HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY 2019/2020 

O UMIESTNENIE 5. MIESTO
 
 
SOBOTA  07.03. 2020 - Aréna Brezno 5. Zápas Stav série 2:3
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 2:3 sn (0:0, 2:2, 0:0)
Góly BRMIKLOŠ Jakub (MAGURA Matúš), LUNTER Peter (ŠEBEST Peter Daniel)

Veľké “ďakujeme” posielaju hráči divákom, ktorí prišli do Arény brezno. Chceli sme pre nich zvíťaziť, no dnes nám to nepadlo z množstva šancí. Hokej bol vyrovnaný, no v závere sme nenašli správnu strelu na výhru. Neprehral nik, kto bol pozrieť tento zápas. 

NEDEĽA  01.03. 2020 - Zimný štadión Partizánske 4. Zápas Stav série 2:2
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 8:6 (2:2, 3:2, 3:2)
Góly BR: BAUER Martin (PINKA Lukáš, LAUBERT Lukáš), ŠEBEST Peter Daniel (BAUER Martin, MATZENAUER Alex), FAŠKO Andrej (ŠEBEST Peter Daniel, MATZENAUER Alex), PINKA Lukáš (BAUER Martin, LUNTER Peter), RYBÁR Filip, BAUER Martin (KOCHLICA Filip, LAUBERT Lukáš)
 
SOBOTA  29.02. 2020 - Zimný štadión Partizánske 3. Zápas Stav série 1:2
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO  4:6 (0:1, 0:3, 4:2)
Góly BRBURČÍK Marek (BAUER Martin, LUNTER Peter), PINKA Lukáš, MATZENAUER Alex (FAŠKO Andrej, VAIS Matej), MATZENAUER Alex, PINKA Lukáš (ŠEBEST Peter Daniel), LAUBERT Lukáš (6)
PINKA Lukáš, BAUER Martin)
 
NEDEĽA  23.02. 2020 - Aréna Brezno 2. Zápas Stav série 1:1
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly BR: PINKA Lukáš (LAUBERT Lukáš), BAUER Martin (MATZENAUER Alex, ŠEBEST Peter Daniel), 
PINKA Lukáš (TURŇA Tomáš, LUNTER Peter)

Víkendový dvojzápas s Partizánskym v záverečných bojoch o konečné piate miest nás nezastihol v dobrom čase. Množstvo hráčov základnej zostavy v našom tíme nenastúpilo a tí čo hrali ukázali obrovskú dávku osobnej statočnosti. Stav série je 1:1 a nás čaká v Partizánskom neľahká úloha. Veríme, že uspejeme aspoň v jednom z dvoch zápasov a rozhodne sa v 5. zápase v Aréne Brezno. 

SOBOTA  22.02. 2020 - Aréna Brezno 1. Zápas Stav série 0:1
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 6:12 (3:4, 0:5, 3:3)
Góly BRPINKA Lukáš (BURČÍK Marek, RYBÁR Filip), PINKA Lukáš (TURŇA Tomáš, LUNTER Peter), 
VAIS Matej (ŠEBEST Peter Daniel, RYBÁR Filip), PODKONICKÝ Martin (MATZENAUER Alex), MIKLOŠ Jakub (LUNTER Peter, KAFRÍK Dušan), ŠEBEST Peter Daniel (LUNTER Peter, RYBÁR Filip)
 
O UMIESTNENIE 5.-8 MIESTO
 
NEDEĽA  09.02. 2020 - Zimný štadión Senica 4. Zápas Stav série
HK 91 SENICA - HK BREZNO 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly BRMAGURA Matúš (FAŠKO Andrej), RYBÁR Filip (ŠTUBŇA Tomáš, LAUBERT Lukáš), 
LUNTER Peter (LAUBERT Lukáš)
 
SOBOTA  08.02. 2020 - Zimný štadión Senica 3. Zápas Stav série 1:2
HK 91 SENICA - HK BREZNO  4:sn (0:1, 0:1, 3:1, 0:0)
Góly BRŠTUBŇA Tomáš (BAUER Martin), ŠEBEST Peter Daniel (LUNTER Peter, ŠTUBŇA Tomáš), 
ŠEBEST Peter Daniel (ŠTUBŇA Tomáš, BAUER Martin)

