HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY

SEZÓNA 2014/2015

SOBOTA  28.02. 2015 - Zimný štadión Detva
MHK BLESKY DETVA - HK BREZNO 7:3 (3:0, 3:1, 1:2)
Góly BR: 88 BELLA Lukáš (87 MIKLOŠ Jakub), 87 MIKLOŠ Jakub (71 BAUER Martin), 71 BAUER Martin (87 MIKLOŠ Jakub, 88 BELLA Lukáš)

Seniori cestovali na posledné stretnutie sezóny do Detvy, kde chceli vyhrať a zanechať tak pozitívny dojem. Ale útlm a nostalgia v tíme Brezňanov im v najmä v prvom dejstve neumožnili dodržať herný plán. Diery v defenzíva a ofenzívna časť hry sporadická, spôsobili, že domáci poľahky získali trojgólový náskok. Druhá tretina bola z pohľadu našich hráčov o čosi lepšia, ale vždy keď sa chceli dostať do hry, paradoxne vždy inkasovali a v polovici zápasu bolo už hrozivých 6:0. Tretia tretina bola z pohľadu Brezna najlepšia, hráči nechceli dopustiť debakel a zabrali, keď to nevyšlo na víťazstvo v zápase vyhrali aspoň poslednú tretinu sezóny, čo symbolicky pripomínalo vystupovanie našich seniorov počas celej sezóny, kedy striedali solídne výkony so slabšími. Dokázali brať body tabuľkovo silnejším súperom a naopak s tabuľkovými súpermi zaváhať. Veríme, že ak seniori nastúpia v budúcej sezóne dokážu skúsenosti s tej uplynulej zužitkovať a posunúť sa výkonnostne vyššie.

SOBOTA  21.02. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK BEMACO HUMENNÉ 1:12 (0:4, 1:4, 0:4)
Góly BR: 91 LUNTER Marián (11 HORVÁTH Radovan)

Na posledný domáci zápas sezóny pripadol Breznu víťaz skupiny, ktorý pred vyvrcholením súťaže zbrojí hráčmi z celého východu. Po vypadnutí viacerých prvoligových tímov získal do svojich radov viaceré posily, jednou z nich je aj reprezentačný brankár U20 Okoličány. Domáci tomuto východniarskemu výberu statočne odolávali, ale hostia v každej tretine dokázali v krátkom slede streliť štyri góly, čím dávali všetkým jasne najavo, že sa jedná o súpera z inej ligy. Uvidíme ako sa dokáže víťaz východnej skupiny popasovať vo finále s víťazom západnej skupiny z Nových Zámkov. Našich chlapcov čaká najbližšiu sobotu posledný zápas sezóny v Detve, ktorý budú chcieť naši určite vyhrať, aby ukončili súťaž s pozitívnym zážitkom.

SOBOTA  14.02. 2015 - Zimný štadión Gelnica
HK SLOVAN GELNICA - HK BREZNO 8:3 (1:0, 1:2, 6:1)
Góly BR: 11 HORVÁTH Radovan (38 MAJLING Ivan, 65 PODKONICKÝ Martin), 11 HORVÁTH Radovan (91 LUNTER Marián, 88 BELLA Lukáš), 11 HORVÁTH Radovan (91 LUNTER Marián, 87 MIKLOŠ Jakub)

Konečný výsledok nevyzerá najlepšie, ale poďme pekne po poriadku. Na zápas opäť nemohlo Brezno vycestovať v plnej sile, hráči mali rôzne dôvody. Nakoniec farby klubu zastupovalo len jedenásť  korčuliarov, ktorí statočne odolávali početnej prevahe domácich. Po dvoch tretinách držali vyrovnaný stav a zdalo sa, že zabojujú o body. Vtedy ale začal napĺňať vlastný výrok hlavný rozhodca, ktorý sa vyjadril, že hostia dnes v Gelnici nevyhrajú. Pomer trestných minút 4:40. Brezňania neustáli záverečnú tretinu a prišli o výsledok ako aj o celkový dojem.

