HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY 2017/2018 

 
SOBOTA  023.12. 2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MHK MARTIN 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly BR:  19 ŠMÁLIK Michael (8LUPTÁK Patrik, 10 GAŠPAR Nicolas), 18 LONGAUER Andrej (11 LAUBERT Lukáš, 87 SRNKA Stanislav)

Martin dnes v Brezne padol. Získali sme skalp najväčšieho favorita a ašpiranta na víťazstvo v 2. Hokejovej lige. Prvé vzájomné stretnutie bolo v úvodnej tretine absolútne vyrovnané. Keď už všetko vyzeralo na  hladké ukončenie prvého dejstva bez gólov, 34 sekúnd pred sirénou nahral Lupták na gól Šmálikovi a my sme išli do vedenia. Druhá tretina gól nepriniesla, no hostia v jej druhej polovici začali získavať postupnú hernú prevahu. Do tretej tretiny sme nastúpili s cieľom udržať jednogólový náskok čo najdlhšie. V 50 minúte sa nám ho gólom Longauera podarilo zdvojnásobiť. Naša radosť však netrvala dlho. O 33 sekúnd neskôr po peknej samostatnej akcii prekonal nášho Cpina, Rechtorík. Od tejto chvíle sa v našej obrannej tretine začal topiť ľad. Martin zvýšil obrátky na maximum a na ľade to vyzeralo akoby hrali presilovku. V bránke sme však mali skvelého Cpina, ktorý ťahal jeden krajší zákrok za druhým a za svoj chrbát pustil len jednu zo 61 striel. Aj keď sme čelili obrovskému tlaku, výsledok sme si ustrážili a do tabuľky si pripísali veľmi dôležité tri body. Všetci ktorí do našej Arény prišli, určite neľutovali. Dnešné stretnutie bolo asi najlepším a najdramatickejším v doterajšej sezóne. Výkony brankárov Cpina a Justa dvíhali divákov zo stoličiek a hráčov privádzali do zúfalstva. Jednoducho festival nádherných streleckých akcií a nepremenených šancí. Sme radi, že to povestné šťastíčko sme dnes Martinčanom ukradli a dali našim priaznivcom ten najkrajší hokejový vianočný darček. 

SOBOTA  16.12. 2017 - Zimný štadión L. Mikuláš 
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 6:5 pp (3:0, 0:4, 2:1, 1:0)
Góly BR: 29 PINKA Lukáš (71 BAUER Martin), 10 GAŠPAR Nicolas (19 ŠMÁLIK Michael), 22 KOŠTIAL Martin (10 GAŠPAR Nicolas), 21 ZNAK Radovan (29  PINKA Lukáš), 22 KOŠTIAL Martin (15 GUTTMANN Tomáš)

Po problémoch so zostavou, sme na Liptov nakoniec vycestovali len s trinástimi korčuliarmi a jedným brankárom, ktorý v druhej lige odchytal doposiaľ len pár minút. Úvodná tretina nám absolútne nevyšla. Začali sme ju našim "tradičným" rýchlosledovým gólostrojom a po pár minútach sme už prehrávali 3:0. Po prvej tretine to vyzeralo s nami veľmi zle. Cez prestávku si hráči s trénerom vymenili pár slov a na ľad vyšlo úplne iné mužstvo. Liptáci sa nestačili diviť čo sa deje a na ľade bolo vidno iba jeden tím. Výsledkom našej totálnej prevahy bola smršť 4 gólov v bránke domácich. Do tretej tretiny sme tak išli s jednogólovým náskokom. Keď v 44 minúte Koštiaľ strelil piaty gól Rytierov, všetko nasvedčovalo tomu, že Mikuláš ostane bez bodov. No potom sa stalo niečo, čo je už na druholigových štadiónoch priam pravidelnosťou. Dovtedy dobre pískajúca trojica arbitrov, totálne pokazila celé stretnutie. To čo pískal pán hlavný rozhodca je priam neuveriteľné. Veľmi poškodil domácich Liptákov a tak isto aj naše mužstvo. Za fauly ktoré urobili naši hráči, mali ísť minimálne 3x na trestnú lavicu. No on to neodpískal. Liptáci boli právom nahnevaní. V 54 minúte sa domácim podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu a nebyť hlavného rozhodcu mohla to byť férová bitka až do konca stretnutia. No jeho úžasné rozhodnutie, ktoré dostalo zápas do predĺženia naozaj stálo za to. To že nám neuznal dva góly, dobre, to že uznal gól domácim, ktorý bol vyslovene vhodený rukou, dobre, ale že uznal gól na 5:5, ktorý absolútne nemohol vidieť, keďže náš brankár mal puk pod kontrolou v lapačke. On tvrdil, že prešiel za bránkovú čiaru. Po tom všetkom, sme už nemali chuť hrať a uvažovali sme že odídeme do šatne. Pretože načo to potom hráme? Pre koho to hráme, keď jeden človek, dokáže svojim totálnym amaterizmom znič hokej obom tímom. No a perlička na koniec. Predstavte si, že pán rozhodca po piatom góle vytiahol z bránky ďalší puk. Takže zápas sa hral pravdepodobne dosť dlhú dobu s dvomi pukmi. A keďže uznal gól, ktorý jednoducho nebol, je jasné čo tam videl. Stretnutie sme prehrali v predĺžení. Sme sklamaní ale určite nie smutní. Dnes sme si totiž dokázali, že vieme zahrať parádny hokej aj keď sme citeľne oslabení. Celé mužstvo si za dnešné stretnutie zaslúži veľkú pochvalu. Veľké absolutórium patrí nášmu "tretiemu" brankárovi Lukášovi DOBIŠOVI. Brankár,ktorí odchytal v druhej lige len pár minút a bol vždy len ako "posledná nádej" dnes dostal od trénera veľkú dôveru. Za jeho prístup k tréningom a podpore mužstva na každom jednom zápase, sa dnes stal jednotkou a odchytal celé stretnutie. Svojej príležitosti sa chytil tým najlepším spôsobom a bol veľkou oporou nášmu tímu. Veľa ľudí nevie kto je Lukáš DOBIŠ.  Po dnešnom dni sa to však určite zmení. Ja osobne som veľmi hrdý na tohoto muža, lebo ho sledujem odvtedy, ako ku nám prišiel. A o tom, že že je hrdosť na pravom mieste, by vedela hovoriť celá fantastická partia našich Rytierov.  

