HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY 2018/2019 

 
SOBOTA  08.12. 2018 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HC 96 DYNAMAX NITRA 9:5 (2:1, 3:2, 4:2)
Góly BRKOCHLICA Filip, PINKA Lukáš (ŠMÁLIK Michael, KOŠTIAL Martin), ZNAK Radovan (TURŇA Tomáš, KOCHLICA Filip), PINKA Lukáš (MATZENAUER Alex), PINKA Lukáš (MATZENAUER Alex), KOCHLICA Filip (MATZENAUER Alex,ZNAK Radovan), BAUER Martin (KOŠTIAL Martin, KOVÁČIK Peter), ZNAK Radovan (LAUBERT Lukáš), BAUER Martin (GUTTMANN Tomáš, KOVÁČIK Peter)

Veľmi sme chceli dnes v zápase uspieť a ukázať našim divákom dobrý hokej. Po malom zaváhaní v obrannom pásme sme dostali úvodný gól, ale vedeli sme, že aktívnou hrou si vypracujeme šance a výsledok otočíme. To sa aj stalo a do druhej tretiny sme išli za stavu 2:1. Nitrania stále hrozili z protiútokov, trpezlivou defenzívou sme však výsledok kontrolovali. Úvod tretej tretiny bol jasne v našej réžii a pridali sme po pekných kombináciách ďalšie góly. Diváci videli veľa gólov, jeden ukážkový strelil aj Jožko Stümpel, ktorý počas celého zápasu rozdával svojim spoluhráčom učebnicové prihrávky a bol najnebezpečnejším hráčom hostí. Záver zápasu sme zvládli výborne a spolu s početnou návštevou sme sa tešili z víťazstva. Touto výhrou sme sa výrazne priblížili k bojom o záverečné umiestnenie, aby sme mohli našim fanúšikom ponúknuť ďalšie dva domáce zápasy. 

SOBOTA  01.12. 2018 - Zimný štadión Púchov 
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 10:1 (3:1, 2:0, 5:0)
Góly BR: ŠMÁLIK Michael

Úvod zápasu sme hrali veľmi pozorne s disciplinovane. Mali sme viac z hry a ujali sme sa vedenia. Aj po strelenom góle sme pokračovali v dobrom výkone. V závere tretiny sme však spravili nevynútené chyby a súper to potrestal. Chvíľková strata koncentrácie nás stála tri góly v rýchlom slede. V druhej tretine sme sa pokúšali dostať naspäť do zápasu, ale v dvoch oslabeniach sme dostali góly, z ktorých sme sa už nedokázali otriasť. Zápas poznačili mnohé súboje za hranicou pravidiel. 

SOBOTA  24.11. 2018 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HC OSMOS MRATISLAVA "B" 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)
Góly BR: PINKA Lukáš, BAUER Martin (KOŠTIAL Martin), ZNAK Radovan, ŠMÁLIK Michael (LAUBERT Lukáš, ŠTUBŇA Tomáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, KOCHLICA Filip), ŠMÁLIK Michael 
 
Rytieri bojovne naladení od úvodu zápasu svojou aktivitou zamestnávali súperovu defenzívu. Trpezlivou hrou sme postupne tlačili naše útoky do brány a gólová odmena sa dostavila. Ľudia na tribúnach svojím povzbudzovaním vháňali rytierom novú energiu ísť za víťazstvom. Náskok 3:0 z druhej tretiny bratislavčania zmazali 7 minút pred koncom. Psychický tlak sme zvládli a strelili sme ešte tri góly. Nadšení fanúšikovia videli výborný zápas s úspešným koncom pre naše družstvo. Ďakujeme za podporu a pozývame vás na ďalší zápas. 
 
SOBOTA  17.11. 2018 - Zimný štadión Prievidza 
HC PRIEVIDZA - HK BREZNO 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly BRKOŠTIAL Martin

Súper ukázal svoju kvalitu a len s ťažkosťami sme prekonávali jeho defenzívu. Brankár nám zobral štyri čisté góly v čase, keď sme hrali veľmi disciplinovane a aktívne. Chvíľková strata koncentrácie v oslabení a v následnej päťminútovke, nás stála výsledok. Napriek enormnej snahe sme nedokázali streliť viac gólov. Spravili sme veľa dobrej práce, no na lepší výsledok je nutné v kľúčových momentoch nezaváhať a ísť za gólom. Doma sa budeme pokúšať o atraktívny hokej a veríme vo víťazstvo.

