HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
0-3. ROČNÍK - PREDPRÍPRAVKA - REPORTY/ČLÁNKY 

 
NEDEĽA 08.12.2019 -  Zimný štadión Lučenec
HOKEJOVÁ  MINI Liga

V Lučenci sme si dnes prvýkrát zahrali "miniligu". Zaujímavý formát ponúkal množstvo kratučkých zápasov 1x15min. na malinkom ľade. Úvod nám trochu nevyšiel. Chémia v tíme nebola úplne super. V priebehu turnaja sa to už zlepšovalo, no prehraté zápasy nám nedovolili myslieť na vyššie priečky.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 3:2               HK BREZNO - HC 07 DETVA 4:3
HK BREZNO - HK RUŽINOV BA 4:5                              HK BREZNO - HK TRNAVA 2:3
HK BREZNO - ALTIS ORAVA 1:6                                   HK BREZNO - HK DUKLA TRENČÍN 7:2
HK BREZNO -  BE THE BEST 3:6                                 HK BREZNO - HK VEĽKÝ KRTÍŠ 3:0
HK BREZNO - HC LUČENEC 4:2

Vyhrali sme teda 5 duelov a v 4 sme prehrali. Pár zápasov nám ušlo ozaj o chlp, často sme triafali tyčky, alebo nedali góly, do odkrytej brány. Jediný vyhratý zápas naviac, by nás posunul na tretie miesto. Pri optimálnom fungovaní tímu sme mohli pomýšľať, aj na najvyššie priečky. Bola to pre nás dobrá skúsenosť a inšpirácia pre usporiadanie podobného formátu turnaja. 

SOBOTA 07.12.2019 -  Zimný štadión Zvolen - Priateľské stretnutie 2. Ročník
HKM ZVOLEN "A" - HK BREZNO "A"  6:7 (5:5, 1:2)       
HKM ZVOLEN "B" - HK BREZNO "B"  5:2 (3:0, 2:2)

Na zápas do Zvolena sme cestovali s kombinovanou zostavou. Keďže druhákov veľa nemáme, doplnili sme ich prvákmi a začiatočníkmi z tretieho ročníka. Zápas bol vzácne vyrovnaný. Za nás sa presadili najmä druháci, prípadne hráči ktorí už trénujú dlhšie, čo je logické. Po zápase sme si ešte vyskúšali samostatné nájazdy a príjemný sobotný hokejový zážitok bol za nami.

ŠTVRTOK 07.11.2019 -  Aréna Brezno
MEDZINÁRODNÉ HOKEJOVÉ STRETNUTIE
 
HK BREZNO - RUMUNSKO

Vo štvrtok 07.11. 2019 zažili naši najmenší, veľkú zápasovú premiéru. Odohrali sme medzinárodný zápas s deťmi, z Rumunska. Súper bol pre nás neznámou. Preto sme sa rozhodli dať priestor všetkým hráčom, ktorých v tejto kategórii máme. Našim cieľom nebolo víťazstvo za každú cenu, ale skôr poskytnutie motivácie do tréningu, novým zápasovým impulzom. Preto je výsledok bezpredmetný. Deti sme pochválili za nasadenie, ale zároveň sme si poznačili detaily, ktoré zapracujeme do ďalších tréningov.

NEDEĽA 03.11.2019 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH 3. ROČNÍK

Recipročný turnaj pod záštitou SSZĽH zo série v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, sme tentokrát hostili v Brezne. Účastníci turnaja HK Brezno, HC´05 Banská Bystrica, bieli a červení, HK Sport trend Žiar nad Hronom

HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA "RED" 6:5 (4:1, 2:4)
Góly BR: Hudík (Leitner), Hudík (Leitner), Hudík (Potánčok), Rošková (Kupec), Leitner (Hudík), Hudík (Leitner)

Zápas sme začali dobre, boli sme prvý pri puku a určovali sme tempo hry. Odskočili sme aj gólovo. Potom, sme však po fauloch inkasovali z nájazdov. Pred koncom sme využili tlak a tesne sme vyhrali. Myslím, že v našich silách bolo vyhrať aj vyšším rozdielom. 

HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA "WHITE" 13:4 (7:2, 6:2)
Góly BR: Leitner (Hudík), Kindernay (Rošková), Rošková (Kindernay), Rošková (Kindernay), Kindernay (Rošková), Leitner (Hudík), Lamper (sam.), Leitner (Potánčok), Leitner (Jagerčík), Turňa (Leitner), Sihelský (Kušpál), Turňa (Leitner), Leitner (Hudík)

Trochu viac ľahkosti sme mali v druhom zápase. Darilo sa nám hlavne strelecky a to súpera zlomilo. Neskôr sa už len sporadicky dostával do šancí. a výsledok sme formovali našimi peknými akciami.

HK BREZNO - HK ŠPORT TREND ŽIAR NAD HRONOM 21:0 (11:0, 10:0)
Góly BR: Rošková 5g+3a, Leitner 5+1, Sihelský 1+5, Hudík 3+2, Lamper 3+2, Turňa 1+3, Kindernay 1+3, Kušpál 2+1, Ridzoň 0+2

Posledný zápas bol plne v našej réžii. Súper sa takmer nedostal na našu polovicu. Hráči si zápas a svoju dominanciu užili. Padlo množstvo gólov po kombinačných akciách.