NEDEĽA  10.12. 2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly BR: 22 KOŠTIAL Martin (19 ŠMÁLIK Michael, 10 GAŠPAR Nicolas), 22 KOŠTIAL Martin (20 TOMAŠKA Ján, 19 ŠMÁLIK Michael)

Dohrávané stretnutie 12. kola, bolo pre oba celky veľmi náročné. Hostia odohrali ťažké stretnutie v Gelnici a my s lídrom skupiny Humenným. Hneď od úvodu bolo cítiť, že sa oba tímy musia rozbehnúť. Prvé dve tretiny veľa hokejovej krásy nepriniesli, akurát veľké množstvo vylúčení na oboch stranách. Hokej sa začal hrať až v tretej tretine. Hráči oboch celkov nechali vyniknúť svojich brankárov, pretože to bol jeden veľký festival nepremenených šancí. V bráne hostí, dnes fantasticky chytal Križan, ktorý svojimi zákrokmi dvíhal divákov zo stoličiek. Na domácej strane mu parádne sekundoval náš Cpin. To pravé korenie pre domácich fanúšikov priniesol Koštiaľ, ktorý svojimi dvomi gólmi prelomil Križanov múr. Aj keď sme v závere museli čeliť presilovej hre a hre bez brankára, kedy nám soboťania nedali dýchať, dokázali sme ich tlaku odolať a toto stretnutie vyhrať. 

SOBOTA  09.12. 2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MHK HUMENNÉ 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (91TURŇA Tomáš, 56 VAIS Matej), 19 ŠMÁLIK Michael (22 KOŠTIAL Martin, 56 VAIS Matej), 22 KOŠTIAL Martin (56 VAIS Matej, 12 SRNKA Branislav

Po vyše mesačnej pauze domáceho prostredia,  sme sa dnes v Aréne Brezno, stretli s lídrom našej skupiny. Aj keď sa možno očakávalo, že Humenné si príde na Hron po tri body, no určite sa neočakávalo, že bude mať s Breznom také veľké starosti. Problémy sa pre hostí začali už v úvodnej tretine. Keď kapitán Šmálik v rozmedzí necelých dvoch minút dva krát prekonal Petra, s Humenným to nevyzeralo dobre. Aj keď sme síce pred koncom prvej tretiny inkasovali jeden gól, predvedená hra nás predurčovala k dnešnému úspechu. V druhej tretine sa však hra začala pomaly vyrovnávať a v tridsiatej minúte sa Čopákovi podarilo skóre vyrovnať. Naši sa však z gólu veľmi rýchlo otriasli a už o necelé tri minúty nás do vedenia poslal Koštiaľ. Tretia tretina sa pre nás nezačala dobre. Po zbytočnom faule Vojtasa, sme išli do oslabenia, čo hostia využili a opäť dorovnali skóre. Do päťdesiatej piatej minúty to ešte vyzeralo, že by sa stretnutie posunulo do predĺženia. No opäť  prišla naša špecialitka a to prehrať si zápas v priebehu niekoľkých pár minút. Do konca zápasu ostávalo 5:29 min. a mi sme si za tri a pol minútky nechali streliť dva góly. Dnes sa mohlo zrodiť veľké prekvapenie kola, no žiaľ zabudli sme na to, že hokej sa hrá celých šesťdesiat minúť. Humenné si už výsledok postrážilo a do tabuľky si tak pripísalo ďalšie tri body. 

