HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - SPRÁVY

KADETI V TOP 14

Brezno 22.12.2018 Vážení fanúšikovia a priaznivci Horehronských Rytierov, dnešný deň sa bude v klubovej kronike písať ako výnimočný. Družstvo kadetov HKB sa prvý krát v histórii tejto súťaže, prebojovalo medzi 14 najlepších tímov Slovenska. V základnej časti svojimi výkonmi neustále atakovali postupovú pozíciu a práve dnes si ju aj definitívne potvrdili. Je to neskutočne krásny pocit, že budeme hrať s najlepšími klubmi a budeme hrať celoslovenskú súťaž o majstra republiky s tímami ako HC SLOVAN BRATISLAVA, HC KOŠICE, HK POPRAD, MHA MARTIN, MMHK NITRA, HKM ZVOLEN, HC 05 BANSKÁ BYSTRICA alebo HK DUKLA TRENČÍN. Veľká vďaka pre všetkých, ktorí sa o tento fantastický úspech pričinili. Veľké absolutórium patrí hráčom, trénerom, vedúcej mužstva a taktiež rodičom. Dnešným dňom skončila ťažká základná časť a začína časť ešte ťažšia. Celému tímu preto prajeme, aby sa mu vyhýbali zranenia a aby mal vždy po ruke aj nejaké to šťastíčko. Od nového roka Vás všetkých srdečne pozývame na kvalitný hokej do Arény Brezno a veríme, že budete chodiť v hojnom počte povzbudiť svojich Rytierov. Budú to veľmi potrebovať. Tešíme sa na Vás

NOVÝ FAN SHOP HKB

Brezno 09.11.2018 Vážení priaznivci HK BREZNO, dnešným dňom spúšťame náš oficiálny FAN SHOP. Po dohode so spoločnosťou 3b, ktorá vyhovela všetkým našim predstavám a požiadavkám, si tak už od dnešného dňa, môžete zabezpečiť rôzne FAN predmety vo farbách a dizajne Horehronských Rytierov. Sortiment, sa bude postupne dopĺňať a tak si každý fanúšik určite príde na to svoje. Kúpou akéhokoľvek FAN predmetu, podporíte náš klub.

Všetky FAN predmety HKB nájdete na stránke:
http://www.forfanshop.com/hokej/hk-brezno

TRIO HOREHRONSKÝCH RYTIEROV V HOKEJOVEJ LIGE MAJSTROV

Brezno 09.10.2018 Dnešný večer budeme opäť prepisovať klubovú históriu. Ak ste dnes sledovali hokejovú ligu majstrov, tak ste si určite všimli, že na ľade HC Škoda Plzeň v drese Banskej Bystrice nastúpilo až trio Brezňanov.

PETRINEC Félix       SARVAŠ Ján       BODNÁR Matúš

Je to priam neuveriteľné, že z osemnástich hráčov a dvoch brankárov bolo v zostave až trio mladíkov, ktorých do Banskej Bystrice posunulo práve HK Brezno. Dalo by sa o tejto udalosti písať neúrekom, ale...... Jednoducho si túto udalosť vychutnajme, lebo je jedinečná. Ale my všetci veríme, že nie posledná. Chalanom dávame obrovský palec hore.

Web HC Banská Bystrica
"Do stretnutia piateho kola Ligy majstrov proti HC Plzeň nezasiahne v drese HC ´05 iClinic Banská Bystrica niekoľko dôležitých hráčov, ktorí patria medzi opory nášho tímu a tak šancu v zostave teda dostane kvarteto mladíkov. Z projektu HK Orange 20 bol poslaný späť do materského klubu obranca Martin Kupec, v defenzíve nastúpi aj Félix Petrinec a v útoku zas dvojica Ján Sarvaš – Matúš Bodnár".

  

TROJICA HOREHRONCOV SMERUJE NA SPIŠ

Brezno 03.10. 2018 HC ´05 iClinic Banská Bystrica uvoľnil trojicu mladých Horehroncov Spišskej Novej Vsi, kde budú pôsobiť na striedavom štarte.

Tréner Ernest Bokroš má už niekoľko zápasov k dispozícii v projekte Orange U20 nášho Rytiera Olivera Giertla.

Oliver GIERTL: „V prvom rade som veľmi rád, že tu môžem byt a hrať v Tipsport lige proti takým skúseným borcom. Je to už iný level a veľa nových skúsenosti pre mňa. Je to síce veľmi náročné, hrať toľko zápasov, ale práve tak sa zlepšujem a v neposlednom rade máme v projekte vynikajúce podmienky a starostlivosť pre rozvoj všetkých hráčov.“

Do Spišskej Novej Vsi na striedavý štart odišli traja hráči, ktorí so seniorským hokejom veľa skúseností nemajú. Daniel Šebest, Félix Petrinec a Ján Sarvaš.

„V juniorke nastal problém s tým, že nás je veľa hráčov narodených v roku 1998 a pravdepodobne by nás tréner striedal. Naskytla sa ale možnosť hrať prvú ligu v Spišskej Novej Vsi, tak sme ju využili. S vybavením striedavého štartu nám pomohol tréner Javorčík. V Spišskej sme už štyri týždne a zatiaľ sme odohrali tri prípravné a dva ligové. Podarilo sa nám aj bodovať. Hokej je rýchlejší a tvrdší, čo mi vyhovuje. Verím, že má pôsobenie v prvej lige posunie ďalej,“ hovorí Daniel ŠEBEST.

„Klub mi poskytol možnosť ísť hrať hokej do Spišskej Novej Vsi na striedavý štart. Prevažne tam budem hrávať len stredy, aby som furt mohol pomáhať juniorom cez víkendy. Myslím, že je v mojom veku fajn hrávať prvú ligu, pretože v juniorke som už posledný rok a môže mi to pomôcť v nasledujúcej kariére, pretože mužský hokej je predsa náročnejší a na vyššej úrovni ako ten juniorský. Určite mi to vie len a len pomôcť a som rád, že som dostal takúto príležitosť,“ vyjadril sa Félix PETRINEC.

ANGLICKÝ JAZYK AKO SÚČASŤ TRÉNINGOVÉHO PROCESU

Brezno 03.10.2018 Vážení rodičia a fanúšikovia hokeja na Horehroní,
vedenie HKB sa po nástupe do funkcie muselo zaoberať otázkami, ktoré súviseli so samotnou existenciu klubu. Po niekoľkých sezónach sme dosiahli stav, že HK Brezno ostal na hokejovej mape Slovenska. Aj keď situácia ohľadom financií nie je stále jednoduchá v mínusových číslach sa už nepohybujeme. Tento fakt nám pomohol v tom, že môžeme pokračovať v plnení našich stanovených cieľov. Jedným z nich bolo skvalitnenie jazykových vedomostí našich detí. V práve prebiehajúcej sezóne sme spustili pripravovaný projekt, ktorý bude v prvom roku aplikovaný na piaty ročník športovej hokejovej triedy.

Projekt Angličtina s ALPHABET SK pre rytierov HK Brezno je realizovaný v spolupráci s jazykovou školou ALPHABET SK, ktorá je už druhým rokom partnerom HKB. Po ich prvej aktivite, ktorou boli nové tréningové dresy s logom klubu pre kategórie ŠHT 8, KADETI, DORAST a MUŽI, prichádza aktivita, ktorá pomôže našim hokejistom stať sa komplexnejšími mladými osobnosťami, vďaka znalosti anglického jazyka.

Vedenie HKB od tejto sezóny zavádza priamo do tréningového procesu 5. ŠHT výuku anglického jazyka prostredníctvom kvalitnej jazykovej školy ALPHABET SK. Je to ďalší krok, ktorým pomáhame našim mladým hráčom okrem zvyšovania športovej výkonnosti aj ich osobnostnému rastu.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať BARu ZIMÁK s našim "ZIFOM" za poskytnutie priestorov pre výuku jazyka, ktoré sú priamo na zimnom štadióne, čím nám pomohol naplniť ideu jazykovej prípravy, ako súčasť tréningového procesu.

ALPHABET SK - http://alphabetsk.com

ĎALŠÍ RYTIER V "REPRE"

Brezno 10.09.2018 Už sme niekoľko krát spomínali, že na tak malinký klub, máme už krásne číslo stále aktívnych hráčov v národnom tíme rôznych vekových kategórii. Aj keď sa ich počet stále zvyšuje, nikdy sme ešte nemali v reprezentácii brankára. S ohromnou hrdosťou môžem napísať, že aj brankárske "nikdy nemali" je definitívne minulosťou. HK BREZNO sa môže pochváliť prvou "dodávkou" GÓLMANA pre národný tím.

Šimon ŠIMKO

Brankár, ktorý sa pod vedením klubových trénerov tvrdou prácou a svojim prístupom k tréningom a životospráve vypracoval až na vrchol vo svojej vekovej kategórii U16. Svoje kvality potvrdil aj na turnaji v Salzburgu, kde proti Rusku odchytal famózne stretnutie. Po turnaji išli od trénerov na jeho výkon samé pozitívne hlasy. Sme presvedčení, že ak Šimon bude naďalej pokračovať vo svojej tvrdej a rozumnej práci, dosiahne to s hokejom veľmi ďaleko. Predpoklady na to má. My mu držíme prsty a prajeme, aby sa mu vyhýbali všetky zranenia a aby sa mu podarilo dosiahnuť na jeho vysnívaný hokejový olymp.

            

PRVÝ “RYTIER” V TIPSPORT EXTRALIGE

Brezno 04.09.2018 V dnešný deň sa bude opäť prepisovať história nášho klubu. Práve dnes odohral náš Rytier prvý majstrovský Extraligový zápas v seniorskej kategórii.

V otváracom stretnutí TIPSPORT Extraligy medzi HC 07 Detva vs HK ORANGE v drese HK ORANGE (SVK U20) nastúpil náš Oliver GIERTL.

EXTRALIGOVÍ "BARANI" AJ S DVOJICOU HOREHRONCOV

Brezno 21.05.2018 Hokejisti majstrovského HC ´05 iClinic Banská Bystrica  odštartovali v pondelok 21. mája 2018 spoločnú letnú prípravu.

Do prípravy sa zapojili aj odchovanci Horehronských Rytierov, ktorí v ostatnej sezóne obliekali dres juniorského extraligového tímu "Baranov".

Horehronci Oliver GIERTL a Félix PETRINEC dostali príležitosť trénovať s dvojnásobnými majstrami SR a zabojovať tak o svoje miesto v tíme.

Chalanom držíme palce a želáme im veľa zdravia, aby sa im vyhýbali všetky zranenia a mohli absolvovať celý tréningový proces v plnom nasadení.

BRANKÁR STOJÍ ZA KAŽDÝM ÚSPECHOM TÍMU

Brezno  04.12.2017 Plnohodnotný a rovnaký člen tímu, je tiež súčasťou šatňovej klímy, ale na ľade, má brankár špecifické úlohy. Tak ako hráč potrebuje na svoj rast a rozvoj kvalitný tréning, tak aj brankár, aby napredoval a mohol byť oporou tímu v zápasoch, si vyžaduje špeciálne tréningy. Už dávno nestačí k rozvoju pre brankára, ak chytá strely len na hráčskych tréningoch. Bez systematického a odborne vedeného tréningu sa len s ťažkosťami môže stať brankárom pre majstrovské súťaže. S potešením môžem konštatovať, že v HK BREZNO sa nám darí vychovávať kvalitných brankárov, o ktorých je záujem v najvyšších súťažiach, resp. sú adeptmi na dres národného tímu. Svoju brankársku hokejovú kariéru naštartovali v HK BREZNO aj Nicolas BOŠKO a Richard PONČÁK. Nico odchytal extraligu dorastu a extraligu juniorov SR v HK Spišská Nová Ves a má už aj skúsenosti v 1. lige seniorov. Richard Pončák chytal v Banskej Bystrici a momentálne je v HKM Zvolen v tíme juniorov a zúčastňuje aj seniorských tréningov s Tipsportligovým družstvom. Osobne si vážim, že obaja chlapci vedia, kde dostali základy do brankárskeho života, kde sa naučili prvé presuny v bránkovisku, kde mali prvý zákrok, prvý víťazný zápas v bránke a aktívne sa podieľajú na výchove mladých gólmanov. Teší ma, že si chlapci dokážu nájsť popri svojich klubových povinnostiach čas, aby prišli k nám na brankárske tréningy a boli reálnym príkladom pre ich mladších nasledovníkov. Aj oni, ale aj my, máme ešte k skutočnému brankárovi dlhú cestu, no pomáhame si a posúvame sa určite vpred.

Momentálne v HK BREZNO máme viacerov eľmi pozoruhodných brankárov, ale aj brankárky. Adriána ŠTOFANKOVÁ bola reprezentačná brankárka v tíme junioriek, kde sme získali striebro a bronz na MS "B" a chytá za náš dorast. Livka DEBNÁROVÁ podáva skvelé výkony v tíme mladších žiakov. Chlapci však nezaostávajú a Šimon ŠIMKO bojuje o reprezentačný dres v kategórii U15. Takisto v najmladších kategóriách sa naše tímy môžu spoľahnúť na svojich brankárov. Pozvanie na náš brankársky tréning prijal Ján Lašák, zlatý chlapec z Göteborgu 2002. V rámci SZĽH má na starosti brankárskych trénerov, je členom realizačného tímu seniorov ako tréner brankárov a chce

napomáhať rozvoju slovenskej brankárskej školy. Mal možnosť vidieť našu dennodennú prácu a podmienky, v akých pracujeme. Vymenili sme si názory na celkové zlepšenie úrovne starostlivosti o brankárov na kluboch a oslovil ma na spoluprácu v príprave a nastavení metodiky pri výchove mladých brankárov. Zaujala ho myšlienka, ktorá sa mi veľmi osvedčila a síce, že aktívni brankári v juniorskom veku, Nico a Rišo, sú zasväcovaní do trénerstva brankárov, že ich prítomnosť na ľade vo funkcii asistentov je prospešná všetkým. Sú vzormi pre menších, aktívne radia, názorne ukazujú a trpezlivo vysvetľujú základné činnosti.

Ján Lašák: "Som rád, že som tu dnes mohol byť s vami. Som potešený a milo prekvapený, že fungujete na úrovni a že tu dokážete vychovávať brankárov. Nemal som predstavu, že to takto dobre môže fungovať."

NÁRODNÝ TRÉNINGOVÝ SEMINÁR

Zvolen 13.11.2017 Národného trénerského seminára vo Zvolene sa zúčastnili aj tréneri HK Brezno. Získali aj nové a podnetné informácie. Časť z prezentovaných myšlienok máme zavedené v praxi už dlhšie aj u nás v klube, čo vnímame veľmi pozitívne.

