HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY 2019/2020 

SOBOTA  07.12. 2019 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly BRVAIS Matej (ŠEBEST Peter Daniel, LUPTÁK Patrik), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), VAIS Matej (MATZENAUER Alex, KOVÁČIK Peter), KOVÁČIK Peter (ŠEBEST Peter Daniel, KOŠTIAL Martin)

Je skvelé, že aj posledný zápas v tomto kalendárnom roku sme zvládli a bodovali. Stretli sa dve družstvá z hornej časti tabuľky a hra bola skôr taktická, ako živelná. Každý gól mohol byť rozhodujúci a nám sa podarilo v druhej tretine streliť dva. Aj v tretej tretine sme trpezlivo pracovali a nepustili sme hráčov Kubína do súvislejšieho tlaku. Gól v presilovke na konci zápasu definitívne rozhodol o našej výhre. Hráči odviedli výbornú prácu, za ktorú dostali od divákov dlhotrvajúci potlesk a pochvalu.

SOBOTA  23.11. 2019 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - MŠK ŽIAR NAD HRONOM 5:6pp (3:2, 2:1, 0:2, 0:1)
Góly BRKOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), KOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), KOŠTIAL Martin, PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LUNTER Peter), ZEMANČÍK Matúš

Skvelý hokejový večer predviedli obe družstvá pred najvyššou diváckou návštevou za posledné sezóny. Úvod vyšiel lepšie hosťom a do troch minút viedli 0:2. Oddychový čas priniesol zlepšený prejav a do konca prvej tretiny sme strelil tri góly. Naše mužstvo pracovalo na hrane možností a diváci sledovali parádne predstavenie. Záver patril hosťom, ktorý využili naše zaváhania. Rozhodla herná vyspelosť hokejových legiend. Sme hrdí na predvedenú hru našich Rytierov. Vážení diváci, s Vami vyhrávame, aj znášame prehry. Dnes ste boli našim ďalším hráčom. V riadnom hracom čase sme naďalej doma neporazení. Veľká vďaka za finančnú aj materiálnu podporu pre psíky v Tuláčiku.

SOBOTA  16.11. 2019 - Aréna Brezno 9. Kolo
PHC BUDAPEST - HK BREZNO 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly BR: KOŠTIAL Martin (LUNTER Peter), ZNAK Radovan (KOŠTIAL Martin, VAIS Matej), ŠTUBŇA Tomáš (LUNTER Peter, LAUBERT Lukáš), FAŠKO Andrej (KOŠTIAL Martin, VAIS Mate), KOVÁČIK Peter (ŠTUBŇA Tomáš) 

Počas celého zápasu sme dominovali vo všetkých herných činnostiach a postupne sme navyšovali skóre. Dosiahnuté góly boli ukážkou sebavedomia a nacvičených situácií. V kľúčových momentoch sme premenili presilové hry, podržal nás brankár a opäť skvelé publikum. V sobotu 23. 11. 2019 našu arénu čakajú dva súboje. Ten prvý bude na ľade proti favoritovi ligy Žiaru nad Hronom, v ktorého tíme hrajú veľké mená slovenského hokeja a druhý súboj, nemenej dôležitý, bude v hľadisku. Potrebujeme každý Váš hlas, pretože Žiar avizoval príchod 300 fanúšikov. U nás doma ich nemôže byť viac. Veríme, že ich vieme zdolať počtom divákov, hlasivkami v hľadisku, aj gólmi na ľade. Ďakujeme a tešíme sa na najbližšie stretnutie s Vami.

SOBOTA  09.11. 2019 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - HC PRIEVIDZA 8:2 (3:0, 3:2, 2:0)
Góly BRKOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), ŠTUBŇA Tomáš (LAUBERT Lukáš, GUTTMANN Tomáš), 
PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, RAJČAN Richard), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), 
ZNAK Radovan (LAUBERT Lukáš, PINKA Lukáš), KOŠTIAL Martin (LUNTER Peter, ŠTUBŇA Tomáš), 
PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), FAŠKO Andrej (RYBÁR Filip)

V úvode zápasu sme boli mierne zaskočení hrou súpera a trvalo nám takmer polovicu prvej tretiny, kým sme začali hrať svoju hru. Po našom treťom góle sme znova poľavili a dovolili sme súperovi dvakrát skórovať. Koniec zápasu priniesol zbytočnú nervozitu, na ktorú sme dokázali odpovedať hokejovo. Po veľmi pekných akciách sme zvýšili skóre zápasu a jednoznačne sme potvrdili rolu mierneho favorita. Naďalej platí, že sme doma ešte neprehrali. Ďakujeme vám za podporu, ste našim šiestym hráčom a pozývame vás na ďalší zápas, proti súperovi z Maďarska najbližšiu sobotu, 16. 11. 2019 o 18:45. 