SOBOTA  02.12. 2017 - Zimný štadión Trebišov 
HK 2016 TREBIŠOV - HK BREZNO 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
 
SOBOTA  18.11. 2017 - Zimný štadión Bardejov 
HK BARDEOV - HK BREZNO 9:5 (2:1, 5:2, 2:2)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (91 TURŇA Tomáš, 22 KOŠTIAL Martin), 10 GAŠPAR Nicolas (91 TURŇA Tomáš, 19 ŠMÁLIK Michael), 71 BAUER Martin (27 VOJTAS Andrej, 38 KOVÁČIK Patrik), 87 SRNKA Stanislav (21 ZNAK Radovan, 11 LAUBERT Lukáš), 71 BAUER Martin (29 PINKA Lukáš)

Posledné z troch  stretnutí na ľade súpera sme odohrali v Bardejove. Duel z ktorého sme chceli brať všetky body nám však absolútne nevyšiel. Aj keď sme po prvej tretine prehrávali o jeden gól, vôbec to nevyzeralo, že nebudeme úspešní. Prišla však tretina druhá a päť inkasovaných gólov. Už sa to pomaly stáva nekonečným príbehom, že si stretnutia prehrávame buď v prebehu niekoľkých minúť, alebo si jednoducho odstrelíme jednu celú tretinu. Aj keď sa obraz hry v poslednej tretine zmenil, dokázali sme v nej streliť  len dva góly, čo stačilo už len na korigovanie výsledku. Bardejov mal dnes väčšiu túžbu vyhrať a tak všetky body zaslúžene ostávajú na Hornom Šariši.

SOBOTA  11.11. 2017 - Zimný štadión Gelnica 
HC REBELLION GELNICA - HK BREZNO 4:3 (4:0, 0:1, 0:2)
Góly BR: 18 LONGAUER Andrej (29 PINKA Lukáš, 21 ZNAK Radovan), 19 ŠMÁLIK Michael (15 GUTTMANN Tomáš, 56 VAIS Matej), 56 VAIS Matej (22 KOŠTIAL Martin, 15 GUTTMANN Tomáš)

Do zápasu sme vstúpili bez dôrazu a bez chuti po zisku bodov a tak aj vyzeral stav po 10 min. prvej tretiny, keď sme prehrávali už 4:0 po zbytočných chybách. Prvá tretina sa hrala vo vysokom tempe a tempo hry určovali prevažne hráči domáceho mužstva, ktorí nevypustili ani jeden súboj. Od druhej tretiny sa obraz hry postupne menil a iniciatívu zobralo do rúk naše mužstvo, keď sa nám podarilo do konca druhej tretiny znížiť na 4:1 po dobrej práci v rohu ihriska a peknom zakončení Longauera tesne pred brankárom po prihrávke od Pinku. Do tretej tretiny sme nastúpili s veľkým odhodlaním niečo s výsledkom spraviť  a domáce mužstvo sme takmer do ničoho nepúšťali. Dokázali sme si vytvoriť viac gólových situáciu a na 4:2 znižoval kapitán mužstva Šmálik. Tlak na domácich sa stupňoval a v presilovej hre znižoval už na 4:3 v 53. minúte Vais strelou spomedzi kruhov. Žiaľ dve minúty pred koncom zápasu sme urobili školácku chybu a nechali sa vylúčiť na 2. minúty za hru s vysokou hokejkou. Šanca na vytvorenie si ešte väčšieho tlaku a na vyrovnanie tak bola o to menšia. Aj napriek nášmu tlaku a veľmi  dobrému záveru, si domáce mužstvo ustrážilo svoje vedenie a tak sa domov vraciame bez jediného bodu. 

SOBOTA  04.11. 2017 - Zimný štadión Sabinov 
HK SABINOV - HK BREZNO 4:5 pp (1:2, 1:0, 2:2, 0:1)
Góly BR: 91 TURŇA Tomáš (15 GUTTMANN Tomáš, 27 MAGURA Matúš), 91 TURŇA Tomáš (56 VAIS Matej), 
59 TENKEL Maroš (71 BAUER Martin, 91 TURŇA Tomáš), 56 VAIS Matej (19 ŠMÁLIK Michael, 27  VOJTAS Andrej), 19 ŠMÁLIK Michael (22 KOŠTIAL Martin, 15 GUTTMANN Tomáš)

Do Sabinova sme cestovali s cieľom odčiniť smolné stretnutie v Sanoku bodovým ziskom a náš cieľ sme splnili. Úvod stretnutia bol herne absolútne vyrovnaný o čom svedčí aj počet striel 20:20. V prvej tretine sa nám podarilo skórovať dvomi gólmi Turňu a iba raz inkasovať. Druhá tretina nám herne nevyšla podľa predstáv a aj keď sme ju na počet striel vyhrali, osem sekúnd pred koncom sme neustrážili domáceho Sabola a do tretej tretiny sme išli za stavu 2:2. Tretia tretina bola čo sa týka gólov najplodnejšia, pretože v nej padli až štyri góly. Vedenie sme si s domácimi vystriedali jedna k jednej a tak sa muselo isť do predĺženia. V ňom jednu minútu pred koncom skóroval kapitán tímu Šmálik a rozhodol tak o zisku dvoch bodov. Získali sme dôležité body a pripravujeme sa na ďalšie stretnutie na ľade súpera.  

