----- unum corpus una anima una theam -----

HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY 2017/2018

SOBOTA  314.10. 2017 - Zimný štadión Humenné
MHK HUMENNÉ - HK BREZNO 7:3 (4:0, 2:1, 1:2)
Góly BR: 22 KOŠTIAL Martin (KOBELA Filip, 38 KOVÁČIK Patrik, 19 ŠMÁLIK Michael (87 SRNKA Stanislav , 11 LAUBERT Lukáš, 29 PINKA Lukáš (22 KOŠTIAL Martin, 19 ŠMÁLIK Michael

Na stretnutie v Humennom sme sa pripravovali, ako na každé iné a počas týždňa všetko vyzeralo tak, že tam vycestujeme v plnej sile a pôjdeme si po tri body. No prišiel víkend a s ním vrásky na čele trénera. Na "ďaleký" východ sme vycestovali len s trinástimi hráčmi. Aby toho nebolo málo, tak sme už po tretí krát prehrali stretnutie v priebehu pár minút. Prvá tretina,desiata minúta, štyri góly v našej sieti a striedanie brankárov. Úvod duelu sme absolútne nezvládli. Aj keď bola hra od druhej tretiny vyrovnaná a poslednú sme dokázali vyhrať, konečný výsledok nám jasne ukázal, kde nás poriadne tlačí topánka. Ak chceme získavať body a byť úspešní, musíme to okamžite riešiť. S predvedenou hrou od druhej tretiny proti mužstvu nabitému zvučnými menami ašpirujúcemu na postup do 1.HL, však môžeme byť spokojní. Z dnešného dňa je to pre trénera asi jediná potešujúca aj keď veľmi dôležitá informácia. O týždeň máme doma Liptákov a tak na domácej pôjde už chceme brať všetky tri body.

SOBOTA  07.10. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 2016 TREBIŠOV  6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Góly BR: 29 PINKA Lukáš (71 BAUER Martin, 90 ŠTUBŇA Tomáš), 29 BETKA Miloš (87 SRNKA Stanislav, 21 ZNAK Radovan), 91 TURŇA Tomáš (21 ZNAK Radovan, 11 LAUBERT Lukáš), 19 ŠMÁLIK Michael (18 LONGAUER Andrej, 27  VOJTAS Andrej),  21 ZNAK Radovan, 11 LAUBERT Lukáš (71 BAUER Martin, 21 ZNAK Radovan)

Aj keď predzápasové predpovede stavali do pozície favorita hostí z Trebišova, my sme to absolútne neriešili. To že sme stratili dva zápasy po sebe, nebolo chybou predvedenej hry, ale veľmi nešťastných momentov. A že tomu bolo naozaj tak, ukázalo dnešné stretnutie. Hostia si určite prišli do Brezna po víťazstvo a priebeh stretnutia aj tomu nasvedčoval. Domáci sa síce dostávali  trikrát do vedenia, no Trebišovčania to až do stavu 3:2 vždy stiahli na minimálne jeden gól. Do 56 minúty domáci vyhrávali o gól a o zápase vôbec nebolo rozhodnuté. Keď už všetko nasvedčovalo tomu, že to bude dráma a tuhý boj o body až do konca tretiny, kapitán Rytierov Šmálik zavelil na absolútny zvrat. Tak ako sme body stratili v ostatných dvoch stretnutiach, sme ich práve dnes získali späť. V rozmedzí 3 minút sme strelili 3 góly a dotiahli duel do víťazného konca. Stretnutie to bolo veľmi náročné, pretože Trebišovčania hrali veľmi dobre a až do záveru stretnutia nám nedali ani len pomyslieť na  istotu víťazstva. Posledná trojminútovka nám však vyšla naozaj výborne a tak sme silný Trebišov poslali domov bez bodov.

SOBOTA  30.09. 2017 - Zimný štadión R. Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)
Góly BR: 90 ŠTUBŇA Tomáš (27 VOJTAS Andrej, 87 SRNKA Stanislav), 10 LUNTER Marián (29 BETKA Miloš, 20 TOMAŠKA Ján, 15 GUTTMANN Tomáš, 19 ŠMÁLIK Michael (11 LAUBERT Lukáš, 20 TOMAŠKA Ján)