SOBOTA  10.11. 2018 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK 91 SENICA 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly BR: MAGURA Matúš (LAUBERT Lukáš, ŠMÁLIK Michael), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, KOVÁČIK Peter)

Na zápas s Levicami sme sa zodpovedne pripravili, vychytali sme nedostatky z predchádzajúceho zápasu a chceli sme bodovať. Dnes nás však zradili oslabenia.  Z našich piatich vylúčení súper štyri potrestal. Všetky inkasované góly v oslabení nás psychicky zrazili. A keď sme dostali gól aj vo vlastnej hernej výhode, padli sme na úplné dno.  Zápas by sa dal rozdeliť na dve časti, pozitívnu v hre 5:5, ktorú sme vyhrali 2:1 a negatívnu v nerovnovážnych stavoch, ktorú sme prehrali 0:5. Výkon mužstva bol tak skreslený konečným výsledkom. Je to však vynikajúca škola pre našich juniorov, ktorí z dorasteneckej ligy skočili priamo do seniorského hokeja a na vlastnej koži zisťujú ako "chutia" seniorské zápolenia v 2. Hokejovej lige. 

ŠTVRTOK  01.11. 2018 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Náš dnešný súper hral kombinačne veľmi jednoducho a snažil sa tlačiť všetko do brány. My sme chceli hrať pekne a bez väčšieho energetického výdaja. Stroskotali sme na ich defenzíve a pred našou bránou to horelo. Nevychádzali nám prihrávky a slabo sme korčuľovali. Napriek snahe sme všade opticky meškali a chýbal nám pokoj pri práci s pukom. Takto sme odohrali dve tretiny. Do tej tretej sme nastupovali s cieľom zlepšiť hru a pokúsiť sa obrátiť stretnutie v náš prospech. Aj keď sme do poslednej časti hry naskočili s dôrazom a lepším korčuľovaním, z výsledkom sa nám však už nepodarilo urobiť nič a vyzeralo to akoby nás karma chcela vytrestať za prvé dve tretiny. Nepremenili sme ani vyložené šance. Po nich nasledovali dve oslabenia, najprv dvojminútové, ktoré sme ubránili a potom prišilo päťminútové, po nešťastnom zákroku Kováčika, kedy hráča hostí ratovala záchranka. V ňom sme inkasovali štvrtý gól. Po tomto vylúčení sa už len dohrávalo. Vyzdvihnúť treba mladíka Laurinca v našej bráne, ktorý svojím výkonom držal svoj tím celý čas v hre. Partizánske dnes bolo jednoducho lepšie a tak výhra zaslúžene patrí chalanom Iskry. 

SOBOTA  27.10. 2018 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK 91 SENICA 6:4 (1:0, 4:4, 1:0)
Góly BR: LAUBERT Lukáš (SRNKA Stanislav, ŠMÁLIK Michael), KOŠTIAL Martin (ZNAK Radovan, LUPTÁK Patrik), BAMBÚCH Lukáš (SRNKA Stanislav), KOŠTIAL Martin (ZNAK Radovan, BURČÍK Marek), BAMBÚCH Lukáš (ŠMÁLIK Michael, KOŠTIAL Martin), KOŠTIAL Martin (PINKA Lukáš, LUPTÁK Patrik)
 
Diváci videli veľmi vyrovnaný zápas. Po troch prehrách sme do zápasu vstupovali s odhodlaním ukázať to najlepšie, čo je v nás. Stretnutie sa vyvíjalo presne podľa našich predstáv  a za stavu 3:0 sme mali pocit, že je všetko v pohode a že  zápas máme v suchu. Keď tabuľa skóre zrazu ukazovala stav 3:3, bolo jasné, že Senica sa sama neporazí a že ak chceme uspieť, musíme sa prebudiť. Stretnutie bolo veľmi náročné na psychiku, pretože od stavu 3:3 nám Seničania neustále ukazovali, že je stále všetko otvorené a že nechcú z Brezna odísť bez bodov. Zodpovednou hrou a dodržiavaním systému sme našu výhru budovali minútu po minúte. V strednom pásme sme postupne ovládali hru a z toho sme sa dostávali do gólových príležitostí. Hráči v zlomových momentoch dokázali držať spolu a v závere s výraznou podporou hľadiska zvládli tlak hostí. Senica nás dnes poriadne vytrápila a ukázala nám, že ak chceme byť úspešní, musíme hrať naplno a koncetrovane za každého stavu. Tri body ostali doma a vo štvrtok sa tešíme na Partizánske.
 
