HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
0-3. ROČNÍK - PREDPRÍPRAVKA - REPORTY/ČLÁNKY 

 
SOBOTA 02.02.2019 -  Zimný štadión Detva
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 

Do Detvy sme cestovali opäť bez vlastného brankára. Množstvo hráčov bolo chorých, alebo inak indisponovaných. Boli sme však odhodlaní zabojovať aj v užšej zostave.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:6 (1:3, 1:3)
Góly BR: Gregor (Piliar, Flosník), Piliar (sam.)

Prvý zápas začal dobre, súpera sme poriadne zatlačili, no ten zo sporadických protiútokov skóroval a deckám to ubralo zo sebavedomia. Dobojovali sme to na prijateľný výsledok no na väčšiu drámu to nestačilo.

HC´07 DETVA - HK BREZNO 2:11 (1:5, 1:6)
Góly BR: Rošková (Lamper), Majer (sam.)

Aj zápas s domácou Detvou sme začali dobre. Išli sme do vedenia a dlho sme súpera tlačili. Ďalší priebeh bol však podobný ako v prvom duely. 

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 13:2 (5:0, 8:2)
Góly BR: Flosník (Gregor), Lamper (sam.), Piliar (Gregor), Flosník (Piliar), Piliar (Flosník), Piliar (Gregor), Gregor (Piliar), Lamper (Sihelský), Piliar (Flosník), Lamper (Sihelský), Piliar (Flosník), Leitner (Majer), Piliar (Gregor)

Konečne sme sa z výhry mohli radovať v priamom súboji o 3. miesto v turnaji. Z hráčov opadol všetok stres a zápas si doslova užívali. Ak by sme takúto ľahkosť a občas až drzosť, v zakončení ukázali aj v predošlých zápasoch, mohli byť pre nás úspešnejšie. Každým zápasom sa však učíme nové veci a uvidíme, akú skladačku z nich dokážeme poskladať na konci sezóny.

V improvizovanej zostave sme tak dosiahli na tretie miesto, aj keď výkony boli slušné výsledky boli trochu horšie. Dúfam, že do najbližšieho turnaja nastúpime konečne v plnej sile a zabojujeme o popredné priečky v poradí.

NEDEĽA 25.11.2018 -  Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 7:8 (2:3, 3:2, 2:3)
Góly BR: Lamper (Berčík), Berčík (Piliar), Berčík (Lamper), Berčík (sam.), Lamper (Berčík), Lamper (Berčík), Piliar (Lamper), Ambrózy (Leitner)

Tretiaci sa pripravujú na svoju porciu turnajov. Od začiatku boli v zápase dominantný, najmä naša prvá trojica. Jediné čo sa dalo našim hráčom vytknúť, že z vytvorených šancí viac nepremenili. Pri tomto konštatovaní treba logicky pochváliť aj súperových brankárov. V prípade lepšej efektivity mohol byť rozdiel vo výsledku ešte výraznejší. 

Podstatou dnešného zápasu nebola v prvom rade výhra, ale aktívne strávený čas na ľade, kde sme si mohli zmerať sily so súperom so Zvolena. Už 2.12. nás čaká domáci turnaj 3. ročníka. Zatiaľ v jedinom turnaji naši tretiaci nenašli premožiteľa, to by sme chceli potvrdiť aj v domácom prostredí.

NEDEĽA 28.10.2018 -  Zimný štadión Banská Bystrica
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 

Banská Bystrica zorganizovala mini turnaj za účasti domácich "baranov" HC´05 B. Bystrica "bryndziarov" HKM Zvolen a "rytierov" HK Brezno. Hralo sa systémom každý s každým 2x15 min.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA -  HK BREZNO 11:18 (3:7, 8:11)
Góly BR: Rošková (Jagerčík), Sihelský (Lamper), Budaj (Rošková), Rošková (Budaj), Berčík (Kšpál), Kindernay (sam.), Lamper (Sihelský), Kušpál (Berčík), Berčík (sam.), Berčík (sam.), Berčík (sam.), Lamper (Sihelský), Zubák (sam.), Sihelský (Lamper), Lamper (Hudík), Lamper (Hudík), Kindernay (Berčík) Kachničová (sam.) 