SOBOTA  07.02. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 10:0 (4:0, 2:0, 4:0)
Góly BR: 11 HORVÁTH Radovan (8 KOCKA Matúš), 38 MAJLING Ivan (10 KUBALA Filip, 27 LÁNIČEK Mojmír), 8 KOCKA Matúš (11 HORVÁTH Radovan, 19 TURŇA Tomáš), 87 MIKLOŠ Jakub (71 BAUER Martin, 91 LUNTER Marián), 11 HORVÁTH Radovan (19 TURŇA Tomáš, 8 KOCKA Matúš), 15 GUTTMANN Tomáš (87 MIKLOŠ Jakub, 71 BAUER Martin), 38 MAJLING Ivan (87 MIKLOŠ Jakub, 71 BAUER Martin), 10 KUBALA Filip (8 KOCKA Matúš, 15 GUTTMANN Tomáš), 9 KRUPČÍK Michal (38 MAJLING Ivan, 19 TURŇA Tomáš), 91 LUNTER Marián (87 MIKLOŠ Jakub, 71 BAUER Martin)

Domáci sa pustili do supera od začiatku zápasu, v ktorom sa bavili hokejom.súperovi nadelili 10 gólov a ani jeden neinkasovali. Iba zásluhou hosťujúceho brankára nebol rozdiel v skóre väčši.

SOBOTA  31.01. 2015 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 9:2 (5:0, 3:1, 1:1)
Góly BR: 22 RAJČAN Richard (19 TURŇA Tomáš, 18 TURŇA Peter), 65 PODKONICKÝ Martin (19 TURŇA Tomáš, 28 BETKA Miloš)

Horehronci opäť nezachytili úvodnú tretinu a pôsobili v nej odovzdane, hráči na ľade akoby sa hľadali, čo do veľkej miery vyplynulo z nezvyčajnej zostavy. Domáci si svojou aktivitou a aj s dávkou šťastia vypracovali päť gólový náskok. V druhej tretine navýšili náskok už na hrozivých 8:0 a až v tomto momente dokázali Brezňania zlepšeným výkonom, v súčinnosti s poľavením domácich, vyrovnať hru. Sympatická bola z pohľadu hostí tretia časť, v ktorej dlho viedli o gól a domáci až v závere strelili deviaty gól. V sobotu 7.2. o 17.00 privíta HK Brezno na domácom ľade posledný tím tabuľky z Lučenca.

SOBOTA  24.01. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Góly BR: 11 HORVÁTH Radovan (19 TURŇA Tomáš, 9 KRUPČÍK Michal), 91 LUNTER Marián (11 HORVÁTH Radovan, 9 KRUPČÍK Michal),

SOBOTA  17.01. 2015 - Zimný štadión Sabinov
HK SABINOV vs HK BREZNO 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Vo vyrovnanom zápase podali Brezňania na ľade Sabinova bojovný a odhodlaný výkon s cieľom bodovať. Hostia boli počas zápasu lepším mužstvom, no tentoraz zlyhali v koncovke, keď sa im nepodarilo skórovať ani do odkrytej bránky. Domáci len trpezlivo čakali na brejky, ktoré sa im podarilo využiť a získaný náskok z prvej časti si ustrážili a pečatili tretím gólom v závere. Najbližšiu sobotu o 17.00 čaká Brezno doma na súpera z Ružomberka, ktorému má čo vracať, snáď sa domácim podarí bodovať naplno.

UTOROK  06.01. 2015 - Zimný štadión Dolný Kubín
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN vs HK BREZNO 11:3 (4:0, 4:2, 3:1)
Góly BR: 91 LUNTER Marián (71 BAUER Martin), 8 KOCKA Matúš (15 GUTTMANN Tomáš, 22 RAJČAN Richard), 38 MIKLOŠ Jakub (91 LUNTER Marián, 22 RAJČAN Richard)