Senica na predĺženie série musela zvíťaziť a ich agresivita v každej činnosti tomu nasvedčovala. Trpezlivo sme však pracovali a postupne sme sa dostávali do gólových príležitostí. Strelili sme gól v každej tretine a viedli sme 3:0. V čase, keď sme mali už umne držať hru mimo ohrozenia našej brány sme však v priebehu 30 sekúnd nedosledovali osobné súboje, nepokryli sme voľných hráčov a zrazu bolo 3:3. Dostali sme zápas do predĺženia, rozhodlo sa až v samostatných nájazdoch a v nich mali domáci viac šťastia. 

SOBOTA  02.02. 2020 - Aréna Brezno 2. Zápas Stav série 2:0
HK BREZNO - HK 91 SENICA  9:1 (2:0, 4:0, 3:1)
Góly BRPODKONICKÝ Martin (RYBÁR Filip, MATZENAUER Alex), ŠEBEST Peter Daniel (BAUER Martin, VAIS Matej), ZNAK Radovan (PINKA Lukáš, LAUBERT Lukáš), ŠEBEST Peter Daniel (ŠTUBŇA Tomáš), ŠTUBŇA Tomáš (ŠEBEST Peter Daniel, BAUER Martin), MATZENAUER Alex (FAŠKO Andrej, VAIS Matej), FAŠKO Andrej (TURŇA Tomáš), BAUER Martin (ŠEBEST Peter Daniel, ŠTUBŇA Tomáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan)

Pred fantastickým domácim publikom sme zvládli aj druhý zápas a budúci víkend cestujeme do Senice s jasným cieľom ukončiť sériu hranú na tri víťazstvá. Dnes sme predviedli oveľa viac hokejovejších akcií, skvele fungovala spolupráca všetkých hráčov a rozhodla početnosť aj sila striedačky. Vždy sme sa podporovali, šli sme spoločne za úspechom tímu. V oboch zápasoch nás podržal gólman, boli sme efektívni v presilových hrách a pokiaľ sme hrali dobre v defenzíve, súper sa len ťažko dokázal presadiť.

SOBOTA  01.02. 2020 - Aréna Brezno 1. Zápas Stav série 1:0
HK BREZNO - HK 91 SENICA  5:2(3:1, 1:0, 1:1)
Góly BR: PINKA Lukáš, RYBÁR Filip (FAŠKO Andrej, LUNTER Peter), LUNTER Peter (ŠEBEST Peter Daniel), PINKA Lukáš (LAUBERT Lukáš, ZNAK Radovan), MATZENAUER Alex (ŠEBEST Peter Daniel)

Prvý z dvoch domácich zápasov sme zvládli a ujali sme sa vedenia v sérii 1:0. Hra však bola rozkúskovaná častými prerušeniami a množstvo vylúčení zápasu na tempe nepridalo. Boli sme hokejovejší, využili sme chyby súpera a zaslúžene sme vyhrali. Ak chceme uspieť aj zajtra, potrebujeme byť disciplinovanejší, viac sa tlačiť do zakončenia, preniesť pozitívne emócie na ľad a hrať tímovo.

ZÁPAS HVIEZD

SOBOTA 25.01.2020 Slovalco Aréna Žiar
ZÁPAD vs VÝCHOD 11:13 (3:4,6:8,2:1)
Počet divákov : 976