Druháci, ktorí hrávajú väčšinou za staršie ročníky si konečne mohli vyskúšať konfrontáciu s rovesníkmi. Vyšli z nej na výbornú. Herne dominovali a hrali pekný kombinačný hokej. Nezlakomili sa individuálne riešenia, keď mali lepšie postaveného spoluhráča volili prihrávku, čoho výsledkom boli pekné góly.

HK BREZNO - HKM ZVOLEN  16:13 (8:6, 8:7)
Góly BR: Lamper (Gajdoš), Berčík (Kindernay), Sihelský (Giertl), Rošková (Kožiak), Kindernay (Berčík), Berčík (sam.), Sihelský (Lamper), Lamper (Sihelský), Rošková (Sihelský), Rošková (Kožiak), Berčík (Kindernay), Berčík (Kindernay), Rošková (Sihelský), Berík (sam.), Berčík (sam.), Budaj (Rošková)

Zápas so Zvolenom bol ťažší a výsledok bol ako na hojdačke. Nakoniec naši hráči nastrieľali viac gólov a opäť sa tešili z víťazstva.

Takéto víťazstvá sú len začiatkom a čaká nás ešte kopa práce. Je to však super povzbudenie do ďalšej driny. Hráči 2. ročníka majú slušný potenciál, čo je spôsobené aj tým, že už sú pokope relatívne dlhý čas a preto sú takmer všetci na rovnakej úrovni, čo robí súperom problémy. Rodičom ďakujeme za podporu a výborné fandenie. 

NEDEĽA 23.09.2017 -  Zimný štadión Zvolen
HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH 

V tretiackej skupine hrajú naši rytieri v spoločnosti Veľkého Krtíša, Zvolena (dva tímy červený a modrý) a Detvy.

HKM ZVOLEN "červený tím" HK BREZNO 3:11 (1:4, 2:7)
Góly BR: Flosník (Kindernay), Majer (Mlynarčík), Berčík (Mlynarčík), Berčík (Lamper), Berčík (Flosník), Berčík (Figľuš), Lamper (Berčík), Figľuš (Berčík), Figľuš (Gregor), Berčík (s.n.), Figľuš (Flosník)

Začali sme inkasovaný gólom, na ktorý sme však rýchlo odpovedali. Naši hráči prebrali iniciatívu v zápase a zvolenčanov už prakticky k ničomu nepustili. Herne sme dominovali a čo je dobré dokázali sme sa aj strelecky presadiť. Dobre zachytal aj brankár Jagerčík.

HKM ZVOLEN "modrý tím" HK BREZNO 2:13 (0:9, 2:4)
Góly BR: Berčík (Lamper), Berčík (Figľuš), Flosník (Gregor), Lamper (Figľuš), Berčík (Lamper), Berčík (Gregor), Berčík (s.n.), Berčík (s.n.), Berčík (Lamper), Flosník (Kindernay), Berčík (Lamper), Berčík (Gregor), Kindernay (Flosník), Lamper (s.n.)

V druhom zápase bol rozdiel vo výkone ešte väčší. Hráči si to všimli, ale namiesto podcenenia súpera hrali pekný kombinačný hokej. 

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 14:4 (7:3, 7:1)
Góly BR: Kindernay (Flosník), Lamper (Berčík), Berčík (Figľuš), Lamper (Figľuš), Berčík (Majer), Majer (Berčík), Berčík (Mlynarčík), Figľuš (Berčík), Figľuš (Lamper), Figľuš (Berčík), Flosník (Gregor), Berčík (sam.), Lamper (Majer), Berčík (Flosník) 

Posledný zápas začal vyrovnane. Dlho bol stav remízový, no potom súper akoby odpadol kondične a ruka v ruke aj herne. Naši hráči tešili divákov peknou nesebeckou hrou. Na druhej strane si vedeli vypracovať aj individuálne akcie a nekompromisne ich zakončiť.

V turnaji sme tak nenašli premožiteľa a prezentovali sme sa aj pekným herným prejavom. Hráči si doslova turnaj aj zápasy užili, rovnako ako aj tréner. Najbližší turnaj tentokrát 4. ročníka nás čaká už o týždeň 30.9. 2018 u nás v Aréne Brezno. 

H E A D L I N E S