SOBOTA  03.01. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK BLESKY DETVA 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly BR: 8 KOCKA Matúš (88 BELLA Lukáš, 18 TURŇA Peter), 18 TURŇA Peter (28 BETKA Miloš, 8 KOCKA Matúš), 91 LUNTER Marián (28 BETKA Miloš, 71 BAUER Martin), 91 LUNTER Marián (15 GUTTMANN Tomáš)

Nahustený program spôsobil riedke kádre oboch mužstiev a tomu boli prispôsobené aj taktiky aktérov. Tempo bolo nižšie, bránilo sa stredné pásmo a viac sa taktizovalo ako korčuľovalo. Ako prví sa dokázali presadiť hostia, keď využili presilovú hru.  Domáci po rýchlej akcii dvoch proti jednému dokázali vyrovnať. Dôležitý moment prišiel sekundu pred koncom prvej tretiny, kedy domáci strelili vedúci gól. Druhá tretina bola vyrovnaná a zodpovedal tomu aj jej výsledok. Domáci tak išli do tretej časti s jednogólovým náskokom. Ten si aktivitou a koncentráciou ustrážili až dokonca, čím prinútili hostí k hre bez brankára. V nej pečatil Lunter na konečných 4:2 pre domácich. Pravidlo „ako na Nový tak po celý rok“ v hokeji platiť nemôže, ale toto víťazstvo môže byť pozitívnym impulzom v druhej polovici súťaže.

UTOROK  30.12. 2014 - Zimný štadión Humenné
MHK BEMACO HUMENNÉ vs HK BREZNO 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
Góly BR: 19 TURŇA Tomáš

Deň pred zápasom v Humennom bol káder domácich tak zdecimovaný, že nebolo jasné či budú Brezňania schopní vycestovať. Nakoniec jedenásť statočných s dorasteneckým brankárom Pruknerom cestovalo k súperovi, ktorého výsledky vzbudzujú rešpekt, doteraz stratil v súťaži len jeden bod. Dobre prepracovaná defenzíva fungovala nad očakávanie a favorit sa proti srdcom hrajúcim Horehroncom presadil v prvom dejstve len raz. To bolo povzbudením do ďalšej hry a chlapci ďalej obetavo bojovali. Po druhej tretine to bolo ešte prijateľných 3:0. Škoda, že rýchle dva góly v úvode tretej tretiny výrazne navýšili rozdiel skóre. V pohode hrajúci domáci ešte pridali dva góly. Sympatický výkon hostia nakoniec v poslednej minúte korunovali čestným gólom.

SOBOTA  27.12. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK SLOVAN GELNICA 4:6 (0:3, 1:0, 3:3)
Góly BR: 91 LUNTER Marián (71 BAUER Martin), 91 LUNTER Marián (88 BELLA Lukáš, 27 LÁNIČEK Mojmír), 19 TURŇA Tomáš (71 BAUER Martin, 90 POTKÁNY Ondrej), 38 MIKLOŠ Jakub (91 LUNTER Marián, 27 LÁNIČEK Mojmír)

Zápas s Gelnicou ukázal dve tváre domáceho kolektívu. Najskôr tú horšiu, keď svojou pasivitou dovolil hosťom získať trojgólový náskok. Druhá časť už bola iná, domáci začali oduševnenejšie bojovať a snažili sa výsledok otočiť. Podarilo sa im však len znížiť náskok súpera na dva góly. Potom prišiel uragán domácich v úvode tretej časti, keď tromi rýchlymi gólmi otočili vývoj vo svoj prospech. O necelé tri minúty ale dokázal súper vyrovnať. Keď sa už v závere zdalo, že sa bude predlžovať, hlavný rozhodca uznal po strkanici pri bráne domácich neregulérny gól rukou, ktorý nakoniec tento zápas rozhodol. Súper ešte pri snahe Brezňanov pri power-play dosiahol gól do prázdnej brány.

