HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY  

 
SOBOTA  20.02. 2016 - Aréna Brezno - PLAY OFF
HK 96 DYNAMAX NITRA - HK BREZNO 6:2 (0:2, 5:0, 1:0)
Góly BR: 88 TOMEK Dušan (71 ZNAK Radovan, 15 GUTTMANN Tomáš), 56 PINKA Lukáš (88 TOMEK Dušan, 71 ZNAK Radovan)

Aj keď sme dnes do Nitry cestovali v netradičnom čase, na dobrej nálade nám to nič neubralo. Po príchode pred Arénu Nitra, nás čakalo, krásne vysvietené majestátne bralo s Nitrianskym hradom a taktiež  vedúci domáceho mužstva, ktorý nás  v ich svätostánku srdečne privítal.

Netrvalo dlho a nadišiel čas úvodného buly, druhého stretnutia PLAY OFF medzi „DYNAMÁKMI“ a „RYTIERMI“. Úvodná tretina bola pre našich chalanov veľmi úspešná. Na domácich sme vybehli bez rešpektu a s veľkým odhodlaním toto stretnutie vyhrať. Po záverečnom hvizde v tejto časti hry, sme po góloch Tomeka a Pinku viedli 0:2. Nasadenie, predvedená hra a výsledok nasvedčoval tomu, že do Nitry prídeme aj v nedeľu. No v druhej tretine na ľad nastúpilo úplne iné mužstvo a nám uvarilo, presne taký istý „Jedovatý koktail gólov“ ako v prvom zápase u nás na Horehroní.  A my sme ho vypili do poslednej kvapky.  Kým sme sa stačili spamätať s vyrovnania na 2:2, svetelná tabuľa už ukazovala výsledok 5:2. Presne tak isto ako doma, sme si zápas prehrali v jednej tretine a to piatimi inkasovanými gólmi v priebehu necelých piatich minút. Aj keď sa snažil tréner oddychovým časom s mužstvom niečo urobiť, žiaľ nešlo to. Oťaželi nohy, oťaželi ruky aj myseľ. Aj keď v tretej tretine sme s tým výsledkom chceli ešte niečo urobiť, jednoducho to už bolo nad naše sily. Domáci tým si výsledok ustrážil  a na svojej pôjde rozhodol o tom, že do ďalších bojov o víťaza ligy bude pokračovať práve on.  Touto cestou, ďakujeme tímu HK 96 DYNAMAX NITRA, za dvojstretnutie play off, ktoré sa odohralo vo veľmi korektnom a priateľskom duchu a prajeme im veľa zdaru v túžbe za ich snom a to vyhrať 2. Hokejovú ligu v sezóne 2015/2016.

SOBOTA  13.02. 2016 - Aréna Brezno - PLAY OFF
HK BREZNO - HK 96 DYNAMAX NITRA 5:6 (1:4, 3:2, 1:0)
Góly BR: 88 TOMEK Dušan (22 MICHALEK Igor, 91 LUNTER Marián), 71 ZNAK Radovan, 10 KOVAL Július (59 LAUBERT Lukáš, 27 LÁNIČEK Mojmír), 90 ŠMÁLIK Michael (77 BAMBÚCH Lukáš), 19 TURŇA Tomáš (77 BAMBÚCH Lukáš)

Otázka dňa na zimnom štadióne v Brezne. To vážne Nitra skončila na prvom mieste v západnej skupine.? Ten kto bol na dnešnom stretnutí a dostal na otázku odpoveď ÁNO, tak len nechápavo krútil hlavou. Nuž také bolo dnešné play off.

V Aréne Brezno sa do seba "zahryzli" víťaz skupiny A a štvrtý celok skupiny B. V prvej tretine sa Horehronci akoby hľadali a tiež mali v hlavách nejaký menší blok. Výsledkom tak bola krutá prvotretinová prehra 1:4. Zdalo sa, že Nitra si v Brezne pekne poľahky tento zápas dotiahne do víťazného konca a jednoznačne potvrdí svoje prvé miesto, z ktorého išla do play off. No od druhej tretiny sa Nitra stratila. Naši chalani "prefackaní" prvou časťou hry, sa do súpera pustili s poriadnou vervou, čím dostali Nitru pod tlak a následne začali strieľať góly. Ak by sme premenili, to množstvo šancí ktoré, sme od druhej tretiny mali, tak Nitra odíde z Brezna s pekným "nákupom". Aj keď sa našim podarilo stiahnuť výsledok na rozdiel, jediného gólu, nedokázali sme už v záverečnej hre bez brankára skóre vyrovnať a tak sme prehrali rozdielom jediného gólu.
Čo je ale dôležité povedať je fakt, že hráči Nitry absolútne nepotvrdili predvedenou hrou svoje postavenie v tabuľke a svojim herným prejavom 
sklamali. Dnešný zápas ukázal, že zápasy play off nie sú o postavení v tabuľke. To ako dnes Horehronci hrali, si zaslúži veľký rešpekt.