V turnaji vynikli hráči ktorí v tréningu bez problémov plnia pokyny a makajú naplno. Ak to takto vydržia naďalej ich napredovanie bude ďalej pokračovať.

Od HK Brezno sme dostali ceny ktoré boli odmenou pre hráčov za ich predvedené výkony.

NEDEĽA 27.10.2019 -  Zimný štadión Banská Bystrica
2. ROČNÍK a MLADŠÍ
 
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 22:2

Aj naši najmladší si išli zmerať sily s hráčmi Banskej Bystrice. V tomto ročníku je dôležitejšie než výsledok, samotný zážitok zo zápasu. Prehodenie zostavy, alebo absencia jedného-dvoch hráčov môže úplne skresliť výsledok. Hráči si však zápas ako aj cestu veľkým autobusom veľmi pochvaľovali. Najbližšiu šancu zažiť zápasový adrenalín majú naši prváci a druháci 07.11. 2019 o 16.15 hod.  proti hráčom z Rumunskej Bukurešti v Brezne. 

NEDEĽA 27.10.2019 -  Titan Aréna Liptovský Mikuláš
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH 3. ROČNÍK
 
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "WHITE" - HK BREZNO  1:18 (0:9, 1:9)
Góly BR: Kidernay (Jagerčík, Ridzoň), Lemper (Berčík), Kindernay (Rošková), Berčík (Sihelský) Leitner (Hudík), Berčík (Lamper), Berčík (Lamper), Rošková (Kindernay, Ridzoň), Turňa (Hudík), Berčík (Lamper), Sihelský (Berčík), Lamper (Berčík), Leitner (sam.), Berčík (Sihelský), Hudík (Leitner), Lamper (Berčík), Berčík (Sihelský), Berčík (Lamper)

Druhý zápas mal už iný priebeh. Dominovali sme od začiatku a súper sa len sporadicky dostal ku našej bráne. Hráči si dovolili pekné individuálne akcie, ale čo je dôležitejšie, pekne kombinovali a dali góly po pekných prihrávkach. Zápas sme si doslova užívali.

HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "BLUE" - HK BREZNO  4:15 (1:7, 3:8)
Góly BR: Rošková (Kindernay), Sihelský (Lamper), Berčík (sam.), Kindernay (Ridzoň, Rošková), Berčík (Sihelský), Berčík (Lamper), Leitner (Hudík), Berčík (Lamper), Leitner (Turňa, Hudík), Leitner (Hudík), Rošková (sam.), Leitner (sam.), Berčík (Sihelský, Lamper) 

V prvom zápase sa chlapci mierne hľadali. Kombinácia nebola najlepšia, ale to bolo spôsobené tým, že sme v tejto zostave dlhšie nehrali. Postupne sme sa dostávali do tempa a pribúdali aj góly. Dobre zachytal aj brankár a tak sme sa radovali z vysokého víťazstva.

 
SOBOTA 12.10.2019 -  Zimný štadión Banská Bystrica
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH 3. ROČNÍK
 
HK BREZNO - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA "RED" 11:12 (6:5, 6:6)
Góly BR: Kindernay (Leitner), Leitner (Kindernay), Kindernay (Leitner), Leitner (sam.), Leitner (sam.), Rošková (Jagerčík), Leitner (sam.), Hudík (sam.), Kindernay (Kupec), Leitner (Kindernay), Sihelský (sam.)

Prvý zápas v turnaji nám nevyšiel. Hneď prvé strely skončili v našej bráne. Prakticky celý zápas sme súpera doťahovali. Keď sme sa dostali do vedenia, tak len na veľmi krátky čas. Napriek chybám sa nedá hráčom vytknúť bojovnosť. Za hrou ktorú však dokážeme hrať sme výrazne zaostali. Záver bol z našej strany bojovný a pár sekúnd pred koncom sme vyrovnali. Hráči však nevenovali pozornosť ďalšej hre a zase sme len pár sekúnd pred koncom inkasovali rozhodujúci gól. Tento moment akoby len podčiarkol náš výkon v zápase.

HK BREZNO - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA "WHITE" 6:12 (8:5, 4:1)
Góly BR: Kindernay (sam.), Rošková (Virág), Hudík (Rošková), Sihelský (sam.), Lamper (Turňa), Leitner s.n.

Pred druhým zápasom som hráčov upozorňoval, že sa nesmieme sústrediť na iné veci ako na našu hru. Naša hra bola o niečo lepšia, ale bez ochoty pracovať na 100% pre tím. Najmä obranná činnosť po stratách puku bola slabšia. Preto nám súper napriek tomu, že nebol kvalitnejší ako predošlý tím odskočil. Vybrali sme si slabší deň, pre našich hráčov to bol prvý silnejší súper v sezóne, prvý turnaj mimo našej Arény a preto to bola pre nich aj mierna facka, nakoľko sme šli do zápasov bez pokory na ktorú netreba zabúdať. V tréningu sa musíme zamerať na veci ktoré nám nešli ale najmä zlepšiť morálku a výsledky sa v sezóne určite dostavia, lebo hráči sú šikovní a majú dobrý potenciál. Najbližšie môžeme napredovanie ukázať v Liptovskom Mikuláši na turnaji tretiakov 27.10. 2019.

H E A D L I N E S