Tréner reprezentačného Á-čka Craig Ramsay, odprezentoval jednotný herný systém pre mládežnícke kategórie aj seniorov. Ján Filc, historicky najúspešnejší slovenský tréner, spracoval tému: Podpora rozvoja osobnosti a kreativity jednotlivca v slovenskom hokeji. Zosumarizoval svoje bohaté skúsenosti, pomenoval problémy a hľadal východiská. Po obednej pauze Vladimír Országh v téme predstavil: “Úlohy trénera v dnešnom hokeji”. Podelil sa o svoje know-how a uhol pohľadu na tím, zo strany hráča, v protiklade s uhlom pohľadu trénera, ktorý nesie zodpovednosť za tímovú výkonnosť. V diskusii sa snažili hľadať riešenie probl&eac ute;mov "zlatí chlapci", Ján Lašák, Vladimír Országh, Michal Handzuš a Miroslav Šatan. Poslednú prednášku mal Fín Jukka Tiikka, ktorý sa usiloval nájsť recept na Hráča 21. storočia. V pléne cca 200 trénerov zaznelo veľa nápadov. Je na každom účastníkovi, koľko prezentovaných informácií dokáže v praxi využiť a pomôcť tým celému slovenskému hokeju

POĎAKOVANIE MHA MARTIN

Brezno 19.10.2017 Po zániku seniorského klubu MHC Martin, pod ktorého krídlami boli aj extraligové tímy

juniorov a dorastu hrozilo, že aj tieto tímy budú musieť svoju činnosť ukončiť. Podľa pravidiel, ktoré riešia finančné záväzky a pohľadávky klubov, na základe ktorých dostanú po ich splnení licencie to mala byť jednoznačná záležitosť a to nevydanie licencie a tým ukončenie činnosti. Ak by sa litera pravidiel plne naplnila, skončili by aj mladí juniori a dorastenci a tým by bola licencia k dispozícii pre prvoligové tímy. To sme však dopustiť nemohli. HK Brezno poslalo na rokovanie SZĽH o neudelení licencie pre juniorov a dorastencov MHC Martin list, v ktorom vyjadrilo plnú podporu začlenenia týchto tímov, pod hlavičku MHA Martin a o vydanie licencie tomuto klubu, pre účinkovanie v najvyšších súťažiach daných kategórii. HK Brezno vyjadrilo plnú podporu tejto transformácie, pretože by bolo obrovskou ak nie fatálnou chybou, aby mládežnícka hokejová bašta, ktorá vychováva hokejistov pre národné tímy úplne zanikla.

Sme radi, že sa na našu stranu pridali aj iné klubu a tak isto aj členovia VV SZĽH a spoločným rozumných rozhodnutím, zachránili mládežnícky hokej v Martine.

IVAN HLINKA MEMORIAL CUP 2017 - SR U18

Brezno 07.08.2017 V záverečnej nominácii na Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 aj dvaja Horehronskí Rytieri. V období medzi 07.-12.08.2017 tak budú hráči HKB hájiť farby národného tímu U18 v Bratislavskej Slovnaft Aréne. Do ťažkých zápolení, bude viesť našu reprezentáciu kapitán tímu Martin FAŠKO-RUDÁŠ.

Mať v národom výbere až dvoch svojich hráčov, je pre tak malinký klub ako je HKB niečo nádherné. 

Na turnaji naším Horehroncom špeciálne, ale aj celej reprezentácii, držíme palce.

V SEZÓNE 2017/2018 AJ S PODPOROU PARTNERA ALPHABET SK

Brezno 07.07.2017 V novej sezóne budú naši Rytieri ( 7/8 ŠHT, Kadeti, Dorast a Muži) trénovať v úplne novučkých tréningových dresoch, ktoré pre nás zabezpečila jazyková škola ALPHABET SK, pôsobiaca na území nášho mesta.

Spolupráca, ktorá bola nadviazaná medzi vedením HKB a ALPHABET SK, umožní našim hokejistom a ich rodičom nadobudnúť lepšie zručnosti v anglickom jazyku. Vzájomne pripravujeme projekt, ktorí bude pre Vás určite zaujímavý. 

ALPHABET SK
http://alphabetsk.com / Kontakt: +421 48 611 22 20 

+421 948 945 989 - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  /  +421 949 236 556 - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

NOVÁ ROLBA

Brezno 12.06.2017 Už niekoľko rokov sme sa všetci členovia klubu, ako aj návštevníci našej Arény, stretávali s prostredím, ktoré nám tu vytvorila stará naftová rolba. Nový štadión, ktorý bol do užívania odovzdaný v októbri 2009 vyzeral, akoby mal 30 a vzduch, ktorý sme tu museli všetci dýchať, bol už aj hlavným hygienikom označený ako zdraviu škodlivý. Prísľub pána primátora o tom, že sa plánuje kúpa novej rolby, bola pre klub, ako aj samotnú Arénu Brezno nádejou na zmenu. Aj keď sme vedeli, že to nebude jednoduché a že to bude stať veľa úsilia ako aj finančných prostriedkov, verili sme, že sa to zrealizuje v čo najkratšom čase.

Dnes sa sen o novej rolbe, stáva skutočnosťou. Je to tá najlepšia správa pre všetkých tých, ktorí Arénu Brezno navštevujú, či už ako diváci, amatérski športovci, alebo ako členovia hokejového a krasokorčuliarskeho klubu.

Pre samotný hokejový klub to znamená , že všetky kategórie hráčov, tréneri a všetci ktorí v našom klube pracujú, budú mať konečne k dispozícii podmienky, ktoré nebudú škodlivé pre ich zdravie. A v neposlednom rade, si od novej rolby sľubujeme kvalitnú úpravu ľadovej plochy, ktorá bude spĺňať tie najprísnejšie kritéria v každej oblasti.

Vedenie HKB sa chce touto cestou poďakovať všetkým tým, ktorí pridali ruku k dielu a pomohli zabezpečiť kúpu novej rolby. Aj keď pre niekoho je to možno samozrejmá vec, no pre naše mesto a klub je to niečo, čo si všetci nesmierne vážime, lebo vieme čo všetko sme museli podstúpiť, aby sme sa mohli dnes všetci tešiť.

Vĺčik je doma a tak mu všetci prajeme, aby nám v plnom "zdraví" slúžil v našej krásnej Aréne Brezno čo najviac ľadových sezón.

   

SEZÓNA 2016/2017 DEFINITÍVNE MINULOSŤOU

Brezno 13.05,2017  HKB v sobotu oficiálne ukončilo hokejovú sezónu 2016/2017. Tento rok to však bolo trošku netradičným spôsobom. Myšlienka programu a realizácie formy ukončenia sezóny vznikla po tom, čo nám oznámili, že v novom ročníku súťaží, už ľadovú plochu bude obhospodarovať novučká elektrická "dáma". Keďže priestory ľadovej plochy a jej okolia boli v katastrofálnom stave, ktorý nám tu nechala stará naftová rolba, sme sa rozhodli, že si v rámci ukončenia sezóny, urobíme hospodársky deň a že tieto priestory vyčistíme. AJ keď sa to nestáva často a nepatrí to k bežným javom, aby takéto práce robil samotný klub, keďže nie sme správca štadióna, my sme si povedali, že to urobíme. Veď predsa je to aj naša Aréna a nám záleží v akých priestoroch trénujú naše deti a v akých priestoroch budeme hostiť našich fanúškov. A tak sa začala sobotná 8 hodinová brigáda. Kým dobrovoľníci HKB upratovali, v Bare Zimák sa pod vedením nášho ZIFA chystal fajnový obedík.

Aj keď to bol ťažký deň a veľmi veľa roboty, na jeho konci sme si povedali, že to stálo za to. Veď ... čisté plexi, čisté mantinely , čisté reklamné banery, vinikajúci guľášik, dobré pivko a skvelá partia ľudí....

A teda touto cestou chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na tejto peknej akcii podieľali. Je to dobrý pocit, keď si aj pri takých to príležitostiach vieme povedať, že sme partia ľudí a klub, ktorý robí veci ako unum corus una anima una theam.

    

VZDELANIE A TRÉNING

Hokejisti a anglický jazyk v ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno

Brezno 17.04.2017 V ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno sa v rámci programu Erasmus + 2016 (projekt Používajme cudzí jazyk aktívne) už po niekoľkýkrát uskutočnila netypická hodina anglického jazyka s koordinátorkou projektu PaedDr. Tóthovou a hokejovými trénermi. Okrem trénera Mgr. Cpina (účastník mobility Erasmus+) prijal pozvanie aj tréner Mgr. Znak, ktorý vedie pobočku vzdelávacej spoločnosti (Inštitút Vzdelávania Mateja Korvína) zameranú na lektorované programy s anglickým jazykom. Na hodine sa znova potvrdilo, že kreatívne konverzačné cvičenia a samotná prítomnosť trénerov pozitívne ovplyvnila správanie sa žiakov na vyučovaní. Netradičné hry v anglickom jazyku, do ktorých sa tento hokejový tím zapájal, prispeli k rozvoju komunikačných schopností a samozrejme odbúraniu jazykovej bariéry v angličtine.
Veríme, že modelovými situáciami (nie len v športových triedach), ktoré sa od septembra 2016 realizujú na hodinách anglického, nemeckého a ruského jazyka pod vedením účastníkov zahraničných mobilít v rámci projektu Erasmus+, sa dopomohlo k zvýšeniu sebavedomia v cudzojazyčnej komunikácii. Dúfame, že správne pripravujeme žiakov i na medzinárodné športové podujatia (napr. hokejový turnaj v Meudon, FR), kde si cudzí jazyk vyskúšajú už po niekoľkýkrátv praxi. Koordinátor: Mgr. Kramlová

   

ORANGE MINIHOKEJ TOUR 2017

FINÁLE
Nedeľa 12.02.2017 Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 6:5 po samostatných nájazdoch

Horehronskí Rytieri sa stali víťazmi 9. ročníka OMT 2017 regionálnej skupiny "Brezno" a postúpili tak po druhý krát v jeho deväťročnej histórii do celoslovenského finále.

OMT - Je to podujatie právom označované za najväčší festival hokejových talentov na Slovensku. V tomto ročníku sa predstavilo 34 družstiev s vyše 700 aktérmi!

V nedeľu 12. februára sa predstavili žiaci a žiačky štvrtých tried základných škôl v šiestich mestách - TRENČÍN, BRATISLAVA, PÚCHOV, BREZNO, TREBIŠOV a BARDEJOV - v stretnutiach o postup do celoslovenského finále. V ňom sa predstaví v dvoch základných skupinách šesť družstiev, víťazov z jednotlivých regionálnych kôl (z každého regiónu po dve).

Regionálna časť Orange Minihokej Tour 2017

Región ZÁPAD (12 družstiev)
Skupina Trenčín 
A: Dukla Trenčín, HOBA Bratislava, HK 91 Senica / B: Iskra Partizánske, HK Trnava, MHKM Skalica

Skupina Slovan Bratislava 
A: MHKM Nitra, HC Slovan Bratislava, HC Topoľčany /  B: HK Ružinov ´99 Bratislava, HK Lokomotíva Nové Zámky, HK Levice

Región STRED (12 družstiev)
Skupina Púchov (12. 2. 2017) 
A: MŠK Púchov, MHA Martin, MHK Dubnica / B: MsHKM Žilina, HK ´95 Považská Bystrica, HK Altis Námestovo

Skupina Brezno 
A: HK Brezno, MHK Dolný Kubín, MsHK Prievidza / B: HC ´05 Banská Bystrica, HKM Zvolen, HC Lučenec

Región VÝCHOD (10 družstiev)
Skupina Bardejov 
 A: Mládež HC 46 Bardejov, HK ŠKP Poprad, HK Spišská Nová Ves, B: HT Mhk 32 Liptovský Mikuláš

Skupina Trebišov 
A: MŠKM Trebišov, HC Košice, MHK Humenné / B: HKM Michalovce, LA 11 Košice, P.H.K.Prešov

Formát ORANGE MINIHOKEJ TOUR 
Na turnaji štartujú hráči a hráčky 4. ročníkov základných škôl .Každé stretnutie musí mať víťaza (hrá sa 2 x 15 minút čistého času) so striedaním trojčlenných formácií po 60 sekundách. Jednotlivé družstvá sú zložené z dvoch minidružstiev (po 9 hráčov + 1 brankár), ktorých výsledky minizápasov sa zratúvajú, v prípade remízy v súčte oboch minizápasov nasledujú po tri samostatné nájazdy (pozn. - vlani sa tak stalo v troch zo 49 stretnutí v rámci regionálnych kôl).

VZDELANIE A TRÉNING

Hokejisti a anglický jazyk v ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno

Brezno 06.02.2017 Do programu projektu Erasmus+ 2016 na ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno, ktorý je zameraný na rozvoj komunikácie v cudzom jazyku hlavne u športovcov, boli zapojení v decembri 2016 i mladí hokejisti HK Brezno spolu s hokejistami HC Meudon FR. V netradičných podmienkach areálu Arény v Brezne žiaci ZŠ (zároveň hráči HK) využili angličtinu priamo v praxi práve pred priateľským zápasom s Francúzmi. Jedna z koordinátoriek projektu PaedDr. Tóthová v spolupráci s trénermi Mgr. Cpinom (HK Brezno) a Francisom Larivee (HC Meudon FR) pripravili pre hokejových súperov spoločné aktivity na odbúranie jazykovej bariéry a stimulovanie zručností v anglickom jazyku. V praktickom využívaní angličtiny budú mať možnosť žiaci - hokejisti pokračovať i vo Francúzku v marci 2017 v rámci krátkych spoločných pred tréningových a pred zápasových stretnutí i pod vedením ostatných trénerov (Mgr. T. Turňa, Mgr.P. Turňa), ktorí pri realizáciách projektov E+ dlhodobo spolupracujú.

Koordinátorky: Mgr. Kramlová a PaedDr. Tóthová

HOREHRONCI V PROJEKTE HK VSR 18

Brezno 10.10.2016 Na Horehroní pod Nízkymi Tatrami, vyrastajú veľké hokejové talenty. Dnes sa môj zrak upriami na Martina FAŠKA-RUDÁŠA a Olivera GIERTLA

Nie je tomu tak dávno, čo Martin aj Oliver prišli prvý krát na ľadovú plochu nášho Horehronského chrámu. Od malinkých "štuplíkov" chodili so svojimi rodičmi pravidelne na svoje tréningové jednotky pod vedením trénerov HKB. Nie je tomu tak dávno čo bojovali v jednom drese Rytierov o postup do Extraligy dorastu. Aj keď sa ich cesty po sezóne 2014/2015 rozišli do Banskej Bystrice a Trenčína dnes sú opäť spolu. Nebudem písať o ich spoločnej účastí v Národných tímoch U16 či U17, v ktorých je ich nominácia už pravidelnosťou.

Dnes Vám chcem všetkým napísať o tom, že Oliver aj Martin sú spoluhráčmi v projekte SZĽH a to Národného tímu HK VSR 18. Po obdržaní informácie, že až dvaja Rytieri HK Brezno budú účinkovať v projekte HK VSR 18 a budú tak opäť spoluhráčmi, sme boli nesmierne šťastní a poctení.

Je priam neuveriteľné, že tak malinký klub, ktorý od kategórie 1. Ligy starších žiakov nehrá najvyššiu Slovenskú súťaž, dokáže vychovávať také množstvo talentov. V projekte HK VSR 18 už ide o troch hráčov. Historicky prvým našim hokejistom bol v tomto tíme Filip RYBÁR.

Nech je tento úspech zadoučinením pre našich trénerov a veľkou motiváciou pre našich najmenších Rytierov. Už niekoľko krát som to písal, ale napíšem to znovu. Nezáleží odkiaľ si, záleží na tom či máš cieľ a čo si všetko ochotný pre jeho naplnenie urobiť.

Chalanom držíme palce a želáme im veľa veľa úspechov v ich hokejovej kariére.

