hokejkami museli čo najskôr dostať cez prekážkovú dráhu na druhú stranu ihriska (vyhrala Nitra), v tímovom šprinte na dve kolá (vyhralo Brezno) a na záver kyvadlová štafeta so sánkami, na ktorých sedeli tréneri svojich tímov (vyhralo Brezno). Pre mnohé mladé nádeje to boli prvé alebo jedny z prvých zápasových skúseností a práve preto nebol výsledok to najdôležitejšie, ale malí hokejisti cez to všetko bojovali o každý kus ľadu, o každý puk, po góloch sa radovali ako veľký profíci. Víťazom turnaja boli všetky zúčastnené deti, ktoré tak strávili nedeľu aktívnym pohybom a odmenou im bol spokojný úsmev na ich tvárach, ako aj spomienková medaila na krku. 

SOBOTA  17.01. 2015 - Zimný štadión Detva
MHK BLESKY DETVA vs HK BREZNO 8 : 29 (2 : 12, 2 : 11, 4 : 6)
Góly BR: Medveď 5, Bálint 3, Piliar 4, Belková 3, Pisch 5, Šchwarzbacher 3, Paučík 3, Berčík 2, Pančik

Mužstvo predprípravky odohralo prípravný zápas v Detve s miestnym MHK BLESKY DETVA, ktorý mal motivačný ale aj konfrontačný charakter, po tvrdej práci v tréningu je potrebné zistiť, ako na tom vlastne sme. Naši chlapci si v zápase počínali veľmi dobre herne aj výsledkovo

NEDEĽA  21.12. 2014 - Zimný štadión Lučenec 
HC LUČENEC - HK BREZNO 15:25 ("A" 14:10 "B"11:5)
Góly BR: Bálint Alex 4, Paučík 4, Schwarzbacher Mathias 3, Berčík 3, Pisch 2, Medveď 3, Pančík 2, Kvietok, Surový Bruno, Ďuriš, Janošitak Tobias

V prípravnom zápase sa predstavili tretiaci Lučenca a Brezna ktorí si zahrali vo veľmi priateľskom prostredí, ktoré nám "južania" pripravili. Priebeh hry bol pomerne vyrovnaný a súper bol veľmi húževnatý. Hráči si museli siahnuť blízko dna svojich síl aby súpera prestrieľali. Pri starších sa to darilo až do chvíle kedy sa na nich začal podpisovať náročný program z posledného ťažkého ale úspešného hokejového víkendu. Mladší hokejisti v prvých dvoch tretinách jasne dominovali a ukázali dobrý potenciál, na ktorom môžeme poctivým tréningom vybudovať zaujímavú hokejovú nadstavbu. Výsledok akcie bol mierne vedľajší aj keď nás výhra určite potešila. Zápas bol vzácne vyrovnaný a obom súperom dal mnoho skúseností. Súpera radi privítame aj u nás a podobných zápasov do konca sezóny zorganizujeme čo najviac.

  

NEDEĽA  07.12. 2014 - Aréna Brezno - Prípravné stretnutie
HK BREZNO - MHK BLESKY DETVA 3:6 (3:1,0:3,0:2)
Góly BR: Tóth 2, Medveď

V prípravnom zápase dostali priestor všetci naši prípravkári dokopy ich bolo vyše 40. Skôr ako o výsledok nám išlo o motiváciu, a zápas je pre každého hokejistu tou najväčšou. Súper postavil 12 hráčov, ktorí si postupne zmerali sily s našimi 3 tímami, v ktorých bola rozložená naša kvalita! Náš A-tím si so súperom poľahky poradil, no potom už zatiahla brankárka Detvy roletu a za svoj chrbát už gól nepustila. Ak by sme sa súperovi postavili s výberom najskúsenejších hráčov zrejme by nám vyhrá neušla, príležitosť okúsiť zápasový adrenalín sme však nikomu odobrať nechceli. Do odvety zrejme už však vycestujeme s užším výberom a snáď sa to odzrkadlí aj na výsledku. Čas do odvety musíme využiť tréningom, ktorý nás najlepšie pripraví.

SOBOTA / NEDEĽA 22.-23.11.2014 - Zimný štadión KRALUPY NAD VLTAVOU (CZE)
HOKEJOVÝ TURNAJ DALKIA CUP 2014 KRALUPY NAD VLTAVOU

Na základe podpory Dalkie, ktorá bola hlavným sponzorom turnaja a taktiež výrazne podporuje aj náš klub, sme boli pozvaní na zahraničný hokejový turnaj do príjemného hokejového prostredia v Kralupách nad Vltavou. 
Náš zatiaľ najdlhší výjazd, podporili:

DALKIA BREZNO
DEMIAN Jaroslav
JAZZ ROCK PUB BREZNO
INDUSTRY BREZNO (pani MALÍKOVÁ),

ktorým týmto spôsobom za ich podporu ďakujeme a bez nich by sme sa turnaja zúčastnili len veľmi ťažko.