Účasť v tíme ZÁPASU za HK Brezno útočníci - 12 VAIS Matej a 11 KOŠTIAL Martin

ZÁKLADNÁ ČASŤ
 
SOBOTA  18.01. 2020 - Aréna Brezno 18. Kolo
HK BREZNO - PHC BUDAPEST 11:1 (2:1, 4:0, 5:0)
Góly BRPINKA Lukáš (LAUBERT Lukáš, BURČÍK Marek), ZNAK Radovan (PINKA Lukáš, LAUBERT Lukáš), PINKA Lukáš (LUNTER Peter, LAUBERT Lukáš), FAŠKO Andrej (MATZENAUER Alex) ,TURŇA Tomáš), ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin, BURČÍK Marek), ZNAK Radovan (LAUBERT Lukáš, VAIS Matej), LAUBERT Lukáš (ZNAK Radovan, PINKA Lukáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), RYBÁR Filip (LUNTER Peter, ADAMČÍK Filip), ZNAK Radovan (LAUBERT Lukáš, VAIS Matej), BAUER Martin (GUTTMANN Tomáš, LUPTÁK Patrik)

Ján Cpin (tréner) "Ľahkovážnejší úvod zápasu vlial nádej súperovi, že by mohol pomýšľať na nejaký bod. Postupne sme však prepli na iný level a dominanciu na každom poste sme pretavili do početnej gólovej podoby. Chválim hráčov za ich prácu aj v tomto zápase. Hrali sme dynamický a moderný hokej. Zanechali sme veľmi dobrý dojem. Ďakujeme divákom za podporu a pozývame ich na ďalšie domáce zápasy"

Roman Luptak (asistent) " Dnes sme si napravili pokazenú chuť zo stretnutia v Prievidzi. Hokej nám chutil od prvej minúty. Presadili sme sa všetkými možnými spôsobmi ako streľbou od modrej, streľbou z dorážok, peknými kombinačnými akciami. Teraz nám však ešte ostáva zabojovať o piate miesto.

Lukáš Laubert (útočník) "Dnes sme hostili posledný tím tabuľky s ktorým sa nám podarilo uhrať dobrý výsledok. Konečne sa nám podarilo nastrieľať veľa gólov, ktoré museli na tribúne vzbudiť veľkú spokojnosť. Veľmi nás však mrzí, že sa nám týmto víťazstvom nepodarilo postúpiť do play off."

Lukáš Pinka (útočník) "Som veľmi rád, že som dnes mohol hrať spolu s Laubertom a Znakom a že priebeh zápasu prebiehal v náš prospech. Hralo sa mi veľmi dobre a tento zápas som si užíval.  Mali sme veľa pekných akcií, ktoré sa nám podarilo pretaviť do gólov. Dnes sme plnili pokyny trénera na sto percent, čoho dôsledkom je aj výsledné skóre" 

Radovan Znak (útočník) "Úvod stretnutia nebol podľa našich predstáv. Ťažší rozbeh sa začal od tej desiatej minúty meniť a na ľade bolo vidno už len dominanciu nášho tímu a tá vydržala až do konca zápasu. Našej lajne to dnes sypalo, vedeli sme si prihrať, dali sme krásne góly, jeden druhému sme si dopriali a to skóre začalo pomaly narastať. Diváci si dnes určite prišli na svoje a my sa budeme snažiť nadviazať na dnešný výkon aj v dvojstretnutí o piate miesto".

SOBOTA  11.01. 2020 - Zimný štadión Prievidza 17. Kolo
HC PRIEVIDZA - HK BREZNO 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly BR: KOŠTIAL Martin, TURŇA Tomáš (BAUER Martin)

O vyrovnanosti našej súťaže sme sa mohli opäť presvedčiť v zápase proti Prievidzi. Bodový rozdiel na ľade nebolo vidieť a o každý gól sa veľmi bojovalo. Nastúpili sme do zápasu len s troma formáciami a bolo náročné držať vysoké tempo hry. V úvode zápasu sme z tlaku a presiloviek nevyťažili okrem dobrých gólových príležitostí nič. Celý zápas rozhodla efektivita v presilových hrách. Nedokázali sme naše zúžitkovať a súper nás cez svoje početné výhody zdolal. Do sobotňajšieho domáceho zápasu sa potrebujeme doliečiť a pripraviť sa na Budapešť, aby sme znovu potešili našou hrou divákov, ktorých pozývame do arény 18. 1. 2020 o 18:45 hod. 