To, že sme dnes prehrali, bolo spôsobené našim zbytočným "strachom" v prvej tretine. Je škoda, že sme ju nezvládli, lebo zápas sme od druhej tretiny mali jednoznačne vo svojich rukách. Každopádne sa ukázalo, že máme na to, aby sme v Nitre bodovali naplno. Stav série 0:1

SOBOTA  30.01. 2016 - Zimný štadión Sabinov
HK SABINOV - HK BREZNO 5:4 x (2:1, 1:1, 1:2, 1:0)
Góly BR: 56 PINKA Lukáš (19 TURŇA Tomáš, 71 ZNAK Radovan), 56 PINKA Lukáš (9 KRUPČÍK Michal, 19 TURŇA Tomáš), 15 GUTTMANN Tomáš (19 TURŇA Tomáš, 56 PINKA Lukáš), 56 PINKA Lukáš

Okolnosti zariadili, že Horehronci cestovali len s jedenástimi korčuliarmi a dvojicou brankárov na zápas, ktorý mal rozhodnúť o úspechu, či neúspechu v sezóne. Ako ale naznačil priebeh aj konečný výsledok, partiu „statočných“ to zomklo a o možnosť zahrať si prvé druholigové play-off bojovali až do posledného hvizdu. Aj keď sa zápas nezačal pre Brezňanov dobre, prvú tretinu prehrali po chybe v bránkovisku a trestnom strieľaní 2:0. V druhej tretine znížil po dobrej práci prvého útoku za bránou a prihrávke medzi kruhy Pinka. Súper potom v presilovke opäť navýšil náskok na dva góly. Bol to znovu Pinka, ktorý šikovne zakončil dorážkou zo vzduchu po vlastnej strele a do šatní sa išlo za stavu 3:2. Hneď v úvode tretej časti trafil od modrej presne do vinkla Guttmann. Keď tečom v 46. minúte dosiahli znovu domáci vedúci gól, čas začal neúprosne utekať. Navyše v čase 57:30 bol vylúčený hráč Brezna a šanca na vyrovnanie bola malá. V presilovke domácich však jeden z obrancov prihral Pinkovi priamo na hokejku a ten sa v úniku nemýlil, zavŕšil hetrik a zariadil bod, ktorý dával Breznu nádej na play-off. Keby dokázali naši chlapci získať druhý bod v predĺžení, boli by istým účastníkom vo vyraďovacích bojoch. Keďže ho ale získali domáci, musíme čakať na výsledok zápasu Dolný Kubín – Rimavská Sobota. V ňom plný bodový zisk Rimavčanov môže pripraviť Brezno o miestenku. 

SOBOTA  23.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly BR: 71 ZNAK Radovan (22 MICHALEK Igor, 9 KRUPČÍK Michal), 88 TOMEK Dušan (71 ZNAK Radovan, 22 MICHALEK Igor), 77 BAMBÚCH Lukáš (15 GUTTMANN Tomáš, 38 KOVÁČIK Patrik)

V sobotu sa hral v Brezne výborný hokej, v ktorom išlo o veľa a bolo to cítiť, ako na ľade, tak aj na tribúnach. Najvyššiu návštevu okrem dôležitosti súboja o play-off zariadil aj bývalý extraligový hráč vo farbách Brezna, Lukáš Bambúch. Začalo sa vo vysokom tempe, obe mužstvá pôsobili koncentrovane a odhodlane. Do vedenia išli po vydarenej strele Znaka domáci a získali tak dôležitú psychologickú výhodu. Ďalej sa veľmi pozorne bránilo a tak vyrovnávajúci gól prišiel až pred koncom druhej tretiny, tomu však predchádzali sľubné šance domácich, ktoré žiaľ neboli využité. Domáci sa dostali pod tlak, keď inkasovali v oslabení, po peknej kombinácii hostí. Našťastie súperovu výhodu o pár sekúnd zmazal vydarenou strelou zo strednej vzdialenosti Tomek. Tak ako počas celého zápasu, naďalej pokračovali mužstvá v precíznych defenzívnych výkonoch a zdalo sa, že sa zrodí remíza, ktorá by však vyhovovala hosťom, preto sa domáci stále viac v závere snažili tlačiť dopredu. Deväť sekúnd pred koncom prišiel moment ako z amerického filmu s hepiendom, kedy po ľavom krídle potiahla puk do tretiny čerstvá posila Brezna, Bambúch a krížnou strelou prestrelil brankára hostí a zariadil tak, že nádej na play-off pre Brezno stále žije, aj keď postupové karty sú v rukách Rimavskej Soboty, ktorá hrá ešte dva zápasy, s Gelnicou a Dolným Kubínom, kým Brezňania pocestujú na posledný duel základnej časti do Sabinova.