Od príchodu do nového prostredia bolo z hráčov cítiť očakávanie z konfrontácie dvoch odlišných hokejových škôl, ako aj rozličných prístupov v tomto ročníku. Už prvé rozhovory naznačili, že mládežnícky hokej v Čechách má trochu lepšiu podporu a prístup hráčov a rodičov je trochu iný než náš. Hráči súpera nastupovali na svoj piaty či šiesty turnaj v tejto sezóne, zatiaľ čo pre nás to bola prvá skúsenosť. V prvom zápase boli naše menšie skúsenosti trochu cítiť.

I. Zápas

HK BREZNO - SC KOLÍN (CZE) 6:13 (2:4,3:5,1:4)
Góly HKB: Bálint Alex 3, Tóth Patrik, Paučík Milan, Medveď Marek

Úvod zápasu patril súperovi a nám chvíľu trvalo kým sme sa vyrovnali s dôraznou hrou v osobných súbojoch. Herne sme sa dokázali súperovi vyrovnať a hrozili sme najmä z rýchlych brejkov. Kľúčové však boli chvíľky kedy sme mierne stratili nasadenie a pasívne sledovali hru súpera, čo opäť vychádza z menšej zápasovej praxe. Do konca zápasu sme však nepoľavili a bojovali sme o každý puk, čo sa ukázalo v ďalších zápasoch.

Za najlepšieho hráča HK Brezno v zápase s Kolínom bol vyhlásený Alex Bálint, strelec troch gólov.

II. Zápas

HK BREZNO - HC SLÁVIA PRAHA (CZE) 4:24 (1:10,9:1,7:2)
Góly HKB: Tóth 2, Medveď 2

Slávia nepatrila len k favoritom turnaja, ale podľa všetkého je favoritom všade, kde sa objaví v celej republike. Aj naši hráči mierne vnímali, že ide o veľkoklub, čo sa potvrdilo aj na ľade. Po opadnutí možno až prílišného rešpektu, však prišli pekné hokejové momenty a parádne góly aj do siete Slávie. Každý vyhratý súboj, odobraný puk, podarená prihrávka nám však vlievala nové skúsenosti a sebavedomie, čo sme chceli využiť proti ďalším súperom v turnaji. Najlepším hráčom v zápase so Sláviou Praha sa stal Patrik Tóth, ktorý sa gólovo presadil dvakrát a dokázal sa aj dôrazom a rýchlosťou rovnať najlepším hráčom Slávie.

III. Zápas

HK BREZNO - PZ RYTÍŘI KLADNO (CZE) 7:11 (2:1,2:7,3:3)
Góly HKB: Tóth Patrik 3, Bálint Alex, Miroslav Pisch, Medveď Marek, Schvarzbacher Mathias

V súboji Breznianskych a „Jágrových“ Kladenských rytierov sme začali najlepší zápas v turnaji. Všetky skúsenosti z ťažkých duelov sme akoby naukladali do jedného výborného výkonu a súper z Kladna sa len čudoval. V polovici zápasu sme už vyhrávali 4:1, no po ľahkom inkasovaní, až siedmych gólov v jednom rade sme sa pozerali na stav 4:8. Hráči sa nechceli vzdať a dotiahli na sa na dostrel, za stavu 7:8 sme si vytvorili aj množstvo šancí, no nepodarilo sa nám vyrovnať a opäť prišli chyby ktoré súper potrestal a po troch gólikoch nám odskočil. Z hráčov bolo cítiť sklamanie lebo sami videli, že sme zápas jednoznačne mohli vyhrať.
Najlepším hráčom, respektíve hráčkou sa stala naša výdatná výpomoc z Detvy a síce brankárka Livka Debnárová, ktorá nás držala na dosah k víťazstvu.

Záver prvého hracieho dňa spestrili súťaže, ktoré boli poňaté zábavne a zapojili sa do nich všetci hráči, súťažilo sa v rýchlosti korčuľovania, opičej/prekážkovej dráhe, streľbe na bránu, tlačení pneumatík, či ťahaní trénerov na boboch. Brezňania vyhrali v rýchlosti brankárov na jedno kolo zásluhou Livky Debnárovej, ako aj v tlačení pneumatík brankárov, kde s Livkou súťažil aj Šimon Janoštiak. Ďalšia súťaž kde sme vyhrali bolo ťahanie trénera na boboch, čím hráči získali „rád zlatých bobov“.