SOBOTA  28.10. 2017 - Zimný štadión Sanok 
CIARKO KH 58 SANOK - HK BREZNO 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Góly BR:11 LAUBERT Lukáš (19 ŠMÁLIK Michael, 15  GUTTMANN Tomáš), 21 ZNAK Radovan (27 VOJTAS Andrej, 15  GUTTMANN Tomáš)

Od úvodného vhadzovania až po koniec, bolo stretnutie veľmi vyrovnané a bolo jasné, že o víťazovi môže rozhodnúť malá chybička. V prvej tretine sme sa gólov nedočkali. Keď v siedmej minúte druhej tretiny sme dostali východu presilovej hry, vyzeralo to, že by sme sa mohli dostať do vedenia. No prišla práve tá malá chybička a my sme v početnej výhode inkasovali. V závere tretiny sme v oslabení dostali druhý gól a kým sme sa z toho otriasli, už sme prehrávali o tri góly. Opäť sme inkasovali dva góly v priebehu jednej minúty a už sa pomaly stáva pravidelnosťou, že ak nejaké stretnutie prehráme, tak je to doslova v priebehu pár sekúnd. Druhú tretinu sme sa veľmi trápili a akoby nás nechceli poslúchať nohy. Do tretej tretiny sme išli z jasným cieľom otočiť stav v náš prospech. Už v tretej minúte začal naše ciele napĺňať Laubert, ktorý v presilovej hre prekonal domáceho brankára. Pod našim tlakom, začali domáci robiť chyby a faulovať, čo vyústilo do ďalšej našej presilovky. Tú sme opäť využili maximálnym spôsobom a Znak znížil na rozdiel jedného gólu. Náš tlak bol enormný a s domácimi to nevyzeralo dobre. No aj keď sme mali ešte niekoľko stopercentých šancí, ani v power play sme už gól streliť nedokázali. Domácim sa pred koncom stretnutia podarilo vsietiť ešte jeden gól a tak si domov z Poľska nevezieme ani jeden bod.

Aj keď sme dnes prehrali, čo nás určite mrzí, ale zo Sanoku určite neodchádzame sklamaní. Práve naopak. To čo sme dnes zažili, bolo pre nás niečo nádherné. Hrať druhú ligu pred cca 1800 divákmi, ktorí celý zápas povzbudzujú svoje mužstvo je niečo neskutočné. Domáci fanklub spieval chorály, bubnoval...Po skončení stretnutia sme museli ostať na ľade a jednoducho im zatlieskať. Ďakujeme klubu Sanok za dnešné stretnutie a to čo sme tam mohli zažiť. Sanok dnes v ich arene opäť ukázal, prečo sa to všetko oplatí robiť. Škoda len, že niečo také nemôžeme zažiť pri našom snažení aj na domácej pôjde. Ktovie možno raz...

SOBOTA  21.10. 2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 8:3 (3:0, 4:3, 1:0)
Góly BR: 22 KOŠTIAL Martin (19 ŠMÁLIK Michael , 18 LONGAUER Andrej), 19 ŠMÁLIK Michael (22 KOŠTIAL Martin), 21 ZNAK Radovan (91 TURŇA Tomáš, 11 LAUBERT Lukáš), 18 LONGAUER Andrej (15 GUTTMANN Tomáš,19 ŠMÁLIK Michael), 38 KOVÁČIK Patrik), 22 KOŠTIAL Martin (91 TURŇA Tomáš), 19 ŠMÁLIK Michael (91 TURŇA Tomáš, 18 LONGAUER Andrej), 22 KOŠTIAL Martin (19 ŠMÁLIK Michael)

Liptáci, ktorí v doterajšom priebehu súťaže stratili len tri body, boli pred dnešným stretnutím papierovým favoritom. Kto však očakával, že by mohli v Brezne vyhrať, musel byť poriadne sklamaný.  Stretnutie sa ešte ani poriadne nezačalo a domáci Koštiaľ už v druhej minúte vsietil úvodný gól. Kým sa hostia stihli z tohoto gólu spamätať, Šmálik so Znakom už zvyšovali skóre o dva góly. V siedmej minúte prichádza time-out a v bráne hostí dochádza k striedaniu, keď Melnu strieda Bačík. V druhej tretine sme išli ako cez kopirák. Dvadsiata druhá minúta a brankára Bačíka prekonáva Longauer. A aby sa herná prevaha domácich zúročila naplno do konca tretiny strelili Kováčik, Koštiaľ a Šmálik ďalšie tri góly. Koniec druhej tretiny domáci vypustili čoho výsledkom boli tri inkasované góly v bráne Donovala. V tretej tretine pridal ešte jeden gól Koštiaľ a tak Liptáci odchádzali domov s osemgólovou nádielkou. Po vynikajúcom výkone sme Liptákom nedali žiadnu šancu na úspech a tak všetky tri body ostávajú doma na "Hrone".