SOBOTA  20.10. 2018 - Nitra Aréna
HC DYNAMAX NITRA - HK BREZNO 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Góly BR: ZNAK Radovan (PINKA Lukáš, MAGURA Matúš), KOVÁČIK Peter (ŠTUBŇA Tomáš), LAUBERT Lukáš (ŠMÁLIK Michael)
 
Zápas v Nitre sme chceli začať lešie ako posledný domáci s Púchovom, čo sa nám aj podarilo. Hralo sa obojstranne taktickejšie. Našu drobnú chybu pri organizácii potrestal súper v 12. minúte, kedy sme po striedaní mali menej času na lepšie zvládnutie situácie. Snaha bola cítiť aj v ofenzíve, najväčšiu šancu dve sekundy pred koncom zastavila tyč, po strele Lauberta. Druhú tretinu sme začali výborne, prečíslenie dvoch proti jednému zvládla dvojica Pinka - Znak ukážkovu, strieľal druhý menovaný presne do horného rohu bránky. Rozladil nás gól v oslabení, ktoré sme nehrali zle, ale nedokázali sme pokryť dorážku v blízkosti bránky. Nasledoval výpadok pozornosti a koncentrácie na tímový výkon, trest v podobe ďalších dvoch rýchlych gólov Nitry. Sústredenie na hru sme chceli vrátiť späť tajmautom. Do konca tretiny sme už neinkasovali, naopak tlak do brány domácich priniesol niekoľko sľubných príležitostí Rytierov, vrátane tyčky Štubňu, aj gólu Kováčika, ktorý sa prehnal akolo obrancu domácich, ten nám vrátil nádej na úspešný záver. Úvod tretej časti sme opäť nezačali ideálne a pri preberaní hráčov v blízkosti bránky spoľahlivo chytajúceho mladíka Laurinca domáci opäť z blízka prestrelili. Napriek tomuto momentu bola tretia tretina naša najlepšia, dobrá takticky aj ofenzívne, už o dve minúty znížil v presilovke Laubert. Žiaľ viac šancí sa nám už nepodarilo premeniť, blízko bol Znak, ktorý z uhla zostrelil brankárovi domácich masku z hlavy. Napriek veľkej snahe sme na ľade Nitry nebodovali, mrzí najmä krátka pasáž v druhej časti, kedy sme rýchlo tri krát inkasovali, tento úsek nás stál šancu na lepší výsledok. Najbližšie tri stretnutia odohráme na domácom ľade, v sobotu 27.10. so Senicou, vo štvrtok 1.11. s Partizánskym a 10.11. s Levicami. V nich sa budeme snažiť potešiť dobrou hrou našich fanúšikov.
 
SOBOTA  13.10. 2018 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 5:9 (2:4, 1:3, 2:2)
Góly BRŠMÁLIK Michael (BAMBÚCH Lukáš, PODKONICKÝ Martin), PINKA Lukáš (BAUER Martin, LUPTÁK Patrik), ZNAK Radovan (ŠTUBŇA Tomáš, LUPTÁK Patrik), PODKONICKÝ Martin (KOŠTIAL Martin, ŠMÁLIK Michael)

Domáci zápas Rytierov výrazne ovplyvnil jeho úvod. Po individuálnych chybách sme v krátkom čase inkasovali trikrát. Po oddychovom čase sme sa snažili zastaviť nepriaznivý vývoj. Podarilo sa nám znížiť na 1:3, ale zamrazil nás gól na 1:4. Iskru nádeje sme vykresali pred skončením tretiny na 2:4. Druhú tretinu sme začali presilovou hrou, v nej sme boli blízko k zníženiu na 3:4, ale paradoxne sme po jej skončení inkasovali na 2:5. Podobný priebeh sa opakoval stále až do konca. Veľké odhodlanie striedali chyby v pootvorenej defenzíve. Napokon sa konečné skóre zastavilo na konečných 5:9. V nasledujúcich zápasoch si musíme lepšie postrážiť úvod, pretože s podobne ofenzívne disponovanými súpermi budeme opäť naháňať "zajaca za chvost". 