NEDEĽA  05.01. 2020 - Aréna Brezno 16. Kolo
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Góly BRKOŠTIAL Martin (RYBÁR FilipKOVÁČIK Peter)PINKA Lukáš (VAIS Matej (LAUBERT Lukáš)

Chceli sme sa doma vytiahnuť na lídra súťaže a zvíťaziť. Od úvodu to bol živý a bojovný hokej s množstvom šancí. Aktívnou defenzívou sme sa dostávali do príležitostí a v závere tretiny sme po dorážke strelili gól. V druhej tretine však súper využil našu pasivitu v obrane a odskočil nám o dva góly. V tretej tretine sme opäť húževnato šli za gólom. Znížili sme na 2:3, no vyrovnávajúceho gólu sa diváci nedočkali. Chýbalo málo a priblížili by sme sa k play off opäť o bodík bližšie. Všetko však máme stále na svojich hokejkách a veríme, že budeme bodovať už tento víkend v Prievidzi a potom doma proti Budapešti spečatíme náš postup do top štvorky. Ďakujeme divákom a dúfame, že najlepšou pozvánkou je naša hra pre nich.

SOBOTA  04.01. 2020 - Zimný štadión Senica 15. Kolo
HK 91 SENICA - HK BREZNO 4:7 (2:3, 1:0, 1:4)
Góly BRKOŠTIAL Martin (VAIS Matej, LUPTÁK Patrik), KOŠTIAL Martin (RYBÁR Filip), 
ZNAK Radovan (PINKA Lukáš, ZEMANČÍK Matúš), ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin, VAIS Matej), LAUBERT Lukáš (PINKA Lukáš, ZNAK Radovan), KOŠTIAL Martin (ŠEBEST Peter Daniel, KOVÁČIK Peter), PINKA Lukáš (LAUBERT Lukáš, ZNAK Radovan)

Rýchly gól nás uspal a v domienke, že to už pôjde samé, sme poľavili. Nechali sme sa vtiahnut do súperovej hry, nedisciplinovanosťou sme umožnili domácim dať až 4 góly aj napriek tomu, že v predošlom meraní síl nám Senica nedala ani jeden gól. Naštastie v tretej tretine sme sa skoncentrovali a vnútili sme súperovi našu hru. Posledné zaváhanie prišlo pri vyrovnaní na 4:4, ale od tohto stavu sme jednoznačne šnúrou troch gólov rozhodli o výsledku. Z troch zapasov nam na istotu play off treba 6 bodov. 

SOBOTA  21.12. 2019 - Zimný štadión Partizánske 14. Kolo
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly BRZEMANČÍK Matúš (ŠEBEST Peter Daniel, RYBÁR Filip)

Do Partizánskeho sme cestovali viacerí nedoliečení a v menej početnej zostave, ale odhodlaní potvrdiť domácu výhru. Od začiatku sme však ťahali za kratší koniec. K lepšiemu výsledku nám chýbalo štastie a v závere aj sily. Štyri krát zvoniaca konštrukcia súperovej brány za stavu 2:1 a 3:1, nám dávala nádej na skorý zvrat v zápase. S pribúdajúcim časom nám aj kvôli vylúčeniam aj kvôli počtu hráčov na striedačke ubúdali sily a boli sme čoraz menej nebezpeční. Ustáli sme síce veľmi dobre štvorminútovú oslabovku, no nepodarilo sa nám premeniť niekoľko veľmi dobrých šancí. Neostáva nám nič iné len tvrdšie zapracovať v tréningovom procese, doliečiť maródku v celom kolektíve a v ďalších zápasoch potvrdiť naše ambície zahrať si play off. 