 
SOBOTA  14.10. 2017 - Zimný štadión Humenné 
MHK HUMENNÉ - HK BREZNO 7:3 (4:0, 2:1, 1:2)
Góly BR: 22 KOŠTIAL Martin (KOBELA Filip, 38 KOVÁČIK Patrik, 19 ŠMÁLIK Michael (87 SRNKA Stanislav , 11 LAUBERT Lukáš, 29 PINKA Lukáš (22 KOŠTIAL Martin, 19 ŠMÁLIK Michael

Na stretnutie v Humennom sme sa pripravovali, ako na každé iné a počas týždňa všetko vyzeralo tak, že tam vycestujeme v plnej sile a pôjdeme si po tri body. No prišiel víkend a s ním vrásky na čele trénera. Na "ďaleký" východ sme vycestovali len s trinástimi hráčmi. Aby toho nebolo málo, tak sme už po tretí krát prehrali stretnutie v priebehu pár minút. Prvá tretina,desiata minúta, štyri góly v našej sieti a striedanie brankárov. Úvod duelu sme absolútne nezvládli. Aj keď bola hra od druhej tretiny vyrovnaná a poslednú sme dokázali vyhrať, konečný výsledok nám jasne ukázal, kde nás poriadne tlačí topánka. Ak chceme získavať body a byť úspešní, musíme to okamžite riešiť. S predvedenou hrou od druhej tretiny proti mužstvu nabitému zvučnými menami ašpirujúcemu na postup do 1.HL, však môžeme byť spokojní. Z dnešného dňa je to pre trénera asi jediná potešujúca aj keď veľmi dôležitá informácia. O týždeň máme doma Liptákov a tak na domácej pôjde už chceme brať všetky tri body. 

SOBOTA  07.10. 2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK 2016 TREBIŠOV  6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Góly BR: 29 PINKA Lukáš (71 BAUER Martin, 90 ŠTUBŇA Tomáš), 29 BETKA Miloš (87 SRNKA Stanislav, 21 ZNAK Radovan), 91 TURŇA Tomáš (21 ZNAK Radovan, 11 LAUBERT Lukáš), 19 ŠMÁLIK Michael (18 LONGAUER Andrej, 27  VOJTAS Andrej),  21 ZNAK Radovan, 11 LAUBERT Lukáš (71 BAUER Martin, 21 ZNAK Radovan)

Aj keď predzápasové predpovede stavali do pozície favorita hostí z Trebišova, my sme to absolútne neriešili. To že sme stratili dva zápasy po sebe, nebolo chybou predvedenej hry, ale veľmi nešťastných momentov. A že tomu bolo naozaj tak, ukázalo dnešné stretnutie. Hostia si určite prišli do Brezna po víťazstvo a priebeh stretnutia aj tomu nasvedčoval. Domáci sa síce dostávali  trikrát do vedenia, no Trebišovčania to až do stavu 3:2 vždy stiahli na minimálne jeden gól. Do 56 minúty domáci vyhrávali o gól a o zápase vôbec nebolo rozhodnuté. Keď už všetko nasvedčovalo tomu, že to bude dráma a tuhý boj o body až do konca tretiny, kapitán Rytierov Šmálik zavelil na absolútny zvrat. Tak ako sme body stratili v ostatných dvoch stretnutiach, sme ich práve dnes získali späť. V rozmedzí 3 minút sme strelili 3 góly a dotiahli duel do víťazného konca. Stretnutie to bolo veľmi náročné, pretože Trebišovčania hrali veľmi dobre a až do záveru stretnutia nám nedali ani len pomyslieť na  istotu víťazstva. Posledná trojminútovka nám však vyšla naozaj výborne a tak sme silný Trebišov poslali domov bez bodov.  