SOBOTA  16.01. 2016 - Enel Aréna
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 11:3 (2:1, 2:1, 7:1)
Góly BR: 91 LUNTER Marián (22 MICHALEK Igor, 10 LUPTÁK Patrik), 71 ZNAK Radovan, 56 PINKA Lukáš (71 ZNAK Radovan, 91 LUNTER Marián)

Boj o play off pokračoval pre Brezňanov na Liptove, úvod tomu však nezodpovedal. Hráči pôsobili ospalo a ustráchane, viac kazili ako tvorili. Prebudenie za stavu 2:0 priniesol až presilovkový gól Luntera. Druhá časť bola z pohľadu Horehroncov lepšia, najskôr po chybe domáceho brankára vyrovnal Znak, potom si naši seniori vytvorili niekoľko šancí, najmä v presilovke o dvoch hráčov. Udrel však súper. Keď sa zdalo, že do tretej časti pôjdu domáci s jednogólovým náskokom, pridali ešte jeden. Odhodlanie hostí definitívne zastavil zlý vstup do poslednej tretiny, v ňom domáci strelili dva rozhodujúce góly. Potom sa už nervózne stretnutie len dohrávalo, odpor opadol a rozbehnutý súper dosiahol gól takmer z každej strely, ktorú poslal na bránu. Šanca našich ešte stále žije, pretože aj tabuľkový rival, Rimavská Sobota prehrala. Budúcu sobotu sa tak bude hrať v Brezne náročný duel, keď privítame práve Rimavskú sobotu v priamom boji o postupovú pozíciu. Domácu súpisku by mal posilniť bývalý extraligový hráč, Lukáš Bambúch, všetci veríme, že jeho prítomnosť zodvihne tímovú morálku a naši chlapci dokážu tento dôležitý duel vyhrať.

SOBOTA  09.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Góly BR: 56 PINKA Lukáš (18 ŠTUBŇA Tomáš), 88 TOMEK Dušan (22 MICHALEK Igor, 56 PINKA Lukáš), 19 TURŇA Tomáš (91 LUNTER Marián, 18 ŠTUBŇA Tomáš), 91 LUNTER Marián (18 ŠTUBŇA Tomáš, 19 TURŇA Tomáš)

Aby sa domáci udržali v hre o postup do play off, ktoré budú hrať štyri tímy, museli bezpodmienečne vyhrať. Začiatok patril našim hráčom, ktorí boli aktívnejší, viac útočili, súpera veľmi nepúšťali do koncovky. Šťastným gólom Pinku sa ujali vedenia, čo im pridalo ešte viac energie. Potom ale prišla minúta súpera, v ktorej dvomi pretlačenými pukmi išli do vedenia. V tejto ťažkej chvíli pôsobili hráči Brezna nervózne. Upokojil ich Tomek po peknej prihrávke Micháleka. Druhá tretina ale patrila našim hokejistom, najprv pohotovo dorážal Turňa po výbornej práci celého útoku po buly v útočnom pásme, aby neskôr tento istý útok využil prečíslenie, strieľal Lunter. Tretia tretina už góly nepriniesla a tak naši chlapci zaslúžene vyhrali a priblížili sa v tabuľke k postupovej priečke na jeden bod.

STREDA  06.01. 2016 - Zimný štadión Dolný Kubín
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 5:0 ( kontumačne)
 
SOBOTA  19.12. 2015 - Zimný štadión Gelnica
HC REBELLION GELNICA - HK BREZNO 2:8 (0:2, 0:4, 2:2)
Góly BR: 18 ŠTUBŇA Tomáš (77 LOJA Daniel, 91 LUNTER Marián), 56 PINKA Lukáš (77 LOJA Daniel, 15 GUTTMANN Tomáš), 91 LUNTER Marián (18 ŠTUBŇA Tomáš, 19 TURŇA Tomáš), 77 LOJA Daniel (9 KRUPČÍK Michal), 18 ŠTUBŇA Tomáš (77 LOJA Daniel, 56 PINKA Lukáš), 56 PINKA Lukáš (77 LOJA Daniel, 65 PODKONICKÝ Martin), 18 ŠTUBŇA Tomáš (38 KOVÁČIK Patrik, 15 GUTTMANN Tomáš), 56 PINKA Lukáš (18 ŠTUBŇA Tomáš, 15 GUTTMANN Tomáš)