SOBOTA  14.12. 2019 - Zimný štadión Hamuliakovo 13. Kolo
BHK BRATISLAVA - HK BREZNO 7:6 (1:2, 4:2, 2:2)
Góly BRLAUBERT Lukáš (PINKA Lukáš, ZNAK Radovan), LAUBERT Lukáš (ZNAK Radovan, GUTTMANN Tomáš), PINKA Lukáš (LAUBERT Lukáš, LUNTER Peter), RYBÁR Filip (KOŠTIAL Martin, VAIS Matej), ŠEBEST Peter Daniel (RYBÁR Filip, KOŠTIAL Martin), PINKA Lukáš (VAIS Matej, LUNTER Peter)

V špecifickom prostredí malej haly v Hamuliakove sme začali zápas dobre. Po dvoch góloch kapitána Lauberta sme sa ujali vedenia. Po našom faule však súper znížil na rozdiel jedného gólu. Druhá tretina nám nevyšla umne hrajúci domáci využívali odrazy puku od mantinelu, ako aj rozmery svojej plochy. Po zväčša individuálnych chybách sme inkasovali 4 góly. V tretej tretine sa konal obrat ako z filmu, keď sme sa dostali do vedenia 6:5, 3 minúty pred koncom. Bratislavčania však napísali tomuto príbehu pokračovanie. Po zbrklom riešení v našej defenzíve sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Z prílišného ofenzívneho snaženia sme dostali 20 sekúnd pred koncom rozhodujúci gól. Na súperovu bránu sme vyslali 73! striel, ale efektivita streľby nebola dobrá. Množstvo nevyužitých vyložených šancí nás v závere mrzelo. 

SOBOTA  07.12. 2019 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly BRVAIS Matej (ŠEBEST Peter Daniel, LUPTÁK Patrik), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), VAIS Matej (MATZENAUER Alex, KOVÁČIK Peter), KOVÁČIK Peter (ŠEBEST Peter Daniel, KOŠTIAL Martin)

Je skvelé, že aj posledný zápas v tomto kalendárnom roku sme zvládli a bodovali. Stretli sa dve družstvá z hornej časti tabuľky a hra bola skôr taktická, ako živelná. Každý gól mohol byť rozhodujúci a nám sa podarilo v druhej tretine streliť dva. Aj v tretej tretine sme trpezlivo pracovali a nepustili sme hráčov Kubína do súvislejšieho tlaku. Gól v presilovke na konci zápasu definitívne rozhodol o našej výhre. Hráči odviedli výbornú prácu, za ktorú dostali od divákov dlhotrvajúci potlesk a pochvalu.

SOBOTA  23.11. 2019 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - MŠK ŽIAR NAD HRONOM 5:6pp (3:2, 2:1, 0:2, 0:1)
Góly BRKOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), KOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), KOŠTIAL Martin, PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LUNTER Peter), ZEMANČÍK Matúš

Skvelý hokejový večer predviedli obe družstvá pred najvyššou diváckou návštevou za posledné sezóny. Úvod vyšiel lepšie hosťom a do troch minút viedli 0:2. Oddychový čas priniesol zlepšený prejav a do konca prvej tretiny sme strelil tri góly. Naše mužstvo pracovalo na hrane možností a diváci sledovali parádne predstavenie. Záver patril hosťom, ktorý využili naše zaváhania. Rozhodla herná vyspelosť hokejových legiend. Sme hrdí na predvedenú hru našich Rytierov. Vážení diváci, s Vami vyhrávame, aj znášame prehry. Dnes ste boli našim ďalším hráčom. V riadnom hracom čase sme naďalej doma neporazení. Veľká vďaka za finančnú aj materiálnu podporu pre psíky v Tuláčiku.

SOBOTA  16.11. 2019 - Aréna Brezno 9. Kolo
PHC BUDAPEST - HK BREZNO 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly BR: KOŠTIAL Martin (LUNTER Peter), ZNAK Radovan (KOŠTIAL Martin, VAIS Matej), ŠTUBŇA Tomáš (LUNTER Peter, LAUBERT Lukáš), FAŠKO Andrej (KOŠTIAL Martin, VAIS Mate), KOVÁČIK Peter (ŠTUBŇA Tomáš) 

Počas celého zápasu sme dominovali vo všetkých herných činnostiach a postupne sme navyšovali skóre. Dosiahnuté góly boli ukážkou sebavedomia a nacvičených situácií. V kľúčových momentoch sme premenili presilové hry, podržal nás brankár a opäť skvelé publikum. V sobotu 23. 11. 2019 našu arénu čakajú dva súboje. Ten prvý bude na ľade proti favoritovi ligy Žiaru nad Hronom, v ktorého tíme hrajú veľké mená slovenského hokeja a druhý súboj, nemenej dôležitý, bude v hľadisku. Potrebujeme každý Váš hlas, pretože Žiar avizoval príchod 300 fanúšikov. U nás doma ich nemôže byť viac. Veríme, že ich vieme zdolať počtom divákov, hlasivkami v hľadisku, aj gólmi na ľade. Ďakujeme a tešíme sa na najbližšie stretnutie s Vami.