   

DOLEŽITÉ STRETNUTIE

Bratislava 28.09.2016 Vedenie HKB sa už dlhodobo snaží riešiť problém rolby na našom zimnom štadióne. Situácia ktorá nastala na konci minuloročnej sezóny, vyústila návštevou hlavného hygienika Banskobystrického kraja v Aréne Brezno. Výsledok kontroly vyústil do odstavenia našej rolby a podmienky pre Technické služby v oblasti prípustných nameraných hodnôt. Staručká rolba tak musela do opravy. Počas jej pobytu v rukách mechanikov, museli technické služby dočasne zapožičať rolbu z iného mesta v Českej republike. Po oprave našej staručkej rolby sme si mysleli, že nová sezóna už problém smradu a dymu nebude riešiť. Mýlili sme sa však. Opravená rolba opäť začína robiť problémy. Museli sme tak konať.

Na podnet vedenia HKB sa uskutočnilo rokovanie medzi našim klubom a primátorom mesta Brezno. Výsledok rokovania bol taký, že mesto nemá peniaze na kúpu rolby a tak musíme hľadať iné riešenie. Tým riešením bolo, že sme spolu s pánom primátorom oslovili prezidenta SZĽH a požiadali ho o osobné stretnutie. Na našu požiadavku sme dostali kladú odpoveď.

V stredu 28.09.2016 sa tak v priestoroch SZĽH v Bratislave, uskutočnilo rokovanie medzi prezidentom SZĽH, primátorom mesta Brezno a prezidentom HKB. Výsledky tohto rokovania nie sú nijak konkrétne. Prezident SZĽH sa vyjadril, že chcú problémy klubov čo sa týka technických problémov hál a rolby riešiť komlexne. Takže teraz nám už neostáva nič iné, iba veriť, že naša historická rolbička ešte nejaký ten čas vydrží a že sa to komplexné riešenie dozvieme čím skôr.

HK BREZNO - MESTSKÉ NOVINY

Keď raz začnete robiť hokej srdcom, ostane to vo Vás navždy...

VZDELANIE A TRÉNING

Hokejisti a anglický jazyk v ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno

Výsledky projektu zameraného na vzdelávanie hokejistov HK Brezno v predmete anglický jazyk

Projekt Erasmus + 2015Zvýšenie kvality vyučovacieho procesu v predmete anglický jazyk v športových triedach” bol úspešne ukončený. Ročný projekt bol zameraný na zlepšenie jazykových kompetencií športovcov. Využívaním inovatívnych prvkov a kreatívnych metód na hodinách sa zvýšila úroveň jazykových schopností hokejistov, čo sa prejavilo hlavne v oblasti komunikácie.

Atraktívna forma vyučovania angličtiny prebiehala i vďaka trénerom HK Brezno (P. Turňa, J. Cpin, T. Turňa), čo pozitívne ovplyvnilo motiváciu žiakov a celkový vzťah k učeniu sa.

Koordinátorky ocenili hlavne fakt, že projekt bol nadpriemerne ohodnotený národnou agentúrou pre vzdelávanie a odbornú prípravu a bol zaradený do príkladov dobrej praxe.
V cudzojazyčnom vzdelávaní športovcov (hokejistov, futbalistov, atlétov atď.) budú realizátorky projektu pokračovať spolu aj s ďalšími pedagógmi ZŠ Pionierka 2 Brezno aj v tomto školskom roku.

Projekt 2016 „Používajme cudzí jazyk aktívne by mal priniesť okrem zlepšenia komunikácie v angličtine, aj vyučovanie zaujímavou metodikou rozvíjajúcou komunikačné schopnosti v jazyku nemeckom a ruskom.

Na ďalšiu spoluprácu aj s trénermi HK Brezno sa tešia koordinátorky Mgr. Marianna Kramlová a PaedDr. Martina Tóthová

ROZLÚČKA S LETOM 

Brezno (10.09.2016) Aj keď výraz rozlúčka evokuje niečo smutné, tak v našom prípade to ale ani v najmenšom nemôže so smutným mať nič spoločné. Pre nás hokejistov je spojenie rozlúčky s letom, tou najkrajšou udalosťou. A tak na dnešnej akcii nesmel chýbať ani náš stánok. Záujem oň bol značný a tak sme ľudom, ktorí sa u nás zastavili, niečo o hokeji povedali a aj niečo ukázali. Takže dovidenia sezóna leta a VITAJ SEZÓNA HOKEJA.

    

MIRILOVIČ V HC SLOVAN BRATISLAVA

Brezno 03.09.2016   Dnešný deň bol pre náš klub opäť výnimočný. V stretnutí Extraligy Juniorov medzi MHKM SKALICA a HC SLOVAN BRATISLAVA sa objavil aj hráč HK Brezno. S dresom číslo 67 v druhej formácii na pravom krídle tímu HC SLOVAN BRATISLAVA nastúpil náš "Horehronský Rytier" Martin MIRILOVIČ. Ešte v sezóne 2014/2015 bojoval v drese Brezna o postup nášho tímu do Extraligy Dorastu. Dnes už korčuľuje na ľade Slovnaft Arény v hlavnom meste za náš najslávnejší klub HC SLOVAN BRATISLAVA.

Je to nádherný pocit, keď taký malý klub vychová hráča takého formátu ako je Martin. Opäť sa ukázalo, že v Brezne vedia robiť kvalitný hokej a že keď sa spojí cieľ, odbornosť trénerov, materiálne vybavenie, podmienky, chuť a tvrdá práca hráča je možné dosiahnuť čokoľvek. Martin je našou ďalšou ukážkou toho, že aj z Brezna sa dá postupnými krokmi dostať do veľkého hokejového sveta. Žiadne prosíky, žiadne známosti, žiadne vybavovačky. Jednoducho tvrdá práca a chuť niečo dosiahnuť. Sme na Teba nesmierne hrdí Maťo, fandíme a držíme Ti prsty na tvojej hokejovej ceste.

NÁVŠTEVA NA RADNICI MESTA BREZNO

Brezno 26.07.2016 - Dnes sa na mestskom úrade v Brezne uskutočnilo jedno veľmi príjemné stretnutie. Na pozvanie primátora mesta Brezno JUDr. Tomáša ÁBELA PhD. sa na spoločnom obede stretli viceprimátor Ing. Arch. Ján Králik, športový referent Ing. Miroslav Baran, trénerka krasokorčuľovania Mária Lörinčíková, prezident HK Brezno Ing. Peter Dvorský a hokejový tréner majstrov sveta z roku 2002 PaedDr. Ján Filc s manželkou Annou.

Obed sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére. Jeho hlavnou témou bol samozrejme hokej. Konečným výstupom tohto stretnutia je podpora mesta Brezno nášmu hokejovému klubu a tak isto pokračovanie rozbehnutej spolupráce so Školou hokejového brankára Jána Filca, ktorá bude v našej Aréne Brezno pokračovať aj v ďalších rokoch.

Chceme sa za toto milé stretnutie a atmosféru v akej sa nieslo, poďakovať čelným predstaviteľom mesta Brezno. Veríme, že spoločnými silami budeme hokej v našom meste rozvíjať a tak isto udržiavať a podporovať všetky hokejové a krasokorčuliarske aktivity, ktoré sa v našej krásnej Aréne Brezno už stávajú tradíciou.

VV HKB

VZDELANIE A HOKEJ

Hokejisti a anglický jazyk v ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno

Škola je od roku 2015 zapojená do projektu realizovanom cez program ERASMUS + pod názvom „Zvýšenie kvality vyučovacieho procesu v predmete anglický jazyk v športových triedach“. Zámerom projektu (v ktorom sú zapojení zatiaľ dvaja pedagógovia) je zvýšiť jazykové zručnosti v anglickom jazyku u žiakov talentovaných na šport - hokej už v primárnom vzdelávaní a pokračovať v sekundárnom vzdelávaní v športových triedach. Na to, aby realizátori projektu mohli uskutočniť zmeny vo vyučovacom procese, pokladali za potrebné skvalitniť svoje jazykové kompetencie v oblasti metodiky prostredníctvom intenzívnych kurzov v Cambridge. Získané skúsenosti počas tejto jazykovej mobility aplikujú od septembra 2015 do vyučovacieho procesu v primárnom aj v sekundárnom vzdelávaní. Zúčastnení pedagógovia sa zamerali  hlavne na zlepšenie komunikačných schopností a  na odbúranie jazykovej bariéry. Snažia sa využívať na kurzoch získané inovatívne metódy a postupy, a tým zatraktívňovať hodiny anglického jazyka pre hokejistov a iných športovcov. Účastníčky mobility s odstupom času pozorujú u žiakov na hodinách anglického jazyka pozitívne zmeny. Prejavujú sa hlavne v nadobúdaní jazykovej sebaistoty žiakov, v odbúraní jazykovej bariéry a v zlepšení vzťahu k učeniu sa anglického jazyka.

Vzhľadom na kladnú odozvu  projektu sa koordinátorky rozhodli tento projekt ešte rozšíriť. Do projektu Erasmus + 2016 pod názvom „Používajme cudzí jazyk aktívne“ zapojili ďalších 10 pedagógov so zameraním na anglický, nemecký a ruský jazyk, ktorí si budú zvyšovať jazykové kompetencie prostredníctvom zahraničných mobilít v Nemecku. Litve, Nórsku a v UK. Projekt bude zameraný na zvýšenie kvality komunikačných zručností v cudzom jazyku u športovcov (hokejistov, futbalistov a  atlétov) pretože práve oni reprezentujú školu často i na medzinárodných súťažiach, kde je ovládanie cudzieho jazyka nevyhnutné.

Koordinátori:  PaedDr. Martina Tóthová a Mgr. Marianna Kramlová

DOPLNENIE TRÉNERSKÉHO POSTU V HKB

Brezno - Vedenie HK Brezno angažovalo do svojich radov skúseného trénera Juraja PAŽICKÉHO s ktorým podpísalo zmluvu na sezónu 2016/2017. Jeho angažovanie je spojené s pozíciou hlavného trénera 6 a 5. ŠHT a tak isto s našimi najmenšími predprípravkármi.

II. EURÓPSKY KONGRES HOKEJOVEJ MEDICÍNY

Bratislava - v sezóne 2015/2016 prebiehalo rozsiahle testovanie mladých hokejistov na drogy Antidopingovou agentúrou Slovenska. Bohužiaľ sme sa stretli aj s pozitívnymi nálezmi, z čoho vyplynuli tvrdé tresty pre mladých hokejistov. V budúcej sezóne plánuje ADA v testovaní ďalej pokračovať. V súvislosti s prebiehajúcim testovaním športujúcej mládeže dostávajú od nasledujúcej sezóny kluby priestor, aby mohli testovať hráčov preventívne pomocou skríningového testu na drogy. Tento test sa môže vykonávať kedykoľvek a zvládnu ho aj tréneri za prítomnosti klubového lekára. Tresty za pozitívne nálezy nájdené pri oficiálnej kontrole sú pre hráča prísne a pri viacerých pozitívnych nálezoch aj pre klub zásadné a veľmi závažné.

HK Brezno v testovaní NEBUDE výnimkou!!!

02.06.2016 - štvrtok, v rámci II.Európskeho kongresu hokejovej medicíny v Bratislave je všetkým klubom ponúknutá možnosť účasti na Workshope zameranom na antidopingové testovanie, kde sa zástupcovia jednotlivých klubov (lekár, tréner) dozvedia informácie potrebné k realizácii testov na drogy v klube. Zdravotná komisia SZĽH

II. EKHM Bratislava - http://www.hockeycongress.com/        https://www.youtube.com/watch?v=5bXwNiC87Xk

Z BREZNA DO USA

01.-03.2016 sa v USA uskutočnil vstupný draft do najvyššej americkej juniorskej súťaže USHL. Medzi draftovanými hráčmi je aj Horehronský "Rytier" z Brezna.

Z 278. miesta (17. kolo): sa za "Veľkú mláku" z Horehronia vyberie za svojou hokejovou kariérou náš Martin FAŠKO-RUDÁS.

Ak Martin prejde kempom "Drsných jazdcov", v budúcej sezóne 2016/2017, tak bude nastupovať v najvyššej americkej juniorskej súťaži a hájiť farby klubu CEDAR RAPIDS ROUGH RIDERS.. web page

Pre celé Horehronie a hlavne pre náš klub je tento draft veľkým mílnikom. Martin sa stal prvým hráčom v 80 ročnej histórii klubu, ktorý bol draftovaný americkým klubom hrajúcim v najvyššej domácej juniorskej súťaži. Je to neskutočná radosť a pocta pre jeho rodičov, klub a našich trénerov, že dokázali v neľahkých podmienkach vychovať tak kvalitného hokejistu. Tak isto Martin je živým dôkazom toho, že keď nepoznáš slovko nedá sa,máš cieľ, chuť na sebe makať a túžbu niečo dosiahnuť, tak je možné všetko.

Z Horehronia do veľkého sveta, odchádza náš "Rytier" naplniť si detské sny každého hokejistu. K jeho naplneniu ho však čaká ešte dlhá a ťažká cesta. No doterajšie kroky ho k tomu snu pomalinky posúvajú. Nech je tento jeho ostatný, tým najvýraznejším krokom v posune do jeho vysnívanej NATIONAL HOCKEY LEAGUE

LETNÁ PRÍPRAVA HKB

BREZNO - Zimná sezóna 2015/2016 sa v marci pre náš klub definitívne skončila. Hráči sa rozlúčili z ľadom, odovzdali výstroj a rozbehli sa na jarný odpočinok. Ten však už končí pre všetkých, ktorí to s hokejom v Brezne myslia vážne. 02.05. 2016 začína Hokejový klub Brezno letnú prípravu na sezónu 2016/2017. To aká je jej dôležitosť už nebudem znova opakovať. Tí ktorí sa chcú niekam posunúť a myslia to s hokejom vážne tieto základné veci ovládajú a vedia čo majú robiť. Tí ktorí to nevedia nás nezaujímajú. Ak si niekto myslí, že bude v nasledujúcej sezóne hrať bez kvalitnej letnej prípravy v klube HK BREZNO, tak bude veľmi prekvapený. Počas krátkej prestávky vedenie klubu podniklo určité kroky, ktoré majú viditeľnejšie viesť, k posunu klubu smerom nahor vo všetkých kategóriach. Opatrenia sa možno nebudú mnohým páčiť, no žiaľ bez nich sa nikam neposunieme. 02.05.2016 začína v našom klube nová sezóna. Sezóna na ktorú sa chceme dôkladne a zodpovedne pripraviť. Čaká nás tvrdá a dlhá príprava, plná potu, únavy, bolesti a možno aj sĺz. No ak sa chceš niekam dostať a niečo dosiahnuť, nemáš inú možnosť. Tvoj výber je jednoduchý. Ak sa bojíš ostaň doma. Ak máš cieľ, pridaj sa k nám. hk brezno - jedno telo jedna duša jeden tím

V pondelok 02.05. 2016 sa začína prípravné obdobie všetkých kategórií HK Brezno na sezónu 2016/2017. Po prechodnom období v apríly, ktoré ukončilo predchádzajúcu sezónu a slúžilo na regeneráciu a zotavenie hráčov, začíname prípravu, ktorá je veľmi dôležitou súčasťou uceleného cyklu sezóny. Má zvýšiť výkonnosť a kondíciu hráčov, z ktorej budú čerpať počas nasledujúcich deviatich mesiacov v predsúťažnom (august) a súťažnom období (september až marec). Samozrejme tréneri v každej vekovej kategórii budú rešpektovať aktuálne senzitívne obdobia a podľa nich prispôsobia obsah tréningov. Podrobný rozpis tréningov nájdu všetci hráči , resp. ich rodičia v tradičnej sekcii. Ročníky v rozpise sú aktuálne, k posunu dôjde až od augusta. Tréningové jednotky v aréne si vyžadujú vhodnú obuv s bielou podrážkou, musia to byť prezuvky, nie tá istá obuv, v ktorej prídu hráči z ulice. Na tieto tréningy si hráči prinesú florbalové hokejky. Šatne budú slúžiť len na prezlečenie a hygienu, veci v šatniach počas letnej prípravy nebudú ostávať. Juniorom (hráčom ročníka narodenia 1998, 1997) bude umožnené absolvovať prípravu s dorastencami, nakoľko seniori momentálne nebudú mať organizované tréningy. Hráči deviateho ročníka ZŠ, narodení v roku 2000 absolvujú školské tréningy 8-9 a popoludní s dorastencami, hráči narodení v roku 2001, všetky tréningy, aj školské aj poobedné s 8-9, vzhľadom k tomu, že táto skupina v novej sezóne vytvorí kategóriu kadetov.