Brezňania cestovali na „vianočné“ kolo s Levočou do Gelnice, nakoľko tento súper zmenil v priebehu sezóny domovský stánok. S dvanástimi hráčmi museli naši seniori podať disciplinovaný výkon, založený na precíznom bránení so snahou o rýchle kontry. Prvá tretina vyšla nad očakávanie, aktívnejšieho súpera dokázali eliminovať vďaka pozornému brankárovi Donovalovi a dvom gólovým úderom. Rovnako dobre Horehronci nastúpili do druhej časti, štyrikrát skórovali a bolo evidentné, že každým gólom zrážajú súpera do kolien. Poslednú časť si už hráči užili a zaslúžene vyhrali. Popri výbornom kolektívnom výkone, ktorý podčiarkuje skutočnosť, že naši chlapci dohrali zápas ôsmi, treba vyzdvihnúť brankára Donovala, domáceho Loju, ktorý hrá v tejto sezóne za HK Brezno, Pinku a Štubňu, ktorí v zápase excelovali. Všetkým priaznivcom hokeja praje HK Brezno touto cestou príjemné prežitie sviatkov a dúfame vo Vašu priazeň aj v Novom roku.

SOBOTA  05.12. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK SABINOV 5:6 gws (1:0, 2:5, 2:0, 0:0)
Góly BR: 22 MICHALEK Igor (19 TURŇA Tomáš, 9 KRUPČÍK Michal), 56 PINKA Lukáš (22 MICHALEK Igor, 91 LUNTER Marián), 56 PINKA Lukáš (18 ŠTUBŇA Tomáš), 19 TURŇA Tomáš (15 GUTTMANN Tomáš), 19 TURŇA Tomáš (22 MICHALEK Igor, 10 LUPTÁK Patrik)

Brezňania začali zápas opäť vylúčením v úvodnej minúte, ubránili ho a s chuťou sa pustili do súpera. Z viacerých gólových príležitostí však využili len jednu, keď si v presilovej hre po prihrávke spoza brány otvoril gólový účet Michálek. V bráne bol spoľahlivý Cpin a tak domáci vyhrali prvé dejstvo. Druhá časť, aj vďaka faulom domácich patrila Sabinovu. V polovici domáci ešte viedli 2:1, keď presilovku využil Pinka, potom ale troma gólmi súper otočil vývoj vo svoj prospech, z toho dosiahol dva góly v presilovej hre. Domáci rýchlo kontrovali opäť Pinkom, ale rovnako odpovedal súper. Skóre sa tak zastavilo na 3:5. V tretej tretine zavelil do útoku kapitán domácich, Turňa a dvomi rýchlymi gólmi vyrovnal. Dve minúty pred koncom unikol Štubňa, ako sa neskôr ukázalo, pri jeho blafáku brankár hostí posunul o pár centimetrov bránu, akciu dokončil gólom Lunter, rozhodca najskôr uznal gól, ale po porade s čiarovými nakoniec rozpažil. Zápas tak išiel do predĺženia, v ňom naši čelili dvom vylúčeniam a tak prakticky neútočili, obetavo však bránili a dotiahli zápas do nájazdov. Z domácich uspel len Guttmann, na druhej strane obaja strelci Sabinova a tak domácim ostal napokon len jeden bod.

SOBOTA  28.11. 2015 - Zimný štadión R. Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 5:3 (2:0, 0:0, 3:3)
Góly BR: 56 PINKA Lukáš (28 BETKA Miloš, 22 MICHALEK Igor), 19 TURŇA Tomáš (91 LUNTER Marián, 15 GUTTMANN Tomáš), 91 LUNTER Marián (19 TURŇA Tomáš)

Do stretnutia na Gemeri nastúpili naši hráči príliš opatrne, domáci boli istejší a častejšie na puku. Postupne z toho rezultovali dva góly, prvý po nedôraze po buly v obrannom pásme a druhý po nešťastnom odskočení puku po vzornom bekčekingu. Druhú tretinu poznačilo vylúčenie Micháleka na 2+10 minút, keď sa názorovo nepohodol s hlavným rozhodcom, útoky boli rozhodené, napriek tomu mali chlapci pár šancí na zníženie. Tretiu časť začali Brezňania dvomi inkasovanými gólmi, najmä štvrtý pramenil z prílišnej útočnej snahy. V závere naši bojovali čo im sily stačili, napriek tomu sa im vážnejšie nepodarilo zápas zdramatizovať. 