SOBOTA  09.11. 2019 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - HC PRIEVIDZA 8:2 (3:0, 3:2, 2:0)
Góly BRKOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), ŠTUBŇA Tomáš (LAUBERT Lukáš, GUTTMANN Tomáš), 
PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, RAJČAN Richard), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), 
ZNAK Radovan (LAUBERT Lukáš, PINKA Lukáš), KOŠTIAL Martin (LUNTER Peter, ŠTUBŇA Tomáš), 
PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), FAŠKO Andrej (RYBÁR Filip)

V úvode zápasu sme boli mierne zaskočení hrou súpera a trvalo nám takmer polovicu prvej tretiny, kým sme začali hrať svoju hru. Po našom treťom góle sme znova poľavili a dovolili sme súperovi dvakrát skórovať. Koniec zápasu priniesol zbytočnú nervozitu, na ktorú sme dokázali odpovedať hokejovo. Po veľmi pekných akciách sme zvýšili skóre zápasu a jednoznačne sme potvrdili rolu mierneho favorita. Naďalej platí, že sme doma ešte neprehrali. Ďakujeme vám za podporu, ste našim šiestym hráčom a pozývame vás na ďalší zápas, proti súperovi z Maďarska najbližšiu sobotu, 16. 11. 2019 o 18:45. 

SOBOTA  02.11. 2019 - Zimný štadión Púchov 7. Kolo
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly BRKOŠTIAL Martin (ŠEBEST Peter Daniel, VAIS Matej), LAUBERT Lukáš (GUTTMANN Tomáš), KOVÁČIK Peter)

Úvod zápasu zodpovedal postaveniu v tabuľke a prvých desať minút sme len s problémami odolávali tlaku domácich. V druhej tretine sme sa dokázali adaptovať na hru súpera, vyrovnali sme hru a stav 2:2 nám dával reálne šance pomýšľať na veľmi slušný výsledok. V záverečnom dejstve sme však urobili pod tlakom vynútené chyby. Za stavu 3:2 sa náš hráč ocitol v úniku, k vyrovnávajúcemu gólu však chýbali centimetre. V snahe otočiť jednogólové manko, sme inkasovali na 4:2. Za predvedenú hru patrí poďakovanie hráčom, bolo tam srdce, chýbalo možno trochu vyzretejšieho taktického myslenia. Mrzí strata nášho najlepšieho strelca, na ktorého si domáci "vyšliapli" a zápas nedohral pre zranenie v hornej časti tela. Prajeme mu skoré zotavenie a návrat do zostavy. Zároveň vás pozývame na zápas v aréne Brezno proti Prievidzi, v sobotu 9. 11. 2019 o 18:45. Ďakujeme za podporu, spolu s vami sme doma v tejto sezóne ešte neprehrali. Tomáš ŠTUBŇA  "Od úvodného buly sme šli do zápasu s ambíciou zobrať lídrovi tabuľky nejaké body. Zápas sa hral vo vysokom nasadení, snažili sme sa dodržiavať náš systém hry a kontrovať rýchlymi protiútokmi. V prvej tretine nás súper síce prestrieľal, ale skvele nás podržal brankár. V ďalšom priebehu zápasu sme boli vyrovnaným súperom, boli sme efektívni a teší ma, že sme bojovali do poslednej minúty. Škoda, že sa nenaklonili misky váh na našz stranu. Z Púchova odchádzame so vztýčenou hlavou a motiváciou tvrdo pracovať ďalej, aby sme doma prehru Púchovu oplatili".