SOBOTA  06.10. 2018 - Zimný štadión Vladimíra Dzurilu
HC OSMOS BRATISLAVA "B" - HK BREZNO 8:4 (2:2, 1:0, 5:2)
Góly BR: ŠTUBŇA Tomáš (SRNKA Stanislav), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan), ZNAK Radovan (BAMBÚCH Lukáš), ŠTUBŇA Tomáš (TURŇA Tomáš, LAUBERT Lukáš)

Od úvodu sme hýrili aktivitou a vytvárali sme svojim dobrým pohybom tlak na súpera. Je to štýl hry, ktorý nám sedí. Vždy si týmto spôsobom dokážeme vypracovať gólové príležitosti, dve sme premenili a dostali sme sa do vedenia. Od toho momentu na nás doľahla prílišná zodpovednosť a upustili sme od nátlakového hokeja. Súper to využil a prebral iniciatívu. Ďalší priebeh zápasu poznačilo množstvo vylúčení. V úvode tretej tretiny sme využili presilovku a za stavu 3:3 sme chceli zlomiť zápas v náš prospech. Sériou nedosledovaných osobných súbojov a opustenie systému, však malo za následok stratu bodov. Súper nás hravo v závere rozobral a výsledkovo odskočil. Dobré stretnutie, dobrá skúsenosť, ale pokiaľ chceme pomýšľať na víťazstvo, naša defenzívna činnosť musí začať hneď po strate puku. 

SOBOTA  29.09. 2018 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HC PRIEVIDZA 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 0:0)
Góly BR: ŠTUBŇA Tomáš (MATZENAUER Alex), LAUBERT Lukáš (BAMBÚCH Lukáš, KOŠTIAL Martin), BAMBÚCH Lukáš)

Do dnešného stretnutia sme nastupovali s odhodlaním odčiniť smolnú prehru v Leviciach. Od úvodného buly bolo na ľade vidieť, že to dnes bude stretnutie vyrovnané a stretnutie v ktorom nepadne veľa gólov. V Aréne Brezno sa ako prví tešili hostia z Prievidze. V desiatej minúte po asistencii Kováča nedal nášmu mladému gólmanovi Laurincovi šancu Pánis a "Baníci" išli do vedenia. Našich tento gól naštartoval a herne sme začali hostí prevyšovať. Po množstve nepremenených šancí, sme sa nakoniec z gólu tešili aj my. V poslednej minúte Matzenauer nahral Štubňovi a ten strelil hosťom gól do šatne. Druhá tretina sa niesla v duchu nepremenených šancí domácich aj hostí. Hráči na obidvoch stranách dali vyniknúť svojim gólmanom. Kuriózna situácia nastala dve sekundy pred koncom druhej tretiny, kedy hostia hneď po buly prekonali nášho brankára. Po debate rozhodcovskej trojice sa však z gólu netešili, pretože podľa rozhodnutia gól padol po siréne. V záverečnej časti hry sa nám v presilovej hre podarilo dostať do vedenia, keď po akcii Koštial Bambúch, prekonal brankára hostí Cabaníka Laubert. Hostia po strelenom góle trošku ožili a domácich poriadne potrápili. Nemať v bránke skvele chytajúceho Laurinca, gólova porcia v domácej bránke mohla byť o niečo vyššia. Sedem minút pred koncom, si domáci hráči nedali pozor a výsledok ich hry bolo dvojnásobné oslabenie. Hostia toto vylúčenie zobrali ako možnosť skórovať a ich chcenie sa stalo realitou. Vyrovnávajúci gól nám strelil  Mendel. Do konca stretnutia sa už nič neudialo a išlo sa do predĺženia. Aj keď snaha strhnúť víťazstvo na svoju stranu bola veľká na obidvoch stranách čoho dôkazom boli stopercentné šance, brankári za svoj chrbát nepustili ani jednu strelu. Na rad teda prišli samostatné nájazdy, v ktorých sme boli úspešní a zabezpečili sme si tak cenné dva bodíky. Dnes to bolo absolútne vyrovnané stretnutie v ktorom mohli vyhrať oba tímy. Sme radi, že sa šťastie priklonilo na našu stranu a víťazstvo ostalo doma.  