IV. Zápas

HK KRALUPY NAD VLTAVOU (CZE) - HK BREZNO 6:3 (5:2,0:0,1:1)
Góly HKB: Belková Terezka, Bálint Alex, Paučík Milan s.n.

S domácim celkom sme taktiež odohrali výborný zápas, ktorý bol na túto kategóriu vzácne vyrovnaný. V úvode sme trochu poľavili a súper získal náskok troch gólov, a potom nám vrásky na čele robil najmä brankár Kralúp, ktorý vychytal aj vyložené šance aké sme inak v priebehu turnaja premieňali. To bolo jednoznačne základom úspechu celého tímu Kralúp. Po takomto výkone sa však hráčom ťažko niečo vytýkalo najmä keď sa po ich lícach kotúľali slzy.
Najlepšou hráčkou HK Brezno sa v zápase s Kralupami nad Vltavou, stala strelkyňa gólu Terezka Belková.
Posledné meranie síl naznačovalo extra kvalitného súpera a hráči po predošlých bojoch už trochu strácali paru. Bojovať však boli odhodlaný do posledného dychu.

V. Zápas

HK BREZNO - ŠK HOÁCKÁ SLÁVIA TŘEBÍČ  (CZE) 4:18 (0:7,2:5,2:6)
Góly HKB: Tóth Patrik 2, Bálint Alex, Paučík Milan

Gradujúcu formu sme chceli potvrdiť aj s kvalitným súperom, ktorý v prípade výhry bojoval o celkové prvenstvo v turnaji. Ten bol však proti a ukázal, že hokejovo je zatiaľ o nejaký level pred nami. Po ťažkej prvej tretine sme sa adaptovali na rýchlosť a dôraz a presadili sme sa peknými gólmi, no tie len korigovali výsledok. Bojovnosť oboch celkov však bola ukážková.
Najlepším hráčom v tomto zápase sa stal Samuel Piliar, ktorý sa síce nepresadil gólovo, ale vytvoril množstvo príležitostí pre svojich kamarátov, vzorným napádaním či bránením.

Konečné poradie
1.ŠK Horácka Slávia Třebíč
2. HC Slávia Praha
3. SC Kolín
4. HK Kralupy nad Vltavou
5. PZ Rytíři Kladno
6. HK BREZNO

V turnaji sme teda obsadili 6. miesto, no podstatnejšie je, že sme odohrali tri vyrovnané zápasy, v ktorých sme mohli byť aj úspešní. Dojem z našej hry bol dobrý, hráči sa postupne doťahovali na súpera korčuliarsky, technicky, či v hre do tela. Našou nevýhodou však bola tímová hra a kombinácie, na ktoré máme nedostatok tréningovej, či zápasovej praxe. Tie však získame len 100%-nou tréningovou dochádzkou a nasadením. Pri kompaktnosti tímu nie je problémom zorganizovať zápas či turnaj, čo je však obtiažne pri slabej dochádzke. Systém prípravy mladých hokejistov je v Čechách trochu odlišný ako u nás a je treba uznať, že sa z neho môžeme inšpirovať. So súťažnými zápasmi začínajú už v tretej triede a každý so súperov mal odohraté už cca 30 zápasov. Ak k našej bojovnosti a potenciálu, kde naši chlapci bojovali ako levy a presadili sa individuálne aj proti kvalitným tímom, pridáme zápasovú prax, môžeme byť úspešní u nás, ako aj v odvete s našimi západnými susedmi. Cieľ máme teda vytýčený a dovolím si povedať na dosah ruky, a je len na nás ako sa nám ho podarí naplniť.

Organizátorom a predovšetkým pani Márii Meřinskej sa chceme poďakovať za pozvanie a starostlivosť vysoko nad rámec povinností, ktorú nám venovali počas celého pobytu v príjemnom prostredí. Náš pohľad ukazuje, že prostredie u našich susedov, napriek podobným problémom aké máme my, je stále trochu viac „hockey - frendly“ ako u nás. Celý štadión dýchal počas turnaja príjemnou hokejovou atmosférou.
Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou organizácie turnaja boli naši rodičia, ktorí vycestovali v poriadne početnej skupine, ktorá vytvorila hráčom „domáce prostredie“, aj takmer 700 kilometrov od Brezna. Fandili naozaj korektne a za každých okolností.

Dúfame, že skúsenosti, ktoré sme nazbierali využijeme v ďalšom hokejovom napredovaní, ktoré nás privedie k víťazstvám v ďalších zápasoch. Fotogaléria