SOBOTA  20.12. 2014 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC vs HK BREZNO 3:10 (1:1, 1:4, 1:5)
Góly BR: 10 KUBALA Filip (71 BAUER Martin, 15 GUTTMANN Tomáš), 71 BAUER Martin (91 LUNTER Marián, 15 GUTTMANN Tomáš), 19 TURŇA Tomáš (11 HORVÁTH Radovan, 8 KOCKA Matúš), 10 KUBALA Filip (71 BAUER Martin, 91 LUNTER Marián), 71 BAUER Martin (65 PODKONICKÝ Martin), 71 BAUER Martin (28 BETKA Miloš), 11 HORVÁTH Radovan (8 KOCKA Matúš), 19 TURŇA Tomáš (28 BETKA Miloš), 38 MIKLOŠ Jakub (88 BELLA Lukáš, 15 GUTTMANN Tomáš), 8 KOCKA Matúš

Muži po predchádzajúcich slabých výkonoch potrebovali takýto zápas. V prvom dejstve boli aktívnejší, ale hľadali stratené sebavedomie a útočné snahy zakončovali zbrklo. Druhá tretina priniesla uragán Brezňanov, ktorí v tejto pasáži tromi rýchlymi gólmi určili smer ďalšieho priebehu stretnutia. Postupne si už naši chlapci zápas užívali a pridávali dôležité góly. Veríme, že tento výsledok bude pre nich vzpruhou a dokážu zvíťaziť aj doma s Gelnicou 27. decembra o 17.00.

SOBOTA  13.12. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 2:12 (0:4, 2:2, 0:6)
Góly BR: 91 LUNTER Marián (71 BAUER Martin, 10 KUBALA Filip), 91 LUNTER Marián (71 BAUER Martin)

Brezňania ťahajú neutešenú šnúru prehier, ktoré ťahajú celý kolektív psychicky ku dnu. Na viac kolektív je zúžený a zdá sa, že sa už počas sezóny ani nerozšíri a tak si budú musieť tréneri vystačiť s tým čo momentálne majú k dispozícii. Súper v zápase dominoval od úvodu, v ktorom postupne strelil štyri góly a určil tak vývoj stretnutia. O psychickej nevyrovnanosti vo výkone tímu svedčí priebeh jednotlivých tretín, ktoré nápadne pripomínali stretnutie v Sabinove, kedy odohrali Horehronci vyrovnanú strednú časť hry, ale v ostatných tretinách pôsobili bezradne. Ukazuje sa, že mužstvo nie je momentálne schopné podať stabilný výkon počas celých šesťdesiat minút. Všetci veríme, že naši hráči dokážu vyhrať budúcu sobotu v Lučenci a pomôže im to vrátiť sa k výkonom z úvodu sezóny.

SOBOTA  06.12. 2014 - Zimný štadión Ružomberok
MHK RUŽOMBEROK vs HK BREZNO 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Góly BR: 71 BAUER Martin (11 HORVÁTH Radovan, 90 POTKÁNY Ondrej), 11 HORVÁTH Radovan (71 BAUER Martin, 19 TURŇA Tomáš)

Veľmi oslabení Brezňania zraneniami a chorobami boli domácim vyrovnaným súperom dve tretiny, po prvom dejstve dokonca viedli po góle Bauera, ktorý dorážal strelu Horvátha. V druhej šasti otočili Ružomberčania skóre vo svoj prospech, keď puk dvakrát doslova dotlačili za chrbát Cpina. Keď chceli Horehronci v poslednej časti zabojovať o body, tak si nedali pozor v defenzíve, až príliš otvorili hru a po inkasovanom góle pôsobili neskúsene a inkasovali znovu. Na tri inkasované góly našiel odpoveď až v závere Horváth. Body tak ostali v Ružomberku.