SOBOTA  22.09. 2018 – Zimný štadión Levice
HK LEVICE - HK BREZNO 7:5 (2:2, 4:2, 1:1)
Góly BR: TURŇA Tomáš (KOŠTIAL Martin), LAUBERT Lukáš (ŠMÁLIK Michael), PINKA Lukáš, ZNAK Radovan (KOŠTIAL Martin, ŠMÁLIK Michael), PINKA Lukáš (MATZENAUER Alex, SRNKA Stanislav)

Tretie kolo odohrali Rytieri na ľade Levíc a hokej sa musel domácim divákom páčiť, spolu 103 striel (62:41) a 12 gólov so šťastným koncom pre domáci tím. Do zápasu nastúpilo naše družstvo odhodlane a pozorne. Po jednej z akcií, kedy sme zachytili rozohrávku Levíc v strednom pásme padol úvodný gól, Koštialovu strelu dorážal Turňa. Potom prebrali iniciatívu hostia a dvakrát skórovali, raz po šťastnom preskákaní puku až do bránkoviska a raz po chybnom bekčekingu našich hráčov, ktorí nepokryli hráča v druhej vlne. Tlak v závere tretiny vyústil do vyrovnania Lauberta štyri sekundy pred jej koncom, keď zužitkoval dobrý forčeking Šmálika v útočnom pásme.

Brezňania viedli ešte dvakrát, najprv po góle Pinku, ktorý potrestal chybu domácich v rozohrávke. Potom po góle Znaka, ktorý tečoval strelu Koštiala, po kombinácii so Šmálikom. Domáci dokázali stále v krátkom čase vyrovnať a to ich držalo v hre. Levice sa dokonca tretiny napokon ujali vedenia, keď ešte dvakrát skórovali a získali psychologickú výhodu. Tretia časť začala lepšie pre domácich, ktorí strelili siedmi gól už v 42. minúte, nedôrazní sme boli v tomto prípade v blízkosti bránky mladého brankára Laurinca. Do tohto momentu na neho smerovalo 50 striel, podal spoľahlivý výkon, ale pri ofenzívne disponovanom súperovi mu slabšie v niektorých situáciách stíhala pomáhať defenzíva a tak už prenechal miesto Dobišovi, ktorý, ako sa neskôr ukázalo zatiahol roletu. V presilovke ešte vykresal iskru nádeje pre Brezno Pinka, ktorý dorazil strelu Srnka. O chvíľu skákal puk opäť pred prázdnou bránkou Levíc, tentoraz ale Pinka zo vzduchu dorážku netrafil, škoda, mohla to byť v závere ešte väčšia dráma. O šancu zdramatizovať zápas nás okrem nepremenenej šance obrali aj štyri vylúčenia v posledných desiatich minútach.

Najbližšiu sobotu, tj. 29.09. o 18.45 hod. privítame na domácom ľade hráčov Prievidze, príďte pomôcť Vašimi hlasivkami vybojovať domácemu tímu body do tabuľky.

NEDEĽA  16.09. 2018 – ZŠ Dolný Kubín 
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 9:3 (3:1, 1:0, 5:2)
Góly BR: ZNAK Radovan (KOŠTIAL Martin),LAUBERT Lukáš (GUTTMANN Tomáš, ZNAK Radovan), ZNAK Radovan