SOBOTA  21.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "B" 3:8 (1:2, 1:4, 1:2)
Góly BR: 71 ZNAK Radovan (77 LOJA Daniel, 8 KOCKA Matúš), 91 LUNTER Marián (28 BETKA Miloš), 19 TURŇA Tomáš (18 ŠTUBŇA Tomáš, 9 KRUPČÍK Michal)

Domáci zažili zlý vstup do zápasu. Po pár sekundách išli do oslabenia a o chvíľu do ďalšieho. Podarilo sa im to ubrániť, na oplátku mali po faule hostí trestné strieľanie, ktoré nevyužili. Trend vylúčení pokračoval ďalej a hra bola rozkúskovaná a nesúrodá, gólom Znaka však boli stále v hre. Do druhej časti vstúpili domáci odhodlaní vyrovnať a najmä sa vyvarovať ďalších vylúčení. Prišla však sprcha v podobe štyroch gólov, ktorú dokázal prerušiť gólom len Lunter. A tak bol po dvoch tretinách náskok hostí až štvorgólový. Poprehadzovaním formácií sa snažil tréner domácich mužstvo reštartovať a zabojovať aspoň o konečný výsledok. Po góle Turňu sa to čiastočne podarilo, ale následné vylúčenie Znaka na päť minút a dokonca stretnutia odsúdilo domácich dohrať zápas v oslabení, keď sa k tomu pridal Betka, hrali domáci dlhú oslabovku o dvoch hráčov, ktorú súper využil. V samom závere Mikulášťania ešte raz potrestali nepozornosť domácej defenzívy a vyhrali vysoko 3:8. Domáci v tuhom boji o prvú štvorku privítajú najbližšie doma 5.12.2015 o 17.00 Sabinov. 

SOBOTA  14.11. 2015 - Zimný štadión Ružomberok
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly BR: 71 ZNAK Radovan (22 MICHALEK Igor), 56 PINKA Lukáš (18 ŠTUBŇA Tomáš, 91 LUNTER Marián), 91 LUNTER Marián (19 TURŇA Tomáš, 56 PINKA Lukáš), 91 LUNTER Marián (18 ŠTUBŇA Tomáš, 56 PINKA Lukáš), 56 PINKA Lukáš (91 LUNTER Marián)

Brezňania začali svoju cestu za víťazstvom úsmevne, keď sa na dvakrát ”zbierali” po Bystrici, cestou na zápas. Tento moment všetkých dobre pobavil a dobrá nálada panovala aj na ľade a v šatni. Súper nás síce zaskočil únikom vo vlastnom oslabení a ujal sa vedenia. Do prestávky, ale naši hráči pridali a po dôraznej akcii Znaka, ktorý sa natlačil pred bránu bolo vyrovnané. Úvod druhej časti vyšiel Horehroncom, ktorí skórovali po dôraznej akcii Štubňu a pohotovej dorážke Pinku. Následne naši využili presilovku, strieľanú prihrávku Turňu usmernil do brány Lunter. Súper v presilovke o dvoch hráčov zdramatizoval zápas a až do 56. minúty hrozil vyrovnaním, treba však dodať, že skôr platonicky. V tom čase upokojil hostí gólom na 2:4 Lunter po nezištnej prihrávke navrátilca Štubňu. V závere ešte prikrášlil výsledok peknou individuálnou akciou Pinka. O týždeň doma privítame Liptovský Mikuláš, ktorému máme v odvete čo vracať, príďte našich chlapcov povzbudiť 21.11.2015 o 17.00 do Arény Brezno, vstupné je zdarma.

SOBOTA  07.11. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN 1:7 (1:3, 0:1, 0:3)
Góly BR: 56 PINKA Lukáš (19 TURŇA Tomáš)

Domáci mali Kubínčanom čo vracať, v prvom stretnutí totiž po vyrovnanej prvej polovici vysoko prehrali. Vďaka vedomosti, že sa s týmto súperom hrať dá, nastúpili odhodlaní ho poraziť. Prvé dve tretiny bol hokej svižmý so šancami na oboch stranách , skóre ale narastalo len na strane hostí. Domáci nevyužili množstvo vyložených šancí. V tretej tretine sa už naháňačka Brezňanov za gólom zmenila na bezhlavé útočenie, ktoré k ničomu neviedlo a tak si líder skupiny ”B” odviezol z Horehronu všetky body. Radi by sme pozvali divákov na najbližšie domáce stretnutie o dva týždne 21.11. o 17.00 kedy doma privítame Liptovský Mikuláš, vstupné je zdarma

SOBOTA  31.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC REBELLION LEVOČA 1:2 gws (0:1, 1:0, 0:0, 0:0)
Góly BR: 15 GUTTMANN Tomáš