SOBOTA  29.11. 2014 - Zimný štadión Sabinov
HK SABINOV vs HK BREZNO 12:3 (5:0, 3:3, 4:0)
Góly BR: 11 HORVÁTH Radovan (91 LUNTER Marián), 12 ŤAŽKÝ Ivan (19 TURŇA Tomáš, 11 HORVÁTH Radovan), 11 HORVÁTH Radovan (19 TURŇA Tomáš, 15 GUTTMANN Tomáš)

Seniori Brezna po dvojtýždňovej pauze odohrali jeden z najhorších zápasov v sezóne. Nekoncentrovaný a odovzdaný úvod, jeden hráč súpera sa dokázal presadiť až štyrikrát po sebe, keď mu to Horehronci umožnili svojou nedisciplinovanosťou, nedodržali herný plán a systém sa zrútil, keď sa k tomu pridala indisponovanosť v radoch hráčov hostí bol z toho katastrofálny vstup do zápasu. Hráči si v šatni povedali svoje a druhá tretina vyzerala podstatne lepšie, aj keď naši inkasovali opäť tri góly, ale tri krát aj skórovali. V poslednom dejstve ale opäť Brezňania skĺzli k netaktickej hre a doplatili na to, inkasovali ďalšie štyri góly a odchádzali z ľadu s hanebným výsledkom. Treba dúfať, že sa maródi vrátia do mužstva a tým sa skonsoliduje výkonnosť tímu.

SOBOTA  17.11. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HVIEZDA DOLNY KUBIN  2:9 (0:4, 1:1, 1:4)
Góly BR:  25 POTKÁNY Ondrej (88 LUNTER Marián, 16 GUTTMANN Tomáš), 19 TURŇA Tomáš (17 HORVÁTH Radovan, 8 KOCKA Matúš)

Súper z Kubína sa pripravil na Brezňanov lepšie ako v prvom kole, keď prehral po nájazdoch. Posilnená zostava hostí v závere prvej časti dvomi gólmi z 0:2 zlomila domácich na 0:4. Snaha Horehroncov bola ocenená len v druhej časti, ale na konečnom výsledku to nič nezmenilo, nakoľko súper opäť pritvrdil v tretej časti. Na domácich sa podľa všetkého prejavila únava zo sobotného stretnutia v Detve. Športovo treba uznať kvality hráčov Dolného Kubína, ktorí zaslúžene zvíťazili, aj keď pre domácich krutým výsledkom. V sobotu mali naši muži voľno a tú budúcu ich čaká dôležité stretnutie v Sabinove, premiérovo na zastrešenom ľade.

SOBOTA  15.11. 2014 - Zimný štadión Detva
MHK BLESKY DETVA - HK BREZNO  5:8 (1:3, 4:2, 0:3)
Góly BR:  17 HORVÁTH Radovan (88 LUNTER Marián, 19 TURŇA Tomáš), 25 POTKÁNY Ondrej (22 RAJČAN Richard, 71 BAUER Martin), 27 LÁNIČEK Mojmír (9 KRUPČÍK Michal), 19 TURŇA Tomáš (8 KOCKA Matúš), 8 KOCKA Matúš (17 HORVÁTH Radovan, 19 TURŇA Tomáš), 8 KOCKA Matúš (19 TURŇA Tomáš), 71 BAUER Martin (25 POTKÁNY Ondrej, 16 GUTTMANN Tomáš), 88 LUNTER Marián (71 BAUER Martin)

Brezňania v náročnom zápase ukázali silu kolektívu. Brezno dva krát viedli o dva góly, ale domáci dokázali stále vyrovnať. Tak sa do tretej tretiny išlo za stavu 5:5. V tretej tretine ale Brezňania dominovali keď ju vyhrali 3:0. Herne prevýšili súpera, ktorý už tretí krát nedokázal vyrovnať. Horehronci tak zaslúžene vyhrali a získali cenné tri body.

SOBOTA  08.11. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK BEMACO HUMENNÉ  0:7 (0:5, 0:1, 0:1)

Už predzápasové prognózy, či štatistiky naznačovali, že pôjde o boj dvoch rozličných kvalít. Tie ambiciózny súper potvrdil zdrvujúcim tlakom v prvej tretine. Celá sa hrala v podstate na jednu bránu a prinášala množstvo až exhibičných zakončení. Po prvej časti domáci vymenili brankára a tímu to prospelo, v dvoch tretinách pustil za svoj chrbát len po jednej strele a výsledok zmiernil. Skórovať sa však v tomto dueli našim hráčom nepodarilo. Takéto zápasy musia byť pre hráčov motiváciou na zlepšovanie svojich kvalít poctivým tréningom, ktoré snáď prinesie v odvete lepší výsledok.