SOBOTA  02.11. 2019 - Zimný štadión Púchov 7. Kolo
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly BRKOŠTIAL Martin (ŠEBEST Peter Daniel, VAIS Matej), LAUBERT Lukáš (GUTTMANN Tomáš), KOVÁČIK Peter)

Úvod zápasu zodpovedal postaveniu v tabuľke a prvých desať minút sme len s problémami odolávali tlaku domácich. V druhej tretine sme sa dokázali adaptovať na hru súpera, vyrovnali sme hru a stav 2:2 nám dával reálne šance pomýšľať na veľmi slušný výsledok. V záverečnom dejstve sme však urobili pod tlakom vynútené chyby. Za stavu 3:2 sa náš hráč ocitol v úniku, k vyrovnávajúcemu gólu však chýbali centimetre. V snahe otočiť jednogólové manko, sme inkasovali na 4:2. Za predvedenú hru patrí poďakovanie hráčom, bolo tam srdce, chýbalo možno trochu vyzretejšieho taktického myslenia. Mrzí strata nášho najlepšieho strelca, na ktorého si domáci "vyšliapli" a zápas nedohral pre zranenie v hornej časti tela. Prajeme mu skoré zotavenie a návrat do zostavy. Zároveň vás pozývame na zápas v aréne Brezno proti Prievidzi, v sobotu 9. 11. 2019 o 18:45. Ďakujeme za podporu, spolu s vami sme doma v tejto sezóne ešte neprehrali. Tomáš ŠTUBŇA  "Od úvodného buly sme šli do zápasu s ambíciou zobrať lídrovi tabuľky nejaké body. Zápas sa hral vo vysokom nasadení, snažili sme sa dodržiavať náš systém hry a kontrovať rýchlymi protiútokmi. V prvej tretine nás súper síce prestrieľal, ale skvele nás podržal brankár. V ďalšom priebehu zápasu sme boli vyrovnaným súperom, boli sme efektívni a teší ma, že sme bojovali do poslednej minúty. Škoda, že sa nenaklonili misky váh na našz stranu. Z Púchova odchádzame so vztýčenou hlavou a motiváciou tvrdo pracovať ďalej, aby sme doma prehru Púchovu oplatili".

SOBOTA  26.10. 2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - HK 91 SENICA 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Góly BRPINKA Lukáš (MATZENAUER Alex, KOVÁČIK Peter), ŠEBEST Peter Daniel (VAIS Matej), ŠTUBŇA Tomáš (LAUBERT Lukáš), KOVÁČIK Peter (LAUBERT Lukáš, GUTTMANN Tomáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, VAIS Matej), ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), ŠEBEST Peter Daniel (BURČÍK Marek), KOŠTIAL Martin (KOVÁČIK Peter)

Zápas sme začali tlakom na súpera a ovládli sme hru. Boli sme silnejší na puku a z množstva šancí sme strelili 3 góly. V druhej tretine sme odskočili na 5:0 a zápas už mal vlažnejšie tempo. Tretiu tretinu sme ukontrolovali a konečné skóre 8:0 je veľavravné. Diváci videli dobrú hru a víťazstvo našich. V prestávke našich najmenších počas krátkej hry a traja diváci mali možnosť opäť súťažiť v streleckých zručnostiach. Ján LAURINC "Chalani mi pomohli, zablokovali dorážky a prvé strely som pochytal. Dali mi pekný darček k narodeninám. Hrali veľmi dobre". Radovan ZNAK "Mali sme výbornú prvú tretinu a myslím si, že v druhej tretine, keď sme odskočili na 5:0 bolo po zápase. Podržal nás brankár a my sme z množstva šancí strelili 8 gólov".

 
SOBOTA  19.10. 2019 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
Góly BR: PINKA Lukáš, ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL MartinVAIS Matej)KOŠTIAL Martin (ŠEBEST Peter DanielRYBÁR Filip)LUNTER Peter (RAJČAN RichardKOVÁČIK Peter)KOVÁČIK Peter (LUNTER Peter)

Diváci videli napínavý hokej od prvého buly. Celá aréna bola v očakávaní, kedy dajú domáci Rytieri gól, aby pre Detské oddelenie miestnej nemocnice, hodili na ľad prinesené plyšové hračky. Lukáš Pinka v oslabení zblokoval strelu súpera a po prihrávke Bauera naplnil tieto túžby početne zaplnených tribún. Domáci zodpovednou hrou v defenzíve, podporenou opäť skvele chytajúcim Boškom v bráne, mali vždy k víťazstvu bližšie. Umne ustáli atmosférou vybičovaný záver zápasu a zaslúžene zvíťazili. Novinkou bola aj strelecká súťaž divákov v prestávke zápasu, v ktorej si aktéri odniesli hodnotné ceny. Dve domáce výhry v skvelej kulise sú výbornou pozvánkou na najbližší duel proti HK 91 Senica v sobotu 26. 10. Príďte našich hráčov podporiť, hráme a bojujeme pre vás srdcom zo všetkých síl.