HARMANEC - KUVERT, spol. s.r.o BREZNO

Partner Hokejového klubu Brezno v sezóne 2016/2017.

Spoločnosť Harmanec - Kuvert, spol. s.r.o. Brezno, sa stáva dôležitým partnerom nášho klubu v nadchádzajúcej sezóne a svojím rozhodnutím podporiť HKB, nás posúva bližšie k postupnému plneniu našich stanovených cieľov. web page

UKÁŠ BAMBÚCH TRÉNEROM MLÁDEŽE A HRÁČOM HKB

Bývalý hráč extraligových klubov HK ŠKP Poprad, HK Dukla Trenčín, HC 05 Banská Bystrica a prvoligového HC 07 Detva, bude pôsobiť v HKB. 

Kluboví funkcionári dotiahli posledné detaily trénerskej a hráčskej zmluvy, ako aj novú registráciu po jeho prestupe.

Rodák z Brezna sa domov na Horehronie vracia z pôsobenia v prvoligovom klube HC 07 Detva. Dnešným dňom (13.01.206) sa tak z "Podpolianskeho Medveďa" definitívne stáva "Horehronský Rytier".

AJ NA "HRON" PRIŠIEL MIKULÁŠ

V nedeľu 06.12. roku pána 2015, dostalo vedenie HKB príkaz od "BOSA" (Lukáš BAMBÚCH) všetkých červenobielých mužíkov, adekvátne pripraviť podmienky na jeho príchod. No a tak vedeniu nič iné neostalo, iba sa pustiť do práce. A tak okrem iných príprav, museli zvládnuť aj tú pre deti najradostnejšiu a najchutnejšiu... 

  

...keď prišla kontrola a odobrila výsledky tvrdej práce, všetko bolo pripravené na príchod toho najdôležitejšieho "BOSA" a ako to všetko vyzeralo, si môžete všetci tí, ktorí ste to nezažili na vlastnej koži "žiaľ len pozrieť", akcia to bola teda parádna, veď posúďte sami...fotogaléria

   

 

VLANI DOMINOVAL V BREZNE, TÚTO SEZÓNU SA SNAŽÍ PRERAZIŤ V B. BYSTRICI

BRATISLAVA – V minulej sezóne patril 16-ročný útočník Oliver Giertl k najvýraznejším postavám druhej najvyššej dorasteneckej súťaže. V aktuálnom ročníku už pôsobí v drese banskobystrických „baranov“ na dorasteneckej extraligovej scéne, pričom ani tam sa tento brezniansky rodák zatiaľ nestráca. Neklamným dôkazom toho je aj jeho pozícia v kanadskom bodovaní svojho tímu, v ktorom sa nachádza na slušnom treťom mieste. 

V extralige menej času na všetko

Lanských štyridsaťdva gólov a deväťdesiat kanadských bodov nazbieraných v drese prvoligového Brezna síce Giertl v tejto sezóne len ťažko zopakuje, pôsobenie vo vyššej lige však aj napriek nižšej bodovej potencii môže hodnotiť pozitívne. Okrem už spomínaného tretieho miesta v klubovej produktivite, dostávaGiertl od hlavného trénera Stanislava Škorvánka dostatok priestoru na ľade, veď väčšinu času pôsobí ako stredný útočník v prvých dvoch formáciách. „Zrejme mi tréner verí, a tak sa snažím nesklamať jeho dôveru a odovzdať sto percent v prospech tímu,“ povedal pre SlovakProspects.com. 

Nerátajúc jeden zápas v minulej sezóne v drese Banskej Bystrice, je pre tohto rodáka z Brezna práve prebiehajúci ročník vôbec prvým v Extralige dorastu. Po dvadsiatich odohraných zápasoch už zhruba vie, v čom spočívajú najväčšie diferencie medzi jednotlivými úrovňami dorasteneckých súťaží na Slovensku. „Hlavný rozdiel je v tom, že hráč na nič nemá toľko času ako v 1. lige,“ prezradil Giertl„Viac sa jazdí, viac sa zráža, ale inak ten rozdiel nie je markantný. Mne sa zatiaľ hrá celkom fajn, snáď tímu v ďalších zápasoch ešte viac pomôžem,“ dodal. 

Banská Bystrica prvou voľbou pred ostatnými ponukamI

Presun Giertla z Brezna do extraligy bol len logickým sledom udalostí. Už v minulej sezóne tento útočník neraz dokazoval, že 1. ligu prerástol a mal by čeliť už vyšším výzvam. Tá prišla pred začiatkom tejto sezóny v drese Banskej Bystrice, kde mimochodom pôsobí rad ďalších breznianskych odchovancov ako Ján Sarvaš, Félix Petrinec, Filip Rybár, Matúš Bodnár či Peter Daniel Šebest. 

Brezno si tak v mládežníckych kategóriách banskobystrického klubu už pokojne môže vytvoriť vlastnú frakciu. „Je to super, určite. Síce v tíme Banskej Bystrici som už predtým mal dosť kamarátov, ale je skvelé, že sa nás v Bystrici stretlo toľko chlapcov z Brezna,“ povedal na margo breznianskej enklávy v drese „baranov“ Oliver Giertl

Minuloročný úspešný dorastenecký tím Brezna sa pred sezónou rozpŕchol prakticky na všetky svetové strany. Väčšina hráčov síce zakotvila v Banskej Bystrici, no zopár hokejistov pôsobí aj v Trnave, Spišskej Novej Vsi či Trenčíne. A v inom meste mohol skončiť napokon aj Giertl„Volali ma aj do iných tímov, ale vybral som si Banskú Bystricu, pretože už minulý rok som v nej mal vybavené hosťovanie a nastúpil som za ňu aj na jeden zápas. Úlohu hrala aj škola, keďže tú navštevujem v Banskej Bystrici,“ vysvetlil študent druhého ročníka Strednej zdravotníckej školy v treťom najväčšom meste na Slovensku.  Napriek tomu, že Giertl už momentálne háji farby Banskej Bystrice, na rodný klub rozhodne nezanevrel a o dianie tamojšieho dorastu sa aj naďalej zaujíma. „Príliš sa im teraz nedarí, ale určite ich pozorne sledujem. O každý jeden zápas sa zaujímam.“ 

Koniec koncov je to úplne logické aj z toho dôvodu, že do Brezna by sa Giertl ešte v tejto sezóne mohol na istý čas vrátiť. Za dorast miestnych „rytierov“ už napokon odohral dva zápasy (s výbornou bilanciou dvoch gólov a piatich asistencií), pričom tento počet by mohol narásť v závislosti od toho, ako sa bude Breznu a aj Banskej Bystrici v sezóne dariť. Kde však Giertl zakotví po 15. februári, na ktorý je stanovený deadline prestupov a hosťovaní, jasné teraz ešte nie je. 

„To presne neviem. Keď sú však reprezentačné pauzy, tak tí hráči, ktorí nie sú v reprezentácii, chodia Breznu vypomáhať. Ako to však bude na play-off, to neviem povedať. Podľa toho, ako to teraz vyzerá, tak sa zrejme Brezno do play-off nedostane. Samozrejme, môže sa to ešte zmeniť. Naopak všetko zatiaľ smeruje k tomu, že dorast Banskej Bystrice do play-off postúpi,“ vysvetlil Oliver Giertl

Upútal aj reprezentačných trénerov

16-ročný Brezňan sa v minulej sezóne mohol naplno presvedčiť o tom, aká silná je na slovenské pomery konkurencia v ročníku 1999. Navzdory tomu, že mal v 1. lige dorastu vyše dvoch bodov na zápas a v kanadskom bodovaní celej ligy obsadil výborné tretie miesto, v reprezentácii do šestnásť rokov pomerne prekvapujúco šancu nedostal. „V kútiku duše som v pozvánku dúfal. Nevyšlo to, napriek tomu sa stále snažím ísť v každom zápase naplno, aby som reprezentačných trénerov zaujal,“komentoval Giertl

Všetko si to však môže vynahradiť v aktuálnej sezóne. Hoci dosiaľ na svoju prvú reprezentačnú pozvánku Giertl stále ešte len čaká, na novembrovú akciu sedemnástky do Švajčiarska figuroval medzi náhradníkmi, čo je jasným signálom toho, že reprezentační tréneri o ňom vedia. „Samozrejme potešilo ma to, aj keď som do Švajčiarska necestoval. Mám teraz ďalšiu motiváciu, aby som v tréningoch a zápasoch vydal zo seba ešte viac, aby som sa raz do reprezentácie dostal,“ prezradil. 

Miernou výhodou pre Giertla je skutočnosť, že z pozície hlavného trénera dorastu Banskej Bystrice ho koučuje Stanislav Škorvánek, ktorý zároveň pôsobí aj na lavičke reprezentačnej sedemnástky ako asistent trénera. Prísne vzaté Giertl je tak denno-denne pod drobnohľadom reprezentačného trénera. „Je to výborný tréner, a tak dúfam, že mi pôsobenie pod ním do budúcnosti veľmi pomôže,“ nešetril Giertl chválou na 43-ročného asistenta trénera reprezentačnej sedemnástky Stanislava Škorvánka. 

Cieľom Banskej Bystrice je play-off

Najväčšmi sa ale Giertl momentálne sústreďuje na dianie v doraste Banskej Bystrice. Tá je v extraligovej tabuľke na ôsmom mieste, čo úplne nezodpovedá predsezónnym predstavám. „Chceli sme byť niekde inde, chceli sme sa pohybovať okolo iných priečok, chceli sme viac vyhrávať. Verím však, že to ako tím potiahneme a potom víťazstvá určite prídu,“ povedal Giertl„Naším základným cieľom je play-off, snáď to tam aj dotiahneme,“ dodal. 

 „Barani“ sa v doterajšom priebehu súťaže prezentujú kolísavými výkonmi. Na jednej strane im nerobí problém poraziť tímy z čela tabuľky ako je Ružinov či Dukla Trenčín, na druhej strane sú schopní „pustiť perie“ aj proti Spišskej Novej Vsi, ktorá aktuálne okupuje štrnástu priečku v tabuľke. „Akoby sme nevedeli určovať tempo hry. Neviem si to vysvetliť. S kvalitnými a ťažkými súpermi vieme odohrať dobrý zápas, ale proti slabším súperom sa nám nejak nedarí hrať to, čo chceme a to, čo je v našich silách,“ zamyslel sa Giertl

Dvakrát do karát zrejme Banskobystričanom nehrá ani pomerne vysoká fluktuácia hráčov. Tých za dorast v tejto sezóne nastúpilo dovedna tridsaťtri, čo rozhodne nie je najnižšie číslo. Spôsobené je to aj pohybmi a pendlovaním niektorých hráčov medzi dorasteneckým a juniorským mužstvom.Giertl by však v tomto problém nehľadal. „Kostra tímu je viac-menej pevne daná a ak sú chlapci lepší, alebo sa niekto zraní, tak prečo ich neposunúť vyššie? Nemyslím si, že by toto malo byť príčinou.“ 

A propos, keď už sa načrtla téma juniorského mužstva – čo Giertl a juniorka? „Dúfam, že tam čoskoro budem,“ s úsmevom prezradil Giertl, ktorého teší, že s juniorským celkom Banskobystričanov „Už zhruba pred mesiacom som s nimi tri dni trénoval,“ dodal na záver. Autor: Jakub Homoľa

O MOTIVÁCIU MÁM POSTARANÉ...

DOLNÝ KUBÍN – Ako prví sa zo slovenských hokejových reprezentácií predstavia v zápase počas novembrovej asociačnej prestávky reprezentanti do šestnásť rokov. Zverenci Dušana Halahiju sa už vo štvrtok stretli na výcvikovom tábore v Dolnom Kubíne, odkiaľ v sobotu podvečer nabrali smer Minsk. V hlavnom meste Bieloruska čaká na Slovákov tradičný Pohár prezidentského športového klubu, kde z vlaňajška obhajujú tretie miesto. 

 Na záťaž sú pripravení

Dôvod, prečo najmladší reprezentačný výber sa zišiel na kempe už vo štvrtok, je celkom prozaický. Šestnástku totiž čaká najväčšia zápasová porcia zo všetkých reprezentácií. V Minsku mladí reprezentanti nastúpia až na päť zápasov, ktoré sú vtesnané do poltucta dní. Pritom v zmysle smerníc Slovenského zväzu ľadového hokeja môžu títo hráči v klubových súťažiach na Slovensku za týždeň odohrať štyri zápasy, ak nastúpia za deviatu hokejovú triedu, tak dokonca iba na tri. 

„Myslím si, že sme na to pripravení celkom dobre,“ myslí si útočník šestnástky Ján Sarvaš, ktorý nevidí v tejto náročnej porcii zápasov žiadnu neprekonateľnú prekážku. „Aj keď je to veľa zápasov, tak fyzicky by sme to mali zvládnuť. Máme za sebou už aj odohraté nejaké zápasy v doraste, kým minulý rok to tak nebolo, takže by sme to mali všetci zvládnuť,“ pokračoval 15-ročný útočník HK Brezno, v tejto sezóne hrajúci za Banskú Bystricu.  

Pokúsiť sa prelomiť sériu prehier

Pohár prezidentského športového klubu v Minsku je pre šestnástku v poradí už tretím turnajom v aktuálnej sezóne. Na predchádzajúcich dvoch podujatiach, či už v rakúskom Salzburgu alebo vzápätí v poľskej Dębici, ťahali Slováci zakaždým za kratší koniec. Na svojom konte tak majú nelichotivú bilanciu šiestich prehier zo šiestich zápasov so súhrnným skóre 9:33. 

Práve na prelomenie negatívnej série sa upriamujú ciele reprezentantov do šestnásť rokov. „Všetci vedia, že šestnástka ešte nevyhrala zápas túto sezónu, takže by sme chceli vyhrať aspoň jeden zápas s Rusmi a zabojovať o lepšie umiestnenie na turnaji,“ povedal Ján Sarvaš

Tri zápasy proti Rusom

Jednoduché to však zverenci Dušana Halahiju mať rozhodne nebudú. Súpermi šestnástky totiž budú ruskí hokejisti do šestnásť rokov a o rok staršie výbery Lotyšska a Bieloruska. Navyše s prvým menovaným zo súperov odohrajú Slováci dovedna až tri zápasy. Pred samotným turnajom vyzvú Rusov v dvoch prípravných stretnutiach, v ktorých im budú môcť odplatiť prehru 2:7 z prvého vzájomného merania síl z augusta tohto roka z rakúskeho Salzburgu. 
V inkriminovanom stretnutí skraja prebiehajúcej sezóny v Mozartovom rodisku hral aj Ján Sarvaš. Práve skutočnosť, že oba tímy sa už poznajú, považuje tento 15-ročný brezniansky odchovanec za miernu výhodu „Proti Rusom sme nehrali ani veľmi zle, len sme nezachytili úvod stretnutia a už sa to potom ťažko dobiehalo. Z tohto zápasu sa dá ťažiť. Vieme ako hrajú, vieme aké majú presilovky…“ povedal. 