Do Rimavskej Soboty sme odchádzali s jednoznačným cieľom získať všetky tri body. Do 28 všetko nasvedčovalo tomu, že by sme si svoj cieľ mohli splniť. Prvá tretina bola herne vyrovnaná no domáci mali o päť striel viac. Druhá tretina bola jednoznačne v réžii Rytierov a Soboťania sa poriadne trápili, paradoxne práve v nej sme inkasovali góly, ktoré ako sa neskôr ukázalo, boli rozhodujúce. Už v druhom stretnutí  nás brankár nepodržal a v rozmedzí troch minút dostal tri góly, ktoré by veru za svoj chrbát pustil nemal.  My sme hrali hokej a Sobota dávala góly. Aj keď sa nám v ďalšom priebehu hry podarilo domácich stiahnúť na rozdiel jediného gólu, na vyrovnanie sme už nemali nárok. Snaha bola veľká a možno by sa ešte zo zápasom dalo niečo urobiť, no hrať od 55 minúty až do do konca v oslabení....ktovie ako to tí traja páni ozaj mysleli... Prehrali sme dve stretnutia, ktoré sme mali podľa predvedenej hry vyhrať. Vieme prečo je to tak a ak chceme byť úspešní musíme s tým niečo urobiť. Výhovorky a obviňovačky tu však však miesto nemajú. Strata ďalších bodov nás mrzí. Súťaž však len začína a my si ideme tvrdou prácou ďalej za našim cieľom.

SOBOTA  23.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK BARDEJOV 5:7 (1:5, 3:0, 1:2)
Góly BR: 87 SRNKA Stanislav, 11 LAUBERT Lukáš (21 ZNAK Radovan, 56 VAIS Matej), 87 SRNKA Stanislav (56 VAIS Matej, 15 GUTTMANN Tomáš, 20 TOMAŠKA Ján (19 ŠMÁLIK Michael), 19 ŠMÁLIK Michael

Úvodná tretina dnešného stretnutia mala poriadne zvláštny priebeh. Ešte sme sa ani poriadne nezohriali a už sme hrali tri krát oslabovku. No to čo prišlo potom nečakal asi nikto. V priebehu 73 sekúnd dokázali hostia streliť nášmu brankárovi tri góly. Prakticky každá strela, ktorá smerovala na nášho bankára skončila v sieti. Po tejto udalosti došlo k okamžitej výmene v bránke. Donovala vystriedal Cpin. Nový brankár to mal veľmi ťažké, pretože kým sa stihol nejakým zákrokom chytiť, inkasoval v priebehu 71 sekúnd dva góly. Aj keď sa nám gólom Lauberta podarilo do konca prvej tretiny skóre korigovať, podľa výsledku to vyzeralo, že o zápase je viac menej rozhodnuté. Po vyrovnanej prvej tretine sme v tej druhej východniarom nedali dýchať a svojim výkonom ukázali, že sme jednoducho lepší. Po veľmi šťastnej trojminútovke Bardejova sa hostia stratili. Hráči domácich Bardejov úplne vymazali a rozpútali na ľade hokejové peklo, ktorého výsledkom bola trojnásobná kapitulácia brankára hostí. Absolútna prevaha domácich skončila konečným druhotretinovým skóre 4:5 a to veru nemuselo byť všetko keby...Pred koncom druhej tretiny vstúpil do hry svojím rozhodnutím Bardejovský hlavný rozhodca a domácim bolo jasné, že dnes už s Bardejovom nevyhrajú. Bojovali sme tak proti Bardejovu v modrom a Bardejovu v pruhovanom. Stretnutie od konca druhej tretiny nebudem komentovať. Tí čo tam boli vedia prečo a tých čo tam neboli, chcem ušetriť slov, ktoré hania náš krásny jazyk.

Neodpustím si však jednu otázočku: Rád by som sa opýtal kompetentnýc zodpovedných za delegovanie rozhodcov, ako je možné, že rozhodcovia prídu do šatne až po čase 16:20 hod. a že na stretnutie 2. HL delegujú hlavného rozhodcu, ktorý býva 19,1 kilometra a 18 minúť autom od Bardejova (Raslavice) na stretnutie v ktorom hrá HK Bardejov

SOBOTA  16.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC REBELLION GELNICA 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Góly BR:  11 LAUBERT Lukáš (87 SRNKA Stanislav, 22 KOŠTIAL Martin), 22 KOŠTIAL Martin (29 PINKA Lukáš, 90 ŠTUBŇA Tomáš), 15 GUTTMANN Tomáš (22 KOŠTIAL Martin, 87 SRNKA Stanislav), 56 VAIS Matej (19 ŠMÁLIK Michael)