Do odvety v Kubíne hranej hneď na druhý deň sme vstúpili odhodlane. Koncentrácia, pohyb a úvodný strelený gól Znaka nasvedčovali, že sme prišli s ambíciou uspieť. Vyrovnanie domácich, ale prišlo opäť po teči, kedy naša obrana nedostúpila hráča medzi kruhmi, ten pohodlne usmernil puk letiaci mimo brány nechytateľne pod nohy Cpina. Poriadne našu snahu pribrzdili najmä druhý a tretí gól domácich, ktoré padli za 48 sekúnd na prelome 15.-16. minúty. Oba po rovnakej defenzívnej chybe, kedy sme neskoro pristúpili k dorážajúcemu hráčovi. Následne sa zranil brankár Cpin a nahradil ho Dobiš. Záver prvej tretiny sme dohrali v útlme. Cez druhú tretinu sme sa snažili vrátiť do hry, vyrovnali sme hru na ľade, ale nervozita z prvého dejstva nás stále zväzovala vo finálnej fáze akcií a nedarilo sa nám vrátiť do zápasu, naopak raz sme inkasovali po strate puku v našom obrannom pásme. Do záverečného dejstva sme si dali za cieľ zabojovať, streliť gól, ktorý by nám vrátil pokoj na hokejky a počkať ako sa to prejaví na súperovi. Podarilo sa nám to hneď v úvode, keď už v 41. minúte využil presilovku dôrazný Laubert dorážkou v bránkovisku. O šesť minút vykresal obrovskú iskru nádeje na vyrovnanie Znak, ktorý z krídla trafil ukážkovo. V 48. minúte bolo zo 4:1, 4:3 a eufória na striedačke bola obrovská. Žiaľ o 90 sekúnd ju uhasil gól hostí  po našom nedorozumení v blízkosti Dobišovej bránky. Stále sme chceli bojovať o výsledok, ale definitívne nás zrazil do kolien nešťastný kontakt rozhodcu korčuľou v našom pásme, ktorý usmernil puk priamo do náhodnej šance Kubínčanov a bolo 6:3. Po tomto góle v 51. minúte sme opäť prehrávali o tri góly a už sme nemali dostatok mentálnych síl na opätovný návrat do zápasu a v tejto fáze zápasu, by už gól do našej bránky padol asi aj z rolbárne. Na konci zápasu vznikla kuriózna situácia, keď po ataku na nášho Dobiša Kubínskym hráčom, sa náš druhý brankár zapojil do šarvátky, za čo bol vylúčený. Nakoľko zranený Cpin už stál v civile na striedačke, dohrávali sme 66 sekúnd šiesti bez brankára. Domáci sa už nikam nehnali, držali puk vo svojom obrannom pásme a asi 20 sekúnd pred koncom stiahli svojho brankára a zápas sa dohrával bez brankárov.

SOBOTA  15.09. 2018 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly BR: ŠMÁLIK Michael, PINKA Lukáš (SRNKA Stanislav, PODKONICKÝ Martin, PINKA Lukáš (KOŠTIAL Martin)

Po jedinom prípravnom zápase nás čakala hneď po týždni ostrá premiéra na domácom ľade. Prvá tretina bola mierne nervózna, na hráčoch bolo cítiť, že chcú dobre vstúpiť do stretnutia. Niekoľko dobrých príležitostí kryli brankári. Bezgólová tretina herne vyznela lepšie pre Rytierov. Už s poznaním kvality súpera sme vstúpili pokojnejšie do 2. tretiny, odhodlaní získať vedenie, čo sa nám napokon podarilo po jednom z vhadzovaní v útočnom pásme, keď sa najlepšie zorientoval kapitán Šmálik. Najtesnejší náskok sme si odniesli do tretieho dejstva. V ňom sme chceli ostať aktívni, nedovoliť hosťom vyrovnať a naopak navýšiť náš náskok. Druhý gól sa nám podarilo streliť v oslabení, keď unikla dvojica Srnka – Pinka, ktorá ukážkovo využila brejk. Výhodu dvojgólového vedenia sme však udržali len pár sekúnd, keď sme v tom istom oslabení po teči prvý krát inkasovali. Snažili sme sa upokojiť, ale nepodarilo sa nám situáciu ustáť a do minúty sme zle pokryli strelca na buly v našom pásme a zrazu bolo 2:2. Po ďalšom vylúčení a predchádzajúcom vyrovnaní to s nami nevyzeralo najlepšie, ale opäť to bolo oslabenie, ktoré nám druhý krát pomohlo ku brejku, kedy v obrannom pásme výborne zblokoval strelu Koštiaľ a unikol s Pinkom, ktorý sa druhý krát presadil gólom v oslabení. Záver sme si umne postrážili, súperovi sme nedovolili ani hru bez brankára a vďaka tímovému výkonu podporenému výborným Cpinom v našej bránke sme získali zaslúžene tri body.  