 Práve v hre v početnej prevahe zrejme spočíva najväčšia zbraň „maladežnej  zbornej“. Veď aj v prvom vzájomnom dueli týchto dvoch celkov využili Rusi vo svoj prospech každú druhú presilovku. „Presilovky majú veľmi dobré, takže sa musíme vyvarovať zbytočným faulom. Musíme si hrať svoje a viac strieľať, aby sme dali čo najviac gólov, pretože Rusi svoju každú dobrú šancu premenia,“ poznamenal Ján Sarvaš

Proti Rusom poltucet rokov bez víťazstva

Ešte dlhšiu sériu bez víťazstva než tú, ktorú v tejto sezóne zatiaľ ťahá šestnástka, má najmladší reprezentačný výber v zápasoch proti svojim ruským rovesníkom. Naposledy sa národnému tímu do 16 rokov podarilo poraziť Rusov ešte v roku 2009, teda hráčom ročníka 1994. Odvtedy nasledovalo dovedna dvadsaťdva prehier s týmto súperom, naposledy v už spomínanom zápase v auguste tohto roka v rakúskom Salzburgu. 

Ján Sarvaš .„Na každý zápas sme motivovaní. Určite sa pokúsime aspoň jeden zápas uhrať a vyhrať, ale aj v ostatných budeme bojovať, ako sa len dá, aby sme uhrali dobrý výsledok.“ Väčšie šance než proti Rusku sa predsa len Slovákom dávajú v zápasoch proti ostatným súperom. Výbery Lotyšska a Bieloruska však v Minsku postavia o rok starší výber. „Ten rozdiel je cítiť, ale hrať sa s nimi dá,“ povedal Ján Sarvaš na margo jednoročného rozdielu oproti súperom. „Veľa hráčov je silnejších, tým, že sú starší, tak sú aj väčši, ale nie je to neprekonateľná prekážka,“ doplnil vychádzajúc zo skúseností z augustového turnaja v Salzburgu, kde Slováci hrali aj proti rakúskej sedemnástke. Autor: Jakub Homoľa

Z HOREHRONIA NA POVAŽIE. FAŠKO-RUDÁŠ PÍŠE SVOJU TRENČIANSKU KAPITOLU

Trenčín - Nie je veľa hráčov ročníka 2000, ktorí sa do takej miery dokázali presadiť v Extralige doraste ako Martin Faško-Rudáš. 15-ročný hráč Dukly Trenčín je s deviatimi bodmi po úvodných troch víkendoch najvyššej dorasteneckej súťaže spolu so svojím spoluhráčom Oliverom Okuliarom najproduktívnejším hráčom svojho ročníka. 

S osobnými výkonmi spokojný

Banskobystrický rodák, ktorý však takmer celý život strávil v Brezne, je pritom v Extralige dorastu nováčikom, čo sa napríklad o už spomínanom Oliverovi Okuliarovi povedať nedá. Faško-Rudáš totiž na svojom konte – nerátajúc poltucet zápasov v prebiehajúcom ročníku – nemá žiadny štart v najvyššej súťaži dorastencov. Spokojnosť po úvodných kolách s osobnými výkonmi je tak úplne oprávnená. „Samozrejme, som spokojný. Darí sa mi, hoci posledný víkend nebol dvakrát najlepší. Predošlé dva víkendy sa mi darilo, za čo som rád,“ povedal pre SlovakProspects.com samotný útočník. 

Pravda, úplným dorasteneckým novicom Faško-Rudáš nie je. Na rodnej hrude, kde hrával až do uplynulej sezóny, si už vlani zahral na dorasteneckej úrovni. A to ani zďaleka náhodile. V 1. lige dorastu patril k najdôležitejším hráčom breznianskych „Rytierov“, o čom svedčí aj jeho bodová produkcia. V dvadsiatich piatich zápasoch nazbieral dvadsať bodov. 

Odlišnou trasou než spoluhráči

Pred prebiehajúcou sezónou čelil Faško-Rudáš otázke, či ostať v prvoligovom Brezne alebo odísť. Rovnako ako väčšina jeho spoluhráčov z úspešného lanského breznianskeho dorastu sa rozhodol pre druhý variant. Avšak nie do Banskej Bystrice či Trnavy, kam sa presunulo najviac jeho spoluhráčov, ale na Považie, do trenčianskej Dukly. 

„Pôvodne som taktiež mal ísť do Banskej Bystrice, no dostal som ponuku z Trenčína, pre ktorý som sa napokon aj rozhodol. Predsa len, Dukla bola dva roky po sebe majstrom Slovenska v juniorke, doraste i devine, a tak ma to viac lákalo práve do Trenčína,“ vysvetlil Faško-Rudáš dôvody jeho štreky do Trenčína. 

Dukla je na slovenskom mládežníckom poli pojem. Už spomínané úspechy v ostatných dvoch sezónach, prirodzene, lákajú do Trenčína čoraz viac hráčov, čím sa v liahni hokejových hviezd vytvára na slovenské pomery veľmi silné konkurenčné prostredie. S o to väčším rešpektom sa tak musí hľadieť naFaškove-Rudášove výkony. „Konkurencia je veľká, ‚makal‘ som, snažil som sa zo všetkých síl a som rád, že som sa napokon do kádra dostal,“ povedal 15-ročný odchovanec breznianskeho hokeja, ktorý je v Trenčíne od júna tohto roku. 

Za istých okolností môže Faško-Rudáš v prebiehajúcej sezóne ešte nastúpiť aj za Brezno, avšak pri jeho súčasných výkonoch a bodovej produkcii je to nateraz nepravdepodobné.„V prípade, že by som sa neprebojoval do zostavy dorastu Dukly, tak by som šiel do Brezna hrať 1. ligu dorastu. Za starších žiakov v Trenčíne hrať nemôžem. Po 15. februári však už budem naplno v Trenčíne a budem môcť za Trenčín hrať aj v deviatke, v doraste… Po 15. februári už teda do Brezna nepôjdem,“ vysvetlil podmienky svojho prestupu. 

Na stretnutie s Banskou Bystricou sa už teraz teší

Menšie „horehronské déjà vu“ však mohol Faško-Rudáš zažiť už uplynulý víkend. V ňom totiž obhajca titulu nastúpil proti nováčikovi z Trnavy, ktorého dres hája aj Martin Mirilovič s Jakubom Kostelným, taktiež strojcovia minuloročného štvrtého miesta Brezna v 1. lige dorastu. „Tešil som sa. Aj sme sa po zápase porozprávali. Bol som rád, že som ich po toľkých mesiacoch zase videl (úsmev). Bol to vcelku zážitok, že som hral proti bývalým spoluhráčom,“ netajil Faško-Rudáš

Proti ešte väčšiemu počtu bývalých spoluhráčov však tento 15-ročný pravoruký forvard nastúpi v zápase s Banskou Bystricou. Nedeľu, 11. októbra, keď je na programe meranie síl práve medzi týmito dvomi družstvami, má Faško-Rudáš už teraz v pomyselnom diári zakrúžkovanú. „Teraz budeme hrať dvojzápas Liptovský Mikuláš – Martin, následne Poprad – Spišská nová Ves, pričom v Spišskej chytá bývalý spoluhráč Nico Boško, a na tretí týždeň dvojzápas Banská Bystrica – Zvolen. Na zápas v Bystrici sa aj veľa ľudí z Brezna chystá,“ povedal slovenský útočník s atypickým dvojitým priezviskom. 

Ako však samotný hokejista vysvetľuje, predikát Rudáš je v ich rodine otázkou už niekoľkých generácií. „Starká mi vysvetľovala, že na našej dedine bolo veľa Faškovcov, ale to ešte azda pred niekoľkými desiatkami rokov. Na to, aby sme sa teda na dedine dokázali rozlíšiť, tak si vraj moji predkovia dali k priezvisku prímeno Rudáš. No a tak to ostalo aj pre ďalšie generácie.“ 

V Salzburgu zo Slovákov najproduktívnejší

Vzhľadom na osobné výkony, nie je žiadnym prekvapením, žeMartin Faško-Rudáš je aj stabilným členom reprezentácie do šestnásť rokov. S najmladším reprezentačným výberom absolvoval júnové Hokejové leto, ako aj úvodný turnaj sezóny v rakúskom Salzburgu, kde bol najproduktívnejším hráčom družiny trénera Dušana Halahiju. 

Lenže ani Faškove-Rudášove tri body nedopomohli k lepším výsledkom slovenských reprezentantov. Tí v Mozartovom rodisku prehrali všetky tri zápasy a na turnaji obsadili posledné štvrté miesto. „Skúsenosť to bola obrovská. Hrali sme proti Rusom, Čechom, čo sú špičkové hokejové krajiny. Určite som teda nazbieral veľa nových skúseností. Škoda len, že nám turnaj nevyšiel ako tímu,“ povedal Faško-Rudáš, ktorý sa v Salzburgu mohol na vlastnej koži presvedčiť o úrovni medzinárodného hokejového fóra. „Je to obrovský rozdiel. Všetko je rýchlejšie, tvrdšie… Celkovo je to iné než na Slovensku,“ doplnil. 

Absolvoval aj kemp vo Fínsku

Turnaj v Salzburgu však nebol pre Faška-Rudáša jedinou medzinárodnou skúsenosťou v ostatných mesiacoch. Začiatkom júla bol totiž ako jeden z troch slovenských hráčov účastníkom vývojového kempu Medzinárodnej hokejovej federácie vo fínskom Vierumäki. „Môjmu otcovi volal pán Andrejkovič s tým, že ma pán tréner Čacho vybral do Vierumäki,“ stroho opísalFaško-Rudáš genézu svojej cesty do krajiny tisícich jazier. 

Osem dní strávených na severe Európe hodnotí 15-ročný Brezňan ako veľmi cennú skúsenosť. „Najprv sme sa vždy rozkorčuľovali, potom sme sa zamerali trebárs na streľbu a po istom čase sme prešli na cvičenia, ktoré modelovali situácie jeden na jedného, dvoch na jedného, dvoch na dvoch… Inak sme boli rozdelení do šiestich tímov, pričom každý večer sme hrali proti sebe zápasy v rámci pomyselného mikroturnaja. Okrem toho sme mali možnosť aj zabaviť sa, pretože sme nablízku mali zábavný park s rôznymi prekážkami, lanami…“ načrtol štandardný deň vo Vierumäki. 

Na vývojovom kempe IIHF sa predstavili zástupca z dovedna 52 rôznych krajín, nezriedka aj z tých hokejovo exotických. Faško-Rudáš tak celkom logicky prišiel do styku aj s rôznymi inými kultúrami. „Býval som na izbe so Španielom a Islanďanom, takže s nimi som sa zblížil asi najviac,“ priblížil na záver. Autor: Jakub Homoľa                                                                                                                                                                                                      

NÁKLADY HKB V SEZÓNE 2014/15

HKB pokračuje v tradícii byť transparentným klubom aj v oblasti financií. Tak ako po minulé roky, ani tento nebude výnimkou a preto vedenie  zverejní náklady klubu aj z ostatnej sezóny 2014/15. Tou najdôležitejšou informáciou je, že HK BREZNO vstupuje do novej sezóny 2015/16 s vyrovnaným rozpočtom a nemá žiadne dlhy.

 NÁKLADY HKB - 2014/15

VALNÉ ZHROMAŽDENIE HK BREZNO

Dňa 29.06. o 17:30 hod., sa v Aréne Brezno uskutočnilo Valné zhromaždenie Hokejového klubu Brezno. Jedným z bodov programu, bolo aj schválenie predložených nových Stanov klubu. A keďže len v týchto dňoch nám potvrdili informáciu o ich úspešnej registrácii, nebolo možné ich zverejniť skôr. Dnes to už možné je a tak Vám ponúkame celú zápisnicu VZ HKB a nové Stanovy HKB.

ZÁPISNICA VZ HKB                        STANOVY HKB

  

HOREHRONEC V PROJEKTE HK VSR SR 18

HK BREZNO vychoval pre Národný tím SR ďalšieho hráča. Výkonný výbor a Reprezentačná komisia SZĽH na návrh reprezentačného trénera nominovala do projektu HK VSR SR 18, aj hráča HK BREZNO. V sezóne 2015/2016 bude v tíme HK VSR SR 18 pôsobiť aj "Horehronský Rytier" Filip RYBÁR.

RED BULL HOCKEY ROOKIES CUP 2015 - SALZBURG

PROTI "ZBORNEJ KOMANDE" KAPITÁN NÁRODNÉHO TÍMU Janko SARVAŠ - HK BREZNO

Tu už netreba žiadne slová...

Priebeh turnaja
piatok
SLOVENSKO "16" – ČESKÁ REPUBLIKA "16" 2:9 (1:7, 0:1, 1:1)
Góly: 13. J. Nespala, 47. Martin FAŠKO RUDÁŠ (Senko, O. Okuliar) - 3. Veselý, 4. Sedlák, 4. Kropáček, 7. Kowalczyk, 10. Adámek, 16. Kropáček, 17. Pekař, 34. Klejna, 59. Blümel

sobota
RUSKÁ FEDERÁCIA "16" - SLOVENSKO "16" 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
Góly: 4. Sokolov, 7. Žabrejev, 27. Koreškov, 28. Mutovin, 32. Mutovin, 53. Drobin, 56. Kupčichin – 44.Martin FAŠKO RUDÁŠ (Ján SARVAŠ, Čederle), 52. Senko (O. Okuliar)

nedeľa
SLOVENSKO "16" – RAKÚSKO "17" 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 52. Ferenyi (Ján SARVAŠ, Martin FAŠKO RUDÁŠ) – 9. Rossi, 34. König, 59. Baumgartner

Konečné poradie na turnaji:
1. Rusko 9 bodov (skóre 17:6)
2. Česko 5 (15:11)
3. Rakúsko 4 (12:15)
4. Slovensko 0 (5:19)

HOREHRONSKÍ RYTIERI OPAŤ V NÁRODNOM TÍME

HKB sa pomalinky stáva pravidelným "dodávateľom" hráčov pre Národný hokejový tím.

Dres "REPRE" U16, ktorí odchádza na turnaj Red Bull Hockey Rookies Cup 2015 (18.-23.08.2015) do rakúskeho Salzburgu, budú hájiť aj dvaja "Horehronci"

Martin Faško-Rudáš a Ján Sarvaš

Chalani držíme Vám všetky možne aj nemožné palce aj prsty, aby sa Vám osobne darilo a tak isto, aby ste svojou umnou hrou pomohli tímu obstáť na tomto turnaji čo najlepšie.