Po dlhej letnej pauze dnes naši Rytieri naskočili do kolotoča majstrovských zápolení v 2. HL. Na domácej pôde sme v prvom kole privítali "Gelnických Rebellov". Úvodná tretina bola v podaní našich chalanov veľmi ľahkovážna. Mať v prvých dvanástich minútach piatich vylúčených je na mužstvo, ktoré pomýšľa o trojbodovom zisku veľmi nezodpovedné. Toto disciplinárne hazardovanie sa nám aj vypomstilo. Po akcii Laškody, Habdavný, nám Lapšanský ukázal, že ak sa naša hra nezlepší, budeme za to tvrdo pykať. V dvanástej minúte sme tak prehrávali 0:1. Po tvrdých slovách trénera v šatni,  sa v ďalšej fáze stretnutia náš obraz hry rapídne zmenil. Aj keď sa Huszárikovi podarilo prekonať nášho Cpina druhykrát, na tento gól sme dokázali veľmi rýchlo odpovedať. Po akcii Koštiaľ, Srnka, Laubert, sme do tretej tretiny odchádzali iba s jednogólovým mankom. Tretia tretina bola v počte vylúčených čistou kópiou tej prvej, akurát na strane hostí. Po góloch Koštiaľa a Gutmana sme sa dostali do vedenia. Keď sa v 59 minúte po faule vydal na trestnú lavicu domáci Znak, hostia si zobrali time-out,  po ktorom už nastúpili do hry bez brankára. Táto snaha o vyrovnanie však netrvala dlho, pretože hneď po vhodenom buly v našom obrannom pásme, vsietil do prázdnej bránky štvrtý gól Vais a rozhodol tak o prvých troch bodoch v novej sezóne.

SOBOTA  09.09. 2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - VW WOLVES SLOVAKIA BA 6:7 sn (1:2, 3:3, 2:1)

V Aréne Brezno sme privítali súpera, ktorý má ambície v budúcej sezóne naskočiť do kolotoča 2. Hokejovej ligy. To že sa chalani z Bratislavy neprišli na Horehronie iba previesť, sme mohli vidieť hneď od úvodného buly. "Vlci" sa do našich Rytierov poriadne zahryzli. V stretnutí v ktorom sme ani raz nevyhrávali, sa spôsob našej hry domácim trénerom vôbec nepáčil. Aj keď sme technicky, korčuliarsky a herne mali navrch, akosi sme zabudli na to, že nám treba aj brániť. Ako sa nakoniec ukázalo,  benevolentný a laxný prístup v obrane, nás stál víťazstvo v tomto stretnutí.  Hostia si umnou hrou dokázali stretnutie priniesť až do samostatných nájazdov, kde svojimi dvomi zásahmi rozhodli o ich víťazstve. Dnešné prípravné stretnutie bolo pre našich Rytierov posledným. Už najbližšiu sobotu 16.09.2017 o 17:00 hod., začíname ostré ligové zápolenia a na domácej pôde privítame v prvom kole Rebelov z Gelnice.

Góly BR: 71 BAUER, 71 BAUER, 20 TOMAŠKA, 18 LONGAUER, 87 LAUBERT

Hokejový turnaj City Cup 2017, bol pre náš tím dobrou skúsenosťou a vynikajúcou zápasovou prípravou. Na turnaji sme odohrali tri kvalitné stretnutia, v ktorých sme ani raz nenastúpili v rovnakej zostave. Tréner Sásik tak mal výbornú príležitosť vyskúšať a vidieť všetkých hráčov bojujúcich o svoje miesto v zostave,  vyskúšať si presilovky, oslabovky a vytvoriť si predstavu o jednotlivých formáciach s ktorými by sme už nastúpili do majstrovských zápolení. Priebeh turnaja ukázal, že sa náš herný prejav každým zápasom zlepšuje. V úvodnom stretnutí sme nastúpili proti "Béčku" Liptovského Mikuláša. Aj keď sme zápas prehrali a v neskoršom dianí turnaja sa tým posunuli "len" do boja o tretie miesto, tak nás môžu mrzieť len tie nevyužité šance. V druhom stretnutí sme si tieto veci dokázali postrážiť a aj napriek dvojnásobnému prehrávaniu, sme dokázali chalanov z Kroměříža poraziť a posunúť sa tak do bojov o tretie miesto. Keďže domáci tím po nájazdoch vyradil Iskru Partizánske, do súboja o tretie miesto, sme nastúpili proti "obuvníkom". Stúpajúca úroveň nášho herného prejavu a chuť odčiniť smolnú prvozápasovú prehru, nedala Iskre žiadnu šancu uspieť a tak sme po parádnom výkone stretnutie vyhrali a skončili tak na peknom treťom mieste. Touto cestou sa chcem poďakovať organizátorovi turnaja MHK Ružomberok a špeciálne Peťovi Matejkovi, ktorí pripravili turnaj na vysokej úrovni. Takisto ďakujeme našim súperom, ktorí k turnaju pristúpili zodpovedne a dali mu tým vysokú úroveň.