SOBOTA  30.09. 2017 - Zimný štadión R. Sobota 
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)
Góly BR: 90 ŠTUBŇA Tomáš (27 VOJTAS Andrej, 87 SRNKA Stanislav), 10 LUNTER Marián (29 BETKA Miloš, 20 TOMAŠKA Ján, 15 GUTTMANN Tomáš, 19 ŠMÁLIK Michael (11 LAUBERT Lukáš, 20 TOMAŠKA Ján)

Do Rimavskej Soboty sme odchádzali s jednoznačným cieľom získať všetky tri body. Do 28 všetko nasvedčovalo tomu, že by sme si svoj cieľ mohli splniť. Prvá tretina bola herne vyrovnaná no domáci mali o päť striel viac. Druhá tretina bola jednoznačne v réžii Rytierov a Soboťania sa poriadne trápili, paradoxne práve v nej sme inkasovali góly, ktoré ako sa neskôr ukázalo, boli rozhodujúce. Už v druhom stretnutí  nás brankár nepodržal a v rozmedzí troch minút dostal tri góly, ktoré by veru za svoj chrbát pustil nemal.  My sme hrali hokej a Sobota dávala góly. Aj keď sa nám v ďalšom priebehu hry podarilo domácich stiahnúť na rozdiel jediného gólu, na vyrovnanie sme už nemali nárok. Snaha bola veľká a možno by sa ešte zo zápasom dalo niečo urobiť, no hrať od 55 minúty až do do konca v oslabení....ktovie ako to tí traja páni ozaj mysleli... Prehrali sme dve stretnutia, ktoré sme mali podľa predvedenej hry vyhrať. Vieme prečo je to tak a ak chceme byť úspešní musíme s tým niečo urobiť. Výhovorky a obviňovačky tu však však miesto nemajú. Strata ďalších bodov nás mrzí. Súťaž však len začína a my si ideme tvrdou prácou ďalej za našim cieľom. 

SOBOTA  23.09. 2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK BARDEJOV 5:7 (1:5, 3:0, 1:2)
Góly BR: 87 SRNKA Stanislav, 11 LAUBERT Lukáš (21 ZNAK Radovan, 56 VAIS Matej), 87 SRNKA Stanislav (56 VAIS Matej, 15 GUTTMANN Tomáš, 20 TOMAŠKA Ján (19 ŠMÁLIK Michael), 19 ŠMÁLIK Michael 

Úvodná tretina dnešného stretnutia mala poriadne zvláštny priebeh. Ešte sme sa ani poriadne nezohriali a už sme hrali tri krát oslabovku. No to čo prišlo potom nečakal asi nikto. V priebehu 73 sekúnd dokázali hostia streliť nášmu brankárovi tri góly. Prakticky každá strela, ktorá smerovala na nášho bankára skončila v sieti. Po tejto udalosti došlo k okamžitej výmene v bránke. Donovala vystriedal Cpin. Nový brankár to mal veľmi ťažké, pretože kým sa stihol nejakým zákrokom chytiť, inkasoval v priebehu 71 sekúnd dva góly. Aj keď sa nám gólom Lauberta podarilo do konca prvej tretiny skóre korigovať, podľa výsledku to vyzeralo, že o zápase je viac menej rozhodnuté. Po vyrovnanej prvej tretine sme v tej druhej východniarom nedali dýchať a svojim výkonom ukázali, že sme jednoducho lepší. Po veľmi šťastnej trojminútovke Bardejova sa hostia stratili. Hráči domácich Bardejov úplne vymazali a rozpútali na ľade hokejové peklo, ktorého výsledkom bola trojnásobná kapitulácia brankára hostí. Absolútna prevaha domácich skončila konečným druhotretinovým skóre 4:5 a to veru nemuselo byť všetko keby...Pred koncom druhej tretiny vstúpil do hry svojím rozhodnutím Bardejovský hlavný rozhodca a domácim bolo jasné, že dnes už s Bardejovom nevyhrajú. Bojovali sme tak proti Bardejovu v modrom a Bardejovu v pruhovanom. Stretnutie od konca druhej tretiny nebudem komentovať. Tí čo tam boli vedia prečo a tých čo tam neboli, chcem ušetriť slov, ktoré hania náš krásny jazyk.

Neodpustím si však jednu otázočku: Rád by som sa opýtal kompetentnýc zodpovedných za delegovanie rozhodcov, ako je možné, že rozhodcovia prídu do šatne až po čase 16:20 hod. a že na stretnutie 2. HL delegujú hlavného rozhodcu, ktorý býva 19,1 kilometra a 18 minúť autom od Bardejova (Raslavice) na stretnutie v ktorom hrá HK Bardejov

SOBOTA  16.09. 2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HC REBELLION GELNICA 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Góly BR:  11 LAUBERT Lukáš (87 SRNKA Stanislav, 22 KOŠTIAL Martin), 22 KOŠTIAL Martin (29 PINKA Lukáš, 90 ŠTUBŇA Tomáš), 15 GUTTMANN Tomáš (22 KOŠTIAL Martin, 87 SRNKA Stanislav), 56 VAIS Matej (19 ŠMÁLIK Michael) 

