HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
0-3. ROCNIK - PREDPRIPRAVKA

SEZÓNA 2013/2014

Dostala sa ku nám informácia, že sa rodičia pýtajú, prečo deti v predprípravke netrénujú v menších skupinách s viac trénermi. Otázka je to legitímna a úplne na mieste.

Vážení rodičia, verte mi, že asi nikomu viac, ako nám vo vedení klubu a tak isto našim trénerom nezáleží na tom, aby naši hráči mali čo najviac tréningových jednotiek na ľadovej ploche v čo najvyššej kvalite. No žiaľ musím konštatovať, že nebolo v našich silách zabezpečiť viac hodín ľadovej plochy.

Hokejový klub Brezno nie je vlastníkom zimného štadióna. Sme iba nájomcom ako každý iný, kto si chce prenajať ľadovú plochu. Hokejový klub Brezno si musí ľadovú plochu prenajímať a deliť spolu s komerciou, kraso klubom, základnými školami a z tými čo si jednoducho za ľad zaplatia, čoho výsledkom je len ten počet hodín ľadu, ktoré sme mali k dispozícii aj túto sezónu.
V Brezne máme len jednu ľadovú plochu a preto nie je možné, aby sme mali k dispozícii toľko ľadu, ako by sme potrebovali. Neviete si ani predstaviť, aké je to náročné skombinovať tréningový proces s komerciou. Naozaj sme radi, že nám MŠK vychádza v ústrety ako sa len dá, ba niekedy nám dáva ľad na úkor ich finančného zisku, ktorí potrebujú ako soľ, aby boli schopní platiť náklady na prevádzku. Za to sa im chcem aj touto cestou poďakovať.

Pre tento dôvod, museli detičky trénovať v takom počte v akom trénovali aj túto sezónu. My vieme, že je to nevyhovujúce, pretože je ich veľmi veľa a potrebovali by sme to rozdeliť aspoň na dve skupiny, ale vravím túto sezónu to jednoducho nešlo.

Manažér mládeže Mgr. Tomáš Turňa: "...robíme všetko preto aby jeden tréner nepracoval s viac ako desiatimi deťmi v skupine, nie vždy sa to darí, pretože viacerí tréneri majú svoje zamestnania a viac trénerov pre finančné možnosti nie je možné angažovať. Čo sa týka obsahu tréningu, tak ten malý priestor po tretiu triedu vôbec nie je problém, deti si osvoja obratnosť a pohyb na malom priestore a so stúpajúcim vekom budú dostávať väčší priestor a zvykať si na väčšiu plochu..."

Máme po sezóne. Chystá sa vyhodnotenie sezóny a valné zhromaždenie. Po týchto udalostiach, už budeme naplno makať na novej sezóne, do ktorej pôjdeme opäť o niečo múdrejší a skúsenejší. Verte, že urobíme maximum preto, aby všetko, ale ozaj všetko fungovalo čo najlepšie a aby od financií, tréningového procesu, materiálneho zabezpečenia, personálu bolo zabezpečené v čo najlepšom svetle a aby hráči mohli riešiť len hokej a nič iné ako hokej.

V prípade, že máte akékoľvek otázky tak píšte na stránku hkbrezno.com, na fcb, na môj mail alebo mi rovno zavolajte. Sme tu predsa jeden tím. Riešme problémy spolu v prospech klubu. A my sme tu pre Vás.

Peter Šulej
Člen VV HKB