Vyrovnaný zápas rozhodlo minimum chýb na oboch stranách. Súper sa dostal do vedenia dobre mierenou strelou už v prvej tretine, keď obrana nechala priveľa priestoru súperovmu útočníkovi. Strela z vrcholu kruhu zapadla rovno do rohu bránky, inak výborne chytajúceho brankára. Vyrovnanie  prišlo v druhej časti hry, z hokejky Guttmanna po asistencii Znaka. Ďalšie góly však už diváci nevideli a to dokonca ani vpredĺžení. Rozhodovalo sa tak až v samostatných  nájazdoch. Efektným spôsobom sa to však podarilo hráčovi Levoče. Bod za remízu našich hráčov však posunul na 4. priečku v tabuľke. Uvidíme ako si v nasledujúcom zápase poradí náš prenasledovaťeľ Sabinov, ktorý je za Breznom v tabuľke o jeden bod, pričom má zápas k dobru.

SOBOTA  17.10. 2015 - Zimný štadión Sabinov
HK SABINOV - HK BREZNO 3:5 (1:0, 1:2 , 1:3)
Góly BR: 56 PINKA Lukáš (19 TURŇA Tomáš, 91 LUNTER Marián), 56 PINKA Lukáš (91 LUNTER Marián, 19 TURŇA Tomáš), 19 TURŇA Tomáš (9 KRUPČÍK Michal, 11 KUBALA Filip), 91 LUNTER Marián (71 ZNAK Radovan), 56 PINKA Lukáš (19 TURŇA Tomáš)

Do Sabinova cestovali seniori s úmyslom vziať si späť, čo doma stratili v poslednom kole s Rimavskou Sobotou. Vedeli, že to bude ťažké, proti vystuženému kádru domácich, ale prispôsobili tomu svoju stratégiu, ktorá bola postavená na precíznej defenzíve stredného pásma. V tomto stretnutí naše mužstvo pôsobilo celých šesťdesiat minút kolektívne a bojovne, na striedačke panovala pozitívna nálada a bolo to vidieť aj na ľade. Strelecky bol efektívny Pinka, ktorý sa blisol hatrikom, pri ktorom mu asistovali Turňa a Lunter, ktorí ešte pridali aj po góle. Poctivý výkon podali všetci hráči a keď sa k tomu pridal výborný výkon brankára Donovala bola z toho zaslúžená výhra Horehroncov. Pred domácimi fanúšikmi sa predstavia naši hráči po voľne až 31.10. o 17.00 proti družstvu Rebellion Levoča. 

SOBOTA  10.10. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 4:7 (0:3, 3:2, 1:2)
Góly BR: 91 LUNTER Marián (15 GUTTMANN Tomáš, 28 BETKA Miloš), 56 PINKA Lukáš (19 TURŇA Tomáš, 91 LUNTER Marián), 8 KOCKA Matúš (12 SAKALÍK Peter, 28 BETKA Miloš), 87 HOLUB Rudolf (9 KRUPČÍK Michal)

Úvod stretnutia nášmu mužstvu absolútne nevyšiel a súper využil každú ponúknutú príležitosť na strelenie gólu. Späť do zápasu sme sa dostali v druhej tretine a našu jazdu za bodmi pribrzdili ďalšie ľahko inkasované góly po hrúbkach v defenzíve. Súper bol priamočiarejší a vytvoril si viacero dobrých šancí na gól, ktoré s dávkou šťastia premenil. Drámu súper nepripustil a tak sa zrodila prvá prehra na domácom štadióne. Zápas nám ušiel v prvej tretine, zvýšené úsilie na dobre zorganizovanú defenzívu a efektívnu ofenzívu hráčov hostí, nestačilo. V nasledujúcom zápase cestujú naši seniori do Sabinova. Pred domácimi fanúšikmi sa predstavia naši hráči 31.10. proti družstvu Rebellion Levoča. 

SOBOTA  03.10. 2015 - Enel Aréna Liptovský Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Góly BR: 87 HOLUB Rudolf (8 KOCKA Matúš, 22 RAJČAN Richard), 8 KOCKA Matúš (38 KOVÁČIK Patrik)