SOBOTA  26.10. 2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - HK 91 SENICA 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Góly BRPINKA Lukáš (MATZENAUER Alex, KOVÁČIK Peter), ŠEBEST Peter Daniel (VAIS Matej), ŠTUBŇA Tomáš (LAUBERT Lukáš), KOVÁČIK Peter (LAUBERT Lukáš, GUTTMANN Tomáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, VAIS Matej), ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), ŠEBEST Peter Daniel (BURČÍK Marek), KOŠTIAL Martin (KOVÁČIK Peter)

Zápas sme začali tlakom na súpera a ovládli sme hru. Boli sme silnejší na puku a z množstva šancí sme strelili 3 góly. V druhej tretine sme odskočili na 5:0 a zápas už mal vlažnejšie tempo. Tretiu tretinu sme ukontrolovali a konečné skóre 8:0 je veľavravné. Diváci videli dobrú hru a víťazstvo našich. V prestávke našich najmenších počas krátkej hry a traja diváci mali možnosť opäť súťažiť v streleckých zručnostiach. Ján LAURINC "Chalani mi pomohli, zablokovali dorážky a prvé strely som pochytal. Dali mi pekný darček k narodeninám. Hrali veľmi dobre". Radovan ZNAK "Mali sme výbornú prvú tretinu a myslím si, že v druhej tretine, keď sme odskočili na 5:0 bolo po zápase. Podržal nás brankár a my sme z množstva šancí strelili 8 gólov".

 
SOBOTA  19.10. 2019 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
Góly BR: PINKA Lukáš, ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL MartinVAIS Matej)KOŠTIAL Martin (ŠEBEST Peter DanielRYBÁR Filip)LUNTER Peter (RAJČAN RichardKOVÁČIK Peter)KOVÁČIK Peter (LUNTER Peter)

Diváci videli napínavý hokej od prvého buly. Celá aréna bola v očakávaní, kedy dajú domáci Rytieri gól, aby pre Detské oddelenie miestnej nemocnice, hodili na ľad prinesené plyšové hračky. Lukáš Pinka v oslabení zblokoval strelu súpera a po prihrávke Bauera naplnil tieto túžby početne zaplnených tribún. Domáci zodpovednou hrou v defenzíve, podporenou opäť skvele chytajúcim Boškom v bráne, mali vždy k víťazstvu bližšie. Umne ustáli atmosférou vybičovaný záver zápasu a zaslúžene zvíťazili. Novinkou bola aj strelecká súťaž divákov v prestávke zápasu, v ktorej si aktéri odniesli hodnotné ceny. Dve domáce výhry v skvelej kulise sú výbornou pozvánkou na najbližší duel proti HK 91 Senica v sobotu 26. 10. Príďte našich hráčov podporiť, hráme a bojujeme pre vás srdcom zo všetkých síl.

SOBOTA  12.10. 2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - BHK BRATISLAVA 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Góly BRŠEBEST Peter Daniel (FAŠKO Andrej), KOVÁČIK Peter (PODKONICKÝ Martin, LAUBERT Lukáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, VAIS Matej), ŠEBEST Peter Daniel (VAIS Matej), PINKA Lukáš (VAIS Matej, BAUER Martin)

Hráči Brezna chceli po dvoch prehrách na ľade súperov potešiť svojich fanúšikov v prvom zápase doma. Nesľubovali výhru, ale odvážny, atraktívny a kolektívny výkon. Prvá tretina priniesla štyri góly, po dva na oboch stranách, viac z hry však mali hostia. V druhej tretine sme viac dôrazu venovali defenzíve a z toho vyplynuli naše šance na góly. Odskočili sme Bratislavčanom na 4:2 a do tretej tretiny sme šli s odhodlaním pokračovať v trpezlivej defenzíve a bojovať o víťazstvo. Všetci hráči cítili podporu hľadiska a v ťažkých momentoch, pri tlaku hostí, nám práve povzbudivá emócia od divákov výrazne pomohla. Záver sme zvládli výborne a zaslúžene sme zvíťazili. Hráči siahli na dno svojich síl, brankár chytal fenomenálne, spoločne sme túto náročnú prekážku zvládli. K vynikajúcemu hokejovému divadlu prispela kvalita hry aj v družstve hostí. Vďaka patrí divákom, ktorých pozývame v sobotu na ďalší domáci zápas. 