"PATRIOTI" NA HOREHRONÍ

Keď nám pred dvomi dňami prišiel mail s nominačným listom SZĽH na reprezentačný zraz hráčov U16 a následne, keď sme v ňom uvideli hneď dve mená našich hráčov....z tých pocitov, ktoré sme ako vedenie a tréneri mali a z toho čo sme si všetko povedali, sem napíšem len ten úplný záver ..." a stoji to za to"

Dlhé roky sme boli v Brezne len taký "klubík" ktorý sa s hokejom "prdkal" pod holým nebom podľa toho, aké boli vonku teploty a či snežilo, pršalo alebo bolo horúco. Neviem či niekto o nás okrem BB kraja v ktorom sme hrávali, vôbec na Slovensku tak hokejovo vedel. Píšem to práve preto, že mnohí z ľudí a čo je horšie aj z radov rodičov hráčov, akoby nevideli čo sa v Brezne s hokejom udialo a stále, tak nejak žijú v tom "Breznianskom prdkaní".

Áno, máme rodičov, ktorí otvorene hovoria to tom, že keď ich deti ostanú hrávať v Brezne a neodídu napríklad do BB, ZV, BA alebo neviem kde ešte všade, tak ich dieťa nečaká žiadna hokejová budúcnosť.

A práve pre týchto našich rodičovských "patriotov" nechávajú ten najlepší odkaz naši HOREHRONSKÍ REPREZENTANTI SLOVENSKEJ REPUBLIKY.

A ja sa k ním pridávam čisto mojim osobným názorom (Peter ŠULEJ - admin).

Vážení rodičia, ak máte pocit, že Vám je Brezno malé a neprofesionálne a že tu nevidíte budúcnosť svojich detí, tak ich ku nám nedávajte, ani ako prípravkárov. Odvlečte ich rovno od malíčka do BB, ZV, LM či PP. Lebo ak tak neurobíte a tieto ambície získate a uplatníte v neskoršom veku, tak vedzte, že to, že ublížite klubu, by až tak nebolelo, ale vy skrze Vašich čisto osobných ambícií, ublížite ostatným chalanom v tíme, ktorí sa veľmi rýchlo môže rozpadnúť. Po príklady nebudem chodiť hlboko do minulosti, pretože to trafím hneď minulou sezónou 14/15. Tím z minulej sezóny, ktorí bojoval v play off o extraligu dorastu, ju túto sezónu mohol aj vybojovať. No ambície rodičov boli zrazu tak osobné a tak obrovské, že z toho tímu v Brezne ostalo len torzo. Tí ktorí odišli do extraligy (8 hráčov) "nezabudli" aký je náš sen a čo chceme s dorastom dosiahnuť. Ale vlastne, ak nemáš srdce Horehronca, telo ani duch "Rytiera HKB", nemôžeš predsa hájiť jeho farby a česť.

Toto bolo len tak v skratke na margo patriotizmu niektorých ľudí voči svojmu materskému klubu.

Takže tí čo odišli nech si idú a nech si na nás nadávajú za to, že práve Brezno im pomohlo a posunulo ďalej. A je taký paradox, že práve Bystrica, ktorá je taká vysnívaná a dávaná nám ako klubu rodičmi za vzor ,nemá vo výbere na tento turnaj ani jedného reprezentanta. (jedného má na telefóne ako náhradníka)

Ale tím čo ostali, chcem povedať, že sa nemusia báť toho, že hrajú v Brezne. Práve naopak. Taká atmosféra a taká podpora hráčov a trénerov, aká je v Brezne, si dovolím tvrdiť nie je vo veľa veľa kluboch, ak vôbec v nejakom je. My nemáme veľa peňazí, takže o tých to nie je. No je to práve o tej ľudskej stránke. Nás na "Hrone" si nikto nekúpi. Aj keď peniažkov nemáme, tak nikdy nedopustíme, aby si prostredníctvom nich niekto kupoval či už miesto v zostave, alebo miesto v rozhodovaní.

Aj keď nám niekedy príde ľúto, že za to čo robíme nám nik nepoďakuje, ba niekedy nás obviní, že chceme robiť zle a do prieku, tak musím povedať, že to asi dnes patrí k tomu, čo človek robí. No v poslednej dobe, sa už na takýmito pripomienkami len usmejeme. A že prečo? Nuž práve preto, že výsledky tej driny a toho čo sa v HKB robí sa pomalinky ukazujú.

A nakoniec, čo môže byť krajšie poďakovanie za Vašu prácu, ako pozvanie pre Vašich hráčov do národného tímu?

HK BREZNO POKRAČUJE VO VÝCHOVE HRÁČOV PRE NÁRODNÝ TÍM...

JÁN SARVAŠ z Brezna má deviaty ročník základnej školy len pred sebou, ale už teraz si plní svoj hokejový sen. Nielenže je členom najlepšieho športového kolektívu roka 2014 v meste, ale zároveň je dôležitou súčasťou reprezentačného tímu do 15 rokov.

Prečo si sa rozhodol práve pre taký tvrdý šport, akým je hokej?

Od malička som rád športoval, hrával som futbal a hokej. Nikdy sa mi nechcelo na futbale behať a tak som sa rozhodol byť futbalový brankár. Potom som zistil, že pohyb na korčuliach je jednoduchší a na korčuliach to ide ľahšie.

Takže čisto pragmatické dôvody. Odkedy sa mu venuješ?

Od svojich štyroch rokov som začal chodiť s otcom na verejné korčuľovanie a od piatich rokov som začal hrávať hokej.

Po desiatich rokoch na ľade si už teda maximálne zžitý s hokejovým prostredím. Vždy si chcel byť útočníkom?

Zo začiatku som chcel byť brankárom, ale otec mi to zakázal.

Prečo?

Pretože vraj brankárom môžem byť až vtedy, keď sa budem vedieť riadne korčuľovať. Tak po dvoch rokoch korčuľovania a hrania hokeja sa mi sen splnil. Rok som bol brankár, potom som si začal uvedomovať, že ak by som nebol dosť dobrý brankár, musel by som sedieť na striedačke a pozerať sa, ako lepší brankár chytá a ja nie, a predsa hráčov je len viac a majú väčšiu šancu sa presadiť a ja som chcel hrávať.

Aktuálne si hráčom dorastu HK Brezno, s ktorým si dosiahol historické 4. miesto po základnej časti v 1. lige a stali ste sa tak najlepším športovým kolektívom za rok 2014 v meste. Úspech sa však nerodí len tak. Čo všetko si musel kvôli hokeju obetovať?

Kvôli hokeju som musel obetovať hlavne futbal, keďže som sa musel rozhodnúť medzi ním a hokejom. Počas školského roka je to náročnejšie, môj denný režim je taký, že ráno idem do školy a hneď po obede na tréning. Teraz som v letnej príprave v HC 05 iClinic Banská Bystrica, takže idem autom alebo autobusom na tréning do Banskej Bystrice, po tréningu naspäť domov a buď von s kamarátmi, alebo oddychujem. Od konca júla to bude ešte náročnejšie, pretože tréningy budeme mať dva- až trikrát za deň a každý deň.

Náročné nielen časovo a kondične, ale aj finančne. Kto ťa v tvojom športovom snažení najviac podporuje?

Rodičia a starí rodičia.

Tí sú na teba zrejme aj patrične hrdí. Výsledkami, ktoré máš na konte, sa nemôže pochváliť hocikto. Ktoré z nich si najviac ceníš?

Za svoje najväčšie úspechy považujem postup nášho tímu HK Brezno – dorast do play-off 1. ligy dorastu v sezóne 2014-2015, kde sme vypadli s neskorším víťazom a postupujúcim do extraligy dorastu Trnavou a taktiež účasť na medzinárodnom turnaji v Poprade za SR 15, účasť na dvojzápase v Taliansku za SR 15 proti Taliansko 16 a účasť na tohtoročnom reprezentačnom zraze slovenskej reprezentácie do 16 rokov v Trenčíne.

Ako si sa tam dostal?

Na to, aby som sa dostal do reprezentácie do 15 rokov, som musel absolvovať niekoľko výberov v rámci Slovenska, na ktoré ma nominovali moji tréneri za dobré výkony v klube, najprv stredoslovenský výber a potom celoslovenský.

Vlani si svoj reprezentačný tím podržal v medzištátnych stretnutiach, keď si v oboch zápasoch s o rok staršími Talianmi skóroval...

Áno. Skóroval som v oboch zápasoch, ale nebolo to proti ambicióznemu súperovi jednoduché. Taliani hrajú kanadský štýl hokeja t.j. agresívne napádanie a forčeking. Majú dobrých brankárov a sú aj technicky zdatní. Prvý zápas sme boli jasne lepší a vyhrali sme ho bez problémov. Do druhého stretnutia Taliani hnaní početnou diváckou kulisou nastúpili s ešte agresívnejším štýlom. Pod tlakom sme urobili pár zbytočných chýb a na začiatku tretej tretiny sme prehrávali 3:2. V závere sme však zabrali naplno a troma gólmi položili na lopatky ambiciózneho súpera.

Aké sú tvoje ďalšie hokejové ambície?

Čo najvyššie.

Čo to znamená? V konečnom dôsledku držať nad hlavou Stanleyho pohár?

Samozrejme nebránim sa ani tomu, ale hlavne chcem hrať kvalitný hokej v kvalitnej súťaži.

Autor: Eva Šipošová

VYHODNOTENIE SEZÓNY 2014/2015

Vážení fanúšikovia a priaznivci hokeja na Horehroní,

HKB 29.03.2015, medzinárodným turnajom dorastu na domácej pôde, ukončilo  sezónu 2014/2015 a tak isto aj ďalšiu etapu svojej existencie na hokejovej scéne.  Aj keď nie všetky ciele sa nám podarilo naplniť podľa našich predstáv, dovolíme si povedať, že táto sezóna bola najúspešnejšia v celej našej histórii. HKB sa opäť posunul o krok dopredu a ukázal, že aj v skromných podmienkach sa dajú vychovávať skvelí hokejisti a dosahovať fantastické výkony. Chceli by sme sa touto cestou poďakovať našim trénerom, za ich perfektne odvedenú prácu. Ich odborná kvalita rastie každou novou sezónou, čoho dôkazom sú  výsledky ich tímov. Tak isto patrí jedno veľké poďakovanie našim hráčom.

Fantastické výkony podávali naši najmenší “Rytieri“, ktorí absolvovali najviac turnajov v ich kratučkej kariére. Jedným z ukazovateľov, ktorý jasne hovorí o tom, že HKB už nie je len „rybníkovým“ klubom a ani klubom do „počtu“ sú naši piatačikovia. V ich súťaži a to Stredoslovenskej divízii prípraviek, prehrali len jeden zápas. Ak sme niekedy v minulosti hrali zápasy napr. s BB či ZV, bolo to len tak priateľsky a vždy s výrazným rozdielom skóre v náš neprospech. No na to už treba zabudnúť, lebo časy sa zmenili a poraziť “Baranov“ ani “Bryndziarov“ nám už nerobí taký problém ba dokonca sa to už stáva pravidelnosťou!

Tým ďalším je náš Dorast. Tím pod vedením Mgr. Jána Pecníka a Mariana Bauera, dosiahol historický úspech štvrtým miestom v tabuľke a zároveň aj  historicky prvé PLAY OFF, kde naši “Rytieri“ bojovali o najvyššiu súťaž. V nej neprešli cez, teraz už extraligistu HK Gladiators Trnava. Ešte nikdy predtým sa nestalo, aby nejaký náš hráč vyhral v akejkoľvek kategórii celkové bodové hodnotenie. Aj toto už dokázali naši „Rytieri“ zmeniť. V prvej lige dorastu sa najproduktívnejším hráčom stal útočník Martin MIRILOVIČ, ktorý nazbieral v 47 zápasoch spolu 113 bodov za 40 gólov a 73 asistencií. A to ešte nebolo všetko. Na treťom mieste skončil náš center Oliver GIERTL, ktorý nazbieral v doraste v 39 zápasoch 90 bodov za 42 gólov a 48 asistencií a k tomu pridal v súťaži starších žiakov, kam chodil vypomáhať v 15 zápasoch 39 bodov za 18 gólov a 21 asistencií.

Tieto naše úspechy, by nebolo možné uskutočniť bez tých “za oponou“. Preto sa chceme poďakovať hlavne rodičom, ktorí podporujú svoje deti v tejto krásnej hre a tak isto aj finančne pomáhajú klubu v rámci svojich možností. Sme radi, že ste nechali svoje deti hrávať doma a nevozili ich do iných klubov, len preto, že sa tam hrá “zatiaľ“ vyššia súťaž. Lebo aj vďaka takýmto rozhodnutiam, pomáhate klubu stúpať vyššie a vyššie.

Tak isto jedno veľké ďakujem patrí všetkým tým, ktorí finančne prispievali a pomáhali klubu. Každý jeden, ktorý prispel akoukoľvek sumou, sa tým podieľal na našich úspechoch.

Ďakujeme mestu Breznu za to, že po dlhých rokoch prehodnotilo svoj postoj k financovaniu hokeja a tým vlastne zachránilo klub pred zánikom. Nedávno sa vedenie mesta zmenilo a my si želáme a naozaj úprimne veríme, že aj to nové bude naklonené svojím postojom k hokeju, ktorý je na Horehroní a hlavne v meste Brezno obľúbený a športom číslo jeden.

Aj Vám fanúšikom a priaznivcom hokeja na “Hrone“ ďakujeme za vašu podporu. V mnohých prípadoch a dôležitých stretnutiach, ste boli našim ďalším hráčom na ľade. Vážime si, že nám fandíte a veríme, že sa takto budeme stretávať aj v nasledujúcich sezónach.

Ďakujeme aj všetkým funkcionárom mimo ľadu (ľadárom, rolbárom, boxu časomiery, pani skladníčke, pani upratovačkám) a tak isto aj celému vedeniu MŠK na čele s pánom riaditeľom. Ste pre nás nenahraditeľní a vašu prácu, ktorú pre klub odvádzate si nesmierne vážime.

Čo sa nám v tejto sezóne nepodarilo, je postup našej 9.ŠHT a s nimi aj 8,7,6 ŠHT do nadstavby, kde sa bojovalo o majstra 1. Ligy starších žiakov. Splniť tento cieľ neumožnil úzky káder hráčov, keďže dosť dôležitých zápasov odohrali deviataci paralelne s dorastom, filozofia klubu sa upriamila na dorast a tak žiaci museli veľkú časť základnej časti odohrať v oslabenej zostave.

Nerobíme však z toho tragédiu. Jednoducho šport je taký a nie všetko vyjde podľa predstáv. Možno sme aj my mohli niektoré veci urobiť inak. Aspoň však teraz vieme, ako musíme postupovať v ďalších sezónach, aby sme sa podobným chybám vyvarovali.

Celkovo však sezónu 2014/2015 hodnotíme, ako úspešnú. V tej novej sa opäť chceme posunúť o stupienok vyššie. Tým najdôležitejším krokom je, prihlásenie HKB do kategórie juniori. Ak výkonný výbor SZĽH schváli v máji, nový systém juniorských súťaží, tak sa v Brezne bude hrať hokejová extraliga juniorov. Ak však ostane súčasný stav, tak sa bude u nás hrať 1. Liga juniorov.  Tak isto chceme pokračovať v úsilí, postupne  dostať náš dorast na takú úroveň, aby sme sa mohli reálne uchádzať o extraligu dorastu, čo bude úzko súvisieť s ochotou a patriotizmom rodičov a ich dospievajúcich detí. Čaká nás veľmi veľa tvrdej práce. Vieme, že to nebude jednoduché, ale ustúpiť z našich cieľov nemienime. Veríme, že aj s Vašou pomocou budeme HKB posúvať po pomyselných schodoch úspechu stále vyššie.