Ako v prvom zápase Brezna na ľade súpera aj tentoraz sa chlapcom nepodarilo vycestovať v kompletnom zložení. To sa prejavilo na zložení jednotlivých formácií, v útoku sa predstavili obrancovia, ani jeden útok nezostal v pôvodnom zložení, a Brezňania hrali len na dve obrany. V prvom dejstve sme odohrali šesť minút v oslabení. V jednom z nich po úniku dvojice Kocka, Holub, druhý menovaný poslal Horehroncov do vedenia. V tom istom oslabení sa ale presadil aj súper a začínalo sa odznovu. Do konca tretiny sa domáci ešte dokázali ujať vedenia. Druhá časť priniesla ešte rozkúskovanejší priebeh a viac trestných minút pre naše mužstvo, čo ho stále brzdilo v útočných snahách. Napriek tomu z nenápadnej akcie vyrovnal Kocka. Súper ale opäť stihol ísť do vedenia. Do tretej časti si naši chlapci dali záväzok, že budú hrať piati a musia zápas vyrovnať. Plán nabúrali ďalšie vylúčenia a Brezňania hrali prvých sedem minút tretej tretiny opäť oslabení. Súper v tom čase odskočil na dva góly. Chlapci sa s tým chceli ešte popasovať, otvorili hru a vytvorili si štyri gólové príležitosti. Efektívny boli ale domáci, tí zvýšili na 5:2. V závere ešte prikrášlili konečný výsledok vo svoj prospech. Naši chlapci bojovali v oklieštenej zostave až dokonca, tentoraz ich však veľké množstvo vylúčení a slabšia strelecká efektivita stáli možnosť bodovať.

V najbližšom domácom stretnutí budú chcieť naši hráči potvrdiť, „môj dom, môj hrad“ a my Vás srdečne pozývame 10.10.2015 o 17.00, privítame Rimavskú Sobotu.

SOBOTA  26.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 10:5 (2:0, 4:1, 4:4)
Góly BR: 91 LUNTER Marián (88 ŠTURMANKIN Nikolas), 15 GUTTMANN Tomáš (19 TURŇA Tomáš, 88 ŠTURMANKIN Nikolas), 88 ŠTURMANKIN Nikolas (56 PINKA Lukáš, 91 LUNTER Marián), 8 KOCKA Matúš (12 SAKALÍK Peter, 88 ŠTURMANKIN Nikolas), 59 BAUER Martin (19 TURŇA Tomáš), 88 ŠTURMANKIN Nikolas (56 PINKA Lukáš), 91 LUNTER Marián (19 TURŇA Tomáš, 15 GUTTMANN Tomáš), 8 KOCKA Matúš (19 TURŇA Tomáš, 88 ŠTURMANKIN Nikolas), 56 PINKA Lukáš (59 BAUER Martin), 19 TURŇA Tomáš (71 ZNAK Radovan, 90 MAJLING Ivan)

Ako sme v pozvánke na tento zápas sľúbili, tak to hráči dodržali, hral sa kombinačný a svižný hokej, čo bolo najpodstatnejšie všetko bolo v réžii domácich. Od úvodu Horehronci vyleteli na súpera, veľa mu smerom dopredu nedovolili, sami si svojou aktivitou vypýtali dve presilovky a obe využili, získali tak dôležitý psychickú pohodu. Rozhodca sa to celé snažil trochu zdramatizovať a domácich v závere tretiny poslal do dvojminútovej oslabovky o dvoch hráčov, ktorú ale už na začiatku druhej časti Ružomberčania využili, v tom čase mali naši hráči na trestnej lavici postupne ďalších dvoch hráčov a oslabenie domácich sa  zdalo nekonečné. Potom sa ale karta otočila a na trestnú lavicu chodili „striedať“ hostia. Tretí gól pridali hráči Brezna v presile o dvoch hráčov. Následne tlak zužitkovali na ďalšie dva góly v plnom počte, aby tretinu uzavreli opäť gólom v presilovke. Päťgólový náskok po dvoch tretinách, ako aj hladký štart tretej s dvomi ďalšími gólmi spôsobil útlm na strane Brezna a prišiel úspešný úsek hry hostí, ktorí v rozmedzí štyroch minút tromi gólmi korigovali výsledok. Potom kontrovali domáci a za dve minúty zaokrúhlili skóre na desať gólov. Posledný gól ešte strelili hostia a uzavreli tak divokú tretiu tretinu a aj celkové skóre zápasu. Diváci, ktorí prišli na hokej odchádzali spokojní, videli pekný hokej, veľa gólov a hlavne vysoké víťazstvo domácich. Budúci víkend naši chlapci cestujú do Mikuláša.

Na najbližšie domáce stretnutie Vás všetkých srdečne pozívame 10.10.2015 o 17.00, kedy doma privítame Rimavskú Sobotu.

