----- unum corpus una anima una theam -----

HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY 2019/2020

SOBOTA  19.10. 2019 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 5:4 (1:0, 2:2, 2:2))
Góly BR: PINKA Lukáš, ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL MartinVAIS Matej)KOŠTIAL Martin (ŠEBEST Peter DanielRYBÁR Filip)LUNTER Peter (RAJČAN RichardKOVÁČIK Peter)KOVÁČIK Peter (LUNTER Peter)

Diváci videli napínavý hokej od prvého buly. Celá aréna bola v očakávaní, kedy dajú domáci Rytieri gól, aby pre Detské oddelenie miestnej nemocnice, hodili na ľad prinesené plyšové hračky. Lukáš Pinka v oslabení zblokoval strelu súpera a po prihrávke Bauera naplnil tieto túžby početne zaplnených tribún. Domáci zodpovednou hrou v defenzíve, podporenou opäť skvele chytajúcim Boškom v bráne, mali vždy k víťazstvu bližšie. Umne ustáli atmosférou vybičovaný záver zápasu a zaslúžene zvíťazili. Novinkou bola aj strelecká súťaž divákov v prestávke zápasu, v ktorej si aktéri odniesli hodnotné ceny. Dve domáce výhry v skvelej kulise sú výbornou pozvánkou na najbližší duel proti HK 91 Senica v sobotu 26. 10. Príďte našich hráčov podporiť, hráme a bojujeme pre vás srdcom zo všetkých síl.

SOBOTA  12.10. 2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - BHK BRATISLAVA 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Góly BRŠEBEST Peter Daniel (FAŠKO Andrej), KOVÁČIK Peter (PODKONICKÝ Martin, LAUBERT Lukáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, VAIS Matej), ŠEBEST Peter Daniel (VAIS Matej), PINKA Lukáš (VAIS Matej, BAUER Martin)

Hráči Brezna chceli po dvoch prehrách na ľade súperov potešiť svojich fanúšikov v prvom zápase doma. Nesľubovali výhru, ale odvážny, atraktívny a kolektívny výkon. Prvá tretina priniesla štyri góly, po dva na oboch stranách, viac z hry však mali hostia. V druhej tretine sme viac dôrazu venovali defenzíve a z toho vyplynuli naše šance na góly. Odskočili sme Bratislavčanom na 4:2 a do tretej tretiny sme šli s odhodlaním pokračovať v trpezlivej defenzíve a bojovať o víťazstvo. Všetci hráči cítili podporu hľadiska a v ťažkých momentoch, pri tlaku hostí, nám práve povzbudivá emócia od divákov výrazne pomohla. Záver sme zvládli výborne a zaslúžene sme zvíťazili. Hráči siahli na dno svojich síl, brankár chytal fenomenálne, spoločne sme túto náročnú prekážku zvládli. K vynikajúcemu hokejovému divadlu prispela kvalita hry aj v družstve hostí. Vďaka patrí divákom, ktorých pozývame v sobotu na ďalší domáci zápas.

SOBOTA  05.10. 2019 - Zimný štadión Dolný Kubín 3. Kolo
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Góly BRŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), BAUER Martin (KOVÁČIK Peter, GUTTMANN Tomáš)

Od úvodu stretnutia sme sa pustili do súpera a nátlakovou hrou sme ho chceli nútiť k chybám. Po jednej z nich sme strelili gól a ďalší visel na vlásku v následných presilovkách. Domáci našu aktivitu len s námahou dokázali eliminovať. Nepridali sme však ďalšie góly po dobrých šanciach a domáci sa chytili. Strelili nám gól a hra sa vyrovnala. Aj v druhej tretine sme hýrili aktivitou a zatlačili sme súpera do defenzívy. V presilovke sme strelili druhý gól, no rozhodca mal iný názor a v hre sa pokračovalo bez zmeny skóre. Tento moment mal drvivý dopad na náš prejav po psychickej stránke. Vytratili sme sa z ľadu a domáci nám poľahky dali dva góly. V tretej tretine sme zmobilizovali sily a snaha o zvrat v zápase nám vydržala do chvíle, kým sme opäť neinkasovali v oslabení. Upadli sme herne aj fyzicky. Dosiahnutý gól v záverečnej presilovke už pokazený dojem z nášho výkonu nenapravil. V zápase sme ukázali dve tváre, tá prvá - bojovná s poctivou defenzívou a ofenzívnou chuťou, nám dávala možnosť hrať hokej a ísť za víťazstvom. Tá druhá - rezignovaná s dotknutým osobným egom, nám stavala do cesty náročné prekážky a znemožnila úspech. V sobotu 12.10.19 hráme doma v aréne Brezno, naše družstvo stojí pred výzvou ukázať fanúšikom rýchly, disciplinovaný, kvalitný hokej. S vašou podporou sa nám to podarí.

SOBOTA  21.10. 2019 - Slovalco Aréna Žiar 1. Kolo
HK ŽIAR NAD HRONOM - HK BREZNO 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Góly BR: ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), GUTTMANN Tomáš

Zápas sa hral vo výbornej atmosfére a šance sa striedali na oboch stranách. Do polovice zápasu bol stav vyrovnaný, ale po nevyužitej tutovke sme z následneho brejku súpera inkasovali gol. Mrzia nás nevyužité presilovky a záver druhej tretiny, keď nám súper odskočil na 4:1. V tretej tretine sme dali gól na 4:2, dramatický záver však súper ustál a tešil sa z viťazstva. Ukázali sme veľa dobrých situácii, potrebujeme byť však efektívnejši.

SOBOTA  14.09. 2019 - Aréna Brezno Prípravné stretnutie
HK BREZNO - UMB BANSKÁ BYSTRICA 2:6 (1:1,0:1,1:4)
Góly BRŠMÁLIK Michael (ZNAK Radoslav, LAUBERT Lukáš), LAUBERT Lukáš (ŠMÁLIK Michael, LUPTÁK Patrik)

Po niekoľkých rokoch optimálneho systému prípravy na sezónu, sme sa dnes vrátili o niekoľko rokov naspäť. Do prípravného stretnutia, sme naskočili v podstate priamo z „tenisiek“. Po pár ľadoch, ktoré sme absolvovali v minimálnom počte v Banskej Bystrici, sme dnes stáli proti najlepšiemu univerzitnému tímu. Aj keď sme prvé dve tretiny dokázali so súperom držať krok, v záverečnej už bolo cítiť „ťažké nohy“. Naším cieľom dnes však nebolo dosiahnuť víťazstvo za každú cenu, ale otestovať tím po dlhej letnej prestávke. Stretnutie nám jasne ukázalo, na čom musíme do prvého ligového zápasu popracovať.