SOBOTA  12.10. 2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - BHK BRATISLAVA 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Góly BRŠEBEST Peter Daniel (FAŠKO Andrej), KOVÁČIK Peter (PODKONICKÝ Martin, LAUBERT Lukáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, VAIS Matej), ŠEBEST Peter Daniel (VAIS Matej), PINKA Lukáš (VAIS Matej, BAUER Martin)

Hráči Brezna chceli po dvoch prehrách na ľade súperov potešiť svojich fanúšikov v prvom zápase doma. Nesľubovali výhru, ale odvážny, atraktívny a kolektívny výkon. Prvá tretina priniesla štyri góly, po dva na oboch stranách, viac z hry však mali hostia. V druhej tretine sme viac dôrazu venovali defenzíve a z toho vyplynuli naše šance na góly. Odskočili sme Bratislavčanom na 4:2 a do tretej tretiny sme šli s odhodlaním pokračovať v trpezlivej defenzíve a bojovať o víťazstvo. Všetci hráči cítili podporu hľadiska a v ťažkých momentoch, pri tlaku hostí, nám práve povzbudivá emócia od divákov výrazne pomohla. Záver sme zvládli výborne a zaslúžene sme zvíťazili. Hráči siahli na dno svojich síl, brankár chytal fenomenálne, spoločne sme túto náročnú prekážku zvládli. K vynikajúcemu hokejovému divadlu prispela kvalita hry aj v družstve hostí. Vďaka patrí divákom, ktorých pozývame v sobotu na ďalší domáci zápas. 

SOBOTA  05.10. 2019 - Zimný štadión Dolný Kubín 3. Kolo
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Góly BRŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), BAUER Martin (KOVÁČIK Peter, GUTTMANN Tomáš)

Od úvodu stretnutia sme sa pustili do súpera a nátlakovou hrou sme ho chceli nútiť k chybám. Po jednej z nich sme strelili gól a ďalší visel na vlásku v následných presilovkách. Domáci našu aktivitu len s námahou dokázali eliminovať. Nepridali sme však ďalšie góly po dobrých šanciach a domáci sa chytili. Strelili nám gól a hra sa vyrovnala. Aj v druhej tretine sme hýrili aktivitou a zatlačili sme súpera do defenzívy. V presilovke sme strelili druhý gól, no rozhodca mal iný názor a v hre sa pokračovalo bez zmeny skóre. Tento moment mal drvivý dopad na náš prejav po psychickej stránke. Vytratili sme sa z ľadu a domáci nám poľahky dali dva góly. V tretej tretine sme zmobilizovali sily a snaha o zvrat v zápase nám vydržala do chvíle, kým sme opäť neinkasovali v oslabení. Upadli sme herne aj fyzicky. Dosiahnutý gól v záverečnej presilovke už pokazený dojem z nášho výkonu nenapravil. V zápase sme ukázali dve tváre, tá prvá - bojovná s poctivou defenzívou a ofenzívnou chuťou, nám dávala možnosť hrať hokej a ísť za víťazstvom. Tá druhá - rezignovaná s dotknutým osobným egom, nám stavala do cesty náročné prekážky a znemožnila úspech. V sobotu 12.10.19 hráme doma v aréne Brezno, naše družstvo stojí pred výzvou ukázať fanúšikom rýchly, disciplinovaný, kvalitný hokej. S vašou podporou sa nám to podarí.

SOBOTA  21.10. 2019 - Slovalco Aréna Žiar 1. Kolo
HK ŽIAR NAD HRONOM - HK BREZNO 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Góly BR: ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), GUTTMANN Tomáš

Zápas sa hral vo výbornej atmosfére a šance sa striedali na oboch stranách. Do polovice zápasu bol stav vyrovnaný, ale po nevyužitej tutovke sme z následneho brejku súpera inkasovali gol. Mrzia nás nevyužité presilovky a záver druhej tretiny, keď nám súper odskočil na 4:1. V tretej tretine sme dali gól na 4:2, dramatický záver však súper ustál a tešil sa z viťazstva. Ukázali sme veľa dobrých situácii, potrebujeme byť však efektívnejši.

SOBOTA  14.09. 2019 - Aréna Brezno Prípravné stretnutie
HK BREZNO - UMB BANSKÁ BYSTRICA 2:6 (1:1,0:1,1:4)
Góly BRŠMÁLIK Michael (ZNAK Radoslav, LAUBERT Lukáš), LAUBERT Lukáš (ŠMÁLIK Michael, LUPTÁK Patrik)

Po niekoľkých rokoch optimálneho systému prípravy na sezónu, sme sa dnes vrátili o niekoľko rokov naspäť. Do prípravného stretnutia, sme naskočili v podstate priamo z „tenisiek“. Po pár ľadoch, ktoré sme absolvovali v minimálnom počte v Banskej Bystrici, sme dnes stáli proti najlepšiemu univerzitnému tímu. Aj keď sme prvé dve tretiny dokázali so súperom držať krok, v záverečnej už bolo cítiť „ťažké nohy“. Naším cieľom dnes však nebolo dosiahnuť víťazstvo za každú cenu, ale otestovať tím po dlhej letnej prestávke. Stretnutie nám jasne ukázalo, na čom musíme do prvého ligového zápasu popracovať. 

 

H E A D L I N E S