Po dlhej letnej pauze dnes naši Rytieri naskočili do kolotoča majstrovských zápolení v 2. HL. Na domácej pôde sme v prvom kole privítali "Gelnických Rebellov". Úvodná tretina bola v podaní našich chalanov veľmi ľahkovážna. Mať v prvých dvanástich minútach piatich vylúčených je na mužstvo, ktoré pomýšľa o trojbodovom zisku veľmi nezodpovedné. Toto disciplinárne hazardovanie sa nám aj vypomstilo. Po akcii Laškody, Habdavný, nám Lapšanský ukázal, že ak sa naša hra nezlepší, budeme za to tvrdo pykať. V dvanástej minúte sme tak prehrávali 0:1. Po tvrdých slovách trénera v šatni,  sa v ďalšej fáze stretnutia náš obraz hry rapídne zmenil. Aj keď sa Huszárikovi podarilo prekonať nášho Cpina druhykrát, na tento gól sme dokázali veľmi rýchlo odpovedať. Po akcii Koštiaľ, Srnka, Laubert, sme do tretej tretiny odchádzali iba s jednogólovým mankom. Tretia tretina bola v počte vylúčených čistou kópiou tej prvej, akurát na strane hostí. Po góloch Koštiaľa a Gutmana sme sa dostali do vedenia. Keď sa v 59 minúte po faule vydal na trestnú lavicu domáci Znak, hostia si zobrali time-out,  po ktorom už nastúpili do hry bez brankára. Táto snaha o vyrovnanie však netrvala dlho, pretože hneď po vhodenom buly v našom obrannom pásme, vsietil do prázdnej bránky štvrtý gól Vais a rozhodol tak o prvých troch bodoch v novej sezóne.

SOBOTA  09.09. 2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - VW WOLVES SLOVAKIA BA 6:7 sn (1:2, 3:3, 2:1)

V Aréne Brezno sme privítali súpera, ktorý má ambície v budúcej sezóne naskočiť do kolotoča 2. Hokejovej ligy. To že sa chalani z Bratislavy neprišli na Horehronie iba previesť, sme mohli vidieť hneď od úvodného buly. "Vlci" sa do našich Rytierov poriadne zahryzli. V stretnutí v ktorom sme ani raz nevyhrávali, sa spôsob našej hry domácim trénerom vôbec nepáčil. Aj keď sme technicky, korčuliarsky a herne mali navrch, akosi sme zabudli na to, že nám treba aj brániť. Ako sa nakoniec ukázalo,  benevolentný a laxný prístup v obrane, nás stál víťazstvo v tomto stretnutí.  Hostia si umnou hrou dokázali stretnutie priniesť až do samostatných nájazdov, kde svojimi dvomi zásahmi rozhodli o ich víťazstve. Dnešné prípravné stretnutie bolo pre našich Rytierov posledným. Už najbližšiu sobotu 16.09.2017 o 17:00 hod., začíname ostré ligové zápolenia a na domácej pôde privítame v prvom kole Rebelov z Gelnice. 

ŠTVRTOK, PIATOK, SOBOTA, NEDEĽA 31.08.-03.09.2017 ZImný štadión Ružomberok
HOKEJOVÝ TURNAJ CITY CUP 2017
 
ŠTVRTOK  31.08. 2017 
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 5:3
Góly BR: 22 KOŠTIAĽ, 20 TOMAŠKA, 19 ŠMÁLIK
 
SOBOTA  02.09. 2017 
HK KROMĚŘÍŽ (CZE) - HK BREZNO 3:4
Góly BR: 87 SRNKA, 87 SRNKA, 11 LAUBERT, 90 ŠTUBŇA
 
NEDEĽA  03.09. 2017 O TRETIE  MIESTO
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 2:5
Góly BR: 71 BAUER, 71 BAUER, 20 TOMAŠKA, 18 LONGAUER, 87 LAUBERT

Hokejový turnaj City Cup 2017, bol pre náš tím dobrou skúsenosťou a vynikajúcou zápasovou prípravou. Na turnaji sme odohrali tri kvalitné stretnutia, v ktorých sme ani raz nenastúpili v rovnakej zostave. Tréner Sásik tak mal výbornú príležitosť vyskúšať a vidieť všetkých hráčov bojujúcich o svoje miesto v zostave,  vyskúšať si presilovky, oslabovky a vytvoriť si predstavu o jednotlivých formáciach s ktorými by sme už nastúpili do majstrovských zápolení. Priebeh turnaja ukázal, že sa náš herný prejav každým zápasom zlepšuje. V úvodnom stretnutí sme nastúpili proti "Béčku" Liptovského Mikuláša. Aj keď sme zápas prehrali a v neskoršom dianí turnaja sa tým posunuli "len" do boja o tretie miesto, tak nás môžu mrzieť len tie nevyužité šance. V druhom stretnutí sme si tieto veci dokázali postrážiť a aj napriek dvojnásobnému prehrávaniu, sme dokázali chalanov z Kroměříža poraziť a posunúť sa tak do bojov o tretie miesto. Keďže domáci tím po nájazdoch vyradil Iskru Partizánske, do súboja o tretie miesto, sme nastúpili proti "obuvníkom". Stúpajúca úroveň nášho herného prejavu a chuť odčiniť smolnú prvozápasovú prehru, nedala Iskre žiadnu šancu uspieť a tak sme po parádnom výkone stretnutie vyhrali a skončili tak na peknom treťom mieste. Touto cestou sa chcem poďakovať organizátorovi turnaja MHK Ružomberok a špeciálne Peťovi Matejkovi, ktorí pripravili turnaj na vysokej úrovni. Takisto ďakujeme našim súperom, ktorí k turnaju pristúpili zodpovedne a dali mu tým vysokú úroveň.