SOBOTA  01.11. 2014 - Zimný štadión Gelnica
HK SLOVAN GELNICA - HK BREZNO  4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly BR:  71 BAUER Martin (6 KOVÁČIK Peter)

Hráči Brezna odtrénovali v uplynulom týždni dva tréningy, ba niektorý kvôli času, v ktorom boli tréningy, z dôvodu kultúrnej udalosti, len jeden. Keď sa k tomu pridala dlhá cesta v autobuse, ospalý úvod bol na svete. Síce Horehronci boli v úvode aktívnejší, ale v jednotlivých činnostiach málo dôrazní, keď sa k tomu pridal gól domácich, nervozita začala stúpať. Naši hráči začali používať zákroky na hrane, čo sa nepáčilo hlavnému rozhodcovi. Oslabenia našich nakoniec stáli celý zápas, po dvoch inkasovaných góloch v nich prehrávali už 0:3. Snahu o návrat do hry ukázal Bauer, ktorý prienik medzi obrancami dokázal zakončiť gólom. Brezňania si aj napriek zlému vývoju verili, ale nepozornosť a gól hneď v prvom striedaní tretej časti ich definitívne utlmil. Do konca stretnutia už nedokázali s výsledkom nič urobiť a tak body zostali v Gelnici. Najbližšiu sobotu o 17.00 privíta HK Brezno doma lídra z Humenného, tak príďte našich hráčov v ťažkom stretnutí podporiť.

SOBOTA  25.10. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC  6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
Góly BR: 88 LUNTER Marián (71 BAUER Martin), 6 KOVÁČIK Peter (71 BAUER Martin, 16 GUTTMANN Tomáš), 71 BAUER Martin (88 LUNTER Marián, 6 KOVÁČIK Peter), 25 POTKÁNY Ondrej (8 KOCKA Matúš, 17 HORVÁTH Radovan), 16 GUTTMANN Tomáš (6 KOVÁČIK Peter, 19 TURŇA Tomáš), 17 HORVÁTH Radovan (19 TURŇA Tomáš, 27 LÁNIČEK Mojmír)

Uplynulú sobotu sa v Brezne predstavil nováčik z Lučenca. Na jeho hre bolo cítiť, že mužstvo má veľmi nízky vekový priemer a aj nováčikovský herný prejav. Úvodnú časť začali misky váh na stranu domácich nakláňať členovia našej prvej útočnej formácie, Lunter, Kováčik, Bauer, ktorí sa postupne presadili, každý jedným gólom. Súper v závere využil presilovku a korigoval. Druhá časť sa hrala na jednej polovici ihriska, hostia sa nevedeli dostať k domácej bráne Cpina. Napriek veľkému počtu príležitostí sa ujala len jedna, Potkány zakončil peknú kombináciu v presilovej hre. V tretej tretine chceli Brezňania navýšiť náskok, čo sa im podarilo až v závere a paradoxne v ich oslabení. V rozpätí 34 sekúnd sa presadili Guttmann a Horváth. Druhý menovaný tak úspešne zahájil opätovné účinkovanie v Brezne po prestupe zo Zvolena, kde hral posledné dve sezóny extraligu juniorov. Budúcu sobotu sa v čase „pálenia sviečok“ predstavia naši chlapci v Gelnici a dúfajme, že po zápase im bude horieť tá víťazná.