Sezóna 2015/2016 sa pre HKB práve začala. A aj v nej samozrejme ako

unum corpus una anima una theam

POĎAKOVANIE

Touto cestou sa chceme poďakovať pánovi MAREKOVI POLIAKOVI z obce Valaská, za pomoc pri organizovaní exhibičného podujatia HKB vs MUFUZA. Len vďaka nemu, sme mohli počas toho stretnutia potešiť mnohých ľudí, krásnymi cenami, ktoré si mohli vylosovať v tombole. No a práve hlavným iniciátorom a dodávateľom cien do tomboly, bol Pán Marek Poliak. Jeho prispením sa nám podarilo v tombole vyzbierať 720 €, ktoré boli venované mládeži HKB.

Tento počin si nesmierne vážime a ĎAKUJEME Marek.

POĎAKOVANIE

Prednedávnom som prostredníctvom sociálnej siete Facebook požiadala o 2% z ročného zúčtovania dane, ktoré chceme využiť na liečebný pobyt v ADELI v Piešťanoch pre moju      9 ročnú dcéru Karolínku. V snahe pomôcť nám zrealizovať náš sen, nás oslovilo mnoho ľudí. Srdečná vďaka všetkým Vám, ktorí sa o Karolínkin príbeh zaujímate a môžete pomôcť.

   V dnešný deň sme zažili niečo výnimočné, nečakané. Navštívili nás organizátorky „HOKEJOVÉHO PLESU – BREZNO 2015,“ ktorý sa konal 13.februára. Súčasťou plesu bola finančná zbierka, ktorou plesajúci chceli podporiť nielen „Hokejový klub Brezno KNIGHTS, ale tiež niekoho, kto pomoc potrebuje. Bola to práve Karolínka, pre ktorú sa po prečítaní jej príbehu, zúčastnení rozhodli a obdarovali nás vyzbieranou sumou 200Eur, ktorá bude použitá pri realizácii nášho sna – liečebného pobytu v ADELI. Srdečná vďaka. Ak by som všetky naše pocity mala vystihnúť jediným slovom, bolo by to – DOJATIE. Ďakujem v mene Karolínky i celej svojej rodiny za obrovské prekvapenie a želám Všetkým Vám najmä pevné zdravie, šťastie a víťazstvá, nielen nad súpermi, ale niekedy tiež nad sebou, aby Ste tak, ako v športe, dokázali bojovať za dobrú vec aj v reálnom živote. Bez Vašej podpory milí darcovia, by sme neboli tam, kde sme dnes, predsa len o niečo bližšie k cieľu.

S úctou Hela Molčanová – Karolínkina mamina.

VÝCVIKOVÝ KEMP NÁRODNÉHO TÍMU "U16"

03-09.02.2015 / TRNAVA - WETZIKON (SUI)

  V mesiaci február sa v Trnave a vo Švajčiarskom Wetzikone uskutoční reprezentačný hokejový kemp výberu hráčov do 16 rokov, aj za účasti HK BREZNO a to v zastúpení:

priamo nominovaný - Martin FAŠKO-RUDÁŠ
pripravený na telefóne - Ján SARVAŠ

NÁRODNÝ TÍM SR "U15" S DVOJICOU HOREHRONCOV

  HKB sa môže pochváliť, ďalšími hráčmi, ktorí budú obliekať dres národného tímu Slovenska. Do Popradu, kde sa v dňoch 26.-28.12.2014 uskutoční hokejový turnaj za účasti Hokejovej reprezentácie SR U15, odcestujú hájiť farby národného tímu aj naši dvaja Rytieri

Martin FAŠKO-RUDÁŠ a Ján SARVAŠ

  Rytieri naši, sme na vás nesmierne hrdí a budeme Vám držať všetky prsty, aby Vám vaša premiéra v národnom tíme vyšla čo najlepšie a aby ste svojimi výkonmi, pomohli našej reprezentácii obstáť na turnaji čo najlepšie.

  

VYHODNOTENIE SEZÓNY 2013/2014

9. ŠHT

  Tento kolektív je charakteristický útočnou silou, ktorá bola podporená stabilnými výkonmi brankárov, avšak musí zapracovať na obrannej hre, ktorá ho stojí v konečnom účtovaní lepšie umiestnenie. V chlapcoch je potenciál, ktorý by mohol vyvrcholiť v tom najdôležitejšom období hokejistu a to v kategórii dorastu.

Najužitočnejší hráči:

SARVAŠ Ján
FAŠKO-RUDÁŠ Martin
MATZENAUER Alex

  Trojica, ktorá si svojou súhrou a hokejovými akciami vybojovala miesto v regionálnom reprezentačnom výbere. Pravidelne patria v celoslovenskom bodovaní do top ten

8. ŠHT

  Chlapci v sezóne 2013/14 odohrali kvalitné zápasy, ktoré ich postupne pripravujú na ďalšie etapy ich hokejového života. Presviedčajú sa, že jedine tvrdou prácou sa môžu priblížiť k najlepším. Je to tím „robotníkov“, ktorí sa ešte stále formuje a hľadá svojich pravých lídrov.

Najužitočnejší hráči:

REPKA Matej
KAFRÍK Dušan
DRUGÁR Sveťo

  Táto trojica najviac napĺňala očakávania svojich trénerov, či v tréningu alebo v zápasoch. Ich hokejový rast môže dosiahnuť vrcholnú úroveň.

7. ŠHT

  Chlapci si po prechode z prípravky do žiackej kategórie počínali veľmi dobre, náročnú základnú časť skončili na výbornom treťom mieste za Martinom a Liptovským Mikulášom.

Najužitočnejší hráči:

AUXT Benjamín a ŠIMKO Jakub - útočníci
Dvojica, ktorá svojou kreativitou a produktivitou ťahala celý kolektív

HANČÁK Samuel - obranca
Tvrdý a pracovitý, bol postrachom pre súperov a ak pozitívne namotivuje spoluhráčov je veľkým prínosom v tíme

6. ŠHT

  Práve títo chalani, sú historicky najúspešnejší kolektív v klube, keď v sezóne 2012/2013 obsadili konečné 5. miesto z 36 prípraviek na Slovensku.

  V uplynulej sezóne dosiahli v 30 zápasoch 26 víťazstiev, porážali mužstvá ako Banská Bystrica, Zvolen, Poprad, Spišská Nová Ves... 
Vyhrali dva turnaje v Spišskej Novej Vsi a Poprade. Ukázali tým potenciál, ktorý môžu tvrdou prácou v nasledujúcich sezónach rozvinúť.

Najužitočnejší hráči:

ŠTEFANČÍK Marcel - útočník 
Dosiahol 144 bodov, z toho strelil 108 gólov

ZUBÁK Adrián - obranca 
Dosiahol 29 bodov, ale jeho prioritou bola výborná obranná činnosť

ŠIMKO Šimon - brankár 
Talentovaný, ktorý svojimi výkonmi pútal pozornosť všetkých súperov

5. ROČNÍK

  V minulej sezóne boli piataci účastníkmi súťaže – minihokej. Táto súťaž sa hrá turnajovým systémom. Zo šiestich turnajov vyhrali dva, v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Celkovo odohrali 32 turnajových a prípravných zápasov, z ktorých vyhrali 25 krát. V minilige medzi Breznom, Bystricou, Zvolenom a Mikulášom obsadili konečné 1. miesto. 

  Na vrcholnom turnaji sezóny Orange im postup na záverečný turnaj ušiel až vo finále s Martinom.

Najužitočnejší hráči:

LUKAČOVIČ Hugo - útočník 
Dosiahol 56 bodov, je typický veľkou bojovnosťou a oddanosťou pre tím

TURŇA Oliver - útočník
Dosiahol 55 bodov a bol najlepším strelcom s 34 gólmi

ČERNÁK Pavol - brankár 
Pohyblivý a živel medzi tromi žrďami s potenciálom

   

  

  

HKB V NOVOM ŠATE

  V sobotu 06.12.2014 o 13:45 hod. sa pred prvoligovým hokejovým stretnutím dorastu, medzi HK BREZNO a MŠK PÚCHOV, uskutočnilo slávnostné odovzdanie sponzorského daru,  pre HKB od spoločnosti FUCHS OIL. Sponzorským darom, bola kompletná sada dresov,  pre všetky vekové kategórie HKB, od 3. ročníka, až po “A“ mužstvo. Tento, pre nás veľmi vzácny dar, prišiel odovzdať osobne, riaditeľ spoločnosti FUCHS OIL, Ing. Miroslav KOLENČÍK, ktorý priamo na ľadovej ploche “prezliekol“ náš klub a priamo hráčov, do krásneho nového šatu.

  Aj touto cestou, chceme spoločnosti FUCHS OIL, s.r.o. a zvlášť jej riaditeľovi Ing. Miroslavovi Kolenčíkovi v mene vedenia, hráčov a celého kolektívu HKB, vysloviť jedno veľké a úprimné:  ĎAKUJEME.

  Tento deň pre náš klub nebol, len dňom ukončenia komplexnej transformácie HKB. Je tak isto začiatkom novej cesty. Cesty, ktorou sme sa spolu vydali napĺňať zmysel podstaty športu a cesty, ktorou sa budeme snažiť, tvrdou, nekompromisnou a férovou  prácou, krok za krokom doťahovať na naše najlepšie hokejové kluby.

  Nech tento nový dar prinesie našim „Horehronským Rytierom“ veľa športového šťastia, veľa úspechov v ťažkých hokejových zápoleniach a takisto dostatok hrdosti, že práve tí, ktorí hrajú v dresoch s Horehronským rytierom na hrudi, si môžu povedať, že iba my sme Brezno, že iba my sme unum corpus una anima una theam.

  

TRANSFORMÁCIA HKB ÚSPEŠNE ZAVŔŠENÁ

  Vážení priaznivci a fanúšikovia HKB,

radi by sme Vám touto cestou oznámili informáciu, na ktorú ste už možno  netrpezlivo čakali a možno  informáciu , ktorá bude pre Vás úplnou novinkou.  Prinášať pozitívne správy z “kuchyne“ hokejových klubov (a celkovo klubov, nie len hokejových) v dnešných časoch je niekedy priam zázrakom.

  Neviem, čo sa teda v Brezne  stalo a čoho je to výsledkom, nechám na posúdení každého z Vás... ale prinášame Vám veľmi radostnú správu.

  Hokejový klub Brezno prežíval v posledných dvoch rokoch veľmi ťažké obdobie.  Naozaj už nestačilo veľa a boli by sme zmizli z hokejovej mapy Slovenska. Vedenie klubu muselo makať  na plné obrátky, aby túto hrozbu odvrátilo. A výsledok? Podarilo sa!  HK BREZNO je značkou, ktorá sa definitívne usadila na hokejovej mape Slovenska.

  Pred dvomi rokmi, sme začali pracovať na transformácii klubu. Dá sa povedať, že okrem názvu sa zmenilo úplne všetko.  Zmenili sme  trénerov, systém financovania (HKB má vyrovnaný rozpočet a je bez dlhov) ,  systém výberu hráčov, systém tréningovej prípravy, prístup v myslení  všetkých členov klubu, farby, logo aj dresy.

  A práve nové hokejové dresy, sa pre nás stanú takým symbolom a posledným krokom, uzavretia transformácie  klubu a začatia tvrdej práce na jeho rozvíjaní sa. V HKB sa stane prvý krát v jeho histórii, kedy, všetci jeho hráči ( od 3. ročníka až po “A“ mužstvo) budú vystupovať pod rovnakými číslami, rovnakým dizajnom, farbou a logom.

  Stane sa tak 06.12.2014 o 14:00 hod., v Aréne Brezno, pred stretnutím 1. Ligy dorastu, medzi HK BREZNO a MŠK PÚCHOV, kedy nové dresy slávnostne odovzdá pán  Ing. Miroslav Kolenčík, riaditeľ  spoločnosti  FUCHS OIL, ktorá ich venuje klubu, ako sponzorský dar. Tak isto od tohto dňa, si už budete môcť  zakúpiť vo fan shope v Aréne Brezno, rôzne fan predmety s motívom HKB, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s reklamnou agentúrou LP Production, s.r.o. za výrazného prispenia jej majiteľa p. Petra Lamača, breznianskeho rodáka, bývalého hráča a stále fanúšika breznianskeho hokeja.

  Nastúpili sme na cestu, po ktorej chceme čistou,  poctivou a nekompromisnou prácou dobehnúť  veľké hokejové kluby na Slovensku.  Buďte snami a pomáhajte nám naplniť  sny našich mladých Horehronských “rytierov“ práve tu u nás doma,  doma v Brezne.

Sme predsa HK BREZNO

unum corpus  una anima una theam

POĎAKOVANIE BREZNU ZA POHOSTINNOSŤ

  Vedenie hokejového klubu HC ´05 Banská Bystrica chce úprimne poďakovať mestu Brezno a hokejovému klubu HK Brezno za pomoc a prichýlenie nášho mužstva v ich domovskej aréne, v ktorej sme mohli odohrať štyri extraligové zápolenia. Vzhľadom na rekonštrukčné práce na našom štadióne to bolo výrazné gesto, prihliadajúc aj na fakt, že organizácia takéhoto súťažného zápasu nie je vôbec jednoduchá.
Horehroniu patrí pochvala. Umožnili nám trénovať, neskôr odohrať prestížny prípravný zápas proti účastníkovi kontinentálnej KHL Slovanu Bratislava, ktorý bol pravým hokejovým sviatkom. Tlieskalo mu tritisíc ľudí, zaplnené publikom sa spontánne bavilo hokejom. Aj v extraligových zápasoch prevládala na tribúnach prajná atmosféra pre naše mužstvo. Vážime si všetkých fanúšikov, ktorí prišli podporiť náš klub, našich chlapcov a veríme, že sme ich tým urobili šťastnými. A aby sme Horehroniu čosi vrátili, musíme zdôrazniť, že tam žijú skutočne milí a priateľskí ľudia s dobrým srdcom. A pracuje sa tam výborne so športom. Horehronie sa tak stalo nielen metropolou folklóru, tradícii a futbalu, ale na istý čas aj hokeja. Ďakujeme za jeho pohostinnosť.

14.10.2014 Miroslav Čief

"HOKEJOVÉ" BREZNO

  Mesto Brezno, sa už definitívne zapísalo na hokejovú mapu Slovenska. Tí, ktorí snívali svoje sny o zakrytom zimnom štadióne, o možnosti hrať hokej na inej úrovni ako "rybníkovej" alebo tí, ktorí snívali len o možnosti vôbec na nejaký hokej chodiť ako diváci, sa tieto sny po mnohých rokoch snívania stali realitou.

  Som naozaj veľmi rád, že po všetkých tých neradostných udalostiach, ktoré nás celé tie roky sprevádzali ( otvorená ľadová plocha, nedostatok detí, skoro žiadne podmienky na hokej, nedostatok materiálu, nedostatok financií, nezáujem sponzorov, nezáujem mestského zastupiteľstva celé roky a skoro ukončenie činnosti HKB) sme sa dostali do fázy,kedy si môžeme povedať, že sme to zvládli a že naozaj žijeme.

  Hokej v Brezne sa dostal do povedomia nielen na Slovensku, ale už aj v zahraničí. Naša cesta bola dlhá a ťažká ale...