Týmto turnajom sa tak ukončila hlavná príprava našich Rytierov. Posledné prípravné stretnutie pred ostrým štartom ligy,  odohrajú naši Rytieri na domácej pôjde Arény Brezno už 09.09.2017 o 17:00 proti tímu, ktorý sa pripravuje na vstup do 2. HOKEJOVEJ LIGY a to VW SLOVAKIA WOLVES.

 
SOBOTA  26.09. 2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK  2:8 (1:3,1:2,0:3)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK, 87 SRNKA

Druhé stretnutie prípravy, prvé na domácej pôde, malo pre náš tím výsledkovo, ako aj herne veľmi trpkú príchuť. Aj keď sme sa v stretnutí ujali vedenia, bola to na veľmi dlhé obdobie jediná svetlá chvíľka. Keď sa hosťom podarilo vyrovnať a v zápätí dostať do vedenia, na ľadovej ploche bolo už len jedno hokejové mužstvo. Liptáci hrali s chuťou a bolo vidno, že si na ľade rozumejú a hokej si užívajú. Naše mužstvo dnes platilo daň za to, že sa chalani dobre nepoznajú a veľa toho spolu ešte nenatrénovali. Oproti stretnutiu v Ružomberku, sme mali opäť viac menej nový tím. Tréner dal šancu aj hráčom, ktorí sa do prípravy zapojili len pred nejakým časom. Aj keď sa nám snaha nedá zaprieť a pozahadzovali sme aj nezahoditeľné, na skvelo hrajúci Ružomberok, sme dnes jednoducho nemali.  Tréner nášho tímu, už zápasovo vyskúšal všetkých hráčov, ktorých mal v príprave na novú sezónu. Teraz mu ostáva už len vybrať tých najlepších. Liptákom gratulujeme k víťazstvu a my sa už budeme sústrediť na medzinárodný turnaj City Cup 2017, na ktorom už bude naša trénerská dvojica formovať mužstvo do finálnej podoby.

SOBOTA  12.09. 2017 - Ice Arena Stana Mikitu Ružomberok / Prípravné stretnutie
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO  3:2 (2:1,1:0,0:1)
Góly BR: 71 KOCKA Matúš (11 LAUBERT Lukáš), 11 LAUBERT Lukáš (19 ŠMÁLIK MIchael)

Na prvé prípravné stretnutie novej sezóny,  sme vycestovali s poriadne omladeným tímom. Na Liptov sme prišli s dvomi mladými navrátilcami a štyrmi hráčmi, ktorí ešte minulú sezónu hrávali 1. Ligu Dorastu. Po dvoch týždňoch prípravy na ľade, bolo toto stretnutie prvým spoločným predstavením tejto partie hráčov. Úvod zápasu vyšiel lepšie našim hráčom, ktorý sa gólom navrátilca Kocku ujali vedenia. To však netrvalo dlho, pretože následne na to sme urobili z pohľadu rozhodcu dva za sebou nasledujúce fauly, čoho výsledkom bola presilová hra "Ruže" 5:3. Domácim sa podarilo túto presilovku využiť a po hre 5:3 a 5:4 svietilo na ukazovateli skóre 2:1. Po prestávke už bolo na oboch stranách cítiť, že sa tento zápas uskutočnil po ťažkej dvojtýždňovej príprave. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú a oba tímy sa predbiehali v zahadzovaní čistých gólových šanci. V ďalšom priebehu hry padlo ešte po jednom góle na oboch stranách. Aj keď sme v  súťaži zahadzovania šanci jednoznačne vyhrali, na konečnom skóre sa už nič nezmenilo. Mladý tím Rytierov trénerov vôbec nesklamal. Práve naopak. V bránke dostal šancu aj náš tretí brankár Lukáš Dobiš, ktorý ukázal, že jeho poctivá práca a chuť na sebe makať prináša svoje ovocie. Lukáš  pri svojom debute vychytal shutout a ukázal aj pár priam zázračných zákrokov. Takisto sa ukázali aj naši štyria juniori, ktorí pri svojom krste ohňom v seniorskom hokeji vôbec nesklamali a dali trénerom jasný signál, že keď budú na sebe ďalej makať, ich miesto v zostave môže byť celkom reálne. Z Ružomberka tak odchádzame s dobrými pocitmi a už teraz sa tešíme na ďalšie prípravné (odvetné) stretnutie, ktoré sa uskutoční 26.08.2017 o 17:00 hod. v našej Aréne Brezno.