SOBOTA  18.10. 2014 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA vs HK BREZNO 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Góly BR: 71 BAUER Martin (22 RAJČAN Richard, 9 KRUPČÍK Michal)

V sobotu cestovali seniori na zápas na Gemer. Ambície pri vyššom počte chýbajúcich hráčov neboli veľké, napriek tomu chlapci chceli zabojovať a odohrať zápas so cťou. To sa im darilo dve tretiny, napriek veľkej tendenčnosti hlavného arbitra o čom jasne hovorí pomer trestných minút, ktorý bol po druhej tretine 10:94. Po štyridsiatich minútach bol stav napriek sústavnej hre Brezňanov v oslabení o jedného a aj dvoch hráčov stále nádejný. V tretej časti sa súper opäť presadil a zvýšil na 3:0. Za Brezno znížil v presilovej hre o dvoch hráčov Bauer. V týchto chvíľach už hlavný rozhodca mierne kompenzoval počet vylúčených, ale to už Brezňania plní emócií hrali bez dvoch vylúčených hráčov značne oslabení dlhými úsekmi v oslabení. Nevládali vzdorovať a zdramatizovať záver.  Naopak súper ešte využil ďalšie dve ponúknuté presilovky.

SOBOTA  11.10. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK  3:4 gws (1:0, 1:2, 1:1, 0:0)
Góly BR: 71 BAUER Martin (88 LUNTER Marián, 6 KOVÁČIK Peter), 6 KOVÁČIK Peter (71 BAUER Martin, 88 LUNTER Marián), 81 MAJLING Ivan (9 KRUPČÍK Michal, 19 TURŇA Tomáš)

Druhý víkend v rade sa Brezňania predstavili na domácom ľade. Tento krát privítali Ružomberok a po dvoch predchádzajúcich víťazstvách chceli potvrdiť dobrú formu. Úvodný gól domácich naznačil, že by sa to mohlo podariť. V druhej časti však súper strelil v rozpätí minúty dva góly a prevzal iniciatívu. To sa však domácim nepáčilo a hneď v ďalšom striedaní vyrovnali. Tretia tretina bola o tom, kto sa prvý presadí. Dôležitý gól strelili Horehronci, ale ako sa ukázalo o necelé štyri minúty súper opäť vyrovnal. Záver a ani predĺženie už gól nepriniesli a tak prišla po Kubíne na rad už druhá nájazdová lotéria, tento krát však pre Brezno neúspešná. Nasledujúci zápas odohrajú naši chlapci v Rimavskej Sobote. Doma sa opäť predvedú 25.10. o 17.00 proti Lučencu.

SOBOTA  04.10. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK SABINOV 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly BR: 8 KOCKA Matúš (19 TURŇA Tomáš), 81 MAJLING Ivan (16 GUTTMANN Tomáš, 19 TURŇA Tomáš), 71 BAUER Martin (6 KOVÁČIK Peter, 19 TURŇA Tomáš)

Brezňania nenašli premožiteľa ani v druhom stretnutí. Očakával sa jednoduchý zápas s jasným koncom, nakoľko súper v dvoch úvodných vystúpeniach vysoko prehral. V Humennom 15:1 a v Dolnom Kubíne 17:3. Ako však ukázal samotný zápas, po niekoľkých vyložených šanciach domácich a postupnom osmelení sa hostí, dokázali Horehronci vyhrať s húževnatým súperom len po veľkom boji, keď tretí gól strelili až v samom závere pri hre Sabinova bez brankára. Na strane domácich opäť podržal svoje mužstvo brankár Janko Cpin, čo bolo kľúčom k úspechu. Na najbližší zápas Vás pozývame už túto sobotu, kedy doma privítame Ružomberok.

SOBOTA  20.09. 2014 - Zimný štadión Dolný Kubín
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN vs HK BREZNO 3:4 gws (0:0, 1:1, 2:2, 0:0)
Góly BR: 88 LUNTER Marián (8 KOCKA Matúš), 12 BELLA Lukáš (16 GUTTMANN Tomáš), 86 KUBALA Filip (47 PAUČO Jakub), 8 KOCKA Matúš

A mužstvo Brezna po nie práve najpresvedčivejších výkonoch v príprave, cestovalo na prvé majstrovské stretnutie na pôdu favorita do Dolného Kubína. Víťazný vstup do sezóny, sa zrodil po vynikajúcom kolektívnom výkone, na čele s brankárom Janom Cpinom, ktorý mužstvo viac krát podržal. O víťazstve v lotérii nájazdov rozhodol mladík Kocka.