  HKB v skratke
- zakrytie zimného štadióna
- vytvorenie športových hokejových tried v spolupráci so ZŠ Pionierska 2 Brezno
- vytvorenie športových tried na strednej škole v spolupráci so Súkromným gymnáziom Železiarní Podbrezová a SOŠ Železiarne Podbrezová
- vytvorenie kompletnej skladby vekových kategórii (predprípravka, prípravka, 5.ročník, ŠHT 6/7, 8/9, Dorast, Juniori 14/15 mimo súťaž, "A" Mužstvo)
- zaradenie tímov do celoslovenských súťaží riadených SZĽH a SsZĽH
- 5. ročník - Stredoslovenská divízia prípraviek / ŠHT 6-7 1. Orange liga / ŠHT 8-9 1. Poštová banka liga / Dorast 1. Liga dorastu / "A" 2. Liga seniorov

  V Brezne ste už mali možnosť vidieť mnoho turnajov. Či už domácich alebo medzinárodných. Brezno sa stalo domov reprezentačných tímov či už Národného tímu, alebo aj tímov zo zahraničia.
Mali ste tu možnosť vidieť hrať zástupcov našej Tisport Extraligy, ako HK Dukla Trenčín, MsHK Žilina, HC 05 Banská Bystrica a majstrovský HKM Zvolen s Júliusom Šuplerom no a čerešničkou bolo vystúpenie tímu z KHL HC Slovan Bratislava.

  HKB pracuje aj so svojou mládežou. Výsledkom okrem fantastických úspechov v posledných 2 sezónach našich dorastencov, je aj záujem o našich hráčov z extraligových tímov či už HC 05 BB, MHC MT, HK Dukla TN. Najväčší úspech sme zatiaľ získali z hráčom, ktorý je už druhú sezónu posilou juniorského tímu zo Švédska, ktorý pôsobí v najvyššej súťaži. HKB má už vyše 200 registrovaných členov.

  To, že Brezno žije hokejom môžete sledovať aj v týchto dňoch. HKB v spolupráci s MŠK dotiahlo do našej arény extraligový tím HC 05 Banská Bystrica, ktorý si tu rozložil tréningový kemp počas letných mesiacov a tak isto našiel svoj domov aj počas extraligových zápolení. Ďalším výsledkom toho, že hokej je pre nás a pre Vás číslo jedna, bude historicky prvý priamy prenos RTVS z extraligového hokejového stretnutia HC 05 BB vs HKM ZV priamo z Arény Brezno.

  Robíme hokej, lebo nás baví. Robíme hokej ,lebo milujeme pocit detskej radosti, úsmevov a pokrokov, ktoré skrze hokeja naše deti majú. Robíme hokej lebo chceme dať mladým ľudom možnosť vybrať si svoju cestu životom cez šport. Robíme hokej aby sme zabávali Vás fanúšikov. Robíme hokej zadarmo, lebo vieme, že ho robíme srdcom a nie kvôli finančnej motivácii. Robíme hokej doma! Doma na Horehroní! Doma v Brezne!

HK BREZNO JE HOKEJOVÉ MESTO !!!

A my... MY SME "RYTIERI"
unum corpus una anima una theam

a čo vy...

ÚLOHA KRÍZOVÝCH MANAŽÉROV KONČÍ

  "Naša úloha krízových manažérov sa končí!"
  Hokejový klub Brezno, sa podarilo oddlžiť. Financovanie hokeja v Brezne, bolo dlhodobo nastavené nesprávne a pre klub bolo doslova likvidačné. „Pri nástupe nového vedenia v apríli roku 2012 sme evidovali celkove záväzky vo výške cca 60 000 € (táto suma tvorí približne 80 % ročného rozpočtu klubu). Gro tvorili záväzky za nájom a náklady spojené s nájmom fakturované prevádzkovateľom Arény Brezno – Mestský športový klub (MŠK) Brezno. Ročná fakturácia MŠK tvorila približne 20 000 – 25 000 €“. Od prvého dňa vo vedení tak bolo našou prioritou klub oddlžiť a zmeniť vzájomný vzťah medzi mestom a klubom. Po dvoch veľmi ťažkých rokoch fungovania v krízovom režime, enormnej snahe vedenia klubu, jeho sponzorov, MŠK, vedúcich predstaviteľov mesta a poslancov mestského zastupiteľstva a po absolvovaní nespočetného množstva vzájomných rokovaní, sa nám spoločnými silami podarilo túto viac než kritickú situáciu vyriešiť. Klub sme voči MŠK kompletne oddlžili, čo bolo aj základnou podmienkou pre uchádzanie sa o dotáciu na chod klubu pre tento rok a ukončili nájomnú zmluvu s MŠK, ktorá bola nahradená zmluvou o spolupráci za podmienok nezaťažujúcich rozpočet klubu.
Veríme, že týmito krokmi sme začali novu etapu vo fungovaní HK Brezno, keď sa budeme môcť konečne sústrediť na koncepčnú prácu s deťmi a mládežou posúvajúcu náš klub vyššie a vyššie v pomyselnom hokejovom rebríčku na Slovensku. Naša doterajšia úloha krízových manažérov sa teda definitívne končí !!!
Mestskí poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve schválili Hokejovému klubu Brezno dotáciu na rok 2014 vo výške 19 300 eur, ktorá je účelovo viazaná na vzdelávanie hokejovej mládeže a podporu hokejových talentov.

HKB SVITÁ NA LEPŠIE ČASY

 Na mimoriadnom rokovaní mestského zastupiteľstva, primátor a poslanci mestského zastupiteľstva, odhlasovali zmenu financovania pre Hokejový klub Brezno. Dlhoočakávaná udalosť sa stala skutočnosťou. Hokejový klub Brezno už dlhé roky funguje v krízovom režime. Vzhľadom na to, že v našom regióne nie je sponzor, ktorý by generálne pokryl činnosť HKB a drobné príspevky od firiem a dobrovoľných darcov stačia len na pokrytie základných potrieb klubu, je v súčasnej dobe pomoc mesta pre klub priam existenčná.Vedenie HKB sa už niekoľko rokov snažilo presadiť zmenu financovania. Doterajšia situácia bola dlhodobo neúnosná a pre klub, už priam likvidačná. Táto zmena prišla, už ani nie za päť minút dvanásť ale päť minút po dvanástej. Hokejový klub už fungoval na „kyslíkový dlh“. 

  Hlasovanie, ktoré zachránilo HKB pred ukončením činnosti, je tou najlepšou správou pre naše deti a mládež, ktoré sa tak už nebudú musieť pýtať prečo nemajú, prečo nemôžu, prečo sa nedá a strachovať sa o to či vôbec budú hrať ...ale budú sa môcť plne venovať hokeju. Tak isto je to dobrá správa pre vedenie HKB, ktoré ú nebude musieť väčšinu času venovať činnosti k prežitiu klubu, ale bude sa môcť venovať jeho rozvíjaniu. Touto cestou sa chceme poďakovať pánovi primátorovi a poslancom mestského zastupiteľstva. VV HKB

SEZÓNA 2013/2014

HK BREZNO BUDE MAŤ TOHO ROKU KRÁSNE VIANOCE 

  A to vďaka "Ježiškovi", ktorí prišiel z Centra voľného času Brezno a od Petra MURÁNSKEHO. Vďaka nim, sa rozšíri posilňovňa HKB o nové náčinie a náradie:
4ks žinenky, lavička na bench-press , 150 kg zaváží, jednoručky, kettlebells, 5 ks medicínbalov, 50 ks farebných plastových mét . V mene HKB sa chceme za tento vianočný darček srdečne poďakovať. ĎAKUJEME "JEŽIŠKO"

NÁRODNÝ HOKEJOVÝ TÍM ŽIEN U"18"  v BREZNE

 Mesto Brezno a Aréna Brezno v období od 13.10. 2013 do 15.10. 2013,  boli domovským stánkom NÁRODNÉHO HOKEJOVÉHO TÍMU ŽIEN U"18".

  Slovenská "REPRE" tu mala počas celých 3 dní prípravný kemp, na ktorom  dvojfázovo trénovala a odohrala dva prípravné zápasy s výberom HKB ŠHT 9/8.

Program:

13.10.2013 (nedeľa)

12.30 - 13.30 hod. - I. tréningová jednotka 

17.30 - 18.30 hod. - II. tréningová jednotka 

14.10.2013 - (pondelok)

09.15 - 10.15 hod.  - I. tréningová jednotka 

16.30 - 18.45 hod.  - SR 18 ženy vs HKB ŠHT 9/8.

15.10.2013 - (utorok)

08.15 - 09.15 hod.  - I. tréningová jednotka 

11.15 - 13.30 hod. - SR 18 ženy vs HKB ŠHT 9/8.

SZĽH       (Fotogaléria)

HISTORICKÝ ÚSPECH HKB

Horehronskí "RYTIERI" v zahraničných kluboch

 

Matej VAIS

 IF HOCKEY CLUB NYNASHAMNS  (ŠVÉDSKO)

  Matej urobil svoje prvé kroky na ľade v roku 2001 v kombinéze a  evidentne mu ľadová plocha učarovala. Prvú výstroj testoval doma a ako malého prípravkára ho na hokej v roku 2002 ako šesťročného priviedol jeho otec,  ktorý sa neskôr po absolvovaní trénerského kurzu stal trénerom  v HK Brezno

  Odmalička Maťo preukazoval veľkú chuť na sebe pracovať, na ľade trávil všetok voľný čas, nevynechal ani jeden tréning, verejné korčuľovanie, či korčuľovanie pre Podbrezovú. Jeho výkonnostné pokroky boli badateľné a vždy patril medzi opory svojho kolektívu, podstatnou súčasťou jeho hokejovej vášne bola láskavá podpora rodičov. Základy hokeja získaval počas krátkych sezón na odkrytom štadióne, hendikep spôsobený nedostatočnými podmienkami doháňal neutíchajúcou chuťou napredovať a učiť sa hrať hokej.  Ťažké začiatky novej éry hokeja v Brezne prechádzal so svojimi spolužiakmi trpezlivo a neunáhlene, v školskom roku 2008-09 ako pilotný ročník športových tried na Pionierskej 2.  Budovanie štruktúry hokejových tried prežil v 2. lige žiakov. Ako hráč Brezna bol okrem iného aj pilierom mužstva, ktoré vyhralo turnaj v Paríži-Meudon v roku 2009. Až v sezóne 2010/2011 okúsil najvyššiu domácu žiacku súťaž, tá mu stačila na to aby zaujal regionálnych metodikov a cez regionálne výbery sa prepracoval do širšieho kádra reprezentácie do 15 rokov. 

  Od sezóny 2011/2012 pôsobil v extraligovom doraste Banskej Bystrice, ktorá o neho prejavila záujem. V tomto súťažnom ročníku bol aj členom reprezentačného mužstva do 16 rokov na akcii vo Švajčiarsku, kde svojou hrou zaujal agenta.

  Prvá sezóna v Banskej Bystrici bola úspešná,  keď sa na jej konci tešil spolu so spoluhráčmi z konečného tretieho miesta v našej najvyššej dorasteneckej súťaži.      

  Ďalší hokejový príbeh sa začal odvíjať po prejavení záujmu o  Maťove služby v zahraničí. Do rokovaní vstúpili funkcionári HK Brezno, ktorí viedli viacnásobné jednania o podmienkach, za ktorých by bolo možné aby mohol Maťo v hokejovom živote urobiť ďalší podstatný krok. Nakoniec boli všetky jednania dotiahnuté do úspešného konca a  9.septembra 2013 odletel do švédskeho klubu IF Nynäshamns. Po dotiahnutí formalít sa okamžite stal oporou tohto tímu v najvyššej dorasteneckej súťaži, na ľade trávi veľmi veľa času, čo je základným predpokladom k jeho ďalšiemu hokejovému rastu. Maťo, aj takto na diaľku ti členovia HK Brezno, rodičia a všetci tvoji priaznivci držíme palce a najmä nech sa Ti vyhýbajú choroby a zranenia.

Tomáš GBÚR

 LEFROY WAVES (ONTARIO, CANADA)

  Tomáš začal s hokejom v rok 2000. Na štadión ho priviedli jeho rodičia, ktorí mu ukázali jednu z ciest, ktorou sa v živote môže vybrať. Zapáčilo sa mu to a pod vedením trénera Maroša Bauera začal písať svoju hokejovú “knihu”.

  Do roku 2004 trénoval a hrával za svoj materský klub HK BREZNO. V tom istom roku sa odohralo stretnutie medzi Banskou Bystricou a Breznom, kde si ho všimol tréner Bireš a ponúkol mu pôsobenie v tedajšej Iskre, ktoré Tomáš prijal. Obdobie to bolo náročné, pretože Tomáš začal chodiť na základnú školu v Bystrici na Golianovu 8 a teda 6 rokov musel z BR do BB dochádzať každý deň. No jemu to nevadilo lebo vedel prečo to robí a išiel si tvrdo za svojim cieľom.

  V roku 2008 boli Bystričania na medzinárodnom turnaji vo Švajčiarsku, kde bol Tomáš vyhlásený za najlepšieho brankára, z pomedzi 20 tímov, ktoré na turnaji pôsobili. Svojimi výkonmi sa prepracoval do tímu extraligového dorastu a juniorky BB, kde chytal ako 15 ročný a vyvrcholilo to reprezentačnou pozvánkou do národného tímu SR 16.

  V sezóne 2011/12 sa rozhodol, že sa vráti do Brezna a bude hájiť farby Horehroských Rytierov. V “A” mužstve odohral dve sezóny a práve v tej druhej 2012/13 si ho všimol agent Patrik Ryba a ponúkol mu možnosť štúdia a hrania hokeja v Kanade. Podmienky, ktoré mu boli ponúknuté jednoducho nebolo možné odmietnuť. Tomáš ich prijal a na konci augusta odišiel za veľkú mláku.

  Svoje hokejové nadanie momentálne rozvíja v najvyššej juniorskej súťaži v Kanadskom meste Lefroy za klub Lefroy Wave.

ODMENA PRE RYTIEROV, ZA DOBRE VYKONANÚ PRÁCU

  Počas programu Dní mesta Brezna, na námestí Milana Rastislava Štefánika práve za snahu a koncepčnú prácu odmenil náš klub, zástupca SZĽH, náborový manažér Ján Urban odovzdaním nových výstrojov pre najmenších adeptov. Spoločne zdieľame názor, že hokej formou poskytnutia výstroja môžeme rodičom a ich deťom priblížiť a priviesť ich v hojnejšom počte na štadióny.

  Hokejový klub Brezno sa každoročne vytrvalo usiluje o náborovú činnosť a zabezpečenie nových adeptov na klubový dres. „Aby mohol akýkoľvek športový klub systematicky fungovať, musí každoročne rozširovať svoje rady o nových členov, ak sa tak neudeje čo i len jeden rok, „diera“ ktorá tým vznikne vás potom prenasleduje celou štruktúrou mládežníckych kategórií a spôsobuje narúšanie ostatných kolektívov, ktoré musia suplovať chýbajúcich hráčov.“

     Za poskytnutú materiálnu pomoc, ktorú sme mohli dostať vďaka partnerom SZĽH, Nadačnému fondu Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis a Nadácii Allianz,by sme chceli aj touto cestou poďakovať a prisľúbiť, že urobíme všetko pre to, aby sme aj v nastávajúcej sezóne dokázali priviesť budúcich „Šatanov“ a nové výstroje nezostanú ležať v sklade.

MUŽI / DORAST / KADETI

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31