SOBOTA  08.09. 2018 - Aréna Brezno - Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 2:6 (0:2, 2:1,0:3)
Góly BR: GUTTMAN Tomáš (LAUBERT Lukáš, KOŠTIAL Martin), PINKA Lukáš (KOSTIAL Martin)

 Rytieri nastúpili na domácom ľade na jediný prípravný zápas pred budúcotýždňovým ostrým štartom do sezóny. Úvod poznačilo skoré vylúčenie Maguru po prehnanej snahe v útočnom pásme. Len čo sme sa úspešne ubránili, putoval na trestnú lavicu Guttmann za vyhodenie puku mimo ľadovú plochu. Túto početnú výhodu súper využil po nepríjemnom teči tesne nad bránkoviskom, brankár Cpin nemal veľkú šancu puk zastaviť. Potom sme konečne mohli hrať piati, ale už o štyri minúty sme sa opäť museli brániť po podrazení Cpina, ktorý posúval puk za bránu a jeden z hráčov hostí prepadol cez jeho hokejku. Tretie oslabenie sme ustáli a dokonca tretiny sme si mohli skúsiť ako nám funguje systém hry. V 15. minúte sme inkasovali z nevinnej akcie hostí, keď strelu smerujúcu vedľa brány nešťastne tečoval Guttmann, Cpin opäť nemal čas zareagovať. Prvé dejstvo prinieslo viaceré gólové šance hostí, ktoré ale náš brankár zlikvidoval. Na druhej strane Brezňania pomedzi oslabenia občas nepríjemne pohrozili, dobré príležitosti priniesla aj naša jediná presilová hra medzi 15. a 17 minútou. Gólovo sme sa však proti Križanovi nepresadili. Druhé dejstvo sme začali nedôrazným buly v obrannom pásme a Cpin v 22. minúte inkasoval tretí krát a opäť po teči z blízka. Potom prišiel vyrovnaný úsek hry a mohli sme sa sformovať aj smerom dopredu. V 37. minúte si domáci diváci mohli konečne prvý krát zakričať gól, keď sa pri hre 4:4 presadil z blízka pomedzi betóny Guttmann, po peknej prihrávke Lauberta spoza brány. Už o necelé dve minúty sme využili vyhrané buly Koštiaľa v útočnom pásme pohotovou strelou ponad plece, strieľal Pinka. V tejto fáze sme boli na koni a o chvíľu mohol vyrovnať Laubert, prudkú strelu však zastavila tyč.  Tretia tretina mala byť o našej snahe vyrovnať, tú však ukončili dva rýchle góly hostí. Na 2:4 v situácii 3:3 sme nedostúpili strelca na "slabej" strane, jeho pohotovú strelu takmer zastavil mladík v bránke Laurinc, ktorí nahradil ešte v druhej tretine Cpina. Na 2:5 sme inkasovali v hre 4:4, presne minútu po štvrtom góle, keď sme si zle rozobrali hráčov tesne pred bránou a gól padol po peknej kombinácii do prázdnej brány. Rytieri sa chvíľu z týchto dvoch rán otriasali, ale stále sa snažili korigovať výsledok, vytvorili si gólové príležitosti, najväčšie v závere, keď puk poskakoval už na bránkovej čiare hostí. Výsledok 3:5 by zodpovedal meraniu síl výrazne omladeného mužstva Brezna so zohratým a skúseným tímom Gemerčanov, ktorého zloženie sa oproti minulej sezóne vôbec nezmenilo. Snahu a bojovnosť Rytierov však skreslili ich viaceré nepremenené šance a inkasovaný gól 19 sekúnd pred koncom na konečných 2:6.

Všetkých fanúšikov hokeja srdečne pozývame na 1. majstrovské stretnutie, 15.09. 2018 o 18.45 hod., ktoré odohráme na domácom ľade v Aréne Brezno s MŠK Hviezda Dolný Kubín.

H E A D L I N E S