SOBOTA  05.10. 2019 - Zimný štadión Dolný Kubín 3. Kolo
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Góly BRŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), BAUER Martin (KOVÁČIK Peter, GUTTMANN Tomáš)

Od úvodu stretnutia sme sa pustili do súpera a nátlakovou hrou sme ho chceli nútiť k chybám. Po jednej z nich sme strelili gól a ďalší visel na vlásku v následných presilovkách. Domáci našu aktivitu len s námahou dokázali eliminovať. Nepridali sme však ďalšie góly po dobrých šanciach a domáci sa chytili. Strelili nám gól a hra sa vyrovnala. Aj v druhej tretine sme hýrili aktivitou a zatlačili sme súpera do defenzívy. V presilovke sme strelili druhý gól, no rozhodca mal iný názor a v hre sa pokračovalo bez zmeny skóre. Tento moment mal drvivý dopad na náš prejav po psychickej stránke. Vytratili sme sa z ľadu a domáci nám poľahky dali dva góly. V tretej tretine sme zmobilizovali sily a snaha o zvrat v zápase nám vydržala do chvíle, kým sme opäť neinkasovali v oslabení. Upadli sme herne aj fyzicky. Dosiahnutý gól v záverečnej presilovke už pokazený dojem z nášho výkonu nenapravil. V zápase sme ukázali dve tváre, tá prvá - bojovná s poctivou defenzívou a ofenzívnou chuťou, nám dávala možnosť hrať hokej a ísť za víťazstvom. Tá druhá - rezignovaná s dotknutým osobným egom, nám stavala do cesty náročné prekážky a znemožnila úspech. V sobotu 12.10.19 hráme doma v aréne Brezno, naše družstvo stojí pred výzvou ukázať fanúšikom rýchly, disciplinovaný, kvalitný hokej. S vašou podporou sa nám to podarí.

SOBOTA  21.10. 2019 - Slovalco Aréna Žiar 1. Kolo
HK ŽIAR NAD HRONOM - HK BREZNO 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Góly BR: ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), GUTTMANN Tomáš

Zápas sa hral vo výbornej atmosfére a šance sa striedali na oboch stranách. Do polovice zápasu bol stav vyrovnaný, ale po nevyužitej tutovke sme z následneho brejku súpera inkasovali gol. Mrzia nás nevyužité presilovky a záver druhej tretiny, keď nám súper odskočil na 4:1. V tretej tretine sme dali gól na 4:2, dramatický záver však súper ustál a tešil sa z viťazstva. Ukázali sme veľa dobrých situácii, potrebujeme byť však efektívnejši.

SOBOTA  14.09. 2019 - Aréna Brezno Prípravné stretnutie
HK BREZNO - UMB BANSKÁ BYSTRICA 2:6 (1:1,0:1,1:4)
Góly BRŠMÁLIK Michael (ZNAK Radoslav, LAUBERT Lukáš), LAUBERT Lukáš (ŠMÁLIK Michael, LUPTÁK Patrik)

Po niekoľkých rokoch optimálneho systému prípravy na sezónu, sme sa dnes vrátili o niekoľko rokov naspäť. Do prípravného stretnutia, sme naskočili v podstate priamo z „tenisiek“. Po pár ľadoch, ktoré sme absolvovali v minimálnom počte v Banskej Bystrici, sme dnes stáli proti najlepšiemu univerzitnému tímu. Aj keď sme prvé dve tretiny dokázali so súperom držať krok, v záverečnej už bolo cítiť „ťažké nohy“. Naším cieľom dnes však nebolo dosiahnuť víťazstvo za každú cenu, ale otestovať tím po dlhej letnej prestávke. Stretnutie nám jasne ukázalo, na čom musíme do prvého ligového zápasu popracovať. 

 

H E A D L I N E S