SOBOTA  19.09. 2015 - Zimný štadión Dolný Kubín
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 10:2 (2:1, 4:1, 4:0)
Góly BR: 91 LUNTER Marián (56 PINKA Lukáš, 19 TURŇA Tomáš), 91 LUNTER Marián (9 KRUPČÍK Michal)

Skúsenejší tím domácich nás zatlačil do defenzívy už od prvých sekúnd a rýchlo sa ujal gólom vedenia v zápase. Narastajúci tlak sme dokázali postupne poctivou defenzívou zmierňovať a začali sme pomýšľať aj na ofenzívu. Hneď v prvej príležitosti sa po spolupráci Turňa - Pinka, presadil z dorážky Lunter. Hra sa vyrovnala, ale Prukner v bránke Brezna mal viac práce ako brankár Kubína. Do šatní odchádzali spokojnejší domáci, keď v závere využil únik kapitán domácich Hančiak. V úvode druhej tretiny sme ustáli oslabenie a Krupčíkovu výbornú strelu tečoval dobre postavený Lunter, 2:2. Silu domácich umocnili naše individuálne chyby v strednom pásme a súper sa čoraz častejšie dostával do gólových príležitostí. Postupom času sme strácali sily hlavne pre časté vylúčenia. Útočníci svojou defenzívnou činnosťou preťaženej obrane nepomáhali a Kubín sa poľahky gólovo presadzoval. Do tretej tretiny sme na
 stúpili so snahou neinkasovať a pokúsiť sa o zvrat v zápase. Našu snahu zmarili strelecky veľmi dobre disponovaní hráči domácich. Trestuhodne sme im pri zakončení ponúkli veľa priestoru a tieto šance vedeli využiť. Pozitívne je, že do zápasu tréner zaradil mladých a perspektívnych hráčov, z celkového počtu 16 hráčov, bolo v drese Brezna až deväť perspektívnych juniorov. O výsledku rozhodla efektivita v zakončení domácich, naše slabé pokrývanie hráčov po strate puku, prehrávali sme osobné súboje a v neposlednom rade osobná disciplína pri plnení úloh na ľade. V najbližšom zápase privítame 26.9. o 17.00 na ľade Brezno Arény Ružomberok. Prídte povzbudiť našich hráčov, aby body za výhru ostali po víťazstve opäť doma.

SOBOTA  12.09. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC REBELLION LEVOČA 5:4 gws (0:2, 3:2, 1:0, 0:0)
Góly BR: 90 MAJLING Ivan (71 ZNAK Radovan), 56 PINKA Lukáš (91 LUNTER Marián, 88 ŠTURMANKIN Nikolas), 91 LUNT19 TURŇA Tomáš (88 ŠTURMANKIN Nikolas, 15 GUTTMANN Tomáš), 91 LUNTER Marián (88 ŠTURMANKIN Nikolas), 19 TURŇA Tomáš (88 ŠTURMANKIN Nikolas, 15 GUTTMANN Tomáš),  71 ZNAK Radovan samostatné nájazdy

Horehronci začali prvú tretinu aktívne, neustále vytvárali na hostí tlak, mali viac z hry, gól visel viac krát na vlásku, ale ako to v športe býva, udrel ako prvý súper z rýchlej kontry a v závere tretiny ešte dokázal po dôraze pri bráne využiť presilovú hru a získal tak psychickú výhodu. Do druhej tretiny domáci nastupovali s odhodlaním zmeniť výsledok podľa obrazu, ktorý ponúkala hra, ale po individuálnej hrubke získali trojgólové vedenie hostia. Následne zvonila na domácej bránke tyč a to už mohla byť pohroma dokonaná, šťastie však stálo pri domácich a tí sa od tohto momentu chytili, najprv skóroval exportnou strelou Majling, ktorý dostal ideálnu prihrávku do druhej vlny po križovaní tesne za útočnou modrou čiarou. O chvíľu využila presilovku prvá formácia, keď dvojitú dorážku doklepol do brány Pinka. Keď sa zdalo, že príde k vyrovnaniu súper udrel v presilovke a opäť viedol o dva góly. Prvá formácia ale ešte do konca tretiny využila ďalšiu presilovú hru, keď z rohu vykorčuľoval Lunter a zasunul puk medzi betóny. Všetci verili, že je v silách domácich v tretej tretine zápas vyrovnať a napokon sa to opäť podarilo prvej formácii, ktorá využila tretiu presilovú hru, keď krížnu prihrávku Šturmankina využil strelou z prvej Turňa. Ďalšie góly už nepadli ani v záverečných minútach a ani predĺžení a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Hneď prvý využil Znak, nová posila HK Brezno, ktorý hral proti väčšine spoluhráčov, ktorí sa po zániku HK Gelnica presťahovali práve do novovzniknutej Levoče. Keďže brankár Cpin sústredeným výkonom zastavil všetkých troch exekútorov hostí domáci nakoniec získali v zdanlivo stratenom zápase dva body.
Za všetkých hráčov a funkcionárov, Vás všetkých srdečne pozývame na atraktívny hokej 26.9.2015 o 17.00, kedy doma privítame Ružomberok.

H E A D L I N E S