Týmto turnajom sa tak ukončila hlavná príprava našich Rytierov. Posledné prípravné stretnutie pred ostrým štartom ligy,  odohrajú naši Rytieri na domácej pôjde Arény Brezno už 09.09.2017 o 17:00 proti tímu, ktorý sa pripravuje na vstup do 2. HOKEJOVEJ LIGY a to VW SLOVAKIA WOLVES.

SOBOTA  26.09. 2017 - Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK  2:8 (1:3,1:2,0:3)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK, 87 SRNKA

Druhé stretnutie prípravy, prvé na domácej pôde, malo pre náš tím výsledkovo, ako aj herne veľmi trpkú príchuť. Aj keď sme sa v stretnutí ujali vedenia, bola to na veľmi dlhé obdobie jediná svetlá chvíľka. Keď sa hosťom podarilo vyrovnať a v zápätí dostať do vedenia, na ľadovej ploche bolo už len jedno hokejové mužstvo. Liptáci hrali s chuťou a bolo vidno, že si na ľade rozumejú a hokej si užívajú. Naše mužstvo dnes platilo daň za to, že sa chalani dobre nepoznajú a veľa toho spolu ešte nenatrénovali. Oproti stretnutiu v Ružomberku, sme mali opäť viac menej nový tím. Tréner dal šancu aj hráčom, ktorí sa do prípravy zapojili len pred nejakým časom. Aj keď sa nám snaha nedá zaprieť a pozahadzovali sme aj nezahoditeľné, na skvelo hrajúci Ružomberok, sme dnes jednoducho nemali.  Tréner nášho tímu, už zápasovo vyskúšal všetkých hráčov, ktorých mal v príprave na novú sezónu. Teraz mu ostáva už len vybrať tých najlepších. Liptákom gratulujeme k víťazstvu a my sa už budeme sústrediť na medzinárodný turnaj City Cup 2017, na ktorom už bude naša trénerská dvojica formovať mužstvo do finálnej podoby.

SOBOTA  12.09. 2017 - Ice Arena Stana Mikitu Ružomberok / Prípravné stretnutie
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO  3:2 (2:1,1:0,0:1)
Góly BR: 71 KOCKA Matúš (11 LAUBERT Lukáš), 11 LAUBERT Lukáš (19 ŠMÁLIK MIchael)

Na prvé prípravné stretnutie novej sezóny,  sme vycestovali s poriadne omladeným tímom. Na Liptov sme prišli s dvomi mladými navrátilcami a štyrmi hráčmi, ktorí ešte minulú sezónu hrávali 1. Ligu Dorastu. Po dvoch týždňoch prípravy na ľade, bolo toto stretnutie prvým spoločným predstavením tejto partie hráčov. Úvod zápasu vyšiel lepšie našim hráčom, ktorý sa gólom navrátilca Kocku ujali vedenia. To však netrvalo dlho, pretože následne na to sme urobili z pohľadu rozhodcu dva za sebou nasledujúce fauly, čoho výsledkom bola presilová hra "Ruže" 5:3. Domácim sa podarilo túto presilovku využiť a po hre 5:3 a 5:4 svietilo na ukazovateli skóre 2:1. Po prestávke už bolo na oboch stranách cítiť, že sa tento zápas uskutočnil po ťažkej dvojtýždňovej príprave. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú a oba tímy sa predbiehali v zahadzovaní čistých gólových šanci. V ďalšom priebehu hry padlo ešte po jednom góle na oboch stranách. Aj keď sme v  súťaži zahadzovania šanci jednoznačne vyhrali, na konečnom skóre sa už nič nezmenilo. Mladý tím Rytierov trénerov vôbec nesklamal. Práve naopak. V bránke dostal šancu aj náš tretí brankár Lukáš Dobiš, ktorý ukázal, že jeho poctivá práca a chuť na sebe makať prináša svoje ovocie. Lukáš  pri svojom debute vychytal shutout a ukázal aj pár priam zázračných zákrokov. Takisto sa ukázali aj naši štyria juniori, ktorí pri svojom krste ohňom v seniorskom hokeji vôbec nesklamali a dali trénerom jasný signál, že keď budú na sebe ďalej makať, ich miesto v zostave môže byť celkom reálne. Z Ružomberka tak odchádzame s dobrými pocitmi a už teraz sa tešíme na ďalšie prípravné (odvetné) stretnutie, ktoré sa uskutoční 26.08.2017 o 17:00 hod. v našej Aréne Brezno.